XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: Aranger »

Heynen lubi pójść pod prąd i zaskakiwać, ja bym się bardzo nie zdziwił, gdyby dla zmyłki wyszedł na trzy mecze MHW ze Śliwką, a 12 września z Kubą - z Szalpukiem. Jeśli to jednak nie próba wypuszczenia w pole rywali, to taki a nie inny wybór jest zaskakujący i ja osobiście bym tego nie wymyślił, ale szansę trzeba dać.

Mnie sposób gry Łomacza irytuje trochę jednak.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2018, o 13:40 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: drukjul »

kanimo pisze:
Sorry ale w reprezentacjach mlodzizowych to oni nigdy nie funkcjonowami jako para. Grali Sliwla/Szalpuk, ewentualnie starszy Foranel. [/url]
Na ME U20 2014 im się zdarzało, jak pamiętasz byli też podstawową parą naszych przyjmujących przez cały turniej podczas IE w 2015 w Baku. Na MŚ U21 Szalpuk do Meksyku rzeczywiście już pojechał, z tego prostego powodu, że Antiga powołał go już wtedy do I reprezentacji i zabrał najpierw na PŚ do Japonii, a później na ME w Bułgarii.
Czy Sliwka jest duuzo mocniejszy od Szalupy w przyjeciu? Troche, to owszem, ale czy wystarczajaco by zniwelowac przewage Artura w ataku i bloku?
Nie trochę. Śliwka był ustawiany także w Resovii - nie pierwszy sezon jako "defensywny" przyjmujący i w takiej roli całkiem dobrze się czuję. W Treflu u Anastasiego rolę defensywnego pełnił Mika. A ustawienie na "2" i "5" to jednak trochę coś innego. Świder całą karierę był znakomitym ofensywnym przyjmującym ustawianym zawsze na "5", ale na "2" grać nie potrafił.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: meduza123 »

Nie da się oglądać gry Łomacza. Potrafi grać tylko 20 razy pod rząd środkiem. Jak zaczął rozgrywać to gra po skrzydłach wolno i niedokładnie. Śliwka i Kurek mają większość śmieci. O teraz ładny pipe, szok.
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: Szary Wilk »

Powiedzcie mi jeszcze, czemu atakujacy dostaje u nas najmniej piłek? Niech dostaje regularnie, jak nie kończy, to zmiana. U nas atakujacy w tej taktyce to ostatnia opcja w ataku. Cieszy gra środkiem i to, że Łomacz potrafi czasem pajpa zagrać, bo Drzyzga tylko lewe-prawe by grał, no ale nie widzę logiki w powtarzalności non stop tego samego i nie wykorzystywaniu skrzydeł. W dodatku Kurek z 2 linii atakuje dużo lepiej niż w innym ustawieniu, a właśnie bedac w niej nie dostaje zbyt wiele piłek.


PS - Nasza broń to cały czas kiwki,plasiki,obijanki. Żaden trener nie uczy się na błędach. Przyjdzie poważny turniej i będzie bombardowanie z zagrywki i strzały w pomarańczowe z ataku, podbijanie i bronienie naszych i potem znowu będa pytania "co poszło nie tak" i teksty typu "zawiodła mentalność' "nasza drużyna potrzebuje świeżości", "to dobry czas by spojrzeć z boku" :D
Ostatnio zmieniony 25 sie 2018, o 13:53 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: ursula127 »

Kurek jest statystą ,nie istnieje w ataku:(
Gramy berz jednego skrzydła , nawet do niego nie skaczą.
I to nie jest wina Łomacza
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: ursula127 »

Co zrobił Zatorski ??:(:(:(
I potem będą legendy jaki fantastyczny jest NGapeth który nawet tyłem dołem potrafi wywalczyć punkty
Ostatnio zmieniony 25 sie 2018, o 14:02 przez ursula127, łącznie zmieniany 1 raz.
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
ciorny17
Posty: 8588
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: ciorny17 »

Szary Wilk pisze: PS - Nasza broń to cały czas kiwki,plasiki,obijanki. Żaden trener nie uczy się na błędach. Przyjdzie poważny turniej i będzie bombardowanie z zagrywki i strzały w pomarańczowe z ataku, podbijanie i bronienie naszych i potem znowu będa pytania "co poszło nie tak" i teksty typu "zawiodła mentalność' "nasza drużyna potrzebuje świeżości", "to dobry czas by spojrzeć z boku" :D
Taki system grania obrał Heynen i tak będziemy grać. Widząc już jak gra zespół znad Jeziora Bodeńskiego można było przypuszczać, jak i kim będziemy grać. Akurat co do zagrywki to patrząc nawet na ten turniej jak kopie Kubiak, Bieniek czy nawet Kurek to jestem pozytywnie zaskoczony.

Jeśli Kubiak utrzyma dalej taki poziom, to będę zmuszony odszczekać swoje słowa, że nie ma dla niego miejsca w kadrze. Póki co najrówniejszy i najlepszy gracz w tym sezonie reprezentacyjnym.
Kłamca.
meduza123
Posty: 348
Rejestracja: 28 maja 2010, o 22:50
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: meduza123 »

ursula127 pisze:Kurek jest statystą ,nie istnieje w ataku:(
Gramy berz jednego skrzydła , nawet do niego nie skaczą.
I to nie jest wina Łomacza
W jakimś zakresie uważam, że jest. Nie włączył go do gry i zrobił z niego statystę, grając sobie Kochanowskim calego 1 seta. Potem rzuca pierwszą piłkę na prawa i za plecy.

Jestem zwolennikiem gry środkiem w dużym zakresie, bo nasi środkowi w ofensywie to spora broń. Ale mecze wygrywają skrzydłowi i w naszym interesie jest aby Kurek poczuł grę. Tak samo Śliwka, skoro ma już grać w 6 to niech dostanie trochę piłek, złapię tempo i pewność siebie.
kanimo

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: kanimo »

Szalupa odnotowal slabsze wejscie. Albo jest troche pod forma, albo odwrotnie-stawianie Belga na Sliwka i brak gry wytracily go z rytmu. Przegrywamy rozegraniem i atakiem. Przyjecie, serwis, blok jakos tam wygladaja.

Zgoda z meduza. Szczegolnie, ze Kuba poradzi sobie z mniej dokladnych pilek. On ma cholerny talent i bardzo plastyczna, szybka reke.
Skrzydlowi powinni grac wiecej.
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: Szary Wilk »

Tego Patry to mógłby klepnac jakis klub z PlusLigi i podpisać z nim za rok. Tak w ogóle, to co z Boyer? Ogladam memoriał od dzisiejszego dnia, wczoraj nic.

PS - Skoro atakujacy dostaje 1 pile na 10 i jej nie skonczy, to regularnosc i pewnosc siebie ma zerowa. Nie wejdzie nawet w mecz, a juz moze miec statystyki. Przełamanie się zawodnika, regularność to pojęcia obce dla tej taktyki.
Jiroux
Posty: 1005
Rejestracja: 8 cze 2014, o 23:08
Płeć: K

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: Jiroux »

Szalupa ma problemy z barkiem, dlatego póki co nie jest top.
Pawel9221
Posty: 1192
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: Pawel9221 »

Jiroux pisze:Szalupa ma problemy z barkiem, dlatego póki co nie jest top.
Jesli sa jakies problemy zdrowotne to w takim razie ,dlaczego wchodzi wgl na boisko ?
dyletant
Posty: 5113
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: dyletant »

Kolejny mecz, który udowadnia, że Kurek jest potrzebny kadrze, z reguły nie naszej, ale kto by się czepiał szczegółów...Wyjdzie na kubańskie przedszkole, zagra na 60% z Finlandią i wszyscy będą szczęśliwi. Tylko potem wyjdzie zderzenie ze ścianą, ale to się zrzuci na brak Leona.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: maciek77 »

Z z Boyer i Drzyzgą?
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: aezakmi »

Takiego Kurka, to Antiga by pogonił, a ja na niego tak "dawałem" w 2016... :( I w pełni rozumiem Kaczmarka - kolejny siatkarz, który przegrał z papierem toaletowym zwanym statystyką oraz z nazwiskami i przeszłością innych siatkarzy.
W sumie Schulz jest w tej kadrze, ale wKurek ważniejszy. Tylko nawet, jak Damian wejdzie, to może być taka sytuacja, jak z Muzajem i Wlazłym w Skrze: 4 skończysz, 1 zepsujesz i schodzisz.
Szary Wilk
Posty: 8051
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: Szary Wilk »

dyletant pisze:Kolejny mecz, który udowadnia, że Kurek jest potrzebny kadrze, z reguły nie naszej, ale kto by się czepiał szczegółów...Wyjdzie na kubańskie przedszkole, zagra na 60% z Finlandią i wszyscy będą szczęśliwi. Tylko potem wyjdzie zderzenie ze ścianą, ale to się zrzuci na brak Leona.
Przecież o dziwo z tymi najlepszymi potrafi zagrać lepsze mecze, np z Rosja. Druga sprawa, Konarski jest jeszcze słabszy.
kanimo

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: kanimo »

Generalnie moze slabszy. Dzis chyba niekoniecznie.`
Szkoda Kaczmarka. Dla mnie to taki super Konarski. Staranny, techniczny, mocniejszy psychicznie.O ciut wiekszym zasiegu.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2018, o 14:47 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8588
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: ciorny17 »

To jak nasza drużyna jest bezjajeczna w akcjach sytuacyjnych to jest dramat. Taktyka Heynena jest jeszcze bardziej zachowawcza niż Castellaniego, który zawsze powtarzał, że lepiej dać piłkę przeciwnikowi może się pomyli. Ale póki co, w moim odczuciu, to nie działa.
Kłamca.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: ursula127 »

Akurat wejście Konarskiego za Kurka( i Wojtaszka za Zatorskiego) ożywiło grę i mocno podciągneło wynik.
Po co komu atakujący który tylko kiwa klepie i plasuje?: :x
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
kanimo

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: kanimo »

Upss-Szalupa klopoty z barkiem. Wielka szkoda.
Wiec grac nie powinien. Ale gra po zmianach wygladala lepiej.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: drukjul »

Szary Wilk pisze:
dyletant pisze:Kolejny mecz, który udowadnia, że Kurek jest potrzebny kadrze, z reguły nie naszej, ale kto by się czepiał szczegółów...Wyjdzie na kubańskie przedszkole, zagra na 60% z Finlandią i wszyscy będą szczęśliwi. Tylko potem wyjdzie zderzenie ze ścianą, ale to się zrzuci na brak Leona.
Przecież o dziwo z tymi najlepszymi potrafi zagrać lepsze mecze, np z Rosja.
Dokładnie to Bartek zagrał w tym roku tylko jeden dobry mecz - właśnie z Rosją na F6 w Lille.

Przecież wiemy, że nawet ślepej kurze ziarno czasem się trafi. :D
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: PH3N-x »

W zasadzie tylko grę środkowych się dobrze ogląda. Reszta średnio/słabo...
Pawel9221
Posty: 1192
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: Pawel9221 »

drukjul pisze:
Szary Wilk pisze:
dyletant pisze:Kolejny mecz, który udowadnia, że Kurek jest potrzebny kadrze, z reguły nie naszej, ale kto by się czepiał szczegółów...Wyjdzie na kubańskie przedszkole, zagra na 60% z Finlandią i wszyscy będą szczęśliwi. Tylko potem wyjdzie zderzenie ze ścianą, ale to się zrzuci na brak Leona.
Przecież o dziwo z tymi najlepszymi potrafi zagrać lepsze mecze, np z Rosja.
Dokładnie to Bartek zagrał w tym roku tylko jeden dobry mecz - właśnie z Rosją na F6 w Lille.

Przecież wiemy, że nawet ślepej kurze ziarno czasem się trafi. :D
Spokojnie , cos mi sie wydaje , ze ten rok i najblisze Mistrzostwa beda ostatnimi dla pary Kurek - Konarski , raz ze mlodsi nie beda , a dwa ze zaden juz naprawde nie przekonuje. Za rok Kaczmarek bedzie po sezonie w Zaksie ( pamietajmy , ze on grac dopiero 3/4 sezon na ataku, teraz nabierze doswiadczenia grania pod wieksza presja i w LM) oraz Muzaj , ktory u AA powinien wskoczyc na wyzszy poziom. Za rok dojdzie Leon , plus koeljny rok doswiadczenia dla naszych mlodych przyjmujacych. Atakujacy na pewno beda miec mniejsza presje niz obecnie.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: Murilo0 »

A Konarski zagrał jakiś dobry mecz w tym roku? Nie mylić z poprawnym. Po co drużynie atakujacy, który nie potrafi skończyć piłki z 4 metra? Ostatnia piłka 3 seta pokazała przydatność Dawida w trudnej sytuacji.
All work and no play makes Jack a dull boy...
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: ursula127 »

Murilo0 pisze:A Konarski zagrał jakiś dobry mecz w tym roku? Nie mylić z poprawnym. Po co drużynie atakujacy, który nie potrafi skończyć piłki z 4 metra? Ostatnia piłka 3 seta pokazała przydatność Dawida w trudnej sytuacji.
Porównaj grę drużyny z Kurkiem i Konarskim
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: Kamil92 »

Tak myślałem, że z Szalpukiem coś nie tak, po tym jak jako jedeny obok Zatorskiego był nieobecny w pierwszym meczu z Kamerunem.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: drukjul »

Murilo0 pisze:A Konarski zagrał jakiś dobry mecz w tym roku? Nie mylić z poprawnym. Po co drużynie atakujacy, który nie potrafi skończyć piłki z 4 metra? Ostatnia piłka 3 seta pokazała przydatność Dawida w trudnej sytuacji.
"Lecz świeciła nam myśl główna, którą tak bym ujął tu,
za rok przyjdzie Leon i wyrówna, przyjdzie Leon i wyró-" :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: Aranger »

Nie widzę tych siatkarzy na treningach, nie znam szczegółowych statystyk i tak dalej, ale zmienianie Śliwki na Szalpuka do przyjęcia wygląda mi na absurd gołym okiem.

TFU, Szalpuka na Śliwke oczywiście. :D
Ostatnio zmieniony 25 sie 2018, o 15:32 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: grzegorzg »

Na pewno nie pierwszy i nie mam nadziei, ze ostatni...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: XVI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2018

Post autor: drukjul »

Jednak dobrze dla naszego morale, że udało się z francuskimi rezerwami nie przegrać.
Aranger pisze:Nie widzę tych siatkarzy na treningach, nie znam szczegółowych statystyk i tak dalej, ale zmienianie Śliwki na Szalpuka do przyjęcia wygląda mi na absurd gołym okiem.


Wystarczy zwrócić uwagę na ustawienie drużyny na boisku. W IV i V secie, właśnie dlatego że do początku Szalpuk rozpoczynał w szóstce Kubiak musiał przejść z "5" na "2", czyli przejść na pozycję defensywnego przyjmującego.

To najlepiej pokazuje, kto z pary Śliwka-Szalpuk przyjmuje lepiej, kto gorzej, ale też jednocześnie kto z tej pary ma większy ofensywny potencjał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”