Reprezentacja mężczyzn 2022

Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Lucarelli »

A to, że walnie się przyczynił do zwolnienia Antigii i Fefe razem z kumplami bo im nie pasowali albo przestali pasować oaz, że z papą jeszcze lata później pluł na Francuza jadem to tylko szczegóły.
Ps. Gruby Fabio po lecie bez treningów a za to z piwem w ręku na plaży to będzie extra gruby Fabio we wrześniu :D
TommyLeeJones
Posty: 1674
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: TommyLeeJones »

Fabian ma na koncie kilka kontrowersyjnych wypowiedzi o trenerach kadry. O Anastasim, o Antidze, gdy wybierano Grbicia, też popłynął i powiedział więcej niż wypadało, pośrednio celując w Nikolę.

Z drugiej strony w wywiadzie z użytkownikiem @Siekier, Drzyzga wyraźnie zadeklarował, że jest gotowy na kadrę niezależnie od roli jaką będzie w niej pełnić. Trzeba to zaznaczyć, nawet jeśli jest się takim sceptykiem Fabiana jak ja.

Powołania nieco dziwne, tzn. dziwne bo bez Kubiaka, Nowakowskiego (!!!) i Drzyzgi, stałych elementów kadry od dekady. Do tego Grbić chce dać sygnał kilku młodszym zawodnikom ale Kozub... Pewnie fajny chłopak z niego ale nie gra. Rejno też rzadko wącha parkiet. Może to jakiś sygnał, bodziec dla nich? Nie ma co jednak zbytnio się rozwodzić, wiadomo, że oni są na zgrupowanie, a nie wąski skład na MS.

Pamiętajmy też, że lista ma charakter otwarty, Drzyzga może w każdej chwili wskoczyć, ktoś inny wypaść, słowem, nic definitywnego.

Edit: bardziej zainteresował mnie sztab, za Grbiciem są Swaczyna i Rusek. Wiem, że sztaby są na dalszym planie niż zawodnicy i jakoś się na tym nie skupiam nigdy ale i tak czuję jakieś dziwne zaskoczenie. Chętnie dowiedziałbym się czemu oni, a nie inni i jestem bardzo ciekaw ich pracy. Z Adamem Nikola zna się z Kędzierzyna (kurde, tyle lat minęło, a dla mnie Swaczyna na zawsze będzie libero BBTS-u, do tej pory mam zonka, że to ten sam gość), za to Rusek sprawnie poprowadził Cuprum przez sezon. Może nie jakoś wybitnie ale Miedziowi grali to co potrafili.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

rzr pisze: 15 kwie 2022, o 15:35 Fabianowi dobrze zrobi odpoczynek od kadry, oby teraz nabrał odpowiedniej motywacji do pracy. Wydaje mi się, że Drzyzga wypowiadając słowa o Grbciu, że ten musi się wkupić w łaski grupy, już wiedział że (albo miał przeczucie graniczące z pewnością) nie dostanie powołania. Podejrzewam, że drzwi do kadry nie są dla niego całkiem zamknięte tylko dostał jasny komunikat, że to nie jest jego prywatny folwark i jak chce w niej być to musi coś wnosić pozytywnego.
*Wieczny odpoczynek (racz mu dać Panie :D)

To, że Fabian nie znalazł się nawet na 29 osobowej liście świadczy o tym, że po prostu Grbiciowi jest z nim nie po drodze. Mieli 2 spotkania, nie dogadali się. Bo czym niby sobie Kozub zasłużył bardziej od Fabiana na powołanie, skoro większość sezonu nie grał? Atanasijević też nieprzypadkowo w ostatnich dniach wspomniał, że u Grbicia nie ma świętych krów.

Wyobrażacie sobie, że Fabian nie gra na MŚ w Polsce i potem ot tak sobie wraca jako max drugi rozgrywający? Tzn walczyć o pozycję numer dwa, z pełną pokorą? Bo ja nie. Według mnie do 2024 go nie będzie. A potem nie wiadomo. Nie będzie taki stary po Igrzyskach, bo 34 letni. Ma jeszcze szanse u ewentualnego nowego trenera, jakby Grbiciowi nie poszło.

Jedno jest pewne - Grbić dziś wszedł na ścieżkę wojenną z klanem Drzyzgów i ich przyjaciółmi. A jego kadencję już teraz mogę nazwać tytułem pewnego polskiego filmu "Pitbull: Nowe porządki" ;)
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4627
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: niepoinformowany »

Trochę jednak szok z tym Drzyzgą. Sam nie jestem zwolennikiem, wielokrotnie mnie irytował razem z Kubiakiem. Do końca nie jestem jednak przekonany, czy nie powinien być zamiast Kozuba. Sportowo ta decyzja się nie broni. Mógłby przecież Grbić na zgrupowaniu w trakcie treningów w praniu zobaczyć jak to wygląda sportowo i pod względem atmosfery, czy to ma ręce i nogi i czy trzyma się kupy. Jeśli nie to odpalić Fabiana przed VNL czy tam przed MŚ. A tak, sam nie wiem. Ciężka sprawa do oceny jednak.

Pit nie dojeżdżał ostatnio już niestety. Kiedy ostatnio on zagrał na poziomie światowego topu, szczególnie w ataku? Przecież nawet w klubie dostaje już śladowe ilości piłek, Wrona gra lepiej pisząc szczerze... Szkoda, ale czas leci. Grande Pit, a człowiek pamięta jak wchodził do reprezentacji jako szczypiorek. Legenda.

Wojtaszek słuszna decyzja, nie ma sensu go ciągać. Popiwczak jest o półkę wyżej na chwilę obecną. Swoją drogą, niezły zjazd Damiana, bo gdyby nie przełożenie igrzysk o rok to nie wiem, czy by nie pojechał kosztem Zatorskiego, świetny miał moment wtedy.

Cieszę się, że Karol Butryn dostał szansę. Zasłużył jak nikt inny. Mam nadzieję, że teraz dostanie kopa i poprowadzi Olsztyn dziś, ew. w trzecim meczu i uda się jednak sensacyjnie dostać do czwórki.

Kilka niespodzianek jest, kilka powołań na zachętę. Kilku oczywistych faworytów przy obcięciu kadry o 4 nazwiska a później o kolejne.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8038
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

1. IMHO Grbic zrezygnował z Kubiaka i Nowakowskiego, a nie Nowakowski i Kubiak zrezygnowali z kadry, pomimo tych zakończeń kariery.

2. Dlatego nie ma co dorabiać teorii, myślę, także z Fabianem. Sportowo, Drzyzga to rozgrywajacy nr 3/4 w naszej reprezentacji, a to, ze zrezygnował z niego Grbic wcale nie musi mieć szerszego dna (ale oczywiście może, kto wie), akurat na rozegraniu takie rzeczy dzieją się zawsze. Włosi mieli trzy-cztery lata bez medali, więc Mauro Berruto zrezygnował z Vermiglio i postawił na Travice. Z naszej perspektywy - absurd, bo Vermiglio jeszcze był w światowym topie, ale czasami trzeba zrobić krok w tył żeby potem zrobić dwa do przodu. Włosi przegrali sromotnie Igrzyska w Barcelonie, więc Velasco zrezygnował z Vullo (takiego De Cecco swoich czasów). A Rosjanie rezygnujący z śp. Chamuckiego i Uszakowa, i stawiający na młodziutkiego Grankina? Ze sportowego punktu widzenia, nie było sensu powoływać Wojtaszka, Drzyzgi, Kubiaka i Nowakowskiego, bo oni sportowo ani teraz nie są w ~14-tce, ani nie będą za 2 i 4 lata. Więc my postrzegamy to jako jakaś rewolucje, ale to naturalna konsekwencja ostatnich kilkunastu miesięcy, więc z tymi peanami nad Grbiciem to tez bym nie przesadzał, nawet jeśli kadra mi się podoba. Nie powołania, i nie pierwszy rok trenera z naszą reprezentacją będą jednak decydować o jego sukcesie. ;) To, ze zaczynajac nowy cykl olimpijski mamy przebudowę i brak paru nazwisk to jest oczywistość, prawie każda reprezentacja tak ma.

3. Te ostatnie nazwiska z każdej pozycji nie maja znaczenia, za to podoba mi się sygnał im dany (Kozub, Rejno, Orczyk, Szymura - rezerwowi), ze może jednak warto powalczyć o klub gdzie jest szansa na regularna grę. ;)
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orzi »

Rejno od przyszłego sezonu podobno w Zawierciu, co byłoby świetnym ruchem. Warta to mocny klub, ale niezbilansowany - Krzysztof miałby szansę grać wśród klasowych siatkarzy jako zawodnik wyjściowy.
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: alimak »

Szary Wilk pisze: 15 kwie 2022, o 15:46
To, że Fabian nie znalazł się nawet na 29 osobowej liście świadczy o tym, że po prostu Grbiciowi jest z nim nie po drodze. Mieli 2 spotkania, nie dogadali się. Bo czym niby sobie Kozub zasłużył bardziej od Fabiana na powołanie, skoro większość sezonu nie grał? Atanasijević też nieprzypadkowo w ostatnich dniach wspomniał, że u Grbicia nie ma świętych krów.
Dodałbym jeszcze, że Grbić dobrze zna się z kilkoma zawodnikami, którzy mieli/mają przyjemność gry z Fabianem w Rzeszowie i doskonale znają jego metody. A że ma do nich duże zaufanie, po dwóch latach w ZAKSIE, to chyba nikogo nie dziwi.
Heimlock
Posty: 631
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Heimlock »

Rozegranie - Jestem zaskoczony brakiem Drzyzgi, i tak według mnie pełnił by rolę drugiego-doświadczonego. W tej roli wybrano Łomacza. Para Janusz i Firlej według mnie większość sezonu powinna grać, a może nawet cały. W każdym razie nieobecność Fabiana kosztem Kozuba to duży szok. Jedynie przychodzą mi do głowy kwestie pozasportowe, ponieważ sportowo Fabiana nie może przegrać z rezerwowym sypaczem Gdańska, a nie gra tak źle. Nie wiem jaki jest Fabian prywatnie, ale może coś z podejściem, może Fabian nie mógłby się pogodzić z rolą rezerwowego.

Libero - Zatoski i Popiwczak docelowo.

Środek - Bieniek, Huber, Kochanowski to dla mnie podstawa. Kłos jako uzupełnienie i do rotacji. Nowakowski to wielki mistrz ale zdrowie w tym sezonie mu nie dopisuje.

Przyjęcie - Nie ma zaskoczeń i ogromna rywalizacja. Leon, Fornal, Semeniuk, Śliwka raczej. Ale równie dobrze Bednorz, Kwolek, Lipiński mogą wejść na ich miejsce w zależności od dyspozycji w trakcie sezonu.

Atak - Tak samo jak na przyjęciu jest mocna rywalizacja. Miło, że doceniono tych graczy, ale ograniczyłbym się do rotacji trzech w sezonie. Kurek i Kaczmarek według mnie to pewniaki. Dalej naprawdę ciężko wybrać ale poczekałbym do końca sezonu z wybraniem 3 i 4.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2022, o 21:07 przez Heimlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Lynn »

Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Lynn pisze: 15 kwie 2022, o 17:13 https://siatka.org/pokaz/wojciech-drzyz ... atmosfere/

już się zaczyna :D
Nie, no. Teoretycznie nic takiego złego nie powiedział. No może poza tą "konferencją", która miałby zwołać Grbić, by wytłumaczyć, czemu Fabiana nie ma :D No i niefajnie, że tłumaczy go, że zniósł rolę dwójki u Antigi, gdzie tak w życiu nie było. Krytykował publicznie Antigę, a w Polsacie jechali po Francuzie za to, że wybrał Łomacza.

Aaa, no i jeszcze na koniec wywiadu podważył zupełnie resztę rozgrywających, stawiając, że Firlej i Kozub kompletnie się nie liczą i że nie rozumie jednak kompletnie tego wyboru od strony taktycznej.

Kurde, nie wiem. Z drugiej strony - Gość grał w kadrze 8 lat każdy turniej i nagle go nie ma na liście 29 zawodników, więc pytania wydają się być normalne.
baski
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2008, o 16:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: baski »

Trudny charakter często pomaga w profesjonalnym sporcie. Ale jak przestajesz dowozić jakość to zaczyna grać przeciwko tobie (szczególnie w spotach drużynowych).
Streeter
Posty: 7491
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Mnie dziwi brak Drzyzgi, to co dopiero ojca :) jednak spodziewałem się, że w szerokiej będzie, a tym bardziej do głowy mi nie przyszło, że będzie Kozub na kadrze a nie Drzyzga :D w sumie niezbyt rozumiem ten ruch, ale może wymyślił Grbić, że w młodzieżówce grał nieźle, potrzebuje bodźca, a w sumie jak uznał że Drzyzgi nie bierze, to nie bardzo ktoś inny w kolejce poza Komendą był. Można się zastanowić czemu nie Komenda, ale nie byłoby dziwne, gdyby styl Marcina nie pasował Nikoli. Tak tłumaczę sobie ten ruch.

Orczyk na przyjęciu to ciekawy wymysł :) w sumie któryś tam w kolejce do tej kadry był, do składu docelowego i tak się nie zalapie, a może to takie pokazanie, że nikomu drzwi nie zamykamy (oprócz Fabiana :] ), podobnie odbieram Rejno. A Szymański z Urbanowiczem to bardziej na zachętę na przyszłość. Ogólnie fajna kadra, podoba mi się. Ciekawe kto w tej sytuacji zostanie kapitanem, pewnie Bartek jako "najstarszy stażem".

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Dejwu »

Mi się kadra bardzo podoba, jestem mega pozytywnie nastawiony przed sezonem reprezentacyjnym.
buzinga
Posty: 1316
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

Brak Fabiana nie oznacza tego, że się nie pojawi w kadrze podczas kadencji Grbicia. Moim zdaniem jest tak jak napisał Wysoki. NIkola zakończył karierę reprezentacyjną Kubiaka i Nowakowskiego. Fabiana zostawił niby na lodzie. Sądzę jednak,że to bardziej próba zmotywowania Drzyzgi i skłonienia do pewnych refleksji. Uważam że Fabian nie jest tak toksyczny jak go niektórzy malują. Na moje oko facet ma niską samoocenę i te jego przedziwne reakcje, głupie komentarze itd są raczej odruchem obronnym. Słabym, bo słabym, ale ja już poznałem w życiu wiele osób, które się tak zachowują z w/w powodu. To by np tłumaczyło uproszczanie gry kiedy pojawia się presja. Drzyzga to nieźle wyszkolony technicznie gracz, a idzie w takich sytuacjach na łatwiznę, bo w nie ma pełnego przekonania do tego, że jest w stanie wykonywać te trudniejsze rozwiązania. Choć bazę techniczną ma.
Ciekawi mnie jak się to potoczy. Jeśli Janusz któremu mocno kibicuje udźwignie grę jako jedynka to może zamknąć drogę powrotu Drzyzdze, a nad tym płakać nie będę i myślę, że nie ja jeden.
bryt.bryt
Posty: 396
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: bryt.bryt »

taka ciekawostka z okazji końca Wojtaszka w kadrze

http://www.moswola.pl/mos/aktualnosci/8 ... olski.html
Kibic Polsatu
Posty: 64
Rejestracja: 18 mar 2022, o 19:24
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Kibic Polsatu »

Żałuję że nie powołano Marcina Komendy, chyba 3 razy MVP ostatnio, dobry blok i ładne wystawy. Brak Fabiana no cóż miał swoje szanse. Muzaj chyba trochę na siłę bo jakoś nie przekonuje skutecznością.
Streeter
Posty: 7491
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Kibic Polsatu pisze: 15 kwie 2022, o 19:42 Muzaj chyba trochę na siłę bo jakoś nie przekonuje skutecznością.
Muzaj - 40.6% efektywności, Kaczmarek - 38.4, Bołądź - 36.9, Butryn - 36.6. Rzeczywiście, na siłę i nie przekonuje skutecznością :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orzi »

Fakt. Muzaj obecnie jest najlepszym polskim atakującym w lidze moim zdaniem. Jak w kadrze nie zawsze przekonywał, to ten sezon ma naprawdę udany
Kibic Polsatu
Posty: 64
Rejestracja: 18 mar 2022, o 19:24
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Kibic Polsatu »

Streeter pisze: 15 kwie 2022, o 20:21
Kibic Polsatu pisze: 15 kwie 2022, o 19:42 Muzaj chyba trochę na siłę bo jakoś nie przekonuje skutecznością.
Muzaj - 40.6% efektywności, Kaczmarek - 38.4, Bołądź - 36.9, Butryn - 36.6. Rzeczywiście, na siłę i nie przekonuje skutecznością :D

Streeter
To są tylko cyferki każda sytuacja jest inna, statystyka nie uwzględnia czy jest pojedynczy czy potrójny blok czy piłka sytuacyjna. Wizualnie Maciej nie daje rady na kadrę.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Nowakowski mówi, że Grbić go widział w kadrze, ale on sam powiedział, że potrzebuje czasu i wrócił do Serba z odpowiedzią, że kończy z reprezentacją.

Czyli Fabian jako jedyny wykolegowany z reprezentacji. A Papa Drzyzga chciał konferencję zwoływać, dlaczego obu nie ma. No nie obu. Tylko Fabię. A no i Wojtaszka, ale w sumie jego z takich przyczyn, że Popiwczak go wygryzł, a powołanie Kamila Szymury i tak nie ma dużego znaczenia.
Lynn
Posty: 971
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Lynn »

Wojtaszek też zrezygnował z kadry
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Lineczka »

Brawa dla trenera za odświeżenie kadry i podziękowanie Fabianowi. Niech idzie nowe - trzymam kciuki za Janusza.
skibens
Posty: 60
Rejestracja: 17 maja 2021, o 13:14
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: skibens »

Nie było mnie wieku a tu takie dziwy.
Lubię teorię spiskowe, atmosfery, drugie dno, ale wydaje mi się to brak powołania dla Fabię bardzo proste. Przy najmocniejszym lewym skrzydle na świecie tj. BB, Leon, Semeniuk, Śliwka,wstaw kogokolwiek , stawianie na Drzyzge z najgorsza wystawa do lewego ze wszystkich rozgrywających że światowej czołówki to po prostu samobójstwo i samozaoranie. Nikt nie wystawia tak słabo na lewe skrzydło jak Drzyzga i wcale nie trzeba grać 30lat to siatkówkę by to wiedzieć. Ot tyle teorii spiskowych z mojej strony.
Szkoda Pita, on zawsze był w dobrej formie ja najważniejszych imprezach reprezentacji. No ale idzie młodzież i to mi się podoba.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

Nareszcie bez Fabianka! Grbić nie będzie miał łatwego życia. W przeciwieństwie do Dyzmy widać, że obserwował ligę i ma dobre pojęcie o aktualnej formie zawodników. Wszyscy, którzy powinni zostać powołani, zostali powołani, nie z rozdzielnika, tylko na podstawie poziomu sportowego. jeszczePapa Smer... Dżyzga zostanie odstawiony od mikrofonu, oglądanie transmisji będzie samą przyjemnością.
granvorka
Posty: 764
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: granvorka »

Uważam, że Papa nie powinien wypowiadać się publicznie na temat braku powołania dla Fabiana. Właściwie to robi mu tym wywiadem więcej szkody niż pożytku. Jedyny siatkarz w Polsce z adwokatem w mediach - ciężko czuć do tego sympatię. Do tego "przecieki" z rozmów syna z Grbiciem. To jest tak toksyczne i cringe'owe, że mnie skręca. Co innego komentowanie gry syna, co innego zabieranie głosu w tego typu personalnej sprawie.

Czyta się to niby jak dyplomatyczną dykteryjkę, ale co i rusz wpadają szpilki pod adresem konkurentów i coacha. Największe chyba kuriozum to powątpiewanie, czy Janusz udźwignie fizycznie granie długich turniejów na wysokiej intensywności. No więc jeśli Fabian dawał radę, to Marcin da radę tym bardziej. Ani jednego zdania o tym, że Fabian gra kolejny słaby/średni sezon w lidze . Ten przed chwilą zakończony zaczynał koszmarnie, od przyjścia Mendeza zaczął iść w górę, ale wciąż nie dawał swojej drużynie tyle, co pierwsza trójka. No i wyczajnie jest słabszy od Janusza w KAŻDYM elemencie gry w siatkówkę, a potencjalnie broni się (w kontekście miejsca w '14') niemal wyłącznie doświadczeniem i zdobytymi tytułami (czego nie można zupełnie zlekceważyć, ale w wizji Grbica niekoniecznie musi to być istotne).

Od razu mówię, że sam widziałbym FD jako 3/4 w szerokiej kadrze. Nie wykluczałbym nawet, że byłby w stanie wygryźć Łomacza z MŚ, gdyby zwyżkował formą fizyczną i mentalną w kolejnych miesiącach. Myślę, że Grbić jest w pełni świadomy, że sportowo Drzyzga wciąż oferuje wartość dodaną, ale z innych względów niespecjalnie jest dla niego miejsce w jego wizji. I trudno się dziwić - idzie nowe, to szeroką ławą. Kurek z Zatorskim zostają jedynymi true weteranami, nie tylko bronią się sportowo, ale też mentalnie pasują do nowej układanki.

Nie czaję też tego, co powiedział Fabian @Siekierowi w ostatnim wywiadzie. Do kupy nie składa mi się to, że wiedział, że nie będzie w kadrze, a jednocześnie nie potrafił bardziej kurtuazyjnie mówić o swoich konkurentach niż "nie czuję ich oddechu na plecach". Generalnie na bucerii ciężko daleko zajechać i chyba tej lekcji życia jeszcze nie odrobił. Ale też zgadzam się z opinią, że to przejaw niskiej pewności siebie, zaniżonej samooceny. Drzyzgofobia to znów, prawdopodobnie, efekt bycia synem Papy niż samej jakości jego gry, ale cóż - jako rodzina też mogliby to inaczej rozgrywać, to nie pierwszy taki case w historii sportu.

Anyway, bądźmy dobrej myśli. Jeśli NG nie spieprzy czegoś fundamentalnie na poziomie fizyczno-mentalnym i nie uprze się na Wilfredo cokolwiek by nie grał, to będzie to świetny sezon kadrowy (sam robię sobie screena).
Awatar użytkownika
Lawka1
Posty: 372
Rejestracja: 30 wrz 2021, o 23:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Lawka1 »

Właśnie skończyłem oglądać Prawdę Siatki - jak wam się podoba sugestia pana Swędrowskiego, że będzie próba przesunięcia Leona na atak? Wiem, że to różne pozycje, ale Wilfredo zawsze bardziej pasował mi na atakujacego - świetna zagrywka, atak, blok OK, ale przyjęcie i obrona średnia. Zawsze może pomóc na 4 do przyjęcia a wykorzystamy wszytkie jego atuty - to może być strzał w 10. Dzięki temu B. Bednorz będzie mógł znaleźć się w kadrze. OK, jeden z dwójki: Kurek, Leon nie będzie grał ale dla reprezentacji lepsze przyjęcie będzie korzystniejsze. Mając Bienka i Hubera na środku to powinno się oplacać.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

No blok to akurat przecietny. Momentami mi sie wydawalo, ze sie poprawia, ale nie ogladam na tyle czesto.
Obrona tez na tej pozycji wbrew pozorom sie przydaje.
Staniecie na czwartego moze byc przydatne.

Trzeba sprobowac.
Streeter
Posty: 7491
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Kibic Polsatu pisze: 15 kwie 2022, o 20:29
Streeter pisze: 15 kwie 2022, o 20:21
Kibic Polsatu pisze: 15 kwie 2022, o 19:42 Muzaj chyba trochę na siłę bo jakoś nie przekonuje skutecznością.
Muzaj - 40.6% efektywności, Kaczmarek - 38.4, Bołądź - 36.9, Butryn - 36.6. Rzeczywiście, na siłę i nie przekonuje skutecznością :D

Streeter
To są tylko cyferki każda sytuacja jest inna, statystyka nie uwzględnia czy jest pojedynczy czy potrójny blok czy piłka sytuacyjna. Wizualnie Maciej nie daje rady na kadrę.
:] :] :]

Napisałeś że Muzaj nie przekonuje skutecznością, wkleiłem cyfry, które jak na złość u Muzaja są najlepsze, to stwierdzasz że to tylko cyfry. Poziom dyskusji level >1000.

Generalnie ja też raczej Muzaja jako dwójkę za Kurka widzę mniej niż np. Kaczmarka, no ale nie mówmy takich głupot, że ktoś nie przekonuje skutecznością, jak można to sprawdzić w jakieś pół minuty i obalić statystykami...

Streeter
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2022, o 08:46 przez Streeter, łącznie zmieniany 1 raz.
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 229
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Mordimer Madderdin »

Ehh szkoda Pita. Przypuszczam że fajnie by chodził przy Januszu i jeszcze ten sezon byłby podporą.
Fabiana brakować nie będzie, no chyba że Łomacz złapie kontuzję, odpukać, to wtedy chyba będzie to naturalny zawodnik do dowołania.
Obawy o jakość i nerwy Janusza na najważniejszych spotkaniach mieć trzeba, ale można przywołać mecze ligi mistrzów - dał radę. A mieć będzie obok doświadczonego Grześka.

Jak odbieracie wpis Damiana Wojtaszka i sytuację z Fabianem? W pisanym niby emocji nie widać, ale dla mnie to takie trochę szukanie czemu trener z każdym kogo nie chce powołać nie rozmawia indywidualnie.
Zmiana warty musiała nastąpić i nastąpiła dość stanowczo.
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Streeter
Posty: 7491
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Akurat jeżeli Grbić nie widział Wojtaszka w składzie, to po mojemu nic dziwnego, że nie dzwonił do niego poinformować go, że nie będzie powołany. Po pierwsze, Wojtaszek nigdy podporą ani wiodącą postacią tej kadry nie był, żeby należało mu się jakieś specjalne traktowanie, a po drugie chyba nic dziwnego, że Grbić nie dzwonił do Łukasika, Buchowskiego czy innego Ferensa albo Haina poinformować ich, że nie będzie ich w kadrze, więc niezbyt wiem czemu miałby taki telefon wykonać do Wojtaszka.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”