Liga Światowa 2016

ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: ciorny17 »

Kanimo chodziło mi o Pita, że go na IO nie widzę, nie o Kłosa
Kłamca.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: orw3ll »

Kadeci też nie :D
kanimo

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: kanimo »

Mozliwe, ze Bieniek zostanie. Po mlodszosci. Bo w tej chwili nie ma elementu w ktorym Piotr bylby lepszy.
Ale moze jestem zbyt niecierpliwa. Nie ma nawet polowy LS. Tylko progresu nie widze.

Mnie tam sie podoba bardziej druzyna z Szalpukiem, wieksze odejscie na ataku. Bednorz niby przyjmuje mniej zle ala i atakuje slabiej.
Postprzez ciorny17 » 10 minut temu
Kanimo chodziło mi o Pita, że go na IO nie widzę, nie o Kłosa

A to tak jak ja.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: Murilo0 »

Ja tam wolę Bednorza. Coś przynajmniej przyjmie no i ma zagrywkę. A Szalpuk w ataku od niego znowu tak nie odstaje.
All work and no play makes Jack a dull boy...
kanimo

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: kanimo »

Odstaje.
Zagrywka Bednorza wyglada lepiej optycznie. Ale efekty sa zblizone. Z zagrywek Artura jak popatrzysz na efekt a nie styl wykonania masz i asy (rzadko) i odrzucenia od siatki/ przyjecia na 3 metr i do skrzydla. Widze przewage Bednorza w bloku ale tez nie jakas ogromna. I lepsze, aktywniejsze ustawienie Szalpuka w asekuracji.
A przymuje Bartek zaledwie ciut lepiej. I nie jest ganiony za przyjecie na 5 metrze ktore idzie na 7, albo przyjecia na druga strone. Zdarzaja sie niewiele rzadzie niz u Artura tylko jakos nikt mu nie wypomina.

Ale walka o pozycje 4 jest otwarta. I o pozycje na boisku w sezonie klubowym. Mysle, ze dobrze zrobi obydwu graczom i bedzie bodzcem do pracy nad mankamentami.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2016, o 22:05 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: Aranger »

Murilo0 pisze:Ja tam wolę Bednorza. Coś przynajmniej przyjmie no i ma zagrywkę. A Szalpuk w ataku od niego znowu tak nie odstaje.
Nie patrzyłem w statystyki, ale raczej na pewno na tej LŚ Szalpuk serwuje efektywniej (tzn. stosunek błędów to korzyści). Trochę mnie dziwi, że Artur nie próbuje zagrywać z wyskoku częściej, bo w Kalinigradzie spróbował kilka razy i zaserwował chyba ze dwa asy, i z raz odrzucił Rosjan dosyć mocno od siatki.
kanimo

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: kanimo »

Mamy te sama obserwacje co do efektywnosci.
Co do braku atakujacej-moze boi sie o miesnie brzucha, z ktorymi mial nawracajace klopoty.

Atakujaca Bednorz ani jakas wybitnie mocna, ani celowana w newralgiczne strefy (do linn, pomiedzy graczy itp). At taka zagrywka z wyskoku co czesto ale nie zawsze przechodzi na druga strone.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2016, o 22:07 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: sb.slav »

ciorny17 pisze:Kanimo chodziło mi o Pita, że go na IO nie widzę, nie o Kłosa
Bez Piotra Nowakowskiego niczego na Igrzyskach nie osiągniemy. Ale chętnie zobaczę taki eksperyment, dla własnej satysfakcji i min jego asympatyków, przeboleję brak medalu.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: StanLee »

orw3ll pisze:Strasznie bezjajecznie zagrali Polacy w pierwszych 3 setach, a z taką Argentyną to i nasi kadeci by powalczyli.
Nasi obecni kadeci z 15-tki by nie wyszli. 8-)
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: Murilo0 »

Aranger pisze: Nie patrzyłem w statystyki, ale raczej na pewno na tej LŚ Szalpuk serwuje efektywniej (tzn. stosunek błędów to korzyści).
W siatkówce liczy się tylko i wyłącznie ilość przejść przy własnej zagrywce. I ilość błędów absolutnie nie jest dla mnie jakimkolwiek wyznacznikiem jakości zagrywki. Wolę gdy zawodnik wykona 5 zagrywek w 4 obejściach w tym 1 as i 4 błędy niż 4 zagrywki przebite na drugą stronę i kończone w pierwszej akcji. I nie twierdzę, że Bednorz to ten wykonujący 5 zagrywek, bo szczerze mówiąc nie patrzyłem na statystyki. Uważam jednak, że jego serwis ma znacznie większy potencjał w meczu z silnym rywalem.
All work and no play makes Jack a dull boy...
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: orw3ll »

Obecni może nie ale pokolenie z ubiegłego sezonu już tak. Przy dobrych wiatrach, gdyby im zagrywka siedziała mogliby nawet pokusić się o zwycięstwo.
kanimo

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: kanimo »

sb.slav pisze:
ciorny17 pisze:Kanimo chodziło mi o Pita, że go na IO nie widzę, nie o Kłosa
Bez Piotra Nowakowskiego niczego na Igrzyskach nie osiągniemy. Ale chętnie zobaczę taki eksperyment, dla własnej satysfakcji i min jego asympatyków, przeboleję brak medalu.
??? ??? ???

Pisalam, tak jak pare osob, ze w normalnej formie jest naszym najrowniejszym srodkowym.
Ale facet nie gral przez pelny sezon. Jak Winiarski. I zaczal mimo tego grac w reprezentacji.
Jak na razie wnosi niewiele, raczej oslabia. Gry dostaje sporo.

Rozumiem, ze Tobie pasuje by sie ogral przed sezonem klubowym. Kibicom repry moze mniej.

Jak nie pojedzie to Twoja teza, ze z nim byloby lepiej, nie do udowodnienia. Jak pojedzie i zagra srednio tez bedzie ciezko udowodnic, ze zmiennik zagralby lepiej.

Jestes coraz bardziej absurdalny w swoich wypowiedziach. Grajek cieniuje a Ty robisz z niego zbawce.

Jakos chyba dojrzalam do zdania sie na wybor Antigi ale Bienka byloby mi szkoda.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: Aranger »

Murilo0 pisze: siatkówce liczy się tylko i wyłącznie ilość przejść przy własnej zagrywce. I ilość błędów absolutnie nie jest dla mnie jakimkolwiek wyznacznikiem jakości zagrywki. Wolę gdy zawodnik wykona 5 zagrywek w 4 obejściach w tym 1 as i 4 błędy niż 4 zagrywki przebite na drugą stronę i kończone w pierwszej akcji. I nie twierdzę, że Bednorz to ten wykonujący 5 zagrywek, bo szczerze mówiąc nie patrzyłem na statystyki. Uważam jednak, że jego serwis ma znacznie większy potencjał w meczu z silnym rywalem.
Tylko że warto mieć na uwadze, że Bednorz wcale nie posiada tak dobrej zagrywki, żeby był gwarantem tych pojedynczych asów, szczerze mówiąc to nie wiem, czy na tej LŚ przez te cztery mecze w których wyszedł w szóstce zaserwował choć jednego. Równie dobrze Szalpuk może akurat trafić tym floatem w jakiś newralgiczny punkt rywala i narobić mu problemów. Tak czy inaczej na IO naszego czwartego przyjmującego zobaczymy pewnie tylko na krótkich zmianach w końcówkach setów, w których będziemy mieli dużą przewagę.
kanimo

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: kanimo »

Akurat chyba ilosc zagrywek jest jakims wskaznikiem. Albo skutecznosc. Te Artur ma lepsze. Wlasnie zajrzalam w staty i potwierdzaja moja obserwacje wzrokowa.
1 as i oddanie 4 pkt darmo przeciwnikowia -raczej to trudno uznac za szczegolnie dobry wynik. Dziwne masz kryteria.
A asow widzialam w LS wiecej u Szalpuka nie Bednorza.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2016, o 22:34 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: madlark »

A jak oceniasz Kłosa?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: Aranger »

Dobra, mój błąd. Bednorz ma na tej Lidze Światowej dwa asy, ale tyle samo ma Szalpuk. Jak się spojrzy w statystyki z ubiegłego sezonu Plusligi, to Bednorz ma więcej asów, ale też blisko drugie tyle błędów na zagrywce co Artur, przy mniejszej liczbie wykonanych. Generalnie uważam, że niezależnie od tego, jak ocenimy ich serwis, to nie ten element powinien decydować o wyjeździe któregoś z nich na IO, bo ani jeden ani drugi nie serwuje na tyle dobrze, żeby można go było wpuścić zadaniowo na boisko za jednego z szóstkowych graczy na zagrywkę właśnie.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2016, o 22:34 przez Aranger, łącznie zmieniany 2 razy.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: StanLee »

orw3ll pisze:Obecni może nie ale pokolenie z ubiegłego sezonu już tak. Przy dobrych wiatrach, gdyby im zagrywka siedziała mogliby nawet pokusić się o zwycięstwo.
Ja tak tylko przypomnę po cichutku, że nasi (byli) kadeci jakieś 9 miesięcy temu ledwo co wygrali z reprezentacją Argentyny do lat 19 w finale MŚK, a nasi juniorzy ugrali seta z reprezentacją Argentyny do lat 21. :]
Murilo0 pisze:Wolę gdy zawodnik wykona 5 zagrywek w 4 obejściach w tym 1 as i 4 błędy niż 4 zagrywki przebite na drugą stronę i kończone w pierwszej akcji. I nie twierdzę, że Bednorz to ten wykonujący 5 zagrywek, bo szczerze mówiąc nie patrzyłem na statystyki. Uważam jednak, że jego serwis ma znacznie większy potencjał w meczu z silnym rywalem.
Taką alternatywę woli każdy, problem jednak w tym, że w rzeczywistości wygląda to trochę inaczej i duża liczba błędów na zagrywce bardzo rzadko nie kończy się źle dla drużyny je popełniającej. Zwłaszcza, że Bednorz zagrał tyle samo asów co Szalpuk, a popełnił ponad 3 razy więcej błędów własnych. ;)
kanimo

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: kanimo »

Tylko gdzie te rozgrywki kadetow z "ledwo" wygranym meczem mialy miejsce? ;)

O reprezentacji Kuby Bednaruka nie mowie. Zaplacili frycowe za brak doswiadczenia trenera na arenie miedzynarodowej, brak doswiadczenia w siatkowce mlodziezowej, pozne i improwizowane przygotowania. Sparingi z I ligowcami po silce jako metoda przygotowania na Sancheza (o,ile tak sie nazywal ten maly szaleniec) i kolegow okazaly sie slabe.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2016, o 22:41 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: orw3ll »

StanLee pisze:Ja tak tylko przypomnę po cichutku, że nasi kadeci jakieś 9 miesięcy temu ledwo co wygrali z reprezentacją Argentyny do lat 19 w finale MŚK, a nasi juniorzy ugrali seta z reprezentacją Argentyny do lat 21.
I powalczyli ze Skrą z Wlazłym i Conte w składzie. Poza tym wygrali wszystko co mogli wygrać w swojej kategorii wiekowej, jasna sprawa, że nie będą wygrywać wszystkich meczów po 3-0 i do 15 w każdym secie. Polacy trafili wtedy do grupy śmierci.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: StanLee »

kanimo pisze:Tylko gdzie te rozgrywki kadetow z "ledwo" wygranym meczem mialy miejsce? ;)
A jakie to ma znaczenie w tym kontekście? :) Pewnie gdyby to było w Polsce to wygraliby pewnie 3-1, jestem skłonny się z tym zgodzić.
orw3ll pisze:I powalczyli ze Skrą z Wlazłym i Conte w składzie.
Ze zmotywowaną Skrą, grającą na sto procent, wcale nie rotującą składem w trakcie meczu. :)

Zachowajmy odrobinę powagi może, co?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: drukjul »

maciek77 pisze:Kliuka rzeczywiscie ma problemy z kolanami?
Jakieś na pewno ma, ale to u niego niejako problem endemiczny. Nie przypominam sobie, żebym go kiedyś widział Kljukę na boisku bez specjalnych ochraniaczy na kolana i nie obklejonego od góry do dołu dodatkowymi plastrami wzmacniającymi. Można to jednak zrozumieć, bo jest to jeszcze bardzo młody 21 letni chłopak, bardzo wysoki jak na przyjmującego (209 cm) i nie obudowany do końca mięśniami. Poza tym w okresie przygotowawczym do LŚ i Olimpiady Alekno naprawdę mocno wszystkim swoim siatkarzom musiał dać w kość, bo w wywiadzie tydzień temu przyznał, że wszyscy bez wyjątku (!) siatkarze jego drużyny mają większe, lub mniejsze problemy z kontuzjami i urazami i to jest w ogóle największa jego bolączka w tym momencie, ale w tej chwili tylko Maksimowi Michajłowowi uniemożliwia to występ w światówce. Michajłow ma zresztą akurat problem z zapaleniem więzadła rzepki kolanowej
Jiroux pisze:Ostatnio tak źle to było tutaj jak Dave Gahan kazał wyłączyć kilmę
Jeżeli miało to miejsce przy najbardziej ponurym i rozdzierającym każde serce utworze o pragnieniu zimnego piwa to miało to pewnie sens. Cold Beer, Cold Beer ... :D http://tiny.pl/g9hgz
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: StanLee »

Kljuka nie ma 209 cm. ;)
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: orw3ll »

StanLee pisze:Ze zmotywowaną Skrą, grającą na sto procent, wcale nie rotującą składem w trakcie meczu.

Zachowajmy odrobinę powagi może, co?
Napisałem, że mogliby powalczyć, a jakby mieli dzień i zagrywka by im siedziała to mogliby nawet wygrać, nie wiem co w tym jest niepoważnego. W dzisiejszym składzie Argentyny nie było żadnego gracza który by kończył sytuacyjne piłki.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: Aranger »

Ale nie róbmy z tej Argentyny drużyny trzeciej dywizji, bo w Rio Irańczycy wygrali z nimi po pięciu setach, a Amerykanie dosyć mocno wymęczyli 3:1.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:Kljuka nie ma 209 cm. ;)
Skoro staramy się być tak aptekarsko dokładni to doprecyzuj może jeszcze, czy nie mierzy tyle rano, czy może nie mierzy tyle wieczorem, albo że te 209 cm to wcale nie jest średni wzrost Kljuki w ciągu dnia? :D

W każdym razie jego klub "Fakieł" Nowy Urengoj na swojej stronie twierdzi , że Kljuka mierzy 209 cm i możesz przyjąć to wiadomości, lub nie, ale to jest jego wzrost "oficjalny" http://tiny.pl/g9h7f
kanimo

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: kanimo »

Iranczycy tez ostatnio forma nie powalali.
Amerykanow jakos nie ogladalam. Dorze teraz graja?
Bo ogolnie to sporo druzyn wydaje sie byc po ciezkich przygotowaniach i traktowac LS jako etap i poligon.
Dlatego Serbowie tak blyszcza.
Nawet Francuzi mimo wypowiedzi, ze ida na maksa, troche odpuscili pierwszej 6. Ngapeth urlop, Tille zmieniony na dluzej niz 2 akcje-tego dawni nie bylo.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: Aranger »

kanimo pisze:Iranczycy tez ostatnio forma nie powalali.
Amerykanow jakos nie ogladalam. Dorze teraz graja?
Nie, Polska też nie gra teraz dobrze, ale skoro klasowe drużyny bez formy męczą się z tą Argentyną, to szczerze wątpię, żeby Kadeci byli w stanie z nimi jakkolwiek powalczyć.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: StanLee »

drukjul pisze:
StanLee pisze:Kljuka nie ma 209 cm. ;)
Skoro staramy się być tak aptekarsko dokładni to doprecyzuj może jeszcze, czy nie mierzy tyle rano, czy może nie mierzy tyle wieczorem, albo że te 209 cm to wcale nie jest średni wzrost Kljuki w ciągu dnia? :D

W każdym razie jego klub "Fakieł" Nowy Urengoj na swojej stronie twierdzi , że Kljuka mierzy 209 cm i możesz przyjąć to wiadomości, lub nie, ale to jest jego wzrost "oficjalny" http://tiny.pl/g9h7f
Och, a to nie rozmawialiśmy na ten temat kiedyś? To było na marginesie zresztą napisane, może coś mylę i nie z Tobą o tym rozmawiałem. ;) Eye-test mówi, że Kliuka nie ma tyle.
orw3ll pisze:Napisałem, że mogliby powalczyć, a jakby mieli dzień i zagrywka by im siedziała to mogliby nawet wygrać, nie wiem co w tym jest niepoważnego. W dzisiejszym składzie Argentyny nie było żadnego gracza który by kończył sytuacyjne piłki.
No dobra, spróbuję obrazowo. Spała przegrała w finale ligi z GKS-em Katowice wygrywając dwa mecze. Gdyby trenerem Katowic był Velasco, typuję, że nie wygrałaby żadnego. Gdyby w Katowicach rozgrywał do tego De Cecco, pewnie nie ugrałaby nawet tiebreaka. Gdyby jeszcze na środku grał tam Sole, zaś na skrzydłach Palacios, Quiroga, Poglajen czy Lima (ot co poziom Plusligi), a przyjmowałby Gonzalez (poziom Wojtaszka), to jakby nasi młodzi siatkarze ugrali seta to pewnie każdy byłby bardzo zaskoczony.

Próbując inaczej obrazowo, Jan Martinez, czyli najlepszy gracz Argentyny na wspomnianych MŚK, jak wszedł do pierwszej linii w meczu z Brazylią, to splasował sobie piłkę pod nogi. Mniej więcej taki jest przeskok. :D
Ostatnio zmieniony 24 cze 2016, o 23:15 przez StanLee, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: kanimo »

Powalcza moze za 4 lata ;).
Niektorzy.
orw3ll
Posty: 701
Rejestracja: 1 cze 2013, o 16:24
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2016

Post autor: orw3ll »

StanLee pisze:No dobra, spróbuję obrazowo. Spała przegrała w finale ligi z GKS-em Katowice wygrywając dwa mecze. Gdyby trenerem Katowic był Velasco, typuję, że nie wygrałaby żadnego. Gdyby w Katowicach rozgrywał do tego De Cecco, pewnie nie ugrałaby nawet tiebreaka. Gdyby jeszcze na środku grał tam Sole, zaś na skrzydłach Palacios, Quiroga, Poglajen czy Lima (ot co poziom Plusligi), a przyjmowałby Gonzalez (poziom Wojtaszka), to jakby nasi młodzi siatkarze ugrali seta to pewnie każdy byłby bardzo zaskoczony.
Argentyna ma bardzo przeciętnych skrzydłowych poza Conte, jeśli nasze młode wilki odrzuciłby Argentyńczyków od siatki (mamy najlepiej zagrywającą młodzieżową drużynę jaką pamiętam, sam Kwolek robił po 10 asów w meczu), nie graliby środkiem co moim zdaniem było najsilniejszą bronią Argentyńczyków, rozegranie też byłoby bardzo uproszczone, więc nie byliby bez szans. Zdaje sobie sprawę że różnica w wieku ma ogromne znaczenie, ale zdarzają się czasem perełki i Kwolek i Fornal do takich należą, Przypomnę, że Leon w wieku 14 lat debiutował w Kadrze Kuby, a w wieku 17 lat był już ich kapitanem. Ngapeth jako 19-latek był najlepszym siatkarzem ligi francuskiej. Nie zdziwię się jak po następnym sezonie Kwolek/Fornal wygryzie z szerokiego składu Szalpuka, lub Bednorza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”