Reprezentacja Juniorów na rok 2014

kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Basil pisze:
Znaczy co konkretnie jest [cenzura]?
Nieustające, agresywne insynuacje dotyczące Nawrockiego i Spały - jeśli odpowiada Ci taka retoryka, nie poparta żadnymi argumentami opierająca się na ekstremalnie zniekształconym obrazie rzeczywistości to proszę bardzo.
Argumenty byly a wiecej pewnie uzyskalbys na pw jak bys zapytal.
Poza argumentami sportowymi dochodzi slawna juz kultura wypowiedzi trenera. Nieco szokujaca w bezposredniej obserwacji.
Ten obraz nie jest ekstremelnie znieksztalcony, tylko ogladany z blizszej odleglosci i przezywany z wiekszymi emocjami. Ale obserwacje sa interesujace i prawdziwe.
Steve
Posty: 46
Rejestracja: 14 lut 2014, o 21:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Steve »

Bieńkowski, Śliwka, Szymura,Kochanowski, Gryc, Mordyl i Masłowski w ciągu 3 setów tylko kilka krótkich zmian w tym podwójne, W trzecim secie za Gryca wszedł Bućko ale niczym się nie popisał, żadnego skończonego ataku i kilka błędów....
Pawel9221
Posty: 1194
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Pawel9221 »

Steve zadam dośc głupie pytanie, byłeś na meczu czy jakimś cudem znalazłes transmisje z meczu ? :)
Steve
Posty: 46
Rejestracja: 14 lut 2014, o 21:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Steve »

jest wszystko łącznie z transmisją treningów całej czwórki www.volleygrad.ru dziś nasi grają o 18,30 czasu moskiewskiego czyli -2 godziny ....
Pawel9221
Posty: 1194
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Pawel9221 »

Dzięki wielkie :D
Pozdrawiam. Mecz naszych o 16:30 naszego czasu
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Przylaczam sie do pytania.
Na stronie PZPS tylko wyniki setow, na stronie cev-u jeszcze mniej, wujek google milczy.
Byla jakas transmisja? sa jakies rosyjskie strony do odnalezienia ze statami?

O widze, ze spoznione pytanie. Dzieki wielkie.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Chińczycy są mocni - pamiętam jak w rozmowach z @Brasilem stawiałem na to, że w juniorze raczej ich przegonimy jednak teraz widzę, że tendencja może być odwrotna. Na szczęście Chińczyków na MEJ nie spotkamy i wydaję mi się, że jeśli nie zaliczymy jakiejś niespodziewanej wpadki to medal jest raczej gwarantowany bo dysproporcja między polską drużyną a resztą Europy (wyłączając oczywiście Rosjan - oni są raczej poza konkurencją) jest raczej spora.
[edit]
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: StanLee »

Basil pisze:Chińczycy są mocni - pamiętam jak w rozmowach z @Brasilem stawiałem na to, że w juniorze raczej ich przegonimy jednak teraz widzę, że tendencja może być odwrotna.
Bo Chińczycy na MŚK byli dużo lepsi pod względem technicznym i taktycznym - na poziomie kadetów łatwiej jednak to przeskoczyć, bo dysproporcja warunków fizycznych czy gotowości do seniorskiego grania może być duża, więc Lemański masakrował ich na bloku, a Bućko był bardzo skuteczny. Czym dalej w las, tym możliwości techniczne, jakość przyjęcia czy organizacja gry mają większe znaczenie, a ciężej pojedynczymi indywidualnościami wygrywać poważne turnieje. Dlatego Andres Villena czy Uros Kovacević masakrowali na poziomie kadeta, a na poziomie juniorskim Hiszpanie nie dostali się na MŚJ, zaś Urosowi siatkówkę na ostatnich MŚJ z głowy wybili Włosi, blokując go chyba sześć razy w samym tie-breaku.

Ale to tylko sparing, nie ma co wyciągać wniosków, po prostu nie zdziwiłbym się, jakby na poziomie juniorów to Chińczycy bardziej plusowali.
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: adamr »

Basil- ostrożnie z tym rozdawaniem medali, z taka gra jak wczoraj nie mamy żadnych szans! (ale musimy spokojnie poczekac jeszcze do ME, nie wiemy na jakim etapie przygotowan jestesmy). Wczorajszy mecz daje wiele do myslenia-trzymamy sie żelaznego składu ale czy najlepszych?Bucko odszedł z Sms-u stracił miejsce, o Szalpuku nawet nie chce mi sie pisać jak można sobie pozwolić na nie granie Nim (dac mu troche pewnosci) w play off +L jak wrócił po kontuzji to był najlepszy przyjmujacym(Czarni, Olsztyn, Pw), srodkowi chyba doprowadzono do sytuacji ze nie ma wyboru. Do ME cztery tygodnie- trzymam kciuki za owocną pracę i trafne decyzje :-)
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Jeśli są jakieś odgórne naciski to chyba tylko żeby promować Artura. Myślę, że dzisiaj zagra. Bućko nie gra bo jest na dzisiaj słabszy od Gryca a trzecim środkowym będzie Lemański jak wyleczy kolano.
[edit]
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Nie wiem na jakim etapie przygotowan sa juniorzy.
Mowisz, ze to tylko sparing. Zgrywanie. Patrzac na sklad to jedynym nowym elementem jest Maslowski.
Pozostali zawodnicy graja ze soba juz od jakiegos czasu. Czyli zgrywamy Bienkowskiego ze Sliwka i Szymura oraz Grycem?
Jakie wiec nowe elementy czy warianty weszly do gry tych zawodnikow (pytanie dla tych co ogladali)?
Byl szeroki sklad, powolania spoza SMSu, a potem musielismy obejsc sie smakiem. Dobrze, ze na stale dolaczyl MordyL.

A jak to wygladalo w polu serwisowym?. Teoretycznie to powinna byc nasza bron. Kochanowski niezwykle sie rozwinal (ale on chyba od zawsze bardzo pracowal nad tym elementem), dochodzi Gryc, potrafiacy zdobywac punkty seriami Mordyl. Gdyby dodac Halabe, zawodnika majacego regularna zagrywke, (nawet jako zadaniowego, na zmiany) to daloby duze mozliwosci.

Nie wiem co dokladnie ma z kolanem Lemanski. Ale to bardzo mlody zawodnik, dosyc wczesnie na przewlekle klopoty, szczegolnie przy jego wzroscie. Moze to lekarz przeze mnie przemawie ale lepiej odpuscic sezon a pograc pare lat dluzej.

Atak to inna sprawa. Bucko w Pluslidze przerzucany po pozycjach, bez bloku, z nijakim serwisem, bez gry w obronie i bez warunkow fizycznych. Coraz trudniej bedzie to zrownowazyc kapitalna lewa reka. A w odwodzie byli Napiorkowski, Lipinski czy nawet Halaba.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2014, o 14:23 przez kanimo, łącznie zmieniany 3 razy.
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: adamr »

A co masz na myśli promować Artura? On sie wypromował sam! I nie wydaję mi się żeby na dzisiaj tego potrzebował. To On jako jedyny z tych chłopaków mógł przebierać w ofertach klubów +L a to właśnie świadczy o jego wartości :-)
ligamistrzow
Posty: 204
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 12:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: ligamistrzow »

tymczasem Czesi rozjechali Chinczykow 3-0 (20,20,?)
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Nie wiem co dokladnie ma z kolanem Lemanski. Ale to bardzo mlody zawodnik, dosyc wczesnie na przewlekle klopoty, szczegolnie przy jego wzroscie. Moze to lekarz przeze mnie przemawie ale lepiej odpuscic sezon a pograc pare lat dluzej.
Nic poważnego, ma być gotowy na sparingi z reprezentacją Francji. Wątpię jednak aby wystarczyło mu czasu aby wywalczyć miejsce w wyjściowym zestawieniu a szkoda bo potencjał na pewno ma ogromny.
A co masz na myśli promować Artura?
Mam na myśli mentalność w naszym związku - w oczach PZPS wygląda to tak, że oto na parkietach Plusligi objawił się niezwykle utalentowany młodzieniec więc trzeba go wykorzystać, żeby odwrócić fatalne PR dotyczący szkolenia młodzieży w Polsce, co było np. jedną z głównych bronii Bartelika przeciwko Przedpełskiemu podczas ostatnich wyborów. Dlatego dzisiaj nikomu w PZPS nie jest na rękę promowanie jakiegoś tam Szymury kosztem Szalpuka jak tu niektórzy przedstawiają.

Uprzedzając - tak, wiadomo, że Szalpuk i jego umiejętności nie mają nic z PZPSem i odgórnym systemem szkolenia wspólnego ale to co wiedzą zainteresowani nie musi wiedzieć zwykły kibic.
[edit]
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

"Nic powaznego" nie brzmi jak diagnoza medyczna ;)
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

"Nic powaznego" nie brzmi jak diagnoza medyczna ;)
Jeśli oczekujesz poważnej diagnozy medycznej powinnaś skontaktować się z lekarzem reprezentacji a nie czekać na "fachowe" opinie od jakiegoś forumowego szamana. Ja na medycynie się nie znam więc "nic poważnego", które usłyszałem zdecydowanie mi wystarcza :)
[edit]
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Myslalam, ze jestes dobrze poinformowany a nie tylko optymistyczny. :D
Lekarza, nawet gdyby okazal sie moim dawnym kolega, obowiazuje sekret medyczny.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Myslalam, ze jestes dobrze poinformowany a nie tylko optymistyczny. :D
Jak widać nie dość dobrze. Poza "nic poważnego" nie mam Ci niestety nic więcej do powiedzenia w tym temacie :)
[edit]
adamr
Posty: 239
Rejestracja: 4 lip 2011, o 15:17
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: adamr »

Mysle Basil ze troche bladzisz... W Polska 2014 była rozmowa na temat poszczegolnych kadr, ze Szalpuk powinien byc w kadrze B i Pan Sadalski bardzo przeciwstawil sie temu argumentując, ze w Spale jest wielu dobrych zawodników i właśnie wymienił Szymure i Sliwke- i to raczej promowanie :-) Spały i szkolenia Pzps
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Na szczescie dzialacze nie rzadza na boiskach.
A w nadchodzacym roku zobaczymy Szymure po przeciwnej stronie siatki do Szalpuka. Oraz pewnie i Sliwke ( w niestety krotszym wymiarze czasu). Troche sie wyjasni odnosnie potencjalu tych zawodnikow w doroslej siatkowce :D
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

Mam gowniany obraz i ciagle mi sie zawiesza ale wydaje mi sie, ze gra Szymura ;) .


Gryc jednak widzi cos po drugiej stronie. Plus za ostatni atak, minus za przechodzaca.
Ostatnio zmieniony 2 sie 2014, o 15:43 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Mam gowniany obraz i ciagle mi sie zawiesza ale wydaje mi sie, ze gra Szymura.
Szymura gra, ma bardzo charakterystyczny sposób poruszania się po boisku. Też jestem zdziwiony.
[edit]
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: lucass90 »

A gdzie oglądacie, Koleżanki i Koledzy?
AZS CZĘSTOCHOWA!
Pawel9221
Posty: 1194
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Pawel9221 »

narazie 16:14 dla nas , sklad nasz : Bienkowski - Gryc , Szymura - Śliwka , Kochanowski - Mordyl , Zabłocki

tutaj : http://www.volleygrad.ru/stream/ :)
kanimo

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: kanimo »

jeszcze obraz musi sie ruszac :D . Ja siedze na Antylach, kabel jest waski.
Juz sie poprawilo i mam normalny.
Stawiam, ze Artur wejdzie jak juz bedzie mocno w plecy. Przyjmuje zaklady.
Awatar użytkownika
Basil
Posty: 1759
Rejestracja: 18 lut 2013, o 13:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Basil »

Ale Komenda wszedł i posłał dwie złe piłki - straciliśmy przewagę i już przegrywamy 19:21

Fornal wchodzi za Szymurę, który nie radzi sobie w ataku... Szalpuk musi mieć jakiś uraz bo nie wierzę, żeby spadł w hierarchii u Nawrockiego na trzecią pozycję. Graliśmy nieźle ale pod koniec odjechali i przegrywamy :(
Ostatnio zmieniony 2 sie 2014, o 15:53 przez Basil, łącznie zmieniany 1 raz.
[edit]
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: compact »

Kto wszedł za Szymurę?
Pawel9221
Posty: 1194
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Pawel9221 »

no i koncowka wyraznie w plecy , bardzo ciekawa sytuacja , 3ka zawodnikow naszych z zeszłego sezonu co pokazywali sie na boiskach plus albo grzeją ławke: Szalpuk, Bućko albo ich nie ma na turnieju nawet : Piechocki . Ciekawe swoja droga czy to Zabłocki jest przygotowywany do roli 1 szego libero kosztem Kacpra
Pawel9221
Posty: 1194
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: Pawel9221 »

w koncowce wszedl Tomasz Fornal za Szymure
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Reprezentacja Juniorów na rok 2014

Post autor: lucass90 »

A tego... Z kim gramy? :D Rosja? :)
AZS CZĘSTOCHOWA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”