Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: mateuszFD »

No mieliśmy grać w LE (może będziemy), ale mamy jeszcze kwalifikacje do ME...
Ręce opadają... Żebyśmy musieli się kwalifikować do ME.
SevenUP
Posty: 984
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: SevenUP »

W sumie to, że jesteśmy w słabszej grupie Grand Prix może dać nam łatwy awans do Final 6, dodatkowo jeśli uda się lekko poprawić wynik na MŚ możemy sporo skoczyć w rankingu. Jednak kluczowe znaczenie w kwalifikacjach do IO będą miały MŚ, WGP 2015 oraz ME 2015. Trzeba zrobić wszystko by awansować na Puchar Świata. Bez tego praktycznie nie mamy szans na Igrzyska.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: maciek77 »

jak oceniacie powołania Makowskiego? nie śledzę OL ale brak np Bednarek, Sadurek, Koniecznej, Skorupy to zaskoczenie. Powrót Zenik, Bełcik, Dziękiewicz :o również
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: krzysiu »

Jedynie to najwyżej brakuje Koniecznej ,która nawet dobrą ma formę .Sadurek dopiero zaczyna grać , Bednarek ciągle się leczy ,a Skorupa -może jest w gorszej formie..
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: mateuszFD »

Liczyłem po cichu, że Jagieło wróci (choć słyszałem, że jest w słabej formie).
Ciekawe, ile osób z tej kadry zostanie do MŚ. Jakby zostało tak jak jest, to może i Glinka by się skusiła.
SevenUP
Posty: 984
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: SevenUP »

Przecież Sadurek dopiero zaczęła teraz sezon, Bednarek i Skorupa kontuzjowane, a Konieczna miała już wiele szans. Cieszy powołanie Mroczkowskiej. No ale najważniejsza obecność najlepszych zawodniczek. Potencjalny, przykładowy skład, powiedzmy Bełcik, Gajgał, Dziękiewicz, Glinka, Werblińska, Skowrońska, Zenik to praktycznie skład z IO. Moim zdaniem taki skład to pierwsza trójka Europy, a na świecie prócz Brazylii też ma duże szanse. Byle tylko nie okazało się, że to tylko na 1 turniej, a już na WGP lub MŚ znów Werblińska i reszta nie zagra. Glinka ok, wiele już grała i nie przeginajmy, ma swoje lata.
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: phil »

maciek77 pisze:jak oceniacie powołania Makowskiego? nie śledzę OL ale brak np Bednarek, Sadurek, Koniecznej, Skorupy to zaskoczenie. Powrót Zenik, Bełcik, Dziękiewicz :o również
Bednarek - kontuzja
Sadurek - dopiero tydzień temu znalazła klub
Konieczna - jej forma faluje
Skorupa - nie będzie grać w reprezentacji, bo ma "kontuzję nadgarstków"

mateuszFD, Jagieło nie jest w najlepszej dyspozycji. Jeden mecz ma dobry, potem 2 fatalne.

troche zorientowany , a dlaczego nie Wojcieska? Jest w niezłej dyspozycji. Może nie jest wybitną siatkarką, ale do reprezentacji Polski się nadaje (bardziej niż Zuza Efimienko, którą uwielbiam, ale nie zasługuje na miejsce w kadrze)
baleron
Posty: 55
Rejestracja: 20 sie 2013, o 12:27
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: baleron »

Kobieca reprezentacja w takim składzie..., eh miło będzie popatrzeć:) KSD w dobrej formie, AW i MGM także, jeżeli nie rozleniwią się do stycznia to powinny wygrać. A daj im Panie lekką przeprawę to może apetytu nabiorą na cały 2014 rok.

Co do podanych składów to widziałbym w nim K.Konieczną, E.Skowrońską, Grejman. Dwie pierwsze to charakterne dziewczyny, potrafią walczyć w ataku bez strachu w oczach, trzecia to talent który warto by wypróbować na powaznej imprezie.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: troche zorientowany »

Bardzo dobra selekcja. Makowski jakby czytał moją listę. Oczywiście trzy młode z kadetek/juniorek czyli Smarzek, Bałdyga, Grejman to przyszłość naszej kadry. W tym turnieju raczej nie zagrają ale już wiadomo, że już wkrótce zagrają. To dla nich sygnał aby się dalej starać. zgadzam się że w tym składzie mogłyby z powodzeniem powalczyć o medal w ME. Na świecie byłoby nieco gorzej bo Brazylijki, Amerykanki, Japonki i Chinki chyba są lepsze ale tylko na papierze więc mogłyby powalczyć. Jednak wątpię aby w tym składzie zagrały na MŚ choć kto wie.
SevenUP
Posty: 984
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: SevenUP »

Amerykanki mają zupełnie nowy skład z Hill, która jakoś fantastycznie nawet jak na orlen Ligę nie gra i w ataku Murphy, która gra dobrze co 2 lub 3 mecz. Chinki i Japonki przegrały mistrzostwa Azji z Tajlandią (!!!) i również mają nowe składy. Jak na mój gust oprócz Brazylii i Rosji nikt nie może aktualnie być niczego pewny.
phil
Posty: 1283
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: phil »

Dla Amerykanek najważniejszą imprezą są Igrzyska Olimpijskie. Ten sezon reprezentacyjny niektóre zawodniczki sobie odpuściły. M.in. dlatego szansę dostała Hill. Później, gdy do kadry wróciła Larson to Kim dzielnie dopingowała swoje koleżanki w kwadracie. Hill jeszcze nie tak dawno grała na środku i na przyjęcie przestawiono ją chyba sezon temu, więc do Rio ma czas :)
Tajlandia nie jest taka słaba jakby mogło się wydawać. Dziewczyny nie są wysokie, ale grają szybką i techniczną siatkówkę.
Nie tak dawno Polski przegrały z Tajkami w WGP.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: troche zorientowany »

właśnie obejrzałem mecz Sopotu z Vakifbankiem. Jedyna siatkarka na poziomie światowym to Mariola Zenik. bardzo cieszy jej forma. Dziewczyna znów gra jak profesor-libero. Szkoda że reszta nawet z Izą Bełcik grały bardzo przeciętnie. Efimienko nie mieści sie w składzie reprezentacji, jej ataki wołają o pomstę do nieba. Iza niedokładna i brak kombinacji jakby nie ufała swoim śrdokowym ale słusznie bo ani Szeluhina ani Efimienko nie prezentowały nawet poziomu średniego europejskiego. Niestety Podolec też kiepsko. Zenik jednak zachwyca i to super sprawa.
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: troche zorientowany »

Niemczyk ma rację. To po prostu nie mieści się w głowie aby w tym składzie Polki przegrały z Belgijkami. Wg mnie szanse Belgijki mają przy kontuzji lub innej niedyspozycji którejś z dziewczyn. Przy obecnej formie wymienionych pań nie ma innej opcji jak zwycięstwo. Charlotte Leys jest dobra siatkarką ale do Glinki i KSD to jej daleko. Iza gra ostatnio fajnie i nie musi się obawiać gry kombinacyjnej bo każda dziewczyna może kończyć piłkę. Zenik to ostoja obrony i przyjęcia. No i wreszcie nieobliczalna Anka. Ta dziewczyna to gwarancja przyjęcia na światowym poziomie. Kibicujmy im. Ja będę na meczu więc już nie mogę się doczekać. ;)
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: ursula127 »

nazwiska nie grają
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: troche zorientowany »

do ursula- zgoda pełna. To tylko sport i wszystko może się zdarzyć. Jednak swoja opinię sformułowałem na podstawie ostatnich obserwacji a nie kierując się tylko samymi nazwiskami. Mamy po prostu więcej atutów ale samo się nie wygra trzeba w mecze włożyć maksimum wysiłku i zaprezentować wysokie umiejętności. To fakt. ;)
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: mateuszFD »

Widziałem dzisiejszy mecz Police - Sopot. Czyżby Podolec wróciła do formy?
Bełcik świetnie rozgrywa, mam nadzieję, że znajdzie się w składzie na turniej w Łodzi.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: madlark »

mateuszFD pisze:Widziałem dzisiejszy mecz Police - Sopot. Czyżby Podolec wróciła do formy?
Bełcik świetnie rozgrywa, mam nadzieję, że znajdzie się w składzie na turniej w Łodzi.
A Mariola momentami bezradna
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: troche zorientowany »

do madlark- Chyba oglądałeś inny mecz bo ja nie zauważyłem u Marioli nawet przez chwilę bezradności. Grała równo i stabilnie w przyjęciu i obronie.
mateuszFD
Posty: 56
Rejestracja: 24 cze 2012, o 09:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: mateuszFD »

Miała z 2-3 błędy w przyjęciu. Ale w obronie spoko.
krzysiu
Posty: 5489
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: krzysiu »

Reprezentacja Polski na kwalifikacje do MŚ 2014:

Rozgrywające: Izabela Bełcik, Joanna Wołosz
Atakujące: Izabela Kowalińska, Katarzyna Skowrońska-Dolata
Środkowe: Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał-Anioł, Agnieszka Kąkolewska, Maja Tokarska
Przyjmujące: Małgorzata Glinka-Mogentale, Klaudia Kaczorowska, Katarzyna Mroczkowska, Anna Werblińska
Libero: Dorota Medyńska, Mariola Zenik
SevenUP
Posty: 984
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: SevenUP »

Trochę szkoda, że Podolec została zasiedziana na ławie przez trenera, bo byłaby na pewno bardziej wartościowa niż Kaczorowska. Ale w sumie może zagrać w WGP bo widać, że dużymi krokami wraca do formy pod tytułem 30 pkt. z Chinkami :D
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: maciek0812 »

Szkoda Podolec bo akurat w tej 14 tylko Kaczorowska nie pasuje, chociaż była jeszcze Sieczka i E.Skowrońska, także wyboru za dużego nie miał Makowski.
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
troche zorientowany
Posty: 979
Rejestracja: 5 maja 2012, o 17:51
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: troche zorientowany »

A jednak Makowski popełnił duży błąd eliminując Podolec na rzecz Kaczorowskiej. Kaczorowska może minimalnie ma lepsze przyjęcie niż Anka ale w ataku to totalna mizeria przy Podolec. Pan Makowski ciągle jeszcze kieruje się sympatiami a nie fachowym doborem najlepszych zawodniczek. Ten jeden wybór jest błędem. Oczywiście ostatecznie Kaczorowska i tak może wypaść ale nie powołanie Anki to duży dyshonor dla Anki która ogólnie jest o klasę lepszą zawodniczką od Kaczorowskiej. :<
SevenUP
Posty: 984
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: SevenUP »

To nie chodzi o to że nie chciał jej powołać, tylko nie mógł. Skład 22 osobowy był wytypowany gdy jeszcze Podolec grzała ławę. Tak wyszło.
SerCos
Posty: 3021
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: SerCos »

Czy ja wiem czy duży błąd, na przyjęciu nie potrzeba już zawodniczki ze słabym przyjęciem. Gdyby odpukać Werblińskiej się coś stało, nie wyobrażałbym sobie przyjęcie Glinka - Podolec, zresztą przyjęcie Glinka - Mroczkowska czy Glinka - Kaczorowska nie zapewni dobrego przyjęcia. Jak mówi Andrzej Niemczyk tylko Werblińska w parze z Zenik są we dwie w stanie przykryć Glinkę na przyjęciu.
SevenUP
Posty: 984
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: SevenUP »

No to w takim razie lepiej już było powołać Pyziołek albo zostawić drugą libero jako ew. przyjmującą. Podolec jest przecież atakującą, więc po co miałaby przyjmować?
SerCos
Posty: 3021
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: SerCos »

To w takim razie po co miałaby jechać za Kaczorowską? Na ataku może grać Skowrońska, Kowalińska, Glinka, a nawet Mroczkowska, więc Podolec jest zbędna.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: madlark »

Drzyzga ostro po paniach. Ciekawe kogo nie ma zamiaru honorować i czym się to objawi.
http://www.sport.pl/siatkowka/12,65103, ... oxSportTxt
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: OlaMleko »

madlark pisze:Drzyzga ostro po paniach. Ciekawe kogo nie ma zamiaru honorować i czym się to objawi.
http://www.sport.pl/siatkowka/12,65103, ... oxSportTxt
Nigdy nie byłam za przymuszaniem kogokolwiek do grania,ale zgadzam się z tym, że nie ma co robić bohaterek z siatkarek, które "poświęcają się" na jeden krótki turniej, będąc tak czy siak w meczowym rytmie.
kamil1404
Posty: 167
Rejestracja: 7 wrz 2013, o 23:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja Kobiet na turniej kwalifikacyjny MŚ 2014

Post autor: kamil1404 »

ktoś orientuje sie czy przed meczami kwalifikacyjnymi panie zagrają jakiś sparing, nawet za zamkniętymi drzwiami, taki nieoficjalny???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”