Reprezentacja mężczyzn 2023

Shift
Posty: 279
Rejestracja: 29 lis 2015, o 10:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Shift »

kamil1999 pisze: 26 kwie 2023, o 14:54
Shift pisze: 26 kwie 2023, o 14:45 Spodziewałem się że najczęściej wymienianymi nazwiskami bedzie Drzyzga i Muzaj :)

Przyjęcie wygląda mocarnie, podobnie z resztą jak rok temu. Mocno liczę że Grbić odbuduje Semeniuka który po sezonie ligowym nie będzie zbyt przeciążony. Jeśli gdzieś mocno formy nie zgubi Fornal z BB, to mamy 3 naprawdę kompletnych graczy na światowym poziomie.
Bednorzowi do bycia kompletnym brakuje przyjęcia bo nawet w tym sezonie ustrzelić go na przyjęciu nie tak trudno. Więc jeśli przyjęcie ma lepsze od Leona to nie wiele. Poza tym we wszystkich elementach jest topem. Fornal czy Semeniuk są bardziej kompletni. Śliwka w formie też prawie tylko może trochę brakuje zagrywki(choć i tu jest potencjał). Choć w sumie Śliwka sumarycznie w niewiele lepszej formie od Semeniuka. Widać przeciążenie zeszłym sezonem daje się w znaki obu. Zaksa grała w zeszłym sezonie aż do końca o wsyzstko i wszystko wygrała, potem obaj byli "6" zawodnikami a teraz znów obaj mają sezonu z dużą ilością grania. No może Śliwka więcej, ale KMŚ na których był Semeniuk też trzeba mieć z tyłu głowy.
BB elementy defensywne poprawił i to znacznie. Jego głównym problemem jest to, że ogólna opinia jest taka że przyjmuje średnio + czasem wpadnie w jakąś czarna dziurę (może kwestią skupienia?). Bo zdarzały się mecze jak w Chinach gdzie Jaeschke go rozstrzelał niemiłosiernie, mecz z Gdańskiem w fazie zasadniczej czy któryś z meczów z Warszawa, gdzie w krótkim czasie zaliczył że 2 sęki, 3 razy przepuścił piłkę obok i zjazd do bazy. A z drugiej strony dwumecze z Perugia i Trentino gdzie obronił się zdecydowanie. On ma jeszcze coś takiego, że nawet jak przyjmie niedokładnie to ta piłka jest dla rozgrywającego i tak dosyć wygodna do rozegrania, nawet z pola i zazwyczaj bez zapalenia płuc
Diomedea
Posty: 4481
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Diomedea »

Szary Wilk pisze: 26 kwie 2023, o 09:58
lukecik pisze: 26 kwie 2023, o 09:15 Chodzą słuchy, że kadrajednak bez Fabiana. Ciekawe czy się sprawdzi.
A to ciekawe. Nie wiem czy to prawda, ale będzie raczej Kubicki w tej kadrze.

I szczerze mówiąc mam nadzieję, że nie tylko na zgrupowanie. Bo nie widzę dużego sensu, by dawać pierwsze mecze Komendzie lub Kozubowi, jeśli obaj są sporo starsi od Kubickiego, a w dodatku dużo mniej utalentowani i nie tak perspektywiczni. Finalnie i tak wiadomo, że trio Janusz+Firlej+Drzyzga/Łomacz będzie grać docelowo.

Byla juz o tym mowa. Kubicki ma MS jakos wczesnie, wiec uczestniczyby glownie w przygotowaniu silowym. Jako podstawowy rozgrywajcy bedzie uczestniczyl w swoich przygotowaniach
Co byloby bez sensu.
Zreszta to samo dotyczy Hwaryluka-to ta sama druzyna.
Czyli albo jest to jakies dno, albo nie ;)
Kubicki nie powolany, Hawryluk powolany.

Adamczyk chyba troche z przypadku, bo np Urbanowicz, Szalacha czy Jankowski (wyzszy sufit) bylby bardziej uzasadniony.

Jakas mysl moze za tym jest, ale jaka to wie Grbic.
Stworzenie wrazenia przypadkowosci i rozbicie narzekan klanu...?


BB moze i nie przyjmuje wiele lepiej od Leona, ale lepiej broni, ma tez plastycznejszy blok i lepsza czujke.
Pomocniczka
Posty: 2177
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Pomocniczka »

Wiadomo było, że Drzyzgi nie będzie. Było o tym pisane wiele razy. Kluczowy nie był jednak wywiad po niepowołaniu w ub. roku, a po powołaniu. Grbicia na trenera.
Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 156
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Citizen »

Pomocniczka pisze: 26 kwie 2023, o 15:42 Wiadomo było, że Drzyzgi nie będzie. Było o tym pisane wiele razy. Kluczowy nie był jednak wywiad po niepowołaniu w ub. roku, a po powołaniu. Grbicia na trenera.
Masz może linka? Bo nie kojarzę o co tam chodziło.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: lukecik »

Generalnie podobają mi się te powołania, ale parę znaków zapytania jest. Adamczyk? Chyba tylko dlatego, że jest relatywnie młody. Rozgrywający o wiele lepszy sezon od Sebastiana Pietraszko, Mbaye czy nawet Szalacha powołania nie dostali. Poręba po beznadziejnym sezonie ligowym, ale rok temu był w wąskiej kadrze, więc Grbić nie chciał z niego zrezygnować. Szymański też wg mnie na wyrost, Łomacza również bym odstawił, a wziął Kubickiego, skoro znaleźli się w kadrze Hawryluk i Dulski.
Brak Drzyzgi nie zaskakuje, a Muzaja nie szokuje, bo sam bym go nie powołał mimo dobrego sezonu ligowego, o czym pisałem wielokrotnie. Tyle lat kadry nie zbawił, więc nie ma sensu dalej go powoływać, trzeba budować sobie nowych, którzy mogą coś do tej kadry wnieść. Butryn rok temu wykorzystał swoje 5 minut, może w tym sezonie pora na Bołądzia, bo dla Dulskiego raczej jest za wcześnie.
dedede
Posty: 541
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: dedede »

lukecik pisze: 26 kwie 2023, o 16:15 Generalnie podobają mi się te powołania, ale parę znaków zapytania jest. Adamczyk? Chyba tylko dlatego, że jest relatywnie młody. Rozgrywający o wiele lepszy sezon od Sebastiana Pietraszko, Mbaye czy nawet Szalacha powołania nie dostali. Poręba po beznadziejnym sezonie ligowym, ale rok temu był w wąskiej kadrze, więc Grbić nie chciał z niego zrezygnować. Szymański też wg mnie na wyrost, Łomacza również bym odstawił, a wziął Kubickiego, skoro znaleźli się w kadrze Hawryluk i Dulski.
Brak Drzyzgi nie zaskakuje, a Muzaja nie szokuje, bo sam bym go nie powołał mimo dobrego sezonu ligowego, o czym pisałem wielokrotnie. Tyle lat kadry nie zbawił, więc nie ma sensu dalej go powoływać, trzeba budować sobie nowych, którzy mogą coś do tej kadry wnieść. Butryn rok temu wykorzystał swoje 5 minut, może w tym sezonie pora na Bołądzia, bo dla Dulskiego raczej jest za wcześnie.
Ogólnie i tak to nie będzie miało znaczenia jak będą grali Bołądź, Butryn i Dulski, bo Grbić już zapowiedział w wywiadzie że Kurek i Karczmarek są u niego dużo wyżej także pozostała trójka może nawet i cuda wyczyniać ale w ostatecznej czternastce ich nie będzie.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 229
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Mordimer Madderdin »

lukecik pisze: 26 kwie 2023, o 16:15 Generalnie podobają mi się te powołania, ale parę znaków zapytania jest. Adamczyk? Chyba tylko dlatego, że jest relatywnie młody. Rozgrywający o wiele lepszy sezon od Sebastiana Pietraszko, Mbaye czy nawet Szalacha powołania nie dostali. Poręba po beznadziejnym sezonie ligowym, ale rok temu był w wąskiej kadrze, więc Grbić nie chciał z niego zrezygnować. Szymański też wg mnie na wyrost, Łomacza również bym odstawił, a wziął Kubickiego, skoro znaleźli się w kadrze Hawryluk i Dulski.
Brak Drzyzgi nie zaskakuje, a Muzaja nie szokuje, bo sam bym go nie powołał mimo dobrego sezonu ligowego, o czym pisałem wielokrotnie. Tyle lat kadry nie zbawił, więc nie ma sensu dalej go powoływać, trzeba budować sobie nowych, którzy mogą coś do tej kadry wnieść. Butryn rok temu wykorzystał swoje 5 minut, może w tym sezonie pora na Bołądzia, bo dla Dulskiego raczej jest za wcześnie.
31, 32, 29 lat mają środkowi, których wymieniasz. Ani perspektywiczni, ani doświadczeni. Bez sensu ich powoływać, mając znacznie lepsze opcje. Czy Adamczyk jest w kadrze słusznie, sam nie wiem, widziałem pewnie ze 4 mecze z nim.

Odnośnie Dulskiego, to czas najwyższy na granie właśnie nim. Zaraz będzie rok starszy, potem skończy 23 i zostanie niewykorzystanym talentem. Wciąż odnoszę wrażenie, że zawodników w wieku 20-21 lat, traktuje się czasem jak nieporadne cielęta. A to chłopy, którzy właśnie mają szansę być tymi najlepszymi.

Też mi się te powołania podobają, nawet te znaki zapytania. Łomacz chyba najmniej, ale powiedzmy, że będzie tym doświadczonym nauczycielem, a i pokaże jak korzystać lepiej ze środkowych :P
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Pomocniczka
Posty: 2177
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Pomocniczka »

Citizen pisze: 26 kwie 2023, o 16:04
Pomocniczka pisze: 26 kwie 2023, o 15:42 Wiadomo było, że Drzyzgi nie będzie. Było o tym pisane wiele razy. Kluczowy nie był jednak wywiad po niepowołaniu w ub. roku, a po powołaniu. Grbicia na trenera.
Masz może linka? Bo nie kojarzę o co tam chodziło.
Nie mam i nie będę szukać, chodziło mniej więcej o to, że Fabian powiedział, iż Grbić będzie się musiał natrudzić, żeby zdobyć uznanie? sympatię? jakoś tak? grupy.

Szybko potem okazało sie, że Fabiana w grupie już nie ma.

Nie zauważył, że stara grupa już nie rządzi. Że Grbić ma kryszę w postaci Świderskiego. Bywa.
Streeter
Posty: 7393
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Streeter »

Nie ma większych zaskoczeń. Jak wyżej pisałem, spodziewałem się braku Fabiana. Dulski, Adamczyk czy Gierżot i Hawryluk to wiadomo - powołani, żeby nie było, że nie ma młodych, wylecą w pierwszym możliwym terminie. Ale fajnie, że chociaż zobaczą jak kadra wygląda.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
vdzg
Posty: 36
Rejestracja: 17 paź 2021, o 18:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: vdzg »

"Zostaje na swojej drodze. W zeszłym sezonie powiedziałem, że chcę dać szansę Marcinowi Januszowi. Gdybyśmy nie przywieźli medalu z dwóch imprez, które graliśmy, bardzo poważnie rozważałbym powołanie Fabiana. Wyjaśniłem mu to.

Nasz poprzedni sezon był jednak dość dobry. Wygraliśmy dwa krążki. Gdybym teraz poprosił o powrót dwukrotnego mistrza świata, jaką wiadomość wysłałbym do Marcina? W jego głowie mogłaby się pojawić myśl: "Co jeszcze mam zrobić, by zasłużyć na zaufanie trenera?". Dałem mu szansę i zagrał bardzo dobrze. Uważam, że powinniśmy więc razem kontynuować kroczenie wybraną w zeszłym sezonie drogą. Nie oznacza to jednak, że Fabian nie jest pełnym jakości zawodnikiem."


absurdalne jest to tłumaczenie Grbica
Diomedea
Posty: 4481
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Diomedea »

Dlaczego?

Prawdziwe. Jak mial jednoczesniewyrazic szacunek dla pewnej klasy sportowej i dyplomatycznie powiedziec, ze facet nie nadaje sie na drugiego, do wsparcia mlodszego?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: lukecik »

Mordimer Madderdin pisze: 26 kwie 2023, o 16:29
lukecik pisze: 26 kwie 2023, o 16:15 Generalnie podobają mi się te powołania, ale parę znaków zapytania jest. Adamczyk? Chyba tylko dlatego, że jest relatywnie młody. Rozgrywający o wiele lepszy sezon od Sebastiana Pietraszko, Mbaye czy nawet Szalacha powołania nie dostali. Poręba po beznadziejnym sezonie ligowym, ale rok temu był w wąskiej kadrze, więc Grbić nie chciał z niego zrezygnować. Szymański też wg mnie na wyrost, Łomacza również bym odstawił, a wziął Kubickiego, skoro znaleźli się w kadrze Hawryluk i Dulski.
Brak Drzyzgi nie zaskakuje, a Muzaja nie szokuje, bo sam bym go nie powołał mimo dobrego sezonu ligowego, o czym pisałem wielokrotnie. Tyle lat kadry nie zbawił, więc nie ma sensu dalej go powoływać, trzeba budować sobie nowych, którzy mogą coś do tej kadry wnieść. Butryn rok temu wykorzystał swoje 5 minut, może w tym sezonie pora na Bołądzia, bo dla Dulskiego raczej jest za wcześnie.
31, 32, 29 lat mają środkowi, których wymieniasz. Ani perspektywiczni, ani doświadczeni. Bez sensu ich powoływać, mając znacznie lepsze opcje. Czy Adamczyk jest w kadrze słusznie, sam nie wiem, widziałem pewnie ze 4 mecze z nim.
Właśnie to napisałem, że Adamczyk został wybrany ich kosztem tylko ze względu na wiek, a osobiście nie podoba mi się to kryterium i zaglądanie w metrykę. Nie budujemy teraz kadry na przyszłość, a na imprezę docelową, która odbędzie się za rok. Powinno decydować tu i teraz, a sportowo każdy z wymienionej przeze mnie trójki dostarczył więcej argumentów, niż Adamczyk. Wg mnie zwłaszcza Pietraszko zasłużył na sprawdzenie się choćby w takim VNL. Gabrych z tego co pamiętam też debiutował w kadrze w wieku 32 lat i nawet na IO do Aten pojechał.
dedede pisze: 26 kwie 2023, o 16:27
lukecik pisze: 26 kwie 2023, o 16:15 Generalnie podobają mi się te powołania, ale parę znaków zapytania jest. Adamczyk? Chyba tylko dlatego, że jest relatywnie młody. Rozgrywający o wiele lepszy sezon od Sebastiana Pietraszko, Mbaye czy nawet Szalacha powołania nie dostali. Poręba po beznadziejnym sezonie ligowym, ale rok temu był w wąskiej kadrze, więc Grbić nie chciał z niego zrezygnować. Szymański też wg mnie na wyrost, Łomacza również bym odstawił, a wziął Kubickiego, skoro znaleźli się w kadrze Hawryluk i Dulski.
Brak Drzyzgi nie zaskakuje, a Muzaja nie szokuje, bo sam bym go nie powołał mimo dobrego sezonu ligowego, o czym pisałem wielokrotnie. Tyle lat kadry nie zbawił, więc nie ma sensu dalej go powoływać, trzeba budować sobie nowych, którzy mogą coś do tej kadry wnieść. Butryn rok temu wykorzystał swoje 5 minut, może w tym sezonie pora na Bołądzia, bo dla Dulskiego raczej jest za wcześnie.
Ogólnie i tak to nie będzie miało znaczenia jak będą grali Bołądź, Butryn i Dulski, bo Grbić już zapowiedział w wywiadzie że Kurek i Karczmarek są u niego dużo wyżej także pozostała trójka może nawet i cuda wyczyniać ale w ostatecznej czternastce ich nie będzie.
On sobie może tak zakładać, ale jedna kontuzja może wszystko zmienić. Kurek z Kaczmarkiem i tak wszystkiego grać nie będą, możliwe że VNL będzie służył właśnie do tego, aby Butryn i Bołądź rozstrzygnęli między sobą trzeci slot.
Diomedea pisze: 26 kwie 2023, o 16:48 Dlaczego?

Prawdziwe. Jak mial jednoczesniewyrazic szacunek dla pewnej klasy sportowej i dyplomatycznie powiedziec, ze facet nie nadaje sie na drugiego, do wsparcia mlodszego?
Jak miał to zrobić, to trzeba byłoby się zastanowić, bo wiadomo, że nie decydowały umiejętności, ale na pewno nie wyjaśnił tego w sposób mądry, bo wyszło wręcz groteskowo. Wstaw sobie do tej wypowiedzi Leon zamiast Drzyzga, a za Janusz np. Fornal i zastanów się, jak ci to pasuje.
Diomedea
Posty: 4481
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Diomedea »

Ja jestem zwolennikie sytuacji w ktorej trener nie tlumaczy sie przed mediami.

A juz szczegolnie jak w tych mediach pracuja tatusiowie powolanych i niepowolanych.

Rozlicza sie za wyniki.
kamil1999
Posty: 5587
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: kamil1999 »

Diomedea pisze: 26 kwie 2023, o 15:27


BB moze i nie przyjmuje wiele lepiej od Leona, ale lepiej broni, ma tez plastycznejszy blok i lepsza czujke.
No zdecydowanie tak. Zwłaszcza w tym sezonie broni jak szalony i nie mam wątpliwości, że dobrze się wkomponuje w zespół.
Po prostu nie do końca zgadzam się z tym, że jest kompletny bo tego przyjęcia mu brakuje do takiego określenia. Najbardziej kompletny jest Semeniuk z Fornalem co nie znaczy, że to musi być koniecznie najlepsza opcja bo żaden z nich nie da pewnie tyle na wysokiej piłce ile Bednorz.
Diomedea
Posty: 4481
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Diomedea »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 kwie 2023, o 13:47 Btw. śmiesznie w kontekście forumowych narracji, że Resovia miała obok Zawiercia zdecydowanie najlepszy atak w lidze w rundzie zasadniczej po przyjęciu na 3 metr. Przydałby się sportowo Drzyzga na drugiego, ale też whatever.
Takie statystyki sa, bo pracuja na data volley wszyscy statystycii trenetrzy, ale od wprowadzenia programu Wrony dostep jest jeszcze trudniejszy, wiec chetnie bym je zobaczyla.
Moglbys prosze wrzucic statystyki, badz linka?

Masz na mysli atak po przyjeciu ocenianym wg data volley na "!" (czyli okolice 3 m, umozliwiajace z definicji szybka gre na skrzydla)?
Czy moze przyjecie "-" ?
Bo Fabian jest krytykowany za "gre z pola", a nie za gre z pilek w okolice linii srodkowej, gdzie od czasu do czasu zdazy dobiec i rzucic quicka przez plecy.
Dla mnie gra "z pola" to albo "-", albo "!" i "-" liczone razem. A z pewnoscia nie samo "!"


Zreszta nieistotne. Nie z powodow sportowych znalazl sie tam Komenda, a nie Fabian. Jest dla wszystkich oczywiste, ze sportowo jest lepszy od Kozuba czy Komendy.

Nie znam osobiscie ani Gumy, ani Drzyzgi, ale nie jest wykluczone, ze Guma mniej rozbijal zespol od srodka.
W kazdyùm razie nie pamietam jego publicznych wypowiedzi ze nowo powolany selekcjoner musi "sie wkupic" do grupy. Guma inteligentny byl i jest.
hottakesbot
Posty: 1057
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: hottakesbot »

Szacuneczek dla Grbicia. Trzymam kciuki, żeby był trenerem kadry do zakończenia kariery przez Drzyzgę.
@Diomedea - rażąca nadwaga to jak najbardziej sportowy powód, żeby kogoś nie powołać.

No i fajnie że Adamczyk jest w kadrze, widać długofalowe myślenie. Nawet jak trochę potrenuje czy zaliczy jeden weekend w VNL przez 2 sezony reprezentacyjne, to po Paryżu będzie już ostukany z kadrą i gotowy do szerszego wprowadzania, jeśli będzie się rozwijał.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2023, o 17:55 przez hottakesbot, łącznie zmieniany 1 raz.
vdzg
Posty: 36
Rejestracja: 17 paź 2021, o 18:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: vdzg »

hottakesbot pisze: 26 kwie 2023, o 17:48 Szacuneczek dla Grbicia. Trzymam kciuki, żeby był trenerem kadry do zakończenia kariery przez Drzyzgę.
@Diomedea - rażąca nadwaga to jak najbardziej sportowy powód, żeby kogoś nie powołać.
ty widziałaś kiedyś osobę z rażącą nadwagą, czy tylko trollujesz?
hottakesbot
Posty: 1057
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: hottakesbot »

vdzg pisze: 26 kwie 2023, o 17:52
hottakesbot pisze: 26 kwie 2023, o 17:48 Szacuneczek dla Grbicia. Trzymam kciuki, żeby był trenerem kadry do zakończenia kariery przez Drzyzgę.
@Diomedea - rażąca nadwaga to jak najbardziej sportowy powód, żeby kogoś nie powołać.
ty widziałaś kiedyś osobę z rażącą nadwagą, czy tylko trollujesz?
Zawodowych sportowców z rażącą nadwagą nie widziałam, rzeczywiście. Chyba że mówimy o rugbistach czy coś.
AlbinSiwy
Posty: 137
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: AlbinSiwy »

Dajcie już spokój z tą nadwagą Drzyzgi, jako elementem dyskwalifikującym do gry w kadrze, bo ja w ciemno zamieniłbym mającego non stop nadwagę Luciano de Cecco na dowolnego innego rozgrywającego o sylwetce suuuper slim.

Z drugiej strony nie powołałbym F. Drzygi do tej kadry z jego stricte charakterologicznych :D

Pozdrawiam,
AS
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2023, o 18:04 przez AlbinSiwy, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4481
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Diomedea »

hottakesbot pisze: 26 kwie 2023, o 17:48 Szacuneczek dla Grbicia. Trzymam kciuki, żeby był trenerem kadry do zakończenia kariery przez Drzyzgę.
@Diomedea - rażąca nadwaga to jak najbardziej sportowy powód, żeby kogoś nie powołać.

No i fajnie że Adamczyk jest w kadrze, widać długofalowe myślenie. Nawet jak trochę potrenuje czy zaliczy jeden weekend w VNL przez 2 sezony reprezentacyjne, to po Paryżu będzie już ostukany z kadrą i gotowy do szerszego wprowadzania, jeśli będzie się rozwijał.
Nie sadze.

Wprawdzie ze 4-5 lat temu (wyjscie z juniora) spieralam sie na forum, ze po 2 latach wroci do PL a moze i kiedys do szerokiej , ale generalnie uwazam, ze go wtedy przecenilam.
Slabo sie rozwija, zagrywke ma gorsza niz w juniorze. Fakt- w tym sezonie odlapal sie troche w bloku, a u Piazzy pokazywal przelotnie, ze potrafi serwowac.
Generalnie jest sporo zawodnikow w jego wieku lub mlodszych i lepiej rokujacych. Srodek jest mlody, mozna wprowadzac tych najlepszych stopniowo.

Ja to raczej przyjmuje jako sposob zauwazenia postepow i zachety do dalszej pracy, ale w to ze zagra, czy bedzie potrzebny kadrze raczej obecnie nie wierze.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: barti522 »

hottakesbot pisze: 26 kwie 2023, o 17:48 Trzymam kciuki, żeby był trenerem kadry do zakończenia kariery przez Drzyzgę.
Ja trzymam kciuki żeby on wyleciał najszybciej jak się tylko da i przyszedł ktokolwiek, kto będzie powoływał na podstawie formy sportowej, a w kadrze nie będą grać Łomacze. Jeśli Muzaj nie zasługuje na powołanie do TOP30, to niech się ten Grbic zdrowo puknie w łeb. No a teraz sobie piszcie, że miał już swoje szanse, że nie kończy w końcówkach choć kończył wielokrotnie, w tym też dzisiaj. Stała śpiewka. Może dożyjemy czasów, gdzie w kadrze będą grali sami najlepsi zawodnicy, a nie odrzucanie jednego czy drugiego przez widzimisię trenera, czy też słynną już ''atmosferę''.
Pomocniczka
Posty: 2177
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Pomocniczka »

Maciej miał już swoje szanse i nie kończy w końcówkach. Do tego musi przebiegać z lewego na prawe. Cieszę się, że jest trener, który to widzi. Powołania mają dostawać najlepsi, ale tylko ci spośród nich, którzy stworzą zespół.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: barti522 »

Czyli opis Muzaja z wcześniejszych lat, standard. Chłop chyba musiałby przejść do Zaksy żeby według niektórych zaczął w końcu kończyć te piłki, niezależnie w sumie czy na początku seta, czy też pod koniec. :] Może i wtedy nie musiałby już przebiegać hehe.
Paprykarz
Posty: 144
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Paprykarz »

Nie rozumiem dywagacji czy Kaczmarek czy Muzaj. Mamy najlepszego atakującego świata czyli Kurka i to on będzie grał. Na boisku jest 7 zawodników a od kilku lat sa kłótnie kto 3 kto 5 a kto 7. Przychodzi do grania o coś 2 podstawówki przyjmujący z libero nie wiedzą jak się ustawić w obronie przez co tracimy kolejne tytuły. Od czasów 2019 brakuje szarości w grze jest system 0 lub 1. Bo trzeba dać pograć 3 atakującemu albo 4 albo 8 przyjmującemu bezsensu. Francji w piłce tez mają mnóstwo zawodników ale zwykle na boisko wychodzi ta sama 11 od kilku lat. A u nas co rok to jakaś ważna zmiana na tym boisku. I wkolko chcemy zmieniać. Teraz jedynie się słyszy że czemu nie powołano na 4 rozgrywającego jakiegoś anona. Co to w ogóle za różnica.
aziente
Posty: 273
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 10:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: aziente »

Nie potrzebujemy 30 wspaniałych, potrzebujemy 3 (słownie: trzech) gości, którzy w ważnym meczu typu ćwierćfinał IO nie narobią po ciężkiemu w nachy. Wierzymy, że takim gościem będzie Kurek czy Leon, może Janusz.
Budując skład na IO, przy założeniu że wszyscy zdrowi i będą w formie, dzisiaj stawiamy na Leona, Kurka, Janusza, Zatorskiego, Kochanowskiego, Bieńka i Śliwkę. Na ławce Kaczmarek, Semeniuk, Bednorz, Huber, Łomacz a drugim libero w hierarchii Popiwczak (ale chyba można wziąć 12tkę). Można rozmawiać czy pojedzie Semeniuk czy Fornal, Huber czy Kłos, Łomacz a może Firlej. Reszta nie ma znaczenia.

Muzaj ma 29 lat, jaką ma łatkę? - nie grać do niego w końcówkach. Miał szansę w kadrze w okolicach 2019 r. i to by było na tyle. Butryn ma 30, debiut rok temu, przybita łatka "szkoda, że nie pojechał na MŚ" oraz "zagrał świetne mecze w LŚ z Francją, wow".
W symulatorach gry piłki siatkowej można sobie układać zespół dowolnie, i Drzyzgę i Muzaja i Kubiaka i Wojtaszka i Nowakowskiego i Konarskiego jeszcze do kadry powołać jako selekcjoner. W prawdziwym życiu ci zawodnicy stojący obok siebie muszą mieć ze sobą zgranie na "zielono" - tak jak w grze piłkarskiej. Drzyzga to gość, który pracuje do 7:30 do 15:30 i ani minuty więcej. Jak ma zrobić 5 powtórzeń, to zrobi 5. Wolałbyś mieć w swojej firmie "cwaniaczka" o wysokich kwalifikacjach, czy oddanego pracusia, który swoją ambicją niedługo dojdzie do tego poziomu kwalifikacji?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7978
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kaczmarek jest lepszym graczem, Butryn ma większy potencjał/jest lepszym zadaniowcem, Bołądź ma lepszy sezon, Dulski jest warty ogrywania - ot co historia z tym Muzajem. Potężny Serb daje radę z powołaniami po raz kolejny.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: tomasol »

Nie zaskoczył specjalnie Grbic powołaniami, może Kubickiego trochę szkoda, ale też bez przesady, pograłby niewiele albo tyle co nic, poza tym za długo jako pierwszy w lidze nie pograł. Co do Muzaja, to trochę i szkoda go, ale przecież nie powołuje się kadry na podstawie kilku ostatnich meczy. Zresztą jeżeli w wieku gdzie powinieneś być teoretycznie w swoim peaku, podsumowujesz swoją karierę kontraktem w siódmym zespole w tabeli, gdzie powalczysz co najwyżej o lekką poprawę tego miejsca, no to chciałoby się rzecz, że z czym do ludzi. Niby nie ma co stawiać na min krzyżyka, ale wiadomo, nawet jak Kurek/Kaczmarek się wysypią, to już inni są w kolejce na ich miejsce. A trudno liczyć, że nagle wysypią się wszyscy lub prawie wszyscy. Choć tak po ludzku szkoda Muzaja (za pokazanie drzwi przez Rzeszów jak i Grbica), ale cóż, sport zawodowy bywa brutalny.

Wiadomo jakie są bolączki reprezentacji i na jakich pozycjach i nie są to ani drugi atakujący ani drugi rozgrywający (no może trochę). Do formy trzeba doprowadzić któregoś z libero i drugiego środkowego obok Bieńka. Inaczej dywagacje "robimy w kadrze drugą ZAKSĘ czy nie" będą wołaniem na puszczy.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 156
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Po pierwsze zgadzam się z Grbićiem, że nie powołał Drzyzgi. Nie znaczy to oczywiście, że mam rację i że on ma rację, ale takie są fakty. Tu myślimy podobnie.
Po drugie nie ma dla mnie wątpliwości, że stoją za tym teraz względy pozasportowe. Rok temu niekoniecznie, teraz na pewno. Tu się dam w obronie swej tezy pokroić.
Po trzecie będzie luźna myśl, w której usiłuję wejść w skórę Grbićia i znaleźć jego sposób rozumowania. Otóż uważam, że wygląda to tak...
Drzyzga nie jedzie, bo to w pewnym sensie taki Gikieiwicz polskiej siatkówki. Jak ktoś nie kojarzy, to Gikiewicz jest bramkarzem piłkarskim z niezłymi umiejętnościami i ostatnio dobrą prasą, lecz facetem o ewidentnie nieciekawym charakterze, na dodatek wsławił się "medialnym płaczem" o powołanie do reprezentacji. Wszędzie było go pełno. W pewnym momencie aż stało się to niesmaczne. Powołania nie dostał, a mówi się że głównie z powodu zachowania, bo sportowo to może i warto byłoby go sprawdzić.
I zachowując pewne zdrowe proporcje i biorąc sprawę w pewien nawias, uważam że Drzyzga ad 2022/23 to dość podobny przypadek. Oczywiście tam jest kandydat na kadrę, tu wieloletni reprezentant, ale obaj to faceci ze "specyficznie ukształtowanią banią", za to z ego wielkości Mount Everestu. Pierwszy latał do mediów i się żalił, drugi ma zbrojne ramię medialne w postaci tatusia, który nie marnuje okazji by ze szklanego ekranu jechać każdego, kto mu źle Fabianka potraktuje lub coś źle o nim powie, a że to typ człowieka małostkowego i pamiętliwego,to już się zdążyliśmy przekonać*. W związku z tym nie może dziwić, że Grbić chce się od tych panów trzymać ja najdalej (bo nie czarujmy się – to jest duecik) i woli mieć chwilę ujadania po powołaniach, niż użerać się z nimi kilka miesięcy rocznie i jeszcze na dodatek walczyć, by mu Fabienne nie rozsadził ekipy od środka.
Tak ja to widzę. Czy coś w tym jest, czy to bajki z mchu i paproci? Nie wiem i się pewnie nie dowiem

*) Co do małostkowości i pamiętliwości Drzyzgi seniora, to nie wiem czy pamiętacie, jak podziękowano mu za prowadzenie AZS-u Olsztyn, gdzie zastąpił go Grzegorz Ryś. Dawno to było, bo w 2003 roku. Drzyzga nie zasiadł wtedy już nigdzie na ławce, lecz został komentatorem Polsatu i gdy tylko grał Olsztyn, to wszystko było źle, przypadkiem, szczęśliwie, fartem i tak naprawdę bardzo długo. Od tamtej pory zwyczajnie na typa patrzeć nie mogę. Tak, nie zaprzeczam, nie lubię go, ale właśnie za to, o czym przed chwilą napisałem.
PabloFX
Posty: 821
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: PabloFX »

Mosze Bernsztajn pisze: 27 kwie 2023, o 08:13 *) Co do małostkowości i pamiętliwości Drzyzgi seniora, to nie wiem czy pamiętacie, jak podziękowano mu za prowadzenie AZS-u Olsztyn, gdzie zastąpił go Grzegorz Ryś. Dawno to było, bo w 2003 roku. Drzyzga nie zasiadł wtedy już nigdzie na ławce, lecz został komentatorem Polsatu i gdy tylko grał Olsztyn, to wszystko było źle, przypadkiem, szczęśliwie, fartem i tak naprawdę bardzo długo. Od tamtej pory zwyczajnie na typa patrzeć nie mogę. Tak, nie zaprzeczam, nie lubię go, ale właśnie za to, o czym przed chwilą napisałem.
Jeszcze "popis" w Mostostalu (bodajże 2005/2006 i kończenie rozgrywek przez Kubackiego)
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 156
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2023

Post autor: Mosze Bernsztajn »

PabloFX pisze: 27 kwie 2023, o 08:24
Mosze Bernsztajn pisze: 27 kwie 2023, o 08:13 *) Co do małostkowości i pamiętliwości Drzyzgi seniora, to nie wiem czy pamiętacie, jak podziękowano mu za prowadzenie AZS-u Olsztyn, gdzie zastąpił go Grzegorz Ryś. Dawno to było, bo w 2003 roku. Drzyzga nie zasiadł wtedy już nigdzie na ławce, lecz został komentatorem Polsatu i gdy tylko grał Olsztyn, to wszystko było źle, przypadkiem, szczęśliwie, fartem i tak naprawdę bardzo długo. Od tamtej pory zwyczajnie na typa patrzeć nie mogę. Tak, nie zaprzeczam, nie lubię go, ale właśnie za to, o czym przed chwilą napisałem.
Jeszcze "popis" w Mostostalu (bodajże 2005/2006 i kończenie rozgrywek przez Kubackiego)
Możesz o tym coś więcej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”