Liga Narodów siatkarek 2024

kinagyo
Posty: 775
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: kinagyo »

Terminarz polskich siatkarek w Lidze Narodów 2024:

Antalya (Turcja):
14 maja 2024 (19:00): Polska – Włochy
17 maja 2024 (16:00): Polska – Francja
18 maja 2024 (13:00): Polska – Holandia
19 maja 2024 (16:00): Polska – Japonia

Arlington (USA):
28 maja 2024 (23:00): Polska – Serbia
30 maja 2024 (19:30): Polska – Korea Południowa
31 maja 2024 (20:00): Polska – Niemcy
1 czerwca 2024 (23:30): Polska – USA

Hongkong (Chiny):
12 czerwca 2024 (14:30): Polska – Brazylia
14 czerwca 2024 (11:00): Polska – Dominikana
15 czerwca 2024 (11:00): Polska – Tajlandia
16 czerwca 2024 (14:30): Polska – Chiny
kinagyo
Posty: 775
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: kinagyo »

Wygrywamy pierwszego seta z Włoszkami!
Brawa za odrobienie straty 5 punktów :D
Waleczności naszym nie można odmówić
Pomocniczka
Posty: 2485
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: Pomocniczka »

Polki wskoczyły do drugiego koszyka. Szanse na PO na IO rosną.
kinagyo
Posty: 775
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: kinagyo »

Coś niewiarygodnego!
Wygrywamy 4 mecze bez straty seta.
Sama nie wiem jak powinno wyglądać nasze przyjęcie. Łukasik to pewniak, ale kto obok niej?
hottakesbot
Posty: 1333
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: hottakesbot »

kinagyo pisze: 19 maja 2024, o 16:33 Coś niewiarygodnego!
Wygrywamy 4 mecze bez straty seta.
Sama nie wiem jak powinno wyglądać nasze przyjęcie. Łukasik to pewniak, ale kto obok niej?
Oczywiście Czyrniańska, jeśli tylko będzie zdrowa, Medrzyk pierwsza wchodząca i potem Różański.
Anzej
Posty: 145
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: Anzej »

Skład reprezentacji Polski na 2.tydzień VNL:

Katarzyna Wenerska – rozgrywająca
Joanna Wołosz – rozgrywająca
Malwina Smarzek – atakująca
Magdalena Stysiak – atakująca
Martyna Czyrniańska – przyjmująca
Monika Fedusio – przyjmująca
Natalia Mędrzyk – przyjmująca
Martyna Łukasik – przyjmująca
Klaudia Alagierska - środkowa
Weronika Centka – środkowa
Magdalena Jurczyk – środkowa
Joanna Pacak – środkowa
Justyna Łysiak – libero
Aleksandra Szczygłowska – libero

Brak Gałkowskiej, Kowalewskiej, Korneluk, Witkowskiej, Piaseckiej czy Różański. Kilka zmian pewnie wymuszonych kontuzjami, ale mnie bardzo cieszy, że być może swoje szansę dostaną Smarzek i Centka. Zasłużyły na to grą w klubie. Wraca też Czyrniańska i Jurczyk.
landka
Posty: 347
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: landka »

Fajny ten skład, oby Czyrniańska już wracała do zdrowia i formy. No i też chętnie zobaczyłabym, co mogą dać kadrze Smarzek i Centka. Pomijając brak Korneluk, Różański i Stenzel to już chyba nawet nasze optymalne zestawienie w tym momencie. Chociaż ciężko przewidzieć, jakie miejsce w tej hierarchii zajmuje Malwina i czy Witkowska jest już pewna miejsca na środku.
ciacho23
Posty: 981
Rejestracja: 2 sie 2012, o 23:09
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: ciacho23 »

Niesamowite mamy końcówki setów w tym sezonie. Która to już odrobiona strata min. 5 pkt?
kinagyo
Posty: 775
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: kinagyo »

ciacho23 pisze: 31 maja 2024, o 19:20 Niesamowite mamy końcówki setów w tym sezonie. Która to już odrobiona strata min. 5 pkt?
Myślę, że już czwarty set tak odrabiamy.
kinagyo
Posty: 775
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: kinagyo »

Na razie męczymy Amerykanki zagrywką.
A one wiedzą, że Wołosz zrobi ze środkowych wiatrak, stąd ryzyko i błędy przy ich serwisie
Tak trzymać

Edycja po meczu
Ależ rzuciły się z pazurami Amerykanki w trzecim secie. Pierwsze 2 sety wygrałyśmy i podeszłyśmy do tego na spokojnie. ALe gdy przeciwniczki zaczęły się bić i celebrować wygrane punkty, nasze też weszły na wyższy poziom emocjonalnie.
Świetna bitwa! Taki mecze aż się chce oglądać :)
kibic_siatki
Posty: 2652
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: kibic_siatki »

Mecz wygrany inteligencją i zmiennym tempem ataku, sporo kiwek, szczególnie Stysiak. Wyglądało, że robi to celowo, bo w tempie ataku jest dosyć jednostajna i taka zmiana była zaskoczeniem. Amerykanki grały jednostajnie: mocno, mocno, mocno. Dużo zepsuły zagrywek, a tylko w końcówce 3 seta przyniosło to efekt. Ten mocny atak nie zawsze miał sens, bo z niedokładnego rozegrania popełniały dużo błedów, szczególnie w 1 i 2 secie.
W przypadku naszych słabością jest Smarzek- prawie nic nie kończy w ataku.
landka
Posty: 347
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: landka »

Dobrze (co nie znaczy, że łatwo) ostatnimi czasy gra nam się z Amerykankami. Szkoda trzeciego seta, ale w pozostałych końcówki zagrane idealnie. Mało niestety ataku z szóstej strefy, trochę monotonna gra na zasadzie Stysiak, Stysiak, Stysiak. Oby tylko Magdy nie zajechać w tej VNL. Niewidoczna dzisiaj w ataku Mędrzyk, ale przynajmniej Łukasik włączyła się w kluczowych momentach. Raczej nie dał ten turniej odpowiedzi na pytanie, co może wnieść Smarzek, za dużo nieskończonych piłek i takie nijakie te wejścia przy podwójnej, chyba jednak Gałkowska wyrasta na pewniejszą opcję. Na pochwałę zasługuje za to Szczygłowska, fenomenalne obrony. No i na plus, że nawet przy nieobecności Korneluk nasz blok dalej nie najgorzej funkcjonuje.
hottakesbot
Posty: 1333
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: hottakesbot »

Moim zdaniem blok wlasnie słabo funkcjonował bez Korneluk, długimi momentami Amerykanki wchodziły jak w masło, mnóstwo razy bo środkowa była spóźniona.

Najsłabsza na boisku Smarzek, zero mocy w ataku. Niby zagrała dobry sezon we Włoszech, ale w reprezentacji znowu tego nie widać. Wołosz też sporo niedokładności i złych wyborów, ale to tylko kwestia większej liczby treningów.
SevenUP
Posty: 1011
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: SevenUP »

Gdybyśmy szukali 1. atakującej to Smarzek byłaby głównym wyborem, ale na drugą chyba to nie działa. Widać że ona potrzebuje ciągłej gry i dużo piłek. Natomiast Gałkowska jako podwójna zazwyczaj wyczarowywała punkty, czasem nie wiadomo jak ale widać że stanie w kwadracie nie przeszkadza jej kompletnie i jak wchodzi to jest pod grą. Ciężki wybór bo jakby coś się zadziało z Magdą to też Monika raczej tego nie pociągnie, pytanie czy trener stawia na jedną kartę czy będzie chciał się zabezpieczyć.
Streeter
Posty: 7938
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: Streeter »

Nie oglądałem, więc zapytam: jak wyglądały piłki do Smarzek? Bo zastanawiam się, czy tam jeszcze nie jest kwestia zgrania z rozgrywającą, w końcu Malwina wiele ostatnimi czasy z dziewczynami nie grała.

Streeter
bono
Posty: 3715
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: bono »

Tam kompletnie nie było mocy u Smarzek.Ataki anemiczne w jednym rytmie.
Dziewczyna po przejściach, w końcu odnalazła radość(miłość)w życiu i nie jest to siatkówka.Wierze jednak że jeszcze pomoże reprezentacji.Trzeba jej dać czas.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 168
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: Macka »

Znamy skład na ostatni turniej.

Obrazek


Ciekawa jestem czy Czyrniańska jest w pełni zdrowa oraz tego jak wypadnie na boisku, podobnie zresztą jak Różański. Chyba zaskoczeń w składzie nie ma.
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
Streeter
Posty: 7938
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: Streeter »

Mnie tu najbardziej zastanawia obecność Smarzek zamiast Gałkowskiej i co ten fakt oznacza. Czy jeszcze jedną szansę na sprawdzenie przydatności Malwiny, czy jednak to już jest w kierunku docelowego składu na IO.

Streeter
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 168
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 202

Post autor: Macka »

Trafna uwag, też mnie to ciekawi. Malwina nie przekonała mnie, ale mając w pamięci jak kiedyś grała jest nadzieja, że forma będzie wzrastać. Dodatkowo zagrała więcej spotkań o stawkę, a to może być znaczące. Przepracowała ostatni okres ze specjalistami, więc psychika i mental chyba też na wyższym poziome. Gałkowska nie przekonuję mnie jako zawodniczka na IO, ale z drugiej strony nie zawodziła podczas swoich wejść, więc może warto jej zaufać.IO to inny turniej niż wszystkie i dużą role według mnie będzie odgrywać psychika, mental, team spirit. Nie wiem jak do tej imprezy podchodzą same zawodniczki i czy je to motywuje czy obciąża. Tu już rola psychologa i mam nadzieje, że takowy w kadrze jest albo będzie. Panie to nie panowie, nie są „otrzaskane” na wielkich imprezach, ale z drugiej strony nie ma ciśnienia, więc może presja jest mniejsza. Tak jak mówiłam, tu znaczenie ma podejście dziewczyn. Mam nadzieje, że pracują również nad tą stroną i trenerzy pamiętają, że przygotowanie psychiczne jest równie ważne jak fizyczne.

Ciekawa robi się sytuacja na pozycji libero. Szczygłowska wypada bardzo dobrze, a Stenzel niewiadomo w jakiej jest formie po hospitalizacji. Była ingerencja chirurgiczna, a to zawsze odbija się na zdrowi. Mam nadzieje, że na tej sportowe zdrowej rywalizacji zyska tylko kadra.
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
kinagyo
Posty: 775
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: kinagyo »

Cieszy powrót Korneluk. Już się bałam, że to jakiś poważniejszy uraz.
W sumie dobry skład, choć ja bym brała Piasecką zamiast Fedusio.
hottakesbot
Posty: 1333
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: hottakesbot »

Odrabiamy 7 punktów straty w pierwszym secie z Brazylią i wygrywamy seta do 22 XDDDDDDDDD
kinagyo
Posty: 775
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: kinagyo »

hottakesbot pisze: 12 cze 2024, o 13:50 Odrabiamy 7 punktów straty w pierwszym secie z Brazylią i wygrywamy seta do 22 XDDDDDDDDD
Nie wierzyłam ale one znowu to zrobiły!
Czyrniańska wejście smoka.
Redrick
Posty: 149
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: Redrick »

Nie wiem jak wy, ale ja kibicuję Brazylii.
Elegancko grają. W pierwszym secie dały biało-czerwonym podpuchę, w kolejnych dwóch już je gładziutko rozbiły, w trybie spacerowym.
elo
Redrick
Posty: 149
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: Redrick »

Nie wiem jak wy, ale odniosłem takie wrażenie, że nasze siatkarki myślały o niebieskich migdałach, zamiast o znalezieniu rozwiązań przeciwko grze rywalek. To bardzo przykre.
Mimo to pozdrawiam wszystkich kibiców.
elo
hottakesbot
Posty: 1333
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: hottakesbot »

Różnica klas w kulturze gry, bloku-obronie i asekuracji na korzyść Brazylijek. U nas brak przyjęcia, Martyna Łukasik wpadła w czarną dziurę no i wyszło jak wyszło. Fajnie że Czyrniańska wróciła na boisko, jest niezbędna w tej kadrze.
granvorka
Posty: 839
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: granvorka »

Pierwszy raz od ME 2023 (Turcja) zostaliśmy przećwiczeni w przyjęciu i dobrze. Bardzo cenna szkoleniowo porażka. I pierwszy koszyk na IO się oddala, na szczęście. Ta drużyna jest niesamowita, bo wygrywa wtedy, gdy tego chcemy i przegrywa, gdy tego potrzebujemy xD
landka
Posty: 347
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: landka »

Pary ćwierćfinałowe:
Chiny - Japonia (20.06, 12:00)
Tajlandia - Brazylia (20.06, 15:30)
Włochy - USA (21.06, 12:00)
Polska - Turcja (21.06, 15:30)

Zakwalifikowane na IO: Francja, Brazylia, Włochy, Turcja, Polska, USA, Chiny, Japonia, Holandia, Serbia, Dominikana, Kenia
kibic_siatki
Posty: 2652
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: kibic_siatki »

Jak poważny rywal gra w wyjściowym składzie i chce wygrać, to mecze wyglądają tak jak dzisiaj lub z Brazylią: szybki oklep i nie mamy nic do powiedzenia.
hottakesbot
Posty: 1333
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: hottakesbot »

kibic_siatki pisze: 16 cze 2024, o 17:03 Jak poważny rywal gra w wyjściowym składzie i chce wygrać, to mecze wyglądają tak jak dzisiaj lub z Brazylią: szybki oklep i nie mamy nic do powiedzenia.
Mhm, Amerykanki grały w wyjściowym składzie i przegrały u siebie. Zresztą to nie jest docelowa impreza również dla Polek. Już nie mówiąc o tym, że polscy siatkarze dostają raz po raz lanie w ćwierćfinałach IO pomimo lepszych personaliów i słabszej/mniej licznej konkurencji niż reprezentacja kobiet.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8282
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Liga Narodów siatkarek 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

hottakesbot pisze: 16 cze 2024, o 22:20słabszej/mniej licznej konkurencji niż reprezentacja kobiet.
Niepopularny komentarz: straszna jest ta obecna żeńska siatkówka, pula talentu na najważniejszej pozycji w siatkówce (przyjęcie) wygląda słabiutko, wizualnie nieporównywalnie gorsza dyscyplina niż 20 lat temu. Można pisać, że te atakujące takie fantastyczne - do pewnego stopnia to prawda, całościowo pewnie żeńska siatkówka się rozwinęła - ale Rosjanki to w dwa lata wszystkich by zaczęły trollować, bo po prostu umieją jednocześnie wyszkolić atakującą, ofensywną przyjmującą i all-rounderkę, co przerasta każdy inny kraj w tym momencie. Over/under 1,25 klasowej przyjmującej z Turcji, Włoch, Polski i Serbii - wiadomo jakby to poszło, w sumie z overkiem 0,75 trzeba by było się postarać.

Ale żeby nie było, że tylko narzekam, bardzo groźne będą Chinki jeśli Zhu stać na jakiś last dance - na razie mają odpuścić turniej finałowy, tak że mocno nieproporcjonalne te połówki w turnieju finałowym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów K (dawniej WGP)”