Liga światowa 2015

bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: bytrek »

Ta jak trwoga to do Alekno. Już słyszałem kilak razy, ze Rosja ma gigantyczny potencjał, tylko dziwne ze tylko wtedy gdy Alekno ich trenuje.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: StanLee »

Nic nie pisałem o Argentyńczykach, więc napiszę, że mam trochę polew (no dobra, więcej niż trochę), że ta Argentyna jest jeden wygrany mecz od Final Four swojej dywizji grając nawet jak na ich standardy turbośredniakami i z tą turborotacją Seniora Velasco... Współczuję również Rosjanom, że za rok będą musieli pograć w tej śmiesznej dywizji, ale może znowu zrezygnują na rzecz Ligi Europejskiej, czy cuś. :)
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga światowa 2015

Post autor: PJ_volleyball »

StanLee pisze:Nic nie pisałem o Argentyńczykach, więc napiszę, że mam trochę polew (no dobra, więcej niż trochę), że ta Argentyna jest jeden wygrany mecz od Final Four swojej dywizji grając nawet jak na ich standardy turbośredniakami i z tą turborotacją Seniora Velasco... Współczuję również Rosjanom, że za rok będą musieli pograć w tej śmiesznej dywizji, ale może znowu zrezygnują na rzecz Ligi Europejskiej, czy cuś. :)
Bułgaria ma turnie finałowy u siebie.
Kubanczycy nieregularni strasznie i tylko zdarzają im się niezłe spotkania.
Kanada też sporo rotuje składem. Do tego ostatnio w pierwszym meczu z Argentyna chyba 4 albo 5 zawodników z wyjściowego składu było innych (w porównaniu do optymalnego składu). Kontuzja Schmitta i brak klasowego zastępcy też widać (chociaż Marshall daje radę, zaskakująco dobrze gra).

Dziwna grupa. Tyle.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Mateusz1993 »

Tak teraz spojrzałem i Kanadyjczycy mają 23 punkty, ale tylko 6 zwycięstw, a Argentyna też 6 przy 18 punktach. Szkoda, że ten Gavin się połamał (czy co tam zrobił, wie ktoś dokładnie) bez niego tracą dużo, a jak dodać do tego, że w ostatnich meczach grali mocno dziwnym składem, a w drugim sędzia ponoć mocno drukował pod Argentynę, to po frajersku drużyna Hoaga może awans do Final Four przegrać. Byle tylko Francuzi wygrali Final Four i jakaś Bułgaria czy ktoś inny nie zrobił tam psikusa.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Jiroux »

Mhm tylko Kanada skończyła już grać, a ARG mierzy się w przyszłym tygodniu z BUL. Raz wygrają to jadą do Warny
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Mateusz1993 »

No tak, wiem dlatego napisałem, że po frajersku mogą to przegrać. Bo gdyby mieli jeszcze mecze z Kubą to i bez Gavina można by powalczyć, trzeba poczekać.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Jiroux »

Jeśli Argentyna będzie tak dysponowana na zagrywce jak ostatnio była na Bułgarii to Albicelestes znowu zleją gospodarzy F4 i przy dobrych wiatrach nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że mogą zagrać w finale jeśli nie trafią w połówce na Francję
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Noworoczny »

Decydują Bułgarzy - kogo wolą mieć w 1/2 F4.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Mateusz1993 »

Noworoczny pisze:Decydują Bułgarzy - kogo wolą mieć w 1/2 F4.
Dokładnie decydują Bułgarzy i pewnie rozsądnie będą wybierać (na tyle na ile pozwoli im Argentyna). Jasne jest kto z kim w półfinale czy jakieś śmieszne "losowanie" będzie. Bo z jednej strony (z perspektywy Bułgarów), Kanada bez Gavina to może być kuszący przeciwnik na półfinał. A z drugiej Argentyna (jeśli by ich forma zwłaszcza Conte szła do przodu) i tak wrzucić ich do półfinału z Francją to może i by temu głównemu faworytowi zaszkodzili. Pewnie Bułgarzy nie będą chcieli półfinału z Francją (bo Ci ostatnio grają u siebie), ale może udałoby ich się złapać na tym że grają pierwszy mecz w sezonie z poważnym rywalem. No nie powiem ciekaw jestem jaką gospodarze przyjmą taktykę. Zastanawiające jest tylko jedno i co do tego nie mam wątpliwości, że na ten moment sportowo Francuzi deklasują resztę stawki tego Final Four i tylko jakieś dziwne wypadki mogą sprawić, że tego turnieju nie wygrają, a mam wielką nadzieję, że tak się nie stanie i to właśnie Francja zamelduje się w Rio.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Jiroux »

Niby rok temu też deklasowali i też powinni awansować, a że trafił się najsłabszy mecz w finale i dziwni sędziowie... Oby awansowali tym razem
Edyta

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Edyta »

Dla Francuzów chyba lepiej by było trafić na Bułgarię dopiero w finale. Niech mają w półfinale przetarcie z jakimś lepszym rywalem niż ogórki z grupy, a w finale może to gospodarze pękną psychicznie. Co prawda Francuzi nie lubią grać z Bułgarami i mogą mieć deja vu z turnieju kwalifikacyjnego do IO w Londynie, gdy też w Bułgarii przegrali z nimi decydujący mecz. Ale teraz to już trochę inna Bułgaria i trochę inna Francja, role lekko się odwróciły i powinien wygrać ten sportowo lepszy. Bułgarzy do mocnych psychicznie nie należą (z Francuzami też różnie, ale jak mówię, sportowo są lepsi to może tym razem nie pękną).

Trochę martwi sytuacja Lyneela, który znów ma mały problem zdrowotny i na najbliższe mecze został zastąpiony przez Trevora Clevenota, który dobrze wypadł w Baku. Młody wieżowiec Meredic Henry też oddelegowany i zastąpiony przez Jonasa Aguerniera, który już od 2 sezonów jeździ z kadrą A na turnieje, choć na razie grzeje trybuny.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Noworoczny »

Edyta pisze: Trochę martwi sytuacja Lyneela, który znów ma mały problem zdrowotny i na najbliższe mecze został zastąpiony
Pasuje do wątku o transferach (-;
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Chal »

Trochę kiepsko nazywać frajerskim ewentualne odpadnięcie w sytuacji, gdy sędziowie zabrali pewny awans.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
SuperJ
Posty: 93
Rejestracja: 8 lip 2012, o 22:01
Płeć: M
Lokalizacja: Toronto
Kontakt:

Re: Liga światowa 2015

Post autor: SuperJ »

Kanadyjczycy zrobili mecze z Bulgarami w malej pipidowie daleko od wiekszych miast. Bilety tanie, jak na takie rozgrywki, ale zebrali tylko 2,000 i 1,700 luda. Czy federacja nie daje jakichs wytycznych w tej kwestii? Przeciez to nie ma nic wspolnego z popularyzowaniem siatkowki.
Szlag kulery nie wiezmie!
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Jiroux »

Sędziowie zabrali pewny awans? Okej przepraszam fakt. Ten aut Duffa to spora kontrowersja, ale ta sama cudowna Kanada męczyła się kilka tygodni wcześniej w tie-breaku z rezerwami Argentyny i o ile dobrze pamięta z Kuba tez się męczyli. Mieli wszystko w swoich rękach wcześniej...
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Bazinga »

Jiroux pisze:Sędziowie zabrali pewny awans? Okej przepraszam fakt. Ten aut Duffa to spora kontrowersja, ale ta sama cudowna Kanada męczyła się kilka tygodni wcześniej w tie-breaku z rezerwami Argentyny i o ile dobrze pamięta z Kuba tez się męczyli. Mieli wszystko w swoich rękach wcześniej...
analogicznie żelazny skład Argentyny męczył się u siebie z rezerwową Kanadą..
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Lucarelli »

Ktoś mi wytłumaczy jakieś logiczne podstawy przesunięcia Zajcewa na przyjęcie? Żeby wpuścić do szóstki asa Vettoriego?
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga światowa 2015

Post autor: maciek77 »

Po pierwsze Zajcew potrzebuje gry po zmarnowanym sezonie. Na ataku mają w miarę solidnego Vettoriego, a na przyjęciu obok Lanzy i Ivana trochę słabiej.
Wiadome, że dojdzie pewniak Juantorena i pewnie Parodi, więc Zajcew na ataku pewnie prędzej czy później wyląduje.
Edyta

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Edyta »

Lyneel pozostał z zespołem, trenuje, tylko dziś będzie robił za drugiego libero.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga światowa 2015

Post autor: maciek77 »

Od kiedy w LŚ jest challenge z IE?
ciacho23
Posty: 953
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: ciacho23 »

Ktoś wie kiedy Juantorena dołączy do kadry?
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Bazinga »

Lucarelli pisze:Ktoś mi wytłumaczy jakieś logiczne podstawy przesunięcia Zajcewa na przyjęcie? Żeby wpuścić do szóstki asa Vettoriego?
Berruto Naoglądał się Skowrońskiej na przyjęciu w Baku i doszedł do wniosku, że nie ma lepszego sposobu jak zepsuć drużynę i nie wykorzystać potencjału Zajcewa. (Tak wiem że Zajcew grywał już na przyjęciu w czasie gdy w klubie - Macercie - tłukł jedynie na młotku. Efekty tych eksperymentów były katastrofalne, ale jak widać Berruto to człowiek, który nie poddaje się łątwo za pierwszym, drugim, czy pięćdziesiątym dziewiątym razem).
maciek77 pisze:Po pierwsze Zajcew potrzebuje gry po zmarnowanym sezonie.
Kontuzja na początku sezonu, a później przegrana w rywalizacji z Krugłowem na pozycji bomby~~
maciek77 pisze: Na ataku mają w miarę solidnego Vettoriego
solidnie-przeciętnego ;) ale na mecze repr styknie. Tam poziom niziutki. Choć i ligi dobijają powoli do dna.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Skrzypek »

Bazinga pisze:
Lucarelli pisze:Ktoś mi wytłumaczy jakieś logiczne podstawy przesunięcia Zajcewa na przyjęcie? Żeby wpuścić do szóstki asa Vettoriego?
Berruto Naoglądał się Skowrońskiej na przyjęciu w Baku i doszedł do wniosku, że nie ma lepszego sposobu jak zepsuć drużynę i nie wykorzystać potencjału Zajcewa. (Tak wiem że Zajcew grywał już na przyjęciu w czasie gdy w klubie - Macercie - tłukł jedynie na młotku. Efekty tych eksperymentów były katastrofalne, ale jak widać Berruto to człowiek, który nie poddaje się łątwo za pierwszym, drugim, czy pięćdziesiątym dziewiątym razem).
Postaram się odpowiedzieć troszkę krócej niż Bazinga :) Być może Włosi nie maję aktualnie wartościowego przyjmującego...? ;)
Awatar użytkownika
Castard8
Posty: 781
Rejestracja: 9 mar 2015, o 08:41
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Castard8 »

Na PSN w meczu Francja-Korea Drzyzga z Magiera rozmawiając o historii kadry francuskiej pomylili Castarda z De Kergretem mowiac o tym pierwszym jako o jednym z lepszych rozgrywających w historii kadry. A potem mowiac o Pujolu pomylili FF LM z FF LŚ. KRRITV powinna sypać kary za takie banialuki i brednie na wizji!!!
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Mateusz1993 »

Lucarelli pisze:Ktoś mi wytłumaczy jakieś logiczne podstawy przesunięcia Zajcewa na przyjęcie? Żeby wpuścić do szóstki asa Vettoriego?
Wyrywając pewien fragment ze znanej przyśpiewki o Piechniczku: "[..] tego nie wie nikt" :D
A poważnie porównując jak Włosi zaczynali zeszłoroczną LŚ to w tym sezonie się trochę kompromitują. Bo ta ich gra nie przekonuje mnie wcale. A jeśli docelowo Zajcew ma gra na tym przyjęciu, co jest totalnym kuriozum (przy tym że na tą pozycję są jeszcze Juantorena, Lanza (ostatnio się ogarnął) i wracający Parodi) a i z taką plotką gdzieś się spotkałem i zostawiając na ataku "przemocny" duet Vettori-Sabbi, to jest na prawdę co najmniej czymś dziwnym mówiąc delikatne.
Maciek- argument, że potrzebuje gry jest ok, tylko po kiego na przyjęciu? Gdzie w normalnych warunkach i tak grać powinien na ataku i czemu tu się nie ogrywa (bo potrzebuje gry po straconym sezonie), a na tym przyjęciu gra raczej przeciętnie, bo ten odbiór nie jest rewelacyjny, a sytuacyjnych na prawym nie ma kto kończyć. Nie wiem ile jeszcze w tej LŚ muszą Włosi meczów przegrać by Berutto się ogarnął z tymi eksperymentami. Co do tych przyjmujących, że może i nie ma. Ile szans dostał w tym sezonie Randazzo? No chyba mało, nie? A też mówiło się, że to gracz na wielkie granie- obecnie nie do końca wykorzystujący potencjał jakim go określano, ale na dobrą sprawę poważnej szansy nie dostał. A inaczej by mu się grało przy Pippo i Ivanie na ataku, niż tym obecnym. Bo na dobrą sprawę to i Iacopo Botto zaliczył jakiś niezły mecz w tym sezonie. A niestety prawda jest brutalna w tym ustawieniu nie ma ani kombinacyjnej gry, bo Zajcew jakoś przyjęcia nie trzyma, ani nie ma kto kończyć. To też więcej porażek. Fakt tydzień temu zagrał Sabbi całkiem fajnie, po pierwszym meczu (miałem opinie nieźle, bo nie oczekiwałem od niego jakiejś super gry) ale to i tak było tylko 15/36 przy 27% efektywności, drugi mecz zagrał super, 30 pkt, 55% skuteczności, ale mam wrażenie, że po prostu wyszedł mu mecz, teraz powrót do normy i 25%.
Generalnie dla nas to dobrze, ale jako, że lubię te reprezentacje, to już mi się nie podoba.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: StanLee »

Nie mam czasu śledzić tych informacji wszystkich i nie mam pojęcia, co Berruto mógł sobie powiedzieć, ale Zajcew musi grać, Zajcew nie jest gotowy do gry na przyjęciu, a co dopiero na ataku, a Włosi mają dużo lepszych rezerwowych atakujących niż lepszych rezerwowych przyjmujących. Tak interpretuję tę sytuację. Fajnie brzmi hasło ogrywanie kogoś, ale Zajcew na ataku byłby do zmiany od razu, skoro w zasadzie na przyjęciu gra bo nie ma kto inny.

Ale to co broni Zajcew to jest naprawdę rewelacyjny poziom, tak swoją drogą...
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga światowa 2015

Post autor: martin123154 »

https://www.youtube.com/watch?v=stb2gLhBi3g#t=23
Ciekawa sprawa, te sokole oko cień bierze pod uwage?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Kamil92 »

martin123154 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=stb2gLhBi3g#t=23
Ciekawa sprawa, te sokole oko cień bierze pod uwage?
Ale, że jak cień? Sokole oko wylicza trajektorię lotu piłki, na podstawie obrazu z kamer i z tego tworzy animację, więc cienia nie bierze pod uwagę.
Moim zdaniem w tym filmiku widać, że było boisko i to samo pokazał challenge.
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Koso »

Kamil92 pisze:
martin123154 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=stb2gLhBi3g#t=23
Ciekawa sprawa, te sokole oko cień bierze pod uwage?
Ale, że jak cień? Sokole oko wylicza trajektorię lotu piłki, na podstawie obrazu z kamer i z tego tworzy animację, więc cienia nie bierze pod uwagę.
Moim zdaniem w tym filmiku widać, że było boisko i to samo pokazał challenge.
Serio tu widać, że piłka jest w boisku?

Obrazek

Dla mnie coś się musiało jeb#ąć w tej weryfikacji, ale ogólnie jest kozacka na jakieś finały LŚ czy coś innego, gdzie mecze będą rozgrywane w jednej hali.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Kicu »

Kamera pokazuje jedynie moment, w którym piłka już odrywa się od ziemi. Co więcej, przecież piłka nie odbija się pionowo, tylko cały czas leci do przodu. Dodać do tego samo spłaszczenie i moim zdaniem bez problemu zahaczyła o linię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”