Liga Narodów 2023

Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

bryt.bryt pisze: 13 cze 2023, o 07:04
Streeter pisze: 12 cze 2023, o 19:53
Simao pisze: 12 cze 2023, o 19:15 To po IO postawmy na jakiegoś Polaka na cały cykl czteroletni, do kolejnych IO. Tylko kto to mógłby być, Graban, Pawlik, Sordyl. Patrząc na to co robi Winiar, to na pewno nie biorę Go pod uwagę, przynajmniej przez jakiś czas, podobnie Ruska, Plińskiego, Gogola. Bednaruk już w ogóle nie liczy się. Jest jeszcze niedoceniany trener Słaby.
drużynę przygotował mu do sezonu Santili, który wyleciał, bo z powodu urazów grał w szóstce 40-letni Baranek. Potem ustabilizowało się zdrowie i trener Graban tego nie zepsuł
Z wypowiedzi Gacka i zawodników wynika coś innego.
Nie zrozum mnie źle, ja w żadnym wypadku nie twierdzę, że gra Warszawy to nie zasługa Grabana. Chcę jedynie zanim go zaczniemy wpychać do kadry, niech sam przeprowadzi sezon-dwa, przygotuje drużynę do sezonu, wyciągnie sam z dołka itp. Wtedy będziemy mieć jakiś obraz Jego jako trenera. Bo obecnie to jesteśmy w punkcie, co ludzie Krzyśka pchali w kadrze na atak, bo zagrał dobry sezon w Olsztynie.

Warto przypomnieć, że dobre/względnie dobre wejście w trenerkę mieli Krzysztof Stelmach, Piotrek Gruszka, Kuba Bednaruk, nawet Mieszko Gogol. Jaką mają renomę dzisiaj no to widzimy po tym, kogo trenują. Ja oczywiście życzę Piotrowi lepszej kariery niż wyżej wymienionym panom, ale na dyskusje o nim w kontekście kadry to moim zdaniem jeszcze nie czas.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

–Spodziewałem się, że Kamil będzie miał pewne trudności. Można powiedzieć, że liczyłem się z tym, że będzie potrzebował więcej czasu. Dostrzegam jednak u niego poprawę, krok po kroku wraca do rzeczy, które robił rok temu. To dobra wiadomość. Ale jak mówiłem, potrzebuje on jeszcze czasu. Podstawa to odbudowanie pewności siebie, a potem cała reszta. Jest poprawa, ale nie jest proste, by po ośmiu miesiącach wrócić do tego poziomu – tłumaczy Grbić.
Będzie odbudowywanie do skutku, albo i nie :) Czyli Kamil gra słabo i może na treningach widać poprawę, ale w meczach nie bardzo, natomiast Grbić bezgranicznie mu ufa.

Biorąc pod uwagę niechęć do zmian Serba i fakt, że Fornal w zeszłym roku też mocno zapunktował, gra toczy się o jedno miejsce, niezależnie od formy zawodników. Czyli Leon,Bednorz,Szalpuk walczą o uzupełnienie składu. No bo skreślenie Fornala po takim sezonie i ledwie 1-2 meczach w Lidze Narodów, to byłoby już w ogóle przezabawne.

Rozumiem, że Serb chce mu dać więcej czasu, ale mam nadzieję, że nie powtórzy błędu Heynena. Jeśli Semeniuk będzie odstawać, są inni siatkarze, którzy są gotowi grać.

Bednorz przyjedzie na jeden turniej i pojedzie do domu :D JEŚLI za rok znowu z ZAKSĄ wygra LM, może zdobędzie MVP, a Kamil przeklaszcze w kwadracie, patrząc na grę Płotnickiego, to też nie spodziewałbym się zmian.

Mamy kolejną Heynenozę. Gość jeszcze mówi wprost, że on nie będzie grać dobrze na razie i już ma alibi :) Semeniuk nie był w formie, nic nie dało się zrobić. A my potrzebujemy wygrywać, a nie ratować karierę pupila. I mamy siatkarzy, którzy od niego nie odstają i czekają na swoją szansę.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2023, o 09:41 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 13 cze 2023, o 06:12
No ale wiesz, że to jest argument typu gość próbuje wymyślić jakąś żarówkę, po co skoro nikt tego nigdy nie zrobił i są świeczki? Zarówno nie wiemy, czy by to zadziało, ale i nie wiemy, że nie. Moim zdaniem lepiej było próbować wywalić Heynena niż wesoło patrzeć jak położy kolejne Igrzyska. A że osobom decyzyjnym zabrakło jaj no to mieliśmy kolejne Igrzyska zakończone w tym samym miejscu, bo gość całą imprezę wskrzeszał Kubiaka. Co niby gorszego stałoby się z kimś nowym?

Streeter
Nie wiemy co by było, więc jak mam traktować to jako argument, że taka decyzja byłaby słuszna? Jakby wynik był podobny lub gorszy, to byśmy nie wiedzieli jak by się potoczył scenariusz heynenowo-kubiakowy i toczyli dyskusję w drugą stronę (może inne osoby by to robiły). Do igrzysk Vital miał jedną wpadkę - ME 2019. Francuzi w Rimini zajęli gorsze miejsce od nas, dostali brąz i nie przeszkodziło to wygrać igrzysk, a my za srebro mielibyśmy zwalniać trenera? Tak by pewnie musiało wyglądać uzasadnienie takiej decyzji:
"Związek podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem reprezentacji Polski z powodu nie wystarczających wyników osiąganych z kadrą. Srebro pucharu świata i VNL, a także brąz ME stawiają pod znakiem zapytania możliwość zdobycia medalu na igrzyskach."
Pod koniec Rimini widać było rosnąca formę Kubiaka i były podstawy sądzić, że plan jest realizowany.

Edison podjął 2000 nieudanych prób zanim mu się udało, rozumiem zamysł, ale dość ekstremalny przykład. :P IMO nie jest to droga którą powinniśmy iść w okresie naszej materiałowoludzkiej prosperity.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Janusz,Łomacz*
Bieniek,Kochanowski,Kłos,Huber
Śliwka,Semeniuk,Fornal,Leon*
Kurek,Kaczmarek
Zatorski,Popiwczak


UWAGA, podaję skład na najważniejsze turnieje w tym roku, według mnie. W szczególności mowa o ME i kwalifikacjach. Według mnie Grbić jest takim betonem, że selekcję zamknął w momencie, kiedy objął kadrę. Jedyne 2 niewiadome to Łomacz i Leon. Łomacz jednak jest średni i rywalizuje z Firlejem, a z Leonem Grbiciowi podobno nie po drodze. Tutaj jeszcze może być ewentualna zmiana. We wszystko inne nie wierzę.

Trafię?
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 13 cze 2023, o 09:40 Nie wiemy co by było, więc jak mam traktować to jako argument, że taka decyzja byłaby słuszna? Jakby wynik był podobny lub gorszy, to byśmy nie wiedzieli jak by się potoczył scenariusz heynenowo-kubiakowy i toczyli dyskusję w drugą stronę (może inne osoby by to robiły).
Oczywiście :) ja przecież nie twierdzę, że to by zbawiło naszą kadrę, jak słusznie zauważyłaś, nie wiemy czy tak by rzeczywiście było ;) takie decyzje zawsze są nie do udowodnienia - zresztą nie tylko takie, no bo nawet decyzja Grbicia o odsunięciu Drzyzgi - niby twierdzimy, że Fabian jako dwójka by się średnio nadawał, no ale nie wiemy tego, bo nigdy do Grbicia z tą rolą nie przyjechał, tylko zostało z góry założone, że "nie, bo nie". I też ja nie jestem fanem zwalniania trenerów, bo jakby Ci się chciało przegrzebać moje posty x lat wstecz, to okaże się, że byłem za zostawieniem Anastasiego czy Antigi. Natomiast Heynen (z którego swoją drogą bardzo się cieszyłem, jak przyszedł) w pewnym momencie zafiksował się na czymś bezsensownym i to jest moim zdaniem moment, kiedy władze powinny jakoś zainterweniować, a nie położyć imprezę, "bo trener wie co robi". I powoli symptomy tego zaczyna być widać i u Nikoli - odbudujemy Semeniuka, itp. więc gdyby Nikola brnął w to cały sezon, odbudowywał Kamila, nie odbudował i zawalił przez to czy to VNL czy ME, to bym go bez zastanowienia na jesień wywalił, nawet jakbyśmy mieli zostać z tym Grabanem w razie czego :D bo to już moim zdaniem będzie świadczyć o tym, że w podobny sposób położy Igrzyska. No ale nie uprzedzajmy faktów, może jednak się zreflektuje, weźmie najlepszych graczy i wygra z Nimi co się da, wtedy będzie można spokojniej oczekiwać kolejnego sezonu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Pomocniczka »

Szary Wilk pisze: 13 cze 2023, o 09:56 Janusz,Łomacz*
Bieniek,Kochanowski,Kłos,Huber
Śliwka,Semeniuk,Fornal,Leon*
Kurek,Kaczmarek
Zatorski,Popiwczak


UWAGA, podaję skład na najważniejsze turnieje w tym roku, według mnie. W szczególności mowa o ME i kwalifikacjach. Według mnie Grbić jest takim betonem, że selekcję zamknął w momencie, kiedy objął kadrę. Jedyne 2 niewiadome to Łomacz i Leon. Łomacz jednak jest średni i rywalizuje z Firlejem, a z Leonem Grbiciowi podobno nie po drodze. Tutaj jeszcze może być ewentualna zmiana. We wszystko inne nie wierzę.

Trafię?
Przeczytaliśmy w twoich postach, że Grbić to beton już kilkadziesiąt razy.

1. Może już wystarczy? Chyba wszyscy już się zapoznali z tą opinią.
2. Co zrobisz, jak twoje przewidywania się nie sprawdzą?
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Pomocniczka pisze: 13 cze 2023, o 11:29
Szary Wilk pisze: 13 cze 2023, o 09:56 Janusz,Łomacz*
Bieniek,Kochanowski,Kłos,Huber
Śliwka,Semeniuk,Fornal,Leon*
Kurek,Kaczmarek
Zatorski,Popiwczak


UWAGA, podaję skład na najważniejsze turnieje w tym roku, według mnie. W szczególności mowa o ME i kwalifikacjach. Według mnie Grbić jest takim betonem, że selekcję zamknął w momencie, kiedy objął kadrę. Jedyne 2 niewiadome to Łomacz i Leon. Łomacz jednak jest średni i rywalizuje z Firlejem, a z Leonem Grbiciowi podobno nie po drodze. Tutaj jeszcze może być ewentualna zmiana. We wszystko inne nie wierzę.

Trafię?
Przeczytaliśmy w twoich postach, że Grbić to beton już kilkadziesiąt razy.

1. Może już wystarczy? Chyba wszyscy już się zapoznali z tą opinią.
2. Co zrobisz, jak twoje przewidywania się nie sprawdzą?

Rzucę się w morskie fale...


...ale nie utopię się, bo k.. pływam doskonale ;)
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Pomocniczka »

Czyli bardziej się będziesz cieszył z faktu, że Grbić jest betonem, niż że będzie grał twój ulubiony skład?
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Pomocniczka pisze: 13 cze 2023, o 11:50 Czyli bardziej się będziesz cieszył z faktu, że Grbić jest betonem, niż że będzie grał twój ulubiony skład?
Jak mam być szczery, to w ogóle nie chcę mieć racji, ale case Semeniuka, zeszłoroczny Śliwki i wypowiedzi Grbicia w mojej opinii wskazuje na to, że może być tak jak piszę wyżej. Tym bardziej, że zawodnicyy typu Bednorz nie będą mieli czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności, a że sezon ligowy Serb ma w 4 literach, to pokazują jego dotychczasowe wybory.

I żeby nie było - Absolutnie nie jestem antyZAKSIARSKI. Olka uważam za mega ważnego zawodnika w tej reprezentacji, ale musi to udowodnić. Dla mnie nawet jak nie do szóstki, to jako numer 3 musi być. Kaczmarka nie lubię, ale z drugiej strony - Grbić podjął decyzję, by ogrywać Dulskiego zamiast Bołądzia (wiek) i tutaj jest to na plus, a Butryn dał ciała i w tym roku nie dał argumentów (rok temu dał), więc mówi się trudno. Gorzej, jak Kaczmarek znówu zagra taki sezon reprezentacyjny, gdzie będziemy mówić "każdy inny od niego byłby lepszy na dwójkę", wtedy jest problem.

Semeniuka lubię, ale co raz bardziej pachnie mi Heynenizmem na tym przykładzie, a co najgorsza - nie tylko na tym. Dlaczego? Bo Heynen uparł się tylko na Kubiaka, a Grbić upiera się przy kilku zawodnikach, niezależnie od tego co grają i jak to rzutuje na wynik.
Marcy$
Posty: 2087
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Marcy$ »

Wywiad kilku zdaniowych Grbicia ale Szary już wszystko wie i powyciągał wnioski jakby tam same decyzje i fakty były. BRAWO
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Pomocniczka »

Według mnie, jeśli nie będzie problemów zdrowotnych, to Bednorz ma pewne miejsce w kadrze na dwie najważniejsze imprezy tego sezonu. Pytanie jest, kto będzie na IO, ale na to za wcześnie, by odpowiedzieć.

Bez kontrowersji 14 wygląda tak:

Janusz, Łomacz/Firlej (po tym, co piszecie, to pewnie Łomacz)

Kurek, Kaczmarek (Dajmy spokój z tym Bołądziem - może jeszcze Kapica albo Faryna?)

Bieniek, Kochanowski, Kłos/Huber - charakterologicznie do Grbicia lepiej pasuje Kłos; Huber był dobry dla Cretu, który wymagał energetycznych reakcji po udanych akcjach

Fornal, Śliwka, Bednorz, Leon, Semeniuk (od Szalpuka lepszy jest i Leon i Bednorz, z podobną charakterystyką)

Zatorski, Popiwczak

Pytanie, który z przyjmujących będzie piątym - to już pewnie będzie zależeć od formy.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Pomocniczka pisze: 13 cze 2023, o 12:21 Według mnie, jeśli nie będzie problemów zdrowotnych, to Bednorz ma pewne miejsce w kadrze na dwie najważniejsze imprezy tego sezonu. Pytanie jest, kto będzie na IO, ale na to za wcześnie, by odpowiedzieć.

Bez kontrowersji 14 wygląda tak:

Janusz, Łomacz/Firlej (po tym, co piszecie, to pewnie Łomacz)

Kurek, Kaczmarek (Dajmy spokój z tym Bołądziem - może jeszcze Kapica albo Faryna?)

Bieniek, Kochanowski, Kłos/Huber - charakterologicznie do Grbicia lepiej pasuje Kłos; Huber był dobry dla Cretu, który wymagał energetycznych reakcji po udanych akcjach

Fornal, Śliwka, Bednorz, Leon, Semeniuk (od Szalpuka lepszy jest i Leon i Bednorz, z podobną charakterystyką)

Zatorski, Popiwczak

Pytanie, który z przyjmujących będzie piątym - to już pewnie będzie zależeć od formy.
W sumie to napisałeś praktycznie to samo co ja. Problem w tym, że Grbić jest raczej za tradycyjnym modelem 4 przyjmujących i 4 środkowych. I nie dziwię się. W przypadku, kiedy jeden środkowy wypada przez kontuzję, nie ma już zmiennika. O ile na Igrzyskach taka selekcja jest wymuszona, o tyle na innych turniejach trenerzy korzystają z możliwości zabrania 4 środkowych, a 5 przyjmujących czyni jednego z nich turystą. Może i ten 4 środkowy też jest turystą, ale jest opcją zapasową w razie kontuzji.
granvorka
Posty: 764
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: granvorka »

Na finał VNL imho są szanse na pięciu przyjmujących, rok temu Grbic wziął 3 środkowych i 3 atakujących, przy słabej formie Butryna, to tym bardziej możliwe. Ale na ME/kwalifikacje nie liczyłbym, mimo że to dłuższe turnieje i taka głębia na przyjęciu by się bardziej przydała. Grbic tłumaczył już, że na turniejach woli tradycyjną dystrybucję między pozycjami.

Tak jak pisałem, wychodzi mi, że teraz do Holandii pojadą Leon, Semeniuk i Szalpuk, bo dla finalistów LM to jest ledwie półtora tygodni treningu po powrocie z wakacji. Ale to by znaczyło, że na Filipinach mamy Śliwkę, Fornala, Bednorza i… Kwolka, który z powodu ślubu znalazł się w grupie ostatniej. To wszystko by się spinało, gdyby nie to, że Leon w ogóle w takim układzie nie grałby przed finałami z Januszem i resztą trzonu. A do tego Leonowi dopiero co urodziło się dziecko, więc to też może być jakiś czynnik. Ogółem, ciężko może być utrzymać plan, że na Filipinach i finałach gra docelowa grupa.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Pomocniczka »

Kwolek to póki co musi się na czas jakiś z kadrą pożegnać.

Jeśli natomiast będzie 4P i 4Ś to oczywiście podtrzymuję, że będzie Bednorz. O czwarte miejsce powalczą Leon z Semeniukiem, ze wskazaniem na Leona - chyba, że jego gra to będzie popelina.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

W rywalizacji na przyjęciu zrobi się jeszcze ciekawie, jeśli Kwolek zagra bardzo dobry turniej. To jest możliwe, choć sezon klubowy miał przeciętny, niektóre mecze bardzo słabo. Jednak pamiętam jak zaprezentował się chociażby z Francją rok temu na VNL. To była Francja z czołowymi graczami, nie tak jak obecnie. Zagrał wtedy dużo lepiej niż chociażby Fornal, który miał słaby pierwszy turniej VNL, ale był po dobrym sezonie klubowym. Z JW osiągnął lepsze wyniki niż Semeniuk ze swoim klubem obecnie we Włoszech. Na dzień dzisiejszy raczej pewne jest, że przy założeniu 14 osobowej kadry z czwórką środkowych i dwójką libero te pozycje są już obsadzone.
Środek: Bieniek, Kochanowski, Kłos, Huber;
Libero: Popiwczak, Zatorski;
Atak: Kurek, Kaczmarek (to raczej również pewne, jeśli chodzi o Grbica)
Rozegranie: Janusz, Firlej/Łomacz
Przyjęcie - tu jest najwięcej znaków zapytania. Moim zdaniem 100% pewniacy to Fornal i Śliwka. W dalszej kolejności są Bednorz, Leon, Semeniuk, Szalpuk i Kwolek.
Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby zabrać 5 przyjmujących kosztem środkowego (pewnie byłby to Huber). Z drugiej strony byłaby wtedy w sytuacji problemów karuzela ze zmianami na przyjęciu i jedyne co, to mogłoby to wprowadzić wyłącznie chaos.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

Marcy$ pisze: 13 cze 2023, o 12:05 Wywiad kilku zdaniowych Grbicia ale Szary już wszystko wie i powyciągał wnioski jakby tam same decyzje i fakty były. BRAWO
Albo przestaniemy udawać, że ten turniej w Nagoi czy mecze z Niemcami będą miały jakiekolwiek znaczenie w ocenie przydatności Semeniuka na kluczowe elementy sezonu, albo nadal będziemy wierzyć w wyrównaną walkę i równe szanse. Jeśli istnieje nieskończona ilość aleternatywnych wszechświatów, to raczej w żadnym z nich nie widzę braku Kamila. I nie wynika to z zacietrzewienia, czy czegokolwiek innego, a od solidnie i od samego początku budowanej narracji. To samo było ze Śliwką rok temu. Nie porównywałbym jednak tego do ciągnięcia Kubiaka za uszy. Szary jakąś część racji ma, może i rozumiem jego rozgoryczenie i fakt, że obawia się o nierówne traktowanie, ale poza nic nie wnoszącym do decyzji Serba oburzeniem nic nam nie zostało.

Sam Nikola mówi, że każda decyzja będzie kontrowersyjna. Jeśli patrzylibyśmy przez pryzmat czysto sportowy na przestrzeni czasu spędzonego na kadrze, pewnie bym w okolicach sierpnia/września tak myślał, niezależnie kto i jak będzie się prezentował. Jednak dla mnie jedyną "kontrowersją" będzie moment, jak w ogłoszonej docelowej czternastce braknie kogoś z trójki Fornal, Śliwka, Semeniuk. Brak Leona czy Bednorza żadnym zaskoczeniem nie będzie. Zakładając porównywalnie taki sam performance wspomnianej dwójki do reszty, wstępna grupa będzie miała przewagę na starcie.
Kłamca.
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Rusticola »

Jeżeli ten pseudotrener weźmie Semeniuka po tragicznym sezonie ligowym i jeszcze gorszym turnieju w Nagoyi to trzeba to od razy zwolnić nie patrząc na cykle olimpijskie, imprezy docelowe itp. Kumacie że miałby nie grać ktoś z trójki Fornal/Bednorz/Leon bo Nikoś upatrzył sobie pupilka którego chce ciągnąć za uszy. W tym wypadku jedynie brak Leona jakkolwiek się broni ale odstrzelenie Fornala/Bednorza MUSI równać się NATYCHMIASTOWEMU odstrzeleniu trenera zanim zdąży nam zawalić kolejne imprezy.

Jak Projekt będzie tak samo wymiatał w tym sezonie jak w końcówce poprzedniego to nie widzę innego kandydata niż Graban. Trzeba pójść odważnie i zaryzykować. Z Antigą się udało, czemu z Grabanem na nie wypalić?
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Streeter »

Rusticola pisze: 13 cze 2023, o 21:58 Z Antigą się udało, czemu z Grabanem na nie wypalić?
Ja kiedyś postawiłem 2 złote na Kanadę z Ruskimi, wygrałem ponad dychę. Stwierdziłem, że skoro raz się udało, to postawiłem 10 000 na Cypr z Serbią, żeby zostać milionerem. Co poszło nie tak?
ciorny17 pisze: 13 cze 2023, o 21:27 Nie porównywałbym jednak tego do ciągnięcia Kubiaka za uszy.
No ale przy założeniu, że całą LN Kamil będzie wyglądał słabo, to gdzie widzisz różnice w sytuacji?
- słaby sezon - checked
- słaba Liga Narodów - zakładamy, że checked
- lepsi zawodnicy, którzy mogliby grać w zamian - checked
- mania trenera na postać zawodnika - checked
- obawy kibiców - checked

Różnice, jakie widzę, są moim zdaniem średnio znaczące:
- Kubiak był kapitanem, Kamil nie jest
- Kubiak miał jakiś tam uraz, po którym wracał, Kamil nie
- Heynen gdzieś od dawna bredził, że weźmie Kubiaka tak czy tak, Grbić chociaż zachowuje pozory.

Jedyna tak naprawdę istotna różnica, ale w obecnym momencie, bo po słabej LN będzie równie bez znaczenia, co powyższe, jest taka, że Kamil jest stosunkowo młodym zawodnikiem i nie po urazie, więc Grbić ma większe prawo myśleć, że przywróci Go do formy, niż miał Heynen z Kubiakiem. Pomijając to, to dla mnie te przypadki są podobne. No chyba że Nikola odnajdzie w sobie cojones i jak nie przywróci Kamila do formy, to weźmie po prostu lepszych zawodników, których ma na pęczki.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

Kubiak w trakcie ligi Narodów wracał po urazie?

Fornal zagrał pierwszy tydzień ligi rok temu średnio (znalazlby się taki, co by powiedział, że słabo) - czy miał słabą ligę Narodów?

Nie widzieliśmy jak gra Bednorz, Śliwka, Leon i Fornal, a wcale nie muszą zaczynać z wysokiego c. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że nawet trzech z nich nie błyszczy od pierwszych spotkań.

Zgadzam się z ciornym. Na moje naciągane, "bo jak założymy" że od drugiego tygodnia Kamil zacznie grać dużo lepiej (jak Tomek rok temu) , to przecież będzie wszystko cacy. :)

Kamil grał na gorszych parametrach niż w latach ubiegłych, ale na lepszych niż Śliwka i Kwolek. W złym świetle bardziej stawia go fakt, że jeszcze przed rozkładem całego zespołu nie radził sobie w ważnych meczach, gdzie w zaksie był "clutch" plejerem. Większym problemem niż zbudowanie formy sportowej IMO będzie odbudowanie pewności siebie i odzyskanie jakości w sytuacjach na styku.
Nie mam też pewności, czy Kamil jest dobrym zawodnikiem na ławkę. W zasadzie nie wiem też tego o Leonie, Śliwce czy Bednorzu. Tylko Fornal i Kwolek się pokazali dobrze jako zmianowi i wiemy, że wywiązali się z postawionych zadań. Nie wiemy do końca jaki trener ma plan na każdego, więc ciężko ocenić przydatność.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Simao »

Myślę, że w ocenie Kamila Semeniuka większość bierze pod uwagę również cały ubiegły sezon. Gdyby chodziło o sam początek sezonu reprezentacyjnego to nie ma problemu. Jednak w jego przypadku jest słabsza dyspozycja już od końca ubiegłego sezonu kadrowego. W lidze włoskiej runda zasadnicza solidna, ale bez szału. Przy tym jakimi obecnie graczami na przyjęciu dysponuje Nasza kadra forsowanie Semeniuka na siłę po prostu nie ma sensu. Nie będzie wyników, to Grbić skończy jak w swojej narodowej kadrze Serbii. Zmiana trenera jeszcze przed IO będzie wręcz wymuszona przez samych kadrowiczów i pewnie część środowiska. Nawet Świderski nie będzie miał wtedy wyjścia i takiej zmiany selekcjonera dokona. Inaczej o dobrym wyniku na IO ciężko będzie w ogóle mówić.
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

Początek ligi włoskiej Semeniuk miał dobry, ale nie pamiętam, kiedy zaczęły się problemy. Podczas KMŚ (grudzień) już na pewno były symptomy.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: ciorny17 »

Ogólne problemy zaczęły się w styczniu, ale wcześniej Kamil nie dojechał na finał Superpucharu i finał KMŚ. Ale do tej pory to poza zagrywką reszta max na 6/10
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8039
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Semeniuk w rundzie zasadniczej robił dobre cyferki w lidze i dawał ciała w ważnych meczach, w playoffach Perugia była kompletnie bez formy, więc i Semeniuk zanotował zjazd jeszcze półkę niżej. Ale o ile Leona można bronić Anastasim, bo w rundzie zasadniczej kosmiczne parametry wykręcał kubański Polak, a i na KMŚ oraz w Superpucharze bez zarzutu, o tyle problem Semeniuka był dużo większy, bo on nawet jak Perugii żarło wyglądał z grubsza tak jak w tych 8 meczach do tej pory, czyli cyferki się zgadzają (+50% przyjęcia, 50/35% ataku), więc niby nie ma dramatu, ale sama gra Semeniuka stwarza nie tylko pozory jakby w pierwszym trudniejszym momencie miał pęknąć.
Paprykarz
Posty: 150
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Paprykarz »

Apropo nowego selekcjonera z kapitalnej strony pokazuje się Gianlorenzo Bleglini. Ma doświadczenie ze srebrem Włoch. Umie rotować dość szerokim składem lube ale średnim poziomem zawodników. No i jest spoza naszego środowiska. Także albo on albo Mendez
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Pomocniczka »

Mendez nie może być, bo już dwa kluby w +L trenował. Musi być Graban, bo on tylko jeden. To jest bardziej spoza środowiska.

Nie wiem tylko kto to ten Bleglini. Pierwszy raz słyszę o gościu a tu piszą, że jakieś srebro...
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Szary Wilk »

Dajcie sobie spokój z tą zmianą trenera. Żadnej zmiany trenera nie będzie, nawet jak zabraknie w tym roku złota, bo nikt nie będzie zwalniał za brązowe medale. Poza tym przed Igrzyskami to jest bez sensu.
Rusticola
Posty: 138
Rejestracja: 24 mar 2023, o 19:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Rusticola »

Szary Wilk pisze: 14 cze 2023, o 23:24 Dajcie sobie spokój z tą zmianą trenera. Żadnej zmiany trenera nie będzie, nawet jak zabraknie w tym roku złota, bo nikt nie będzie zwalniał za brązowe medale. Poza tym przed Igrzyskami to jest bez sensu.
Czyżby nikt w tym PZPS nie myślał?
Dlaczego pozbycie się największego szkodnika przed Igrzyskami jest bez sensu l. Ja wiem że im wcześniej tym lepiej ale nawet jakbyśmy go wywalili dzień przed IO to jest to jakiś tam sukces.
Pomocniczka pisze: 14 cze 2023, o 21:15 Mendez nie może być, bo już dwa kluby w +L trenował. Musi być Graban, bo on tylko jeden. To jest bardziej spoza środowiska.
Podśmiechujki z Grabana ale jak lał tą waszą gwiazdorską Zaksunie to w KK były pełne portki co nie?
rocky
Posty: 1203
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: rocky »

Awans do finałów VNL i brak totalnej klapy na ME(jak brak wyjścia z grupy) spokojnie wystarczy zeby Grbic zachował stołek.
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Arw165 »

rocky pisze: 15 cze 2023, o 07:24 Awans do finałów VNL i brak totalnej klapy na ME(jak brak wyjścia z grupy) spokojnie wystarczy zeby Grbic zachował stołek.
Przypominam, że awans kupiliśmy organizacją finałów. :D no ale za zajęcie konkretnego miejsca w vnl jak najbardziej można oceniać.
Pomocniczka
Posty: 2181
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów 2023

Post autor: Pomocniczka »

Rusticola pisze: 14 cze 2023, o 23:58
Szary Wilk pisze: 14 cze 2023, o 23:24 Dajcie sobie spokój z tą zmianą trenera. Żadnej zmiany trenera nie będzie, nawet jak zabraknie w tym roku złota, bo nikt nie będzie zwalniał za brązowe medale. Poza tym przed Igrzyskami to jest bez sensu.
Czyżby nikt w tym PZPS nie myślał?
Dlaczego pozbycie się największego szkodnika przed Igrzyskami jest bez sensu l. Ja wiem że im wcześniej tym lepiej ale nawet jakbyśmy go wywalili dzień przed IO to jest to jakiś tam sukces.
Pomocniczka pisze: 14 cze 2023, o 21:15 Mendez nie może być, bo już dwa kluby w +L trenował. Musi być Graban, bo on tylko jeden. To jest bardziej spoza środowiska.
Podśmiechujki z Grabana ale jak lał tą waszą gwiazdorską Zaksunie to w KK były pełne portki co nie?
Lał? 3-1 dla Zaksy. Warszawa prowadziła tylko przez jeden set. Fajnie by było, jakby każdy tak lał Zaksę. Zresztą, Warszawa to łatwy przeciwnik. W poprzedniej rywalizacji było 3-0 w meczach, 9-3 w setach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”