Final Six 2012

elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Final Six 2012

Post autor: elane »

Kubiak źle wystawił piłkę, ogromny błąd, ale w nast secie się zrehabilitował. Guma bardzo dobry mecz, klasa sam w sobie, ale skreślanie od razu Żygadło nie jest ok.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1069
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Final Six 2012

Post autor: mitam »

bardzo mnie dziwiło dzisiaj niedokładne rozegranie Żygadły.Piłki nie w tempo i przede wszystkim niedokładne. Guma klasa sama w sobie. Myślę że dzisiejszym meczem pokazał o ile jest lepszy od Żygadły !!
Brazylijczycy dzisiejszym meczem stracili u mnie resztki szacunku jaki dla nich miałem. Buractwo i chamstwo krótko mówiąc. Bruno stukając się w głowę pokazał jaki jest inteligentny.....
Nasi zagrali w myśl zasady nie sztuką wygrać mecz jak wszystko idzie sztuką wygrać mecz jak się gra źle.....
Po wejściu Pawła nastąpił przełom w naszej grze. Początek Kurka wolał o pomstę do nieba jednak im trudniejszą piłkę dostawał tym lepiej grał. Ogólnie nasi są mocni i czują się mocni po podnieśli się dzisiaj z kolan i wygrali bezapelacyjnie
Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 32
Rejestracja: 29 maja 2010, o 16:17
Płeć: M
Lokalizacja: daleki wschód Polski

Re: Final Six 2012

Post autor: mateoo »

Trzeba odpowiedziec sobie na pytanie czy Brazylia jest w stanie sie podniesc z kolan, bo mowcie co chcecie ale pierwszy raz od 14 lat nie bedzie jej na podium LS. Juz na PS widac bylo, ze cos nie gra i dosc szczesliwie zajela te 3 miejsce. Ja pokusze sie o stwierdzenie, ze i nie bedzie jej na podium w IO. Moze wtedy pojda po rozum do glowy i zrobia rewolucje w tej skostnialej i hermetycznej kadrze.
POLSKA MISTRZEM POLSKI!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Six 2012

Post autor: dreamer »

mateoo pisze:Trzeba odpowiedziec sobie na pytanie czy Brazylia jest w stanie sie podniesc z kolan, bo mowcie co chcecie ale pierwszy raz od 14 lat nie bedzie jej na podium LS. Juz na PS widac bylo, ze cos nie gra i dosc szczesliwie zajela te 3 miejsce. Ja pokusze sie o stwierdzenie, ze i nie bedzie jej na podium w IO. Moze wtedy pojda po rozum do glowy i zrobia rewolucje w tej skostnialej i hermetycznej kadrze.
Brazylii nie było na podium LŚ w roku Igrzysk w Pekinie (2008), a zdobyli na Igrzyskach srebro.
Fakt, że ten sezon jest najgorszym na razie Brazylii na pewno od 1990 roku, a i przedtem miewali wiele lepszych.
Do wczoraj sądziłem, że w Londynie nie zdobędą medalu. Jak zobaczyłem dzisiaj ile dało wprowadzenie Giby, nie jestem już tego taki pewien.
Giba jest jednak jeden i niepowtarzalny - to najlepszy zawodnik w historii siatkówki.

dreamer
Polakom należą się słowa uznania za to zwycięstwo, bo wbrew pozorom każde kolejne zwycięstwo nad Brazylią nie jest łatwiejsze, ale trudniejsze do dokonania.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Final Six 2012

Post autor: azsiak88 »

Tak jak zauważył to dreamer, mam wrażenie, że jak gra Guma to wszyscy widzą same genialne zagrania a jak gra Żygadło to wychwytywane są nie tylko drobne niedokładności, ale nawet drobinki. Żygadło nie grał źle, tylko pragnę zauważyć, że wizualnie miał gorsze przyjęcie a i chłopaki nie mieli takiej skuteczności jak potem. Nawet środkowi na początku nie kończyli dobrze rozegranych piłek a dopiero potem odpalił Kurek z Kubiakiem jak już grał Guma.
Nie mam nic do Zagumnego, ale często tutaj obrywa Żygadło i w 80% niesłusznie.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
plusik00
Posty: 99
Rejestracja: 2 maja 2012, o 13:19
Płeć: M

Re: Final Six 2012

Post autor: plusik00 »

zgadzam sie ze zygadlo mial gorsze przyjecie a zagumny tez cudow nie gral przez cale spotkanie ale po to sa rezerwowi zeby wejsc i pomoc.mnie bardziej martwi to ze ignaczak juz kolejny mecz zagral slabiutko na przyjeciu..i chcialbym zeby w 12 zamiast kosoka byl wisniewski
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Final Six 2012

Post autor: azsiak88 »

plusik00 pisze:zgadzam się że Żygadło miał gorsze przyjęcie a Zagumny też cudów nie grał przez całe spotkanie, ale po to są rezerwowi żeby wejść i pomóc
Ja nie mam nic do zmiany, ale do opinii jak to źle grał Żygadło a jakie profesorstwo pokazał Zagumny.

PS: jakieś zasady pisowni chyba obowiązują, nie?
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 32
Rejestracja: 29 maja 2010, o 16:17
Płeć: M
Lokalizacja: daleki wschód Polski

Re: Final Six 2012

Post autor: mateoo »

dreamer pisze:
mateoo pisze:Trzeba odpowiedziec sobie na pytanie czy Brazylia jest w stanie sie podniesc z kolan, bo mowcie co chcecie ale pierwszy raz od 14 lat nie bedzie jej na podium LS. Juz na PS widac bylo, ze cos nie gra i dosc szczesliwie zajela te 3 miejsce. Ja pokusze sie o stwierdzenie, ze i nie bedzie jej na podium w IO. Moze wtedy pojda po rozum do glowy i zrobia rewolucje w tej skostnialej i hermetycznej kadrze.
Brazylii nie było na podium LŚ w roku Igrzysk w Pekinie (2008), a zdobyli na Igrzyskach srebro.
Fakt, że ten sezon jest najgorszym na razie Brazylii na pewno od 1990 roku, a i przedtem miewali wiele lepszych.
Do wczoraj sądziłem, że w Londynie nie zdobędą medalu. Jak zobaczyłem dzisiaj ile dało wprowadzenie Giby, nie jestem już tego taki pewien.
Giba jest jednak jeden i niepowtarzalny - to najlepszy zawodnik w historii siatkówki.

dreamer
Polakom należą się słowa uznania za to zwycięstwo, bo wbrew pozorom każde kolejne zwycięstwo nad Brazylią nie jest łatwiejsze, ale trudniejsze do dokonania.
to inaczej, kilkanascie (13?) z rzedu grany przynajmniej polfinal. kiedy widziales tak rozbita i slaba Brazylie?
POLSKA MISTRZEM POLSKI!
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Final Six 2012

Post autor: OlaMleko »

Mazur o McKenzie: <nazwany najlepszym gitarzystą wśród siatkarzy> "ludzie myśleli, że to na pielgrzymkę czy cuś, a to siatkarz, i to w dodatku przyjmujący. po prostu człowiek renesansu" :D
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Final Six 2012

Post autor: tomasol »

Amerykanie swój dzisiejszy występ i porażkę w pięciu setach mogą skomentować mniej więcej tak, jak Marcin Wasilewski nasz występ na EURO 2012: daliśmy d...y. Niemcy zagrali lepiej niż wczoraj, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że mistrzowie olimpijscy podali im wygraną tacy. Nasi zachodni sąsiedzi przedłużyli swoje nadzieje i jutro zapewne liczą na Bułgarów. I powinni mocno ściskać kciuki, bo Jankesów stać na pokonanie Bułgarii, a awans da im każda wygrana.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Final Six 2012

Post autor: kibic_siatki »

Niemcy wymęczyli zwycięstwo z USA. Tyle, że jutro chyba bardziej opłaca się Bułgarom puścić Amerykanów bo bardziej zmęczą przeciwnika półfinałowego. Nie rozumiem tych zachwytów komentatorów nad Kaliberdą, w ataku jakoś sobie radę dawał (z trudem piłki kończył). Tak naprawdę to grę Niemców ciągnął Grozer, który często dostawał piłki seriami i w pewnych okresach meczu tylko on kończył. Największy problem Niemców to przyjmujący, którzy stanowią słabe wsparcie dla atakującego na skrzydłach- lepiej im idzie z 6 strefy.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Final Six 2012

Post autor: hubert »

Ten mecz z Brazylią dał więcej niż wszystkie poprzednie zagrane z nimi w tegorocznej LŚ.
Zawodnicy widać, że są po bardzo mocnym treningu stąd tyle błędów własnych. Mimo tego i niepowodzeń w pewnych momentach (wystawa Kubiaka) podnieśli się i wygrali. Brawo !
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six 2012

Post autor: madlark »

Ciekawe jak jutro AA podejdzie do meczu?
Awans mamy, a wszystko rozstrzygnie się w sobotę i niedzielę.
Z kim zagramy w sobotę właściwie nie robi różnicy.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Final Six 2012

Post autor: kevinpsb »

Co wy z tym Żygadłą i Zagumnym? Bawi mnie to... 3/4 ludzi tego forum PŚ nie oglądała i dwóch pierwszych pipe;ów Gumy...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Final Six 2012

Post autor: Chal »

kevinpsb pisze:Co wy z tym Żygadłą i Zagumnym? Bawi mnie to... 3/4 ludzi tego forum PŚ nie oglądała i dwóch pierwszych pipe;ów Gumy...
A Ty MŚ w 2006 roku.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Final Six 2012

Post autor: Kicu »

madlark pisze:Ciekawe jak jutro AA podejdzie do meczu?
Awans mamy, a wszystko rozstrzygnie się w sobotę i niedzielę.
Z kim zagramy w sobotę właściwie nie robi różnicy.
Teoretycznie nie powinniśmy mieć problemów z pokonaniem kogokolwiek. Czy to będzie Bułgaria, czy USA, czy Niemcy - myślę, że nasi sobie powinni poradzić. Oby tylko jutro jutro nie było 5 setów z Kubą, bo nie wiem jak oni dadzą radę w sobotę ;)
Jeśli jednak miałbym wybierać, to wolałbym w sobotę USA albo Niemcy. Granie z Bułgarią na ich terenie oraz przy pełnej hali - może lepiej nie próbować ;)
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Final Six 2012

Post autor: madlark »

Kicu pisze:
madlark pisze:Ciekawe jak jutro AA podejdzie do meczu?
Awans mamy, a wszystko rozstrzygnie się w sobotę i niedzielę.
Z kim zagramy w sobotę właściwie nie robi różnicy.
Teoretycznie nie powinniśmy mieć problemów z pokonaniem kogokolwiek. Czy to będzie Bułgaria, czy USA, czy Niemcy - myślę, że nasi sobie powinni poradzić. Oby tylko jutro jutro nie było 5 setów z Kubą, bo nie wiem jak oni dadzą radę w sobotę ;)
Jeśli jednak miałbym wybierać, to wolałbym w sobotę USA albo Niemcy. Granie z Bułgarią na ich terenie oraz przy pełnej hali - może lepiej nie próbować ;)
Tak czy tak gramy wcześniej, więc przeciwnika nie wybierzemy.
Nie zdziwię się jak AA da pograć zmiennikom.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
trampek22
Posty: 251
Rejestracja: 3 lis 2010, o 23:13
Płeć: M

Re: Final Six 2012

Post autor: trampek22 »

Z Kubą graja na pełnych obrobrotach. Wiem z pewnego źródła. Nie odpuszczają
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Final Six 2012

Post autor: Vivo »

Czy może ktoś napisać, o co chodzi z tą wystawą Kubiaka?

Oczywiście wtedy musiała mi się transmisja przyciąć... :x
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Final Six 2012

Post autor: weary_skier »

Piłke setowa dla Brazylii, ale jednocześnie piłka na wyrównanie dla Polaków (24:23) była w górze po obronie, któregoś z naszych. Kubiak był tym, który wystawiał sytuacyjną i zamiast zrobić to bezpiecznie (a wystawiał mniej więcej ze środka placu na lewy atak do Kurka) to chciał zrobić to super dokładnie i wystawił super precyzyjnie....Bruno na drugą stronę siatki.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Final Six 2012

Post autor: majonez »

"Oczywiście najważniejszy mecz czeka nas teraz w sobotę. Jednak nie będę kalkulował. Z Kubą chcemy wygrać, zwłaszcza że to nie my będziemy wybierali sobie rywala. Nie ma dla mnie znaczenia z kim zagramy w półfinale" - zaznaczył Anastasi.



Włoch nie chciał jednak zdradzić jakim składem wyjdzie w piątek. "Na pewno najmocniejszym, przecież chcemy wygrać. (...)''
http://liga-swiatowa-2012.przegladsport ... 1,470.html

Czyli raczej będzie ta szóstka co wczoraj ;)
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Final Six 2012

Post autor: dreamer »

majonez pisze:...Czyli raczej będzie ta szóstka co wczoraj ;)
Czyli podstawowa... więc o co chodzi? ;)

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Marcy$
Posty: 2085
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Final Six 2012

Post autor: Marcy$ »

Poza tym nawet przy zmianach byłoby dobrze.

Niespodzianką by było ustawienie: Zagumny, Kosok, Kubiak, Ruciak, Jarosz, Wiśniewski.

Wtedy to faktycznie spore przemeblowanie. Jednak chyba potrzeby takiej nie ma.

A jak wejdzie Guma, Kubiak, Jarosz,Kosok (do Kurka i MM albo Nowakowskiego) to raczej nie można powiedzieć - gorszy skład - tylko inny.

Gdy jednak coś nie pójdzie - szybka zmiana (chwała za to trenerowi, że szybko reaguje) i prawie na 100% zmiana da poprawę.

I to jest nasza siła:)
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Final Six 2012

Post autor: krzysiu »

Mecze półfinałowe i finałowe będą pokazane w otwartym Polsacie ( ale to chodzi tylko chyba o naszą Reprę)
Urszulenka1989
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2012, o 11:40
Płeć: K

Re: Final Six 2012

Post autor: Urszulenka1989 »

...Włoch nie chciał jednak zdradzić jakim składem wyjdzie w piątek. "Na pewno najmocniejszym, przecież chcemy wygrać. Kto na rozegraniu? Nie wiem jeszcze. Gdy coś nie wychodzi drużynie, a ja mam świadomość, że w kwadracie jest Paweł Zagumny, to czuję się pewniej, uspokajam się. To jest bardzo dobry zawodnik. Za każdym razem, gdy wprowadzałem go na parkiet w meczach z Brazylią, to wygrywaliśmy. To na pewno siatkarz, który potrafi odmienić obraz gry" - powiedział..."

Czyli w 6 Żygadło a Zagumny jako bezpieczna i pewna rezerwa:)
Piękne słowa AA o Zagumnym,fajny facet z tego naszego trenera:)
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Final Six 2012

Post autor: Skrzypek »

Urszulenka1989 pisze:...Włoch nie chciał jednak zdradzić jakim składem wyjdzie w piątek. "Na pewno najmocniejszym, przecież chcemy wygrać. Kto na rozegraniu? Nie wiem jeszcze. Gdy coś nie wychodzi drużynie, a ja mam świadomość, że w kwadracie jest Paweł Zagumny, to czuję się pewniej, uspokajam się. To jest bardzo dobry zawodnik. Za każdym razem, gdy wprowadzałem go na parkiet w meczach z Brazylią, to wygrywaliśmy. To na pewno siatkarz, który potrafi odmienić obraz gry" - powiedział..."

Czyli w 6 Żygadło a Zagumny jako bezpieczna i pewna rezerwa:)
Piękne słowa AA o Zagumnym,fajny facet z tego naszego trenera:)
Tylko po co doprowadzać do sytuacji "gdy coś nie wychodzi" skoro można od razu grać dobrze i lepiej.
Moim zdaniem w dzisiejszym spotkaniu powinien zagrać Zagumny, ponieważ po prostu gra zbyt skomplikowaną siatkówkę dla Kubańczyków. Pokazał to podczas pucharu świata kiedy "woził" środkowych z Kuby jak juniorów.
Reebook92
Posty: 32
Rejestracja: 2 cze 2012, o 13:46
Płeć: M

Re: Final Six 2012

Post autor: Reebook92 »

Gdzie można obejrzeć powtórkę meczu Polska-Brazylia?
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Final Six 2012

Post autor: elane »

Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
rafalp23
Posty: 21
Rejestracja: 6 lip 2012, o 12:34
Płeć: M

Re: Final Six 2012

Post autor: rafalp23 »

Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Final Six 2012

Post autor: Lineczka »

Drużynę ocenia się za to jak kończy i mimo że wczoraj mieliśmy spore problemy a w drugim secie mój układ nerwowy ucierpiał to jestem dumna z naszej repry za to co pokazali w końcówce tego spotkania. Dwa przegrane sety - przegrane na przewagi. Brazylia grała o wiele lepiej niż z Kubą, przynajmniej skrzydła lepiej się prezentowały.


A nasza drużyna pokazała charakter. I za to im chwała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”