Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Mateusz1993 »

Ja swoje zdanie zaprezentowałem już kilka tygodni temu- Bociek na pierwszego i zdania się trzymam cały czas. Radzę poczytać dokładnie posty, bo ci co chcieli Boćka raczej nie narzekają- raczej ci co uważają, że nie jego czas.
Awatar użytkownika
figol
Posty: 1217
Rejestracja: 24 lis 2009, o 13:41
Płeć: M
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: figol »

Myślę że ogrywanie Boćka kosztem Bartmana jest definitywnym rzuceniem ręcznika jeszcze przed Mistrzostwami Europy, AA chce ogrywać Grzegorza już pod przyszłoroczne MŚ, przecież nikt zdrowo myślący nie napiszę że Grzegorz jest w tej chwili siatkarzem lepszym od Bartmana. JJ został jako alternatywa i ewentualny chłopiec do bicia, Bociek ogra się trochę na imprezie rangi mistrzowskiej na której i tak nie mamy szans a Bartman spokornieje do przyszłorocznej imprezy docelowej. I wilk syty i owca cała.
poznasz głupiego po czynach jego
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Skra_7 »

kanimo pisze:
KChudz pisze:]

Jesli chodzi o moja ocene Wlazlego to czemu nie odniosles sie kolego Skra do postawowego warunku jakim jest przyjecie powolania przez zawodnika. W sezonie, w ktorym Wlazly byl najlepszym polskim atakujacym PlusLigi to ZB byl najlepszym atakujacym LS.
W ostatnim sezonie Twoj faworyt z bardzo miernym skutkiem gral na przyjeciu.
Mowimy o formie obecnej nie o przeszlosci.
Co nie zmienia faktu, ze prawdopodobnie jest dalej bardzo dobrym atakujacym. Prawdopodobnie.
A MVP to tytul uznaniowy. I bylo to jakis czas temu to znaczy 2 lata temu
Aby przyjąć powołanie trzeba je najpierw otrzymać (nie będę opowiadał Ci całej historii Wlazły vs AA bo nie chce mi się tyle pisać)
Grał z bardzo miernym skutkiem jeżeli chodzi o sam element przyjęcia( mimo to łapał się spokojnie do szerokiej kadry jako przyjmujący patrz np Hebda) w ataku wyglądało to ok. Jeszcze nie wiem czy pamiętasz sezon kończył jako klasyczny gracz na przekątnej a wtedy grał bardzo dobrze. Twoja dalsza część wypowiedzi jest sprzeczna z pierwszym akapitem. Piszesz, że MVP to tytuł uznaniowy natomiast najlepszy atakujący już nie ? Oba wydarzenia ( LM i LŚ ) miały miejsce w tym samym roku więc argument ,, bo to było dawno " jest nie trafny.
kanimo

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: kanimo »

Mamy srebrnych kadetow i zlote kadetki :D

Kiepsko to pewnie bedzie wygladalo wprowadzanie tej mlodziezy do doroslej siatkowki. A to nie jest ten temat niestety.

A w ogole to nie ma zlych opcji.
Jak cos ugraja to nas zaskocza i uciesza. Jak dostana lanie z kretesem to nastapia zmiany trenera, z nowy nam zawsze lepiej idzie moze powinnismy zmieniac co roku :] :] :]
Sorry- jest zla opcje -miejsce kolo 5 i tlumaczenie, ze tylko na tyle mamy potencjalu. I wtedy jedynym pozytywem bedzie ogranie Bocka i troche Wlodarczyka.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Basil »

Zawsze zastanawiał mnie fenomen Jakuba Jarosza - rozumiem sympatię tzw. 'ekspertów' do jego ojca do niedawna w końcu kolegi po fachu ale trzeba znać granice bo jak się ją przekroczy łatwo można popaść w groteskę. Dla przykładu pan Papke:
Teraz wszyscy wiedzą, że numerem jeden będzie Jarosz, a Bociek będzie mu pomagał. Kiedy w kadrze był Bartman, to nie było wiadomo, kto jest podstawowym atakującym.
Ja na szczęście nie jestem z Jaroszami w żaden sposób spokrewniony po linii krwi czy kontaktów więc mogę to powiedzieć - chyba jasne dla każdego jest to, że sympatyczny Kuba to w rzeczywistości bardzo 'cienki bolek' na tym ataku. Rozumiem, że Bartman bardzo w takiej sytuacji tych wszystkich tzw. 'ekspertów' bolał ale przecież "Bartmana przyjmującego już nie ma" w głównej mierze zawdzięczamy właśnie Jakubowi - czy gdyby nadawał się na atakującego Anastasi myślał by w ogóle nad Bartmanem, który mógł grać jako naturalny zmiennik Kurka?

Biedny ten Grzegorz Bociek... tzw. 'eksperci' najpierw piszą jak poprowadzi nas na ME a potem przypominają, że teraz Kuba jest bezdyskusyjnie tym pierwszym.
[edit]
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: leeon »

Papkę daje do zrozumienia, że ZB psuł atmosferę w zespole. To byłaby ironia losu.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: sb.slav »

Ahaha - Bartman dobry duch drużyny? :]. To miał być jego największy - pozasportowy atut, bo jak słabo grał - to przynajmniej część osób mówiła, ze Zbigniew "napędza" zespół. Mit obalony?
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
robal
Posty: 111
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 15:02
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: robal »

Bez przesady, nie jeden Bartman w reprezentacji jest konfliktowy, tylko najwyraźniej akurat jego dało się zastąpić. Inna sprawa, że większość naszych grajków raczej nie może się pochwalić mocnym charakterem.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Skrzypek »

leeon pisze:Papkę daje do zrozumienia, że ZB psuł atmosferę w zespole. To byłaby ironia losu.

Mój Serbski znajomy był na piątkowym meczu i mówił mi, że Bartman dość ostro ściął się Żygadłą, który nawet "nie powąchał" boiska.

Bartman od pewnego czasu wychodzi na personalne wycieczki do kolegów z zespołu i ludzi środowiska, więc nie można powiedzieć, że kreował dobrą atmosferę.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Skrzypek »

robal pisze:Bez przesady, nie jeden Bartman w reprezentacji jest konfliktowy, tylko najwyraźniej akurat jego dało się zastąpić. Inna sprawa, że większość naszych grajków raczej nie może się pochwalić mocnym charakterem.
Jedną sprawą jest mieć "mocny" a drugą toksyczny charakter. Bartman posiada ten 2.
robal
Posty: 111
Rejestracja: 21 wrz 2012, o 15:02
Płeć: K
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: robal »

Skrzypek pisze:
robal pisze:Bez przesady, nie jeden Bartman w reprezentacji jest konfliktowy, tylko najwyraźniej akurat jego dało się zastąpić. Inna sprawa, że większość naszych grajków raczej nie może się pochwalić mocnym charakterem.
Jedną sprawą jest mieć "mocny" a drugą toksyczny charakter. Bartman posiada ten 2.
Nie szukam żadnej spiny, tylko spytam tak zwyczajnie z czystej ciekawości - skąd wiesz?
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Skra_7 »

robal pisze:Bez przesady, nie jeden Bartman w reprezentacji jest konfliktowy, tylko najwyraźniej akurat jego dało się zastąpić. Inna sprawa, że większość naszych grajków raczej nie może się pochwalić mocnym charakterem.
Drugim w kadrze zaraz po Bartmanie z mocnym charakterem był Ignaczak też już go nie ma.
Jeśli chodzi o te uszczypliwości z Łukaszem to już słyszeliśmy podczas LŚ. Zastanówcie się czy nie irytowało by Was takie zachowanie ciągłe wywyższanie się i te ,,szarpania" naszego bohatera po każdej udanej akcji.
Nana
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2013, o 23:40

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Nana »

"Anastasi w krótkiej rozmowie z działaczami PZPS zapewnił, że o wyborze decydowały tylko względy sportowe, a Bartman nie zagra w EURO, bo jest ostatnio w słabszej formie."
To raczej tyle na ten temat.
rocky
Posty: 1203
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: rocky »

Może Anastasi zadzwoni po Piotrka Gruszkę :D
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: leeon »

Czy Bartman to mocny charakter? Na pewno ekspresyjny zawodnik, ale jeśli to co niektórzy piszą to prawda to właściwym opisem sytuacji byłaby "sodówka".
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: dreamer »

leeon pisze:Czy Bartman to mocny charakter? Na pewno ekspresyjny zawodnik, ale jeśli to co niektórzy piszą to prawda to właściwym opisem sytuacji byłaby "sodówka".
Miałeś kiedykolwiek w odniesieniu do Bartmana wątpliwość, że właściwym określeniem jego postawy jest "sodówka"?

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: krzysiu »

Przecież my i tak mamy szansę tylko na brąz :) Ale z takimi problemami kadrowymi nie wiem czy my to ugramy.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: pewniak »

Nana pisze:"Anastasi w krótkiej rozmowie z działaczami PZPS zapewnił, że o wyborze decydowały tylko względy sportowe, a Bartman nie zagra w EURO, bo jest ostatnio w słabszej formie."
To raczej tyle na ten temat.
Im bardziej zapewniają że o wyborze zdecydowały tylko względy sportowe, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że było dokładnie odwrotnie.
AA podjął męską decyzję i chwała mu za to. Co wniesie Bociek? Historia pokaże :) Poprzeczki nie ma zbyt wysoko powieszonej, więc raczej powinien podołać. Tylko czy to nam da jakieś ważne zwycięstwo (Bułgaria/Rosja)...
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: troche zorientowany »

Życzę chłopakom jak najlepiej ale nie widzę realnie ich w 4.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: dreamer »

krzysiu pisze:Przecież my i tak mamy szansę tylko na brąz :) Ale z takimi problemami kadrowymi nie wiem czy my to ugramy.
@krzysiu
Ja nie chcę żadnego medalu. Powiem więcej - uważam, że porażka naszej reprezentacji na ME przyniesie nam więcej korzyści niż przypadkiem zdobyty medal. Porażka zapewni nam przynajmniej to, że zostanie wreszcie wykopany z posady AA, bo jeżeli nie daj Boże zostanie jeszcze dłużej, to rany po nim będziemy lizać jeszcze w stulecie wybuchu II wojny światowej.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: leeon »

dreamer pisze:
leeon pisze:Czy Bartman to mocny charakter? Na pewno ekspresyjny zawodnik, ale jeśli to co niektórzy piszą to prawda to właściwym opisem sytuacji byłaby "sodówka".
Miałeś kiedykolwiek w odniesieniu do Bartmana wątpliwość, że właściwym określeniem jego postawy jest "sodówka"?

dreamer
W przeciwieństwie do Ciebie uważałem, że Bartman ma potencjał na naprawdę dobrą grę na ataku. Teraz myślę, że to atakujący dobry na dobrą grę reprezentacji. Jak coś już nie gra to Bartman nie pociągnie. Nie wiem czy to "parasol bezpieczeństwa" od AA, czy też sezon w Resovii (dla mnie sportowo głupi wybór, bo powinien grać jak najwięcej) ale wraz z upływem czasu nie ma u Niego progresu. Para idzie w gwizdek czyli w za dużo gadania.
Pomysł AA dobry tylko wtedy jak, nawet ryzykując postawi w dłuższym okresie (o ile będzie mu dane) na młodych (Bociek, Muzaj). Bo to, że nie można liczyć na dłuższe momenty dobrej gry Jarosza to raczej pewne.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: dreamer »

leeon pisze:...W przeciwieństwie do Ciebie uważałem, że Bartman ma potencjał na naprawdę dobrą grę na ataku...
ale wraz z upływem czasu nie ma u Niego progresu. Para idzie w gwizdek czyli w za dużo gadania...
W moim poście na temat jego siatkarskich umiejętności nie pisałem nic, więc właściwie nie masz za bardzo podstawy do porównania jaka jest różnica w ocenie przez nas jego potencjału siatkarskiego. Gdybym tę część wypowiedzi miał uzupełnić, to powiedziałbym, że jest to zawodnik o potencjale większym niż tzw. przeciętny, ale trudno mu go "oszlifować" i utrzymać na dłuższą metę właśnie przez "sodówkę". W końcu sam też napisałeś, że jego problemem jest zbytnia skłonność do gadania. Jak zwał tak zwał - jak przeanalizujesz co i gdzie gada/ł, to zobaczysz przed oczami transparent z napisem "Bartman=sodówka".

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: OldTimer »

leeon pisze:"parasol bezpieczeństwa" od AA
Poruszyłeś ważną rzecz, o której myślałem wczoraj wracając z pracy:) To taka moja mała teoria spiskowa, nie mająca pewnie nic wspólnego z rzeczywistościa, ale uważam że Anastasi wie że ME mogą zakończyć się blamażem. Odsunięcie Bartmana to może być taka koleżenska przysługa, ochrona go przed ewentualną nagonka mediów:) Tyle tytułem porannych żartów:) Możesz podać gdzie Papke wspominał o Bartmanie, jakiś link?

Osobiście dawno tak nie ucieszyła mnie decyzja personalna trenera kadry. I tak sądze ze na ME daleko nie zajdziemy, ale uwązam że dobrze się stało, że Bartmana nie ma w kadrze. Jest coś takiego jak "karma". Zbyszkowi zbyt często w tym sezonie język uciekał zza zębów. To dziecinna reakcje na krytyke Mazura i Boska, to dziwny najazd z partyzanta na Wlazłego w Przeglądzie Sportowym, to zbytnia pewnosc siebie i przekonanie ze w jakiej formie by nie był to i tak w kadrze bedzie, to śmieszny wrecz tekst o Wronie w wywiadzie z Wanią. Takie zachowania zawsze wracaja ze zdwojoną siłą. Teraz też nie było inaczej.W podpisie pod postami mam super cytat, który obecnie mocno propagowany jest w lidze NFL - RUN MORE THAN YOUR MOUTH. Zbyszek powinien mocno go pokontemplować;)
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6842
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: leeon »

Na sport.pl jest wywiad z Papke
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: OlaMleko »

Czy ktoś mógłby mi streścić lub podrzucić źródło tego wywiadu Bartmana z Wanio,o którym tak wszyscy mówią?
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: OldTimer »

leeon pisze:Na sport.pl jest wywiad z Papkę.

http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,1 ... w_nie.html

Już mam. Szcerze mówiąc to Papke to po Romanie kolejny osobnik z klubu "wiem, ale nie powiem". Tak czy inaczej dziwię się, że tak późno to wyszło, bo wg mnie te kwasy pomiędzy Bartmanem a kilkoma kadrowiczami powstały już podczas Olimpiady, kiedy to tata Bartman tak sympatycznie wypowiedział się o rezerwowych.
OlaMleko pisze:Czy ktoś mógłby mi streścić lub podrzucić źródło tego wywiadu Bartmana z Wanio,o którym tak wszyscy mówią?
Ola:)
http://www.siatkarskaligatv.pl/Dostalis ... twarz.html
Ostatnio zmieniony 3 wrz 2013, o 07:47 przez OldTimer, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: OldTimer »

del
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: krzysiu »

Zibi poczuł się zbyt pewny siebie i ta pewność go zgubiła - był kompletnie bez formy . Sam też nie liczę na medal przy takiej grze naszych przeciwników ,a Rosja może być jeszcze mocniejsza bo Michajłow jest przymierzany na przyjęcie. Najlepiej dla nas,żeby znaleźć drugiego Winiara w najbliższych latach i mieć jakiegoś dobrego atakującego,ale to tylko pobożne życzenia
gokuskra
Posty: 143
Rejestracja: 23 sie 2013, o 09:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: gokuskra »

to kto odpada z kadry? stawiam na Nowakowskiego. Po chorobę nam 4 środkowych.
Awatar użytkownika
OldTimer
Posty: 682
Rejestracja: 25 cze 2013, o 07:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: OldTimer »

gokuskra pisze:to kto odpada z kadry? stawiam na Nowakowskiego. Po chorobę nam 4 środkowych.

Też bym go odstrzelił. Jak czyścić kadrę z ludzi bez formy to po całości. Wg mnie pojedziemy 5 przyjmujacymi, w razie gdyby z Winiarem były kłopoty.
Zagumny, Drzyzga, Wlazły, Konarski, Kubiak, Mika, Buszek, Winiarski, Kłos, Wrona, Nowakowski, Możdżonek, Zatorski, Ignaczak, Antiga, Blain. Chapeau bas!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”