Liga Swiatowa 2012

Streeter
Posty: 7455
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Streeter »

Sobollo pisze:Streeter musze skomentowac to co mowisz...
Szkoda, że nie pokusiłeś się o skomentowanie dalszej części tego postu, przypomnę:
Streeter pisze:Gdybyśmy przegrali "zmęczeni przygotowaniami do Igrzysk" z Kanadą czy Finlandią no to okej, ale Brazylia z tego co wiem też wybiera się na Igrzyska i jak ktoś wyżej wspomniał nie siedzi przy piwie tylko również się przygotowują. Więc takie tłumaczenie jest po prostu śmieszne. Po prostu zagraliśmy słabo i tyle, zdarza się, trzeba przejść z tym do porządku dziennego a nie dorabiać teorie o arcyciężkim treningu, który mają tylko nasi siatkarze. Równie dobrze można powiedzieć, że zagraliśmy słabo bo synkowi Ignaczaka zdechł kot i cała kadra nie mogła się otrząsnąć...
Przeczytaj fragment, który pogrubiłem. Gdzie widzisz tam nieakceptację przegranej przez moją osobę? Miałem nadzieję, że przez te ponad 700 postów przyzwyczailiście się do mojego niekiedy ironicznego stylu, no ale jak widać nie ;) jeśli dalej nie zrozumiałeś co miał na celu tamten post to zapraszam na priv, chętnie wytłumaczę, a tu nie będziemy śmiecić ;)
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: elane »

Visotto na boisku i całkiem dobre wejście. Dobrze, że już po problemach zdrowotnych.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: majonez »

Pierwszy set dla Kanady 25-55. Nie oglądałam tego seta, włączyłam praktycznie samą końcówkę, to Kanada gra tak dobrze czy Brazylia tak słabo?
Mam nadzieję, że Kanadyjczycy urwą punkty Brazylijczykom. Ba, mogą nawet wygrać, nie mam nic przeciwko ;)
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: ligamistrzow »

Kanada slabo , a Brazylia tragicznie.
Szczegolnie rozgrywający dali popis miernoty. Ricardo w drugim secie juz na lawie
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Arff »

elane pisze:Visotto na boisku i całkiem dobre wejście. Dobrze, że już po problemach zdrowotnych.
całkiem dobre wejście? :D 4 ataki i 3 prosto w blok to jest dobre wejście? :D Visotto to jeden z tych zawodników, którzy w formie plasują się w absolutnym światowym topie, ale pod formą schodzą często do 10-20% w ataku... podobnie zresztą jak Grozer...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: madlark »

Rezende będzie miał wiele do powiedzenia w szatni :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: figol »

Ooo widzę Brazylia traci punkt z Kanadą, jak miło :D
Meczu niestety nie oglądałem ale z samego wyniku jestem mocno zadowolony
poznasz głupiego po czynach jego
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: elane »

Arff pisze:
elane pisze:Visotto na boisku i całkiem dobre wejście. Dobrze, że już po problemach zdrowotnych.
całkiem dobre wejście? :D 4 ataki i 3 prosto w blok to jest dobre wejście? :D Visotto to jeden z tych zawodników, którzy w formie plasują się w absolutnym światowym topie, ale pod formą schodzą często do 10-20% w ataku... podobnie zresztą jak Grozer...
Dobra, przewidziało mi się, ale za to miał 3 bloki :D :D
Szkoda, że Kanada nie pociągnęła do końca, ale dobre i tyle ;-) Schmitt bardzo dobry mecz.
Rezende chyba dostał białej gorączki, szczególnie po czwartym secie. Co za agresja :D
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Pele »

Oglądam mecz USA z rezerwą Włoch. W sumie ciekawe to jest ale za cholerę nie wiem kto to jest "Sudżo" ciągle wywoływane przez Lepę! Czy to jest rozgrywający USA Donald??
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: dreamer »

Pele pisze:Oglądam mecz USA z rezerwą Włoch. W sumie ciekawe to jest ale za cholerę nie wiem kto to jest "Sudżo" ciągle wywoływane przez Lepę! Czy to jest rozgrywający USA Donald??
rozgrywający Donald Suxho

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Arff »

Pele pisze:Oglądam mecz USA z rezerwą Włoch. W sumie ciekawe to jest ale za cholerę nie wiem kto to jest "Sudżo" ciągle wywoływane przez Lepę! Czy to jest rozgrywający USA Donald??
Akurat Lepa jest jakimś szalonym poliglotą, którego już widziałem jak rozmawiał z zawodnikami po hiszpańsku, portugalsku, włosku, angielsku, rosyjsku i być może to nie koniec... dlatego nie sądzę, żeby pouczanie tego człowieka w związku z wymową jest najlepszym pomysłem :P
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
vince
Posty: 57
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:55
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Światowa 2012 - mecze reprezentacji Polski

Post autor: vince »

Odnośnie do reprezentacji Włoch:

czy ktoś z Was powziął informację na temat tego, czy ta drużyna nie będzie grać w pierwszym składzie do końca grupowej fazy LŚ?!

Zawodnicy, którzy pojechali na weekend do Francji, nie są tymi, którzy walczyli o awans do IO w turnieju kontynentalnym. Może to jednak zwykłe wakacje dla tych, którzy wywalczyli awans do Londynu?!
Ostatnio zmieniony 15 cze 2012, o 21:18 przez vince, łącznie zmieniany 1 raz.
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Sobollo »

jesli beda grac rezerwami to po prostu nie awansuja do final six. to fajnie bo bedziemy mogli ich podgonic w rankingu fivb ;d;d
vince
Posty: 57
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:55
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: vince »

Jeśli to jest rzeczywiście zamierzone i Włosi nie będą grali pełnym składem do końca fazy grupowej LŚ, to faktycznie mogą nie awansować do Final Six, ale - jeśli Rosja nie będzie grać rezerwami - to Włosi jako jedyna drużyna zaprezentuje taki system przygotowań do IO. Na tę chwilę trudno to oceniać, ale ja wcale bym się nie zdziwił, jeśli Włosi w Londynie w konsekwencji dużo by na tym manewrze skorzystali.
Awatar użytkownika
Scarllett
Posty: 20
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:25
Płeć: K

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Scarllett »

Z tego co pamiętam obecny skład Włoch ma być aktualny do końca turnieju. A jeżeli nie do końca to z pewnością na 2 turnieje przy czym nie wydaje mi się, żeby wtedy Berutto ściągał gwiazdy na ostatni turniej.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Pele »

Arff pisze:
Pele pisze:Oglądam mecz USA z rezerwą Włoch. W sumie ciekawe to jest ale za cholerę nie wiem kto to jest "Sudżo" ciągle wywoływane przez Lepę! Czy to jest rozgrywający USA Donald??
Akurat Lepa jest jakimś szalonym poliglotą, którego już widziałem jak rozmawiał z zawodnikami po hiszpańsku, portugalsku, włosku, angielsku, rosyjsku i być może to nie koniec... dlatego nie sądzę, żeby pouczanie tego człowieka w związku z wymową jest najlepszym pomysłem :P
Nie było moim zamiarem pouczanie kogokolwiek odnośnie wiedzy językowej!! JA z języków obcych znam Polski i to słabo więc na pewno nie mam takiego prawa. Po prostu nie byłem pewny czy chodzi o tego zawodnika!
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Guilder »

Była już o tym mowa kiedyś, bo nikt nie potrafił przeczytać dobrze jego nazwiska, aż w końcu jakiś dziennikarz go zapytał wprost. Suxho ma bodajże albańskie korzenie, a u nich "xh" się czyta jako "dż". Tak samo jak nazwisko ich atakującego Enea Xhelati (chyba kiedyś w Czechach grał) będzie się czytało "Dżelati".

Czy orientuje się ktoś, skąd wzięły się tak duże odstępstwa w terminarzach? My gramy czwartą kolejkę, a reszta grup dopiero drugą zaczyna.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Arff »

Guilder pisze:Czy orientuje się ktoś, skąd wzięły się tak duże odstępstwa w terminarzach? My gramy czwartą kolejkę, a reszta grup dopiero drugą zaczyna.
W grupie B, jako jedynej w stawce, nie było ani jednej drużyny, która uczestniczyła w turniejach interkontynentalnych kwalifikujących do IO...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Ejpok
Posty: 629
Rejestracja: 20 cze 2010, o 17:15
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Ejpok »

Witam,
A w międzyczasie Rosja grając pierwszym Garniturem, została pokonana przez Serbów. A Kuba zgodnie z planem pokonała Japonię.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: weary_skier »

Arff pisze: Visotto to jeden z tych zawodników, którzy w formie plasują się w absolutnym światowym topie, ale pod formą schodzą często do 10-20% w ataku... podobnie zresztą jak Grozer...
Może i offtop, ale nie większy niż dyskusja o stanie polskich dróg, w którymś z tematów Plusligi, a że wykłądnia operatywna ważną jest...
Możesz przytoczyc mecze obu graczy, w których uzyskali podaną przez Ciebie skutecznośc w ataku?
Podpowiem, że Grozer w meczy z Fenerbahce, kariery Visotto nie śledzę tak uważnie.
Bo jeśli nie ma takich przykładów, to dane są przez Ciebie mocno przesadzono i dochodzimy do jakże odkrywczej prawdy, że Visotto i Grozer to tacy zawodnicy, którzy w formie grają super a pod formą grają słabiej.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Sobollo
Posty: 198
Rejestracja: 26 sie 2011, o 21:44
Płeć: M

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Sobollo »

vince pisze:Jeśli to jest rzeczywiście zamierzone i Włosi nie będą grali pełnym składem do końca fazy grupowej LŚ, to faktycznie mogą nie awansować do Final Six, ale - jeśli Rosja nie będzie grać rezerwami - to Włosi jako jedyna drużyna zaprezentuje taki system przygotowań do IO. Na tę chwilę trudno to oceniać, ale ja wcale bym się nie zdziwił, jeśli Włosi w Londynie w konsekwencji dużo by na tym manewrze skorzystali.
boze jak czytam jak bardzo na tym forum rozsiewany jest stereotyp " teraz graja rezerwami to pozniej beda grali lepiej" to nie wiem czy sie smiac czy plakac. Dla mnie osoba ktora gra o dobry wynik tylko raz do roku nie jest trenerem. Prawdziwym trenerem jest ten kto chce wygrywac zawsze bo wie ze jego druzyne stac na wiele i buduje mentalnosc zwyciezcy, wie to Anastasi, wie to Rezende , wie to kazdy dobry trener. Lś tez jest impreza gdzie graja wszystkie zespoly z topu. A granie rezerwami niczemu nie sluzy, a co jak igrzyska nie wyjda? caly sezon stracony, a tak mozna przynajmniej wybronic sie innym wynikiem. anastasi juz pokazal ze nie jest problemem pogodzic kilka imprez i w kazdej miec wynik dobry. A mowienie ze gramy rezerwami bo dajemy zawodnikowi odpoczac jest wrecz zenujace gdyz pewnie w te same dni zawodnik charuje na treningach i trenuje z reszta druzyny wcale nie mniej niz podczas meczu. A grajac oficjalne mecze zawodnicy zgrywaja sie, kazdy mecz tworzy inna historie, ucza sie wytrzymywac psychicznie koncowki setow, sa same plusy. Widac wiekszosc zespolow ma taka koncepcje wiec darujmy sobie ten stereotyp, blagam.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: OlaMleko »

Dzisiaj dzień fajnej oprawy muzycznej na halach :D Tak sobie oglądam ten meczyk Francja-Włochy i życzę zwycięstwa tym pierwszym, odczuwam jakąś nieustanną antypatię do Włochów, mimo iż władają najpiękniejszym językiem świata. Swoją drogą, to dziwne, że jak już my się wzięliśmy na poważnie za LŚ, to reszta odpuszcza.. :D cóż za pech.
Awatar użytkownika
radosoviak
Posty: 731
Rejestracja: 31 paź 2011, o 20:08
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: radosoviak »

Jest gdzieś mecz Argentyna-Niemcy?
"Zagrywką meczu się nie wygrywa. " Ljubomir Travica
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: dreamer »

radosoviak pisze:Jest gdzieś mecz Argentyna-Niemcy?
Jest w rozkładówce na http://www.drhtv.com.pl na dzisiejszą noc o godz. 2.00 naszego czasu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Kicu »

dreamer pisze:
radosoviak pisze:Jest gdzieś mecz Argentyna-Niemcy?
Jest w rozkładówce na http://www.drhtv.com.pl na dzisiejszą noc o godz. 2.00 naszego czasu.

dreamer
Również na http://www.fromsport.com widnieje obecnie 1 relacja, ale często tuż przed rozpoczęciem spotkania, albo w jego trakcie pojawiają się kolejne.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: GolMar »

Oglądam właśnie mecz Kuba - Serbia i muszę się podzielić z Wami moim zdruzgotaniem z powodu komentatora, Piotra Galińskiego. Szczerze mówiąc nie zdziwiłabym się gdyby był to ten sam Piotr Galiński z "Tańca z gwiazdami", bo pojęcie o tym, co mówi, ma raczej słabe... Cytat: "kubański zespół zdobył w 2010 roku wicemistrzostwo świata i od tego czasu bardzo niewiele się zmienił, dzięki czemu teraz jest bardzo zgrany". Jeśli odejście większości podstawowej szóstki to niewielka zmiana to zwracam honor ;)

Swoją drogą w pierwszym secie Kuba pewnie dąży do zwycięstwa. Ma przewagę przez całą partię, przede wszystkim dzięki dobrym zagrywkom.
elane
Posty: 456
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 15:54
Płeć: K
Lokalizacja: Śląsk

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: elane »

Włochy przegrały z Francją 1:3. Jeśli rzeczywiście chcą grać rezerwami do końca fazy grupowej, to będą mieć dość spory problem z 1szym miejscem w grupie. Chyba, że naprawdę trener całkowicie olał tegoroczną LŚ.
Siatkówka to gra zespołowa, indywidualne nagrody mnie nie interesują, sukces odnosi cały zespół.
Autor: Sebastian Świderski.
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Lineczka »

Włosi chyba wrócą do podstawowego składu na ostatni turniej. Mam nadzieje że nie awansują do FS.

Rosjanie już wrócili prawie do składu podstawowego - rozgrywa Butko, ale on daje radę tak więc tu obniżenia poziomu nie ma. Ok, brakuje Wołkowa, ale na środku mają innych świetnych zawodników. Maxim już gra, na przyjęciu Bierieżko i Biuriukow więc znowu nie takie głębokie rezerwy. Mam nadzieje że dzisiaj Rosjanie dostaną w tyłek od Kubańczyków.


Ciekawie prezentują się Niemcy, a grają obecnie bez Grozera. Za to Jochen spisuje się kapitalnie.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Ted »

Lineczka pisze:Mam nadzieje że nie awansują do FS.
Mogę zapytać dlaczego taga sroga ocena dla Włochów? :) Zbyt trudny potencjalny rywal dla biało-czerwonych? :)
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Swiatowa 2012

Post autor: Lineczka »

Po prostu nie lubię Włochów jako drużyny to raz.
Dwa i tak z nimi w FS w grupie byśmy się nie spotkali.
Trzy Berruto LŚ sobie lekceważy grając 3 garniturem, więc mam nadzieje że się przeliczy.
Cztery, no właśnie - Berruto którego sympatią nie darzę.
Pięć nie toleruje zachowania Włochów podczas meczu - sędziowanie, potem udawanie niewiniątka.
Sześć wolałabym Francuzów w FS.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”