Liga Narodów 2024

dyletant
Posty: 5211
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: dyletant »

Jeśli mamy się obawiać Serbów w przebudowie, to znaczy, że zmarnowaliśmy ostatnie lata. Nie róbmy sobie jaj z pogrzebu. Ostatni last dance Exjugole mieli w 2019 we Francji, czego i tak nie byli w stanie spożytkować
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
hottakesbot
Posty: 1333
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: hottakesbot »

dyletant pisze: 10 cze 2024, o 20:33 Jeśli mamy się obawiać Serbów w przebudowie, to znaczy, że zmarnowaliśmy ostatnie lata. Nie róbmy sobie jaj z pogrzebu. Ostatni last dance Exjugole mieli w 2019 we Francji, czego i tak nie byli w stanie spożytkować
Ale tu nie chodzi o obawiać, tylko o eliminację silniejszego rywala kosztem wpuszczenia słabszego. Tak samo można powiedzieć o każdej innej reprezentacji mocniejszej od Kubańczyków. A w zeszłym roku mecz na ME z Serbami był na noże tak swoją drogą.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8282
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pokuszę się o opinię, że prędzej Kuba sprawi niespodziankę i wyeliminuje jakiegoś faworyta niż Serbia. I nie dlatego, że ja w tę Kubę jakoś wierzę, po prostu Serbia to turbo wygodny rywal, Kuba ma zawsze zmienną dnia konia na zagrywce.
kuchyk1ng
Posty: 476
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Przecież Serbia jest fatalna. Ma 3-5 bilans. Są dużo słabsi teraz niż Kuba, ale ratują się tym, że mieli jakąś przewagę nad Kubańczykami na starcie. Kovacević, Atanasijević, Ivović grają nic. Ratować się jak już będą składem z 2023, czyli Luburiciem, Masuloviciem, Kujundziciem, Todoroviciem. Perić jest cienki na razie.
Diomedea
Posty: 4877
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Diomedea »

Sa sredni. Nawet jak sie zmobilizuja nie powinni nam zagrozic.
Nisko upadlismy jak mamy uprawiac kombinatorstwo z ktorymi druzynami trzeciego rzedu chcielibysmy grac.
W koncu kilka ekip tego typu trzeba pokonac jak sie chce medalu.
Szary Wilk
Posty: 8531
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Szary Wilk »

landka pisze: 10 cze 2024, o 19:20
Szary Wilk pisze: 10 cze 2024, o 18:30 A ja wam mówię, że jeszcze wszyscy się zdziwią ;)
Możesz rozwinąć w jakim sensie? :)
Zobaczysz. Tak mi mówi przeczucie ;)

Ale nie twierdzę, że będzie pozytywny szok.
bono
Posty: 3715
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: bono »

To jasne że olimpiadę zawali Janusz, Kaczmarek i Śliwka oraz Leon(nawet jak nie zagra😉)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Arw165
Posty: 1457
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Arw165 »

Do Słowenii jedzie Komenda, a nie Firlej.
Szary Wilk
Posty: 8531
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Szary Wilk »

Firlej odesłany do domu XDD Komenda jedzie na 3 turniej.

Nie wiem co jeszcze Firlej musi zagrać, żeby zyskać zaufanie. Totalnie niezrozumiała decyzja.
PioterZJastrzebia
Posty: 1312
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: PioterZJastrzebia »

Szary Wilk pisze: 11 cze 2024, o 19:11
Nie wiem co jeszcze Firlej musi zagrać, żeby zyskać zaufanie. Totalnie niezrozumiała decyzja.
Nie no, decyzja jest zrozumiała. Nie ma żadnej sportowej rywalizacji u Grbicia i nigdy nie było. Jedyna selekcja jaka zostanie dokonana, to kto z jego żelaznej piętnastki zostanie odstrzelony na igrzyska i kto będzie trzynastym zawodnikiem.
buzinga
Posty: 1441
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: buzinga »

Dziwna sytuacja. Tam się chyba musiało coś stać skoro zawodnik, który miał pierwotnie jechać na 3 turniej zostaje oddelegowany. Zdrowy jest Janek? Nie kontuzjował się przypadkiem? A może obraził mamę Grbicia i się Nikola solidnie wkurzył? Już go przecież kiedyś Bonitta chciał bić ;)
Heimlock
Posty: 654
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Heimlock »

Mogliby dać jakieś wytłumaczenie dla Firleja, bo mnie dziwi odstrzelenie aktualnie co najmniej drugiego najlepszego rozgrywającego w Polsce.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8282
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Może też się okazać, że przyczyna jest prozaiczna, a mianowicie obojętne jest Grbiciowi kto tam pojedzie pooglądać z trybun poczynania kolegów. Jedyne pytanie to Bednorz vs Popiwczak (ew. Kłos do treningu) i tak to wyglądało od początku sezonu reprezentacyjnego.

Wlochy zgodnie z oczekiwaniami bez starterów w Lubljanie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 3240
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Simao »

Myślę, że po sezonie powinna nastąpić zmiana szkoleniowca. W przypadku braku medalu na IO do takiej zmiany na pewno dojdzie.
bryt.bryt
Posty: 400
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: bryt.bryt »

WysokiPortorykanczyk pisze: 11 cze 2024, o 19:50 Może też się okazać, że przyczyna jest prozaiczna, a mianowicie obojętne jest Grbiciowi kto tam pojedzie pooglądać z trybun poczynania kolegów.
Co więcej, Łomacz ogląda z trybun w lepszym stylu. To też się liczy.
Riad69
Posty: 511
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Riad69 »

Zastanawiam się jakie kompromitujące teczki albo taśmy ma Łomacz na selekcjonerów reprezentacji ,że grając piach w klubie i reprezentacji dostaje się na najważniejsze imprezy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8282
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

bryt.bryt pisze: 11 cze 2024, o 19:56 Co więcej, Łomacz ogląda z trybun w lepszym stylu. To też się liczy.
Łomacz będzie oglądać z kwadratu + zagra z raz-dwa.

Grbic leci starą szkołą Bernardo Rezende i nie będzie w roku olimpijskim kombinować, niech mu się wiedzie zatem.

Można sobie rozpisywać kto tam w 2029 roku wejdzie do reprezentacji, a jakby ktoś powiedział jakoś w 2012 roku, że Grzegorz Łomacz będzie drugim rozgrywającym na Igrzyskach 2024, to pewnie zabrzmiałoby to nie mniej abstrakcyjnie jak Zaksa robiąca three-peat w Lidze Mistrzów i inne takie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 3240
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Simao »

Łomacz, jego obecność w kadrze na IO będzie z serii jak oni się tam znaleźli...
Kompletnie nie rozumiem jego silnej pozycji i obecności w kadrze na wszystkich turniejach. Kieruję się wyłącznie przesłankami sportowymi. Wartością i jakością jaką może dać aktualnie naszej kadrze. Środowisko w tej kwestii jest naprawdę podzielone...
TommyLeeJones
Posty: 1678
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: TommyLeeJones »

Simao pisze: 11 cze 2024, o 20:10 Kieruję się wyłącznie przesłankami sportowymi. Wartością i jakością jaką może dać aktualnie naszej kadrze.
Myślisz, że kilku kolejnych selekcjonerów kierowało się czymś innym? Rozumiem, że Grzegorz nie jest efektowny ale jeżeli każdy kolejny trener bierze go do kadry, to o czymś świadczy i tyle.

Tak jak Stan, w żadne kombinowanie z personaliami przed IO nie wierzę, to byłaby potężna niespodzianka.

W ogóle oglądałem kilka meczy naszych na LN - zero emocji,nigdy nie byłem tak obojętny. Liczy się tylko Paryż i tam ma być złoto.
przemik
Posty: 1941
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: przemik »

Jak wyłożymy się w 1/4 to chociaż będzie można pisac - Jakby wziął Firleja etc etc
Grbić ma koncept na 5 przyjmujących i tym walcuje.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Szary Wilk
Posty: 8531
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Szary Wilk »

Podobno Firlej nie realizował w pełni założeń taktycznych na podwójnej zmianie i dlatego zostaje odpalony. No cóż. Oznacza to w sumie tyle, że na dwójkę Grbić potrzebuje tylko prostego wystawiacza na krótką zmianę, który zagra zawsze w 100 % według instrukcji i bez ponoszenia jakiejkolwiek odpowiedzialności za wybory. To faktycznie nie jest rola dla Firleja. Ale szkoda, że ta pozycja będzie zabetonowana do 2028, bo z tego co słyszałem, to Grbić ma zostać na kolejny cykl olimpijski.
landka
Posty: 347
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: landka »

To jest naprawdę dziwne, byłam pewna, że Firlej skreślony ze względów medycznych, a tu serio nie spełnia oczekiwań trenera? :( Dobrze, że jest Łomacz, który w tym aspekcie nigdy nie zawodzi i zawsze wpadnie jakaś krótka na potrójny blok. Summa summarum pewnie nieważne, personalnie niewiele to zmienia, no bo ile ten trzeci pogra w najbliższym turnieju? Równie dobrze można byłoby wziąć dwóch rozgrywających, jedyny argument to chęć zabezpieczenia się na każdej pozycji. Przecież Komendę to już chyba z urlopu ściągnął. Nie no, aż wierzyć się nie chce, jak konserwatywny może być Grbić w kwestii rozegrania, gdzie ta pozycja jest u rywali naprawdę silnie obsadzona :| Szkoda Janka, niby człowiek wiedział, a jednak się łudził.
Diomedea
Posty: 4877
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Diomedea »

No to rzeczywiscie sie zdziwilismy. :(
Akurat do mysli o Lomaczu na IO to ja zdazylam sie przyzwyczaic.
Ale taki numer?
Moze jednak jakas przyczyna medyczna?
Jasli nie to slabo rokuje na okres po IO. No chyba ze bedzie eksploatacja doswiadczenia Lomacza do 40ki.
Nie bardzo sobie wyobrazam wspolprace Grbic/Firlej w nastepnym okresie. I niespecjalnie widze, kto tego Firleja moglby zastapic w charakterze drugiego sypaczaw stosunkowo bliskim okresie.
przemik
Posty: 1941
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: przemik »

Grbic - "Wyboru dokonam z grona tych 17 graczy, którzy zagrają w Słowenii"

Czyli chyba już wszystko jasne.
Tak sobie myśle - czy my potrzebujemy na IO 4 środkowych ?
___
Noworoczny Kibic Siatki
landka
Posty: 347
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: landka »

Ale przecież miejsc wystarczy tylko dla 3 środkowych, jak miałoby ich jechać 4? Chyba że ktoś jako 13. zawodnik, ale to raczej szkoda tej zapasowej opcji na takie rozwiązanie.
przemik
Posty: 1941
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: przemik »

Wg mnie Grbić weźmie 5 przyjmujacych - bo Leon, Bednorz, Śliwek - zawsze mogą grać na ataku.
Mówił kiedyś o tym Wilfredo w wywiadzie.
Nie nie weźmie - chyba że Śliwka albo Bednorz będą tym 13 albo Łukasz nie wroci do pełnej dyspozycji psychofizycznej.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Diomedea
Posty: 4877
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Diomedea »

przemik pisze: 11 cze 2024, o 20:36 Jak wyłożymy się w 1/4 to chociaż będzie można pisac - Jakby wziął Firleja etc etc
Grbić ma koncept na 5 przyjmujących i tym walcuje.
Raczej nie.
Chyba ze chcesz powiedziec: jak wylozymy sie w 1/4 po bardzo slabym meczu Marcina Janusza. Ewentualnie po kontuzji Marcina i przecietnym wejsciu Lomacza.
Z zalozenia nie powinni to odegrac roli. Ale czasem pierwszy potrzebuje usiasc na kawalek seta, pomyslec, wystudzic emocje.

Jak pisalam male mialam nadzieje, choc ostatnio obudzona. Widzialam to raczej jako podwaline pod zostanie przez Janka dwojka na nastepny okres.
A to juz troche inny temat, wiec pozwole sobie napisac w stosownej rubryce.

Komenda jest pewnie zdecydowanie bardziej posuszny i przewidywalny. Jednoczesnie wystepy dotychczasowe mial slabe, wiec jak pojedzie Lomacz to bedzi spoko mozna napisac, ze wygral sportowa rywalizacje z Komenda.

Dziwne troche.Vital przed IO odpuscil 2 swoich faworytow i wzial zawodnikow lepszych, choc moze za malo gry dal Semeniukowi. Widac Grbic wierzy, ze MJ i druzyna nie beda potrzebowac zmiany stylu rozegrania i Marcin dowiezie w dobrym zdrowiu.
Jest pewna szansa, ze z zejsciem silki z zawodnikow Lomacz bedzie wygladal mniej tragicznie. Przynajmniej zeby od ogladania go w Lubljanie beda mniej bolaly.
Az mnie ciekawi co Cretu z nim zrobi w sezonie.
Szary Wilk
Posty: 8531
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Szary Wilk »

Ja obstawiam, że raczej pojedzie 2 libero. Zatorski miał sporo problemów ze zdrowiem, dopiero będzie się rozkręcać i łapać formę. Jeśli to jego Grbić mimo wszystko weźmie na Igrzyska z uwagi na zaufanie, to Popiwczak jest naturalnym wyborem na trzynastego zawodnika. Wypadnie ci jeden przyjmujący i masz jeszcze trzech. Wypadnie ci libero i masz problem.
Streeter
Posty: 7938
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: Streeter »

Najwięcej pytań wzbudza zwłaszcza pana wybór na pozycji rozgrywającego. Dlaczego poza dwójką Marcin Janusz i Grzegorz Łomacz zdecydował się pan postawić na Marcina Komendę, a nie Jana Firleja?

Marcin dobrze zagrał w meczu z Holandią podczas turnieju w Antalyi, a do tego ma za sobą udany sezon w klubie. Nigdy wcześniej nie widziałem go tak dobrze grającego. Myślę, że bardzo się rozwinął. Jeśli chodzi o Jana Firleja, to miał trochę problemów zdrowotnych, które wychodziły w badaniach. Nie było to co prawda nic poważnego, ale powodowało pewne ograniczenia w treningu od samego początku. Myślę, że obecnie to Marcin Komenda jest w stanie dodać trochę więcej jakości do treningu, stąd moja decyzja.
Kto coś tam bredził, że Firlej ma jakieś szanse na IO? :D

Streeter
hottakesbot
Posty: 1333
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2024

Post autor: hottakesbot »

Szary Wilk, oczywiscie, ale to nie pierwszy przypadek jego zyczeniowego myslenia bez zwiazku z rzeczywistoscia.

To, ze Firlej wylecial jest oczywiste, ostatnio bylam tak zdziowiona, jak po niedzieli byl poniedzialek. U rozgrywajcaych dla Grbicia absolutnie kluczowe jest trzymanie sie dyscypliny taktycznej i zalozen. Firlej tego nie zrobil, wiec Grbic mu podziekowal.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”