Liga Narodów siatkarek 2023

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: SevenUP »

Przede wszystkim nie ma błędów własnych, których było czasem po 25-30 w meczu. A to piłka nie podbita, a to dotknięcie siatki i tak się zbierało, już nie mówię o psuciu zagrywek na potęgę. A dla przykładu z Chinkami popełniły dziewczyny tylko 12 błędów, co jak na żeńską siatkówkę jest bardzo dobrym wynikiem.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: granvorka »

Co ciekawe, obecnie wygląda na to, że w nagrodę za pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, pierwsza drużyna dostanie w ćwierćfinale grające już pewnie w pełnym składzie Włoszki xd

Teraz USA i Niemki, które grają bardzo dobrze i średnio nam pasują, więc to mecze, które mogą pójść w każdą stronę, potem raczej lajt z Bułgarią i totalny sparing z Koreą, która od Tokio ma bilans… 1-33. Top 4 raczej pewne.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: SevenUP »

granvorka pisze: 19 cze 2023, o 19:11 Co ciekawe, obecnie wygląda na to, że w nagrodę za pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej, pierwsza drużyna dostanie w ćwierćfinale grające już pewnie w pełnym składzie Włoszki xd

Teraz USA i Niemki, które grają bardzo dobrze i średnio nam pasują, więc to mecze, które mogą pójść w każdą stronę, potem raczej lajt z Bułgarią i totalny sparing z Koreą, która od Tokio ma bilans… 1-33. Top 4 raczej pewne.
Obstawiam, że Włoszki raczej wygrają 3/4 mecze w ostatniej kolejce. Raczej bliżej 7. i 8. miejsca to będą Serbki, Niemki i Japonki jeśli już.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: Nuriel »

A tymczasem Potężna Kąkolewska miażdży w pierwszym secie Amerykanki. O.o
Co ten Lavarini zrobił z tą kadrą to ja nie mam słów.
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: kinagyo »

Ależ grają nasze panie i wygrywają pierwszego seta z Amerykankami!
Korneluk błyszczała w ataku w końcówce :)
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 157
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: Macka »

Nawrocki stworzył potwora :D

A tak poważnie to widzimy ile daje dobry trener. Wiara w drużynę i budowanie drużyny od strony mentalnej. Gra na linii blok - obrona momentami wygląda kosmicznie :o
Dla mnie nadal zagadką jest Magda Stysiak. Zdobywa dużo punktów, ale jakiegoś fenomenalnego procentu w ataku nie ma - nie wiem czemu nadal ma, aż takie wahania i nie może złapać stabilizacji. Od tej klasy zawodniczki, po tylu latach gry na najwyższym poziomie wymagam ciut więcej. Momentami denerwuje mnie to bicie na siłę przed siebie.
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: kinagyo »

Wydaje mi się, czy poziom jest kosmiczny? Na oko mało błędów.
Fajnie byłoby ugrać jeszcze seta
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: hottakesbot »

Też mi się wydaje, że bardzo wysoki poziom, odrobinę zabrakło jakości u nas w końcówce. Bardzo trudny mecz, zdecydowanie najtrudniejszy rywal do tej pory. Różański troche nie dojeżdża w każdym elemencie niestety.
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: kinagyo »

hottakesbot pisze: 28 cze 2023, o 09:00 Też mi się wydaje, że bardzo wysoki poziom, odrobinę zabrakło jakości u nas w końcówce. Bardzo trudny mecz, zdecydowanie najtrudniejszy rywal do tej pory. Różański troche nie dojeżdża w każdym elemencie niestety.
Lavarini to samo zauważył :)
Martyna wejście smoka.

Ależ nasze wytrzymały to nerwowo
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: hottakesbot »

Mega końcówka. Brawo!
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: hottakesbot »

Świetny mecz pomimo porażki. Brawo, zabrakło naprawdę niewiele, chyba nasz najlepszy mecz do tej pory. Do poprawki szczegóły.
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: kinagyo »

Coz a emocje!
Szkoda, że zmarnowaliśmy tą przewagę w tiebreaku.
Ale i tak brawa za walkę

Dzisiaj jeszcze szykuje się fajny meczyk - Japonia vs Turcja
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: hottakesbot »

Kosmos co grały Amerykanki w obronie, ta libero niesamowita.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: Nuriel »

Trochę szkoda, bo można było przy odrobinie szczęścia wygrać nawet za 3. Ale mimo wszystko fajnie to wygląda.
Ciekawe czy dziewczyny będą w stanie tak pociągnąć do końca sezonu.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: qtp »

Nie oglądam zbyt wielu spotkań kadry pań, ale czy gra z Wenerską nie wygląda lepiej niż z Wołosz?
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 866
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: Jacek »

qtp pisze: 28 cze 2023, o 12:24 Nie oglądam zbyt wielu spotkań kadry pań, ale czy gra z Wenerską nie wygląda lepiej niż z Wołosz?
Przecież Wołosz w tym sezonie jeszcze nie grała
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: qtp »

Chodzi mi o wcześniejsze występy. Oczywiście może to być kwestia ogólnego rozwoju tego zespołu, ale ta gra Wołosz jakoś nigdy mi za bardzo nie pasowała.
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 157
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: Macka »

Na moje oko z Wołosz lepiej wygląda gra, ale jak będzie w tym sezonie to zobaczymy. Odnoszę również wrażenie, że Wenerska w tym sezonie wygląda lepiej niż poprzednio.
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: akukuk »

Progres tej reprezentacji niesamowity. Kawał roboty wykonał Lavarini z tymi dziewczynami, ale z mojej strony największe uznanie dla Wenerskiej. Wystawia nieczytelnie, w tempo, a przy tym wszystkim jest do bólu dokładna. Świetnie prowadzi tę grę, a przy tym wprowadza dużo spokoju i opanowania na boisku. Dziewczyna tak naprawdę znikąd. Kto by pomyślał, że po tylu latach problemów na tej pozycji będziemy mieli Wołosz i Wenerską w takiej dyspozycji. Bardzo duży potencjał widać też na przyjęciu i tu mnie najbardziej zaskakuje swoją postawą Łukasik, przede wszystkim ta jej odważna gra w ataku robi wrażenie. Brakuje mi jedynie ogrywania Julity Piaseckiej, bo Fedusio jakoś nie przekonuje w żadnych elemencie.

Z minusów, na pewno ta nasza podwójna zmiana. Nowicka zupełnie nie ten poziom, jest przerażająco niedokładna. Gałkowska też mnie nie przekonuje i jestem bardzo zawiedziona, że szansy nie dostała Szczurowska po udanym sezonie. A warunki i potencjał ma duży, do tego ten rocznik, który wskazuje, że może być jeszcze lepiej.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: SevenUP »

Co do podwójnej zmiany, no to jednak przy pełnym składzie będzie to Wenerska/Smarzek i wtedy to spore wzmocnienie. Choć to bardziej zarzut do Nowickiej, bo Gałkowska skończyła kilka piłek w decydujących momentach meczów.

A co do Wołosz to na pewno jest bardziej rozpisana przez rywalki i gra bardziej schematycznie ale dokładniej. Jak przyjdą momenty decydujące to Asia będzie rzucać wszystko do Stysiak, Wenerska tutaj moim zdaniem plusuje bo dziś czy wczoraj przy meczowych dla USA zagrała odważnie środkiem. Aczkolwiek trener wyraźnie kazał grać do Stysiak :D
hottakesbot
Posty: 993
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: hottakesbot »

Ja akurat nie uważam, że Wołosz gra dokładniej, szczególnie po słabym przyjęciu i do lewego. Z Kąkolewską też zawsze miała problem żeby złapać tempo, a z Wenerską to nawet gwoździe Aga wbija czasami.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: qtp »

Ależ dziewczyn zdemolowały Bułgarki, brawo.
To już ostatni turniej? Można już przewidywać z kim zagrają finały?
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: krzysiu »

Ostatni. Przewidywać mozna w niedziele bo jak widac kazdy z kazdym moze przegrać. Na pewno będziemy na podium po fazie zasadniczej.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: buzinga »

USA przegrywa po 5 setach z Chinami co oznacza, że nasze dziewczyny wygrywają fazę interkontynentalną LN. W ćwierćfinale najprawdopodobniej zmierzymy się z Niemkami, bo Włoszki właśnie idą po wygraną za 3 pkt z Japonią. A taki wynik zepchnie podopieczne Vitala na ostatnie miejsce premiowane grą w 1/4.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: Nuriel »

buzinga pisze: 2 lip 2023, o 12:02 USA przegrywa po 5 setach z Chinami co oznacza, że nasze dziewczyny wygrywają fazę interkontynentalną LN. W ćwierćfinale najprawdopodobniej zmierzymy się z Niemkami, bo Włoszki właśnie idą po wygraną za 3 pkt z Japonią. A taki wynik zepchnie podopieczne Vitala na ostatnie miejsce premiowane grą w 1/4.
Wcale się nie zdziwię jak po tych dwóch setach Włoszki się podłożą... Jednak z ich perspektywy chyba lepiej trafić na nas niż na USA.

Brawa dla dziewczyn. Wiadomo że faza interkontynentalna ma niewielkie znaczenie, ale mimo wszystko jest to jakieś osiągnięcie, które warto odnotować.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: buzinga »

Nuriel pisze: 2 lip 2023, o 12:11
buzinga pisze: 2 lip 2023, o 12:02 USA przegrywa po 5 setach z Chinami co oznacza, że nasze dziewczyny wygrywają fazę interkontynentalną LN. W ćwierćfinale najprawdopodobniej zmierzymy się z Niemkami, bo Włoszki właśnie idą po wygraną za 3 pkt z Japonią. A taki wynik zepchnie podopieczne Vitala na ostatnie miejsce premiowane grą w 1/4.
Wcale się nie zdziwię jak po tych dwóch setach Włoszki się podłożą... Jednak z ich perspektywy chyba lepiej trafić na nas niż na USA.

Brawa dla dziewczyn. Wiadomo że faza interkontynentalna ma niewielkie znaczenie, ale mimo wszystko jest to jakieś osiągnięcie, które warto odnotować.
Własnie po tym jak napisałem komentarz Japonki wyciągnęły 3 seta. Problem w tym Włoszki w razie pokonania Japonii nie będą 7. Będą 6 i Turcja w ćwierćfinale. Liczą się zwycięstwa.Także ja bym na ich miejscu nie kombinował tylko chciał wygrać.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: Nuriel »

Jak liczą się wygrane, to chyba wskoczą na 5. Nie wiem jak ja patrzyłem na tę tabelę wcześniej ^^
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: buzinga »

Nuriel pisze: 2 lip 2023, o 12:46 Jak liczą się wygrane, to chyba wskoczą na 5. Nie wiem jak ja patrzyłem na tę tabelę wcześniej ^^
Tak wskoczą, ale to raczej na chwilę, bo Brazylia gra o 15 z Tajlandią. A Tajki w tym sezonie są słabe.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: Nuriel »

W każdym razie gramy z Niemkami. Chyba w teorii najlepszy scenariusz, chociaż nie wiadomo co tam przygotuje za niespodziankę nasz znajomy Koneser pierogów XD.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Liga Narodów siatkarek 2023

Post autor: Pomocniczka »

Po spodziewanym zwycięstwie ktoś z pary CHN/BRA.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Narodów K (dawniej WGP)”