Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: OlaMleko »

luk_m5 pisze:Przed chwila Mielewski z Drzyzga potwierdzili ze nowy trener będzie mówił i po polsku i francusku ale czasy będą po polsku
Drzyzga też mówi po francusku :D
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: fwasilcz »

Świder powinien się obrazić:)
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Chal »

I Sordyl takoż ;)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: azsiak88 »

Hmmmm gdyby był 1 kwietnia to bym na 100% uznał, że to prima aprilisowy żart.

Ale do jasnej ch****** my mamy za rok najważniejszą imprezę w historii polskiej siatkówki! To nie jest śmieszne. To jest żenujące.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
kkvince
Posty: 55
Rejestracja: 11 sie 2009, o 12:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: kkvince »

Może zamiast Antigi Miłosz Hebda. Był "wielką nadzieją" polskiej siatkówki ale jako zawodnik mu nie wyszło (już na kilku pozycjach) to może jako trener :D
VernonRoche
Posty: 2305
Rejestracja: 2 lis 2011, o 18:30
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: VernonRoche »

To koniec...:(
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: OlaMleko »

Oficjalna decyzja ma zapaść w czwartek,tak?
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Skrzypek »

VernonRoche pisze:To koniec...:(
Mesdames et messieurs! Nie dramatyzujmy. Polecałby poczekać jeszcze kilka dni, bo nie wszystko jest już jasne i przesądzone... Przynajmniej w takiej konfiguracji jak wszyscy myślą.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: luck191 »

Duet Philippe Blain - Stephan Antiga
http://www.polsatsport.pl/video/
Edyta

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Edyta »

kuki91 pisze: Szkoda tylko Stefana
Dlaczego szkoda? Jest u nas wystarczająco długo, żeby wiedzieć, z czym ta decyzja się wiąże. Ja mu się tylko osobiście dziwię, że świadomie się w to pakuje.

Jeśli Blain na drugiego to dalej nie rozumiem tego układu. Jak niby ułożą sobie współpracę? Nie wyobrażam sobie tego podziału ról. Blain to nie jest człowiek, który komukolwiek lubi się podporządkowywać. Zwłaszcza swojemu byłemu zawodnikowi.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: azsiak88 »

luck191 pisze:Duet Philippe Blain - Stephan Antiga
http://www.polsatsport.pl/video/
Ze słów Solarisa wynika, że bardziej Antiga - Blain.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: OlaMleko »

luck191 pisze:Duet Philippe Blain - Stephan Antiga
http://www.polsatsport.pl/video/
Z wypowiedzi prezesa wynika odwrotna kolejność - to Blain miałby pomagać Antidze.
Brasil

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Brasil »

Edyta pisze:Jeśli Blain na drugiego to dalej nie rozumiem tego układu.
Po kilkunastu latach prowadzenia reprezentacji Francji ciężko mi sobie to wyobrazić. Blain to nie Busato czy Placi, a - różnie oceniana - ale jednak POSTAĆ w europejskiej i światowej siatkówce.
Matius

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Matius »

Duet Antiga-Blaine? Ja jestem na tak ;)

"Jeśli Blain na drugiego to dalej nie rozumiem tego układu. Jak niby ułożą sobie współpracę? Nie wyobrażam sobie tego podziału ról. Blain to nie jest człowiek, który komukolwiek lubi się podporządkowywać. Zwłaszcza swojemu byłemu zawodnikowi."

Kiedyś czytałem wywiad z Blaine'm gdzie mówił, że najwybitniejszy siatkarz z jakim pracował to Antiga.
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: luck191 »

OlaMleko pisze:
luck191 pisze:Duet Philippe Blain - Stephan Antiga
http://www.polsatsport.pl/video/
Z wypowiedzi prezesa wynika odwrotna kolejność - to Blain miałby pomagać Antidze.
tak jasne,że masz rację,po prostu źle napisałem
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: weary_skier »

weary_skier pisze:Ja stawiam, że Antiga będzie trenerem, ale drugim.
Pierwszym będzie Blain a Antiga będzie robił za tłumacza i mentora.
W każdym razie byłem blisko.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
luck191
Posty: 1176
Rejestracja: 19 kwie 2011, o 14:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: luck191 »

teraz sobie przypominam jak czytałem wywiad Składowskiego z Stephanem w Przeglądzie Sportowym w zeszły czwartek i mówił,że chciałby zostać trenerem w Polsce,czyli wtedy już coś było na rzeczy

http://www.polsatsport.pl/siatkowka/rep ... mbi1RA41oI
Ostatnio zmieniony 22 paź 2013, o 21:41 przez luck191, łącznie zmieniany 1 raz.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: pk+ »

Matius pisze:Duet Antiga-Blaine? Ja jestem na tak ;)

"Jeśli Blain na drugiego to dalej nie rozumiem tego układu. Jak niby ułożą sobie współpracę? Nie wyobrażam sobie tego podziału ról. Blain to nie jest człowiek, który komukolwiek lubi się podporządkowywać. Zwłaszcza swojemu byłemu zawodnikowi."

Kiedyś czytałem wywiad z Blaine'm gdzie mówił, że najwybitniejszy siatkarz z jakim pracował to Antiga.
...i jaki z tego wniosek? Że najwybitniejszym siatkarzem z jakim pracował Blaine to Antiga, coś jeszcze z tego wynika???
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: compact »

Że może Blain ma do Antigi trochę więcej szacunku niż do żula spod sklepu?
Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Pawel_RZ »

Blain - Antigam, dobra trzeba z tym żyć. Fanom wielkich powrotów radzę uważać bo się możecie mocno zawieść.
Awatar użytkownika
maciek0812
Posty: 674
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 14:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: maciek0812 »

No z Blainem już trochę lepiej to wygląda ale i tak jak dla mnie to cała ta sytuacja a raczej pomysł wygląda bardzo dziwnie i dość nie jasno, teoretycznie nie jest to jeszcze potwierdzone na 100% ale skoro już wszędzie o tym piszą i nawet Mirek zabrał głos to coś jest na rzeczy.
Zagumny, Świderski, Kadziewicz, Wlazły, Winiarski, Pliński, Ignaczak
Matius

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Matius »

pk+ pisze:
Matius pisze:Duet Antiga-Blaine? Ja jestem na tak ;)

"Jeśli Blain na drugiego to dalej nie rozumiem tego układu. Jak niby ułożą sobie współpracę? Nie wyobrażam sobie tego podziału ról. Blain to nie jest człowiek, który komukolwiek lubi się podporządkowywać. Zwłaszcza swojemu byłemu zawodnikowi."

Kiedyś czytałem wywiad z Blaine'm gdzie mówił, że najwybitniejszy siatkarz z jakim pracował to Antiga.
...i jaki z tego wniosek? Że najwybitniejszym siatkarzem z jakim pracował Blaine to Antiga, coś jeszcze z tego wynika???
Wynika z tego, że ufają sobie i się szanują. A Ty tak dobrze znasz Blaine'a że stwierdzasz jego niezdolność do współpracy?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: madlark »

pk+ pisze: ...i jaki z tego wniosek? Że najwybitniejszym siatkarzem z jakim pracował Blaine to Antiga, coś jeszcze z tego wynika???
Odszedł Stefan i Blainowi przestało się wieźć z reprezentacją ;)
To raczej odmienne charaktery.
Sprytny zabieg, bo tak na prawdę kto będzie odpowiedzialny za ewentualną porażkę
Ostatnio zmieniony 22 paź 2013, o 21:47 przez madlark, łącznie zmieniany 1 raz.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Brasil

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Brasil »

Gdybym miał wskazać wśród trenerów największego 'samca alfa', to jednym z moich głównych kandydatów byłby Blain. Grupa pierwsza trenerów, którzy przenigdy nie zgodziliby się być asystentami - Alekno, Rezende, Bagnoli, Berruto, Anastasi, i niedaleko właśnie Francuz.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: compact »

Pawel_RZ pisze:Blain - Antigam, dobra trzeba z tym żyć. Fanom wielkich powrotów radzę uważać bo się możecie mocno zawieść.
Wielkich powrotów w sensie wysłania powołań do szerokiej kadry i rywalizacji na zgrupowaniu? Myślę, że się nie zawiedziemy.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: pk+ »

Matius pisze:
pk+ pisze:
Matius pisze:Duet Antiga-Blaine? Ja jestem na tak ;)

"Jeśli Blain na drugiego to dalej nie rozumiem tego układu. Jak niby ułożą sobie współpracę? Nie wyobrażam sobie tego podziału ról. Blain to nie jest człowiek, który komukolwiek lubi się podporządkowywać. Zwłaszcza swojemu byłemu zawodnikowi."

Kiedyś czytałem wywiad z Blaine'm gdzie mówił, że najwybitniejszy siatkarz z jakim pracował to Antiga.
...i jaki z tego wniosek? Że najwybitniejszym siatkarzem z jakim pracował Blaine to Antiga, coś jeszcze z tego wynika???
Wynika z tego, że ufają sobie i się szanują. A Ty tak dobrze znasz Blaine'a że stwierdzasz jego niezdolność do współpracy?
Nie znam... nie wiem co myśli, ale tak trochę szerzej czy coś wynika z tego że ktoś jest/był wybitnym zawodnikiem w kontekście zostania trenerem reprezentacji na chwilę przed najważniejszą imprezą dekady - przynajmniej dla nas najważniejszą.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Awatar użytkownika
azsiak88
Posty: 2091
Rejestracja: 8 maja 2009, o 21:44
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: azsiak88 »

Matius pisze: Kiedyś czytałem wywiad z Blaine'm gdzie mówił, że najwybitniejszy siatkarz z jakim pracował to Antiga.
Problem w tym, że nie każdy wybitny siatkarz jest wybitnym trenerem. Ba - jest to nawet rzadkość. Trener musi mieć charakter. Taki miał H.J. Wagner, Lozano, Anastasi. Czy Antiga go ma? Śmiem wątpić.

Tak sobie pomyślałem, że generalnie prowadzenie kadry nie jest zbytnią filozofią. Trzeba stworzyć skład z najlepszych zawodników, odrzucić jakieś sympatie i antypatie, nie podejmować głupich decyzji boiskowych oraz w przygotowaniach do imprez. Tak niewiele a jednocześnie tak wiele aby przegrać ważną imprezę.

Najgorsze jest to, że w przypadku katastrofy imprezy znowu poleci trener a nie osoba/osoby ze stołków, którzy przyczynili się do jego wyboru.
PZPS - Polsatowski Związek Piłki Siatkowej
Brasil

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Brasil »

Z tym Blainem pewne jednak.

Widzę wyraźne plusy w duecie Antiga-Blain, niż Blain-anybody. Konfliktowość starszego z Francuzów schodzi trochę na dalszy plan, skoro Antiga ma być tym pierwszym. Po drugie chyba faktycznie w roku Mistrzostw Świata powrócą Pliński i Wlazły - mam ambiwalentny stosunek do tego, ale większość będzie hepi.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: Basil »

znowu poleci trener a nie osoba/osoby ze stołków, którzy przyczynili się do jego wyboru.
Myślę, że tym razem poleci również Przedpełski. To może być naprawdę twarde lądowanie bo po tym jak w FIVB i CEV zrobiono go w konia PZPS jest ostatnią instytucją, która trzyma go przy siatkówce.
[edit]
rocky
Posty: 1203
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn 2013

Post autor: rocky »

Jaki kontrakt ma podpisany ze Skrą Antiga? Bo nie wyobrażam sobie żeby równocześnie grał w klubie i był selekcjonerem reprezentacji polski. A może PZPS ma już w szufladzie jego obywatelstwo i będzie 'grającym trenerem' i poprowadzi nas do medalu MŚ? :D

Którymkolwiek trenerem Antiga by nie został to będzie to farsa. Nie ma doświadczenia trenerskiego, a nam teraz potrzeba kogoś z doświadczeniem. Jak chcemy żółtodzioba to mamy kilku swoich, np. Świderskiego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”