Reprezentacja mężczyzn 2022

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Simao »

niepoinformowany pisze: 13 lip 2022, o 10:55
Simao pisze: 13 lip 2022, o 10:05 Osobiście mam trochę inne wyniki według danych podanych przez usera Streeter. Trochę słabiej wypada Butryn, co nie zmienia faktu, że to tak naprawdę gracze na podobnym poziomie. Oczywiście, jeśli obaj są w formie.

Kaczmarek 320/885 = 36.15%

Butryn 256/835 = 30.65%
Skończone - błędy - zablokowane / wszystkie
Rzeczywiście, masz rację. Zapomniałem jak to dokładnie się liczy. Mój błąd. Wszystko jest ok :) Wszystko ze względu na interpretację, zawsze bardziej zwracałem uwagę na skuteczność niż efektywność. Podobnie odnośnie przyjęcia, bardziej zwracam uwagę na pozytywnie przyjęcie niż perfekcyjne. Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że to bardziej oddaje rzeczywistość. W szczególności, jeśli chodzi o przyjęcie. W ataku rzeczywiście efektywność ma większe znaczenie.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: barti522 »

Każdy by chciał żeby w kadrze grał ten co się najlepiej prezentuje w danym momencie, ale tak nie jest i prawdopodobnie nie będzie. Będą większe lub mniejsze odstępstwa od normy. Jeden ma wyższą pozycję u danego szkoleniowca, drugi niższą. Klub oczywiście też ma znaczenie, bo gdyby to Butryn przeżył tyle w klubie z Grbicem, co Kaczmarek i wygrał te LM, sytuacja mogłaby być obecnie zupełnie inna i ich miejsce w hierarchii. Butryn w czasie gdy Kaczmarek wygrywał LM z Grbicem grał w zespołach 5-8. Zanim ten Olsztyn stanie się topowym klubem, w co wątpię, to nie wiem czy kariery starczy Butrynowi. Tak więc mnie to jakoś zupełnie nie dziwi, że Grbic może mieć większe zaufanie do Kaczmarka z którym już osiągnął sukces, a Butryna w pewien sposób dopiero testuje, co sam przyznaje, że musi sprawdzić, jak zachowuje się, gdy wchodzi z ławki, czy jest w stanie więcej razy powtórzyć takie mecze jak z Francją, bla bla bla. To nie jest tak, że sobie teraz skreśli od tak Kaczmarka, Kochanowskiego, Zatorskiego czy innego Śliwkę, bo oponent na tej pozycji będzie się spisywał lepiej w trakcie Ligi Narodów. Nawet mimo tego, że mówi do mediów, iż każdy oczywiście startuje z tej samej pozycji, każdy ma czystą kartę itp. Co innego ma mówić, że i tak zabiorę chłopaków z Zaksy z którymi uzyskałem taki sukces klubowy, no właśnie. Siłą rzeczy taki Kłos, Kwolek, Popiwczak mogą mieć trudniej wejść do składu niż Kochanowski, Śliwka, Zatorski, czy na pozycję 2 atakującego Butryn niż Kaczmarek. Dziwi mnie jedynie, że niektórzy według mnie dosyć naiwnie wierzą, że zdecyduje tylko i wyłącznie forma sportowa w danym momencie i trener po paru spotkaniach pobiegnie do statystyk i wybierze tych, którzy będą tam wypadać lepiej o kilka punktów procentowych. ;)
zbycho123
Posty: 225
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: zbycho123 »

Najlepszym atakującym jest Kurek .Zmiennikiem jego powinien być Kaczmarek nie na darmo wygrał 2 razy lige mistrzów. Karol Butryn mógł zostać w Resovii i walczyc o muejsce z Muzajem a nie uciekać. W przyjęciu obecnie Bednorz i Semeniuk pod nieobecność Leona zmuana Fornal i Kwolek. Środek to Bieniek I Kłos zmiana Rejno pod nieobecność Hubera iKochanowski. Rozegranie Janusz na zmianę Drzyzga i Libero Zatorski Zmiennikiem Popiwczak to obecnie najlepszy sklad naszej kadry
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Simao »

barti522 pisze: 13 lip 2022, o 11:45 Każdy by chciał żeby w kadrze grał ten co się najlepiej prezentuje w danym momencie, ale tak nie jest i prawdopodobnie nie będzie. Będą większe lub mniejsze odstępstwa od normy. Jeden ma wyższą pozycję u danego szkoleniowca, drugi niższą. Klub oczywiście też ma znaczenie, bo gdyby to Butryn przeżył tyle w klubie z Grbicem, co Kaczmarek i wygrał te LM, sytuacja mogłaby być obecnie zupełnie inna i ich miejsce w hierarchii. Butryn w czasie gdy Kaczmarek wygrywał LM z Grbicem grał w zespołach 5-8. Zanim ten Olsztyn stanie się topowym klubem, w co wątpię, to nie wiem czy kariery starczy Butrynowi. Tak więc mnie to jakoś zupełnie nie dziwi, że Grbic może mieć większe zaufanie do Kaczmarka z którym już osiągnął sukces, a Butryna w pewien sposób dopiero testuje, co sam przyznaje, że musi sprawdzić, jak zachowuje się, gdy wchodzi z ławki, czy jest w stanie więcej razy powtórzyć takie mecze jak z Francją, bla bla bla. To nie jest tak, że sobie teraz skreśli od tak Kaczmarka, Kochanowskiego, Zatorskiego czy innego Śliwkę, bo oponent na tej pozycji będzie się spisywał lepiej w trakcie Ligi Narodów. Nawet mimo tego, że mówi do mediów, iż każdy oczywiście startuje z tej samej pozycji, każdy ma czystą kartę itp. Co innego ma mówić, że i tak zabiorę chłopaków z Zaksy z którymi uzyskałem taki sukces klubowy, no właśnie. Siłą rzeczy taki Kłos, Kwolek, Popiwczak mogą mieć trudniej wejść do składu niż Kochanowski, Śliwka, Zatorski, czy na pozycję 2 atakującego Butryn niż Kaczmarek. Dziwi mnie jedynie, że niektórzy według mnie dosyć naiwnie wierzą, że zdecyduje tylko i wyłącznie forma sportowa w danym momencie i trener po paru spotkaniach pobiegnie do statystyk i wybierze tych, którzy będą tam wypadać lepiej o kilka punktów procentowych. ;)
To po części prawda, taka jest rzeczywistość. Jednak jak zawsze można polemizować. W ostateczności decyduje wizja i koncepcja trenera. Przykładem jest Drzyzga, który obecnie to nie jest ten Drzyzga co jeszcze kilka sezony temu, jednak przemawiają za Nim osiągnięcia klubowe, nie tylko w Polsce, reprezentacyjne i stosunkowo młody wiek jak na rozgrywającego.

Łomacz, który jest starszy od Drzyzgi i był zawsze jego zmiennikiem. Właściwie nigdy nie odegrał jakiejś znaczącej roli w kadrze, jest poważnie brany pod uwagę w kontekście MŚ i najbliższego turnieju finałowego LN we Włoszech. Dodatkowej pikanterii dodaje fakt, że w przeciwieństwie do innych graczy jak Kubiak, Wojtaszek itd. którzy zakończyli karierę reprezentacyjną, On jej nie zakończył, wręcz przeciwnie. Z wypowiedzi pod koniec sezonu można było wywnioskować, że miał nadzieję na obecność w kadrze. Odniosłem wrażenie, że dalej czuł się jedynką. Akceptuję decyzję trenera, bo sam często w sezonie ligowym bardzo narzekałem na Fabiana. Bardziej nawet na jego postawę, bo był kapitanem drużyny niż na poziom sportowy jaki prezentował, choć też można było mieć zastrzeżenia. To wszystko są decyzje personalne, jednak ze względu na przeszłość, osiągnięcia klubowe, mógł przynajmniej otrzymać to powołanie do szerokiej kadry. Biorąc pod uwagę względy wizerunkowe, to brak powołania jest większym poniżeniem, upokorzeniem niż ewentualne późniejsze odrzucenie. Zresztą Drzyzga dał do zrozumienia, że poczuł się upokorzony, potraktowany niesprawiedliwie. Abstrahując od wszystkiego miał trochę racji. Chociażby ze względu na fakt, że nie mamy tak dobrych graczy na tej pozycji jak np. Argentyna. Dlatego też w tej chwili nie widzę powodu, aby to Firlej był zamiennikiem Janusza i ogrywał się na tych turniejach do IO. Janusz poradzi sobie pod względem psychologicznym. To jest moje subiektywne zdanie. Takie też widziałbym rozegranie w Naszej kadrze. Przynajmniej w najbliższym sezonie. Cieszy mnie też, że Janusz jest jedynką, bo dojrzał jako gracz. Jest to odpowiedni zawodnik na odpowiednim miejscu, oby tylko dopisywało mu zdrowie.
Streeter
Posty: 7497
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Streeter »

Nuriel pisze: 13 lip 2022, o 10:14 Skąd pewność, że Butryn byłby gotowy psychicznie na MŚ?
No dobrze, ale tak samo można zapytać skąd pewność, że Kaczmarek byłby gotowy psychicznie na MŚ? Na pewno większa szansa udźwignięcia mentalnego, bo dwa finały LM zagrał, ale to jednak nie MŚ, zresztą pytasz o pewność, więc takiej nie mamy co do obydwu graczy.

A wspomniany Kurek na pierwszych IO w 2012 roku miał 24 lata i był w szóstce kadry, która w 2009 wygrała ME. A jak mówisz sam stwierdził, że nie udźwignął mentalnie IO. No to nie wiem na jakiej podstawie można zakładać, że Kaczmarek udźwignie, albo że udźwignie lepiej niż Butryn.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Orduna »

Wielu z Was pisze że ufa trenerowi bo to on przygotowuje zespół, to on najlepiej zna zawodników itp. Spoko, tylko on już przegrał spektakularnie w tym roku dwa ważne trofea. Scudetto z Lube po którym przejechał się JW i LM z Trento po którym przejechała sie Zaksa. Miał Leona, Andersona, Rychlickiego, Gianellego, Sole, czyli skład lepszy od Lube i Trento. Miał 1 miejsce po fazie zasadniczej, miał wolny los bo zdyskwalifikowany został Zenit miał czas na spokojne przygotowanie zespołu i wszystko przegrał.
Więc najważniejsze pytanie, na jakiej podstawie mu ufacie?
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Argumentum Polsatum vs Fakty

1.Świetnie gra na podwójnej zmianie
-3/11 na podwójnych, czyli 27,2 % skuteczności ataku przy 0 % efektywności. Polecam też zajrzeć do statystyk z zeszłorocznych Igrzysk, jak macie dostęp, bo pewnie są zbliżone
2.Więcej broni i blokuje
Liga Narodów pokazała, że niekoniecznie w kadrze musi tak być, bo w obu elementach lepiej wypadł Butryn.
3.Lepiej zna się z grupą
-Karta pułapka. Masakruje każdego oponenta w dyskusji. Można jej użyć w kontekście każdego zawodnika. Konarski pewnie równie dobrze zna się z grupą, a go nie ma w kadrze.
4.Jest doświadczony i zagra swoje w reprezentacji
-Gdybym się wysilił i stracił dzień na odszukanie jak grał Kaczmarek w poprzednim sezonie, to zapewne byłyby to podobne dane do tegorocznych. Wcześniej nie łapał się do kadry, bo przegrywał rywalizacje aż z 4 atakującymi
5.Potrafi stanąć do przyjęcia
-Jeśli rozpatrujemy PODWÓJNĄ ZMIANĘ Z ATAKUJĄCYM (!!!) na podstawie obrony i przyjęcia, to możemy na podwójną wpuścić Fornala lub Bednorza na prawy atak i wyjdzie dużo lepiej w przyjęciu i według mnie mogłoby być nawet lepiej w ofensywie.
6.Grbić go zna
-No Grbić go zna, a Kurka nie zna, to dlaczego gra Kurek? Dlaczego gra Bieniek a nie został powołany Rejno? Argument "znajomość" trąci kolesiostwem.
7.Łukasz zagrał bardzo dobry sezon ligowy
-I historia jego występów w reprezentacji pokazuje, że grał każdy sezon ligowy dobry i potem nie przekładało się to na reprezentację. Karol Butryn grał w słabszym klubie, ale patrząc przez przyzmat PlusLigi i indywidualności - rozegrał równie dobry sezon co Kaczmarek
8.Nie jest jeszcze na odpowiednim etapie przygotowań
-Sorry, ja tego nie kupuję. Czyli co - Wszyscy grają co najmniej poprawnie, a jeden gracz, który ma być głębokim rezerwowym, jest jakoś specjalnie przygotowywany? A Kurek na jakim etapie przygotowań jest? Historia ostatnich lat jakoś odpycha mnie od tego argumentu.
9.Mimo wszystko jest lepszym zadaniowcem
-To jakie to są zadania? Bo jak defensywne (defensywny atakujący, o chryste), to tak jak pisałem - Można grać na 3 przyjmujących na zmianie i nie ma problemu. W ataku jednak wypada słabiej.
10.Ma wysoką efektywność ataku, bo nie psuje
-Ma gorszą efektywność ataku w Lidze Narodów od Butryna. Ale jak rola drugiego atakującego ma sprowadzać się do tego, żeby wejśc i przebić, byle nie zepsuć, to trochę smutne.


UWAGA !!!

Powyższy post nie odnosi się do Grbicia i jego przekonań, a do słabych argumentów, których używają osoby, które bronią Kaczmarka za wszelką cenę. Jeśli Grbić go weźmie, bo widzi coś co my nie widzimy, to będziemy obserwować. Ale jak widzę twitty redaktora Lepy czy Norberta Hubera, Wojciecha Żalińskiego, to chce mi się śmiać i palce same składają się na klawiaturze, by to wyjaśniać.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2022, o 12:39 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Nuriel
Posty: 847
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Nuriel »

O właśnie, Drzyzga jest tu dobrym przykładem.
Dlaczego nikt nie ma pretensji o jego brak? Mało tego, większość się cieszy.
A czy obiektywnie Fabian jest gorszy od Kozuba? No nie.

Czy był aż tak kolosalne gorszy od Firleja czy Łomacza, żeby od razu go skreślić z rywalizacji? No też raczej nie.
Myślę, że gdyby mu się chciało, to byłby w stanie powalczyć o numer dwa w kadrze, bo to, mimo mojej antypatii do niego, dalej masz czołowy rozgrywający.

Ale jakoś nikt się nie oburza, że nie dano mu szansy na rywalizację. Jak to się ma do "mają grać najlepsi"?

Wszyscy wiemy, że Fabiana nie ma w kadrze z przyczyn poza sportowych, ale zupełnie nikomu to nie przeszkadza.

I ja tu absolutnie go nie bronie, bo uważam, że to była dobra decyzja.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Nuriel pisze: 13 lip 2022, o 12:37 O właśnie, Drzyzga jest tu dobrym przykładem.
Dlaczego nikt nie ma pretensji o jego brak? Mało tego, większość się cieszy.
A czy obiektywnie Fabian jest gorszy od Kozuba? No nie.

Czy był aż tak kolosalne gorszy od Firleja czy Łomacza, żeby od razu go skreślić z rywalizacji? No też raczej nie.
Myślę, że gdyby mu się chciało, to byłby w stanie powalczyć o numer dwa w kadrze, bo to, mimo mojej antypatii do niego, dalej masz czołowy rozgrywający.

Ale jakoś nikt się nie oburza, że nie dano mu szansy na rywalizację. Jak to się ma do "mają grać najlepsi"?
Może dlatego, że ma paskudny charakter i zadecydowały w dużej mierze także względy pozasportowe. Grbić chciał, by Marcin Janusz, który miał dużo lepszy sezon (a nawet 2 sezony) od Drzyzgi, był jedynką, wobec czego Fabian walczyłby góra o pozycję numer 2, co też nie jest takie pewne.

Poza tym, była wizja odmłodzenia tej pozycji i powiewu świeżości, co widzisz po częstotliwości gry Firleja w stosunku do Łomacza. Grbić wybierał między Łomaczem a Drzyzgą. Powołanie Kozuba to tylko uzupełnienie składu. Chciał mieć 1 doświadczonego i wybrał Łomacza, jako tego, który byłby lepszym zmiennikiem, bo nie będzie psuć grupy.

A że Grbić miał całkowitą rację co do tego wyboru, to pokazuje udział Fabiana Drzyzgi w programie "Kanału Sportowego" i wylewanie tam swoich żali + wywiady jego i wywiady ojca, a także soczysty środkowy palec pokazany do kamery podczas meczu ze Słowenią. Warto też przypomnieć tutaj skrytykowanie wyboru Serba w jednym z wywiadów.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2022, o 12:46 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 4 razy.
Nuriel
Posty: 847
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Nuriel »

Streeter pisze: 13 lip 2022, o 12:20
Nuriel pisze: 13 lip 2022, o 10:14 Skąd pewność, że Butryn byłby gotowy psychicznie na MŚ?
No dobrze, ale tak samo można zapytać skąd pewność, że Kaczmarek byłby gotowy psychicznie na MŚ? Na pewno większa szansa udźwignięcia mentalnego, bo dwa finały LM zagrał, ale to jednak nie MŚ, zresztą pytasz o pewność, więc takiej nie mamy co do obydwu graczy.

A wspomniany Kurek na pierwszych IO w 2012 roku miał 24 lata i był w szóstce kadry, która w 2009 wygrała ME. A jak mówisz sam stwierdził, że nie udźwignął mentalnie IO. No to nie wiem na jakiej podstawie można zakładać, że Kaczmarek udźwignie, albo że udźwignie lepiej niż Butryn.

Streeter
Ale ja wcale nie twierdzę, że Kaczmarek udźwignie, a Butryn nie.
Ja tylko zwracam uwagę, że istnieje taka możliwość. Istnieje też zupełnie odwrotna.
Jeśli trener wystarczająco dużo przebywa z zawodnikami, obserwuje ich i rozmawia, to powinien móc takie rzeczy ocenić. Oczywiście nigdy ze 100% pewnością, ale na pewno z większą niż my tu.

Zwracam tylko uwagę na to, że to nie jest takie czarno-białe.
Nuriel
Posty: 847
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Nuriel »

Ale ja z tym akurat nie neguje.

Dalej nijak ma się to do Twojej tezy, że mają grać najlepsi. No chyba, że mają grać najlepsi, ale nie Ci, których nie lubisz.

Skąd wiesz, że Butryn nie ma paskudnego charakteru?
Może psuje atmosferę, nie wiesz tego.
Oczywiście to tylko przykład, nie atakuje Karola.
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Szary Wilk »

Nuriel pisze: 13 lip 2022, o 12:49 Ale ja z tym akurat nie neguje.

Dalej nijak ma się to do Twojej tezy, że mają grać najlepsi. No chyba, że mają grać najlepsi, ale nie Ci, których nie lubisz.

Skąd wiesz, że Butryn nie ma paskudnego charakteru?
Może psuje atmosferę, nie wiesz tego.
Oczywiście to tylko przykład, nie atakuje Karola.
Oczywiście, że nie wiem jaki charakter ma Butryn i jak żyje z grupą. Pozostaje mi tylko przypuszczać, że jest dość skromny i cichy, bo takie sprawia wrażenie i raczej nie pokazał się nigdy w lidze z negatywnej strony. Masz rację, że możemy sobie gdybać, bo nie ma nas na miejscu. Ja wyboru Grbicia nie będę negować, jeśli ten wybór się obroni. Jeśli pojedzie Kaczmarek, to po prostu poczekam na Finały Ligi Narodów i Mistrzostwa Świata, bo swoje już napisałem ja i masa innych użytkowników.

Pamiętajcie, że po to jest to forum, żeby dyskutować. Finalnie zdanie każdego z nas jest guzik warte i nie mamy nic do gadania :D

Co do Drzyzgi - Ależ oczywiście, że to ma się do mojej tezy. Mają grać najlepsi, a według mnie Łomacz i Janusz to lepsi rozgrywający od Drzyzgi. Firlej jest na podobnym poziomie, ale przy tym młodszy, bardziej perspektywiczny i skromniejszy. W takiej sytuacji wybór jest oczywisty. Rozegranie było naszą piętą achillesową i samo odrzucenie Drzyzgi nie ma swojego źródła tylko w aspektach pozasportowych, ale także sportowych. Oczywiście powinien zostać powołany, ale jako numer 4, góra 3, więc szans na grę i tak by nie miał. A powołanie do szerokiej kadry, gdzie po 1 turnieju część z zawodników jedzie do domu, to nie jest wyznacznik i o tym nie pisałem.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Blanco »

Nuriel pisze: 13 lip 2022, o 12:37 O właśnie, Drzyzga jest tu dobrym przykładem.
Dlaczego nikt nie ma pretensji o jego brak? Mało tego, większość się cieszy.
A czy obiektywnie Fabian jest gorszy od Kozuba? No nie.
Bo jest słabszym rozgrywającym, niż Janusz? A jest za dużym graczem na dwójkę? Bardzo podobny przykład do triumwiratu Bruno, Bernardo, Ricardo.
kibic_siatki
Posty: 2609
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: kibic_siatki »

Szary Wilk pisze: 13 lip 2022, o 12:35 Argumentum Polsatum vs Fakty
Od 1 do 10 masz rację. Tylko stworzenie najlepszej reprezentacji, to nie wybranie najlepszych zawodników, a zbudowanie zespołu w którym klocki pasują do siebie. Czasem wybór słabszego może dać lepszy efekt końcowy. Antiga w 2014 roku zamiast Boćka wziął Konarskiego i to też wydawało się nieracjonalne, bo wiedział o jego problemach zdrowotnych. W przypadku odstrzelenia Kurka miało to sens, bo przy nim przyjęcie leżało. Podobnie to teraz wygląda z Drzyzgą, a raczej z tym klanem. Zbyt mocna pozycja zawodnika, nie podparta poziomem sportowym działa na szkodę drużyny.
Nuriel
Posty: 847
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Nuriel »

Blanco pisze: 13 lip 2022, o 13:02
Nuriel pisze: 13 lip 2022, o 12:37 O właśnie, Drzyzga jest tu dobrym przykładem.
Dlaczego nikt nie ma pretensji o jego brak? Mało tego, większość się cieszy.
A czy obiektywnie Fabian jest gorszy od Kozuba? No nie.
Bo jest słabszym rozgrywającym, niż Janusz? A jest za dużym graczem na dwójkę? Bardzo podobny przykład do triumwiratu Bruno, Bernardo, Ricardo.
Ale ja to wiem.

Zupełnie nie o tym był mój post.

I oczywiście masz rację, Szary. Poczekamy do finałów LN i MŚ.
Wcale się nie zdziwię, jeśli wyjdzie na Twoje. Ale na razie nawet nie wiemy kto tam pojedzie. Bo też się nie zdziwię, jak jednak Karol.
Ja nawet nie bronie Kaczmarka, bo on faktycznie od dłuższego czasu nie zachwyca. Bronie tego, że Grbić ma prawo na niego postawić. A my będziemy mieli prawo to ocenić po wynikach i tym, jaki Kaczmarek/Butryn będą mieli w nie wkład.
Streeter
Posty: 7497
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Streeter »

Nuriel pisze: 13 lip 2022, o 12:44 Ja tylko zwracam uwagę, że istnieje taka możliwość. Istnieje też zupełnie odwrotna.
Jeśli trener wystarczająco dużo przebywa z zawodnikami, obserwuje ich i rozmawia, to powinien móc takie rzeczy ocenić. Oczywiście nigdy ze 100% pewnością, ale na pewno z większą niż my tu.
Oczywiście, że tak. Ja tylko na koniec chciałbym wiedzieć co rzeczywiście o tym zadecydowało, ale znając życie i poziom naszego dziennikarstwa to się nie dowiem.

Sorry ale w lepszy charakter Kaczmarka od Butryna to nigdy nie uwierzę :] przecież to największy gbur w lidze. Ok może poza boiskiem zachowuje się inaczej, ale raczej nie znam siatkarzy, których boiskowy charakter aż tak by odbiegał od takiego codziennego, żeby na boisku zachowywali się jak Łukasz, a poza jak Piter (patrz Kubiak, Gabrych, Spiridonov, Martino, N'gapeth). Więc nie uwierzę, że jak pozostali dogadują się z Łukaszem, to nie są w stanie dogadać się z Karolem.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
asps
Posty: 404
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: asps »

https://sport.tvp.pl/61236576/liga-naro ... nac-wyboru

Spoko podsumowanie od TVP Sport tej rywalizacji i fajnie, że w ogóle poruszyli tą kwestię :)
Obiektywnie Karol zasłużył sobie na ten turniej finałowy VNL i byłaby to dla niego świetna okazja do pokazania się w meczach o największą stawkę, a jeśli chodzi o MŚ to tutaj sprawa dalej powinna być otwarta dla obu, natomiast jak do Bolonii poleci Kaczmarek to chyba temat będzie już zamknięty.
Słowa Nikoli "Spędzam więc dużo czasu i poświęcam całą moją uwagę, by dokonać właściwego wyboru. To będzie decyzja na teraz, na turniej w Bolonii" mogą napawać jeszcze optymizmem, że faktycznie na pozycji atakującego sprawa nadal nie jest zamknięta.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Blanco »

Nuriel pisze: 13 lip 2022, o 13:06
Blanco pisze: 13 lip 2022, o 13:02
Nuriel pisze: 13 lip 2022, o 12:37 O właśnie, Drzyzga jest tu dobrym przykładem.
Dlaczego nikt nie ma pretensji o jego brak? Mało tego, większość się cieszy.
A czy obiektywnie Fabian jest gorszy od Kozuba? No nie.
Bo jest słabszym rozgrywającym, niż Janusz? A jest za dużym graczem na dwójkę? Bardzo podobny przykład do triumwiratu Bruno, Bernardo, Ricardo.
Ale ja to wiem.

Zupełnie nie o tym był mój post.
Nie muszą grać najlepsi w kadrze. I to nie jest nic zaskakującego. Przecież Castelani miał Gruszkę. Anastasi Bartmana i Żygadłę. Antiga Mikę. Ja na przykład już się zastanawiam, czy jeśli Fornalowi fajnie pójdą MŚ, to czy obecność Leona w kadrze na przyjęciu na pewno będzie nam się bilansować. Ergo, siatkarze mają pasować do roli. A Fabian jest gwiazdą. Gwiazdy do roli innej niż pierwszoplanowa słabo się nadają. I stąd ten brak pretensji o jego nieobecność.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Simao »

Streeter pisze: 13 lip 2022, o 13:12
Nuriel pisze: 13 lip 2022, o 12:44 Ja tylko zwracam uwagę, że istnieje taka możliwość. Istnieje też zupełnie odwrotna.
Jeśli trener wystarczająco dużo przebywa z zawodnikami, obserwuje ich i rozmawia, to powinien móc takie rzeczy ocenić. Oczywiście nigdy ze 100% pewnością, ale na pewno z większą niż my tu.
Oczywiście, że tak. Ja tylko na koniec chciałbym wiedzieć co rzeczywiście o tym zadecydowało, ale znając życie i poziom naszego dziennikarstwa to się nie dowiem.

Sorry ale w lepszy charakter Kaczmarka od Butryna to nigdy nie uwierzę :] przecież to największy gbur w lidze. Ok może poza boiskiem zachowuje się inaczej, ale raczej nie znam siatkarzy, których boiskowy charakter aż tak by odbiegał od takiego codziennego, żeby na boisku zachowywali się jak Łukasz, a poza jak Piter (patrz Kubiak, Gabrych, Spiridonov, Martino, N'gapeth). Więc nie uwierzę, że jak pozostali dogadują się z Łukaszem, to nie są w stanie dogadać się z Karolem.

Streeter
Powód obecności Kaczmarka bez formy w kadrze kosztem zawodnika w formie może być bardzo prozaiczny. Wszystko może wynikać wyłącznie z sentymentów i sympatii trenera przy akceptacji większości środowisko. Eksperci, głównie Ci "polsatowscy", ale nie tylko, bo duża część środowiska siatkarskiego w Polsce postrzegają Gribica wyłącznie przez sukcesy osiągnięte z ZAKSĄ. Z całym szacunkiem, ale Milewski ciągle jest podjarany, podobnie Lepa i ciągle tylko wszystko co najlepsze utożsamiają z ZAKSĄ. Najchętniej to reprezentację oparliby wyłącznie na klubie z Kędzierzyna. Wynika to z założenia, że jak wygrali LM i wszystko na krajowym podwórku, to przełoży się to 1:1 na kadrę. Niestety to wszystko nie jest takie proste, oby nie zgubiło to trenera. Szkoda, że dziennikarze tak ochoczo nie przypominają "sukcesów" Gribicia z ostatniego sezonu we Włoszech...
Szary Wilk
Posty: 8097
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Sarze Kalisz statystyk reprezentacji dostarcza statystyki, z których jasno wynika, że Butryn jest znacznie lepszy. Potem owa Sara Kalisz przytacza słowa Grbicia, który powiedział, że weźmie tego, który jest lepszy tu i teraz i będzie analizować statystyki i materiały video :D

No przecież gdyby w takiej sytuacji Butryn nie pojechał, to byłby to fikołek stulecia. Oni wszyscy by sami sobie zaprzeczyli.

Nie chodzi mi o sam wybór, ale o argumentacje, na czym ten wybór będą opierać.
Streeter
Posty: 7497
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Streeter »

Blanco pisze: 13 lip 2022, o 13:34 Ja na przykład już się zastanawiam, czy jeśli Fornalowi fajnie pójdą MŚ, to czy obecność Leona w kadrze na przyjęciu na pewno będzie nam się bilansować.
Na ataku też nie ma pewności, że Leon spisze się na podwójnej lepiej od Kaczmarka. Przepraszam, musiałem :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Simao »

Streeter pisze: 13 lip 2022, o 13:57
Blanco pisze: 13 lip 2022, o 13:34 Ja na przykład już się zastanawiam, czy jeśli Fornalowi fajnie pójdą MŚ, to czy obecność Leona w kadrze na przyjęciu na pewno będzie nam się bilansować.
Na ataku też nie ma pewności, że Leon spisze się na podwójnej lepiej od Kaczmarka. Przepraszam, musiałem :D

Streeter
Za rok powinniśmy w kadrze próbować Leona na ataku. Oczywiście, tylko jeśli wyrazi chęć na zmianę pozycji w reprezentacji. Niestety czasu się nie oszuka, Kurek ma już swoje lata. Aktualnie tego nie widać, ale nawet sezon może dużo zmienić. Z całym szacunkiem dla Kaczmarka, On nawet nie zasługuje w tej chwili pod względem sportowym miejsce w kadrze (drugiego atakującego). Takie są fakty i nie ma co zaklinać rzeczywistości :) Osobiście uważam, że za rok będzie podobnie, co pokazała historia. Kaczmarek to nie jest młody gracz, tylko już doświadczony, ukształtowany gracz. Tylko naiwni mogą wierzyć w to, że zrobi nagle wielki progres i będzie takim liderem jak obecnie Kurek.
Diomedea
Posty: 4562
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Diomedea »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 13 lip 2022, o 21:18 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Lineczka
Posty: 3632
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Lineczka »

Simao pisze: 13 lip 2022, o 14:36
Streeter pisze: 13 lip 2022, o 13:57
Blanco pisze: 13 lip 2022, o 13:34 Ja na przykład już się zastanawiam, czy jeśli Fornalowi fajnie pójdą MŚ, to czy obecność Leona w kadrze na przyjęciu na pewno będzie nam się bilansować.
Na ataku też nie ma pewności, że Leon spisze się na podwójnej lepiej od Kaczmarka. Przepraszam, musiałem :D

Streeter
Za rok powinniśmy w kadrze próbować Leona na ataku. Oczywiście, tylko jeśli wyrazi chęć na zmianę pozycji w reprezentacji. Niestety czasu się nie oszuka, Kurek ma już swoje lata. Aktualnie tego nie widać, ale nawet sezon może dużo zmienić. Z całym szacunkiem dla Kaczmarka, On nawet nie zasługuje w tej chwili pod względem sportowym miejsce w kadrze (drugiego atakującego). Takie są fakty i nie ma co zaklinać rzeczywistości :) Osobiście uważam, że za rok będzie podobnie, co pokazała historia. Kaczmarek to nie jest młody gracz, tylko już doświadczony, ukształtowany gracz. Tylko naiwni mogą wierzyć w to, że zrobi nagle wielki progres i będzie takim liderem jak obecnie Kurek.
Jeśli Kurek nie zjedzie pod względem gry i będzie prezentował taki poziom jak obecnie to jak sobie wyobrażasz rywalizację na ataku dwóch takich nazwisk jak Kurek i Leon? Przyniosłoby to więcej strat niż korzyści dla zespołu. W zależności od sezonu ligowego i formy stawiałabym na Butryna czy inne objawienie, bo w Kaczmarka w reprezentacji grającego na wysokim poziomie nie wierzę.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2817
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Liga Narodów 2022

Post autor: Simao »

Lineczka pisze: 16 lip 2022, o 07:18
Simao pisze: 13 lip 2022, o 14:36
Streeter pisze: 13 lip 2022, o 13:57

Na ataku też nie ma pewności, że Leon spisze się na podwójnej lepiej od Kaczmarka. Przepraszam, musiałem :D

Streeter
Za rok powinniśmy w kadrze próbować Leona na ataku. Oczywiście, tylko jeśli wyrazi chęć na zmianę pozycji w reprezentacji. Niestety czasu się nie oszuka, Kurek ma już swoje lata. Aktualnie tego nie widać, ale nawet sezon może dużo zmienić. Z całym szacunkiem dla Kaczmarka, On nawet nie zasługuje w tej chwili pod względem sportowym miejsce w kadrze (drugiego atakującego). Takie są fakty i nie ma co zaklinać rzeczywistości :) Osobiście uważam, że za rok będzie podobnie, co pokazała historia. Kaczmarek to nie jest młody gracz, tylko już doświadczony, ukształtowany gracz. Tylko naiwni mogą wierzyć w to, że zrobi nagle wielki progres i będzie takim liderem jak obecnie Kurek.
Jeśli Kurek nie zjedzie pod względem gry i będzie prezentował taki poziom jak obecnie to jak sobie wyobrażasz rywalizację na ataku dwóch takich nazwisk jak Kurek i Leon? Przyniosłoby to więcej strat niż korzyści dla zespołu. W zależności od sezonu ligowego i formy stawiałabym na Butryna czy inne objawienie, bo w Kaczmarka w reprezentacji grającego na wysokim poziomie nie wierzę.
Zgadzam się, masz rację. W swoim założeniu opierałem się na tym, że za rok może już sytuacja ulec znacznej zmianie. Nie jest to takie oczywiste, że Kurek wciąż będzie prezentował się na obecnym poziomie. Oczywiście, byłoby super. Z drugiej strony taki wariant można przynajmniej spróbować, czy to w ogóle miałoby jakiś sens w przyszłości. Rywalizacji Leona z Kurkiem nie będzie. W sytuacji, gdy Kurek będzie dalej w obecnej formie, to pewnie tematu Leona na ataku w ogóle nie będzie. Zresztą dwóch klasowych graczy na tym najwyższym poziomie, na pozycji atakującego bądź rozgrywającego to absurdalnie nic dobrego. Tacy zawodnicy przeważnie mają duże ambicje, każdy chce być tą jedynką. Duże prawdopodobieństwo niezdrowej rywalizacji, jakiejś toksycznej atmosfery, co rzutuje negatywnie na całą drużynę i przekłada się na jej jakoś. To nie jest regułą, ale prawdopodobieństwo takich sytuacji jest naprawdę duże.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 421
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: JootPe2 »

Polska reprezentacja utrzymała pierwsze miejsce w światowym rankingu FIVB

1. Polska 385
2. Francja 373
3. Brazylia 360
4. ̶R̶o̶s̶j̶a̶ ̶3̶5̶2̶
5. USA 340
6. Włochy 332
7. Argentyna 280
8. Iran 278
9. Japonia 273
10. Słowenia 259
Siekier
Posty: 307
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Siekier »

Tradycyjnie po turnieju, zrobiliśmy analizę gry Polaków po VNL '22.

✅Debiutanci 🔥
✅ Nikola Grbić u sterów 🇷🇸
✅ Bartosz Kurek kapitanem 🇵🇱
✅ Co do poprawy, w czym byliśmy dobrzy❓

https://www.youtube.com/watch?v=GYEVWaVdz9U
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Marcy$
Posty: 2087
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Marcy$ »

Sama przyjemność słuchać Oskara. Tyle szczegółów podanych w przystępny sposób. Niesamowicie pozytywna osoba, zarażająca entuzjazmem.
ciorny17
Posty: 8599
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz towarzyski z Ukrainą w Radomiu 13/08.
Czy tylko moim zdaniem minimalna cena biletu na to wydarzenie w kwocie 59 PLN to gruba przesada?
Kłamca.
Streeter
Posty: 7497
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 3 sie 2022, o 12:51 Czy tylko moim zdaniem minimalna cena biletu na to wydarzenie w kwocie 59 PLN to gruba przesada?
To zależy czy w cenie jest miska pierogów :D

A tak serio to myślę, że popyt jest na tyle duży, że pójdą i w tych cenach. Tym bardziej, że lokalizacja taka, że z wielu stron można w miarę blisko dojechać. A i rywala kibiców mamy teraz w Polsce dużo i część na pewno będzie chciała zobaczyć taki mecz.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

PlusLiga 24/25 (ost. akt. 8 czerwca 2024):

http://laczynassiatka.pl/leagues/2024/8 ... d924111746
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”