Liga Narodów 2024

Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Arw165 »

landka pisze: 23 maja 2024, o 21:01
kuchyk1ng pisze: 23 maja 2024, o 16:26
Szary Wilk pisze: 23 maja 2024, o 16:22

Chciałbym widzieć Bartosza Bednorza na Igrzyskach, ale to też wydaje mi się mało realne.
W tym przypadku tak naprawdę mówimy o "trzynastym" zawodniku tylko w rozważaniu Bednorz albo Popiwczak. Czwórkę do startu w Paryżu już mamy. Grbić lubi Bednorza i go mocno docenia także taki ukłon w jego stronę byłby okej. Tylko zastanawiam się w jakiej skali można z tego trzynastego siatkarza tam korzystać.
No ja nie wiem, czy to można postrzegać w kategorii ukłonu, raczej takie jechanie na doczepkę, bo szanse występu niemal zerowe. Może i to by było fajne dla jakiegoś gracza juniora, który może się czegoś ewentualnie nauczyć albo emeryta, który de facto skończył karierę i chce jeszcze pomóc drużynie, ale dla gracza z górnej półki to niestety trochę policzek. Niby jesteś blisko igrzysk, a tak naprawdę pewnie obejrzysz je w tv.
Cóż, to nie jest wina trenera, że ktoś wymyślił tego 13 zawodnika w takiej formie. Niektórzy mówią, że oni to by wzięli tylko 12, bo temu trzynastemu będzie bardzo przykro. Prawda, mnie też będzie żal. Jednocześnie, jakby nie daj Boże, jednak coś się stało i by tego gracza zabrakło, to trener zostanie spalony na stosie. Nie sądzę, żeby ktoś wtedy go bronił, że co prawda nie wykorzystaliśmy zaoferowanej nam przez FIVB szansy, ale najważniejsze, że niczyje uczucia nie zostały zranione.

Kadra to nauka pokory i poświęcania się. Są gracze, którzy w zeszłym sezonie nie potrafili się na to zdobyć i nawet nie są w szerokich kadrach swoich krajów, choć sportowo powinni. Granie w kadrze jest przywilejem i jak ktoś przyjmuje powołanie, zwłaszcza w roku olimpijskim, to powinien wiedzieć z czym to się wiąże. W tym roku celem wszystkich powołanych powinno być albo przygotowanie się do igrzysk albo pomoc innym w przygotowaniu się do igrzysk.
Tutaj raczej trzeba się zdać a trenera, bo w raporcie meczowym nie ma tabelki "cechy wolicjonalne".
kuchyk1ng
Posty: 244
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Japonia się przejechała jak walec. Poszerzają sobie teraz głębie składu. Ogawa to wiadomo, że kozak, ale Kai znowu pokazuje się dobrze, a dzisiaj okej zagrał Otsuka. Czuje, że jeszcze w tym tygodniu szansę dostanie Miyaura i może wyjściowo Kentaro Takahashi. Ciekawostka: Japonia wygrała ten mecz w bloku 9:5.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8041
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

4-0 NED
3-1 NED
3-1 ARG
3-0 SRB

Bez Rana i YI?

Było coś jeszcze? Ten Blain nie hoduje potwora?
granvorka
Posty: 764
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: granvorka »

WysokiPortorykanczyk pisze: 23 maja 2024, o 21:23 Ale może czegoś nie rozumiem (co jest bardzo prawdopodobne), bo mnie dziwią debaty kto ma być "trzynastym" - jest jedna pozycja, gdzie w 12-tce nie masz zmiennika i możesz sobie popsuć turniej jeśli złapie kontuzję, nawet był taki słynny meczyk w historii polskiej siatkówki, a w internecie już kilka razy widziałem dyskusje na ten temat. A potem Speraw wziął se 4 środkowych i może ja czegoś nie widze.
Bąkiewicz zagrał w tamtym pamiętnym finale na tyle dobrze, że od razu pojawiły się sugestie, żeby na stałe zmienił pozycję XD

A co do Amerykanów, to pewnie tego Jendryka Speraw kocha tylko trochę mniej od Ensinga i Muagututii, poza tym jednak czołowa trójka ma średnią wieku ok. 55 lat i spory potencjał kontuzjogenny, więc pewnie stąd ten wybór (choć niby w sumie po to jest ten 13., hmm).

Japonia to 5-ty pretendent do medalu w Paryżu, chyba najbardziej chciałbym, żeby w 1/4 wzięli rewanż na gospodarzach za 1/8 MŚ 2022, gdzie już byli o włos.
landka
Posty: 253
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: landka »

Arw165 pisze: 23 maja 2024, o 21:41 Cóż, to nie jest wina trenera, że ktoś wymyślił tego 13 zawodnika w takiej formie. Niektórzy mówią, że oni to by wzięli tylko 12, bo temu trzynastemu będzie bardzo przykro. Prawda, mnie też będzie żal. Jednocześnie, jakby nie daj Boże, jednak coś się stało i by tego gracza zabrakło, to trener zostanie spalony na stosie. Nie sądzę, żeby ktoś wtedy go bronił, że co prawda nie wykorzystaliśmy zaoferowanej nam przez FIVB szansy, ale najważniejsze, że niczyje uczucia nie zostały zranione.

Kadra to nauka pokory i poświęcania się. Są gracze, którzy w zeszłym sezonie nie potrafili się na to zdobyć i nawet nie są w szerokich kadrach swoich krajów, choć sportowo powinni. Granie w kadrze jest przywilejem i jak ktoś przyjmuje powołanie, zwłaszcza w roku olimpijskim, to powinien wiedzieć z czym to się wiąże. W tym roku celem wszystkich powołanych powinno być albo przygotowanie się do igrzysk albo pomoc innym w przygotowaniu się do igrzysk.
Tutaj raczej trzeba się zdać a trenera, bo w raporcie meczowym nie ma tabelki "cechy wolicjonalne".
Tak, nie jest to wina trenera, tylko osób odpowiedzialnych za regulacje zawodów olimpijskich, które z jednej strony dopuszczają udział nowych dyscyplin, a z drugiej odmawiają 2 miejsc siatkarzom. Oczywiście trzeba to 13. miejsce jakoś zagospodarować, natomiast niesmak pozostaje i formuła funkcjonowania drużyny w ten sposób, że jest zapasowy zawodnik, ale w sumie go nie ma, bo nie możesz zmienić składu na dany mecz, by go wykorzystać w dowolnej chwili, a nie tylko w przypadku kontuzji, to jakieś kuriozum. Cóż, nie przeskoczymy tego. Natomiast ja rozumiem trenerów, którzy zabierają dodatkowego przyjmującego, a nie libero, bo kontuzja tego pierwszego jest raczej bardziej prawdopodobna plus wielu graczy ma na tyle dobre przyjęcie, że od biedy da się ich przestawić na libero, nawet jeśli nie jest to ich nominalna pozycja. Poza tym część przyjmujących może wystąpić i na ataku, zawsze zyskuje się ewentualną opcję gry na trzech OH itp., więc jednak kilka dodatkowych wyjść takie rozwiązanie daje.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Diomedea »

Tylko te wyjscia sa jakby spoza standartu.
Jest specjalizacja w obecnej siatkowce i wyjscie ratunkowe to zawsze obnizenie jakosci. A my zawodnika o profilu zdecydowanie defensywnym nie bedziemy miec.
Tylko nie wiadomo co z kolanami Leona. Killer tez by sie przydal zespolowi.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Pomocniczka »

WysokiPortorykanczyk pisze: 23 maja 2024, o 21:23
landka pisze: 23 maja 2024, o 21:01 No ja nie wiem, czy to można postrzegać w kategorii ukłonu, raczej takie jechanie na doczepkę, bo szanse występu niemal zerowe. Może i to by było fajne dla jakiegoś gracza juniora, który może się czegoś ewentualnie nauczyć albo emeryta, który de facto skończył karierę i chce jeszcze pomóc drużynie, ale dla gracza z górnej półki to niestety trochę policzek. Niby jesteś blisko igrzysk, a tak naprawdę pewnie obejrzysz je w tv.
Kontuzje się zdarzają.

Ale może czegoś nie rozumiem (co jest bardzo prawdopodobne), bo mnie dziwią debaty kto ma być "trzynastym" - jest jedna pozycja, gdzie w 12-tce nie masz zmiennika i możesz sobie popsuć turniej jeśli złapie kontuzję, nawet był taki słynny meczyk w historii polskiej siatkówki, a w internecie już kilka razy widziałem dyskusje na ten temat. A potem Speraw wziął se 4 środkowych i może ja czegoś nie widze.
W USA kontuzjowanego Shojiego może zastąpić Smith. Może dlatego. Jeśli dobrze to rozumiem to superrezerwowy nie będzie siedział przy linii bocznej tylko gdzieś w hotelu, więc w razie kontuzji podczas meczu (a połowa z 6 spotkań to zawody typu przegrywający odpada) redundancja jest potrzebna od ręki, więc trzeba mieć w składzie kogoś, kto zastąpi libero a w hotelu gościa co zastąpi gościa, który zastąpi libero.


Co do wsześniejsych "analiz", to wyjaśniam wam: nie każdy występ zawodnika to "ogrywanie". Macie trochę bzika na punkcie tego "ogrywania". Powinien ogrywać tego, ogrywać tamtego. Ogrywać to sobie można w sezonie poolimpijkim. W sezonie olimpijskim się zgrywa i nigdy nie dość tego zgrywania. Komenda nigdy nie będzie grał w kadrze na docelowej imprezie i jego ogrywanie czy tam zgrywanie nie ma znaczenia. Każde wyczucie potrzeby skrzydłowego przez Łomacza jast bezcenne.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Diomedea »

To bezcenne, czy nie ma znaczenia jak Lomacz serwuje, blokuje i gra babole?
Jak Grzegorz nie nauczyl sie wyczuwac potrzeb skrzydlowych przez 20lat, to raczej sie nie nauczy w jeden weekend.
Nie wiem w jakiej mierze zgrywanie z Butrynem (4ty), Boladziem (3ci) Bednorzem (5ty) okaze sie bezcenne na IO ale dziekuje za twoja "analize". Z Adamczykiem czy Jakubiszakiem podobnie. Semena mocno utopil swoimi wystawami w 1 secie.

Cos sie placzesz kolezanko niebinarna, laskawie nam wyjasniajaca.

Grbic mysli o medalu i poza IO mysla nie wychodzi. Wiec jest mu wszystko jedno kto bedzie kaszanil na 2giej sypie, co z tego wyciagnie Dulski itp.

Kwolka nie wzial, bo "za pozno skonczyl ligowe granie". Fornala i Popiwczaka zostawil z reszta w Spale. Z grajacych o mistrzostwo jest tylko Butryn.
Grbic mowi byle co, nawet nie dba o to, by to sie kupy trzymalo. PR jest jego najslabsza strona.
Chyba jest jasne, ze zamiast uzyc turnieju do utopienia zawodnika, ktorego sie nie chce brac, lepiej uzyc do zbudowania jakiegokolwiek podkladu u mlodego, ktorego sie powolalo. Widac na teraz woli miec Karola bez formy niz Dawida do nauki.

A zgrywanie graczy grajacych ze soba od kilku lat odbedzie sie w finale LM, kiedy wszyscy zlapia zblizona forme, skocznosc i refleks. Jakies cwiczenia beda w MHW, mimo sredniej obsady.
kuchyk1ng
Posty: 244
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Oglądał ktoś ten nocny meczyk? Adriano dobrze wygląda w liczbach. Po stronie Argentyny słabo Vicentin w ataku (dobrze w bloku) i Loser.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Pomocniczka »

Diomedea pisze: 24 maja 2024, o 07:37 To bezcenne, czy nie ma znaczenia jak Lomacz serwuje, blokuje i gra babole?
Jak Grzegorz nie nauczyl sie wyczuwac potrzeb skrzydlowych przez 20lat, to raczej sie nie nauczy w jeden weekend.
Nie wiem w jakiej mierze zgrywanie z Butrynem (4ty), Boladziem (3ci) Bednorzem (5ty) okaze sie bezcenne na IO ale dziekuje za twoja "analize". Z Adamczykiem czy Jakubiszakiem podobnie. Semena mocno utopil swoimi wystawami w 1 secie.

Cos sie placzesz kolezanko niebinarna, laskawie nam wyjasniajaca.

Grbic mysli o medalu i poza IO mysla nie wychodzi. Wiec jest mu wszystko jedno kto bedzie kaszanil na 2giej sypie, co z tego wyciagnie Dulski itp.

Kwolka nie wzial, bo "za pozno skonczyl ligowe granie". Fornala i Popiwczaka zostawil z reszta w Spale. Z grajacych o mistrzostwo jest tylko Butryn.
Grbic mowi byle co, nawet nie dba o to, by to sie kupy trzymalo. PR jest jego najslabsza strona.
Chyba jest jasne, ze zamiast uzyc turnieju do utopienia zawodnika, ktorego sie nie chce brac, lepiej uzyc do zbudowania jakiegokolwiek podkladu u mlodego, ktorego sie powolalo. Widac na teraz woli miec Karola bez formy niz Dawida do nauki.

A zgrywanie graczy grajacych ze soba od kilku lat odbedzie sie w finale LM, kiedy wszyscy zlapia zblizona forme, skocznosc i refleks. Jakies cwiczenia beda w MHW, mimo sredniej obsady.
Cały ten post to trolling. W finałach nie będzie zgrywania Łomacza z zawodnikami, bo w finałach będzie grał Janusz.
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Arw165 »

Ja widzę taki sens brania graczy jak Butryn (którzy mają małe szanse na wyjazd na IO), że trener sobie postanowił, że woli zapewnić zawodnikom obecnie w Turcji (są wśród nich tacy, którzy raczej pojadą na igrzyska) wyższy poziom treningu niż by zapewnił np. Dulski.
Rozumiem (choć nie do końca) narzekać, że rok temu albo dwa lata temu było za mało ogrywania, ale mieć za złe, że w 2024 za mało młodszych dostaje szanse mnie osobiście dziwi. Warto wziąć pod uwagę, że Grbić miał o jeden rok krótszy cykl olimpijski, żeby zrobić wiele rzeczy.
Nie zazdroszczę mu próby znalezienia złotego środka między ogrywaniem, dawaniem odpocząć i wygrywaniem. Bo choć wielu ludzi napisze, że oni są w stanie zaakceptować jakieś porażki w imię rozwoju zawodników, to poziom histerii po wczorajszym pierwszym secie każe mi przypuszczać, że możemy mieć ogromny problem z tą akceptacją.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Diomedea »

A widzisz tez bezcennosc zgrywania go z Lomaczem w kontekscie IO:] ?

Bo o tym mowa konkretnie.

Ciezko tez odpowiedziec na pytanie na ile istotny jest dla Semena i Kochana obecnosc Butryna bez formy na treningach wobec prawdopodobnej malej intensywnosci treningow w kontekscie codziennej gry za wieksze czy mniejsze punkty. Tam raczej nie ma codziennych gierek wewnetrznych.
Choc bez przesady-punkty raczej pogubia wszyscy, nawet Wlosi kiedys odpuszcza granie pierwsza szostka.

Wyszlo od postu kolegi buzinga, ktory napisal, ze zaluje Karola, bo on nie ma prawa byc w dobrej formie. I ze na miejscu Grbica to dalby pogtac wiecej Hawrylukowi (mozliwa poprawa jakosci w stosunku do Szymury) i Dulskiemu, ktory mial czas by troche formy zrobic, a w przyszlosci moze sie to przydac.

Na co ja odpisalam, ze widac ceni mozliwy wklad Karola, nawet bez formy. I ze tez wolalabym Hawryluka, juz w Turcji obecnego.Ogrywanie Szymury nie jest potrzebne reprezentacji nawet na przyszlosc, bo Granieczny jest niewiele mlodszy i juz przebil sie do 6ki w PL, a pozniej wskoczy Schadach, wczesniej na poziom zblizony do Szymury wejdzie pewnie kilku zawodnikow min Wozny. Wiec najpotrzebniejsze na przyszlosc jest ogranie najlepszego z mlodych obecnie.

Zadnej histerii nie bylo. Wrecz przeciwnie, wiekszosc (2:1) stwierdzila, ze wyciagniemy, bo zwyczajnie mamy lepszych, bardziej klasowych zawodnikow.
A wpisy na biezaco sa komentarzem do gry na biezaco. Ciezko uznac wystawe do Semen po ktorej on kiwnal ratunkowo poza boisko, czy podobne wystawy do Butryna, za szczyt pieknej siatkowki.

Najslabsze ogniwa w pierwszym secie to Lomacz, Butryn i Szymura.

Mozna oczywiscie na prwatnym forum zarzadzic, ze piszemy o slabych zagraniach Fornala, a o slabych Lomacza juz nie. Na razie takiego zarzadzenia nie widzialam ze strony wlasciciela.

Mozliwosc podzielenia sie emocjami i wymiana z wieksza liczba osob jest jedna z przewag forum nad FB czy insta gdzie funkcjonujesz w polzamknietej grupie i dialog jest opozniony a sledzacy podlegaja selekcji.
Marcy$
Posty: 2087
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Marcy$ »

Nie oglądałem wczorajszego meczu. Wchodziłem na forum a potem pilnowałem wyniku. Póki przegrywaliśmy bo był post za postem w 1 secie (posty o wiadomym zabarwieniu). Więc gdy później zrobiła się cisza to oznaczało, że wynik się odwrócił. Więc tak - odpuszczanie wyniku dla rozwoju to tylko czcze gadanie w tym kraju. Gdy media tytułują wątki o meczu z USA, że ogrywamy potęgę albo że śrubujemy wynik wygranych z rzędu...
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Diomedea »

A jak myslisz, dlaczego napisalam, ze musze wyjsc? Zeby uniknac wlasnie takich posadzen.

Slabo liczysz. 34 posty w czasie meczu i bezposrednio po, chyba do 13 jest w pierwszym secie, wiec raczej ciszy nie bylo, ani wiekszosci nie bylo.
Jeden dyskutant, czyli ja, odpadl bo nie mogl obejrzec calosci.

Taki sobie mecz. Kanada bardziej wymagajace od 3-4 garnituru USA. Oni graja jednak dosyc poukladana siatkowke i mocna fizycznie; Za to brak tam ciekawych, wszechstronnych indywidualnosci poza Maarem. Nie wiem czy jakiegos problemu z rekrutacja tam nie maja. Sporo drewnianych zawodnikow. Kolejny problem to pozne rozpoczecie grania na profesjonalnym poziomie, z dobra fizyka, ale slaba technika.
Fizyke latwiej zrobic pozniej. No chyba ze zrecznosc i refleks. A

U nas finezji bylo niewiele. Taki etap.
I w zwiazku z tym ciekawsze wydaje sie ogladanie kilku amerykanskich czy francuskich prospektow. Tylko pory nie zawsze sprzyjaja, wiec chetnie poczytam wasze opinie. Np nie mialam czasu zobaczyc mlodego Nikolova.
No i Japonia jednak niesamowita. Swietna robote Blain tam zrobil.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Szary Wilk »

Nie ma co już tego rozkminiać. Grbić pracuje z kadrą 3 rok i do tej pory na koniec zawsze się bronił, każdy ogarnięty kibic jest z niego zadowolony. Mamy 1 turniej VNL w dużej mierze rezerwowym składem. Dla mnie czas na analizy się skończył. Niech grają jak grają. Czekam na danie główne, czyli Igrzyska, wszystko inne biorę z przymrużeniem oka.
kuchyk1ng
Posty: 244
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Hmm, w trakcie transmisji mocno podkreślane jest to, że McCarthy ma trafić do LUKu Lublin, a mam wrażenie, że jego dzisiejszy przeciwnik, czyli Grozdanov też ma tam grać. Swoją drogą kolejny naprawdę dobry set na sypie Nikołowa. Mazur mówi, że Simeon ma "iskrę bożą" do rozgrywania. Blengini mówił na czasach, że troszkę za wolno podchodzi pod piłkę i jest odrobinę spóźniony. Set przegrany przez Bułgarów, ale Nikołow to ostatni którego można o to oskarżać. Ogromny talent, generacyjny.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Szary Wilk »

kuchyk1ng pisze: 24 maja 2024, o 12:16 Hmm, w trakcie transmisji mocno podkreślane jest to, że McCarthy ma trafić do LUKu Lublin, a mam wrażenie, że jego dzisiejszy przeciwnik, czyli Grozdanov też ma tam grać. Swoją drogą kolejny naprawdę dobry set na sypie Nikołowa. Mazur mówi, że Simeon ma "iskrę bożą" do rozgrywania. Blengini mówił na czasach, że troszkę za wolno podchodzi pod piłkę i jest odrobinę spóźniony. Set przegrany przez Bułgarów, ale Nikołow to ostatni którego można o to oskarżać. Ogromny talent, generacyjny.
Zarówno Grozdanov, jak i McCarthy będą grać w LUKu. Ten Kanadyjczyk to naprawdę dobry jest i potrafi zaserwować 130 km/h, więc pewnie obaj stworzą parę środkowych.

Swoją drogą, nieźle będzie tam łupił na zagrywce Lublin. Sawicki, Leon, McCarthy, Sasak też umie zaserwować.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Diomedea »

McCarthy dla mnie sztywniak. Choc szybki i silny.

Mlody Nikolov-odbicie srednio mi sie podoba. Za to podoba mi sie duza przytomnosc umyslu. Widzi gre, widzi ustawienie swoich graczy. Wie kiedy dac wyzej, kiedy moze szybciej. No i zagryweczka kiedys siadzie dobra.
Zabraklo Bulgarom jednego czy 2 bardziej ogranych graczy.
Jednak nejefektywniejszym systemem wprowadzania mlodych jest wprowadzanie u boku doswiadczonych, w zorganizowany system gry.

Ta wystawa na srodek na meczowej to jednak byl przerost formy nad trescia.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Streeter »

Pomocniczka pisze: 23 maja 2024, o 19:44 Ta niechęć do Grbicia skłoniła nawet jednego gościa do postawienia stówki, że Polska nie wejdzie do finału.
Matko, ja już zapomniałem o tej stówie, mimo że była moja, a gość pamięta :D smutne musisz mieć życie, że pamiętasz na co jakiś randomowy Streeter z forum wydał 100 złotych rok temu. Aczkolwiek chociaż poszło na szczytny cel, więc ktoś skorzystał. Ale jak już tak chcesz pamiętać, to pamiętaj o co się zakładaliśmy: że Grbić nie będzie ich w stanie doprowadzić do formy, by do finału MŚ dojść. I pisałem że chętnie się pomylę, jak ktoś naprawdę nie ma co robić ze swoim życiem to może to sprawdzić, nie kipiłem z nienawiści do Grbicia. No i chętnie się pomyliłem, Grbić wszedł do finału, ja przegrałem zakład, a jakiś ziomek z Afryki na tym skorzystał. Where przegrana?
Pomocniczka pisze: 24 maja 2024, o 04:51 Co do wsześniejsych "analiz", to wyjaśniam wam: nie każdy występ zawodnika to "ogrywanie". Macie trochę bzika na punkcie tego "ogrywania". Powinien ogrywać tego, ogrywać tamtego. Ogrywać to sobie można w sezonie poolimpijkim. W sezonie olimpijskim się zgrywa i nigdy nie dość tego zgrywania. Komenda nigdy nie będzie grał w kadrze na docelowej imprezie i jego ogrywanie czy tam zgrywanie nie ma znaczenia. Każde wyczucie potrzeby skrzydłowego przez Łomacza jast bezcenne.
Jak już Ci odpowiadam, to wytłumacz nam, drogi wszechekspercie, jak docelowej ekipie na IO, pomoże to że grał np. Jakubiszak a nie Rajsner, albo Butryn zamiast Dulskiego, skoro żaden z tej czwórki na IO nie pojedzie? No bo że gra Łomaczem skoro postanowił go wziąć na Igrzyska, to dość zrozumiałe. Ale taki Butryn ani nie pojedzie na Igrzyska, ani nie będzie wiodącą postacią po Igrzyskach, bo zanim Kurek z Kaczmarkiem skończą kariery, to Butryn będzie miał też z 40 lat, więc granie Butrynem ani nie pomaga w zgrywaniu na IO, ani nie jest ruchem na przyszłość, w sumie jest niczym. A w przypadku Dulskich tego świata chociaż jest ryzyko, że gdzieś tam za 2-3 lata mogą być tej kadrze potrzebni i przynajmniej nie byliby 30-letnim Firlejem, który zagrał 2 mecze o nic w kadrze, bo była pilna potrzeba ogrywania Łomacza.
Diomedea pisze: 24 maja 2024, o 07:37 Jak Grzegorz nie nauczyl sie wyczuwac potrzeb skrzydlowych przez 20lat, to raczej sie nie nauczy w jeden weekend.
Nauczy nauczy. Jak możesz po poprzednim sezonie nie wierzyć w moc Grbicia?

Streeter
Ostatnio zmieniony 24 maja 2024, o 18:42 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
kuchyk1ng
Posty: 244
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: kuchyk1ng »

W Nikołowie faktycznie najlepsze jest to, że on mądrze wybiera. Nie sprawia mu problemów wystawienie na pojedynczy blok. To odbicie jest takie typowe jak na wysokiego sypacza, ale nie zmienia to faktu, że ma smykałkę do tego. Będą z niego ludzie, ale on musi dostac bardzo dużo minut w kadrze. Kadrowi rozgrywający mają najlepszą przestrzeń do rozwoju, a jak do Bułgarii wróci drugi Nikołow to raczej tak łatwo nie spadną za rok.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Diomedea »

Masz racje z "odbiciem wysokiego sypacza". To jest to samo odbicie co u Falkowskiego czy Przybylkowicza.
Wlasnie mysle, ze mi odbicie wysokich sie nie podoba.
I ono troche ewoluuje z rozwojem fizycznym i koordynacja. To w koncu bardzo mlody zawodnik, jak na ten poziom gry i pozycje. Dzieciak jest z 06 rocznika.
Co do spoznionego podchodzenia -zaczelam ogladac juz pod koniec, po tej uwadze Blenginiego. Nie zauwazylam, wiec moze poprawil. Wysocy tez robia mniej krokow, czasem tez dziwnie drobia, by zachowac kontrole.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: ciorny17 »

Diomedea pisze: 24 maja 2024, o 14:05 Co do spoznionego podchodzenia -zaczelam ogladac juz pod koniec, po tej uwadze Blenginiego. Nie zauwazylam, wiec moze poprawil. Wysocy tez robia mniej krokow, czasem tez dziwnie drobia, by zachowac kontrole.
Wysoki sypacz to dla środkowego gra up-tempo: musi iść szybciej niż do "średniego" wzrostem rozgrywającego, bo od momentu końca odbicia do ataku jest znacznie mniej czasu. Stąd tez czasem wysoki rozgrywający nie dość że spuszcza piłkę nisko do odbicia to robi to takim podskoczku, żeby dać środkowemu złapać wysokość. Może z racji braku ogrania i doświadczenia dla młodego Nikołowa łatwiej było później wchodzić pod piłkę.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8041
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

wysokiportorykanczyk pisze: 23 maja 2024, o 23:11 Ale może czegoś nie rozumiem (co jest bardzo prawdopodobne), bo mnie dziwią debaty kto ma być "trzynastym" - jest jedna pozycja, gdzie w 12-tce nie masz zmiennika i możesz sobie popsuć turniej jeśli złapie kontuzję, nawet był taki słynny meczyk w historii polskiej siatkówki, a w internecie już kilka razy widziałem dyskusje na ten temat. A potem Speraw wziął se 4 środkowych i może ja czegoś nie widze.
Pomocniczka pisze: 24 maja 2024, o 04:51 W USA kontuzjowanego Shojiego może zastąpić Smith. Może dlatego.
Na jakiej pozycji gra Erik Shoji, a na jakiej pozycji gra David Smith? Ilu libero jest w amerykańskiej 13-tce?
kuchyk1ng
Posty: 244
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Teraz tak utrzymując kontent prospektów to Seddik gra na środku Francji i wypada pozytywnie. Pierwszy serwis w karierze na VNLu i od razu as. Na siatce jeszcze różnie. Świetnie się przemieszcza w bloku pomimo wzrostu
.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8041
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Winiarski by grał Vadeleux.

Próbuje cos odmładzać tę reprezentację Rezende, próby ogrywania Darlana + młodzież w tej 17-tce olimpijskiej + Adriano jako przyjmujący nr 3, Cachopa zmiana, zobaczymy czy cokolwiek jakościowo przyniesie to Brazylii w kontekście Igrzysk. Tak jak zawsze powtarzam, Brazylię skreślić będzie można kilka lat po pogrzebie.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 maja 2024, o 17:06 Winiarski by grał Vadeleux.

Próbuje cos odmładzać tę reprezentację Rezende, próby ogrywania Darlana + młodzież w tej 17-tce olimpijskiej + Adriano jako przyjmujący nr 3, Cachopa zmiana, zobaczymy czy cokolwiek jakościowo przyniesie to Brazylii w kontekście Igrzysk. Tak jak zawsze powtarzam, Brazylię skreślić będzie można kilka lat po pogrzebie.
Gdzie można zobaczyć tę wytypowaną siedemnastkę?

PS - no Winiar to ostatnio zagrał na przyjęciu duetem Fromm-Kaliberda. Taki sam grał w 2014 na MŚ w Polsce. Oboje już dawno past prime. Fromm gra w Rumunii, a Kaliberda sobie pyka w Emiratach Arabskich. Ale jak widać są to nadzieje na olimpijską sensację :D
Adriano
Posty: 601
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Adriano »

Powiem tak. Jesli Grbic weźmie Śliwkę kosztem Bednorza na IO to ja już wiem że ten turniej mamy w plecy.
kuchyk1ng
Posty: 244
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Adriano pisze: 24 maja 2024, o 17:56 Powiem tak. Jesli Grbic weźmie Śliwkę kosztem Bednorza na IO to ja już wiem że ten turniej mamy w plecy.
Bo dwa razy źle przyjął w meczu fazy zasadniczej VNL? Zresztą już prowadzimy 5:4, a Olek pociągnął dobre wystawy na kontrach.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Simao »

Marcin Komenda już z dwoma blokami :) Cieszę się, że w końcu może zaprezentować swoje umiejętności w meczu VNL. Nie zmieniam swojego zdania na temat Grześka Łomacza. To przeciętny rozgrywający i zaawansowany już wiekowo, o słabych warunkach fizycznych. Zobaczymy jak poradzi sobie Komenda na dłuższym dystansie.
Już trzy bloki Marcina :) Nie za dobra informacja dla fanów Grześka Łomacza...
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: ciorny17 »

Uf.
Dużo niedokładności jak na nas, ale i tak w zasadzie bez prawego to pozytywnie. Szalpuk w ataku świetnie, w przyjęciu po swojemu no i Śliwka poza przyjęciem na plus.
Kłamca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”