Puchar Świata 2015

1. Czy Polska wywalczy olimpijską kwalifikację w rozgrywkach PŚ 2015? 2. Kto wygra PŚ 2015?

Czas głosowania minął 9 wrz 2015, o 22:21

Wywalczy kwalifikację i zdobędzie złoto
13
15%
Wywalczy kwalifikację i osiągnie finał
28
32%
Nie wywalczy kwalifikacji olimpijskiej
17
19%
Argentyna
0
Brak głosów
Iran
0
Brak głosów
Kanada
0
Brak głosów
Rosja
4
5%
USA
16
18%
Włochy
10
11%
Ktoś inny
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 88

weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: weary_skier »

A Fabię jest tak wspaniały, że sam się wyklarował.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
PJ_volleyball
Posty: 799
Rejestracja: 1 sty 2015, o 01:36
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: PJ_volleyball »

66 błędów w meczu Polska - Rosja.
Kosmos!
chemical_brother
Posty: 848
Rejestracja: 12 lut 2015, o 16:49
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: chemical_brother »

Przeciez Drzyzga do (czasami) akceptowalnego poziomu doszedl w zeszlym sezonie reprezentacyjnym, czego poklosiem byl niezly sezon w Resovii. Klos tez najlepszy czas w karierze mial za Antigi i Blaina. A Buszek w zeszlym sezonie to nie rozegral chyba nawet kilkunastu spotkan, nie mowiac o kilkunastu dobrych spotkaniach. Na takim poziomie jak dzisiaj nigdy nie gral - dobry mecz z Czestochową czy inna Zaksa nijak sie ma do takiego meczu, jak dzis.
"Lepiej być burakiem niż Resoviakiem" - Bartosz Kurek, były zawodnik Resovii
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Noworoczny »

Kurek byłby skalpem Lozano, lecz Prezes sr się nie zgodził.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: ldz »

sb.slav pisze: Absolutnie się nie zgadzam. Wszystkie podane przykłady to żadna zasługa Antigi. Jeśli pierwszy rok jego pracy to głównie spadek po poprzednich szkoleniowcach kadry, to dopiero ten rok obnaży jego własną strategię.

Jedyną własną decyzją, bardzo dobrą póki co, było powołanie Bieńka i Szalpuka.
jaki spadek? Niektórzy posuwali się do tego, że reprezentację po AA nazywali "zgliszczami", z wyprutym Winiarem, 2 rozgrywającymi w wieku 35 lat czy nieśmiertelnym Igłą na libero.
z postępem Drzyzgi u Antigi i Blaina wiem, że się nie zgadzasz, pamiętam. Cóż, ja mam odmienne zdanie.
Wyciągnięcie Miki i Buszka do kadry - gdzie oni byli wcześniej? Przewijali się przez kadrę, ale bez jakichś spektakularnych szans. To samo Kłos. Zator spędził całą karierę reprezentacyjną (oprócz ostatniego roku Andrei jak pamiętam) jako turysta.
Podobnie uważam, że AA przestawił na atak nie tego przyjmującego co trzeba było. Owszem, na początku się to sprawdzało, jednak Kurek ma wg mnie większe możliwości niż Zibi.
Kubiak rzeczywiście wypłynął przy Anastasim, Nowakowski też (choć jak patrzę czasem co on wyczynia to mi się nóż w kieszeni otwiera, po komentarzach ze środka meczu widzę, że nie tylko mi). Poza nimi to właściwie jaki spadek dostał Antiga? Doświadczonego Możdżonka na rezerwę. Wlazłego namówił Stephane, i też tylko na jeden turniej. Do tego Winiar. Nieduży ten spadek wg mnie.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Guilder »

weary_skier pisze:A Fabię jest tak wspaniały, że sam się wyklarował.
Gdyby Fabię miał konkurencję taką jaką mają np. przyjmujący, to by sobie często odpoczywał w sezonach reprezentacyjnych.
Ale tak, skapnąłem się że to ironia.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: hugo »

Moi drodzy, co liczy się w PŚ jako pierwsze: punkty czy zwycięstwa?
Wg tej tabeli: http://worldcup.2015.men.fivb.com/en/co ... ing/round1

chyba liczą się punkty, bo są na pierwszym miejscu w tabeli.
\
SerCos
Posty: 3022
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: SerCos »

drukjul pisze:
akukuk pisze:Alekno poszedł dziś na całość, nikt by takiego ustawienia nie przewidział.
Bynajmniej. Akurat Alekno przed turniejem nawet specjalnie nie ukrywał w wywiadach w rosyjskiej prasie i mówił wprost że w najważniejszych meczach z Polską, USA, Włochami i Iranem prawdopodobnie będzie sięgał po taką roszadę z Muserskim na ataku i Michajłowem na przyjęciu. Taki wariant był również ćwiczony w niektórych setach sparringów sbornej z Holandią i Iranem. Rozmawialiśmy o tym nawet tutaj na forum, więc nasz sztab trenerski tym bardziej nie ma prawa być zaskoczony.
Na serio on chce grać na dwóch w przyjęciu i z Muserskim na ataku z Amerykanami i Włochami? Wypada im życzyć powodzenia ;)
hugo pisze:Moi drodzy, co liczy się w PŚ jako pierwsze: punkty czy zwycięstwa?
Wg tej tabeli: http://worldcup.2015.men.fivb.com/en/co ... ing/round1

chyba liczą się punkty, bo są na pierwszym miejscu w tabeli.
Zwycięstwa !!!
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: lipton »

Zwycięstwa przed punktami. Gdyby była sytuacja jak u kobiet to tabela na stronie automatycznie się zaktualizuje i pogrubione zostaną właśnie wygrane: http://worldcup.2015.women.fivb.com/en/ ... ing/round1
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: azsiak88 »

Nie oglądałem meczu, ale po suchych faktach można stwierdzić, że nie mamy pierwszej "7" tylko będziemy grać ten turniej całym składem w zależności od formy dnia zawodników. To dobra informacja dla trenerów, bo gdyby nie dobre zmiany to ten mecz byłby wtopiony. Pytanie tylko co z Łomaczem.
Teraz tylko chłopaki muszą zrobić sobie reset w głowie i pełna koncentracja na następnym przeciwniku, bo nie ma takiego zespołu z którym nie da się umoczyć spotkania.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Guilder »

Hugo, w linku od Ciebie nad tabelą wystarczy kliknąć w tę drugą zakładkę: pool ranking criteria. Wszystko tam wytłumaczyli.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Chal »

Tak tylko gwoli ścisłości, nigdzie nie napisałem, że Buszek był w sezonie ligowym bez formy.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: ldz »

tak poza konkursem. Dobrze mi się wydawało, że pod koniec 1 seta Nowakowski próbował zaserwować mocno? (nie wiem czy nazwać to antigówką, czy z wyskoku, takie pośrednie coś mi się wydawało) Nic z tego nie wyszło, ale sama próba mnie zaskoczyła.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: hugo »

Mam nadzieję, że Japonia zrezygnuje choć z męskiego Pucharu Świata 2019. Po co im ten turniej?
\
krzysiek95
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2015, o 23:49
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: krzysiek95 »

No i się udało. Choć nie powiem myślałem, że po tym pierwszym secie będzie znacznie gorzej. Dziwnie roztrwoniliśmy tę przewagę. Martwi mnie ta kontuzja Grześka Łomacza, jednak dziś zagrał na prawdę świetny mecz. Znów jakby dołek formy ma Mika i chyba dobrze, że Antiga wziął 3 wyrównanych i 1 młodego wilczka na przyjęcie.[ingerencja moderatora]Jutro zagramy bez Grześka, który skręcił staw skokowy i w ciągu 24h okaże się czy jeszcze zagra.
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2015, o 16:27 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 16. Regulaminu Forum.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: sb.slav »

Chal pisze:Tak tylko gwoli ścisłości, nigdzie nie napisałem, że Buszek był w sezonie ligowym bez formy.
Można było wyciągnąć taki wniosek.

Należy szczególnie pochwalić Kurka, Drzyzgę, Zatorskiego, Buszka, Kubiaka. Nowakowski zostawił mieszane uczucia. Atak 3/5 i dwa bloki, ale zagrywka słaba, choć też raz czy dwa musieli przebijać o ile dobrze pamiętam po jego serwach.

Antiga i Blain wielki minus za pierwszy set. Drużyna wielki plus, że się po tej kłodzie rzuconej pod nogi przez trenerów(sytuacja z podwójną zmianą pod koniec), że się podniosła.


Ale wypadli i tak lepiej niż Alekno, który dziś próbował cudować, ale nic mu nie zagrało. Mistrzowie olimpijscy zatracili gdzieś pewność siebie. Albo to tylko zmyła i na dalszych etapach turnieju pokażą większą jakość. Tego się przynajmniej spodziewam, lecz to nie wystarczy na awans.

Trochę żal było dziś patrzeć na Tietiuchina, Igrzyska w Rio, jeśli Rosjanie się załapią to według mnie mocno chybiony pomysł. Sprawnością już bardzo odstaje, choć zagrywka i przyjęcie nadal wyśmienite.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: azsiak88 »

hugo pisze:Mam nadzieję, że Japonia zrezygnuje choć z męskiego Pucharu Świata 2019. Po co im ten turniej?
Sam się nad tym od dawna zastanawiam, ale nic logicznego nie wymyśliłem oprócz jednego - po prostu ot tak :D
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: PvK »

Mistrzowie olimpijscy zatracili gdzieś pewność siebie. Albo to tylko zmyła i na dalszych etapach turnieju pokażą większą jakość. Tego się przynajmniej spodziewam, lecz to nie wystarczy na awans.
Ahh ten Alekno, najpierw buzka na atak, teraz przegrana dla zmylki... Geniusz albo szarlatan.


Ciekawe czy nadal uwaza, ze nasze mistrzostwo swiata bylo bez sensu
hugo
Posty: 1563
Rejestracja: 29 maja 2009, o 03:21
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: hugo »

azsiak88 pisze:
hugo pisze:Mam nadzieję, że Japonia zrezygnuje choć z męskiego Pucharu Świata 2019. Po co im ten turniej?
Sam się nad tym od dawna zastanawiam, ale nic logicznego nie wymyśliłem oprócz jednego - po prostu ot tak :D
Frekwencja under 10% na większości spotkań. Tak aż tak źle w Japonii jeszcze nie było. Ech... widać że lepszym prezesem byłby Doug. Przynajmniej zrobił by porządek w kalendarzu...
\
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Guilder »

Dzisiaj widać było, po co ciągle Tetyukhin musi grać. Stanęli we czterech do przyjęcia zagrywki Kurka, a i tak odebrać porządnie nie mogli. Jakby zamiast niego był Sivozhelez czy Spiridonov, to by było jeszcze gorzej. A to trio chyba najlepiej odbierających Rosjan (nie liczę libero).
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
tomeczqu
Posty: 3
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 14:45
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: tomeczqu »

Gdzie w necie można znaleźć ten cały mecz?
Pozdrawiam!
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: sb.slav »

Guilder pisze:Dzisiaj widać było, po co ciągle Tetyukhin musi grać. Stanęli we czterech do przyjęcia zagrywki Kurka, a i tak odebrać porządnie nie mogli. Jakby zamiast niego był Sivozhelez czy Spiridonov, to by było jeszcze gorzej. A to trio chyba najlepiej odbierających Rosjan (nie liczę libero).
My to wiemy, Alekno też to wie i stąd 40-latek na boisku. Sądzę że sprawdzało się u Rosjan granie Spiridonow-Siwożelez - gdy byli w odpowiedniej formie to ME pewnie wygrali. I tę formację należałoby ogrywać, obaj są uniwersalni, powiedziałbym w stylu Buszka. I zabezpieczają jako-tako nowoczesny styl szybkiego grania.

Bo innych zastępców dla Siergieja ja tam nie widzę. To znaczy widzę, ale dosłownie zastępców nie ma - są tylko tacy z upośledzonym przyjęciem. A od tłuczenia się odchodzi. My też od Kurka w końcu odeszliśmy, póki co bez medalu w jakiejś imprezie na potwierdzenie obranej drogi, ale kierunek jest chyba właściwy.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Memo »

"My też od Kurka w końcu odeszliśmy, póki co bez medalu w jakiejś imprezie na potwierdzenie obranej drogi, ale kierunek jest chyba właściwy"


Hmm... czy aby na pewno bez medalu? Złoto MŚ to nie medal?

Stan, jak tam mecz USA? co możesz o nim powiedzieć bo nie oglądałem.
Awatar użytkownika
martin123154
Posty: 337
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 16:41
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: martin123154 »

tomeczqu pisze:Gdzie w necie można znaleźć ten cały mecz?
Pozdrawiam!
https://www.youtube.com/watch?v=zUfbICDaXbw
Awatar użytkownika
Joker
Posty: 1473
Rejestracja: 4 maja 2014, o 15:50
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Joker »

Obejrzałem sobie końcówkę meczu z Ruskimi i mam pytanie - Mika bez formy kompletnie że gra Buszek? Nie mam ostatnio kompletnie czasu na siatkówke i nie śledzę co się tam dzieje
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: lipton »

Tak mi się teraz nasunęło jak oglądałem powtórkę. Konarski wpuszczony na blok w ostatniej akcji dwa razy przytrzymał skrzydłowego (raz punktowo). To tak w ramach dywagacji Konarski-Jarosz.

Tak, wiem, na spółę z Drzyzgą zawalili pierwszego seta 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: maciek77 »

Joker pisze:Obejrzałem sobie końcówkę meczu z Ruskimi i mam pytanie - Mika bez formy kompletnie że gra Buszek? Nie mam ostatnio kompletnie czasu na siatkówke i nie śledzę co się tam dzieje
Grał słabo pierwszego seta. Dwa przyjęcia w trybuny, w ataku też średnio. Jest po kontuzji, ale pewnie się rozkręci w dalszej części turnieju.

Oglądał ktoś USA? 30 błędów słabo wygląda
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: drukjul »

sb.slav pisze:.
Bo innych zastępców dla Siergieja ja tam nie widzę. To znaczy widzę, ale dosłownie zastępców nie ma - są tylko tacy z upośledzonym przyjęciem.
Wśród młodych rosyjskich zawodników MŚ U23 z roczników 1994-95-96 znalazłoby się nawet kilku ciekawych przyjmujących, z bardzo dobrym przyjęciem. Patrząc pod kątem samych liczb, jednym z najlepszych przyjmujących w lidze jest kapitan reprezentacji U23 22-letni Jegor Fieoktistow z Uralu Ufa, który notuje podobne procenty w przyjęciu jak Tietiuchin, czy Siwożelez. Za równie dobrego, jeśli nawet nie lepszego przyjmującego uchodzi także rówieśnik Szalpuka, czy Olka Sliwki - 20 letni Dmitrij Wołkow. Ten ponad 2 metrowy zawodnik Fakiełu Nowy Urengoj, dwa lata temu w 2013 roku, czyli jeszcze jako 18 latek, w jednym sezonie zdobył złote medal najpierw MŚ kadetów (U19), a wkrótce potem MŚ juniorów (U21). O ile jednak w tym pierwszym turnieju mistrzowskim rzeczywiście grał jako przyjmujący i w takim charakterze został nawet wybrany do najlepszej piątki zawodników imprezy, to w drugim wszystkie mecze rozegrał jako libero, a zdobyte mistrzostwo świata świadczy o tym, że dawał sobie w tej roli całkiem nieźle radę. Zobaczymy go zresztą, choć oczywiście znów w roli przyjmującego i prawdopodobnie także lidera rosyjskiej drużyny juniorów już za kilka dni w pierwszym pojedynku kadry Bednaruka na kolejnych MŚ U21 w Meksyku.

Może taka jedna ciekawostka, że pod koniec ubiegłego roku w ciekawej ankiecie rosyjskich trenerów męskich drużyn superligi, w której wzięli udział m.in Woronkow i Mariczew na temat tego, który z młodych rosyjskich siatkarzy przed 21 rokiem życia grających aktualnie w superlidze zasługuje na powołanie do kadry seniorów już teraz i jest do tego w 100% zarówno technicznie jak i mentalnie przygotowany, wygrał wcale nie leworęczny atakujący Poletajew, czy blokujący Własow, którzy już w tym roku znaleźli się i grają na PŚ w Japonii w kadrze Alekny, tylko właśnie ich równeśnik przyjmujący Dmitrij Wołkow, którego wskazali bez wyjątku wszyscy ankietowani trenerzy, w tym ówczesny selekcjoner rosyjskiej kadry. To, że wiosną Woronkow ostatecznie nie powołał jednak Dmitrija Wołkowa do seniorskiej sbornej na rozgrywki Ligi Światowej można jednak tłumaczyć pewnie tym, że ten młody zawodnik miał zwyczajnego pecha, bo na początku roku odniósł poważną kontuzję ręki, która na kilkanaście tygodni wyłączyła go z rytmu treningowego i meczowego.

Stałe, widoczne gołym okiem postępy w przyjęciu robi także największa nadzieja Rosjan na tej pozycji, kolejny rówieśnik Dmitrija Wołkowa - bo również dopiero 20 latek Jegor Kljuka, wybrany MVP niedawno zakończonych MŚ U23. Co prawda ze względy na fantastyczne warunki fizyczne: wzrost, skoczność i sprawność, to skrzydłowy trochę w typie "młodego Bartka Kurka" (209 cm i atak z trzeciego piętra). Jak jednak pokazuje choćby mecz o III miejsce na Igrzyskach Europejskich w Baku, gdzie nasi siatkarze praktycznie non stop ostrzeliwali go zagrywką, a on dawał sobie całkiem nieźle radę, czy też ostatnio mecz finałowy MŚ U23 Rosja-Turcja, z przyjęciem bez porównania lepszym niż Bartek w jego wieku. Jakie Kljuka będzie robił postępy i jaką będzie prezentował jakość przyjęcia za sezon, lub za dwa sezony trudno dziś przewidywać, ale Stan Lee już zdążył obwołać tego naturalizowana przez Rosjan Białorusina "nowym Mattem Andersonem", a z kolei przynajmniej niektórzy rosyjscy kibice siatkówki już teraz mówią o nim "nasz przyszły Juantorena". Widać z tego, że nadzieje związane z jego talentem na pewno nieprzypadkowo i niebezzasadnie mierzą od razu w pułap najlepszych zawodników światowej siatkówki grających aktualnie na tej pozycji. Kljuka z całą pewnością ma przynajmniej papiery na to, żeby przez kilka najbliższych lat obok naszego Leona, Earvina N'gapetha, Lucarelliego, czy Taylora Sandera być zaliczany do czwórki, czy też piątki najlepszych ofensywnych przyjmujących świata, ale czy ten talent się zgodnie z przewidywaniami rozwinie i spełni to oczywiście dopiero zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2015, o 20:17 przez drukjul, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: Noworoczny »

Nie tylko Muser zostawał na lewym, żeby blokować Kypka, ale i na odwrót. Widać, że taktycznie Antiga i Blain też sroce spod ogona nie wypadli.
No i Kubiak potwierdza, że to obecnie ścisły top światowy. Czwartego seta pomógł wygrać w końcówce zagrywką (antigówka i flocik). Do tego pięknie w bloku. A ataku cud mjut.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
bytrek
Posty: 878
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:00
Płeć: M

Re: Puchar Świata 2015

Post autor: bytrek »

Łomcz dostał szanse życia, super ja wykorzystywał i tu trach i koniec.
Brak walki i charakteru, to cechy Polaków podczas rozgrywania ćwierćfinałów Olimpijskich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Świata”