Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Krupa
Posty: 94
Rejestracja: 24 mar 2013, o 09:53
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Krupa »

Albo panienka Wlazły wróci albo nic nie ugramy.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: krzysiu »

Winiar i Pit bez formy są - ataki bardzo słabe , często wyblokowywani. Winiar chyba jest na innym etapie przygotowań ; denerwuje mnie to, że AA ściąga Możdżona a zostawia Nowakowskiego
rocky
Posty: 1202
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: rocky »

Akurat Winiar od kilku lat nie ma pary w ataku i raczej już nie będzie miał.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: krzysiu »

W tamtym sezonie i w tym do czasu kontuzji grał mocno w ataku, nie tak jak w Trento, ale było już dobrze
Marcy$
Posty: 2087
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Marcy$ »

Po 3 secie było dobrze lepiej - blokada na głowie. Pit czy Winiar nie w szczytowej formie ale nawet Pit zaczął jakoś atakować.

Koniecznie potrzebny psycholog.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: hubert »

Marcy$ pisze:Koniecznie potrzebny psycholog.
Masz na myśli ludzi na tym forum ? Zgadzam się w 100%. Czasami nawet psychiatra.

A na poważnie to na współpracę z psychologiem musi być zgoda i chęć samego zespołu a nie, że przyjdzie zapoda prelekcję i zaczniemy kroić Brazylię drugą szóstką. Z tego co zawodnicy mówili to takiej współpracy nie chcą.
Po drugie jak nawet jeden czy drugi czuje, że psycholog by się przydał to może sam takiego znaleźć i chodzić. W czym problem ?
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Streeter
Posty: 7458
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Streeter »

Jeśli w niedzielę Anastasi wyjdzie Bartmanem, to ogłaszam, że wyłączam telewizor i nie będę tego oglądał. Człowiek-nieporozumienie jak dotąd zagrał jeden poprawny mecz i jak się okazało gra tylko i wyłącznie z widzimisię trenera, bo Jarosz jest w całkiem dobrej formie, co pokazał na zmianie.

Teraz, uwaga, pierwszy raz w historii Streetera: Ignaczak won !!! Co ten człowiek wyczyniał w pewnym momencie na przyjęciu to chyba Kurka tak rozstrzelanego nigdy nie widziałem... Żeby drużyna celowała w libero, który jest w dodatku najbardziej doświadczonym zawodnikiem reprezentacji... Jak mawiał poeta "kończ waść, wstydu oszczędź". Już chyba jednak wolę mniejszą żywiołowość i mniej latania po bandach reklamowych Zatorskiego, który chociaż przyjmie w pomarańczowe.

Środkowi poza meczem. Równie dobrze mógłby grać Hunek z Gunią, a i nie wiadomo, czy nie zagraliby lepiej.

Natomiast jestem zbudowany postawą pary przyjmujących, zdecydowanie najjaśniejszy punkt naszej ekipy. Kurek zdołał się sam odbudować w trakcie meczu, trzymał atak, Michał swoje skończył, na przyjęciu wreszcie zagrał na swoim poziomie. Oby nasi przyjmujący grali przynajmniej tak, jak wczoraj, to nie będzie tak źle. No i zobaczymy czy Jarosz utrzyma formę w kolejnym spotkaniu. Bo jeśli nie wyjdzie na boisko, to jak już wspomniałem, będzie pierwszy mecz reprezentacji od dobrych kilku lat, którego nie zobaczę.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Marcy$
Posty: 2087
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Marcy$ »

hubert pisze:
Marcy$ pisze:Koniecznie potrzebny psycholog.
Masz na myśli ludzi na tym forum ? Zgadzam się w 100%. Czasami nawet psychiatra.

A na poważnie to na współpracę z psychologiem musi być zgoda i chęć samego zespołu a nie, że przyjdzie zapoda prelekcję i zaczniemy kroić Brazylię drugą szóstką. Z tego co zawodnicy mówili to takiej współpracy nie chcą.
Po drugie jak nawet jeden czy drugi czuje, że psycholog by się przydał to może sam takiego znaleźć i chodzić. W czym problem ?
To był oczywiście skrót myślowy bo wiadomo o co chodzi. Mają problem z nastawianiem się na mecz, utrzymaniem presji. To co ich rok temu napędzało (do czasu) tak teraz paraliżuje.

A w czym problem? Skoro nie ma problemu, to czemu jest problem :) (w grze)?
ArsMoriendi
Posty: 149
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:42
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: ArsMoriendi »

Dobrze by było, gdyby w niedzielę mecz zaczęli w pierwszej szóstce oczywiście Jarosz, Wrona a nawet Drzyzga. Wczorajszy mecz pokazał, że ta żelazna szóstka Anstasiego ma na niektórych pozycjach aktualnie lepszych zmienników. Oczywiście szkoda, że nie ma Pawła Zatorskiego , 3-4 graczy powinno dostawać szansę na grę w dłuższym wymiarze, a nie tylko ratowanie i dogrywanie seta, a później znowu powroty Nowakowskiego czy Bartmana.
Edyta

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Edyta »

Kolejnym z bohaterów piątkowego spotkania okazał się Jakub Jarosz, który zastąpił w trzecim secie Zbigniewa Bartmana i zapisał na swoim koncie aż 18 oczek. Czy tym występem atakujący zapewnił sobie miejsce w wyjściowym składzie na kolejny mecz? - Myślę, że tak. Jestem bardzo zadowolony, z tego co pokazał.
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/3 ... siwe-wlosy

A więc chyba nastąpił przełom i w głowie trenera ;)
Marcy$
Posty: 2087
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Marcy$ »

Edyta pisze:
Kolejnym z bohaterów piątkowego spotkania okazał się Jakub Jarosz, który zastąpił w trzecim secie Zbigniewa Bartmana i zapisał na swoim koncie aż 18 oczek. Czy tym występem atakujący zapewnił sobie miejsce w wyjściowym składzie na kolejny mecz? - Myślę, że tak. Jestem bardzo zadowolony, z tego co pokazał.
http://www.reklama konkurencyjnego serwisu.pl/siatkowka/3 ... siwe-wlosy

A więc chyba nastąpił przełom i w głowie trenera ;)
Też tak myślę. Teraz nie będzie się bał zdjąć Bartmana po 3 setach złej gry tak jak wczoraj (3 sety - 6pkt).

Obym się mylił...
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: bakek »

Ja też nie wiem co teraz mogłoby się wydarzyć, żeby Bartman zaczął w szóstce.

Czemu mówicie: "Ignaczak won"? Przecież ten gość jak tylko najlepiej potrafi. Owszem, Zatorski jest w znacznie lepszej formie, ale to decyzja trenera.

Co do Drzyzgi to jednak bym się wstrzymał... Potrzebne nam wyniki, bo jeszcze mamy szanse. Żygadło jak musiał trochę pobiegać to rzeczywiście się trochę pogubił. Jak miał możliwe przyjęcie to grał swoje.

Zmieniłbym jeszcze Pita na Wronę, bo jest w niezłej formie i myślę, że gra dużo by mu dała.
Awatar użytkownika
todus
Posty: 936
Rejestracja: 25 maja 2008, o 19:10
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: todus »

Myślę, że Włochowi gdzieś uleciał czar i magiczna aura jaką się otacza.
Popełnia ogromne błędy a z tym Giovanni Miale to jest już koszmarne kuriozum !!!

1. Zbigniew Bartman
Osobiście szkoda mi faceta bo mu Włoch zrobił krzywdę. Postawił mu ultimatum,
jeśli chcesz grać Zbyszek to tylko na ataku. Ze Zbyszka żaden teraz atakujący, więcej
pożytku miałby z niego dowolny klub na pozycji ofensywnego przyjmującego.
Zbyszek nie nadaje się w ogóle na kadrę - podobnie jak jego przyjaciel Kubiak.

Tak naprawdę, to Zbyszkowi krzywdę zrobili rodzice - bo z niego byłby, uwaga serio !
świetny aktor / celebryta. Ma ogromne parcie na szkło, potrafi się znaleźć w kadrze kamery.
Braci Mroczków to by Zbyszek zjadł na śniadanie. Szkoda.

2. Igła

Igła to świetny człowiek i libero. Powinien już z ławki rezerwowych wspierać
drużynę i młodszego Zatorskiego. Dawać mu rady i wskazówki aby lata doświadczeń
ułatwiło młodszemu koledze lepszą grę. Szkoda, że Włoch ma inną koncepcję.

3. Cichy Pit

Piotrek ma atakować świeczki nad blokiem rywali a nie robić jakieś
wygibasy z przesuniętych krótkich na zgiętym łokciu. Kto to wymyślił takie granie ?

4. Michał Ruciak

Człowiek firma. Najsolidniej przyjmujący Plus Ligi, kluczowa postać srebrnej
ekipy z ekstraklasy polskiej siatkówki. I co ? Nic - siedzimy na ławce.
Jeśli Michał nie ma kontuzji to ja nie rozumiem czemu razem z Kurkiem nie grają w wyjściowej szóstce ?

5. Olek Akchrem

Brak Olka w kadrze Polski to blamaż polskiego związku, jego wodza oraz obecnego
włoskiego szkoleniowca. Facet specjalnie odbył 2 letnią karencję bo chciał grać
z orzełkiem na piersi a te patałachy nie zrobiły nic w tej materii.
Za to powinien ktoś beknąć !!
"Wygrywanie oznacza brak strachu przed przegraną"
"Jeśli chcesz coś osiągnąć, pokaż, że możesz to zrobić" Ihos Hernandez
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: krzysiu »

Anastasi gdzieś się pogubił i jak się szybko nie odnajdzie to będzie ciężko dla repry
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: bakek »

Ze Zbyszka żaden teraz atakujący, więcej
pożytku miałby z niego dowolny klub na pozycji ofensywnego przyjmującego.
Zbyszek nie nadaje się w ogóle na kadrę - podobnie jak jego przyjaciel Kubiak.
Też mi się wydaje, że Zbyszek byłby niezłym ofensywnym przyjmującym, ale jego kariera tak się już potoczyła... Jeśli chodzi o niego i Kubiaka to nie wiem dlaczego "się nie nadają". Kubiak to bardzo dobry zawodnik i myślę, że nieraz nam się przyda w wielu elementach, a Zbyszek jest pod formą po prostu.

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale wcale się nie obraził, że stoi w kwadracie. Ja widziałem jak krzyczy: "Brawo Jarski, brawo!"
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2909
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: hubert »

todus pisze:Myślę, że Włochowi gdzieś uleciał czar i magiczna aura jaką się otacza.
Popełnia ogromne błędy a z tym Giovanni Miale to jest już koszmarne kuriozum !!!
No tak, następny trener. Poprowadź jakąś ekipę w lidze amatorskiej tudzież szkolnej a szybko zweryfikujesz stanowczość swojej wypowiedzi. Siedząc wygodnie na fotelu w domu wszystko jest proste a Anastasi to pewnie wszystko co osiągnął to dzieło przypadku.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
d12343
Posty: 787
Rejestracja: 13 paź 2009, o 09:47
Płeć: K
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: d12343 »

Absolutnie nie zgadzam się, że Kubiak nie nadaje się do kadry. Można za nim nie przepadać, ale swoje wnosi.
Brawo Jarosz, brawo Kurek! A te słowa W. Drzyzgi "Kurek jako pierwszy przestał się cackać" - klasyka :]
bakek pisze: Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale [Bartman] wcale się nie obraził, że stoi w kwadracie. Ja widziałem jak krzyczy: "Brawo Jarski, brawo!"
Tego w transmisji akurat nie wyłapałam. Ale ogólnie realizator lubował się w ujęciach Bartmana. Historyczna rzecz - ZB9 na rezerwie ;)
It's magic, it's tragic, it's a loss, it's a win.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Mateusz1993 »

Wciąż nie gramy jak powinniśmy, jednak od 4 seta coś ruszyło i to napewno cieszy. Ważne, dla naszych zawodników zwycięstwo i chętnie zobaczę jak wyjdą na najbliższy mecz (nie jako pokonani, a jako ci, którzy ostatni mecz mieli zwycięski). Nie zawsze, jestem fanem (super optymistycznych tez Tomasza Swędrowskiego: [...] jestem przekonany, że to ruszy- odnosząc się do tego, jak ważne jest by wygrać z Argentyną) (co nie zmienia faktu, że cały czas wierzyłem, że tak będzie), tak teraz jestem w podobnym toku myślenia i sądzę, że ta wygrana może pomóc nam się przełamać. Wychodźmy na boisko z myślą aby wygrać każdy kolejny mecz, a później przekonamy dokąd nas to zaprowadzi (jeśli do Final Six- wyniki tak się układają, że po fatalnym początku i wciąż niezachwycającej grze jest to możliwe) się przekonamy- czas pokaże.

Co do personalnej części, to tak jak już dawno pisałem i ostatnio w studio pomeczowym stwierdzili jesteśmy uzależnieni od Bartosza Kurka i cieszę się bardzo, że wraca (sądzę, że to nie jednorazowy wyskok) do swej dobrej gry i poprowadzi nas do koljnych zwycięstw. Oczywiście, ważne by kroku dotrzymywali mu inni zawodnicy jak w ostatnim meczu przede wszystkim Jarosz, no i mimo (kilku słabszych zagrań) Winiarski, który był wydatnie pożyteczny w spotkaniu z Argentyną. Cały czas nie wyraźny Pit, Żygadło nie zachwyca. Ignaczak- niestety słabo, cóż ten mecz tylko potwierdził, że powinien był zagrać Zatorski (no chyba, że zgubił formę), jeśli Igła nagle wyraźnie się nie poprawi, to powinien go zmienić młodszy kolega.
Bartman- jak po meczach z Francją (głównie drugim- w sumie przede wszystkim), należała mu się pochwała, tak po tym krytyka bo zagrał po prostu słabo. Tylko jak pisał Basil, ja skomentuje to tak, że niekoniecznie Kuba zagra na takim poziomie więcej niż 1-2 mecze i nie będzie potrzeba wprowadzania Bartmana, zobaczymy jak to będzie.
Na ten moment wykonaliśmy malutki kroczek do przodu, ale jakże ważny może on się okazać w kontekście całego sezonu.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: mikser »

Jestem w szoku, po raz pierwszy nasi kibice zaśpiewali hymn poprawnie!! :o :D
Riad69
Posty: 497
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Riad69 »

Ignaczak jak narazie w polu buraczanym.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: kibic_siatki »

Riad69 pisze:Ignaczak jak narazie w polu buraczanym.
Powinien Ruciak wejść za niego na przyjęcie.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Arff »

Powiedzcie mi, co takiego musi się dziać na treningach, że zawodnik grający w ten sposób(z Francją było podobnie) wychodzi w składzie na kolejne mecze?! Ja tego nie rozumiem... :o To samo było w zeszłym roku... rozumiem, gdybyśmy faktycznie nie mieli zmiennika, ale Zatorski z Brazylijczykami grał fenomenalnie... i co z tego?
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Kicu »

Czemu Anastasi jest tak uparty? Zatorski rozegrał z Brazylią dwa świetne mecze... a trener oczywiście wraca do Igły, który z kadrą po IO powinien się w zasadzie pożegnać.

EDIT: Ano właśnie, święte słowa Arff.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: dreamer »

Kicu pisze:Czemu Anastasi jest tak uparty? Zatorski rozegrał z Brazylią dwa świetne mecze... a trener oczywiście wraca do Igły, który z kadrą po IO powinien się w zasadzie pożegnać...
Kicu
czy też jesteś w grupie tych forumowiczów, którzy twierdzą, że Anastasi to najlepszy trener jaki mógł nam się przytrafić?
Jeżeli tak, to twoje pytanie jest nie na miejscu. Fachowców nie krytykuje się...

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: weary_skier »

Chciałem coś napisać, ale....nic nie broni Ignaczaka. Nie pamiętam jego pozytywnego przyjęcia. Najsłabszy gracz na boisku.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: troche zorientowany »

do dreamer- niestety ale AA jest uparty. Zatorski powinien grać. Wszyscy to wiemy no ale już teraz nic się nie da zrobić. Najwcześniej od meczów z Amerykanami.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Kicu »

dreamer pisze:
Kicu pisze:Czemu Anastasi jest tak uparty? Zatorski rozegrał z Brazylią dwa świetne mecze... a trener oczywiście wraca do Igły, który z kadrą po IO powinien się w zasadzie pożegnać...
Kicu
czy też jesteś w grupie tych forumowiczów, którzy twierdzą, że Anastasi to najlepszy trener jaki mógł nam się przytrafić?
Jeżeli tak, to twoje pytanie jest nie na miejscu. Fachowców nie krytykuje się...

dreamer
Szczerze, to nie wiem czy Anastasi to najlepszy trener jaki mógł się nam przytrafić. Podejrzewam, że zawsze ktoś lepszy mógłby się trafić. Wolałbym w sumie np. Alekno ;) Nie uważam jednak, że Anastasi jest złym trenerem. Wręcz przeciwnie. Ma tylko swoje dziwne nawyki i jak widać - jest uparty.
Dla mnie niesamowicie niezrozumiałe jest trzymanie się twardo Ignaczaka i Żygadły. Bardzo podoba mi się podejście Brazylijczyków, którzy tworzą zespół na kolejne 10 lat! U nas mam wrażenie, że nawet na kolejne 4 lata się nie tworzy zespołu, czyli na kolejne IO. Dlaczego? Dlatego, że za te 4 lata Żygadło i Igła będą blisko 40-stki i nie wierzę, że dużo wniosą do zespołu, o ile w ogóle cokolwiek wniosą. Zatorski i Drzyzga powinni grać jak najwięcej i się ogrywać. Igła i Żygadło mogą być w składzie, ale jedynie do pomocy i do wprowadzania młodych. Natomiast odnoszę wrażenie, że Zatorski może więcej parkietu nie powąchać, jak to bywało w poprzednich sezonach. Drzyga pewnie podobnie.

PS. Nawet jak Igła jakimś cudem zacznie grać nagle fenomenalnie, to zdania nie zmienię i uważam, że Zatorski powinien być pierwszym libero.
kibic_siatki
Posty: 2608
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: kibic_siatki »

Nowakowski skończył przechodzącą!!!
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: weary_skier »

30.06.2013 godz 21.10. Nowakowski skończył przechodzącą.
Zostawiam zapis w źródłach dla potomnych.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Milten
Posty: 1137
Rejestracja: 23 cze 2013, o 19:16
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2013 - Mecze reprezentacji Polski

Post autor: Milten »

Obie drużyny pokazują naprawde stabilną forme. Sinusoida po prostu.
Bartosz Kurek jest tytanem siatkówki. <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”