Liga Narodów 2021 (M)

olek322
Posty: 449
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: olek322 »

[\quote] Jasne, nie opieraj się na sezonie klubowym, tylko reprezentacyjnym sprzed 3 lat :] lub jednym meczu z tegorocznej VNL, gdzie zawodnicy nie dość, że pod formą i w ciężkim treningu, to jeszcze w zestawieniu, które się w poważnym meczu nie powtórzy.
BTW - nie piszę o sezonie ligowym w kontekście PlusLigi, tylko Lidze Mistrzów. Nie zweryfikowało Olka Lube, Kazań czy Trento, to kogo on się ma w tej reprezentacji po przeciwnej stronie siatki obawiać? Weź sobie chłopie jakiejś melisy zaparz i nie szukaj dziury tam, gdzie jej już od dłuższego czasu nie ma. Nigdy nie należałem do fanbojów Olka i długi czas byłem wobec jego osoby krytyczny, ale mam oczy i rozum.[/quote]

No widzisz a dlaczego takie zestawienie Kubiak - Śliwka się nie powtórzy? Gdyby tak sobie świetnie radził w ataku Olek to i Kubim mogliby grać, czemu nie :) Więc może zapomnijmy na chwilę o sezonie klubowym - to jest inna gra, tu nie będzie Toniuttiego, tu przyjęcie może być gorsze z Leonem, zacznijmy rozpatrywać jego potencjalny wkład w przewidzianej dla niego roli - zmiennika dla Kubiaka, "stabilizatora" gry w przyjęciu. No więc ja tu mam po prostu obawy, Jeżeli rolą Bednorza miało być zastąpienie Leona jako siły ognia w razie jego słabszej dyspozycji, i mówi się że Bartosz się nie sprawdził bo nie był skuteczny w kluczowym dla siebie elemencie, to dlaczego Śliwka się sprawdza jeśli jest nieskuteczny w kluczowym dla niego elemencie, popełnia błędy, i nie dodaje nic od siebie, w zagrywce czy bloku?
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: jaet »

Blanco pisze:
jaet pisze: Każdy turniej rządzi się swoimi prawami, może być tak że drugi atakujący nie będzie potrzebny, ale równie dobrze może też być inaczej. 2018 rok to historia, Kurek po drodze popsuł sobie w istotny sposób plecy i gdzieś z tyłu głowy trzeba mieć, że jakiś backup jest wskazany. No ale wpada szanowny pan Nostradamus (cały na biało) i nas wszystkich wyjaśnia, a na koniec oburza się jeszcze, że nie merytorycznie :]
Ja wiem, że mit Szymańskiego jest ciągle mocno osadzony, ale my od 2006 roku nie mamy poważnego, nominalnego atakującego - i dlatego wszystkie sukcesy, z wyjątkiem powrotu Mariusza (Mariusza, który nam zabił tę pozycję), robimy z przyjmującymi na ataku. Więc w kontekście tego, że od 12 lat żaden drugi atakujący nam nic nie uratował, bo ich rola sprowadzała się co najwyżej do wejścia na blok, to kreślisz bardzo fajną wizję z tym wymiernym back upem.

A jeśli rola tego back upu ma się sprowadzać do czegoś więcej, niż dawania możliwości potrenowania bloku i obrony przeciwko leworęcznemu atakującemu, to pojedzie Bednorz, jako 5 przyjmujący, bo i tak w przypadku problemów Kurka trzeba będzie przestawiać Leona na atak.


I w sumie mógłbym znowu napisać, że niemerytorycznie, bo połowa Twojego komentarza sprowadza się do tłumaczenia mojego nicku, epitetów i określeń tego, co robię, no ale po co?
No fajnie, że postanowiłeś się tutaj podzielić swoją wizją na temat II atakującego polskiej kadry, tylko po pierwsze to wcale nie oznacza że jesteś merytoryczny, a po drugie niespecjalnie ma się też do rzeczywistości. Skoro dało się z Kaczmarkiem Zaksie wygrać LM, a jednocześnie nie było tam w drużynie Leona. No i ponawiam - jeżeli nie masz zdolności jasnowidzenia, to na tym etapie pojęcia zielonego nie masz, czy II atakujący się kadrze w Tokio przyda, czy będzie przez cały turniej kwiatkiem do kożucha. Ja nie twierdzę, że finalnie nie będziesz miał racji, tylko że nie możesz tego na ten moment z całą pewnością stwierdzić. A Ty stwierdzasz i to jeszcze z taką wyższością, że staje się to irytujące.
I w sumie mógłbym teraz napisać, że nie pierwszy to raz, ale po co ;) ?
Diomedea pisze:Daj spokoj @jaet.
Kolejny trol albo jakas istota pokrewna.
Gracz gra dobrze naprzeciwko Simona, Leala, Lucarellego, Podrascanina , Michalowa.... a ten w kolko swoje.

Zabawne jak czesto jest atakowany ten sympatczny, inteligentny i momentami blyskotliwy przyjmujacy jakim jest Olek.
A moze nie zabawne tylko....

Kiedys czlowiek sledzil to forum z szacunkiem, rejestrowal sie i staral odnalezc swoje miejsce nie wypisujac glupot.
Jakos ostatnio spora czesc nowych userow zaczyna nie tylko od atakowania trenerow, zawodnikow, ale i od personalnych atakow na innych uczestnikow.
Jak to jest, ze aktywny jest facet z 4 ostrzezeniami? To ile obecnie trzeba do bana? 10?
Brawo moderacja, mnie zbanowano za jeden duzo kulturalniejszy wpis plus dyskusje na PW z modem.

Polska nie jest jedynym krajem, gdzie przestawia sie zawodnikow.
Taki np Boyer gral jako przyjmujacy.
Ze zlota IO Rosjan pod Alekna nie porusze.
Dobory pozycji, albo wczesne przestawienia odbywaja sie czesto pod aktualne potrzeby druzyn, czy to ligowych, czy reprezentacji mlodziezowych. Czasem sa trafione, czasem mniej.
Kiedys @Slepy sedzia proponowal dyskusje min na ten temat.

Ja uwazam, ze Bartek, nie tylko w stosunku do naszego obecnego potencjalu, ale i bezwzglednie, lepiej prezentuje sie na ataku.
Masz oczywiście rację, ale ilość absurdów wylewających się tu w ostatnim czasie jest tak duża, że trudno przechodzić nad tym do porządku dziennego. Wydawać by się mogło, że czegoś się ludzie na swoich błędach z przeszłości uczą, ale patrzysz potem na te komentarze reprezentacyjne i wiesz, że część jest nieedukowalna. A potem zdziwienie, że Kubiak komentuje jak komentuje. A co ma powiedzieć i czym się przejmować?
Ostatnio zmieniony 11 cze 2021, o 10:29 przez jaet, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Jacek pisze:Muzaj fatalnie wypadł w ataku w meczu z Holandią. Jednak co do zagrywki i bloku nie można mieć pretensji. Podobnie jak Bednorz w meczu z USA. Atak beznadziejny ale przyjęcie, zagrywka czy blok na wysokim poziomie. W obu tych meczach rozgrywał Łomacz. Nie jest to rozgrywający, który potrafi odbudować swoich zawodników w trakcie meczu, przynajmniej ja sobie takiego meczu nie przypominam. Dodatkowo jego dystrybucja pozostawia wiele do życzenia. Wczoraj Bieniek dostał 15 wystaw a Kłos 4, Śliwka 16 a Fornal 7. I teraz z punktu widzenia Kłosa czy Fornala weź i powalcz o IO.

Wychodzi na to, że to nie Heynen będzie miał decydujący głos w doborze składu na IO a właśnie Łomacz ;-)
Mimo kilku kąśliwych uwag z twojej strony do mnie, przyznam tu 100 % racji. Dystrybucja piłek Łomacza jest lekko mówiąc dziwna i w tej edycji VNL Łomacz pełni u Vitala rolę tego, który wbija gwoździe do trumny niepewnym zawodnikom :]

Apropo Tomka Fornala - Może jego rola polega na tym ,żeby pokazał swoją użyteczność, a nuż jak Kubiak zdobędzie swój krążek IO i podziękuje za gre w kadrze, to Fornal jest pierwszym wyborem w jego miejsce do 14-stki meczowej na Mistrzostwa Europy?
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Kauchuck »

W kontekście IO mamy problem bogactwa na przyjęciu. Leon, Kubiak podobno pewniacy. Jeżeli tak, to do kompletu Fornal i Semeniuk. Śliwka nie przekonuje mnie swoim kiwaniem oburącz.

Na środku też jest w kim wybierać. Ale wydaje mi się, że po tym co pokazuje w VNL Bieniek, to pojedzie on, Kochanowski i Nowakowski.

Jeżeli chodzi o drugiego atakującego, to wydaje mi się, że Kaczmarek powinien jechać na IO. Nie schodzi poniżej pewnego poziomu, ograł się w meczach Ligi Mistrzów z trudnymi przeciwnikami i to były mecze o coś i nie pękał. Wygrany finał LM na pewno dodał mu pewności siebie.



A Niemcy zlali Iran w trzecim secie.
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: dyletant »

Nuriel pisze:
dyletant pisze:w sumie to racja, czy ktoś kojarzy jakiś moment od powiedzmy drugiego meczu z Serbami na MŚ, żeby Konarski czy Schulz musieli ratować chociaż 2-3 piłki, bo Kurek nie ogarnia? Nie było czegoś takiego. Wpadł w trans i kończył wszystko, a teraz jeśli chcemy wygrać złoto/zdobyć medal/przejść ten cholerny ćwierćfinał to po prostu musi to powtórzyć, bo ani Muzaj ani Kaczmarek tego za niego nie zrobią.
Różnica jest taka, że teraz mamy zdecydowanie mocniejsze przyjęcie. Kurek wcale nie musi grać jak w 2018 roku, bo trudny mecz mogą pociągnąć Leon/Semeniuk czy Śliwka (tak, pokazał już, że umie wygrywać decydujące mecze). Przy optymalnej dyspozycji przyjęcia, spokojnie mógłby grać Kaczmarek, wykręcić swoje 40-45% i prawdopodobnie to wystarczy.
Pełna zgoda, ale opieranie gry na Leonie wyszło nam bokiem w półfinale ze Słowenią. To tam graliśmy w 5 i Leon nie był w stanie się rozdwoić, tym bardziej, że dostawał też kluczowe fatalne piłki, które mógł tylko łatwo kiwać. Jeśli nie pojedzie Semeniuk a Kubiak nie wróci do formy, to nie mamy dla Leona wsparcia, a co jak Drzyzga uprze się nie grać środkiem, tak jak wtedy gdy Pit nie dostał ani jednej piłki. Śliwka nie został jeszcze zweryfikowany ofensywnie w kadrze na poważnym poziomie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Blanco pisze:
jaet pisze: Każdy turniej rządzi się swoimi prawami, może być tak że drugi atakujący nie będzie potrzebny, ale równie dobrze może też być inaczej. 2018 rok to historia, Kurek po drodze popsuł sobie w istotny sposób plecy i gdzieś z tyłu głowy trzeba mieć, że jakiś backup jest wskazany. No ale wpada szanowny pan Nostradamus (cały na biało) i nas wszystkich wyjaśnia, a na koniec oburza się jeszcze, że nie merytorycznie :]
Ja wiem, że mit Szymańskiego jest ciągle mocno osadzony, ale my od 2006 roku nie mamy poważnego, nominalnego atakującego - i dlatego wszystkie sukcesy, z wyjątkiem powrotu Mariusza (Mariusza, który nam zabił tę pozycję), robimy z przyjmującymi na ataku. Więc w kontekście tego, że od 12 lat żaden drugi atakujący nam nic nie uratował, bo ich rola sprowadzała się co najwyżej do wejścia na blok, to kreślisz bardzo fajną wizję z tym wymiernym back upem.

A jeśli rola tego back upu ma się sprowadzać do czegoś więcej, niż dawania możliwości potrenowania bloku i obrony przeciwko leworęcznemu atakującemu, to pojedzie Bednorz, jako 5 przyjmujący, bo i tak w przypadku problemów Kurka trzeba będzie przestawiać Leona na atak.

I w sumie mógłbym znowu napisać, że niemerytorycznie, bo połowa Twojego komentarza sprowadza się do tłumaczenia mojego nicku, epitetów i określeń tego, co robię, no ale po co?
Sugerujesz ,że Kurek nie jest POWAŻNYM, nominalnym atakującym? Gość jeszcze nas na żadnej dużej imprezie na ataku nie zawiódł, nawet na feralnych Igrzyskach w 2016 grał świetnie, zwłaszcza z Rosją, gdzie nastukał ze 33 punkty.

PS - To, że Śliwka gra dobrze w klubie przy takim asie jak Toniutti, to nie znaczy, że będzie tak grał w reprezentacji. Tu jest dużo większa presja, inny rozgrywający, inne tempo grania, zgranie z zespołem. Ani Drzyzga, tymbardziej Łomacz, nie rozprowadzą tak bloku, żeby Olkowi dobrze się atakowało.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Aranger »

Jak w 4 secie finału LM w końcówce dostał 3 piłki, z czego jedna była na potrójny, jedna niedokładna i skutecznie kiwnął, to też zasługa Toniuttiego.

Tak widzę forum siatka.org, jak ktoś z Zaksy w przeciągu ostatnich lat gral skutecznie w ataku: https://i.imgflip.com/5crwny.jpg
Ostatnio zmieniony 11 cze 2021, o 10:48 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: dyletant »

Sugerujesz ,że Kurek nie jest POWAŻNYM, nominalnym atakującym?
No nie jest, ile kariery spędził na ataku a ile na przyjęciu? Jak Tak samo wcześniej Anastasi przestawił Bartmana, który w Częstochowie wymiatał na przyjęciu z atakiem a Castellani Gruszkę
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: grzegorzg »

Szary Wilk pisze:
Jacek pisze: napisał(a):
Nie jest to rozgrywający, który potrafi odbudować swoich zawodników w trakcie meczu, przynajmniej ja sobie takiego meczu nie przypominam. Dodatkowo jego dystrybucja pozostawia wiele do życzenia. Wczoraj Bieniek dostał 15 wystaw a Kłos 4, Śliwka 16 a Fornal 7. I teraz z punktu widzenia Kłosa czy Fornala weź i powalcz o IO.

Wychodzi na to, że to nie Heynen będzie miał decydujący głos w doborze składu na IO a właśnie Łomacz
Mimo kilku kąśliwych uwag z twojej strony do mnie, przyznam tu 100 % racji.
Bzdury kwadratowe bez analizy. powielanie bezsensów Drzyzgi, chociaz ten się próbował wycofac rakiem z pewnych stwierdzen.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

dyletant pisze:
Sugerujesz ,że Kurek nie jest POWAŻNYM, nominalnym atakującym?
No nie jest, ile kariery spędził na ataku a ile na przyjęciu? Jak Tak samo wcześniej Anastasi przestawił Bartmana, który w Częstochowie wymiatał na przyjęciu z atakiem a Castellani Gruszkę
Ivan Zaytsev też był nominalnym przyjmującym i co z tego? Matthew Andrerson też nie jest poważnym atakującym kiedy gra na ataku?

Według mnie Kurek się nie nadawał na przyjęcie, gdyby go nie przestawili, to by był dziś w trochę innym miejscu, ogromne możliwości miał Bartek, nie wykorzystał wszystkiego, a i tak osiągnął bardzo dużo
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: grzegorzg »

Boże, co za androny się tu wypisuje. Jesli Kurek, o niebo lepeij ułozony technicznie w przyjęciu zawodnik niż Szalpuk sie nie nadawał, to gdzie powinien grac ten drugi?
Kurek miał potencjał na obie pozycje, inna sprawa co się stało z tym potencjałem. Zresztą, to moze być ciekawe taka analiza kariery i rozwolu lub niedorozwoju zawodnika np na podstawie obciązania przyjeciem. Ja np uważam, że Bednorz zupełnie był niepotrzebnie chowany nadmiernie przez Piazzę w przyjęciu, być moze dla doraznego interesu zespołu, zresztą bardzo chwilowego jak historia pokazała, ale ze szkodą dla rozwoju zawodnika.

PS Zresztą, dawno, dawno temu, na Ślasku Opolskim, zamieniono własnie pozycjami Kurka i Jarosza, ponieważ Kuraś na przyjęciu radził sobie zdecydowanie lepiej od Jarosza, całkiem nominalnego przyjmujacego, bo z Kurkiem róznie bywało.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2021, o 11:14 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: jaet »

Aranger pisze:Jak w 4 secie finału LM w końcówce dostał 3 piłki, z czego jedna była na potrójny, jedna niedokładna i skutecznie kiwnął, to też zasługa Toniuttiego.

Tak widzę forum siatka.org, jak ktoś z Zaksy w przeciągu ostatnich lat gral skutecznie w ataku: https://i.imgflip.com/5crwny.jpg
To teraz wyobraź sobie tę umysłową gimnastykę przy Januszu ;)
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: KrzysztofRatajski »

Diomedea pisze:Daj spokoj @jaet.
Kolejny trol albo jakas istota pokrewna.
Gracz gra dobrze naprzeciwko Simona, Leala, Lucarellego, Podrascanina , Michalowa.... a ten w kolko swoje.

Zabawne jak czesto jest atakowany ten sympatczny, inteligentny i momentami blyskotliwy przyjmujacy jakim jest Olek.
A moze nie zabawne tylko....

Kiedys czlowiek sledzil to forum z szacunkiem, rejestrowal sie i staral odnalezc swoje miejsce nie wypisujac glupot.
Jakos ostatnio spora czesc nowych userow zaczyna nie tylko od atakowania trenerow, zawodnikow, ale i od personalnych atakow na innych uczestnikow.
Jak to jest, ze aktywny jest facet z 4 ostrzezeniami? To ile obecnie trzeba do bana? 10?
Brawo moderacja, mnie zbanowano za jeden duzo kulturalniejszy wpis plus dyskusje na PW z modem.

Polska nie jest jedynym krajem, gdzie przestawia sie zawodnikow.
Taki np Boyer gral jako przyjmujacy.
Ze zlota IO Rosjan pod Alekna nie porusze.
Dobory pozycji, albo wczesne przestawienia odbywaja sie czesto pod aktualne potrzeby druzyn, czy to ligowych, czy reprezentacji mlodziezowych. Czasem sa trafione, czasem mniej.
Kiedys @Slepy sedzia proponowal dyskusje min na ten temat.

Ja uwazam, ze Bartek, nie tylko w stosunku do naszego obecnego potencjalu, ale i bezwzglednie, lepiej prezentuje sie na ataku.
A tobie o co czlowieku chodzi ze atakujesz ad persona znowu??
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lucarelli »

Ta obsesja co poniektórych na temat Śliwki i kiwek przybiera już rozmiary piramidalnego asburdu. Działają na nich jak czerowona plachta na byka. To już nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek racjonalnym myśleniem, totalna fiksacja.
Diomedea
Posty: 4556
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Diomedea »

O kulture wypowiedzi generalnie i o ataki personalne obnizajace wartosc merytoryczna forum.

I o ewentualne zmiany w regulaminie forum, ktore zaszly podczas mojej nieobecnosci, ale to raczej bylo pytanie do modow.
Chyba jeszcze nie zostales modem?
Signum temporis.

GolMar napisz cos ciekawego, prosze slicznie.

Tez mi sie niektore kiwki nie podobaja i uwazam, ze sa mocno na pograniczu niesionych. Czasami. Ale ciezko zamknac oczy na fakt calosciowej gry Olka. Wczoraj dolaczyl uderzenie, ktore prezentowal w LM. Potrafi obecnie zapunktowac serwisem. Ladnie gra w obronie a z Zatorem wspolpracuje genialnie. Wytrzymal cisnienie przed kilku laty na MS i pisanie, ze po takim kawalku czasu ma mniej do dania tek kadrze jest absurdalne. IMHO.
Zreszta jakby Leon potrzebowal usiasc na troche, to mozna zagrac Semeniuk/Sliwka/Zator. Taka formacja jest super zgrana, powinna dac przyzwoity odbior. Bo tak jak topowe druzyny klubowe nie strzela na serwisie chyba zadna repra.
Jesli odbior bedzie przyzwoity, mozna grac szybko i obaj powinni dac rade.

Zreszta cos wiecej bedzie widac pod koniec tej imprezy.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lucarelli »

jaet pisze:
Aranger pisze:Jak w 4 secie finału LM w końcówce dostał 3 piłki, z czego jedna była na potrójny, jedna niedokładna i skutecznie kiwnął, to też zasługa Toniuttiego.

Tak widzę forum siatka.org, jak ktoś z Zaksy w przeciągu ostatnich lat gral skutecznie w ataku: https://i.imgflip.com/5crwny.jpg
To teraz wyobraź sobie tę umysłową gimnastykę przy Januszu ;)
Jak to, przecież to oczywiste, ich dobra gra pod Januszem będzie również zasługą Toniuttiego, gdyby nie on to by nie umieli atakować, przyjmować czy blokować, nauczył ich wszystkiego :D :]
A. tak swoją drogą to kolega Szary powinien uważać z tą gadką bo stosując jego filozofię to od następnego sezonu cała dobra gra jego ulubieńca Fornala się nie liczy "bo z Toniuttim" a wszelkie zalsugi za nią idą na konto Bena :D
Ostatnio zmieniony 11 cze 2021, o 11:55 przez Lucarelli, łącznie zmieniany 1 raz.
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: KrzysztofRatajski »

Mi się Sliwka nie podoba i koniec
Za dużo meczow widziałem gdy miał słaby atak przyjęcie i serw
Jeden dobry final LM tego nie zmieni
Wolę Bednorza z Semeniukiem i koniec
Ale Heynena cenie i uszanuje wybór nie jestem kibicem sukcesu w 90 procent tego forum
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Szary Wilk »

Na tym forum nie możesz mieć odmiennego zdania niż reszta, bo cię zjadą, są w większości :D W sumie tak działa demokracja, także ten...
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: dyletant »

Na podstawie ostatnich obserwacji ataków Śliwki to widzę właśnie tendencje, że te jego kiwki są coraz mniej skuteczne, bo się na nie przeciwnicy nastawiają i widać już po pewnych zachowaniach w bloku i asekuracji, że trenerzy nad tym aktywnie pracują, jako opcję ataku pierwszego wyboru a wyraźnie widać było bezradność bloku i obrony przy jego mocniejszych atakach, zwłaszcza tych bitych po długiej przekątnej.

Mozic gra? Faktycznie po tym skrócie, co WP wrzucił to rośnie kocur. Słowenia właśnie wyszarpała seta Rosjanom, ale jestem w pracy i śledzę tylko cyferki.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lucarelli »

Rosjanie tego drugiego seta to przewalili koncertowo, a może i w konsekwencji cały mecz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: grzegorzg »

Szary Wilk pisze:Na tym forum nie możesz mieć odmiennego zdania niż reszta, bo cię zjadą, są w większości :D W sumie tak działa demokracja, także ten...
Dlaczego? Jak najbardziej można, a nawet trzeba. Tylko jak się głosi jakąs tezę, lub cos/kogos krytykuje, to warto jednak zastanowic się nad argumentami, żeby nie strzalać bzdur jak o wczorajszym rozkładzie ataku pomiędzy Kłosem a Bieńkiem. Te liczby są przecież czymś powodowane, a Bieniu zawsze dostanie więcej piłek od Kłosa, czasami duzo więcej.
To jakby powielanie słów Drzyzgi, który najpierw zobaczył rozdziek, a dopiero potem zaczął się zastanawiac, ze moze jest jakis powód, chcociaz o najwazniejszym i tak by pewnie nie wspomniał.
To samo z tym "odbudowywaniem". Wczoraj akurat grał do Muzaja na silę, co zresztą skwapliwie wyłapał Dzrzyga krytykujac go, jak zwykle zresztą...
olek322
Posty: 449
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: olek322 »

Diomedea pisze:O kulture wypowiedzi generalnie i o ataki personalne obnizajace wartosc merytoryczna forum.

I o ewentualne zmiany w regulaminie forum, ktore zaszly podczas mojej nieobecnosci, ale to raczej bylo pytanie do modow.
Chyba jeszcze nie zostales modem?
Signum temporis.

GolMar napisz cos ciekawego, prosze slicznie.

Tez mi sie niektore kiwki nie podobaja i uwazam, ze sa mocno na pograniczu niesionych. Czasami. Ale ciezko zamknac oczy na fakt calosciowej gry Olka. Wczoraj dolaczyl uderzenie, ktore prezentowal w LM. Potrafi obecnie zapunktowac serwisem. Ladnie gra w obronie a z Zatorem wspolpracuje genialnie. Wytrzymal cisnienie przed kilku laty na MS i pisanie, ze po takim kawalku czasu ma mniej do dania tek kadrze jest absurdalne. IMHO.
Zreszta jakby Leon potrzebowal usiasc na troche, to mozna zagrac Semeniuk/Sliwka/Zator. Taka formacja jest super zgrana, powinna dac przyzwoity odbior. Bo tak jak topowe druzyny klubowe nie strzela na serwisie chyba zadna repra.
Jesli odbior bedzie przyzwoity, mozna grac szybko i obaj powinni dac rade.

Zreszta cos wiecej bedzie widac pod koniec tej imprezy.
Potrafi zapunktować serwisem a jakoś ani jednego punktu nie zdobył, wszyscy zdobywali tylko nie on, chyba tylko Pit jeszcze nie miał asa, który grał w jednym meczu. Ja właśnie spoglądam na jego grę całościowo, no i niestety ale średnio to wygląda, nie oszukujmy się on będzie miał za zadanie przytrzymać przyjęcie w razie czego, i dodać coś w zagrywce właśnie, ataku nam nie pociągnie co już pokazał mecz ze Słowenią. W takim razie pytam się gdzie jest jego przewaga nad Fornalem czy Bednorzem, których odsyła się do domu bo rzekomo słabo wypadli w tych meczach? Widzicie w nim większy potencjał niż tych dwóch, czy lepiej się prezentuje wg was na ten moment?
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: KrzysztofRatajski »

Lucarelli pisze:Rosjanie tego drugiego seta to przewalili koncertowo, a może i w konsekwencji cały mecz.
Jak slysze takiego kibica niedzielnego jak ty to rece opadaja
MECZ Rosja Slowenia w twojej glowie a więc lepszy ze slabszym znaczy ze gdy slabszy wygra to lepszy jak to nazwałeś "przewala"
Otoz nie Slowenia to bardzo dobra drużyna i moze z ruskimi grac jal rowni z rownym i wygrac seta sportowo a nie ze ruscy przewala
Ech ciezko sie czyta niektórych
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: dyletant »

Zanosi się na tie break, więc doczekaliśmy momentu, że Słowenia jest równorzędnym, a w niektórych warunkach (ostatnie ME) nawet lepszym zespołem od Rosjan.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
olek322
Posty: 449
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 22:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: olek322 »

Jak wygrają to jeszcze może tak że przy naszych porażkach z BRA i FRA nie awansujemy do finałów z 12 zwyczęstwami :( Wystarczy że Słowenia ogra Brazylię, A Serbia Brazylia i Francja wszystkich dalej, a najtrudniejsze mecze mają już za sobą
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lucarelli »

To, że Rosja prowadziła 23:21 i bardzo słabo zagrała końcówkę jest faktem, nikt tu nie umniejsza Słowenii, ale brawo za wysiłek :D
Ostatnio zmieniony 11 cze 2021, o 14:38 przez Lucarelli, łącznie zmieniany 2 razy.
dyletant
Posty: 5116
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: dyletant »

No i w tie breaku Rosja rozjechana aż miło. Powtórzę wielka szkoda, że FIVB wpuściła Słowenię tak późno do elity.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Arw165 »

olek322 pisze: Potrafi zapunktować serwisem a jakoś ani jednego punktu nie zdobył, wszyscy zdobywali tylko nie on,
Gwoli ścisłości, Olek zdobył pkt zagrywką w meczu z Serbią.


Wracając jeszcze do jednego posta z początku wątku:
Kilgor92 pisze:Ciekawy będzie ten Puchar Świata. Nigdy go nie grano w Europie
Pierwszy Puchar Świata odbył się w Warszawie (drugi w Berlinie bodajże).
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: Lucarelli »

Słowenia od kilku lat to ścisła europejska czołówka, zero zdiwienia szczególnie biorąc pod uwagę słabą formę Rosji na tym turnieju.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2351
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Liga Narodów 2021 (M)

Post autor: jaet »

Rosjan fizycznie na tym etapie tegorocznej VNL już nie ma. Tam musi odchodzić obecnie bardzo ciężki trening siłowy, przecież to gołym okiem widać - grają na zaciągniętym ręcznym. Szkoda do tego wyniku jakąś większą wagę przykładać.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Zablokowany

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”