Liga światowa 2015

Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Kamil92 »

Zaytsev na razie bardzo mocno trzymany blokiem przez Australię. Jeśli dobrze liczę to dostał już 3, przy stanie 12-6 dla Australii.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Mateusz1993 »

Chyba nie ma bardziej irytującego selekcjonera od Berutto
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: StanLee »

Mateusz1993 pisze:Chyba nie ma bardziej irytującego selekcjonera od Berutto
A co takiego zrobił?
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Kamil92 »

Pewnie chodzi o granie Ivanem na przyjęciu i Lucą na ataku.
Ja tam lubię takie ustawienie :D
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: StanLee »

Wg wloskich komentatorow Vettori jest najlepszym graczem kadry w tej LS. Teraz w pierwszym secie polowa punktow Wlochow...
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Mateusz1993 »

StanLee pisze:
Mateusz1993 pisze:Chyba nie ma bardziej irytującego selekcjonera od Berutto
A co takiego zrobił?
Chodzi o te jego decyzje, Zajcew miał wracać powoli, a tu w przyspieszonym tempie i to nie na swoją nominalną pozycje. Dziwne zachowanie, gdzie trener niekwestionowanego najlepszego zawodnika rzuca po pozycjach jak jakiegoś "leszcza" czy juniora dziś tu jutro tam.
Zwłaszcza mając w perspektywie że na przyjęcie dojdzie Torena, jest świetny Lanza, a może dołączy i Parodi, a teraz w Lś mógłby pograć trochę Randazzo, to ląduje na ławie (w weekend gdy nie ma Lanzy). Krótko mówiąc Vettori ma fory i to mocne, bo w ostatnich latach nikt tylu szans nie dostał, szczerze mówiąc jak narazie się nie obronił. No ale trudno pozostaje czekać na rozwój sezonu reprezentacyjnego.
Najlepszym graczem Włoch to jest Anzani może Lanza jeśli mowa o tym sezonie kadrowym
Co do Luki to w tej lś z Australią słabo, z Serbią pierw przeciętnie, a później bardzo dobrze. Więc średnio nie wychodzi jakoś ekstra.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Kamil92 »

No akurat w tym meczu Luca się broni, bo mam wrażenie, że w pierwszym secie tylko on kończył swoje ataki, ale ogólnie to zgadzam się, że docelowy skład Włochów to ten z Ivanem na ataku.
Aizen
Posty: 13
Rejestracja: 8 cze 2015, o 09:55
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Aizen »

Grupa Francji to żenada. Skazano 4 drużynę świata do walki z totalnym szrotem który prezentuje poziom może Krispol 1 Ligi.
dakuul
Posty: 482
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Liga światowa 2015

Post autor: dakuul »

Mecz Włochy - Australia pokazuje Raisport 2.

Na razie gospodarze słabiutko.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Liga światowa 2015

Post autor: serek »

W tym wypadku akurat rozumiem zamiary Mauro B i je popieram. Skoro docelowo parą przyjmujących mają być Ivan i Osmany, to niech się Luca ogrywa na ataku, a Zajcew musi nadrobić stracony czas - przecież nie grał praktycznie cały sezon klubowy. Normalnej dyspozycji nie osiągnie na treningach przecież, nawet w rytmie meczowym zajmie mi to ładnych kilkanaście tygodni. Chodzi o to, żeby jak najwięcej grał, nawet, jak oczy bolą.Nie ma innej drogi.
A Luca to Luca, zagrywka chodzi -z resztą różnie bywa.
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Liga światowa 2015

Post autor: serek »

Jednak zlitował się trener nad Ivanem. Jest i Giannelli. Ciekawe, czy on też od zawsze czuł się mocniejszy do rówieśników... ;)
Edyta

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Edyta »

Aizen pisze:Grupa Francji to żenada. Skazano 4 drużynę świata do walki z totalnym szrotem który prezentuje poziom może Krispol 1 Ligi.
No niestety :( Czasem mi się zdaje, że na treningach mocniej się pocą. Jeszcze mieli pecha, że Niemcy zrezygnowali, bo tak by mieli choć trochę więcej adrenaliny i jakąś wartość z tych meczów.
Ciekawe czemu Konecny wychodzi przeważnie w szóstce, a nie Stokr. Po raz kolejny się przekonuję, że Konecny to tylko gwiazda ligi. Jak przychodzi do konfrontacji w LM, czy z mocnym rywalem reprezentacyjnym to gościa nie ma.
Mimo wszystko (dla fanów francuskiej siatkówki) jest jakaś przyjemność z oglądania tego tłuczenia ogórków, bo od czasu do czasu pozwalają sobie na różne perełki. Dziś jedno zbiegnięcie Ngapetha w pipie za plecy Bena i wystawa sypacza tyłem do niego to była miazga. A jakie tempo! Może pojawi się jakiś filmik z tej akcji, bo dawno nie widziałam czegoś tak efektownego. Toniutti w ogóle miał dobry dzień, bo co i rusz zostawiał swoich atakujących prawie bez bloku. Choć oczywiście Czesi totalnie nieogarnięci, aż litość brała.
Wspomnę jeszcze, że podobnie jak w tamtym roku francuski Bein Sport rewelacyjnie przygotowuje transmisje. Jak na ponoć niszowy sport we Francji (choć dziś komplet w Poitiers, no ale to Poitiers), telewizja naprawdę się przykłada do realizacji. Bardzo długie studio przedmeczowe, wywiady, reportaże zza kulis, Granvorka :D , analizy, szalejąca po hali reporterka (to chyba żona Redwitza) i po meczu to samo. Bardzo dobrze się ogląda, mimo że człowiek nic nie kuma :P Realizacja wcale nie gorsza niż polsatowska.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Kamil92 »

serek pisze:Jednak zlitował się trener nad Ivanem. Jest i Giannelli. Ciekawe, czy on też od zawsze czuł się mocniejszy do rówieśników... ;)
Miał prawo, bo jest świetny :) I to dociągnięcie dołem z 10 metra, idealnie do skrzydła..

Naprawdę skrzydła Włochów lepsze będą w takim zestawieniu: Ivan, Osmany, Luca, niż w zestawieniu: Filipo, Osmany, Ivan? Moim skromnym zdaniem, wariant B jest o wiele lepszy, zwłaszcza, że wtedy stawanie do przyjęcia we 4 nie stanowiłoby problemu, a i atak Juantoreny z prawego jest niczego sobie, więc można pozwalać sobie na wiele kombinacji.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Bazinga »

Makarony :] :] :]

Poważnie 0-3 z Australią wykręcą? Wstyd, hańba, niedowierzanie itp itd ;)

i to w jakim stylu do 16 do 18, to moze w 3rd secie wykręcą 20 ? ;]

e
3rd set do 21 ! Sukces ;]

Forza Italia
Ostatnio zmieniony 12 cze 2015, o 21:13 przez Bazinga, łącznie zmieniany 1 raz.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: StanLee »

Kamil92 pisze:Naprawdę skrzydła Włochów lepsze będą w takim zestawieniu: Ivan, Osmany, Luca, niż w zestawieniu: Filipo, Osmany, Ivan? Moim skromnym zdaniem, wariant B jest o wiele lepszy, zwłaszcza, że wtedy stawanie do przyjęcia we 4 nie stanowiłoby problemu, a i atak Juantoreny z prawego jest niczego sobie, więc można pozwalać sobie na wiele kombinacji.
Jakbym miał szansę zbudować szóstkę, gdzie Vettori będzie trzecim najlepiej serwującym zawodnikiem, to chociaż bym spróbował. Na dziś na pewno lepsze byłoby to drugie, ale Luca ma potencjał żeby było inaczej.

No i - na Boga - Berruto nie jest debiutantem i wie, że zwyczajnie naiwne byłoby ocenianie zawodników po jednym sezonie, zwłaszcza gdy ma przed sobą całą Ligę Światową która może mu w tym aspekcie bardzo pomóc. Zwłaszcza, że do tej pory stawianie na Vettoriego przynosiło mu korzyści, momentami zaskakująco potężne.
serBalonSwann
Posty: 686
Rejestracja: 4 kwie 2014, o 22:24
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: serBalonSwann »

To takie niesprawiedliwe ze Junatonrana grea dla Włch, mam nadzieje z e wszyscy beda bez formy na io i odpadną juz w grupie
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: StanLee »

serBalonSwann pisze:To takie niesprawiedliwe ze Junatonrana grea dla Włch, mam nadzieje z e wszyscy beda bez formy na io i odpadną juz w grupie
Włosi na papierze powinni być głównymi faworytami na PŚ i ME, więc może być z tym ciężko.
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga światowa 2015

Post autor: PJ_volleyball »

Może przesadzam, ale jak trójka Atanasijevic, Ivovic, Petric będzie w formie to Serbia będzie mega, mega groźna.
Szkoda, że sypacza nie mają z najwyższej półki.


Komicznie wyglądają statystyki z wspominanego wcześniej meczu Kazachstan - Wenezuela.

Punkty zdobyte atakiem:
Kazachstan 57 - Wenezuela 79
Punkty zdobyte blokiem:
Kazachstan 17 - Wenezuela 4
Punkty po błędach:
Kazachstan 48 - Wenezuela 34

Długi mecz, długie sety, ale liczby genialne.
Edyta

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Edyta »

Zwróćcie uwagę na doping w Serbii. Bez debilnej muzyczki lasującej mózg, bez przyśpiewek jakoś da się prowadzić mecz. I czuć, jak ludzie reagują na widowisko, czyli na to po co przyszli. Super doping. Poza pałkami :)
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: StanLee »

Po finałach Serie A fanem Petricia już tak wielkim nie jestem, no ale zagrywke faktycznie powinni miec lepsza, a Atanasijevic to Atanasijevic.

Straciłem całą sympatie do Wlochów po MŚ (ale dzis ogladajac jak Zajcew bez formy z usmiechem bronil to przypomnialem sobie jak spektakularną siatkowke mogą grać juz niedlugo), a teraz trudno mi kibicowac Brazylii, ktorej jedynym polem do progresu jest 34-letni Murilo. Zawsze ten sam rozklad ataku, ta sama gra, te same twarze, ci sami ograniczeni skrzydlowi - coś skrajnie odpychającego, ze skrajnie subiektywnego punktu widzenia. Być może jestem koniunkturalistą, ale poza tripletem pań w Rio to zupelnie obojetny sie robie...
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Liga światowa 2015

Post autor: PJ_volleyball »

[quote="StanLee"]Po finałach Serie A fanem Petricia już tak wielkim nie jestem, no ale zagrywke faktycznie powinni miec lepsza, a Atanasijevic to Atanasijevic.[/quote]


Dwa świetne mecze w finałach (1 mecz ponad 30 punktów) i dwa słabe.
Część sezonu grał według mnie na naprawdę kozackim poziomie. A słabsze mecze, czy też momenty w sezonie się zdarzają.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: StanLee »

Tylko trochę lipa gdy zdarzają się one w dwóch najważniejszych meczach sezonu z rzędu, zresztą Petric w całych playoffach grał dużo gorzej, bardzo fajne uzupełnienie zespołu na najwyższym poziomie (druga opcja w ataku kryta w przyjęciu? szału nie ma), tyle, że w Serbii przydałby się ktoś kto umie przyjmować...
serek
Posty: 299
Rejestracja: 25 kwie 2015, o 15:58
Płeć: K

Re: Liga światowa 2015

Post autor: serek »

StanLee pisze:Tylko trochę lipa gdy zdarzają się one w dwóch najważniejszych meczach sezonu z rzędu, zresztą Petric w całych playoffach grał dużo gorzej, bardzo fajne uzupełnienie zespołu na najwyższym poziomie (druga opcja w ataku kryta w przyjęciu? szału nie ma), tyle, że w Serbii przydałby się ktoś kto umie przyjmować...

Mika w finałach plus ligi grał: 21, 46 i 34 procent w ataku, a dla Mielewskiego i spółki już jest najlepszym polskim przyjmującym w historii ;) ...
więc, wiesz...
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: StanLee »

Przecież zmęczony był, nie czytalas? ;) Poza tym, jak Iwanczyk rok temu po lidze i przed powrotem do kadry nazywal Wlazlego jednym z najlepszych graczy na swiecie to tez sie usmiechalem, a potem przyszly MŚ to czlowiekowi bylo glupio bo ten Iwanczyk mial racje z tym bold swoim predykszyn, przynajmniej na czas MŚ...
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Bazinga »

i co miał ten biedny Petric zrobić mając w teamie takiego Vettoriego?.. Można się załamać mając takiego atakującego w teamie z aspiracjami na Scudetto.. Nie ten poziom.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: StanLee »

Bazinga pisze:i co miał ten biedny Petric zrobić mając w teamie takiego Vettoriego?
Zagrać wyraźnie lepiej od niego?
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Bazinga »

StanLee pisze:
Bazinga pisze:i co miał ten biedny Petric zrobić mając w teamie takiego Vettoriego?
Zagrać wyraźnie lepiej od niego?
Finaly

Petric
65/130 (50%)
err12
mur15
ace5
err battuta 6

Vettori
42/103 (40,7%)
err14
mur8
ace 10
err battuta 17
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: StanLee »

Siatkówka to nie matematyka, a tutaj dochodzi jeszcze problem małej dawki, gdy Petrić 50-60% swoich punktów w tej serii zdobył w jednym meczu. Zresztą, już abstrahując, to Serb grał fatalnie w tych finałach wtedy, kiedy Vettori był najbardziej stabilnym punktem Modeny na skrzydłach (mecz 3 i 4), co chyba obala Twoją tezę.
Bazinga
Posty: 602
Rejestracja: 4 maja 2012, o 16:39
Płeć: M

Re: Liga światowa 2015

Post autor: Bazinga »

StanLee pisze:Siatkówka to nie matematyka, a tutaj dochodzi jeszcze problem małej dawki, gdy Petrić 50-60% swoich punktów w tej serii zdobył w jednym meczu. Zresztą, już abstrahując, to Serb grał fatalnie w tych finałach wtedy, kiedy Vettori był najbardziej stabilnym punktem Modeny na skrzydłach (mecz 3 i 4), co chyba obala Twoją tezę.
w meczach 3 i 4 cala Modena grala karygodnie, jeden Vettori tylko uznał że swojego przeciętnego poziomu nie zmieni i nie będzie grać dna jak reszta ;]
StanLee pisze:Siatkówka to nie matematyka
siatkówka to biologia :D
htaed
Posty: 11
Rejestracja: 8 mar 2013, o 21:55

Re: Liga światowa 2015

Post autor: htaed »

Jakże przyjemnie się oglądało spotkanie Serbia-Brazylia. Abstrachując od poziomu sportowego, zresztą ok., najbardziej cieszył mnie brak januszów i grażynek profanujących moje godło i flagę imionami swoich dzieci, kochanków, nazwami swoich wsi i miast, beznamiętnie spoglądających na telebim, może mnie pokażą, chociaż jestem burakiem nieznającym nawet zasad tej gry. Serbia- jeden transparent z nazwą kraju, flagi bez wiejskich napisów, cała hala, tylko pozazdrościć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”