Puchar Świata 2011 mężczyzn

Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: figol »

Przespałem mecz, ech ale to chyba dobrze widząc rezultaty poszczególnych setów aby były by nie potrzebne nerwy, a tak po suchych wynikach naszego spotkania z Egipcjanami i Rosjan z Kubańczykami jest idealnie, aby tylko jeszcze Argentyńczycy nie odpuścili makaronom a będzie bardzo dobrze.
poznasz głupiego po czynach jego
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Szacun dla wszystkich, którzy zerwali się o trzeciej, ja jednak nie dałam rady. 14 punktów Piotrka... WOW. Cóż, teraz byle do piątku... będzie się działo.
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

azsiak88 pisze:
madlark- nie chciało im się wstać o 3 i przyjść na halę :D :]
Muahahahahha :D No tak :D Ale tak bez żartów to puste trybuny są absolutną żenadą i głównym minusem tego turnieju, jak można tak marnować potencjał takich meczów, stawiając tylko na pieniądze Japończyków!! Wyobrażacie sobie PŚ U NAS? Toż to byłby obłęd. No i przyzwoite godziny.... ;p
Lucao
Posty: 75
Rejestracja: 20 lis 2011, o 16:22
Płeć: M
Lokalizacja: Tarmowskie Góry

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Lucao »

No to co - wszyscy jesteśmy Argentyńczykami?

P.S. Ale Rosjanom też kibicujemy...
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: dodonek »

Ale z tych Włochów buraki.. zachowanie żenua.. a sędzia główny to ma jakiś czujnik w oku że lepiej widzi od liniowych czy się boi wpierniczu po meczu od Włochów? Atak po prostej ewidentnie w pomarańczowe ...
GO ARGENTINA!! NIE PSUĆ ZAGRYWKI !!
Włosi póki co poza 2-3 bombami z zagrywki nic ciekawego nie grają .De Cecco rules! Lasko rules :)
A Weber 1542 słowa na czasie :)

SETOWA QUIROGI DLA ARGENTYNY BYŁA W BOISKU !!! 2 babole sędziów na niekorzyść biało niebieskich..
Ostatnio zmieniony 29 lis 2011, o 07:37 przez dodonek, łącznie zmieniany 1 raz.
[URL=https://meettomy.site] Pretty Girls from your city[/URL]
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: hardy »

Cóż, można tylko powiedzieć że mecz się odbył i całe szczęście że mamy 3 punkty. Ogólnie słaba koncentracja a co za tym szło daliśmy się wciągnąć w odbijanie piłki z Egipcjanami. Dzisiaj połowa składu do wymiany:
Możdżonek - 1 atak (3 set) i 3 bloki (2 w końcówce 2 seta i 1 w 3 secie). Nawet wybloki można policzyć na palcach. I standardowo już sterwiś przy piłce setowej zepsuty :]
Winiarski - trzymał przyjecie ale w ataku kompletnie nieskuteczny. Kiwki i plasy bokiem do siatki prawie wszystkie podbijane.
Żygadło - jeśli skrzydłowi nie kończą piłek a mają przeważnie podwójny blok to jest pierwszą osobą do wymiany. Nawet na środku podwójny blok.
Bartman - dopóki nie zaczął silnie atakować tylko plasować także powinien być zastąpiony przez Jarosza.

Ogólnie mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu bo przegrywając 21 do 18 trener powinien szukać poprawy gry a nie liczyć na szczęście i błędy przeciwnika.

P.S. Ja nie wiem czy to zawsze przeciwnicy grając z Polską mają dzień konia w obronie, ale wyciągają takie piłki że szok. Dobrze że naszym się nie odechciało wtedy atakować :)
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: OlaMleko »

Żeby się nie denerwować, obserwuję suchy wynik na FIVB, ale widzę, że niezła walka... po 27

Edit: jeeee, udało się :) Argentyna wygrała seta 36:34
Ostatnio zmieniony 29 lis 2011, o 07:44 przez OlaMleko, łącznie zmieniany 1 raz.
luisoo
Posty: 31
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:35
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: luisoo »

36:34 dla Argentyny, 1:0 narazie jest dobrze, ładnie grają :)
Chcesz dorobić bez większego wysiłku 50 -100 zł miesięczni do pensji? Sprawdź sprawdzony i wypłacalny portal, gdzie zarabiasz na wypełnianiu ankiet, klikaniu w reklamy a nawet poprzez granie w gry. Gorąco polecam. https://www.neobux.com/?r=luisoo
dodonek
Posty: 1059
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: dodonek »

no i mamy 1:0 dla "NASZYCH" 36:34 - JESZCZE JEDEN !! ALBO DWA!!- świetnie De Cecco. Mnóstwo zepsutych zagrywek Włochów w końcówce.. to też dobry prognostyk.
[URL=https://meettomy.site] Pretty Girls from your city[/URL]
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: dreamer »

Arff pisze:
norbertz90 pisze: Gra Żygadło wyglądała przez 3/4 seta tak lewy prawy lewy prawy. Nawet zagrał 2 razy do Nowakowskiego na środek na podwójny blok.
Wczoraj przecież grał dokładnie tak samo... Jak ośmieliłem się zwrócić na to uwagę, dowiedziałem się, że tak ma być :D
Czepcie się... kogoś albo czegoś innego.
Żygadło gra solidną siatkówkę na swoim poziomie. Nie ma słabości takich jak ma Guma. Czy jeszcze nie dotarło do was to, że gdybyśmy na tym turnieju nie mieli równo (dobrze) grającego Łukasza, to Guma przepie---lił by nam ten PŚ?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: hardy »

równie dobrze można stwierdzić że nie mając Zagumnego nie mielibyśmy aż 22 punktów.
ZenMasta
Posty: 2
Rejestracja: 3 lis 2009, o 13:24
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: ZenMasta »

Dlatego mamy obu w reprezentacji.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: dreamer »

hardy pisze:równie dobrze można stwierdzić że nie mając Zagumnego nie mielibyśmy aż 22 punktów.
Przypomnij sobie, co i w ilu meczach zagrał Zagumny w tym PŚ, a potem jeszcze jak wyglądała gra od początku meczów wtedy gdy wychodził jako podstawowy zawodnik (np. miazga naszych w pierwszym secie meczu z Argentyną) a jak wyglądała gra, gdy Gumę zmienił Łukasz (np. kolejne sety w tym samym meczu z Argentyną i nasza wygrana), to może zmienisz zdanie.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Aliassy
Posty: 935
Rejestracja: 18 gru 2010, o 15:29
Płeć: K
Lokalizacja: Wwa / Błd

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Aliassy »

1:1 w meczu Argentyna Włochy, 2 set do 20 ..
" I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego. " Coma - Los, cebula i KROKOdyle łzy
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1809
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: hardy »

Guma grał z Kubą , Serbią, Japonią całe mecze.
Prawda jest taka że mamy dwóch świetnych rozgrywających którzy dobrze się uzupełniają.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: dreamer »

hardy pisze:...Prawda jest taka że mamy dwóch świetnych rozgrywających którzy dobrze się uzupełniają.
Z tym byłbym się w stanie akurat zgodzić. Ale zwróć uwagę, że nie wszyscy którzy wypowiadają się na tym forum, tak znacząco widzą rolę Łukasza w naszych sukcesach w tym PŚ. Ja natomiast - zgadzając się z tym co napisałeś - jednak upierałbym się, że więcej słabości i wahań dyspozycji ma w Japonii Guma.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
arbas
Posty: 562
Rejestracja: 20 sie 2008, o 00:16
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: arbas »

Ehh gdyby nasi wygrali z Iranem za 3 pkt to juz dzis moznaby bylo swietowac awans, no ale coz gdybac to sobie mozna - teraz potrzebujemy minimum 2 pkt w 3 ostatnich meczach i zdecydowanie powinnismy sobie z tym dac radę.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: lucass90 »

Obejrzałem ten nasz mecz o 3 w nocy, przyjmując bardzo prostą taktykę - w ogóle nie poszedłem spać :D

Co do samego spotkania, to przez cały czas odnosiłem wrażenie, że nasi zawodnicy po raz kolejny na siłę komplikują sobie grę w meczu z o wiele słabszym od siebie zespołem. W atakach było mnóstwo nonszalancji, Egipcjanie powinni być przez nas wbici w parkiet na początku każdego z setów i ta przewaga powinna utrzymywać się do końca. Polska z Egiptem może przegrać, hmm no nie wiem, w konkursie na robienie mumii, albo w budowaniu piramid, ale nie w siatkówkę... Nawet jedna przegrana partia w meczu z drużyną, która w meczu który przegrywa 0:3, potrafi stracić 40 punktów po własnych błędach, byłaby dla mnie kompromitacją większą, niż porażka z Iranem.
To jest właśnie to, o czym pisałem wczoraj... Na takim turnieju, jakim jest Puchar Świata, nie ma absolutnie nawet sekundy na rozprężenie... Graliśmy najmocniejszym składem i się męczyliśmy, a niektórzy tutaj przecież wysyłali już do boju Zatorskiego, Ruciaka, Kubiaka, czy Czarnowskiego...

Żygadło rzeczywiście nie zagrał dziś tak dobrze, jak wczoraj, ale być może taka była taktyka, by odciążyć przemęczonych środkowych w ataku, tak aby skupili się już praktycznie tylko na pracy w bloku... Ogólnie jednak Łukasz spisał się poprawnie, zwyczajnie nie musiał się dziś wznosić na wyżyny swoich umiejętności.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Arff »

Serbowie wyszli pierwszym składem na Brazylią ;] Zobaczymy jak odpoczęli na wakacjach w Japonii... :D Póki co, zaczęli z wysokiego C :D
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: compact »

Możdżonek - 1 atak (3 set) i 3 bloki (2 w końcówce 2 seta i 1 w 3 secie). Nawet wybloki można policzyć na palcach. I standardowo już sterwiś przy piłce setowej zepsuty
Winiarski - trzymał przyjecie ale w ataku kompletnie nieskuteczny. Kiwki i plasy bokiem do siatki prawie wszystkie podbijane
W ataku Mozdzonek nigdy nie byl i nie bedzie killerem, ale jest bez watpienia najlepszym blokujacym tej edycji PŚ - ma najwiecej blokow, wyblokow (dzisiaj 6, Nowakowski 2) i blokow na set. Kim bys go zastapił? Wisniewskim bez bloku i ogrania, czy Czarnowskim bez zagrywki i doswiadczenia miedzynarodowego?

A Winiarski ewidentnie zaczyna odczuwac zmeczenie dlugim turniejem, w ktorym z boiska nie moze zejsc nawet na chwile, bo cala gra sie wali. Kubiak jest kompletnie bez formy, a Ruciak poznaje japonska kulture w kwadracie.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: weary_skier »

Comapct a nie na odwrót było z tymi blokami?
Ja bym jednak zaryzykował Czarnowskim. Od Nowakowskiego ma tylko zagrywkę gorszą a jakieś tam doświadczenie międzynarodowe też posiada.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: compact »

Nowakowski 6 punktowych 2 wybloki
Mozdzonek 3 punktowe 6 wyblokow

Najbardziej to by sie przydał jednak Pliński.
malyjoe
Posty: 54
Rejestracja: 8 sty 2011, o 15:41

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: malyjoe »

Serbowie grają na poważnie... a Brazylia jakoś bez iskry... Wiem że piszemy to co roku, ale no kurcze - kiedy mamy ich ograć jak nie na tym PŚ? :D
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Arff »

malyjoe pisze:a Brazylia jakoś bez iskry
chyba bez sił... różnica między nami, a Serbami polega na tym, że my też sił nie mamy, a po meczu z Włochami będziemy ich mieć jeszcze mniej...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: compact »

I 1:0 dla Serbii, cytujac Krzysia Wanio: "Nasi gorą!"
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: Nagor »

Uff jak to ładnie Wanio powiedział "brawo brawo brawo, nasi górą" :P
...
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: weary_skier »

compact pisze:Nowakowski 6 punktowych 2 wybloki
Mozdzonek 3 punktowe 6 wyblokow

Najbardziej to by sie przydał jednak Pliński.
Mówiłeś o wyblokach. Moja wina, nie doczytałem.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
malyjoe
Posty: 54
Rejestracja: 8 sty 2011, o 15:41

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: malyjoe »

Brawo dla Serbów za walkę... w drugim secie już niestety trochę gorzej im idzie.

Ale mnie zaciekawiło jedno: większość drużyn na tym turnieju ma zadziwiające problemy z przyjęciem na palce. Winiar na początku turnieju próbował brać na palce a teraz nawet plasiki zazwyczaj bierze dołem. Kubiak dzisiaj dwa razy pod rząd kicha palcami, Kovacevic dzisiaj koncert błędów w przyjęciu na palce. Może duszno na halach? Ciekawe...

No i sędziowe... Szkoda wręcz gadać... Jak można było nie zobaczyć/usłyszeć bloku po ataku Kovacevica po akcji z czterema dotknięciami po stronie Brazylii :)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: compact »

BTW Ignaczak zdecydowanie nie gra turnieju zycia, ale dzisiaj miał w przyjeciu 26% (!!!), Winiarski 68% (13/19 excellent). Odpoczynek w dzisiejszym meczu moglby dobrze mu zrobic , a Zatorski by na pewno gorzej nie zagrał. Jesli Igła sie nie "zresetuje" do meczu z Włochami, to moga nas szybko rozstrzelać.
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2011 mężczyzn

Post autor: kevinpsb »

Asta pisze:Fuksem wygraną pierwsza partia. ja sie już nauczyłem i wstaje 10 min po "rozpoczęciu"meczu i czasem jestem na hymnie.
To jest nieprawdopodobnie wkurzające. Ja ustawiłem budzikl na 3.05 i zobaczyłem całe hymny obu zespołów.

Swoją drogą gra krótkiej z Możdżonkiem... Gra Marcina dziś. Oceniając lekko, najsłabszy polski zawodnik w dzisiejszym meczu (Kubiaka nie liczę).
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”