Mistrzostwa Europy U20

Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Alfred Tennyson »


Diomedea pisze:Zajczik pisal, ze mlody Wlazly byl jeszcze w kinderze, czy trojakch w zeszlym roku. W kazdym razie nie wszedl w wiek mlodzika.
Chyba w przyszlym roku, obserwuj mlodzika Trefla. Edit-w tym roku zloto w czworkach.
Oliwer gral w zeszlorocznym mlodziku jako sypacz i troche ambiwalentnie, i falowal, ale to (chyba) bardzo wczesny wiek na ocene na tej pozycji. Do tegorocznego kadeta sie nie zalapal-nie wiem czy wiek, czy forma. I nie wiem czy zostal z Treflu, czy przeniosl sie z ojcem.

Antiga-pytaj rzeszowiakow. Albo poszukaj w mediach AKSu. Ja przejzalam na szybko i nie widze go w druzynach AKSu. Zostal w Warszawie? Wyjechal do Francji? Przestal grac w siatkowke?
Właśnie cała trójka zniknęła mi z oczu a jakoś liczyłem, że w przyszłości będą to wiodące postacie w naszej reprezentacji... Antigę widziałem kilka razy na żywo - znakomity, teraz słuch o nim zaginął. Spore nadzieje wiązałem z Winiarskim (ze względu na ojca), nigdy go nie widziałem - mówisz, że szału nie robi?

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
zajczik
Posty: 383
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: zajczik »

Wlazły junior jak donieśli mi będący na zgrupowaniu kadry Północ SOS oraz finale Kinder w Gliwicach naprawdę dobrze się rozwija. Świetna winda po tatusiu, choć parametry nie jakieś powalające. Obecnie przebywa na kampach w Białej Podlaskiej. Zobaczymy czy przebije się do składu młodzika Trefla, gdyż kadrę zazwyczaj mają mocną w ostatnich latach. Jak chłopaki z regionu z kampów wrócą to się coś dowiem więcej o nowych talentach:) Na pewno z Tomaszowa Mazowieckiego słyszałem o świetnie zapowiadającym się graczu ale poczekam na newsy. O Antidze już dawno żadnej informacji nie słyszałem ale to nie mój rejon a Oliwier Winiarski jak napisała Diomedea grywa ale na razie poza reprą i także pierwszym składem kadeta Trefla był.
ciorny17
Posty: 8595
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: ciorny17 »

Młody Antiga podobnie jak ojciec, gra także w tenisa. Także wybór jeszcze nie zapadł.
Kłamca.
zajczik
Posty: 383
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: zajczik »

ciorny17 pisze: 28 lip 2022, o 09:05 Młody Antiga podobnie jak ojciec, gra także w tenisa. Także wybór jeszcze nie zapadł.
W wieku 16 lat to chyba będzie już trudno wskoczyć w siatkówkę na wysoki poziom bez zdecydowania się na jedną dyscyplinę.
Diomedea
Posty: 4529
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

Tak BTW-mamy temat o nowych i ciut starszych talentach mlodziezowych.
Chyba warto zeby zyl, a przy okazji unikniemy dluzszych OT w tematach imprez mistrzowskich.
Takze jak juz cos bedziecie pisac, to moze tam?

chociaz oczywiscie lepiej tu, niz wcale. :D
Awatar użytkownika
Alfred Tennyson
Posty: 954
Rejestracja: 5 lis 2012, o 15:40
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Alfred Tennyson »

A mogłabyś podlonkować? :))

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka

Nie ma już w nas tej mocy, która za dawnych lat;
umiała wstrząsnąć niebem, poruszyć cały świat.
Jesteśmy tym, czym jesteśmy (...)
Diomedea
Posty: 4529
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

Prosze bardzo.
viewtopic.php?f=55&t=7193
Temat nazywa sie "Perspektywiczni, z EEVZa w tle" I byl zakladany jako temat rzeka, gdzie o mlodych rokujacych na reprezentacje mlodziezowe i moze tez seniorskie mozna by pisac, niekoniecznie w odniesienu do konkretnego rocznika, czy imprezy przez wiele kolejnych lat.
Wiec np wymieniac sie obserwacjami z roznych turniejow, kampow, czy podyskutowac o obserwowanych mlodych zdolnych.
A takze linkowac streamy do jakich turniejow czy spotkan.
Zalozony dlatego, ze w temacie "Przyszlosc kadry Polski" to moze byc przedwczesnie, a poza tym wszyscy woleli dyskutowac o Leonie ewentualnie Sliwce, niz o zawodnikach, ktorzy moga sie okazac znakomici za 6 czy 10 lat.

I tak przy okazji byl zalozony w czasie pierwszej EEVZy akurat tej grupy wiekowej. :D
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2813
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Simao »

Jestem spokojny o Naszą męską siatkówkę, zarówno klubową jak i reprezentacyjną. Zadomowiliśmy się w czołówce i tak już będzie przynajmniej przez najbliższe 10 lat, będziemy walczyć o medale, tytuły. Mamy dużo talentów, zdolnych, ambitnych graczy w każdym roczniku. Jak zawsze są też ukryte talenty, chłopaki z dużym potencjałem, możliwościami, którzy mogą przy sprzyjających okolicznościach wejść na wysoki poziom w siatkówce profesjonalnej, zawodowej. Niektórzy mogą nawet nie grać w tych kadrach młodzieżowych z różnych względów, a później zrobić większą karierę niż Ci, którzy byli w tych kadrach juniorskich na różnym szczeblu. Najlepszym przykładem, nawet dla zwykłego laika interesującego się siatkówką od święta jest Kamil Semeniuk, który nie miał jakiejś kariery juniorskiej, sukcesów. Obecnie każdy wie, że jest jednym z najlepszych na swojej pozycji w Polsce i na świecie. Naprawdę nie ma co się martwić o polską, męską siatkówkę. Jednak zawsze trzeba trzymać rękę na pulsie i dbać, rozwijać Nasze talenty, perełki siatkarskie, które dosyć często zdarzają się u Nas. Obecnie mamy świetną reprezentację, jednak jest też trochę zmarnowanych talentów, kilka niestety przez kontuzje i też błędy w prowadzeniu zawodnika, własne wybory graczy i brak kogoś, kto mógłby umiejętnie rozwinąć danego gracza i poprowadzić jego karierę.
Diomedea
Posty: 4529
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

Zly przyklad, bo Kamil pozno zaczal, zdaje sie ze tez z przerwami na kopana. Jak wszedl do Mlodej Zaksy, to bylo widac, ze wymiata i bedzie wymiatal. Pozostawalo pewne ograniczenie wzrostu, ale tez troche podskoczyl w ostatnim momencie.
Tak swietnych ruchowo skrzydlowych jednoczesnie nie wpadajacych w dziury i nie tracacych koncentracji nie widac.
No i moment na dalszy wzrost w wieku 19 lat to jest ciut pozno.
Te braki pokazala pierwsza liga, fakt-mocniejsza od niegdysiejszej mlodej ligi, w ktorej grali Kamil i mlodziutki (16 letni) Kuba Kochanowski.

Trzymam kciuki za kariery Szymandery i Nowika. Ale ewidentne to nie bedzie, szczegolnie na poziomie miedzynarodowym. Ani nawet plusligowym.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8009
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Simao pisze: 29 lip 2022, o 01:48Niektórzy mogą nawet nie grać w tych kadrach młodzieżowych z różnych względów, a później zrobić większą karierę niż Ci, którzy byli w tych kadrach juniorskich na różnym szczeblu.
Mogą, ale z naszej kadry VNL-owej na poziomie juniorskim w reprezentacjach nie grali jedynie Butryn, Kaczmarek, Semeniuk i Firlej, gdzie Kaczmarek przestawił się na pozycji, a w rocznikach 95/96 mieliśmy najlepszą ekipę w Europie poza tym złotym rocznikiem Rosji (Kluka, Wołkow, Pankow, Poletajew, Własow), więc ciężko było się przebić.

Rozgrywki młodzieżowe w siatkówce to bardzo wymierny wyznacznik (przyszłego) poziomu, właściwie w 80% to jest pula zawodników, jaka potem orbituje w kontekście seniorskich drużyn, niektórzy potem rozwijają się szybciej, niektórzy wolniej. Nie przez przypadek my mamy największy narybek w momencie, gdy w rocznikach 97/98 wygrywaliśmy wszystko (dosłownie), a w 95/96 przegrywaliśmy w Europie tylko z tą kosmiczną drużyną Rosji. Czasami się zdarza, że w jakimś roczniku osiągamy słabe wyniki, a potem ta grupa zawodników okazuje się zaskakująco dobra, ale np. w roczniku 93/94 mieliśmy fatalne przyjęcie przy świetnych warunkach fizycznych, przez ostatnich parę lat wygląda to inaczej i jest raczej deficyt wysokich skrzydłowych. Wystarczy popatrzeć po Pluslidze ilu jest skrzydłowych z roczników 99-03 do gry, a ilu było w sezonie 16/17 z roczników 93-97. Francuzi też zbudowali swoją potęgę na rocznikach 89 + Ngapeth, które wygrały w Europie dublet w kadetach i juniorach, połowa kadry Rosji w Tokio (Pankow, Poletajew, Własow, Bogdan, Wołkow, Kljuka) to jeden rocznik, i tak dalej.

Źle nie będzie, pewnie pojawi się prędzej czy później kolejny złoty rocznik, zbyt duża pula trenujących zawodników na tle konkurencji, ale roczniki 99-06 to ~połowa puli zawodników przyszłej reprezentacji, więc warto śledzić, wnioski każdy może sam sobie wyciągnąć.

O 14 gramy ze Słowacją.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2813
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Simao »

Diomedea pisze: 29 lip 2022, o 11:38 Zly przyklad, bo Kamil pozno zaczal, zdaje sie ze tez z przerwami na kopana. Jak wszedl do Mlodej Zaksy, to bylo widac, ze wymiata i bedzie wymiatal. Pozostawalo pewne ograniczenie wzrostu, ale tez troche podskoczyl w ostatnim momencie.
Tak swietnych ruchowo skrzydlowych jednoczesnie nie wpadajacych w dziury i nie tracacych koncentracji nie widac.
No i moment na dalszy wzrost w wieku 19 lat to jest ciut pozno.
Te braki pokazala pierwsza liga, fakt-mocniejsza od niegdysiejszej mlodej ligi, w ktorej grali Kamil i mlodziutki (16 letni) Kuba Kochanowski.

Trzymam kciuki za kariery Szymandery i Nowika. Ale ewidentne to nie bedzie, szczegolnie na poziomie miedzynarodowym. Ani nawet plusligowym.
Dokładnie. Kamil potwierdza, że nie jest konieczne przejść od początku całego systemu szkolenia, być w reprezentacjach juniorskich, jeśli jest talent, możliwości. Potencjał i przede wszystkim odpowiedni mental, nastawienie psychiczne i można dużo osiągnąć.
Diomedea
Posty: 4529
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

Jasne, tylko ci zawodnicy sa widoczni, jesli regularnie obserwuje sie rozgrywki mlodziezowe.

Mozna sie nie zgadzac, czy Majchrzak bedzie super czy przecietny ale na pewno bedzie to gracz na plus ligowe i pewnie tez reprezentayjna granie, tak jak i Nowak . I tak samo moze byc z Jankowskim, ktory kadr nie przeszedl. 3 srodkowych w roznym wieku i roznej sciezce
Ale wszyscy 3 zostali zauwazeni jakis czas temu przez kibicow i trenerow.

Zawodnicyn nie biora sie znikad. Nawet jak sa z malych osrodkow, z klubow ktore do finalow MP nie dotarly, to i tak w pewnym momencie przejda do wiekszych klubow i gdzies sie ich zobaczy. Tak jak widac bylo Semeniuka w mlodej pluslidze.
A na przyjeciu bieda i nie widac rozwoju ani tych kilku wyzszych (Lizynczyk, Chacinski), ani zdecydowanego rozwoju tych niskich (Szymandera, Potrykus, Janczak, Hendzlewski, Nowik T).
Miedzy 97 a mniej wiecej 2006 jest jak na razie jeden Gierzot. Jeden przyjmujacy na 9 lat. Moze jeszcze rozwinie sie Szymanski z 98, choc watpie czy do poziomu naszych oczekiwan reprezentacyjnych. Reszta do obserwacjji przez kilka lat i trzeba bedzie cos lepic, albo brac jakiegos bardzo mlodego.

Dobrze ze sa atakujacy.

Teoria, ze bedzie fajnie, bo jestesmy mocni strukturalnie, nie jest prawdziwa.
Juz kolega zajczik pisal, ponad rok temu, o problemach z naborem i gorszych zdolnosciach ruchowych rekrutowanych.
Moze tez warto przemyslec dogmat, ze droga do reprezentacji musi wiesc przez Spale.
Moze wprowadzic wieksza rotacje trenerow w Spale. Pewnie nikt bardzo interesujacy nie zechce sie zakopac w lasach na pol zycia, a na 3 lata moze juz tak.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2022, o 12:06 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8009
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=61957

3-0 ze Słowacją, jutro o 10.30 z Niemcami. Nie wyglądały źle te dwa wygrane mecze, więc może na ME będzie dużo lepiej.

W finale zupełnie oczekiwanie po naszych wtopach Włochy i Bułgaria, może być dobry mecz (15), bo rzadko w tej kategorii wiekowej grają tak ograni zawodnicy jak Nikołow czy Laurenzano.
Diomedea
Posty: 4529
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

Obejrzalam ten mecz ze Slowacja. Bez specjalnych zaskoczen. Hawryluk bierze naprawde duzy kawalek boiska, do wszystkich pilek w konflikt przyjmujacy nawet nie ruszaja, sa one Kuby z zalozenia.
Wchodzil Bilinski na podwojna. Nie wygladalo zle, potrafi ladnie przyspieszyc do lewego. Na rozgrzewce i w drugim secie gral tez bardzo nisko, szybko i plasko krotka z Nowakiem. O dziwo funkcjonowalo. O dziwo, bo Mateusz ma 2,10 i dotychczas raczej klepal w ataku. A do tych szybkich przesunietych chodzil ladnie. No i dolozyl 4 bloki. Chociaz akurat przyjecie to gospodarze mieli slabiutkie i sporo atakowali na zorganizowanym bloku.

Wiec Bilinski na sypie i Mateusz Nowak na srodku-w dalszym ciagu do obserwacji.
Bilinski (Norwid) bedzie niestety rywalizowal z Kowalskim, i o ile przed przyjsciem Gruszki gral sporo, to po przejeciu zespolu juz duzo mniej. Zobaczymy jak w nastepnym sezonie. Mityczne doswiadczenie i wzrost Tomka moga niestety w oczach trenera tradycjonalisty przewazyc.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8009
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Wygrywamy 3-1 z Niemcami i zajmujemy 5. miejsce

https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=61961

Nie widziałem, ale te wygrane mecze generalnie dobrze wyglądają w cyferkach, więc może nie będzie źle na ME.

Turniej bez straty seta wygrywają Włochy, trzecie miejsce dla Czech. Ma to o tyle znaczenie, że na ME w grupie gospodarze-Włosi i mistrzowie w tej kategorii w U17, Francuzi. Bułgarzy bardzo słabi tutaj, targanie Nikołowa gdzie popadnie to jednak średnia taktyka, więc nie tylko my mamy o czym myśleć.
Diomedea
Posty: 4529
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

Ogladam w kawalkach.
Bardzo ladne ataki Tytusa, tak jak nas przyzwyczail. Jest albo kryzys na przyjeciu, albo jakis problem trenera z dobraniem skladu.
Olszewski srednio,troche odzyl w zagrywce, Szymandera slabo. Problem we wszystkich elementach. Przyjeciu, ataku, ustawieniu bloku.
Sliwka wszedl na ostatniego seta i zagral dobrze.
Nic nie wnosi obecny 4ty przyjmujacy, wiec spoko mozna zabrac kogos innego. Przychodzi mi na mysli Lizynczyk albo przyjmujacy Trefla ktory wyroznial sie na MPJ.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8009
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nom, miałem pisać, że brakuje nam trochę mocniejszej rotacji - pod względem liczby zawodników, to mogą się z nami równać tylko Rosja i Włochy - a tam potrafią wymienić większość składu z jednej imprezy na drugą, np. w tej kategorii Włochy wygrały MEK, po dwóch latach większość składu jest inna, a podstawowi zawodnicy z tamtej drużyny są poza obecną szeroką kadrą, w tym roczniku 05/06 też sprawdzili pięciu albo sześciu rozgrywających - my chyba za bardzo jesteśmy zakładnikami sukcesów (i Spały), a rok w tym wieku to przepaść. Nawet jak to nie przyniesie wyników, to medale są drugorzędne w rozgrywkach młodzieżowych, a z zasady sprawdzenie większej grupy zawodników to pozytyw. Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby Włosi (którzy z nami ledwo wygrali na MEK i skończyli poza czwórką na MŚK) mieli dużo większą pulę zawodników.

Są trzy potęgi w Europie pod względem warunków, liczby zawodników i szkolenia (Polska, Włochy, Rosja) + Francuzi za te parę roczników, to się nie zmieni przy odważniejszym prowadzeniu naszych zespołów.
Diomedea
Posty: 4529
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

O i to jest medrzejsze ujecie, tego o czym pisalam.

Jest spore parcie na wynik w mlodziezowce. IMHO nieco zbedne ( a dla niektorych zawodnikow smutne w skutkach). Wynik powinien byc drugorzedny do dobrej pracy i rozwoju.
Po drugie jest zawsze parcie by grala glownie Spala. Jak w danym roczniku najlepsi okazuja sie zawodnicy spoza Spaly, to jest mocna tendencja do dolaczenia ich w nastepnym roku do szkoly-vide Potrykus, Rybak, Nowik. A ile problemow z wejsciem na boisko mial Szalupa.

Nie wiem jak sama Spala. Na pewno wygodniej miec lekcje i treningi w jednym miejscu. Ale powinien byc wybor. Rowniez wybor trenera.
Sorki ale ja uwazam, ze Trefl czy MOS dysponuja lepszymi trenerami mlodziezowymi niz Spala.
Wiec i trenerzy w Spale powinni byc ciekawsi, i trening wszechstronny, bez nadmiernego nacisku na silke.

Warto tez wprowadzac nowych zawodnikow. Nawet kosztem wyniku. Dac bodziec do rozwoju, mozliwosc pokazania sie trenerom I ligowym.

Od dawna mam wrazenie, ze pojawia sie np kilku fajnych sypaczy na MP. Sa ewidentnie lepsi od Spalowiczow. I potem jakos zanikaja. Panuje przekonanie ze to pozycja wymagajaca doswiadczenia, wiec w I lidze zdobywaja doswiadczenie siedzac na lawkach i graja gierki treningowe. Po paru latach sa "doswiadczeni" i dosyc nijacy.

Jesli tych obiecujacych nie jest wielu, to powinno nam bardziej zalezec na maksymalnym rozwoju kazdego talentu.

Nie nalezy wylewac dziecka z kapiela, ale roznorodnosc form rzadko jest szkodliwa. Jesli ktos jest dobry nie grajac w Spale, to zwyczajnie powinien moc sie pokazac na boisku w meczach miedzynarodowych.
Swiezego powietrza, swiezej mysli treningowej brak chyba bardziej niz w przypadku doroslej kadry.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8009
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak jak pisaliśmy w innym temacie, argument zgrania nie jest zbyt zasadny, raz, że np. w tym roczniku 05/06 duża część kadry jest spoza Spały, dwa, zgranie niekoniecznie powinno być kryterium selekcji i układania gry w kadrach młodzieżowych, a trzy - przed mistrzowską imprezą jest cały cykl przygotowań + sparingi, może na poziomie kadetów robi to różnicę stricte wynikowo (dlatego często lepiej wypadaliśmy w kadetach niż juniorach, vide roczniki 85-90). Ja aż tak nie siedzę w siatkówce młodzieżowej, by autorytatywnie pisać ew. kto za kogo i mogę jedynie wierzyć na słowo Tobie czy zajczikowi - ale jak wyżej, w rozgrywkach młodzieżowych tak czy siak będziemy w top3-top4 w Europie, trudno mówić o jakiejś obiektywnej presji na wyniki, gdy nad krajami z Bałkanów/Beneluksu/południowymi sąsiadami mamy przewagę liczby zawodników, a nad Niemcami i Turcją - szkolenia. Wiadomo, że długoterminowo sukcesy będą, nawet jeśli tu czy tam przegramy z Bułgarami czy Francuzami, tak że o jakim ryzyku mówimy?

Ja tam myślę, że na ME będzie lepiej z tego względu, że ten turniej pokazał co nieco pod względem selekcji wyjściowego składu

Szymendera: 48/23% ataku/56% przyjęcia
Olszewski: 39/26% ataku/34% przyjęcia
Śliwka: 62/55% ataku/48% przyjęcia
Nowik: 56/35% ataku

Olszewski jak grał - to bardzo przeciętnie, Nowik to bardzo fajny młodzieżowiec, świetnie z tej kamery za boiskiem widać było na tle innych graczy na ataku jaką ma przewagę jeżeli chodzi o dobór kierunków, ale czym wyżej i czym lepsi skrzydłowi ustawiający blok, tym trudniej będzie co prawda z atakiem po prostej/ciasnym skosie, ale bez przebicia na warunkach. Śliwka w I lidze był najlepszy w ataku z trójki skrzydłowych, to nic dziwnego, że najlepszy był też tutaj na zmianach. Linia libero-sypa-środkowi się nie zmieni, więc pozostaje mieć nadzieję, że pogramy dużo lepiej na bloku.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8009
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kadra U20 - Polski Cukier Avia Świdnik 4:1 (25:19, 25:23, 16:25, 25:18, 15:8), dodatkowy set 10:10

Kadra U20: Majchrzak (9), Szymendera (9), Olszewski (5), Kubicki (3), Nowik (13), Kufka (3), Hawryluk (L) oraz Kędzierski (L), Śliwka (15), Czerny (9), Biliński (1), Gaweł (1);
Polski Cukier Avia: Machowicz (5), Walawender (2), Kosiba (11), Siwicki (4), walczak (12), Hukel (5), Guz (L) oraz Kuś (L), Łysikowski (4), Obermeler (3), Rećko (15), Toma (2), Błądziński (5).

Ciekawy ten upór z graniem Olszewskim.
Diomedea
Posty: 4529
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

Ciekawy. Ale zagralo wszystkich 4 przyjmujacych. Generalnie wszyscy zagrali.
Juz Kuba Bednaruk tak polegal na sparingach z I ligowcami w okresie rozruchu. Nie wiadomo gdzie Avia jest z forma, chyba jeszcze zadnego miniturnieju nie zagrala, zeby potwierdzic (lub nie) forme.
Teoretycznie te zespoly powinny byc w innych momentach treningu, wiec lepiej jakby jakies spotkanie z przygotowujacymi sie rowiesnikami z gornej polki tez zostalo zagrane.
Pewnie jest w programie, to w koncu zloci medalisci. Z reguly maja pomoc w organizacji przygotowan. Choc teraz zwazek ma pare organizacji na glowie.

Edit: Chyba nie mialam racji z tym innym etapem. Zapadlo mi w pamiec, ze zwykle te mlodziezowe mistrzostwa sa wczesniej, a tym razem polowa wrzesnia, wiec moze i etapy przygotowan bardziej zblizone.
Diomedea
Posty: 4529
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

W sparingu z Siedlcami weszli Sliwka z Olszewskim, z Kubickim na sypie. A Kubicki jest pierwszym na 150%.
Potem Szymandera z Czernym na zmianie, na sype Bilinski.
Wiec rzeczywiscie moze byc cos na rzeczy. :(
Tytus Nowik tez gral na zmianie, na ataku wszedl Ratajewski.

Juz wiem-casus Fornala- as atutowy z lawki. ;)
Nawet dwa-uczen przescignie mistrza.
Arw165
Posty: 1452
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Arw165 »

Możesz powiedzieć, kto twoim zdaniem powinien grać w podstawie, jeśli chodzi o całe skrzydło?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8009
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 3 wrz 2022, o 10:49 Juz wiem-casus Fornala- as atutowy z lawki.
Nie wiem czy to intencjonalny trolling, że Piotrek Śliwka zmieniający Olszewskiego ma być jak Tomek Fornal zmieniający Olka, ale jeśli tak, to gratuluję. :]

Ale podobno dobrze to wygląda, więc zobaczymy, bez Rosji brak medalu będzie rozczarowaniem.

Inna sprawa, że na EYOF i Olszewski, i Szymendera byli porównywalnie słabi, więc może w innym kierunku powinniśmy iść, jeśli już.
Diomedea
Posty: 4529
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

Z tego co widze Piotrek nie zmienil Olszewskiego, ale gral razem z nim.
Na zmiane weszli Szymendera z Czernym.

Nie wiem kto powinien grac w podstawie. Nie widzialam spotkan od jakiegos czasu, a zwodnikow od MP.
Oni sie ciagle rozwijaja i moze Olszewski wykonal jakis skok rozwojowy. W minikadecie to byli porownywalni zawodnicy, nawet Olszewski mial lepsza zagrywke.
Jak to wygladalo personalnie od minikadeta, jak nastepowaly zmiany i rozwoj to juz pisalam.

Szymendera ze Sliwka wygladali niezle w zeszlym roku, jako para podstawowa.
Sliwka byl w ostatnim okresie zawodnikiem z najwidoczniejszym szczytem formy. Min najlepszy przyjmujacy MPJ. Jesli ja utrzymuje, to powinien grac w podstawie OC.
A czy obok Szymendera (ostatnio dolek), czy Olszewski (dolek od kadeta) to zalezy jak zawodnicy wygladaja. Przy Czernym nie bylo specjalnie widac dobrej gry, ale przeciez to tez moze sie zmienic.
Grabda wydawal sie stawiec na pare Sliwka/Olszewski i jakos srednio to wygladalo na ostatnim turnieju. Ale Kamil tez nie powalal.

Podobnie z Ratajewskim i Nowikiem. Tytus byl na wiekszosci duzych turniejow lepszy. Ratajewski mial na ataku dobra EEVZe zaraz po przestawieniu z przyjecie i ostatnio dobre MPJ. W ostatnim sparingu Tytus byl zmiennikiem. Czy ma byc podstawowym i Grabda ogrywa Ratajewskiego na wszelki wypadek, czy widzi to inaczej to ciezko powiedziec, bez obserwacji meczu, treningu i rozmowy z trenerem.
Na pewno Tytus potrafi sie niemal magicznie mobilizowac namiedzynarodowe mecze pod presja.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8009
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Na ostatnim turnieju próbował Szymendera-Olszewski, nie Olszewski-Śliwka, stąd ta uwaga.
Diomedea
Posty: 4529
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Diomedea »

Mylisz sie, tam nie bylo pary podstawowej zaczynajacej wszystkie spotkania.

Taka para(Olszewski, Szymendera) Grabda zaczynal turniej(przegrana z Belgia). Juz z Turcja zagral para Szymendera, Sliwka (bez zmian).
Z Czechami Sliwka zagral calosc meczu, a Olszewski zmianil Szymendere po 2 setach i zagral od niego sporo lepiej, min na 2x wyzszej efektywnosci ataku. Chociaz mecz i tak przegralismy do 0.
Wiec byly cwiczone rozne warianty. Szymendera zagral 8 setow na 9, Olszewski 4 sety, Sliwka 6, o ile dobrze licze.
A jako para to najczesciej grali Kamil z Piotrkiem, tak wychodzili w 2 na 3 spotkania.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8009
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Było:

Szymendera-Olszewski (5 setów)
Szymendera-Śliwka (3 sety)
Szymendera-Śliwka (2 sety) + Szymendera-Olszewski (1 set)
Szymendera-Olszewski (2 sety) + Szymendera-Czerny (1 set)
Szymendera-Olszewski (3 sety) + Szymendera-Śliwka (1 set)

Tak że rzeczywiście próbowane były różne zestawienia, bo graliśmy słabo, ale najczęściej na EYOF grana była para Szymendera-Olszewski, i do tego się odnosiłem. Jako, że w pierwszym (?) sparingu z Avią też zaczęliśmy wg relacji parą Szymendera-Olszewski, uznałem, że ona jest ''docelowa'', ale oczywiście może być inaczej, ba, mam nawet nadzieję, bo procentowo tam najlepiej wyglądał Śliwka.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: Slovan »

Grupa masakryczna jest: ITA, POL, FRA, SBR. Tylko dwie wychodzą dalej. Na pewno Włosi są super mocni w tej kategorii, grają u siebie, wygrali EYOF bez straty seta, ostatnio kilka sparingów z Brazylią u siebie i wszystko po 3-0. Zatem, oni raczej wyjdą, pytanie, czy Fra i Sbr są silne w tej kategorii? Nacje siatkarskie, więc powinny być zawsze grożne. Jeśli Włosi zdobędą tu złoto, to na 6 tegorocznych ME w kategoriach kobiet i mężczyzn: młodzieżowych, juniorów, kadetów zdobędą 6 złoto + 2 złota w EYOF. Dodatkowo włoska młodzież męska nie przegrała nawet meczu w dotychczasowych turniejach w tym roku (dziewczętom zdarzyły się 2 wpadki). Różnica jest taka, że Włoszki wymiatają też w seniorkach, a Włosi dopiero muszą poczekać na zdobywane tam medale. Nie da się jednak ukryć, że sporo pomogła absencja Rus, którzy są zwyczajowo mocni w kat. młodzieżowych:

https://www.federvolley.it/node/121616 (na samym dole art. są statystyki).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 8009
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mistrzostwa Europy U20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak, Włosi u siebie mają szansę na 8/8.

Dla nas kluczowy będzie mecz z Francją, ciężko powiedzieć co zaprezentują, mają kilku mocnych graczy jak Henno, ale od złota na ME U-17 nic ciekawego w tej kategorii nie pokazali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”