Reprezentacja mężczyzn 2021

Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Przez miesiąc będziemy w jednym miejscu. Musimy zadbać o jakieś atrakcje. Mój kolega z pokoju (Bartosz Kurek) zadba o gry planszowe. Skłamałbym gdybym powiedział, że dzisiejsze wybory selekcjonera względem LN nas (zawodników) zaskoczą.
Nie wiem. Janusz ma talenty muzyczne. ;) :]
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Matson pisze:Kadra i klub to dwie kompletnie inne sprawy, nawet po słabszym sezonie klubowym nikt nie jest skreślony z reprezentacji przed tak ważna imprezą, bo ważne jest kto jak funkcjonuje z daną grupą.
To prawda że to klub i kadra to trochę inne historie. A z drugiej stony, jeżeli Heynenowi nie udało się doprowadzić Maćka do przyzwoitej formy przez 2.5 miesiąca, kiedy miał go w swoim klubie w Perugii na co dzień, to jaka jest szansa że uda mu się to przed VNL-em w Spale przez dwa tygodnie?

Matson pisze:Sztab widzi więcej niż my, ma takie statystyki których my nawet nie bierzemy pod uwagę, trzeba zaufać, w przypadku niepowodzenia wszystko pójdzie na trenera i tak, a sadze jednak że się zna na siatkówce minimalnie lepiej niż my :D
Z Kurkiem to była jednak całkiem inna historia. Po pierwsze Bartek miał już ze sobą dwa świetne sezony w roli atakującego w reprezentacji Antigi, a tylko po niefortunnym niedoszłym wyjeździe do Japonii w 2016, a potem rok później także niezbyt szczęśliwym jeżeli chodzi o aspekt sportowy do Turcji, oraz zmianie pozycji-powrocie na przyjęcie w sezonach 2016/17 u 2017/18 ewidentnie się sportowo trochę pogubił i miał problem żeby z powrotem uwierzyć w siebie. Przecież wszyscy obserwatorzy zarówno w 2017 kiedy kadrę prowadził jeszcze Fefe, jak i w 2018 - kiedy przejął ją Heynen twierdzili zgodnie ze Kurek na treningach wymiata, że w wewnętrznych meczach kontrolnych kadry pokazuje prawdziwe cuda-niewidy. Niestety kiedy przychodził mecz oficjalny Bartek gdzieś mentalnie się zawiązywał, czy też zakopywał i bardzo długo nie potrafił zupełnie potwierdzić tej znakomitej dyspozycji z zamkniętych treningów kadry. I problem z taką psychiczną blokadą Kurek miał w zasadzie do momentu kiedy MŚ 2018 wkroczyły w finałową fazę.

Natomiast w Perugii o Muzaju nikt nigdy jakoś nie powiedział, że wymiatał tam ostatnio na treningach. Owszem - mówiono akurat całkiem co innego, powiedział to zaraz po zwolnieniu Vitala w którymś wywiadzie nawet sam prezes Sirci, że wszyscy w klubie zauważyli, że Atanasijević ostatnio wyglądał na treningach od Polaka lepiej, więc to Serb powinien w końcu otrzymać od Vitala szansę, skoro Muzaj stale zawodzi, a jeszcze w dodatku miał w tym tygodniu kiedy Sirci Henena zwolnił Maciek miał ponoć wtedy dodatkowo jeszcze jakieś małe problemy zdrowotne. Przy czym chodziło o pozycję II atakującego, bo akurat to, że Thijs ter Horst a nie Muzaj powinien grać jako nominalny pierwszy w wyjściowej szóstce, to nawet dla samego Heynena było do ostatniego meczu w roli trenera Perugii całkiem oczywiste. A przypomnijmy, że Holender to nawet nie żaden rasowy młot, tylko jego namiastka bo z konieczności przestawiony przyjmujący - można nawet powiedzieć, że w takiej drużynie jak Perugia na tej pozycji autentyczny zapchajdziura. Naprawdę, ktoś zamyśla że można sięgnąć po medal olimpijski z atakującym aktualnie jeszcze gorszym od ter Horsta? :o
Johny94
Posty: 188
Rejestracja: 4 maja 2012, o 13:05
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Johny94 »

Jest skład na VNL i niespodzianki!
Odpadają:
Komenda, Huber, Szalpuk, Kwolek (nie spodziewałem się!), Konarski, Popiwczak

Źródło: YouTube, kanał: Polska Siatkówka
dawid3006
Posty: 3
Rejestracja: 12 maja 2021, o 17:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: dawid3006 »

Johny94 pisze:Jest skład na VNL i niespodzianki!
Odpadają:
Komenda, Huber, Szalpuk, Kwolek (nie spodziewałem się!), Konarski, Popiwczak

Źródło: YouTube, kanał: Polska Siatkówka
Obiektywnie patrząc, odpali Ci, którzy sportowo wyglądali najsłabiej w przekroju sezonu klubowego jak i (niektórzy) w wczorajszym meczu.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

Mnie się podoba, na całe szczęście Semeniuk nie został olany. Odrzucenie Kwolka może lekko dyskusyjne, ale można to zrozumieć.

No i w sumie to pokazuje, że te 2 lata przerwy od reprezentacyjnego grania otworzyły jednak nową kartę i liga zaczęła mieć znaczenie, bo to głównie w niej Janusz czy Semeniuk sobie wywalczyli miejsce.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2021, o 11:54 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
93kardi
Posty: 45
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 08:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: 93kardi »

100% akceptacji z Heynenem - bardzo mi się podoba ;)
Riad69
Posty: 498
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Riad69 »

Skład potężny. Nieważne kto na boisku, potencjał na ogranie każdego rywala. Można spokojnie rotować składem unikając przeciążeń.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: aezakmi »

Tak więc zarys przyjęcia wygląda następująco:
Leon, Bednorz, Semeniuk
Kubiak, Śliwka, Fornal

Jest dobrze!
Wygląda też na to, że jak Muzaj będzie grał, jak dotychczas, to jednak Kaczmarek wygra to starcie i pojedzie na IO. Oby nie było przywiązania do nazwisk w dalszej selekcji, bo na razie jest OK. Wybory Heynena na ten moment są jak najbardziej racjonalne.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2021, o 12:21 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: mewa »

żeby było łatwiej dyskutować:

Skład reprezentacji Polski mężczyzn na Siatkarską Ligę Narodów 2021

rozgrywający:
Fabian Drzyzga, Marcin Janusz, Grzegorz Łomacz

atakujący:
Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj

przyjmujący:
Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka

środkowi:
Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski

libero:
Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski
zajczik
Posty: 383
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: zajczik »

[quote="Johny94"]Jest skład na VNL i niespodzianki!
Odpadają:
Komenda, Huber, Szalpuk, Kwolek (nie spodziewałem się!), Konarski, Popiwczak

Naprawdę jest coś zaskakującego, że odpadł Kwolek? Niestety ostatni czas w przeciwieństwie do innych przyjmujących raczej nie zachwyca grą. Już też jedna Pani z TV zdziwiona brakiem Komendy. Osobiście większe nadzieje pokładam w Januszu na przyszłość.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3877
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: tomasol »

Trudno się o cokolwiek przyczepić w wyborach Heynena. Pewnie można było mieć obawy, ale trudno jednak zignorować twarde fakty, tj. wygranie Ligi Mistrzów na przykład ;). No i sezon ligowy czy jego końcówka miała jednak jakieś znaczenie. Trochę szkoda Kwolka czy Hubera, ale konkurencja na przyjęciu olbrzymia a trójka środkowych i tak jest znana i zmienić coś mogą tu tylko kontuzje czy inne nieprzewidziane wydarzenia.

Kadra bardzo mocna i wypada tylko życzyć powodzenia oraz zdrowia. Wynik rzecz jasna pierwszorzędną sprawą nie jest, ale miło by było Ligę Narodów wygrać.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Tharaster »

Vital mnie zaskoczył, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, że przeprowadził uczciwie selekcję. Skończyły się fory głównie Konara i Szalpuka, którzy mieli mur beton zapewnione miejsce w kadrze i zanotowali taki zjazd sportowy, że nawet Vital stracił do nich zaufanie. Nie dało się po prostu ominąć wystrzału sportowego Semeniuka czy Kaczmarka, byłoby to trochę dziwne. A na Hubera i Popwiczaka przyjdzie jeszcze czas, jak nie teraz to później. Odstawienie Kwolka też nie jest zaskakujące, który balansował na cienkiej granicy i w zasadzie nie zdziwię się, jak był najłatwiejszym wyborem dla Heynena by go nie powołać, Niby był w tej grupie od zawsze, ale imo był pierwszym, z którego można lekką ręką zrezygnować.
Ostatnio zmieniony 14 maja 2021, o 12:14 przez Tharaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Kwolek jest młodym zawodnikiem, w jego wieku to Kubiak był rok po debiucie. Przyjdzie także na niego czas.

Czyli było tak jak PIERWOTNIE (ajj, tych typów miałem) pisałem. Odpadli ci, którzy zagrali teoretycznie najsłabiej. Ale wałkowałem kilka razy, że Konara odstrzeli, bo mu nie ufa i jednak go odstrzelił.

Chyba żadna reprezentacja nie odstrzeliłaby tak mocnych 6 zawodników już na tym etapie. Jesteśmy obecnie wielką siłą w siatkówce, chyba największą, biorąc pod uwagę potencjał.


PS - Na olimpiadę pojedzie ktoś z trójki Bednorz/Fornal/Semeniuk. Czyli tak jak chciałem :D
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Lynn »

A więc jeśli to z tej "18" zostaną wyłonięci olimpijczycy to szanse na 3 igrzyska dostanie trójka Kurek, Kubiak, Nowakowski. Dla szóstki (Drzyzga, Łomacz, Bednorz, Zatorski, Bieniek, Kłos) mogą to być drugie igrzyska. Z kolei debiut na igrzyskach może zaliczyć aż dziewięciu pozostałych zawodników powołanych na Lige Narodów.

W kadrze na VNL nie znalazło się trzech zawodników, którzy zdobywali MŚ 2018 plus Schultz, który nie był powołany.
rysiuthebest
Posty: 73
Rejestracja: 7 maja 2015, o 21:41

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: rysiuthebest »

Że niby Wojtaszek zasłużył sobie bardziej niż Popiwczak? No chyba nie.
bono
Posty: 3551
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: bono »

Vital cały czas zadziwia i większość forumowiczów dalej go nie zna :]
Fajnie że jadą skreślani Janusz,Kaczmarek,Semeniuk - mają czas przez 15 meczy udowodnić swoją wartość.
Mimo że wczoraj dobrze zagrał as Vitala - Konar(tylko na przeciw kogo), selekcjoner patrzy jednak przez pryzmat sezonu i uniwersalności obu atakujących a tutaj nie ma co porównywać do Kaczmarka.
Kwolek - cóż jeszcze nie tak dawno 4 przyjmujący wypadł poza szóstkę - nie ma się co dziwić - jego sposób zachowania zwłaszcza po nie udanych zagraniach i mowa ciała zniechęciła Vitala do dalszej współpracy w tym roku.
Szalpuk - szkoda chłopaka - bardzo słaby sezon.
Zaskoczył co do Komendy - którego zna a Janusza jeszcze nie i widocznie widzi w nim większy potencjał.
Huber i Popiwczak mimo świetnego sezonu raczej byli bez szans - jeszcze przyjdzie na nich czas.

Liga narodów i rywalizacja na niektórych pozycjach zapowiada się niesamowicie ciekawie.

Myślę że przez te 15 meczy jednak trochę może się jeszcze zmienić - Vital w dalszym ciągu jest nieszablonowy.
Koncepcja mieszanki na IO doświadczenia + młodości(nieogrania) wydaje się być możliwa
czyli

Drzyzga,Janusz
Kurek,Kaczmarek
Nowakowski,Bieniek,Kochanowski
Leon,Kubiak,Śliwka,Semeniuk lub Bednorz
Zatorski
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

zajczik pisze:Naprawdę jest coś zaskakującego, że odpadł Kwolek? Niestety ostatni czas w przeciwieństwie do innych przyjmujących raczej nie zachwyca grą.
Bednorz w Rosji czy Fornal w Polsce też nie zachwycali - tzn. ten drugi miał solidne play-offy, ale żeby zachwycał, to bym nie powiedział. Obstawiam, że Kwolek na zgrupowaniu wyglądał źle i to zaważyło na tej decyzji, co by się kleiło z tym, jak wyglądał przez większość play-off i wczoraj.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

A według mnie Śliwka wcale nie musi być pewniakiem. To znaczy tak uważałem, ale teraz Vital pokazał, że jednak potrafi zmienić zdanie.

Jeśli dwójka z trójki: Semeniuk,Fornal, Bednorz będą grać koncertowo, a Olek będzie mieć problemy z przyjęciem jak w tym sezonie i tempo wystaw Drzyzgi mu nie będzie pasowało, to może być przecież różnie. Pewniacy to: Drzyzga,Kurek,Kubiak,Leon,Zatorski, Nowakowski i myślę, że Bieniek.


Chyba zakończył się etap "Dawid Konarski kadrowicz" w historii polskiej siatkówki. Dlaczego? Bo Kurek jest od niego tylko rok starszy, więc nie sądzę, że Dawid będzie grał długo po nim. Ja i tak obstawiam, że Bartek za rok na MŚ 2022 jeszcze zagra. No i Dawidowi rotacja z Malinowskim też raczej nie pomoże.

Wydaje mi się, że Kaczmarek z Muzajem to będą sobie jeszcze rywalizować kilka lat, jeśli nic złego im się nie stanie. A rywalizują już od 2017.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aquino »

Ja wiem, że ostatnio Kwolek grał słabo ale odstrzelenie go kosztem Fornala to jednak kpina. Reszta bez zastrzeżeń.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Matson »

Kwestia powołania Janusza zamiast Komendy wydaje mi się że jest podyktowane tym że Komendę już zna i brał go na turnieje a Janusza mniej, wiec sprawdzi teraz jego w boju, bo na igrzyska ani jeden ani drugi i tak by nie pojechał. Co do pozostałych powołań, to wolałbym Kwolka zamiast Fornala ze względu na jego niecodzienny styl gry, ale ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony selekcją. Coś mi się zdaje że walka o IO na przyjęciu rozstrzygnie się pomiędzy Bednorzem i Semeniukiem, a tu już kto by nie pojechał to będzie dobrze, bo chyba śliwka to pewniak.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Tharaster »

Szary Wilk pisze:Wydaje mi się, że Kaczmarek z Muzajem to będą sobie jeszcze rywalizować kilka lat, jeśli nic złego im się nie stanie. A rywalizują już od 2017.
Tylko niech to będzie zdrowa rywalizacja sportowa, gdzie każdy będzie skupiony na sobie, a nie tak jak Maciek wystrzelił w 2017 roku z tekstem, że on to analizuje każdy mecz Kaczmarka co do joty :D.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Aquino pisze:Ja wiem, że ostatnio Kwolek grał słabo ale odstrzelenie go kosztem Fornala to jednak kpina. Reszta bez zastrzeżeń.
Fornal jest bardziej uniwersalny. Przede wszystkim ma większy potencjał w ofensywie i dużo, dużo lepszy blok.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Resofan »

bono pisze: Koncepcja mieszanki na IO doświadczenia + młodości(nieogrania) wydaje się być możliwa
czyli

Drzyzga,Janusz
Kurek,Kaczmarek
Nowakowski,Bieniek,Kochanowski
Leon,Kubiak,Śliwka,Semeniuk lub Bednorz
Zatorski
Podałeś najbardziej prawdopodobny skład, z tym, że moim zdaniem pojedzie Łomacz a nie Janusz. Reszta się zgadza.
Dlaczego? Rozgrywający to zbyt newralgiczna pozycja by brać debiutanta, a co jak co, IO to nie miejsce na eksperymenty. Łomacz miał średni sezon a Janusz dobry, ale nie rewelacyjny. Miał w nim dołki formy co w połączeniu z nieograniem na wielkich imprezach moim zdaniem zadecyduje o zabraniu Łomacza. Co do "odstrzelenia" Komendy, to byłem prawie pewien, że tak się stanie. Jego powołanie do kadry jest tylko efektem posuchy jaką mamy na tej pozycji. Komenda to najbardziej przereklamowany polski siatkarz od czasu Żygadły, którego kariera dla mnie jest do dziś nierozwiązaną zagadką.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: aezakmi »

rysiuthebest pisze:Że niby Wojtaszek zasłużył sobie bardziej niż Popiwczak? No chyba nie.
Proszę:
drukjul 9 maja 2021, o 19:12 pisze:Swoją drogą to nie jest tajemnicą, że takim liderem mentalnym i dobrym duchem zespołu w reprezentacji Heynena obok Kubiaka jest Damian Wojtaszek, więc generalnie nie dziwi że Vital nawet jeśli wie, że Damiana - choć pewnie bardzo by chciał nie będzie mógł zabrać do Tokio, to jednak przynajmniej chce go mieć teraz ze sobą w Rimini podczas rozgrywek Ligi Narodów w bańce. Bo OK Kuba Popiwczak czysto sportowo pewnie i nawet z Wojtaszkiem sportowo dość wyraźnie wygrywał, ale tej wartości dodatkowej mentalu Damiana i tego co potrafi ona dać drużynie, na pewno nie można lekceważyć. A dla trenerów, nawet tak wielkich jak Bernardinho, czy nie bójmy się tego porównania już także Vital, takie rzeczy też się zawsze bardzo liczyły i dalej liczą.
Po mistrzostwach świata w 2018 roku w wywiadzie dla WP, Heynen o Wojtaszku mówił:
Chyba już to mówiłem w którymś wywiadzie - kto wie, czy najważniejszym zawodnikiem w drużynie nie był Damian Wojtaszek. To on spajał ten zespół. Tworzył dobrą atmosferę, pokazał też innym, jak ze mną rozmawiać. Nie bał się tego, nie bał się ze mną żartować albo rzucić "hej, trenerze, gadasz bzdury!". Inni zobaczyli dzięki niemu, jak możemy się ze sobą komunikować. Umieściłem Damiana w pokoju z Michałem Kubiakiem, bo widziałem, że Wojtaszek lubi sobie pogadać, a Michał nie mówi zbyt dużo. Chciałem, żeby Damian trochę "otworzył" kapitana drużyny i to zadziałało bardzo dobrze.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aquino »

Szary Wilk pisze:
Aquino pisze:Ja wiem, że ostatnio Kwolek grał słabo ale odstrzelenie go kosztem Fornala to jednak kpina. Reszta bez zastrzeżeń.
Fornal jest bardziej uniwersalny. Przede wszystkim ma większy potencjał w ofensywie i dużo, dużo lepszy blok.
Ja wiem, że Fornal ma papiery na większe granie niż Kwolek, ale kompletnie tego nie wykorzystuje. Już się nie łudzę że Fornal wystrzeli z formą i będzie grał jak się od niego oczekuje. Kwolek był przez większą część sezonu najlepszym siatkarzem w lidze z najlepszym przyjęciem że wszystkich skrzydłowych. Ofensywnie fajnie skład wygląda ale boję się o przyjęcie które może kupić a Kwolo byłby w tym elemencie niezwykle cenny.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 868
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:20
Płeć: M
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Jacek »

A mnie najbardziej zaskoczył brak Mieszka Gogola w składzie sztabu.

Co do zawodników to jak na Heynena wyjątkowo sprawiedliwie. Oczywiście kwestia do dyskusji czy już teraz powinni zostać w domu Kwolek czy Komenda ale co do reszty pełna zgoda.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Tharaster »

Dziwię się temu, że jeszcze niektórzy nie zrozumieli istotnej roli Damiana Wojtaszka w tej kadrze po tylu latach. Taki ktoś jest też potrzebny w kadrze, a przy tym nie jest to zwykły przeciętniak na miarę poziomu sportowego jak Sławek Peszko.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Lucarelli »

Śliwka to jest absolutny pewniak imo, to zaufany człowiek Heynena od kiedy my uratował pamiętny półfinał MŚ z USA, dodatkowo świetny sezon.
A to że odstrzelił Kwolka który miał całościowo lepszy sezon niż Fornal? On od zawsze miał jakieś ale do Kwola, pamiętne zrobienie z niego libero się kłania. Poza tym on ewidentnie gasł w końcówce sezonu a Fornal zaczął iść w górę.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Re_soviaczka »

Jacek pisze:A mnie najbardziej zaskoczył brak Mieszka Gogola w składzie sztabu.

O tak, i trener przygotowania fizycznego - Bańbuła, do którego niestety nie mam zbyt wiele zaufania.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Aranger pisze:Mnie się podoba, na całe szczęście Semeniuk nie został olany. Odrzucenie Kwolka może lekko dyskusyjne, ale można to zrozumieć.

No i w sumie to pokazuje, że te 2 lata przerwy od reprezentacyjnego grania otworzyły jednak nową kartę i liga zaczęła mieć znaczenie, bo to głównie w niej Janusz czy Semeniuk sobie wywalczyli miejsce.

Ha, mowilam, ze zdolnosci muzyczne Janusza znajda uznanie. :]

Mysle, ze zawazylo wpasowanie nie tylko na gruncie towarzyskim ile koncepcji zespolu. Szalpuk i Kwolek pokazali sie najslabiej;
Artur gra slabo od dluzszego czasu i jemu i Kwolkowi brak ostatnio pozytywnej energii. Kwolowi brak cenionego mocno przez Vitala bloku.
Ciesze sie ze zostal Kaczmarek i uwazam ze to selekcja pozytywna tzn oparta o wartosci przez Lukasza wnoszone. Fajna obrona, ladne dogranie widziane wczoraj pokazuja duza wszechstronnosc tego zawodnika. W Ch L pokazal charakter.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”