Liga Narodów 2024

kuchyk1ng
Posty: 244
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Słoweńcy minimalizują rotacje i dzisiaj grają topowym składem. Z Francją zagrał Braćko, ale to jest jedyna rotacja w wyjściowym składzie w ciągu trzech meczów. Kanada widzę, że startuje z Demyamenko i Ketrzynskim. Drugi mecz z rzędu starterem Van Berkelem, ale tam pewnie wyżej stawiany jest Eshenko i McCarthy. Najważniejsze, że dalej piłowany duet z Monzy.

Przede wszystkim mecz myśli szkoleniowej, która się nieraz sprawdzała. Mecz dwóch mocnych szkoleniowców.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Simao »

Słowenia rozegrała dzisiaj mecz pięciosetowy. Grają od początku praktycznie bez rotacji. Mam nadzieję na zwycięstwo w dniu jutrzejszym. Na pewno Słoweńcom nie będzie brakować motywacji. Zwycięstwo z nami to dużo punktów do rankingu. My powinniśmy pilnować tego rankingu, będziemy wtedy mieć teoretycznie lepsze rozstawienie podczas IO.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Streeter »

Swoją drogą, ogarnia ktoś na jakiej zasadzie liczone jest ile punktów do rankingu przybywa po wygranej? Bo dotąd myślałem, że znaczenie ma wynik i jakość rywala, no ale rozwinąłem sobie nas i w tym VNL wygląda to tak:

Holandia (3:0) +1.42
Kanada (3:1) +0.01
USA (3:0) +8.33

Kanada jest 12, Holandia 13, więc mniej więcej jakość rywala zbliżona. Różnica między wynikiem 3:0 a 3:1 nie jest chyba tak ogromna, żeby przyznać 142x mniejszą liczbę punktów. Ale żeby było śmieszniej, to 7 października 2023 wygraliśmy z tą samą Holandią 3:1 i wtedy też otrzymaliśmy magiczne 0.01.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8041
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze: 24 maja 2024, o 17:35 Gdzie można zobaczyć tę wytypowaną siedemnastkę?
https://webvolei.com.br/selecao-masculi ... ara-a-vnl/

To w sumie moja interpretacja z tą 17-tką, ale jak skreślił ich na domowy turniej to pewnie nie myśli o nich w kontekście Paryża.

Cachopa-Rezende
Darlan-Alan
Lucas-Flavio-Isac
Leal-Lucarelli-Mauricio-Adriano
Thales
+ Honorato

Giannelli, Sbertoli
Romano, Bovolenta
Anzani, Russo, Galassi
Lavia, Michieletto, Porro, Recine
Balaso
+ Laurenzano

tak typuję
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Szary Wilk »

Turcy nie są jeszcze gotowi na dużą siatkówkę, ale naprawdę mają fajne możliwości. Przede wszystkim przyjmujący mają jeszcze wszystko co najlepsze przed sobą

M.Lagumdzija (2001) - 23 lata
Mandiraci (2002) - 22 lata
Bayram (2002) - 22 lata

Przy czym Adis Lagumdzija i Bulbul roczniki 1999, więc dalej jeszcze młodzi zawodnicy. Na sypie mają jeszcze chłopaka z 2002 rocznika, Arda Bostan. Nie wiem czy jest perspektywiczny, ale wiem, że wiązali/wiążą z nim jakieś nadzieje, więc może jednak ma jakiś potencjał.

Przy odrobinie szczęścia i prawidłowym rozwoju, Igrzyska w 2028 mogą być dla nich realne. Nie wiem jak wyglądają tureckie młodzieżówki, ale jednak od jakiegoś czasu możemy zaobserwować, że liga im zdecydowanie pomogła. Ci gracze urodzeni od 99 w górę to już zdecydowanie lepszy poziom niż poprzednia generacja.

Jak sobie porównamy te roczniki 90-95: Gungor,Gulmezoglu,Subasi,Gunes,Toy

Do roczników 99-02: Mandiraci,Bayram,M.Lagumdzija,Bulbul,A.Lagumdzija

To naprawdę różnica jest bardzo duża.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8041
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tumer (2001) na środku będzie jeszcze dobry.

Bośniacy robią roznicę.

Ale w pewnym momencie liczy się jakość, nie ilość - i ten Mirza to takie przeciwieństwo all-roundera, Bayram miał pół rundy na top poziomie we Włoszech, Adis stanął w rozwoju, a Mandiraci połamał się już dwa razy.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Pomocniczka »

"O klasie zespołu nie decydują wyłącznie zajmowane miejsca, ale liczba zawodników klasy międzynarodowej: bracia Bośniacy Legumina i Bulbul".
Igrzyska w 2028 mogą być dla nich realne.
Igrzyska dla nich są tak samo realne, jak dla Fabiana Drzyzgi i jak to, że Fornala nie będzie na ME 2023.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Szary Wilk »

Pomocniczka pisze: 25 maja 2024, o 17:56 "O klasie zespołu nie decydują wyłącznie zajmowane miejsca, ale liczba zawodników klasy międzynarodowej: bracia Bośniacy Legumina i Bulbul".
Igrzyska w 2028 mogą być dla nich realne.
Igrzyska dla nich są tak samo realne, jak dla Fabiana Drzyzgi i jak to, że Fornala nie będzie na ME 2023.
Jak ty wszystko wiesz, to nie wiem czemu w ogóle ktokolwiek dalej gra w siatkówkę, skoro nic nie ma sensu.

W jednej z naszych dyskusji napisałeś, że liga była już 15 lat temu silna i to nic nie dało. Może tak, ale szkolenie to dłuższy proces. U nas jak się w 2006 sukces pojawił, to nie musiało oznaczać, że w 2010 czy 2012 będzie nagle super pokolenie, a właśnie to, które było dzieciakami za czasów pierwszych sukcesów. W Turcji jak widać idzie to do przodu. Liga im pomoże, to jest długofalowy proces. Japonia też jeszcze jakiś czas temu nie była drużyną szczególnie liczącą się.
buzinga
Posty: 1317
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: buzinga »

Niech ja nie zgadnę, ale to ciągniecie całej podstawy na pierwszy turniej VNLu wyjdzie Włochom czkawką na IO. Oni powinni odpoczywać i dopiero teraz trenować w tej swojej Spale. A pojawić powinni się od drugiego turnieju. Awans i tak zrobią, ale widać jak na tle Japończyków się męczą. Na końcówkę seta wszedł młodziutki Porro. Niby utrzymał przyjęcie, ale set w plecy, bo wszystkie piłki szły do Romano. Odmawia gry z młodym Gianelli, więc Japonia miała łatwą końcówkę. Nieźle przykasztanili Włosi.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Diomedea »

Juz sie odetkali, ale dalej nie blyszcza.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Pomocniczka »

Szary Wilk pisze: 25 maja 2024, o 18:25
Pomocniczka pisze: 25 maja 2024, o 17:56 "O klasie zespołu nie decydują wyłącznie zajmowane miejsca, ale liczba zawodników klasy międzynarodowej: bracia Bośniacy Legumina i Bulbul".
Igrzyska w 2028 mogą być dla nich realne.
Igrzyska dla nich są tak samo realne, jak dla Fabiana Drzyzgi i jak to, że Fornala nie będzie na ME 2023.
Jak ty wszystko wiesz, to nie wiem czemu w ogóle ktokolwiek dalej gra w siatkówkę, skoro nic nie ma sensu.

.
Możesz się założyć. Zresztą ja tak uważam, że nie ma sensu wygłaszać sądów przeszłości, jeśli wygłaszający nie ma zamiaru postawić pieniążka. Wtedy to zwykły trolling.
buzinga
Posty: 1317
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 25 maja 2024, o 18:51 Juz sie odetkali, ale dalej nie blyszcza.
Nie to miałem na myśli. W zasadzie byłem pewien, że się odetkają i zrobią ten awans po dwóch turniejach VNLu. Tylko oni teraz grają przedłużony sezon klubowy i niby będzie czas na ogarnięcie się do IO, ale to tak w teorii. Będą tak padnięci, że mogą skończyć jak Zaksa w minionym sezonie, bo po takim przedłużeniu zebranie się raczej zajmie więcej czasu niż normalnie. Może przesadzam, ale ja w nich jakoś specjalnie w Paryżu nie wierzę. Nie zdziwię się jak skończą bez medalu. Takie tam skakanie na bungee na gumie od majtek. Może guma wytrzyma, ja bym jednak jej wytrzymałości nie sprawdzał. Mają na tyle talentu i przewagi w rankingu, że grając Recine, Porro i resztą raczej by się na tym turnieju nie skompromitowali. Na dwóch następnych awans raczej by tylko potwierdzili. Potencjale porażki z Japonią, Brazylią aż tak dużo pkt raczej by im nie odebrały. Iran jest słabiutki, może Niemcy zrobiliby im krzywdę, ale czy Fromm z Kaliberdą są lepsi od dwóch wyżej wymienionych włochów raczej wątpię. Wychodzi na to, ze Winiar robi różnicę względem Fefe, hehe.
hottakesbot
Posty: 1104
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: hottakesbot »

Turcja nie potrzebuje żadnego szkolenia, żeby się liczyć, tylko 2 klasowych skrzydłowych i tyle. Jak na razie mają pół.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Szary Wilk »

Pomocniczka pisze: 25 maja 2024, o 18:53
Szary Wilk pisze: 25 maja 2024, o 18:25
Pomocniczka pisze: 25 maja 2024, o 17:56 "O klasie zespołu nie decydują wyłącznie zajmowane miejsca, ale liczba zawodników klasy międzynarodowej: bracia Bośniacy Legumina i Bulbul".



Igrzyska dla nich są tak samo realne, jak dla Fabiana Drzyzgi i jak to, że Fornala nie będzie na ME 2023.
Jak ty wszystko wiesz, to nie wiem czemu w ogóle ktokolwiek dalej gra w siatkówkę, skoro nic nie ma sensu.

.
Możesz się założyć. Zresztą ja tak uważam, że nie ma sensu wygłaszać sądów przeszłości, jeśli wygłaszający nie ma zamiaru postawić pieniążka. Wtedy to zwykły trolling.
Czyli wygłaszanie swojej opinii nazywasz trollingiem, bo trolling nie byłby wtedy, kiedy postawiłbyś pieniądze.

Okej, to według mnie reprezentacja Włoch pojedzie na Igrzyska w 2028, ale nie postawię na to kasy, no czyli jestem trollem.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8041
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nie za bardzo umie budować graczy De Giorgi, co śmieszne gdy znalazł klasowego atakującego z Serie A2 - potem z rezerwami Japonii 'musi' wystawiać podstawowy skład, bo żadnej pewności nie dają mu rezerwowi, bo ... nigdy nie grają. Ale tak jak pisaliśmy - mecze z Kubą i Holandią 7/9 czerwca, ćwierćfinał IO to jakoś 5/6 sierpnia, chyba, że De Giorgi postanowi pograć cały VNL podstawowym składem, ale po II tygodniu VNL-u awans dalej daje komfort.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Pomocniczka »

Szary Wilk pisze: 25 maja 2024, o 19:48
Pomocniczka pisze: 25 maja 2024, o 18:53
Szary Wilk pisze: 25 maja 2024, o 18:25

Jak ty wszystko wiesz, to nie wiem czemu w ogóle ktokolwiek dalej gra w siatkówkę, skoro nic nie ma sensu.

.
Możesz się założyć. Zresztą ja tak uważam, że nie ma sensu wygłaszać sądów przeszłości, jeśli wygłaszający nie ma zamiaru postawić pieniążka. Wtedy to zwykły trolling.
Czyli wygłaszanie swojej opinii nazywasz trollingiem, bo trolling nie byłby wtedy, kiedy postawiłbyś pieniądze.

Okej, to według mnie reprezentacja Włoch pojedzie na Igrzyska w 2028, ale nie postawię na to kasy, no czyli jestem trollem.
Cały czas czytam te bzdury o Turkach to piszę, że to to bzdury, wtedy czytam, że "wszystko wiem", to proponuję zakład. To jest trolling, bo Turcy nic nie znaczą w siatkówce i nic nie będą znaczyć w dającej się przewidzieć przyszłości. Powody były podawane wielokrotnie ale widać wolisz je ignorować. Skoro tak, to znaczy, że trollujesz. Jeśli zaś jesteś przekonany do swojej racji, to znaczy, że ma ona duże szanse. To wtedy nie będziesz się bał postawić. Jeśli ja napiszę, że przy rzucie kością wypadnięcie 1 lub 2 lub 3 lub 4 wypadnie częściej, niż 5 lub 6 to spokojnie na to twierdzenie postawię. Jedna hotka się chwaliła, że jest mądrzejsza od buków. To jej mówię: weźmy próbę 10 meczów, ona wybiera, i przed meczem, w którym buk stawia na drużynę A ona pisze, że stawia na drużynę B i sprawdzimy, to dziewczę znika. Taka to jest z wami rozmowa. Fabian w kadrze, Fornala nie będzie na ME, Turcja będzie na IO.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Diomedea »

Moze Fefe wie co robi. Ale on slynal z mocnych treningow. Mysle, ze dlatego mu poszlo lepiej z mlodszymi zawodnikami.
Teraz ci mlodzi beda miec mniej swiezosci.

Fajny ten dzieciak na bulgarskiej sypie. Za pare latek bedziemy im zazdroscic.
Ale nowy nabytek plusligowy tez nienajgorzszy.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Szary Wilk »

O ile o Aleksandarze Nikołowie można powiedzieć, że jest po prostu bardzo podobny do ojca, tak Simeon bardziej przypomina Włada Nikołowa niż sam Wład Nikołow :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8041
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Ciekawe czy Simeon dłużej posiedzi w USA, bo - @rafak, którego widzę przeglądającego forum - może się odnieść, że jeżeli jest jakiś atut (tzn. jeden z poza poziomem treningów etc) wynikający stricte sportowo z gry w NCAA (gdzie poziom jest niższy niż w profesjonalnej siatkówce), to fakt, że ten poziom in-system gry, jak nazywają to Amerykanie, po pozytywnym przyjęciu/na dobrze dogranej kontrze stoi na dużo wyższym poziomie niż w siatkówce młodzieżowej, tj. kilka lat po żeńskiej siatkówce, i u mężczyzn dominować zaczęła turbo-quickowa siatkówka za Oceanem, dzięki czemu Amerykanie mają teraz całą plejadę utalentowanych/mocnych rozgrywających. Jest przykaz takiej gry, co niesamowicie stymulujące z perspektywy rozgrywających, czego ostatnim przykładem jest ten Slight z Grand Canyon, który osobiście niesamowicie mi przypadł do gustu tempem gry i odbiciem, zwłaszcza z leworęcznym atakującym u siebie na uczelni. Gdyby ten Slight był Bułgarem, to prawdopodobnie nigdy w ten sposób by po prostu nie grał. Jeśli Simeon dłużej posiedziałby w tym LBSU, to też mógłby w tym kierunku zrobić duży progres, a wiadomo, że pod względem bycia all-rounderem i pewnej smykałki do gry kombinacyjnej już wypada świetnie, a ma dopiero 17 lat. U kobiet swego czasu Karch Kiraly potrafił wziąć na Igrzyska trzy rozgrywające, bo mieli tyle mocnych zawodniczek na tej pozycji, a musiało znaleźć się jeszcze miejsce dla Courtney Thompson jako atmosferowicza - w związku z powyżej opisanym procesem - na rozegraniu, i trochę podobnie może być za parę lat u mężczyzn. Rozegranie i libero to jedyne pozycje niewarunkowane w tak mocnym stopniu warunkami fizycznymi, bo 190 cm wzrostu to tylko 97 percentyl wzrostu w USA, a 200 cm to już 99.9 - dlatego Amerykanom mogą uciekać najbardziej utalentowani atleci i nie za bardzo mają kogo na skrzydłach wystawić w tej 'kadrze B', ale na rozegraniu nie jest tak źle. Ale tutaj śmiesznie, bo akurat mają dwóch bardzo wysokich rozgrywających z reprezentacyjnym potencjałem, czyli Andrew Rowana (tutaj bardziej) i Treada Rosenthala z Hawaii (tutaj chyba mniej). ;)
landka
Posty: 253
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: landka »

Ciekawostka z piątkowego meczu - 4 bloki Komendy to najwięcej, ile zanotował jakikolwiek polski rozgrywający w meczach reprezentacji w XXI w. Wiadomo, że nie ma to znaczenia, bo - jak ktoś zaznaczył wyżej - nie zagra w żadnej dużej imprezie, ale przynajmniej dostał jakieś pełne spotkanie. Szkoda, że nie przycisnął mocniej zagrywką, w lidze pokazał, że potrafi to zrobić. Tak jak wadą Firleja jest/była (zobaczymy w tym roku) zarzucana mu czasem nonszalanckość, tak wadą Marcina - zbytnia zachowawczość. Łomacza nie będę komentować, jego niedostatki blakną w zderzeniu z doświadczeniem. No i niestety słabą stroną wszystkich naszych rozgrywających jest nieumiejętność ataku, coś bardzo istotnego w nowoczesnej siatkówce.
rafak
Posty: 571
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: rafak »

WysokiPortorykanczyk pisze: 25 maja 2024, o 20:54 Ciekawe czy Simeon dłużej posiedzi w USA, bo - @rafak, którego widzę przeglądającego forum
Chyba trzeba będzie incognito przeglądać forum :)
może się odnieść, że jeżeli jest jakiś atut (tzn. jeden z poza poziomem treningów etc) wynikający stricte sportowo z gry w NCAA (gdzie poziom jest niższy niż w profesjonalnej siatkówce), to fakt, że ten poziom in-system gry, jak nazywają to Amerykanie, po pozytywnym przyjęciu/na dobrze dogranej kontrze stoi na dużo wyższym poziomie niż w siatkówce młodzieżowej,
Wydaje mi się, że ci młodzi sypacze z NCAA lepiej grają quicki i więcej grają daleko od siatki (z powodu słabego przyjęcia) niż ich rówieśnicy z Europy. Rowan przesadzał z ekspresami, w tym sezonie mam wrażenie, że zwolnił. Slight (z tego co oglądałem), to też quickowy chłopak. Słabiej za to grają ze środkowymi. Tak uśredniając.

Dla takich graczy jak Alex Nikolow, Hilir Henno czy Simeon z rok-dwa w NCAA się przyda, potem za bardzo nie mają się czego uczyć. Jaką alternatywę ma teraz Simeon? Na pierwszego do jakiejś Francji czy Niemiec go nie wezmą, mógłby pewnie pykać w Lewskim, ale czy za wiele by się tam nauczył? Z rok-dwa w NCAA, potem z powrotem do Europy.

BTW, Henno powinien chyba spadać z NCAA, bo przerasta już ligę. Być może jednak ma inne priorytety niż gra w siatkę (nauka).
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Diomedea »

Turbo-quickowa siatkowka bywa fajna do ogladania ale nie jest wartoscia sama w sobie.
Quicki i to mocne to gral Droszynski w kadecie, tylko tak szybko gral, ze nawet podgrzani atakujacy nie nadazali.
Tak jak z pipem.

Ja mam wrazenie, ze ze wzgledu na amatorskosc ligi i starszy wiek ci sypacze z NCAA sa jakby mniej przykrajani do formatu, dostaja wiecej swobody by pojsc w naturalnym kierunku. Quicki, ataki z pierwszej pilki, duzo pipa czyli sporo zabawy. Czasem owocuje to glupimi pomyslami w stylu 2 pipy pod rzad na otwarcie seta, ale z tego wyrastaja po kilku latach, a kreatywnosc zostaje. U nas chyba odwrotnie (plus dlugie siedzenie na lawkach).
To pozycja gdzie chyba najbardziej potrzeba polaczenia inteligencji, kreatywnosci, realistycznej oceny.

Jakos malo wierze ze Henno nie stawia na kariere stricte sportowa.
hottakesbot
Posty: 1104
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: hottakesbot »

Po tej klaunadzie, którą odstawiają teraz Amerykanie pewnie będą bardzo groźni na IO, klasyczne szachy 5D.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8041
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

hottakesbot pisze: 26 maja 2024, o 09:45 Po tej klaunadzie, którą odstawiają teraz Amerykanie pewnie będą bardzo groźni na IO, klasyczne szachy 5D.
Amerykanie na dużych imprezach są tylko po to, żeby wygrać z topowym zespołem, postawić się w roli głównego faworyta i przegrać w słabym stylu z innym zespołem z czołówki, niekiedy z Argentyną, w porywach wypuszczając 2-1 i 22-19 w półfinale olimpijskim. Po której stronie tego schematu jesteś zależy bardziej od Twojej niż amerykańskiej formy i dyspozycji jankeskich czołkerów. Jeśli odmienią ten dziesięcioletni schemat na ~ostatniej imprezie gdzie są w top4 faworytów to będę zaskoczony.

A za koncepcję ***** *** i granie Ewertami należą się brawa oczywiście.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 maja 2024, o 10:38 Amerykanie na dużych imprezach są tylko po to, żeby wygrać z topowym zespołem, postawić się w roli głównego faworyta i przegrać w słabym stylu z innym zespołem z czołówki, niekiedy z Argentyną, w porywach wypuszczając 2-1 i 22-19 w półfinale olimpijskim. Po której stronie tego schematu jesteś zależy bardziej od Twojej niż amerykańskiej formy i dyspozycji jankeskich czołkerów. Jeśli odmienią ten dziesięcioletni schemat na ~ostatniej imprezie gdzie są w top4 faworytów to będę zaskoczony.
Powiedziałbym, że żeby się czasem nie odmienili na ćwierćfinale z Polską, ale znowu się zleci ekspertów twierdzących że życzę Grbiciowi i Polsce źle :D chociaż nam Stany od pewnego czasu leżą dosyć dobrze w ważnych meczach.

Generalnie wydaje mi się, że te IO mogą wyglądać dwojako:
- jeżeli Grbić odbuduje wszystkich i zbuduje formę, nie będzie urazów, no to złoto powinno być nasze,
- jeżeli nie odbuduje i nie zbuduje, to wjeżdża grupa Włochy USA Brazylia Francja i w zależności od drabinki i formy ktoś z tej czwórki zostaje Mistrzem Olimpijskim. Ewentualnie przy dobrej drabince może znowu jakaś Argentyna albo Japonia doczłapie się do brązu.

Btw. czemu uważasz że to ostatnia impreza z Amerykanami w czołówce? Tam pomijając środek (no i Muagututurutu, ale to raczej nie ma wpływu na nic) reszta powinna być w stanie dociągnąć do kolejnych Igrzysk. No chyba że Shojiemu się nie będzie chciało, ale osłabienie na libero to chyba nie powód by nagle mieli się stać "drużyną środka".

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8041
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 26 maja 2024, o 10:50 Btw. czemu uważasz że to ostatnia impreza z Amerykanami w czołówce? Tam pomijając środek (no i Muagututurutu, ale to raczej nie ma wpływu na nic) reszta powinna być w stanie dociągnąć do kolejnych Igrzysk. No chyba że Shojiemu się nie będzie chciało, ale osłabienie na libero to chyba nie powód by nagle mieli się stać "drużyną środka".
No jest możliwe, że Anderson i Smith nie mają co robić w życiu, nie lubią wakacji i to nie jest ostatni turniej USA w tym składzie, ale tak na oko IO to ostatnia szansa na duży tytuł dla tego pokolenia.

Ale jako, że jest 2024 rok, po LŚ 2014 (tu niespodziewane złoto) Amerykanie byli w gronie głównych faworytów prawie każdej imprezy - przez 10 lat wygrali Puchar Świata, gdzie w decydującym meczu oczywiście i tak przegrali, ale potem my przegraliśmy z Włochami - to ja w to mitologizowanie Amerykanów dlatego, że większość z nich grała w Polsce i fajne z nich chłopaki, nie za bardzo wierzę. Ale oczywiście klasowa ekipa i jakiś brąz w Paryżu to bardzo realny scenariusz.
Pawel9221
Posty: 1194
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Pawel9221 »

Wiadomo dlaczego w kadrze Kuby nie ma Jose Manuela Gutierreza ?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8041
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pawel9221 pisze: 26 maja 2024, o 11:43 Wiadomo dlaczego w kadrze Kuby nie ma Jose Manuela Gutierreza ?
Ma kontuzję, podobnie jak jego brat i Herrera, problemy z plecami - Kubie wypadł jeszcze jeden atakujący i mają w tym momencie jednego w składzie (za parę dni 38-letni Sanchez). Herrera chyba wróci najszybciej z tej czwórki i nieźle może wyglądać Kuba jeśli potwierdzą formę z tego turnieju.
hottakesbot
Posty: 1104
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: hottakesbot »

Dzisiaj chyba Grbic zarządził trening obrony i bloku na pojedynczym, środkowi skaczą do pierwszego tempa jak sprężynki i nic nie czytają.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Simao »

Tradycyjnie męki ze Słowenią. Nie wiem dlaczego Śliwka zawsze gra w meczu ze Słowenią. Uważam, że to Bednorz z Semeniukiem powinien tworzyć parę przyjmujących w tym meczu. Cebulj tradycyjnie na kadrze lepiej niż w Resovii. Semeniuk ma problemy ze skończeniem swojego ataku. Od drugiego seta za Śliwkę powinien wejść Bednorz.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2024, o 12:16 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”