Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Guilder »

Średnio na jeża. Nie miał wtop na przyjęciu, jak to ma notorycznie w zwyczaju robić Ignaczak, ale nie brylował. Wyciągnął ze dwie trudne piłki, a tak to niewidoczny. Inna sprawa, że i przeciwnik nie dawał zbytnich możliwości do wykazania się dla gracza na tej pozycji.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: lucass90 »

Dziwnie jakoś te statystki podlicza strona FIVB... Przyjęcie Gacka - 35%, Antigi - 25%...
AZS CZĘSTOCHOWA!
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: KadrO »

lucass90 pisze:A jak spisywał się Gacek ?
Gacek bez rewelacji, słabsze przyjęcie, ale nawet nieźle w obronie. Myślę że lepiej niż Igła w LŚ, ale to ocena na podstawie tylko 1 meczu...
trzymanie gruszki na boisku kiedy atakuje z 30% skutecznoscia jest bledem trenera. jesli tak gra przeciwko slowenii to co bedzie prezentowal soba z trudniejszym przeciwnikiem???
I to mnie bardzo dziwiło, do tego te koszmarne balony i plasy, w ogóle nie pewny siebie, samym doświadczeniem meczu się nie wygra. Najlepiej jakby Gromadowski był w pełni sprawny na ME, to wtedy może tam powalczymy.
No niestety, ale alternatywa Gruszki wcale nie jest lepsza...
Jarosz to dobry zawodnik, ale na reprezentację polski - żenada, 100% racja.
Kurek wczoraj grał dobrze, ale zauważcie, ile razy był chowany w przyjęciu. 80% zagrywek przeciwnika to po prostu balony, więc stał sobie z boku nikomu nie przeszkadzając. Słowacja akurat umie serwować, nie mówiąc o Francuzach, gdzie Kurek po prostu będzie kozłem ofiarnym. Wczoraj dobrze zagrali tylko Guma, Pliński i Możdżon. Reszta słabo, a to tylko Słowenia.
Zgadzam się prócz tego "Kurek wczoraj grał dobrze". Kurek nie grał dobrze... Kurek popisywał się po prostu w niektórych akcja efektywnością, tzw. jego gwoździe, no ale z lepszym rywalem już mu tak nie powchodzą.
Średnio na jeża. Nie miał wtop na przyjęciu, jak to ma notorycznie w zwyczaju robić Ignaczak, ale nie brylował. Wyciągnął ze dwie trudne piłki, a tak to niewidoczny. Inna sprawa, że i przeciwnik nie dawał zbytnich możliwości do wykazania się dla gracza na tej pozycji.
Co mógł wyciągnąć to chyba praktycznie, prawie wszystkie wyciągnął, ale zgoda :D
Wielka szkoda, ze nie zagral Bartman, no ale Skra ponad wszystko....Jak Bartman moze wygrac rywalizacje z Kurkiem, jak ten 2 ma w Kadrze kolegow z belchatowskiej druzyny typu Plinski, ktory wypowiedziami typu "Jakbyscie widzieli co Kurek wyrabia na treningach..." kreuje mit o Kurku "niesamowitym", a trener nawet nie musi sie tlumaczyc ze swojej decyzji. Oby Bartman dostal szanse, bo bedzie to wielka niesprawiedliwosc i podcinanie skrzydel zawodnikom zdolnym, ktorzy o dziwo chca grac dla Reprezentacji Polski. Co jak wszyscy wiemy nie zdarza sie ostatnio zbyt czesto.
Wielka, niestety wielka :| Kurek miał 48% procent w ataku, bardzo słabo jak na Słowenię, do tego chciałbym zwrócić uwagę !! Że Kurek kończył piłki tylko przy idealnych wystawach, i pojedyńczym bloku. Gdy piłka była od siatki, albo równy podwójny, czy gorsza piłka, to Kurek miał piłkę pod nogami.
Jak masz jakiś problem to było się zgłosić do konkursu na selekcjonera kadry !!! Kurek wygrał rywalizację z Bartmanem, podkreślam wygrał. I wczoraj zagrał całkiem dobrze. 50% w ataku i atomowe zagrywki to słaby mecz?
spark pisze:Oby Bartman dostal szanse, bo bedzie to wielka niesprawiedliwosc i podcinanie skrzydel zawodnikom zdolnym, ktorzy o dziwo chca grac dla Reprezentacji Polski. Co jak wszyscy wiemy nie zdarza sie ostatnio zbyt czesto.
Jak masz jakiś problem to było się zgłosić do konkursu na selekcjonera kadry !!! Kurek wygrał rywalizację z Bartmanem, podkreślam wygrał. I wczoraj zagrał całkiem dobrze. 50% w ataku i atomowe zagrywki to słaby mecz?
48% wiem bo sam robiłem, tak jest to słaby mecz jak na takiego rywala, i jak śmiesz twierdzić że Kurek wygrał rywalizację ? Skąd możesz wiedzieć że tam w ogóle była jakaś rywalizacja, bo od początku było widać że DC faworyzuje Kurka, Jarosza, i Bąkiewicza.
Zbigniew Bartman - 30% ataku z Wenezuelą... Już mam podawać ręcznik? :)
Wenezuela to rywal o co najmniej klasę, a może nawet 2 wyższy od Słowenii, no i Kurek miał przy sobie Zagumnego, a Bartman młodego Łomacza.
Rozumiem, ze to Twoja opinia. Problem w tym, ze mnie ona nie przekonuje. Mam nadzieje, ze zobaczymy Bartmana na parkiecie, inaczej bedzie to dla mnie, PODKRESLAM DLA MNIE duze przegiecie.
Święte słowa.
Chcesz się bawić w statystyki ? Rozumiem, że Kurek ma same znakomite... Jak chociażby w meczu z Brazylią - 14% w ataku.

Dla mnie tego typu dyskusja jest bez sensu, bo chciałbym obu zawodników zobaczyć na parkiecie razem. Ale dopiero, gdy poprawią przyjęcie :D
Hehe, nic dodać nic ująć.
Dziwnie jakoś te statystki podlicza strona FIVB... Przyjęcie Gacka - 35%, Antigi - 25%...
Nie wiem jak wyglądało przyjęcie Francuzów (brak prądu), ale wiem jak nasze i nie było najlepsze.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: niepoinformowany »

KadrO pisze:
spark pisze:Oby Bartman dostal szanse, bo bedzie to wielka niesprawiedliwosc i podcinanie skrzydel zawodnikom zdolnym, ktorzy o dziwo chca grac dla Reprezentacji Polski. Co jak wszyscy wiemy nie zdarza sie ostatnio zbyt czesto.
Jak masz jakiś problem to było się zgłosić do konkursu na selekcjonera kadry !!! Kurek wygrał rywalizację z Bartmanem, podkreślam wygrał. I wczoraj zagrał całkiem dobrze. 50% w ataku i atomowe zagrywki to słaby mecz?
48% wiem bo sam robiłem, tak jest to słaby mecz jak na takiego rywala, i jak śmiesz twierdzić że Kurek wygrał rywalizację ? Skąd możesz wiedzieć że tam w ogóle była jakaś rywalizacja, bo od początku było widać że DC faworyzuje Kurka, Jarosza, i Bąkiewicza.
Co mnie to obchodzi czy ty robiłeś? Jest na FIVB 11/22. Tyle.

Widzę, że co niektórzy tutaj ślepo zapatrzeni w Bartmana więc kończę tutaj wydawać swoją opinię bo i tak zostanę zjedzony. Powiem tylko tyle: Bartman miał swoje szanse.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: dreamer »

Każdy następny post - zamieszczony w tym temacie - dotyczący meczów Polaków podczas turnieju kwalifikacyjnego w gdyni, będzie usunięty.
Zwracam uwagę, że tutaj dyskutujemy o tym jak powinna wyglądać reprezentacja Daniela Castellaniego.

Jak już jestem przy głosie, to dodam, że Bąkiewicz potwierdził, że przyjęcie reprezentacji w takich realiach jakie mamy obecnie, powinno być oparte właśnie na nim.
Wydaje się też, że Możdżonek i Pliński zgłosili aspiracje do tego, żeby na długi czas opanować środek siatki w naszej kadrze.
Bardzo klarowna sytuacja robi się na pozycji ofensywnego przyjmującego. Kurek swojego miejsca nie może być pewny, ale potwierdza, że to on rozdaje karty w konfrontacji z Bartmanem, który nie wykorzystał Ligi Światowej do potwierdzenia swoich atutów.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2908
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: hubert »

Ani Bartman ani Kurek nie będą orłami w przyjęciu bo jakby takimi mieli zostać już powinni mieć stabilne przyjęcie.
Z drugiej strony wcale nie tego się od nich oczekuje bo obaj mają w miarę dobry atak, który ma szansę stać się bardzo dobry. I to jest normalne, że są kryci w przyjęciu (patrz Kazijski). Winarski + libero + Kurek/Bartman przyjmujący tylko to co mocno w nich leci wystarczy. Do tego dołożyć silną zagrywkę i będzie super.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: lucass90 »

Czy ktoś orientuje się, do kiedy Castellani ma podać skład na ME ???
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: wojo90 »

Nie znam konkretnej daty ale bardziej drazni mnie ze ponoc nie jest jeszcze jasne ilu siatkarzy bedzie mozna na ten turniej zabrac. Konkretnie czy bedzie mozna powolac tych 2 libero
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: KadrO »

wojo90 pisze:Nie znam konkretnej daty ale bardziej drazni mnie ze ponoc nie jest jeszcze jasne ilu siatkarzy bedzie mozna na ten turniej zabrac. Konkretnie czy bedzie mozna powolac tych 2 libero
Wszystko, jest jasne ! Człowieku od 2 tygodni wiadomo że jedzie 14 osób ! :x

Castellani pewnie bez większych roszad wystąpi tak samo na ME jak i na Memoriale.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: lucass90 »

To prawda, na ME jedzie 14 osób, informowała już o tym stronka CEV. Tylko Swędrowski z Drzyzgą zrobili wczoraj zamotę podczas transmisji, że ponoć jeszcze nie wiadomo...

14 osób, czyli pewnie ci sami zawodnicy, którzy wystąpili w el. do MŚ + Ignaczak i Wika...
AZS CZĘSTOCHOWA!
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: KadrO »

lucass90 pisze:To prawda, na ME jedzie 14 osób, informowała już o tym stronka CEV. Tylko Swędrowski z Drzyzgą zrobili wczoraj zamotę podczas transmisji, że ponoć jeszcze nie wiadomo...

14 osób, czyli pewnie ci sami zawodnicy, którzy wystąpili w el. do MŚ + Ignaczak i Wika...
Lub Ignaczak i Nowakowski, choć wolałbym opcję z 5 przyjmujących, choć (2) Bartman widać że nie podoba się DC.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: lucass90 »

KadrO pisze:
lucass90 pisze:To prawda, na ME jedzie 14 osób, informowała już o tym stronka CEV. Tylko Swędrowski z Drzyzgą zrobili wczoraj zamotę podczas transmisji, że ponoć jeszcze nie wiadomo...

14 osób, czyli pewnie ci sami zawodnicy, którzy wystąpili w el. do MŚ + Ignaczak i Wika...
Lub Ignaczak i Nowakowski, choć wolałbym opcję z 5 przyjmujących, choć (2) Bartman widać że nie podoba się DC.

Czy ja wiem... Mimo że Zibi nie pokazał wczoraj niczego szczególnego, to Castellani bardzo go chwalił w wywiadzie za tego seta... Widać, że chce mu dać szansę, wierzy w niego i stawia nawet wtedy, gdy inni by z niego już dawno zrezygnowali. Chwała mu za to.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: niepoinformowany »

Jak "14" to raczej pojedziemy czterema środkowymi niż pięcioma przyjmującymi. Ale jeszcze zobaczymy na co się Castellani zdecyduje.

Ja to widzę tak:

R: Zagumny, Woicki

P: Bąkiewicz, Kurek, Wika, Ruciak

A: Gruszka, Jarosz

Ś: Pliński, Możdżonek, Kadziewicz, Nowakowski

L: Gacek, Ignaczak (lub Zatorski).
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Chal »

Jeśli Castellani nie powołał Wlazłego w ogóle do kadry, bo rzekomo nie ma szans, aby odbudował formę na czas, a powołałby Wikę, który zaczyna treningi 2-3 tygodnie przed ME, to byłaby to... co najmniej niekonsekwencja :] Ale cóż, w obecnym układzie PZPS-Skra już nic mnie nie zdziwi :|
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: niepoinformowany »

Chal pisze:Jeśli Castellani nie powołał Wlazłego w ogóle do kadry, bo rzekomo nie ma szans, aby odbudował formę na czas, a powołałby Wikę, który zaczyna treningi 2-3 tygodnie przed ME, to byłaby to... co najmniej niekonsekwencja :] Ale cóż, w obecnym układzie PZPS-Skra już nic mnie nie zdziwi :|
Z newsa o Skrze na głównej wynika, że Wlazły wróci "trochę wcześniej niż 20 września". Więc nie ma porównania z Wiką.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: KadrO »

niepoinformowany pisze:Jak "14" to raczej pojedziemy czterema środkowymi niż pięcioma przyjmującymi. Ale jeszcze zobaczymy na co się Castellani zdecyduje.

Ja to widzę tak:

R: Zagumny, Woicki

P: Bąkiewicz, Kurek, Wika, Ruciak

A: Gruszka, Jarosz

Ś: Pliński, Możdżonek, Kadziewicz, Nowakowski

L: Gacek, Ignaczak (lub Zatorski).
Castellani powiedział że na ME poeksperymentuje, i że ten turniej jest mniej ważny niż eliminacje do MŚ.
Więc ja stawiam że pojedzie Zagumny i do tego Łomacz - którego tak chwali Daniel.
Na przyjęciu wszystko rostrzygnie się na treningach, więc moim zdaniem powinien pojechać jednak Bartman.

Co do ataku to może i pojedzie Gruszka, Jarosz, ale raczej to Kuba będzie 6-tkowym.

Środek jak najbardziej pewny, libero raczej też.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Chal »

niepoinformowany pisze:
Chal pisze:Jeśli Castellani nie powołał Wlazłego w ogóle do kadry, bo rzekomo nie ma szans, aby odbudował formę na czas, a powołałby Wikę, który zaczyna treningi 2-3 tygodnie przed ME, to byłaby to... co najmniej niekonsekwencja :] Ale cóż, w obecnym układzie PZPS-Skra już nic mnie nie zdziwi :|
Z newsa o Skrze na głównej wynika, że Wlazły wróci "trochę wcześniej niż 20 września". Więc nie ma porównania z Wiką.
Ja tam mam gdzieś to, co piszą o Skrze, bo piszą też, że to "dobro narodowe" i "trzecia drużyna w Europie". Pamiętam natomiast, że Castellani tłumaczył nieobecność Wlazłego właśnie tak, jak jest to podane w moim poprzednim poście.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: dreamer »

Uważam, że przy zalożonej przez Castellaniego filozofii budowania zespolu, zasadzającej się na stworzeniu mieszanki rutyny z mlodością (lub ogólniej na rezygnacji z natychmiastowej wymiany calej kadry i systematycznym oswajaniu mlodzieży z grą na wysokim poziomie u boku bardziej doświadczonych kolegów), na każdej pozycji powinna być mieszanka rutyny i mlodości. Tak więc calkowita zgoda z powyższymi propozycjami co do środka siatki. Ale uważam, że jednak na rozegraniu powinien być Łomacz obok Zagumnego, zaś w ataku chyba raczej Marcel Gromadowski obok Gruszki. Nie powinno też być dwóch dziadków na libero, tylko Zatorski obok Gacka. Na przyjęciu - przy zalożeniu, że podstawową parą są Kurek i Bąkiewicz, jeżeli dojdzie do wysokiej formy Wika, to dalbym jeszcze Wikę i Bartmana. Jeżeli Wika nie będzie w pelnej dyspozycji - to Ruciaka i Bartmana. Ale zaznaczam - Bartman jako ostatni - czwarty - ostatni brany pod uwagę przy wejściu na parkiet (chyba, że jakiś cudotwórca zmieni w dwa tygodnie jego psychikę). Bardzo chcialbym, żeby Wika doszedl do pelnej sprawności, bo wtedy zamiast klasycznego ukladu, że Bąkiewicz bywal jokerem w talii, teraz móglby być nim Wika. Mam tu na myśli fakt, że w zależności od potrzeby, móglby być zmiennikiem dla Kurka (bo ma stosunkowo niezly atak) ale i w ciężkich chwilach móglby zastąpić Bąka, bo jego przyjęcie nie jest najgorsze (choć nie takie jak Bąka).

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
jinx
Posty: 6287
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: jinx »

zgadzam sie,ale mimo wszystko wydaje mi sie ze jesli bartman bedzie dalej slabo sie spisywal,a wika pokaze ze forme jako taka ma,to pojedzie on zamiast bartmana,a nie zamiast ruciaka
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Urban »

Bartman może i jest dobrym siatkarzem, ale na chwilę obecną jest w słabiutkiej formie, czuje się bardzo niepewnie na boisku. A co najważniejsze.. Czy tylko ja zauważyłem, ze jak Bartman pojawił się na boisku to atmosfera jakoś tak siadła w naszym zespole? ;/
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: KadrO »

Urban pisze:Bartman może i jest dobrym siatkarzem, ale na chwilę obecną jest w słabiutkiej formie, czuje się bardzo niepewnie na boisku. A co najważniejsze.. Czy tylko ja zauważyłem, ze jak Bartman pojawił się na boisku to atmosfera jakoś tak siadła w naszym zespole? ;/
Źle Ci się wydawało :D

A na siatce z Kurka robią już - mega potencjał, przyszłościową gwiazdę :]
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: wojo90 »

Bo potencjal na pewno ma i zadatki na swiatowej klasy zawodnika
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: KadrO »

wojo90 pisze:Bo potencjal na pewno ma i zadatki na swiatowej klasy zawodnika
Ma, ale dziennikarze zaczęli to wypisywać po paru meczach, gdzie Kurek po prostu wbijał gwoździe, jakoś o Bartmanie, który rozwalał w LM, został najlepszy na swojej pozycji w +lidze, ani widu ani słychu...
Awatar użytkownika
wojo90
Posty: 135
Rejestracja: 9 sty 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: wojo90 »

Tak ale ja bym do slow dziennikarzy wielkiej wagi nie przywiązywał szczegolnie do pana Steca bo to jest jakas paranoja ze po jednym meczu wynosza kogos na piedestal a po drugim spisuja na straty
Jedno z praw Murphego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec różnicy."
vi er rode vi er hvide vi er denmark dynamite
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: mbor3k »

Dziennikarze z Jarosza robią następcę Wlazłego, nawet już Kubę nim okrzyknęli. Kurek powbijał efektowne (na jego szczęście również efektywne) gwoździe i już staje się niemal światowej klasy graczem. Brnijcie dalej w to bagno... Więcej: dziennikarze jak upatrzą sobie zawodnika, który w ich oczach ma zadatki na solidnego gracza, kreują go w taki sposób, by po dobrym meczu oglądający zachwycali się występem, a po słabym, albo wręcz żenującym, wpajają, iż jest to normalne, podając jakąś wyimaginowaną argumentację. Zbyt mało jest obiektywizmu w opiniach na temat siatkarzy.
Oczywiście nie mówię o znakomitym ogóle dziennikarzy, ale o co niektórych przypadkach, których jest przecież niemało. Kubeł zimnej wody już i tak nie pomoże. Ale wierzę, że Daniel Castellani owszem.
No i jeszcze jedna sprawa. Nie widzę, niestety Piotra Gruszki na pozycji atakującego na ME w obecnej formie (raczej jej braku). Jeśli to się zmieni- proszę bardzo. Puki co - Jarosz i Gromadowski byli by lepszą parą, mimo iż są niedoświadczeni. Pan Piotrek bez formy po prostu sportowo nie podoła, ale cóż- nie jego to wina, że mamy braki (wizualne, bo personalne już niekoniecznie- Prygiel) na ataku. Jednak mentalnie Piotr Gruszka jest, przypuszczam, ogromną siłą. No i doświadczenie- bezcenne.
Pozdrawiam
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Fein
Posty: 659
Rejestracja: 23 wrz 2008, o 16:14
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Fein »

Kurek sobie mocno bije w meczu ze słabszymi rywalami, dostając dokładne piłki na pojedynczy blok . Grającego go dobrze przeciw mocnemu rywalowi nie widziałem, a Bartmana i owszem . Gruszka ma doświadczenie, Milijković w 2000r. i Wlazły w 2006r. jakoś go nie mieli, heh .
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: nulon »

- Bartek Kurek zmienił się niesamowicie. On ma niesamowitą mentalność. Przez ostatnie 10 miesięcy ani raz nie zwolnił się z treningu, pracował na 100 procent. Widziałem jego możliwości, wierzyłem w niego, ale nie w to, że tak szybko będzie w stanie osiągnąć tak wysoki poziom. Mówię o tym, co widzę każdego dnia, a nie o tym, co oglądaliśmy podczas meczów. To niewiarygodne, jak ogromny ma potencjał i talent. Posiada wszystko, by stać sie graczem światowego formatu, musi tylko nadal pracować w ten sposób. Bartek może być siatkarzem na poziomie Mateja Kazijskiego. Przychodzi mi do głowy Alberto Cissola, ale Kurek może być od niego lepszy. Nie wywierajmy jednak zbędnej presji, zachowajmy spokój - mówi trener polskiej reprezentacji siatkarzy.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Nagor »

No to się chwali, że pracuje na 100, ciekawy jestem tylko czy tak będzie już zawsze. Oby.

A i z tym Matejem nie przesadzajmy, Kazyjski w jego wieku już był gotów do gry na najwyższym poziomie.
...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: lucass90 »

- Powrót Marcina to dobra wiadomość. Zaczyna już skakać i atakować. Rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że lepiej dla niego, by rozwijał się jako zawodnik odpowiedzialny głównie za przyjęcie. Nad tym będziemy pracować - mówi Daniel Castellani, trener polskiej drużyny.

- On bardzo dobrze atakuje, ale... nie tak, jak Matej Kazijski lub Alberto Cisolla. Jest świetny, lecz pewnego poziomu nie przeskoczy. A jak poprawi przyjęcie, będzie to wielka rzecz dla kadry i dla niego na wiele lat. Stanie się wszechstronny, będzie miał ogromny wpływ na grę. I on chce nad tym pracować, rozwijać się - ocenia Wikę Castellani.
A to ciekawa wiadomość... Ten zawodnik chyba nigdy nie pełnił roli zawodnika defensywnego, odpowiedzialny był raczej właśnie za atak. Ogólnie można powiedzieć, że szykowany jest na przyjmującego nr. 3, pośród tych od przyjęcia. Za Winiarskim i Bąkiewiczem.

"Jest świetny, lecz pewnego poziomu nie przeskoczy..."... Hmm, to chyba nie jest coś, co chciałby usłyszeć zawodnik walczący o miejsce w pierwszym składzie... Takich rzeczy się nie mówi na głos... Minusik dla Castellaniego.
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Urban
Posty: 683
Rejestracja: 29 gru 2007, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Jaka powinna być reprezentacja Polski Daniela Castellaniego?

Post autor: Urban »

KadrO pisze:
Urban pisze:Bartman może i jest dobrym siatkarzem, ale na chwilę obecną jest w słabiutkiej formie, czuje się bardzo niepewnie na boisku. A co najważniejsze.. Czy tylko ja zauważyłem, ze jak Bartman pojawił się na boisku to atmosfera jakoś tak siadła w naszym zespole? ;/
Źle Ci się wydawało :D

A na siatce z Kurka robią już - mega potencjał, przyszłościową gwiazdę :]
W takim razie się cieszę, że źle mi sie wydawalo bo zawodnik o potencjale Bartmana jest tej kadrze potrzebny.. Byle w formie..
Przede wszystkim kibicuję... Polskiej Siatkówce!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”