Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

sony16
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2011, o 18:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: sony16 »

No to chyba już koniec tematu Wlazłego w kadrze.
Rafa
Posty: 182
Rejestracja: 3 kwie 2012, o 13:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Rafa »

O ile było sporo mówione o tym, że Zagumnego w szerokiej kadrze nie będzie to jednak sporo mówiło się też o powrocie Wlazłego.
Ciekawe dlaczego Mariusza ostatecznie zabrakło.
sony16
Posty: 65
Rejestracja: 28 lip 2011, o 18:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: sony16 »

To , że Wlazłego nie ma to można było przewidzieć ale , że nie ma Mateusza Miki a jest Wierzbowski , Hebda , Żaliński to jest to dziwne i niezrozumiałe.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Guilder »

Stawiam piwo człowiekowi, który w sensowny i przekonujący sposób wyjaśni mi, co w kadrze robi Miłosz Hebda.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Rafa
Posty: 182
Rejestracja: 3 kwie 2012, o 13:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Rafa »

sony16 pisze:To , że Wlazłego nie ma to można było przewidzieć ale , że nie ma Mateusza Miki a jest Wierzbowski , Hebda , Żaliński to jest to dziwne i niezrozumiałe.
O tym też właśnie chciałem wspomnieć.
Skoro są Wierzbowski, Hebda (zwłaszcza) i Żaliński to czemu nie ma Miki ?
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: luck191 »

sony16 pisze:No to chyba już koniec tematu Wlazłego w kadrze.
nie ma szans na kolejne powołanie już,w MŚ też nie zagra jeśli teraz go nie powołał Anastasi,moim zdaniem jakiego odejście ze Skry po tym sezonie jest duże
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: luck191 »

Rafa pisze:
sony16 pisze:To , że Wlazłego nie ma to można było przewidzieć ale , że nie ma Mateusza Miki a jest Wierzbowski , Hebda , Żaliński to jest to dziwne i niezrozumiałe.
O tym też właśnie chciałem wspomnieć.
Skoro są Wierzbowski, Hebda (zwłaszcza) i Żaliński to czemu nie ma Miki ?
taki kaprys miał Anastasi,ale i tak żaden z nich nie zagra w pierwszej reprezentacji,co najwyżej w kadrze B
Kurek7
Posty: 696
Rejestracja: 3 paź 2011, o 14:10
Płeć: M
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Kurek7 »

Brak najlepszego polskiego atakującego w kadrze to strzał we własną stopę...


Zemści się to jeszcze...
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2013, o 16:50 przez Kurek7, łącznie zmieniany 1 raz.
Polska biało-czerwoni... :)
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Alfred Tennyson »

Myślę, że brak powołania dla Miki przy powołaniach dla Hebdy czy Żalińskiego to swoista manifestacja Anastasiego w kierunku Mateusza pod tytułem "zawiodłeś mnie". Co ciekawe Anastasi zawsze podkreślał, że mimo, iż Mika nie gra regularnie to on widzi go w swojej wizji budowy składu itd. Teraz kiedy z Mateusza zrezygnował symbolicznie można niestety Mikę zacząć odstawiać na półkę "talenty niespełnione". Bo to właśnie obecność w kadrze była ostatnim bastionem sugerującym sportową wartość tego zawodnika :(
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
robal
Posty: 111
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 15:02
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: robal »

Kurek7 pisze:Brak najlepszego polskiego atakującego w kadrze to strzał we własną stopę...


Zemści się to jeszcze...
Najwyraźniej się nie dogadali, bo nie wierzę, że AA w ogóle nie chciał powołać Mariusza. Zresztą dość długo chodziły plotki, że będzie. Nawet Mielewski o tym pisał.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3242
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Kicu »

Kurek7 pisze:Brak najlepszego polskiego atakującego w kadrze to strzał we własną stopę...


Zemści się to jeszcze...
Faktycznie... nie ma go już od kilku lat w kadrze, a medali co chwilę nam przybywa ;) Nie mam nic przeciwko Wlazłemu w reprezentacji, ale bez niego kadra też sobie poradzi. Konarski to jest przyszłość i na niego trzeba stawiać.
Rafa
Posty: 182
Rejestracja: 3 kwie 2012, o 13:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Rafa »

Alfred Tennyson pisze:Bo to właśnie obecność w kadrze była ostatnim bastionem sugerującym sportową wartość tego zawodnika :(
Jaką wartość sportową ma Hebda, który został powołany do kadry ?
Będzie w kadrze B, ale skoro on jest, a Miki nie ma to czegoś chyba nie rozumiem.
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Alfred Tennyson »

Jaką wartość sportową ma Hebda, który został powołany do kadry ?
Będzie w kadrze B, ale skoro on jest, a Miki nie ma to czegoś chyba nie rozumiem.
Napisałem, ze moim zdaniem chodziło tylko o to aby pokazać, że Miki w kadrze już nie ma. A to czy jest tam taki zawodnik jak Hebda czy Iksiński to nie ma znaczenia. Dzisiaj są jutro już ich nie będzie.
Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: maciek77 »

szkoda że Mariusz nie chciał grać w reprezentacji, pewnie już w niej nie zagra nigdy a szkoda ;/
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Brak najlepszego polskiego atakującego w kadrze to strzał we własną stopę...


Zemści się to jeszcze...
Lepiej, żeby nie.
Co do braku Wlazłego, to mnie on nie martwi, a nawet tak po cichu się spodziewałem. A dlaczego:
1. Nie jakiś super sezon by powracać (tak wiem grał na przyjęciu).
2. Wiek 30 lat i mając perspektywe IO 2016,, to też stawiałbym na duet Konarski-Bartman czy jak kto woli Bartman-Konarski (26 i 24 lata), spokojnie nasz atak może to być na kilka dobrych lat, no chyba, że ktoś się objawi. Krzysiek, Bociek, to wydaje się nie ten poziom i jakoś bardzo na nich nie liczę tym bardziej, że choćby od Konar, dużo młodsi nie są (rok), a różnica poziomu jest znaczna- według mnie, może się myle.
Tyle ode mnie, może to kontrowersyjna opinia dla niektówych ale tak jest.
Co do rozgrywających, to dwójka nie do podważenia i ktoś na 3 pewnie Woicki.
Co do przyjęcia- znana czwórka (chyba, że któryś coś wolnego dostanie), do tego Włodarczy, Ferens, może Wierzbowski (jako 7), reszty nie biorę wcale pod uwagę.
Co do libero: Igła i Zatorski.
Na środku: (w mojej opini): Pit, Wiśnia, Możdżi i Wrona to powinni być pewniacy, na 5 chętnie widziałbym Haina, ale pewnie będzie Kosok (choć może zostanę miło zaskoczony).
O ataku mówiłem, także tyle.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: lucass90 »

Rafa pisze:Jaką wartość sportową ma Hebda, który został powołany do kadry ?
Będzie w kadrze B, ale skoro on jest, a Miki nie ma to czegoś chyba nie rozumiem.
Przecież Anastasi wspominał już wcześniej, że rozmawiał ze wszystkimi kandydatami. Czyli zapewne z Zagumnym, Wlazłym i Miką również. Widocznie nie każdy wyraził chęć gry w kadrze po ciężkim sezonie. A w przypadku Miki trzeba brać pod uwagę to, że nie każdy mógłby chcieć pracować z kadrą B. Dla takiego Hebdy czy Janusz może być to ich szczytowe osiągnięcie i przy okazji szansa wykazania się, znalezienia lepszych klubów... Mika nie musi już niczego udowadniać, bo lepszy raczej nie będzie, no i ma już, i to pewnie nie mały, kontrakt w dobrym klubie.
AZS CZĘSTOCHOWA!
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: rafael86 »

mi w tej kadrze najbardziej brakuje..... i tu pewnie zaskoczę większość z Was.... Bąkiewicza

Jedno trzeba podkreślić - Bąku w tym sezonie pograł całkiem sporo i to na dobrym poziomie. Wiadomo, że kadry już nie zbawi, ale mieć takiego gracza w szerokiej kadrze to rzecz nieoceniona. To chyba jedyny gracz, który jest w stanie zastąpić Winiarskiego lub Ruciaka w 12 gdyby przyszła taka konieczność. Z całej grupy pozostałych pozostałych przyjmujących nikt nie gwarantuje tak pewnego przyjęcia jak Michał (by nie powiedzieć, że większość to jednak przyjmuje dość słabo). Szkoda, bo chłopak kadrze nigdy nie odmawiał, zawsze dawał z siebie wszystko. A jak wcześniej pisałem jego przyjęcie, gra obronna i zagrywka, byłaby szalenie wartościowa nawet w kontekście krótkich zmian do drugiej linii.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: compact »

rafael86 pisze:mi w tej kadrze najbardziej brakuje..... i tu pewnie zaskoczę większość z Was.... Bąkiewicza

Jedno trzeba podkreślić - Bąku w tym sezonie pograł całkiem sporo i to na dobrym poziomie. Wiadomo, że kadry już nie zbawi, ale mieć takiego gracza w szerokiej kadrze to rzecz nieoceniona. To chyba jedyny gracz, który jest w stanie zastąpić Winiarskiego lub Ruciaka w 12 gdyby przyszła taka konieczność.
Odkad wrocil Winiarski, to Ruciak juz nie jest przyjmujacym w oczach AA. Obstawiam, ze i w tym sezonie Winiarski bedzie orał cała LŚ i Memoriał, a potem na imprezie docelowej słaniał sie na nogach. Ruciak za to w kazdym secie na zagrywke za Mozdzona. Jak AA godzi sie na gre 3 przyjmujacymi majac w 12 Ruciaka, to jakikolwiek epizod Bąkiewicza wskakujacego z szerokiej kadry uwazam za kompletnie abstrakcyjny. :)
placid
Posty: 501
Rejestracja: 27 maja 2011, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: placid »

Grzegorz Bociek to będzie nasz atakujący na lata , siła , dynamika , zasięg . O Wlazłym za rok , dwa już nikt nie będzie wspominał . Bartman , Konarski na teraz ok ale rok dwa i będą tylko zmienikami w kadrze . Jak na pierwszy sezon w PL to Bociek rewelacja . prawdziwa armata na prawym , atakujący na którego kadra czekała od dawna .
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: madlark »

lucass90 pisze: Mika nie musi już niczego udowadniać, bo lepszy raczej nie będzie, no i ma już, i to pewnie nie mały, kontrakt w dobrym klubie.
Mice kontrakt właśnie się kończy
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: lucass90 »

madlark pisze:
lucass90 pisze: Mika nie musi już niczego udowadniać, bo lepszy raczej nie będzie, no i ma już, i to pewnie nie mały, kontrakt w dobrym klubie.
Mice kontrakt właśnie się kończy
W Resovii ? Nawet jeśli, to w Gdańsku chętnie go zostawią.
AZS CZĘSTOCHOWA!
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: rafael86 »

compact pisze:
rafael86 pisze:mi w tej kadrze najbardziej brakuje..... i tu pewnie zaskoczę większość z Was.... Bąkiewicza

Jedno trzeba podkreślić - Bąku w tym sezonie pograł całkiem sporo i to na dobrym poziomie. Wiadomo, że kadry już nie zbawi, ale mieć takiego gracza w szerokiej kadrze to rzecz nieoceniona. To chyba jedyny gracz, który jest w stanie zastąpić Winiarskiego lub Ruciaka w 12 gdyby przyszła taka konieczność.
Odkad wrocil Winiarski, to Ruciak juz nie jest przyjmujacym w oczach AA. Obstawiam, ze i w tym sezonie Winiarski bedzie orał cała LŚ i Memoriał, a potem na imprezie docelowej słaniał sie na nogach. Ruciak za to w kazdym secie na zagrywke za Mozdzona. Jak AA godzi sie na gre 3 przyjmujacymi majac w 12 Ruciaka, to jakikolwiek epizod Bąkiewicza wskakujacego z szerokiej kadry uwazam za kompletnie abstrakcyjny. :)
wiadomo, że AA ma już w głowie 14-16 siatkarzy, z którymi będzie pracował na treningach i te powołania w zasadzie jednoznacznie ten podział wskazują. Wiadomo, że 4 przyjmujących będzie taka sama jak rok temu. Ale nie można przecież wykluczyć jakiś kontuzji, dlatego powinniśmy mieć w zanadrzu kogoś, kto oprócz wymienionej dwójki zagwarantuje nam dobre przyjęcie.
Rafa
Posty: 182
Rejestracja: 3 kwie 2012, o 13:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Rafa »

lucass90 pisze:
madlark pisze:
lucass90 pisze: Mika nie musi już niczego udowadniać, bo lepszy raczej nie będzie, no i ma już, i to pewnie nie mały, kontrakt w dobrym klubie.
Mice kontrakt właśnie się kończy
W Resovii ? Nawet jeśli, to w Gdańsku chętnie go zostawią.
Mika się bardzo ceni.
Teraz większą część kontraktu płaciła mu Resovia.

Nie wiem jak tam Lotos finansowo będzie wyglądał w przyszłym sezonie.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: madlark »

lucass90 pisze:
madlark pisze:
lucass90 pisze: Mika nie musi już niczego udowadniać, bo lepszy raczej nie będzie, no i ma już, i to pewnie nie mały, kontrakt w dobrym klubie.
Mice kontrakt właśnie się kończy
W Resovii ? Nawet jeśli, to w Gdańsku chętnie go zostawią.
Tyle, że będzie sporo mniejszy, a z tego co wiem to wymagania miał spore.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: compact »

rafael86 pisze: wiadomo, że AA ma już w głowie 14-16 siatkarzy, z którymi będzie pracował na treningach i te powołania w zasadzie jednoznacznie ten podział wskazują. Wiadomo, że 4 przyjmujących będzie taka sama jak rok temu. Ale nie można przecież wykluczyć jakiś kontuzji, dlatego powinniśmy mieć w zanadrzu kogoś, kto oprócz wymienionej dwójki zagwarantuje nam dobre przyjęcie.
Kubiak bedzie grał, chociaz chyba juz nigdy w zyciu nie zagra tak dobrze w przyjeciu jak na ME 2011.
Awatar użytkownika
Arogancja
Posty: 369
Rejestracja: 6 sie 2008, o 18:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Arogancja »

Nie ma Bąkiewicza - ostatnio znów się odezwały problemy z plecami i dlatego przeciwko PW grał Cupko. A dlaczego nikt nie pyta o Czarnowskiego, który jeszcze 1,5 roku temu był z AA na Pucharze Świata? Pewnie dlatego, że tu absencja też jest oczywista: zdrowie. Obaj zwyczajnie nie podołaliby fizycznie trudom gry w reprezentacji.

Nieobecność Miki dziwna. Ale może też coś ze zdrowiem nie tak u Mateusza? Z drugiej strony, i tak wątpię, by dostał szansę na grę. Stawiam, że przyjmującymi do rywalizacji o "12" będą Włodarczyk i Ferens.

A może wpływ na ostateczny kształt listy miały jednak rozmowy z kadrowiczami, np. kapitanem Możdżonkiem? Wiem, że AA decyzje podejmuje sam (no, pewnie po konsultacji z Gardinim), ale po 2 latach pracy w grupie wytworzyła się już fajna więź i jednak zawodnicy swój głos mogą mieć.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Pele »

Guilder pisze:Stawiam piwo człowiekowi, który w sensowny i przekonujący sposób wyjaśni mi, co w kadrze robi Miłosz Hebda.
To samo sobie pomyślałem ale może to jest jakieś 'promowanie" zawodnika, układ z menago ? Tak tylko przypuszczam
Cieszy mnie obecność w szerokiej kadrze Żurka, uwazam że to libero który robi największe postępy w ciągu ostatniego sezonu.
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: madlark »

Skoro Panas ma prowadzić kadrę B, mógł sugerować z kim chciałby pracować.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: ksjw90 »

Największy pozytyw: brak frustrata Zagumnego w kadrze i bezambicyjnego Bąkiewicza :)
Największy negatyw: obecność Hebdy, Haina, Muzaja - na kadrę nie ten poziom
Największy nieobecny: Wlazły jako klasowy atakujący, który przydałby się kadrze oraz Dębiec na libero
Edyta

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Edyta »

Pele pisze:Cieszy mnie obecność w szerokiej kadrze Żurka, uwazam że to libero który robi największe postępy w ciągu ostatniego sezonu.
Na jakiej podstawie tak uważasz? Ile jego meczów z tego sezonu widziałeś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”