Reprezentacja mężczyzn 2022

areq
Posty: 7
Rejestracja: 17 sie 2021, o 12:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: areq »

Statystyki:
https://pbs.twimg.com/media/FUxPf2cX0AA ... ame=medium

Fornal skończył na efektywności 56%, wiec chyba nie ma co przesadzać z jechaniem po nim.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

W wywiadzie z Grbiciem na stronie można wyczytać, że konkurent Świderskiego w wyścigu o fotel prezesa PZPS (Obatel) chciał, żeby reprezentację prowadzili polscy trenerzy.

No ciekawe jaki cudowny plan miał nasz partyjny czarodziej. Kuba Bednaruk z Winiarskim? :D
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Aranger »

https://twitter.com/PolskaSiatkowka/sta ... ya7mQ&s=19 - pełne statystyki meczu od naszego scouta.

Mimo że poziom meczu z grubsza niezbyt porywający, a rywal ze średniej półki, to i tak z oglądania kadry w tym kształcie mialem więcej funu, niż przez całe poprzednie ME razem wzięte. Czekam z niecierpliwością na tę 1:30 jutro. :D
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Dejwu »

Aranger pisze: 9 cze 2022, o 08:54 https://twitter.com/PolskaSiatkowka/sta ... ya7mQ&s=19 - pełne statystyki meczu od naszego scouta.

Mimo że poziom meczu z grubsza niezbyt porywający, a rywal ze średniej półki, to i tak z oglądania kadry w tym kształcie mialem więcej funu, niż przez całe poprzednie ME razem wzięte. Czekam z niecierpliwością na tę 1:30 jutro. :D
Mam tak samo. Więcej funu miałem z oglądania Radomia z Lublinem niż zeszłorocznej reprezentacji.

I teraz człowiek bije się z myślami czy nastawiać budzik na 1:30 i mieć ciężki poranek czy odpuścić jeden mecz tego sezonu LN 😀
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Dejwu pisze: 9 cze 2022, o 09:22
Aranger pisze: 9 cze 2022, o 08:54 https://twitter.com/PolskaSiatkowka/sta ... ya7mQ&s=19 - pełne statystyki meczu od naszego scouta.

Mimo że poziom meczu z grubsza niezbyt porywający, a rywal ze średniej półki, to i tak z oglądania kadry w tym kształcie mialem więcej funu, niż przez całe poprzednie ME razem wzięte. Czekam z niecierpliwością na tę 1:30 jutro. :D
Mam tak samo. Więcej funu miałem z oglądania Radomia z Lublinem niż zeszłorocznej reprezentacji.

I teraz człowiek bije się z myślami czy nastawiać budzik na 1:30 i mieć ciężki poranek czy odpuścić jeden mecz tego sezonu LN 😀
A da się w TVP Sport retransmisję zobaczyć online?
Frostez
Posty: 20
Rejestracja: 14 maja 2021, o 18:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Frostez »

Dejwu pisze: 9 cze 2022, o 09:22
Aranger pisze: 9 cze 2022, o 08:54 https://twitter.com/PolskaSiatkowka/sta ... ya7mQ&s=19 - pełne statystyki meczu od naszego scouta.

Mimo że poziom meczu z grubsza niezbyt porywający, a rywal ze średniej półki, to i tak z oglądania kadry w tym kształcie mialem więcej funu, niż przez całe poprzednie ME razem wzięte. Czekam z niecierpliwością na tę 1:30 jutro. :D
Mam tak samo. Więcej funu miałem z oglądania Radomia z Lublinem niż zeszłorocznej reprezentacji.

I teraz człowiek bije się z myślami czy nastawiać budzik na 1:30 i mieć ciężki poranek czy odpuścić jeden mecz tego sezonu LN 😀
Ej no, zobaczyć Wielkiego Kubę Wachnika oraz Lorda Wojtka Włodarczyka to nie lada gratka! :)

Kilka przemyśleń ode mnie. Świetne wejście Butryna, widać było, że Janek ma do niego dużo zaufania i było parę razy w tym sezonie, że jak trwoga to do Karola więc po co zmieniać coś co działa?
Firlej - naprawdę solidny mecz, super wyglądały te przesunięte krótkie albo wrzutki z 3 metra. Zdałem sobie sprawę, że nie pamiętam (przynajmniej w poprzednim sezonie) żeby Fabien takie manewry nam serwował. Naprawdę mi się podobało jego rozegranie.
Popiwczak również super, kilka wybitnych obron oraz solidne, pewne przyjęcie. Chętnie zobaczyłbym go na tle najlepszych reprezentacji w pełnym składzie.
Czekamy na Włochy dzisiaj w nocy, jak uważacie, wyjdziemy również najmocniejszym składem czy Nikola coś pozmienia?
druid9999
Posty: 108
Rejestracja: 8 gru 2015, o 22:54
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: druid9999 »

Ja dziś obstawiam drobne zmiany w składzie(2-3). Uważam że szansę dostanie Poręba i któryś z przyjmujących. Oraz być może Butryn na dłuższym dystansie. Większe zmiany np. Kozub, Urbanowicz czy K.Szymura to raczej mecz z Bułgarią. Czekam co Nikola na dziś wymyśli.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Simao »

Myślę, że dwa najbliższe mecze wygramy. Może być problem w meczu z Francją, ten możemy przegrać. Potrzebne będzie przyjęcie i dobry, pewny środek. Skład taki jak wczoraj z korektą na ataku, tzn. Butryn w miejsce Muzaja.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Papito13 »

Stawiam, że dzisiaj Butryn, Poręba i Rafał Szymura w szóstce, a reszta debiutantów dostanie szansę z Bułgarią. Za to na Francję powróci ten sam skład co na Argentynę.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

Jeżeli w meczu z takim słabym przeciwnikiem atakujący ma 38% skuteczności iw każdym elemencie nawala, to jakimś heynenizmem byłoby upieranie się przy nim. Powinien dostać wejście, jak Butryn, ciekawe czy spisze się tak samo. Muzaj to pierwsze nieporozumienie Grbicia i wystawianie go to albo strata czasu, albo w gorszym wypadku strata szans na MŚ, jeżeli miałby pozostać w kadrze. Tylko Popiwczak i Kłos zdali ten pierwszy bardzo łatwy egzamin. Kwolek tylko z przyjęcia. Fornal mógłby mieć takie statystyki z Francją albo Brazylią, ale nie z Argentyną albo innym BBTeSem.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

jeep pisze: 9 cze 2022, o 17:08 Jeżeli w meczu z takim słabym przeciwnikiem atakujący ma 38% skuteczności iw każdym elemencie nawala, to jakimś heynenizmem byłoby upieranie się przy nim. Powinien dostać wejście, jak Butryn, ciekawe czy spisze się tak samo. Muzaj to pierwsze nieporozumienie Grbicia i wystawianie go to albo strata czasu, albo w gorszym wypadku strata szans na MŚ, jeżeli miałby pozostać w kadrze. Tylko Popiwczak i Kłos zdali ten pierwszy bardzo łatwy egzamin. Kwolek tylko z przyjęcia. Fornal mógłby mieć takie statystyki z Francją albo Brazylią, ale nie z Argentyną albo innym BBTeSem.
Ale co jest złego w statystykach Fornala i dlaczego tylko Popiwczak z Kłosem zdali egzamin, skoro spora część ekspertów jako MVP widziała Firleja?

To jak Fornal grał na 56-58 % skuteczności i 54 % efektywności w 1 meczu reprezentacyjnym, to znaczy, że zagrał źle? Co to w ogóle za wyznacznik? Nie rozumiem. Zagrał dobrze.

Co do Muzaja się zgodzę, ale nie stricte o skuteczność tu chodzi, a o te jego miękkie granie.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

druid9999 pisze: 9 cze 2022, o 15:08 Ja dziś obstawiam drobne zmiany w składzie(2-3). Uważam że szansę dostanie Poręba i któryś z przyjmujących. Oraz być może Butryn na dłuższym dystansie. Większe zmiany np. Kozub, Urbanowicz czy K.Szymura to raczej mecz z Bułgarią. Czekam co Nikola na dziś wymyśli.

Obstawiam podobnie. Ktorys z mlodych srodkowych (raczej Poreba-bardziej doswwiadczony, a mlodszy dostanie Bulgarie; moze na Bulgarie obaj mlodzi ?)
Butryn zamiast Muzaja i potem Muzaj z Bulgaria, Butryn na Francje.
Plus moze jedno przyjecie dzis do zmiany. Troche sie boje, ze Fornal okaze sie niezbedny i zagra najwiecej.


Co do meczu-Firlej zagral super. W wystawie , obronie, serwisie i bloku. Jedno zastrzezenie-ten mecz nie sprawdzil jego poziomu w sytuacjach o ktorych byla mowa, ze miewa klopoty. Tzn z negatywnego przyjecie, z pola. Gral z najlepiej przyjmujaca para polskich przyjmujacych i najlepszym obecnie libero. Druga rzecz, to mecze o cos, sety na styku. Tu Jankowi zdarzaly sie slabsze momenty (choc sadze, ze szybkiego wyeliminowania z ograniem). Ten mecz byl bez wiekszego cisnienia i z wyraznie slabszym przeciwnikiem
Kochanowski troche bezbarwny, w bloku bez rewelacji.
Klos swietnie.
Butryn super.
Kwolek slabo zaczal, ale defensywnie swoje robil, potem dorzucil kilka ladnych atakow. Foranal moze nie efektownie, ale efektywnie-bardzo dobry mecz i w momencie slabosci Muzaja ciagnal atak. Jak najbardziej na plus.
Muzaj-hm, przestraszyl sie Mendeza? Znowu bardzo nierowno, jeden dobry kawalek (gdzies od polowy pierwszego seta) i dwie duze dziury (pocztek pierwszego a potem trzeci set, chyba juz w kawalku dugiego tez przestal konczyc).

Pierwsze koty za ploty. Pierwszy mecz po przerwie (Francuzi przylecieli wczesniej i zagrali sparingi). Nowy sklad, nowy sypacz. Nowy trener.
Bylo troche tremy i troche nieduzych zgrzytow w komunikacji.
PioterZJastrzebia
Posty: 1275
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

jeep pisze: 9 cze 2022, o 17:08 Jeżeli w meczu z takim słabym przeciwnikiem atakujący ma 38% skuteczności iw każdym elemencie nawala, to jakimś heynenizmem byłoby upieranie się przy nim. Powinien dostać wejście, jak Butryn, ciekawe czy spisze się tak samo. Muzaj to pierwsze nieporozumienie Grbicia i wystawianie go to albo strata czasu, albo w gorszym wypadku strata szans na MŚ, jeżeli miałby pozostać w kadrze. Tylko Popiwczak i Kłos zdali ten pierwszy bardzo łatwy egzamin. Kwolek tylko z przyjęcia. Fornal mógłby mieć takie statystyki z Francją albo Brazylią, ale nie z Argentyną albo innym BBTeSem.
Skoro Fornal nie zdał ezgaminu, bo grał przeciwko Argentynie, to dlaczego ten egzamin zdali Kłos i Popiwczak? O ile się nie mylę, oni też grali przeciwko Argentynie, i to tej samej.
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: gacek8 »

Czepiliście się Maćka...
Butryn zagrał "5 minut", zdobył 3 punkty i wielka podnieta na forum. Niech chłop zagra przynajmniej ze 2 sety z klasowym i chcącym grać przeciwnikiem i zobaczymy jaki z niego grajek. Oby wybitny
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

gacek8 pisze: 9 cze 2022, o 20:34 Czepiliście się Maćka...
Butryn zagrał "5 minut", zdobył 3 punkty i wielka podnieta na forum. Niech chłop zagra przynajmniej ze 2 sety z klasowym i chcącym grać przeciwnikiem i zobaczymy jaki z niego grajek. Oby wybitny
Są równi i równiejsi :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: gacek8 »

Streeter pisze: 9 cze 2022, o 20:59
gacek8 pisze: 9 cze 2022, o 20:34 Czepiliście się Maćka...
Butryn zagrał "5 minut", zdobył 3 punkty i wielka podnieta na forum. Niech chłop zagra przynajmniej ze 2 sety z klasowym i chcącym grać przeciwnikiem i zobaczymy jaki z niego grajek. Oby wybitny
Są równi i równiejsi :)

Streeter
Jak wszędzie :)
A tak na poważnie - jak Maciek gra każdy wie. Lepiej już raczej nie będzie grał. Ale żeby jakoś tragicznie grał?
Wiadome każdy ma czasem słabsze mecze czy momenty w meczu.
Ja tam nie uważam żeby Maciek był wiele słabszy od takiego np. Limy czy Patry`ego - a z nimi drużyny zdobywały medale IO. Zresztą Maciek na kwalifikacjach olimpijskich przyćmił obu francuzików.
Fajnie chyba, że mamy 2 atakujących (w zanadrzu jeszcze 2) na poziomie uważam światowym i taka rywalizacja tylko może na dobre wyjść.
Nuriel
Posty: 847
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Nuriel »

Mnie zastanawiają te pochwalne pieśni o Butrynie.

Ktoś nawet pisał, że "wszedł do kadry razem z drzwiami i futryną'

Kurcze... Fajnie, że chłop wszedł i nie zjadła go trema, ale trzy ataki to trochę za mało, żeby jakkolwiek oceniać zawodnika, bo to można skończyć i przez zwykle szczęście.

Oczywiście życzę mu jak najlepiej, mam nadzieję, że pokaże się jeszcze na tyle dobrze, że doda kolorytu rywalizacji na ataku i udowodni, że można i w dość późnym wieku jeszcze się przebić.

Ale poczekajmy jeszcze, bo w następnym meczu może się zdarzyć, że trzy razy nie skończy i zaraz będą posty, że jednak się nie nadaje i po co go było powoływać.
ciorny17
Posty: 8597
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

W wątku Developresu rzr podlinkował wywiad z Antigą.
Ten fragment pokazuje jaka przepaść w klasie dzieli niektórych siatkarzy. Sposób wypowiedzi, użyte sformułowania, od zawsze szacunek dla Stefana:
Z Fabianem Drzyzgą chyba nie udało się panu poprawić relacji. Jesienią 2018 r. stwierdził w wywiadzie, że zmarnował u pana w kadrze półtora roku i zasugerował, że jest pan nieszczery.
Fabian był jednym z zawodników, z których byłem najbardziej dumny. Osiągnął naprawdę wysoki poziom. Czasem z niektórymi pracuje ci się łatwiej, a z innymi trudniej. Czasem motywacja może być z obu stron, a czasem trzeba kogoś bardziej "cisnąć". Byłem wtedy młodym trenerem, może niekiedy nie dobierałem najlepszych metod. Oczekiwałem od niego więcej, bo wiedziałem, że jest utalentowany. Próbowałem go motywować, by grał jeszcze lepiej.

Jeśli uważa, że stracił czas, to cóż – każdy ma prawo do swojej opinii. Starałem się sprawiać, by zawodnicy byli coraz lepsi i rozwijali się. Kiedy byłem już blisko posady szkoleniowca biało-czerwonych, to dawny trener z Paryża ostrzegł mnie, że zostanie mi tylko kilku przyjaciół i jedni będą dla mnie mili, a inni będą mnie nienawidzić. Powiedział wtedy: "Masz robić to, co najlepsze dla zespołu. Jeśli masz konflikt z zawodnikiem, to nie dlatego, że go nie lubisz, tylko ciśniesz go, by stawał się lepszy. Twoja praca nie polega na tym, by uszczęśliwiać każdego z osobna". Zawsze ktoś będzie rozczarowany i trzeba sobie z tym radzić.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7494
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Nuriel pisze: 9 cze 2022, o 21:12 Mnie zastanawiają te pochwalne pieśni o Butrynie.

Ktoś nawet pisał, że "wszedł do kadry razem z drzwiami i futryną'
A to akurat ja napisałem, a pewnie jestem jednym z ostatnich, co Butryna pchali do kadry :D chciałem pokreślić że miał bardzo dobre wejście, reszta to już trochę nadinterpretacja tych słów ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Simao »

Wystarczyło utrzymać skuteczność przy swoim przyjęciu i byłoby 2:0 dla Polski i całkiem inna gra. Włosi rozegrali się, potrafili utrzymać wypracowaną przewagę i mamy 2:1 dla Włoch. Szkoda będzie tego meczu jak przegramy. Jednak wszystko przez błędy własne i brak mocy na zagrywce. Włosi mają świetną zagrywkę i dobre przyjęcie ze względu na słabą zagrywkę z naszej strony i przede wszystkim błędy. Zobaczymy co będzie dalej. Mam nadzieję, że podniesiemy się. Tak szczerze to liczyłem na wygraną za trzy Polaków. Teraz trzeba walczyć, aby nie przegrać tego meczu. Na własne życzenie pozwoliliśmy uwierzyć Włochom nawet w zwycięstwo za trzy punkty.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

Odpowiadam tym, którzy patrzą na statystyki zamiast na mecz. 3 set z Włochami dał odpowiedź dlaczego Fornal oblał egzamin, nawet gdyby miał 90% skuteczności. Każdy popełnia błędy. Ale Fornal wtedy, kiedy decydują one nie tyle o przegranej, bo przy fatalnej grze całego zespołu set był przegrany, ile o utracie ostatniej szansy na nawiązanie walki (błąd w ataku przy idealnej wystawie Firleja) i o kompromitującym zakończeniu seta (błąd w zagrywce). Zresztą z taką zagrywką Fornal w ogóle nie powinien pokazywać się na boisku.
TommyLeeJones
Posty: 1674
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: TommyLeeJones »

Przyjemnie ogląda się Butryna. Zdecydowanie lepiej od Muzaja, czyste, soczyste ciosy, różne kierunki i konkretna zagrywka. Jednak jak jesteś dobry to... Jesteś dobry i niekiedy nie warto kombinować, nawet jeśli chodzi o numer 3 na ataku w naszej kadrze.

Równie przyjemnie ogląda się Włochów. Dyscyplina taktyczna, świetna gra blok/obrona i nawet nie chodzi o same czapy, a to jak blokiem wymuszają u naszych ataki w kierunkach, gdzie czeka już obrona. I chyba wygrają dzięki tego brakowi niechlujności.

Kochanowski błaźni się na serwisie, to po prostu żałosne. Rozsądny gracz dawno przeszedłby na flota, zamiast bić głową w mur.

Mecz był do wygrania, szkoda.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Simao »

Patrząc na dzisiejszą grę we wszystkich elementach, ilość błędów, zagrywka i nawet przyjęcie, ciężko o wygraną na ten moment. Włosi po prostu wykorzystują słabą postawę Polaków od pewnego momentu drugiego seta, gdzieś od błędu Kwolka w ataku z drugiej linii. Zagrywka naszej drużyny ogólnie jest słaba, Fornala tragedia. Poręba jeszcze nie ten moment na Niego w kadrze. Błędy z dobrze rozegranych piłek. Mam też trochę uwag do prowadzenia meczu przez Gribicia. Nie lubię przegrywać z Włochami :P Trochę rozczarowuje mnie postawa Fornala, nie gra źle, choć zagrywka tragiczna. Jednak oczekuję więcej od tego gracza, powinien lepiej prezentować się od skrzydłowych włoskich. Zrobić tą różnicę. Jednak tego nie robi. W meczu z Francją z taką grą nie ugramy nawet seta...
Zapowiada się porażka. Osobiście jestem lekko rozczarowany, liczyłem na zwycięstwo i porażkę jedynie z Francją. Trochę mniej błędów i moglibyśmy wygrać nawet za trzy. Świetna zagrywka Włochów dzisiaj. Boli mnie trochę ta porażka, nie lubię gdy przegrywamy z Włochami. Fornal mnie rozczarował. Odnośnie Szymury i Kwolka chyba nikt nie ma wątpliwości, że na MŚ nie zagrają. Osobiście liczę na Bednorza. Semeniuk i Śliwka to pewniacy w perspektywie MŚ.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

Po tych 2 meczach już coś widać. Tak jak pisałem tylko Popiwczak i Kłos na razie zdali egzamin. Po szablonowym rozegraniu Firleja w tym meczu, lewa, prawa, nie widzę go na MŚ. A więc to chyba jasne: Janusz i Łomacz. Może jeszcze Butryn do poprawkowego, ale chyba jego miejsce już zajmuje Kaczmarek. Kochanowski wrócił do poziomu z Resovii. Poręba to jeszcze parę sezonów nauki. Formal powinien wrócić do szkoły i ćwiczyć przez najbliższy sezon chociaż zagrywkę żeby się tak nie błaźnić.
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Arw165 »

Bez oglądania statystyk tylko Butryn trzymał poziom, natomiast liczba błędów karygodna (42!). A już zwłaszcza na zagrywce. Dwa sety przegrane błędem serwisowym. Czy Fornal ma opcję "mniej mocy-więcej kierunku"? Rok temu też mieliśmy przyjmującego, który stracił formę na finały MP i nie znalazł jej do grudnia - oby to nie był casus Tomka. Natomiast brakowało więcej środka przy świetnym przyjęciu. A im dalej w las tym więcej błędów u każdego.

Mam nadzieję, że Grbić wie, co robi, żeby się nie okazało, że będziemy mieli jednego przyjmującego w formie. Można było zostawić Kwolka, ale tego nie zrobiono, więc podejrzewam, że trener miał jakiś plan na dzisiaj i bardziej zależało mu na realizacji tego planu niż na wyniku.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: efratello »

Butryn bardzo dobrze, oby tak trzymał, fajnie że miał szansę się pokazać przy Firleju, może jeszcze powalczy z Kaczmarkiem o miejsce w składzie na MŚ, choć ogólnie myślę, że Kaczmarek to taki pewniak Grbicia na ten sezon. Meczu szkoda, mógł zbudować paru chłopaków i zaostrzyć rywalizację w składzie, plus teraz zdaje się za każdą porażkę, zwłaszcza z niżej od nas notowanymi zespołami (czyli na ten moment każdym poza Brazylią), lecą punkty w rankingu FIVB (oczywiście to nie jest duże zmartwienie, bo Polacy to odrobią, poza tym z punktu widzenia kwalifikacji olimpijskiej pierwsze czy czwarte miejsce w notowaniu FIVB nie robi jakiejś różnicy, choć prestiżowo to wciąż liczę trochę na zdetronizowanie w tym roku Brazylijczyków po wielu wielu latach nieprzerwanego królowania).

Takiej katastrofy na zagrywce to dawno nie widziałem. Mam nadzieję, że Fornal się jeszcze odbuduje w tym turnieju/pokaże swoją dobrą formę, bo przy takiej konkurencji na przyjęciu tego typu mecze mogą się potem okazać języczkiem u wagi.
Poręba wypadł trochę blado niestety, a w pierwszym secie mi się wydawało, że przy Firleju może zabłyśnie.

Niezależnie od nierównego poziomu samego meczu, to trzeba przyznać (nie pierwszy już raz wprawdzie), że Włosi mają super talenty, z roku na rok będą coraz mocniejsi, więc raczej zagoszczą czy właściwie zamieszkają w ścisłym światowym topie na lata.
Arw165
Posty: 1453
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Arw165 »

Mecz był do wygrania, może ten 2 set zaważył. Chociaż gdyby mnie błędy Włochów na zagrywce, to mogłoby to wyglądać jeszcze boleśniej.
Edit: mam nadzieję, że zepsute serwisy nie są spowodowane "presją czasu".

Obrazek
pwpl97
Posty: 356
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: pwpl97 »

gacek8 pisze: 9 cze 2022, o 20:34 Czepiliście się Maćka...
Butryn zagrał "5 minut", zdobył 3 punkty i wielka podnieta na forum. Niech chłop zagra przynajmniej ze 2 sety z klasowym i chcącym grać przeciwnikiem i zobaczymy jaki z niego grajek. Oby wybitny
I jak wrażenia? Zagrał nawet 4 sety dzis.
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: gacek8 »

pwpl97 pisze: 10 cze 2022, o 05:08
gacek8 pisze: 9 cze 2022, o 20:34 Czepiliście się Maćka...
Butryn zagrał "5 minut", zdobył 3 punkty i wielka podnieta na forum. Niech chłop zagra przynajmniej ze 2 sety z klasowym i chcącym grać przeciwnikiem i zobaczymy jaki z niego grajek. Oby wybitny
I jak wrażenia? Zagrał nawet 4 sety dzis.
Ano Panie 1-3.
Tak na marginesie chodziło mi o 2 powazne mecze. Mój blad
randomNick26
Posty: 53
Rejestracja: 25 mar 2021, o 12:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: randomNick26 »

11-8 Fornal na zagrywce :o niestety 8 to nie liczba asów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”