Liga Światowa 2014

yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: yanczylik »

mikser pisze:Może i na dłuższą metę kontuzja to wymówka, ale na chwilę obecną - jak sam Bartman przyznał - ma uraz i nie wiadomo czy zagra w meczach z Rawenną. Sezon reprezentacyjny jeszcze może Bartmana powitać ;) A przynajmniej ja nie bawię się w zgadywanki czym nie podpasował Antidze i którym atakującym miał być, chyba że będę miał dobre potwierdzenie takich informacji. Póki co lepszy dla mnie Bartman niż Bociek czy Konarski i chyba nawet nie mam na to dobrego argumentu :)
http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,892.html
hanibal
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwie 2014, o 10:56
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: hanibal »

mikser pisze:Może i na dłuższą metę kontuzja to wymówka, ale na chwilę obecną - jak sam Bartman przyznał - ma uraz i nie wiadomo czy zagra w meczach z Rawenną. Sezon reprezentacyjny jeszcze może Bartmana powitać ;) A przynajmniej ja nie bawię się w zgadywanki czym nie podpasował Antidze i którym atakującym miał być, chyba że będę miał dobre potwierdzenie takich informacji. Póki co lepszy dla mnie Bartman niż Bociek czy Konarski i chyba nawet nie mam na to dobrego argumentu :)
Bociek i Konarski to atakujący i nie boją się bloku:)
Mistrz, mistrz Bełchatów


Niektórzy nie nadają się na moderatorów.
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: mikser »

Boją, nie boją - dużo pracy przed nimi :) Zresztą czego taki Bociek ma się bać - łapa jak łopata, wali ile daje radę, czy jest blok czy go nie ma. Już prędzej Witczak rokuje, aczkolwiek na krótszą metę. Ale tak trener wybrał, obojętne mi jest kto gdzie zagra, ten sezon traktuję wybitnie rozpoznawczo i z dystansu.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: madlark »

yanczylik pisze:Antiga proponował Bartmanowi role zmienika na liga światowa on miał występować w meczach w których nie będzie grał Wlazly lecz Bartman odmówił i dlatego nie ma go w kadrze
jakieś źródło tych rewelacji?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: yanczylik »

madlark pisze:
yanczylik pisze:Antiga proponował Bartmanowi role zmienika na liga światowa on miał występować w meczach w których nie będzie grał Wlazly lecz Bartman odmówił i dlatego nie ma go w kadrze
jakieś źródło tych rewelacji?
link u góry
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: mikser »

Hannibal, miałem nie odpowiadać bo jesteś tendencyjny i swoje wypowiedzi opierasz głównie na sympatiach/ antypatiach i to w sposób na poziomie piaskownicy, ale powiedz jedno - jak oceniasz sezon Bartmana w Modenie i w porównaniu do Konara czy Boćka np.? Bartman nic by kadrze nie dał - wiesz bo widzisz przyszłość - ale taki Możdżonek, Mika czy Ferens już tak, bo w kadrze się znaleźli. Opierasz swoje wypowiedzi tylko na tym, że zawodnika nie lubisz. Bo wątpię że zadajesz sobie trud obejrzenia ligi włoskiej i rzetelnej oceny.
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: OldTimer »

z FB Bartmana:

Dziś Pan Antiga ogłosił skład Reprezentacji Polski na Ligę Światową. Na liście zabrakło mojego nazwiska. Będzie to pierwsza od siedmiu lat "Światówka", w której nie wezmę udziału.

Nie powiem... Łezka w oku się kręci, ale z drugiej strony czekają mnie pierwsze, od wielu lat, wakacje z prawdziwego zdarzenia.

...jak mówią słowa piosenki zespołu "Rotary" - może spotkamy sie "na jednej z dzikich plaż"


Sądząc po wstępie tego posta Zbychu już obrażony :D
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: yanczylik »

OldTimer pisze:z FB Bartmana:

Dziś Pan Antiga ogłosił skład Reprezentacji Polski na Ligę Światową. Na liście zabrakło mojego nazwiska. Będzie to pierwsza od siedmiu lat "Światówka", w której nie wezmę udziału.

Nie powiem... Łezka w oku się kręci, ale z drugiej strony czekają mnie pierwsze, od wielu lat, wakacje z prawdziwego zdarzenia.

...jak mówią słowa piosenki zespołu "Rotary" - może spotkamy sie "na jednej z dzikich plaż"


Sądząc po wstępie tego posta Zbychu już obrażony :D
i to by potwierdzało to o czym wczoraj pisałem
palestyna191
Posty: 20
Rejestracja: 3 lut 2010, o 08:49
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: palestyna191 »

Bilety na Turniej Finałowy we Florencji

http://www.boxol.it/MandelaForum/IT/index.aspx?A=58243

Bilety I kategorii na mecz finałowy + mecz o III miejsce kosztują 32 euro :D
Karnet na cały turniej - 10 meczów najlepszych reprezentacji na świecie- 62 euro - za tyle nie kupie biletu na mecz Polska - Kamerun rozgrywanego we Wrocławiu:)
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Skrzypek »

palestyna191 pisze:Bilety na Turniej Finałowy we Florencji

http://www.boxol.it/MandelaForum/IT/index.aspx?A=58243

Bilety I kategorii na mecz finałowy + mecz o III miejsce kosztują 32 euro :D
Karnet na cały turniej - 10 meczów najlepszych reprezentacji na świecie- 62 euro - za tyle nie kupie biletu na mecz Polska - Kamerun rozgrywanego we Wrocławiu:)
We Włoszech jest kryzys. W Polsce nie :D
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: qtp »

Kolakowic podał już skład na LŚ?
Ostatnio zmieniony 3 maja 2014, o 14:21 przez qtp, łącznie zmieniany 1 raz.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: weary_skier »

Rozgrywający: Aleksa Brdjović, Nikola Jovović, Vlado Petković, Mihailo Mitić
Atakujący: Aleksandar Atanasijević, Dusan Petković, Sasa Starović
Przyjmujący: Milos Nikić, Nikola Kovacević, Nemanja Petrić, Marko Ivović, Uros Kovacević, Filip Stojlović, Milan Katić
Środkowi: Dragan Stanković, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac, Aleksandar Okolić, Petar Krsmanović, Dejan Radić
Libero: Nikola Rosić, Neven Majstorović
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: qtp »

Dzięki.

Ale ładnie się Serbowie odbudowali. Jeszcze 2lata temu wydawało się że całkowita padaka i długo nie będą się liczyć a tu nagle robi się młody zespół z wielkim potencjałem(tylko wystawiacze czerstwi), mam nadziej że coś ugrają.
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: OldTimer »

Ktoś wie jaki jest powód braku Tichacka w LŚ?
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Edyta

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Edyta »

Kadra Francji okrojona z 22 do 15 sztuk, m. in bez Redwitza. Nie mogę się doczytać, z jakiego powodu. Może ktoś wie?
1 - AGUENIER Jonas - 28/04/1992 - Nantes
2 - GREBENNIKOV Jenia 13/08/1990 - Friedrichshafen (GER)
17 - LAFITTE Franck 08/03/1989 - Montpellier
14 - LE GOFF Nicolas 15/02/1992 - Montpellier
10 - LE ROUX Kévin 11/05/1989 - Piacenza (ITA)
16 - MARECHAL Nicolas 04/03/1987 - Jastrebski (POL)
9 - NGAPETH Earvin 12/02/1991 - Modène (ITA)
19 - ROSSARD Nicolas 23/05/1990 - Arago de Sète
20 - ROSSARD Thibault 28/08/1993 -Toulouse
4 - ROUZIER Antonin 18/08/1986 - Cuneo (ITA)
21 - SIDIBE Mory 17/06/1987 - Paris volley
22 - TAKANIKO Toafa 29/05/1985 - Arago de Sète
7 - TILLIE Kévin 02/11/1990 - Ravenne (ITA)
6 - TONIUTTI Benjamin 30/10/1989 - Ravenne (ITA)
15 - TUIA Samuele 24/04/1986 - skra Belchatov (POL)
Odpadli: Julien Lyneel (blessé), Rafael Redwitz, Marien Moreau, Philippe Tuitoga, Baptiste Geiler, Yoann Jaumel et Ludovic Castard
Adamo88
Posty: 223
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 22:20
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Adamo88 »

Ze słów Tillego można doszukać się wniosku iż chce postawić na młodszych, Redwitz to juz 34 latek.

http://www.cev.lu/News.aspx?NewsID=1717 ... d=1/1/1900
Edyta

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Edyta »

Dzięki, to rzeczywiście sporo rozjaśnia. Choć trzeba przyznać, że idea odmładzania brzmi dość zabawnie w kontekście zespołu, w którym najstarsi poza Redwitzem to 28-latkowie :)
radek0389
Posty: 469
Rejestracja: 24 sie 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: radek0389 »

Jest gdzieś może opublikowany plan meczów Polaków LŚ ale z dokładnością do godziny polskiego czasu?

Edit. Ok znalazłem na stronie FIVB, ten podany czas meczów, to czas lokalny?
http://www.fivb.org/EN/volleyball/compe ... prelim.asp
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: StanLee »

Skład Włochów na mecze z Brazylią:

Rozgrywający: Baranowicz, Travica
Skrzydłowi: Kovar, Parodi, Randazzo, Sabbi, Vettori, Zaytsev
Środkowi Birarelli, Buti, Piano
Libero: Rossini.

Ciekawe kto na ataku. Chciałbym i Zajcewa, i Sabbiego na parkiecie, a może i Vettori odżyje.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Mateusz1993 »

StanLee pisze:Skład Włochów na mecze z Brazylią:

Rozgrywający: Baranowicz, Travica
Skrzydłowi: Kovar, Parodi, Randazzo, Sabbi, Vettori, Zaytsev
Środkowi Birarelli, Buti, Piano
Libero: Rossini.

Ciekawe kto na ataku. Chciałbym i Zajcewa, i Sabbiego na parkiecie, a może i Vettori odżyje.
Nie no bez jaj, na ataku tylko i wyłącznie Zajcew a Parodi z Kovarem ogarną na przyjęciu, a może i szansę dostanie Randazzo w większym wymiarze, bardzo cieszy mnie jego obecność w składzie. Nie wyobrażam sobie na ataku Sabbiego i Vettoriego na Brazylię, bo są na to po prostu za słabi. Trochę szkoda że nie ma Lanzy pewno dostał odpoczynek po Kmś i od drugiej kolejki będzie już grał, możliwe że w podstawowej 6
A i tak wgl, wie ktoś co z Berrettą, czym spowodowany jego brak?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: StanLee »

Nie dość, że to rok MŚ, to jeszcze Włosi mają finały u siebie, aż prosi się pokombinować i ciekawe jak to rozwiąże Berruto. Sabbi miał zbyt dobry sezon, żeby nie dostać szansy, z drugiej strony Kovar z poważnymi przeciwnikami jest zmieniany tak średnio raz na dwa mecze, więc o tyle dobrze, że Berruto i tak będzie zmuszony przestawiać w następny weekend. ;) Bo Randazzo to pewnie będzie ostateczność. Włosi od Brazylijczyków w przedstawionym przez Ciebie składzie, jeśli tylko Murilo, który grał chyba w podstawowym składzie w sparingach z Francją, doszedł do dyspozycji, są poza atakiem gorsi na każdej pozycji, a nie wiem, czy tą grupę zawodników znowu w pełni zadowoli brązowy medal - tym bardziej Berruto powinien zaryzykować, bo nic nie traci. Tu mam na myśli Sabbiego, który w ataku w Serie A miał bardzo podobne statystyki do Atanasijevicia, ale pewnie za mało czasu przygotowań, by takie ruchy robić, tj. przestawić Iwana na przyjęcie.

Zajcew miał problemy zdrowotne pod koniec sezonu, więc tym bardziej bez sensu go nadwyrężać.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: Mateusz1993 »

Piszesz o nadwyrężaniu Zajcewa, jakby był taki temat to nie powinien do Brazylii wcale lecieć, a skoro jest w składzie to po to by grać. Piszesz, że atak to jedyna pozycja gdzie Włosi mają przewagę, tak zgadza się, ale gdy nie zagra tam były klubowy kolega Bartka Kurka to i tu Brazylijczycy mają przewagę. Poza tym Randazzo jest bardziej perspektywiczny na swojej pozycji niż Sabbi czy Vettori. Luigi za gdzieś pewnie 2-3 lata powinien być gotowy do poważnej gry nawet i w 6 kadry liczącej się o medale czyli Włoch. A gdy na ataku jest stosunkowo młody tj. wiele lat grania jeszcze przed nim Zajcew, to tu nie ma co kombinować i stawiać na najlepszego i tyle.
PS: Wiem o problemach Zajcewa, ale z tego co się wydaje zostały już one zaleczone.
Awatar użytkownika
stachu90
Posty: 154
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 13:51
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: stachu90 »

http://www.fivb.org/EN/volleyball/compe ... p?Team=CUB

skład Kubańczyków na LŚ'14. , nadal sami zawodnicy z ligi kubańskiej,
a mówiono o zmianach i możliwości gry w reprezentacji "uciekinierom" może kiedyś się doczekamy.
(Ch)
Historia klubu, historią miasta.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: StanLee »

Mateusz1993 pisze:Piszesz, że atak to jedyna pozycja gdzie Włosi mają przewagę, tak zgadza się, ale gdy nie zagra tam były klubowy kolega Bartka Kurka to i tu Brazylijczycy mają przewagę.
Wtedy by mieli przewagę na przyjęciu.

Zresztą, Włosi z jednym siatkarzem światowej klasy (no, z jednym i pół, tak bym policzył Birę), tak czy siak nie wyskoczą poza półkę brązowego medalu, do którego wcale nie są jakimiś mocnymi faworytami, więc może rzeczywiście Berruto powinien postawić na solidność.
yanczylik
Posty: 150
Rejestracja: 7 lis 2011, o 19:49

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: yanczylik »

według programu telemagazynu mecze włochy polska będą w otwartym Polsacie
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: hugo »

Ten mecz z Włochami na otwartym korcie tenisowym w Rzymie już przyklepany. Pewnie za 10-20 lat FIVB pozwoli grać w stanie nieważkości :).
\
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: maciek77 »

Kraków Arena

Do wolnej sprzedaży trafiło 50 proc. wszystkich biletów. Czyli przeciętny kibic mógł starać się o miejsce z puli ok. 7,5 tys. wejściówek. Pozostałe powędrowały do środowiska siatkarskiego, m.in. wojewódzkich związków, klubów czy sponsorów.

jak dla mnie to jakiś żart, chyba że to tylko na pierwszy mecz w nowej hali taki podział... jak zobaczę puste miejsca na hali to nie wiem co zrobię
KuNowymHoryzontom
Posty: 437
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 14:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: KuNowymHoryzontom »

https://twitter.com/spirik15/status/468 ... 40/photo/1 nie wiem gdzie, więc dodam tutaj:) Spiridonov chyba nie lubi się z Simonem Parodim.
:))
majonez
Posty: 779
Rejestracja: 29 sty 2012, o 13:53
Płeć: K

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: majonez »

Piątek:
20:00 Belgia-Australia PSE (na żywo)
23:00 Bułgaria-USA PSN
23:10 Brazylia-Włochy PSE

Sobota:
11:07 Niemcy-Japonia PSN
18:00 Niemcy-Japonia PSN (na żywo)
19:00 Bułgaria-USA PSE (na żywo)
20:00 Brazylia-Włochy PSN
01:00 Argentyna-Francja PSE (na żywo)

Niedziela:
23:00 Belgia-Australia PSN
02:00 Argentyna-Francja PS (na żywo)
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Liga Światowa 2014

Post autor: sb.slav »

KuNowymHoryzontom pisze:https://twitter.com/spirik15/status/468 ... 40/photo/1 nie wiem gdzie, więc dodam tutaj:) Spiridonov chyba nie lubi się z Simonem Parodim.
Wojciech Żaliński rosyjskiej siatkówki ;)

PS. Sorry Wojciech :)
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”