Liga Światowa 2008

Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: LŚ 2008

Post autor: dreamer »

No to może teraz o najlepszych zawodnikach tegorocznej Ligi Światowej (turnieju finałowego)

Melhor Jogador – Lloy Ball – Estados Unidos (MVP)

Maior Pontuador – Ivan Miljkovic – Sérvia (najlepiej punktujący)

Melhor Ataque – Dante – Brasil (najlepiej atakujący)

Melhor Levantador – Lloy Ball – Estados Unidos (najlepszy rozgrywający)

Melhor Saque – Giba – Brasil (najlepiej serwujący)

Melhor Bloqueio – Marko Podrascanin – Sérvia (najlepiej blokujący)

Melhor Líbero – Richard Lambourne – Estados Unidos (najlepszy libero


a dla tych, którzy cierpią (wiem z jakiego powodu) na "alergię na Richa Lambournea" szczególnie z satysfakcją dedykuję ten tytuł najlepszego libero właśnie dla niego.

Swoją drogą, na MVP ja mam swój niekwestionowany typ. Uważam, że prawdziwą rewelacją turnieju finałowego był Riley Salmon i jemu ten tytuł się należał. Jestem przekonany, że gdyby o MVP decydowali Amerykanie (mam na myśli amerykański sztab szkoleniowy i zawodników) jemu dali by ten tytuł.

dreamer

PS.
Po takim występie Salmona, tylko domyślać się można i wzdychać, czym działacze częstochowscy go tak ubodli, że nie chciał nawet doczekać do końca sezonu, gdy z Częstochowie powiedział "adios"
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: LŚ 2008

Post autor: Guilder »

Ja może alergii na Lambourne'a nie mam, ale nagrodę dla najlepszego libero dałbym jednak Samardzicowi....
Ale to pewnie statystyki decydowały.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4621
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: niepoinformowany »

Ja również podzielam zdanie DG. Samardzić był zdecydowanie najlepszy w przekroju całego turnieju. A że decydują statystyki... Hmm.. powiem tak: tu statystyki nie odgrywają największej roli ( w przeciwieństwie do najlepiej atakującego) bo za obronę zalicza się np. łatwo przebitą piłkę.. No ale statystyka to statystyka.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ 2008

Post autor: Arff »

dreamer pisze:PS.
Po takim występie Salmona, tylko domyślać się można i wzdychać, czym działacze częstochowscy go tak ubodli, że nie chciał nawet doczekać do końca sezonu, gdy z Częstochowie powiedział "adios"
a to nie Częstochowa powiedziała mu "adios" ??? Oj chyba tak... Salmon to jeden z tych zawodników który w klubie gra zupełnie inaczej, o wiele słabiej, niż w reprezentacji... Nie jest wyjątkiem bo bardzo wielu zawodników o wiele bardziej lubi przygotowywać pojedynczy szczyt formy na imprezę docelową, niż przygotowania i trzymanie formy na ligę...

To samo zresztą Rysiek.. który bronił takie piłki, że w całym sezonie ligowym wyjął takie ze 3-4...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: LŚ 2008

Post autor: maggie »

wow... Lloy Bal podwójnie "ozłocony"... a fajnie że został MVP bo rozgrywający zawsze jest w cieniu tych "co kończą" więc fajnie że wreszcie właśnie rozgrywający dostał (zresztą libero tak samo, więc gdyby Marko Samardzic tez bym się nie obraziła..)

Co do Richiego... no cóż, no, najwyraźniej polski klimat mu sie służy. Mi tam specjalnie nie przeszkadzał bo nie jestem kibicem Olsztyna :P

ps. Dokładnie "niepoinformowany". Zgadzam się , nie ma co kierować się statystykami. Moim zdaniem powinno się obierać MVP każdej pozycji kierując się tym co widzi się na boisku a nie liczbami... tylke że wtedy (znając życie) na co drugiej pozycji Japończyk by sie znalazł :D
Ostatnio zmieniony 27 lip 2008, o 21:01 przez maggie, łącznie zmieniany 1 raz.
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: Chal »

Ja też bym dał ten tytuł Samardziciowi, to co robił w tym turnieju to szok, nie popełnił przez 4 mecze żadnego błędu w przyjęciu !!! Chociaż było blisko przy jego ostatnim podejściu, kiedy przyjął atomowy serwis gdzieś za słupek sędziego, ale dopędził tam jeszcze Grbić i nie zepsuł Marko statystyk :P

A to właśnie statystyki są liczone przy tego typu nagrodach, Samardzić miał pecha, bo... za mało na niego serwowali :] Przez to był niesklasyfikowany w przyjęciu, mimo że sam procent miał lepszy od Richa, a w obronie też wypadł lepiej od Amerykanina 8-)

dreamer, co do tej alergii na Lambourne'a... Ja mu nie odbieram niesamowitej klasy, którą pokazuje w reprezentacji. Jestem natomiast gorącym przeciwnikiem jego kandydatury na pozycję libero AZS-u Olsztyn w przyszłym sezonie, z powodów wymienionych przez Arffa :P
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: LŚ 2008

Post autor: dreamer »

Chal pisze:A tak swoją drogą, któryś już rok się zastanawiam - nie ma w Brazylii lepszego atakującego od Andersona poza Andre?
Jest w Brazylii jeden atakujący, którego bez zastanowienia wymienią wszyscy zapytani Brazylijczycy, "kto obok Danteg powinien grać w kadrze"
nazywa się Anderson Giacomini Menezes, a bardziej znany jest pod pseudonimem Xanxa. Ten znakomity zawodnik ma teraz 30 lat. Gdzieś około przełomu wieków grał w kadrze, ale potem powiedział stanowczo NIE (podobno rozgrywało się to na linii Jose Roberto Guimaraes - Xanxa - Bernardo Rezende, wtedy gdy Rezende przejmował kadrę Brazylii po Guimaraesie.
Xanxa nadal gra rewelacyjnie w Superlidze (grał między innymi w Ulbrze z Piotrem Gabrychem). Prawdopodobnie w przyszłym sezonie zagra w superlidze hiszpańskiej.

Z innych atakujących, to obok Dantego próbowany był Samuel Fuchs przed przerobieniem go na przyjmującego (ze szkodą dla niego). Jest też jeszcze zawsze rezerwowy w kadrze, 27-letni Evandro.
Najbardziej jednak szkoda tego, że operacja serca przed trzema laty zachwiała wspaniale zapowiadającą się karierę Roberto Minuzziego. To co prezentuje teraz (mimo że nadal jest w szerokiej kadrze) to namiastka jego potencjału sprzed operacji. Ja ciągle mam nadzieję, że wróci do klasy sprzed 3 lat. Zapowiadał się (także w oczach "fachowców" - żeby nie było, że to moje "widzimisie") na kandydata na fotel najlepszego siatkarza na świecie. Ja ciągle mam nadzieję, że odzyska choćby 2/3 tego, co mógł prezentować, gdyby nie te problemy z sercem.

Ale Brazylijczycy teraz zacierają ręce, bo na oku mają już następcę Andre. Ma 20 lat i gra w Telemig Celular Minas. Nazywa się Wanderson Fernandes Paranhas Campos (pseudonim Wanderson). Jest to najlepszy zdecydowanie w obecnej chwili atakujący młodego pokolenia na świecie. Pzostaje jednak pytanie, czy pozostanie atakującym jako senior. Brazylijczycy mają ostatnio tendencję do "przerabiania" atakujących na bardziej uniwersalnych przyjmujących.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
maggie
Posty: 232
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 22:12
Płeć: K
Lokalizacja: Rumia

Re: LŚ 2008

Post autor: maggie »

Brazylia i te ich pseudonimy... ;)

Dremar, jestem pod wrażeniem informacji które podałeś. Dzięki. :)


W Brazylii to i nowy środkowy "się rodzi", prawda? Przynajmniej ja go nie kojarzyłam wcześniej... Nie pamietam nazwiska ale podobał mi się w meczu grupowym chyba z Francją.
" My dobrze gramy tylko czasami nam nie wychodzi " :]
Daniel Pliński
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: Chal »

dreamer pisze:Pzostaje jednak pytanie, czy pozostanie atakującym jako senior. Brazylijczycy mają ostatnio tendencję do "przerabiania" atakujących na bardziej uniwersalnych przyjmujących.
Trochę bez sensu, bo potem gra u nich przez lata grubawy Anderson, który zbyt wysoko nie łapie i miewa przez to problemy, kiedy rywal postawi szczelny blok. Nie żebym odbierał mu wysokie umiejętności, ale mimo wszystko zawsze uważałem go za najsłabsze ogniwo całej brazylijskiej dwunastki :|
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4621
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: niepoinformowany »

dreamer a Rodrigo Pinto "Rivaldo"? Zdaje sie, że niezly jest ;)
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: Mate »

Jeżeli chodzi o libero to nagrodę dałbym Sergio. Każde spotkanie grał bardzo dobrze. Najlepiej przyjmował wśród wszystkich zawodników. Brazylijczyk słabiej grał w obronie, ale i tak był wyróżniającą się postacią w reprezentacji Brazylii. Zaś MVP dałbym Priddyemu. Bardzo dobrze gra w ataku. Przyjęcie jest jego najsłabszą stroną, ale za to wysoko jest w rankingu najlepiej broniących.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
norbertz90
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2008, o 22:38
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: norbertz90 »

Wg mnie najlepszym Libero był Rysiek Lambeurne. W reprezentacji gra kapitalnie niestety ni było tak z AZSie Mlekpol Olsztyn.
Mnie wnajbardziej u Amerykanów podoba sie ich mentalność. Oni są typowymi fighterami nigdy sie nie poddają walcza do końca. W przerwach meczowych rezerwowi zawodnicy odgrywali wazna role . Rezerwowoy srodkowy Tomek Hoff mówił więcej do kolegów niż sam ich trener który interesował sie tylko statystykami. Jednakże uważam ze nasz zespoł jest w formie lepszy od Jankesów.


A co do Brazylii moze niech Alexa Damiao powołają za Andersona :D
Norbert
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: LŚ 2008

Post autor: dreamer »

maggie pisze:Zdaje sie, że w Brazylii to i nowy środkowy "się rodzi", prawda? Przynajmniej ja go nie kojarzyłam wcześniej... Nie pamietam nazwiska ale podobał mi się w meczu grupowym chyba z Francją.
Obecnie następcami Gustavo, Andre Hellera i Rodrigao w naturalny sposób stają się powoli Eder Carbonera, Sidao i zwłaszcza Lucas Saatkamp który przy 209 cm i 21 latach, ma już niezłe doświadczenie zwłaszcza w kadrze "Nuevos".
Ale podobnie jak w ataku Wanderson, tak na środku siatki nadzieją Brazylijczyków jest grający także w Telemigu Deivid Costa Junior (pseudo Deivid). Mierzy 205, a jego umiejetności są niebywałe. Wanderson i Deivid są rówieśnikami, już dwa lata temu, mając po 18 lat, grali jako "szóstkowi" zawodnicy w Telemigu przez cały sezon ligowy..

niepoinformowany pisze:dreamer a Rodrigo Pinto "Rivaldo"? Zdaje sie, że niezly jest


Rivaldo to znakomity zawodnik. Na jego niekorzyść działać powoli zaczyna fakt, że niestety niedługo skończy 29 lat. Z nim to ogólnie jest bardzo dziwna sprawa. To typowy solidny (nawet zdecydowanie powyżej przeciętnej) zawodnik ligowy, ale jakoś w kadrze "Nuevos" nie przekonał do siebie szkoleniowców reprezentacji. Ale w klubie jest nie do zastąpienia.


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

finały na dvd

Post autor: Arekprees »

ma ktos z was kochni mecz brazylia usa nagrany w calosci na i rosjia braylia na dvd?? albo moze wie ktos czy jest mozliwosc wziecia od polsatu
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: kevinpsb »

Nagor pisze:Mariuszkowi palca wygną to schodzi do końca meczu.
Jak sobie na malujesz. Bez Wlazłego to nasza reprezentacja by grała na poziomie Finów.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: Nagor »

kevinpsb pisze:
Nagor pisze:Mariuszkowi palca wygną to schodzi do końca meczu.
Jak sobie na malujesz. Bez Wlazłego to nasza reprezentacja by grała na poziomie Finów.
Aktualnie tak, ale gdyby był Szymański lub Prygiel...
Osobiście lubię Finów i uważam, że byśmy przegrali :D Ale to samo tyczy się Gumy, nie widzę Woickiego prowadzącego nas do zwycięstwa z lepszą drużyną.
...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: finały na dvd

Post autor: Nagor »

jutro godzina 9.10 poslat sport
...
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: kevinpsb »

Nagor pisze:
Aktualnie tak, ale gdyby był Szymański lub Prygiel...
Osobiście lubię Finów i uważam, że byśmy przegrali :D Ale to samo tyczy się Gumy, nie widzę Woickiego prowadzącego nas do zwycięstwa z lepszą drużyną.
Wlazły i od Szymańskiego i od Prygiela jest dużo lepszy jak z kogoś miałbym rezygnować to z Zagumnego a nie z Wlazłego zresztą pewnie każdy by tak wybrał.
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: Chal »

kevinpsb pisze:Wlazły i od Szymańskiego i od Prygiela jest dużo lepszy jak z kogoś miałbym rezygnować to z Zagumnego a nie z Wlazłego zresztą pewnie każdy by tak wybrał.
No to ja się nie zaliczam do prawie każdego. Wlazły powinien wylecieć z kadry za swoje fochy w roku 2007. I nie powiedziałbym, że Wlazły jest od Szymańskiego dużo lepszy.
kevinpsb pisze:
Nagor pisze:Mariuszkowi palca wygną to schodzi do końca meczu.
Jak sobie na malujesz. Bez Wlazłego to nasza reprezentacja by grała na poziomie Finów.
Jakby było miło, gdybyśmy zajęli na ubiegłorocznych ME 4. miejsce 8-)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: LŚ 2008

Post autor: Guilder »

kevinpsb pisze:
Nagor pisze:
Aktualnie tak, ale gdyby był Szymański lub Prygiel...
Osobiście lubię Finów i uważam, że byśmy przegrali :D Ale to samo tyczy się Gumy, nie widzę Woickiego prowadzącego nas do zwycięstwa z lepszą drużyną.
Wlazły i od Szymańskiego i od Prygiela jest dużo lepszy jak z kogoś miałbym rezygnować to z Zagumnego a nie z Wlazłego zresztą pewnie każdy by tak wybrał.
No ja bym zrezygnował z Woickiego, bo przynajmniej nie musiałbym oglądać jak Kadziewicz robi wiatraki w powietrzu.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ 2008

Post autor: Arff »

hehe.. najśmieszniejsze jest to że kibic Olsztyna zrezygnowałby z Wlazłego, a kibic Skry z Zagumnego =] czyżbym zauważał tendencje klubowe ??? ;d
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: Chal »

A Ty byś zrezygnował z obu i postawił na Drzyzgę i Janeczka? :D
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ 2008

Post autor: Arff »

ja bym wywalił wszystkich powyżej 25 roku życia (poza Zagumnym) i wstawił młodych =] Myślę że mielibyśmy z tego nie gorsze profity niz mają Serbia czy Francja... wybrałbym tylko blokujących środkowych (nawet z drewnianym atakiem) łatwiej jest młodego środkowego nauczyć atakować niż blokować... oczywiście jeżeli jest odpowiednio skoordynowany...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: Chal »

Czy to
Arff pisze:wybrałbym tylko blokujących środkowych (nawet z drewnianym atakiem)
lub to
Arff pisze:oczywiście jeżeli jest odpowiednio skoordynowany...
to swego rodzaju aluzja w kierunku pewnego środkowego znad Łyny? :D
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: LŚ 2008

Post autor: Nagor »

kevinpsb pisze:
Nagor pisze:
Aktualnie tak, ale gdyby był Szymański lub Prygiel...
Osobiście lubię Finów i uważam, że byśmy przegrali :D Ale to samo tyczy się Gumy, nie widzę Woickiego prowadzącego nas do zwycięstwa z lepszą drużyną.
Wlazły i od Szymańskiego i od Prygiela jest dużo lepszy jak z kogoś miałbym rezygnować to z Zagumnego a nie z Wlazłego zresztą pewnie każdy by tak wybrał.
Hehe jeśli chciałeś mnie rozśmieszyć to Ci się udało :] Wlazły nie jest dużo lepszy od tych dwóch siatkarzy, tylko trochę. Poza tym Wlazłego dało by się jakoś zastąpić owymi graczami, z małą stratą, a za Gumę mógłby wejść jedynie Woicki, a to wiadomo, jak ktoś napisał Kadziu wiatrak by robił. Tzn ja wiem, że Bełchatowianie w ogóle by chcieli Dobrowolskiego, ale mówimy tu o realnych propozycjach.

Zresztą następny treneiro niedługo się zjawi, więc myślę, że przywróci jakiegoś rezerwowego atakującego do kadry.
...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ 2008

Post autor: Arff »

Nie chodziło mi konkretnie o Możdżonka tylko o wszystkich środkowych z reprezentacji Polski... marzeniem są zawodnicy tacy jak Bielica i Podrascanin, ale do selekcji wystarczyliby mi zawodnicy tak szybko przemieszczający się w bloku jak ta para... ułożenia rąk do bloku i ataku można nauczyć... za to takiej szybkości już nie... byłbym w stanie zabrać na kadrę nawet samych 17stolatków jeżeli Ci tak szybko i szczelnie dochodziliby do skrzydła w bloku...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: LŚ 2008

Post autor: dreamer »

kevinpsb pisze:...Bez Wlazłego to nasza reprezentacja by grała na poziomie Finów.
No to na co czekamy...
Precz z Wlazłym...
No szlag by to trafił. Tak mnie przymuliło i trzymalo przez prawie cały rok, że dopiero Ty otworzyłeś mi oczy. Ale teraz już wiem... kto jest odpowiedzialny za to, że nie zajęliśmy 4. miejsca w Europie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: LŚ 2008

Post autor: Chal »

dreamer pisze:
kevinpsb pisze:...Bez Wlazłego to nasza reprezentacja by grała na poziomie Finów.
No to na co czekamy...
Precz z Wlazłym...
No szlag by to trafił. Tak mnie przymulilo i trzymalo przez prawie cały rok, że dopiero Ty otwarłeś mi oczy. Ate teraz już wiem... kto jest odpowiedzialny za to, że nie zajęliśmy 4. miejsca w Europie.

dreamer
Problem jest jeden - Wlazłego na ME nie było :D Więc cała złożona teoria kevina z Polskich Składów Budowlanych legła w gruzach ;)
Arff pisze:Nie chodziło mi konkretnie o Możdżonka tylko o wszystkich środkowych z reprezentacji Polski... marzeniem są zawodnicy tacy jak Bielica i Podrascanin, ale do selekcji wystarczyliby mi zawodnicy tak szybko przemieszczający się w bloku jak ta para... ułożenia rąk do bloku i ataku można nauczyć... za to takiej szybkości już nie... byłbym w stanie zabrać na kadrę nawet samych 17stolatków jeżeli Ci tak szybko i szczelnie dochodziliby do skrzydła w bloku...
Możdżon się stara dochodzić, różnie mu to wychodzi (w klubie w ostatnim sezonie tragicznie, w kadrze już nieźle), ale jak już dojdzie, to mamy elegancką czapę 8-) Cóż, o umiejętnościach wymienionej przez Ciebie dwójki starczy choćby to, że Gerić musi grzać ławę, niestety nawet najlepszemu polskiemu środkowemu w najwyższej formie brakuje do tego duetu...
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: LŚ 2008

Post autor: Guilder »

Chal pisze:(...) niestety nawet najlepszemu polskiemu środkowemu w najwyższej formie brakuje do tego duetu...
Plińskiemu bądź Kadziewiczowi w najwyższej formie brakuje do Bjelicy i Podrascanina? Kurde, Chal, Ty na prawdę ich nie lubisz :)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: LŚ 2008

Post autor: Arff »

Tu nie chodzi tylko o sam blok punktowy, tacy zawodnicy na środku znacznie zwiększają grę w obronie, jeżeli nie ma dziury między środkowym a skrzydłowym, zawodnik zmuszony jest do uderzania w strefę obrony, która wcześniej jest pod niego ustawiana przez statystyków, jeżeli walnie w dziurę nie ma co zbierać... nie muszę chyba dodawać że to także daje profity z bloku pasywnego...
Dennis Guilder pisze:
Chal pisze:(...) niestety nawet najlepszemu polskiemu środkowemu w najwyższej formie brakuje do tego duetu...
Plińskiemu bądź Kadziewiczowi w najwyższej formie brakuje do Bjelicy i Podrascanina? Kurde, Chal, Ty na prawdę ich nie lubisz :)
w sferze którą rozpatrujemy brakuje i niewielu na świecie jest takich którym nie brakuje... selekcjonerzy zwykle idą na łatwiznę i starają się to zrównoważyć, bo atak środkowemu w nowoczesnej siatkówce jest również bardzo potrzebny... ale zdaje się ze ostatnimi czasy niektórzy zapomnieli co jest podstawowym zadaniem środkowego...
Ostatnio zmieniony 29 lip 2008, o 22:46 przez Arff, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów (dawniej LŚ)”