Reprezentacja mężczyzn 2018

Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Verdungo »

grzegorzg pisze:Jak mogłaś? :o Lepa z Czarneckim rozmawiał...
Faktycznie jest czego żałować, taki wywiad z Richardem :]
kanimo pisze:Przeciwnik taki sobie ale jakos juz ograny. Mysmy zagrali z duza iloscia debiutantow, przy ogromnej rotacji.
Bylo jakies studio albo wywiady po meczu? Bo wylaczylam.
Było studio z hali tj. Mielewski, Mazur, Konarski i parę wywiadów po meczu z zawodnikami.

PS. I tak mniej więcej można przewidzieć tych 14 zawodników na MŚ. Sadzę, że jeśli chodzi o sypaczy i atakujących to weźmie jednego doświadczonego i jednego młodego/nowego w reprezentacji. Jeśli chodzi o środkowych to tutaj raczej chyba problemu nie będzie bo jest Nowakowski, Bieniek, Lemański i Kochanowski. Libero to pewnie Zatorski+ Wojtaszek, ewentualnie zamiast Wojtaszka Żurek/Piechocki. Jeśli chodzi o przyjmujących to z trójki Bednorz, Śliwka, Szalpuk pewnie weźmie tylko jednego, chyba, że będzie 3 środkowych i 5 przyjmujących.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2018, o 20:27 przez Verdungo, łącznie zmieniany 2 razy.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: barti522 »

Aranger pisze:No Fornal lepiej przyjmuje, ale moim skromnym zdaniem to Kwolek jest w tym momencie lepszym siatkarzem. Kto będzie lepszym graczem w przyszłości i zajmie miejsce w szóstce obok Leona - przekonamy się, bo Tomkowi dużego talentu odmówić nie można. Ale na 19 maja 2018 roku wyżej cenię Kwolka. Dobrze przyjmujący siatkarz z taką zagrywką obok Leona to byłby skarb, bo jako trzecia opcja w ataku powinien dawać dużo.
A dlaczego z Muzajem dać sobie spokój? Raczej wypadł dzisiaj lepiej niż Kurek do tego Schulz też niewyraźny, raczej żaden atakujący nie pokazał nic wielkiego więc proponuje się wstrzymać z takimi tezami po 2 setach danego zawodnika ;)
No nie, nie oceniam na podstawie dwóch setów, tylko całego sezonu ligowego, gdzie Schulz i Kaczmarek grali na wyższym levelu, Konarski jest od niego zwyczajnie lepszy raczej, a u Kurka ciągle tli się jakaś nadzieja, że wróci na poziom sprzed 2-3 lat, który w tym sezonie jest dla Maćka nieosiągalny.
Jak dla mnie Konarski nie jest lepszy i niech gra ktokolwiek w tej kadrze: Schulz/Kaczmarek/Kurek/Muzaj byle nie Konarski ;)
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Skrzypek »

drukjul pisze:Selekcjoner reprezentacji Bułgarii ma na pewno tutaj dużo racji. A teraz pomyślmy, że Łomacz i Drzyzga przez tak krótki okres czasu muszą zgrać się nie 6 skrzydłowymi jak to jest w reprezentacji Bułgarii, tylko z dziesiecioma. Ten "przegląd wojsk" Heynena może mieć niestety swoją cenę - defilady również słono kosztują
Kłopotem w dzisiejszym meczu nie był brak zgrania rozgrywających ze swoimi kolegami, ale katastrofalne pomyłki techniczne samych sypaczy, które skutkowały niedolotami, wystawami odciągniętymi od siatki - generalnie piłka nie wisiała w powietrzu tam, gdzie modelowo powinna. Dziwne, ponieważ graliśmy bardzo prosto i dość wolno. Aspekt braku zgrania jako przyczyny niepowodzenia może być łączony jedynie w przypadku współpracy na linii rozgrywający-środkowi.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2018, o 21:30 przez Skrzypek, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: krzysiu »

W ciezkim treningu są :p a Heynen to nie był rozgrywający?
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: aezakmi »

krzysiu pisze:W ciezkim treningu są :p a Heynen to nie był rozgrywający?
Był, ale De Giorgi też był...
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: TommyLeeJones »

Zgadzam się ze Skrzypkiem, jakość piłek do skrzydeł tragiczna, nie ma to nic wspólnego ze zgraniem a rozrzut piłek wynosił nierzadko po 2 metry w każdą stronę. W dalszym ciągu koszulka Fabiana opina się nie tylko na ramionach i klacie, ciekawe, czy kiedyś to poprawi.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: mmb »

Zobaczyłem Fabię na jak i poza boiskiem.. i już mi się na starcie odechciało tego sezonu :]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

TommyLeeJones pisze:Zgadzam się ze Skrzypkiem, jakość piłek do skrzydeł tragiczna, nie ma to nic wspólnego ze zgraniem a rozrzut piłek wynosił nierzadko po 2 metry w każdą stronę. W dalszym ciągu koszulka Fabiana opina się nie tylko na ramionach i klacie, ciekawe, czy kiedyś to poprawi.
W pierwszym sparringu kadry po zgrupowaniu można się akurat było tego spodziewać. Kiedy dzisiejszy mecz z Kanadą się rozpoczynał przestrzegałem, że
Wczoraj Włosi grali sparring z Australijczykami, przegrali 2:3 i wicemistrz olimpijski Simone Giannelli na tle Harrisona Peacocka z Bielska wyglądał naprawdę kiepsko. Ale Włosi dopiero co zeszli z siłowni, a siatkarze Marka Lebedeva rozegrali już wcześniej w tym tygodniu dwa mecze kontrolne z Niemcami.

[..]Dziś wieczorem Włosi rozegrają z Australijczykami rewanż i po wczorajszym przetarciu ich gra powinna wyglądać dużo lepiej


Dziś Włosi faktycznie wygrali już 3:0, choć każdy set kończył się na przewagi (29-27, 25-22, 26-24) i co może ważniejsze obie drużyny na I seta wyszły z dużymi zmianami w składzie - np. zamiast Giannelliego w wyjściowej "6" Włochów wyszedł Baranowicz. Czy on też wypadł równie blado co wczoraj Gianelli tego jednak nie jestem w stanie ocenić, bo retransmisja tego meczu na RAI Sport dopiero właśnie się rozpoczęła https://www.firstonetv.net/Live/Italy/Rai-Sport-+-HD-27

PS Ktoś pamięta z plotek transferowych, czy ten młody australijski rozgrywający Arshdeep Dosanjh - zmiennik Harrisona Peacocka miałby grać u nas w Zawierciu?
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: TommyLeeJones »

drukjul pisze: W pierwszym sparringu kadry po zgrupowaniu można się akurat było tego spodziewać. Kiedy dzisiejszy mecz z Kanadą się rozpoczynał przestrzegałem, że
Nie. Po prostu nie. Treningiem treningiem, sparing sparingiem, zgranie zgraniem ale obaj nasi sypacze to weterani i nie mogą grać aż tak dennie. Nie zawsze muszą się zgrać, nie zawsze musi być tempo, nie zawsze będzie idealnie pod względem dokładności ale jak Schulz na lewym ataku dostał piłkę 20 cm nad taśmę (a przyjęcie niezłe), powiedziałem sobie "dość" a takich sytuacji było wiele więcej. Jakby Sanders czy Harrison nie biegali za piłką przez cały sezon.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: niepoinformowany »

Powiem szczerze, że nie rozumiem takiej ilości rotacji. Naliczyłem 17 zawodników biorących udział w tym meczu po naszej stronie. Nie rozumiem tym bardziej, że przecież dzisiaj i jutro są kolejne mecze. Teraz w każdym meczu co 2 sety będziemy zmieniać cały skład, dodatkowo w każdym z setów wprowadzając przynajmniej 2-3 rezerwowych? Tylko pytanie, czy jest w tym jakiś sens, bo ja za bardzo go nie widzę. Chyba po raz pierwszy w mojej kilkunastoletniej przygodzie z siatkówką zobaczyłem tylu zawodników w trakcie trwania jednego meczu - śmiesznych eventów siatkarskich typu mecz gwiazd plusligi nie liczę.

Nie mógł grać wczoraj (podaję przykład na pozycji przyjmującego) Szalpuk z Kwolkiem, ewentualnie ten pierwszy dostaje zmianę, bo słabo mu szło, dzisiaj Kubiak ze Śliwką/Bednorzem, a w poniedziałek Mika z Bednorzem/Śliwką?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Bartolomeo
Posty: 67
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 19:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Bartolomeo »

Kwolek nawet w kadrze nie ma z kim grać, biedny ten chłopak.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Jiroux »

drukjul pisze:
TommyLeeJones pisze:Zgadzam się ze Skrzypkiem, jakość piłek do skrzydeł tragiczna, nie ma to nic wspólnego ze zgraniem a rozrzut piłek wynosił nierzadko po 2 metry w każdą stronę. W dalszym ciągu koszulka Fabiana opina się nie tylko na ramionach i klacie, ciekawe, czy kiedyś to poprawi.
W pierwszym sparringu kadry po zgrupowaniu można się akurat było tego spodziewać. Kiedy dzisiejszy mecz z Kanadą się rozpoczynał przestrzegałem, że
Wczoraj Włosi grali sparring z Australijczykami, przegrali 2:3 i wicemistrz olimpijski Simone Giannelli na tle Harrisona Peacocka z Bielska wyglądał naprawdę kiepsko. Ale Włosi dopiero co zeszli z siłowni, a siatkarze Marka Lebedeva rozegrali już wcześniej w tym tygodniu dwa mecze kontrolne z Niemcami.

[..]Dziś wieczorem Włosi rozegrają z Australijczykami rewanż i po wczorajszym przetarciu ich gra powinna wyglądać dużo lepiej


Dziś Włosi faktycznie wygrali już 3:0, choć każdy set kończył się na przewagi (29-27, 25-22, 26-24) i co może ważniejsze obie drużyny na I seta wyszły z dużymi zmianami w składzie - np. zamiast Giannelliego w wyjściowej "6" Włochów wyszedł Baranowicz. Czy on też wypadł równie blado co wczoraj Gianelli tego jednak nie jestem w stanie ocenić, bo retransmisja tego meczu na RAI Sport dopiero właśnie się rozpoczęła https://www.firstonetv.net/Live/Italy/Rai-Sport-+-HD-27

PS Ktoś pamięta z plotek transferowych, czy ten młody australijski rozgrywający Arshdeep Dosanjh - zmiennik Harrisona Peacocka miałby grać u nas w Zawierciu?
O dziwo Baracoso wypadł trochę lepiej od swojego młodszego kolegi. Sporą różnicę zrobiła zagrywka i kolejny dobry występ Nelliego. Patrzyłam na Polo na siatce i w sumie szkoda mi było, że nie został wybrany do rozgrywek VNL, bo Diamantini który jedzie był znacznie mniej wyraźny na przykład. Wiadomo raczej, że parę atakujących na sezon stworzą Zajcew i Nelli. W obu meczach nieźle pokazał się Randazzo, który z resztą jest po całkiem dobrym sezonie. Tak czy tak dużych wniosków bym nie wyciągała, skoro Włosi dopiero zeszli z siłowni. U nas to też wygląda tak, że nic tylko władować sobie widelec w oko i to w sumie przykre, że krzyczymy o takim bogactwie na środku a z zestawu który grał w Spodku jedynym który naprawdę wie co się na siatce dzieje jest najniższy - Kochanowski.
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: dyletant »

Tego fenomenu festynowej atmosfery i orkiestralnego dopingu na siatkówce też nie zrozumiem :D Przydałoby się więcej sensownego dopingu niż śpiewanie czegoś typu "Mniej niż zero" i innych "przebojów" zwłaszcza kiedy kadra jest w plecy
Podbijam, zawsze mnie zastanawiało jaką wartość bojowo-motywacyjną mają "Dmuchawce latawce wiatr"
Apropo kanadyjskiego przyjmującego komentarz Kadzia "Maar jeżeli szuka pracy w Europie" mnie roztkliwił. Ignorancja komentatorów Polsatu jeżeli chodzi o zawodników, którzy akurat nie grają w lidze "mistrzów świata" naprawdę nie zna granic.
Prawda, jedyny komentator, który się orientuje to wyciągnięty z koszykówki Adam Romański, czasami też Wanio. Przy reszcie czasami się zastanawiam czy nie podszedłem zbyt samokrytycznie do swojego nicku :)

Nie dałem rady obejrzeć meczu, ktoś powie jak grał Żurek?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dakuul
Posty: 482
Rejestracja: 4 gru 2010, o 20:23
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: dakuul »

W tej chwili trwa kolejny mecz sparingowy pomiędzy Polską i Kanadą. Oglądać można na facebooku Polskiej Siatkówki. Trenerzy umówli się na dwa sety. Pierwszy dla nas :)
JanuszzPodkarpacia
Posty: 401
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Drugi set natomiast nasi przegrali. Skład grał stabilny- Łomacz- Kaczmarek, Bednorz- Śliwka, Nowakowski Jan- Kochanowski, Żurek.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Obejrzałem ten treningowy mecz w całości, co nie było łatwym zadaniem, bo poziom straszny, ze 2 tony zepsutych zagrywek po obu stronach. Wynik oczywiście tutaj nie gra roli, indywidualnie to dobrze zagrał Bednorz, Kochanowski, solidnie Nowakowski, raczej kiepsko Kaczmarek i słabo Śliwka z Łomaczem.
dyletant
Posty: 5111
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: dyletant »

ze 2 tony zepsutych zagrywek po obu stronach
Ale ryzykowali chociaż? Bo jak Heynen się uprze to jeszcze z Kwolka zrobi floatowca, będzie jak za Castellaniego
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

No większa część tych zepsutych to raczej zagrywki z wyskoku, ale poziom ryzyka ciężko mi ocenić, bo żeby to zrobić, to trzeba by się trochę bardziej skupić w trakcie tego wspaniałego widowiska, a to - jak już wspomniałem - nie należało do zadań łatwych. :D
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

Aranger pisze:(...)poziom ryzyka ciężko mi ocenić, bo żeby to zrobić, to trzeba by się trochę bardziej skupić w trakcie tego wspaniałego widowiska, a to - jak już wspomniałem - nie należało do zadań łatwych.
Czyzby jakieś zblizenie na spiącego Drzyzgę wprowadziło Cię w letarg? :D ;)
JanuszzPodkarpacia
Posty: 401
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

grzegorzg pisze:
Aranger pisze:(...)poziom ryzyka ciężko mi ocenić, bo żeby to zrobić, to trzeba by się trochę bardziej skupić w trakcie tego wspaniałego widowiska, a to - jak już wspomniałem - nie należało do zadań łatwych.
Czyzby jakieś zblizenie na spiącego Drzyzgę wprowadziło Cię w letarg? :D ;)
Z tego co rozumiem chodzi nie o przedwczorajszy mecz w Spodku, tylko wczorajszy w Opolu. Co do niego- bardzo dobrze wyglądał Bednorz, praktycznie w każdym elemencie. Śliwka podobnie jak przedwczoraj,poprawnie w przyjęciu, słabo w innych elementach. Łomacz sypał równie niedobrze co w sobotę. Kaczmarek niemiłosiernie męczył się na prawym, praktycznie każda piłka wymuszała sytuacyjne zagrania, przypominam sobie tylko jedno uderzenie po prostej. Kochanowski dalej naprawdę super w bloku, robiimponujące wraenie, jak tylko wejdzie na swój poziom w ataku to zrobi furrorę.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, o 09:54 przez JanuszzPodkarpacia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

JanuszzPodkarpacia pisze:Z tego co rozumiem chodzi nie o przedwczorajszy mecz spotku, tylko wczorajszy w Opolu.
:D
Toż mi o ten sam chodzi. ;) Zastanawaim się po prostu, czy Drzyzga na ławie ( o ile był) był równie spiacy, i czy przypadkiem nie to wprowadziło Arangera w ten nastrój. ;)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

Tym razem można było ujrzeć znudzonego Drzyzgę razem z Kubiakiem przy stoliku za boiskiem. :D
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: grzegorzg »

O, jakiś zalążek "klubu weterana"? :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

W kwadracie jeszcze Kurek leżał nieruchomo na wałku do rolowania, więc kto wie. :] Chociaż być może kumulowali siły na trening, który miał się odbyć bezpośrednio po meczu.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 401
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Apropo tego treningu, w jedej z szóstek trenowali razem Kwolek, Bendorz, Drzyzga, Konarski, Żurek, Kochanowski (nie wiem kto jako drugi środkowy). Może to być jakiś drogowskaz co do dzisiaj. Mam nadzieję, że zobaczymy dziś Mikę, jeśli nie znaczy ze coś jest nie tak i przez to jest oszczędzany.
Komunista
Posty: 538
Rejestracja: 23 wrz 2015, o 05:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Komunista »

Czy tej kadrze są potrzebni Kurek, Kubiak, Drzyzga?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: Aranger »

To się okaże.
ciorny17
Posty: 8579
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: ciorny17 »

Same Bartosze dzisiaj na skrzydłach póki co ;)
Kłamca.
Awatar użytkownika
PvK
Posty: 1008
Rejestracja: 6 kwie 2011, o 21:06
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: PvK »

Ma ktos link do streama?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2018

Post autor: drukjul »

PvK pisze:Ma ktos link do streama?
http://tiny.pl/gnntj

http://www.sportingvideo3.com/20180521/ ... 78485.html

Zastanawiam się, dlaczego tyle szans dostaje w tych sparingach Janek Nowakowski, skoro Heynen zapowiedział już, że ten środkowy w LN w tym roku nie zagra. Bez sensu trochę....
Ostatnio zmieniony 21 maja 2018, o 17:18 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”