Memoriał Wagnera 2022

Streeter
Posty: 7432
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 19 sie 2022, o 10:31 Nie brzmi znajomo. Heynen chyba powiedział coś w stylu, że Kubiak z złamaną nogą pojedzie a tutaj Grbić mówi otwarcie, że nie wyklucza, że Fornal może wywalczyć miejsce w składzie kosztem Śliwki. Więc ja raczej pozytywnie odbieram ten wpis.
Heynen o Kubiaku:
"Jeśli twój najlepszy zawodnik, lider zespołu, nie jest cały czas gotowy na 100 procent, to jasne, że ma to wpływ na drużynę i to pod wieloma względami."

No ja tam widzę podobieństwo w tych wypowiedziach... A że nie wyklucza, ciężko żeby wyszedł do dziennikarzy i powiedział, że wyklucza :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: buzinga »

Niezły syf w komentarzach. Rozdąsanie do sprawy podszedł Grzegorz. Tomek Fornal nie jest jeszcze w pełni stabilnym zawodnikiem. Dla mnie oczywiste jest, że jakby grał w pierwszej szóstce na pełnym dystansie zdarzałby mu się słabsze momenty tak jak na początku sezonu reprezentacyjnego czy w sezonie klubowym. Grbić znalazł dla niego idealną rolę z której zawodnik wywiązując się kapitalnie. Wejście na 1,5 czy 2 sety tak jak wczoraj i danie takiej intensywności to prawdziwa wartość dla reprezentacji. No i przyznam szczerze, że sam nie widzę teraz sensu, żeby to zmieniać. Byle tylko trener ściągał Olka Śliwkę z boiska na czas dając Tomkowi możliwość pomocy zespołowi. Naprawdę mamy kilka innych problemów które wypadałoby rozwiązać. Między innymi dość przeciętna gra Zatoskiego. Nawet wczoraj tak zauważyłem, że świetnie w obronie chodził Janusz, po czym jak za wystawianie sytuacyjnej piłki brał się Zator wyglądało to kiepsko. Strasznie niechlujny jest Paweł. Dołożyć do tego jego przyjęcie i obronę i mamy w obecnej chwili największą bolączkę naszego zespołu.
Streeter
Posty: 7432
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Streeter »

Olek za to jest wzorem stabilności, zwłaszcza na przyjęciu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 19 sie 2022, o 10:49
kamil1999 pisze: 19 sie 2022, o 10:31 Nie brzmi znajomo. Heynen chyba powiedział coś w stylu, że Kubiak z złamaną nogą pojedzie a tutaj Grbić mówi otwarcie, że nie wyklucza, że Fornal może wywalczyć miejsce w składzie kosztem Śliwki. Więc ja raczej pozytywnie odbieram ten wpis.
Heynen o Kubiaku:
"Jeśli twój najlepszy zawodnik, lider zespołu, nie jest cały czas gotowy na 100 procent, to jasne, że ma to wpływ na drużynę i to pod wieloma względami."

No ja tam widzę podobieństwo w tych wypowiedziach... A że nie wyklucza, ciężko żeby wyszedł do dziennikarzy i powiedział, że wyklucza :D

Streeter
No cóż, Heynen na okrągło mówił, że Kubiak to najważniejsza postać kadry i że jest potrzebny i nie wyobraża sobie kadry bez niego. Grbić tu powiedział coś odwrotnego. Coś co każe sądzić, że ta zmiana nastąpi. Poza tym przecież widzimy, że zmienia Śliwkę gdy ten gra źle. A raczej gdy drużyna gra źle bo pamiętam taki mecz gdzie wszyscy a zwłaszcza Semeniuk grali źle a Śliwka jeszcze i tak najlepiej i trener zmienił też właśnie Śliwkę jako 1. Coś jak w Zaksie gdzie jako pierwszego zmieniał Smitha i wpuszczał Rejno gdy szło gorzej. Bardziej bym się bał o to co będzie gdy Kurek się zatnie a już w LN miał mecze różne. Bardziej mnie przekonywał Butryn.
Prawda jest taka, że gdy Śliwka będzie grał słabo to wejdzie Fornal. Gdy Kurek będzie grał słabo to wtedy będziemy w czterech literach. Więc Śliwka nie jest zdecydowanie Kubiakiem Grbicia. Semeniuk czy Kurek mają u niego wyższe notowania. U Heynena to Kubiak był numerem 1 w kadrze oraz kapitanem. U Grbicia Śliwka jest po prostu "6". To ogromna różnica jednak. Tak samo jak w wypowiedziach obu trenerów. Nie ma co się fiksować z tym "Heynenem w przebraniu".
buzinga pisze: 19 sie 2022, o 11:11 Niezły syf w komentarzach. Rozdąsanie do sprawy podszedł Grzegorz. Tomek Fornal nie jest jeszcze w pełni stabilnym zawodnikiem. Dla mnie oczywiste jest, że jakby grał w pierwszej szóstce na pełnym dystansie zdarzałby mu się słabsze momenty tak jak na początku sezonu reprezentacyjnego czy w sezonie klubowym. Grbić znalazł dla niego idealną rolę z której zawodnik wywiązując się kapitalnie. Wejście na 1,5 czy 2 sety tak jak wczoraj i danie takiej intensywności to prawdziwa wartość dla reprezentacji. No i przyznam szczerze, że sam nie widzę teraz sensu, żeby to zmieniać. Byle tylko trener ściągał Olka Śliwkę z boiska na czas dając Tomkowi możliwość pomocy zespołowi. Naprawdę mamy kilka innych problemów które wypadałoby rozwiązać. Między innymi dość przeciętna gra Zatoskiego. Nawet wczoraj tak zauważyłem, że świetnie w obronie chodził Janusz, po czym jak za wystawianie sytuacyjnej piłki brał się Zator wyglądało to kiepsko. Strasznie niechlujny jest Paweł. Dołożyć do tego jego przyjęcie i obronę i mamy w obecnej chwili największą bolączkę naszego zespołu.
No tego akurat nie wiemy. Jak Bednaruk w prawdzie siatki powiedział to trener tego nie sprawdził. Ogólnie nie popieram nadmiernych krytykantów trenera z Orduną na czele, ale IMO zawalił Ligę Narodów pod kątem sprawdzania graczy. Butryna wystawiał z Firlejem, zamiast go spróbować z Januszem, Śliwkę parował z Semeniukiem zamiast spróbować Fornala i Semeniuka w podstawie i td.
Fornal ogrywał Cucine Lube wychodząc w pierwszym składzie a że nie ma takiego zdrowia jak Śliwka czy Semeniuk, którzy są nie do zdarcia kondycyjnie to wahania w sezonie miał większe.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2022, o 11:31 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: ciorny17 »

buzinga pisze: 19 sie 2022, o 11:11 Niezły syf w komentarzach.
Syf? Nazwałbym to max przereakcjonowaniem, nie chcąc używać angielskiego overrectingiem. Słuszność podnoszonych głosów wzburzenia jest zrozumiała, dla każdego, kto chce dobrze dla tej kadry. Oczywiście sposób wypowiedzi niektórych jest aż nader przesadny.
Jednak nie pomaga tym sobie Grbić, który mówi co mówi. Brnie w jakąś narrację, gdzie za wszelką cenę nie chce powiedzieć, że ma/miał taką koncepcję tylko bajdurzy o aspektach, które niestety brutalnie weryfikuje boisko.

Cieszyć należy się z postępu w grze. Widać musiało być lżej, bo wyglądają zawodnicy na bardziej świeżych, ale gdzieś i tak mam obawy, co do paru aspektów, które wydawać by się mogło, że powinny działać przez automatyzmy wyniesione z Zaksy czy wypracowane na treningach. Dzisiaj pewnie drugi garnitur, a że będzie w szóstce 3 flotowców, a Argentyna z tym typem zagrywki radzi sobie całkiem całkiem, to może być ciekawy mecz.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4507
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Diomedea »

Streeter pisze: 19 sie 2022, o 11:18 Olek za to jest wzorem stabilności, zwłaszcza na przyjęciu.

Streeter
:]

Alez te sympatie klubowe wplywaja na ocene; Tylko niektorzy bronia swoich bylych pupili, a niektorzy nie.
Staty i gra Sliwki slabiutkie badz znosne, ale Fornal w szostce na pewno mialby slabsze momenty. ;)
Szary Wilk
Posty: 8039
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Szary Wilk »

Grbic jakby dostał kosza przed IO od PZPS, to może jeszcze pojechać na Igrzyska. Stworzy drużynę z buzingą, grzegorzem i innymi obrońcami Zaksiaków. Dyscyplina gimnastyka. Z tymi fikołkami, które robicie, wasz układ ma szansę na złoto
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: buzinga »

ciorny17 pisze: 19 sie 2022, o 11:28
Syf? Nazwałbym to max przereakcjonowaniem, nie chcąc używać angielskiego overrectingiem. Słuszność podnoszonych głosów wzburzenia jest zrozumiała, dla każdego, kto chce dobrze dla tej kadry. Oczywiście sposób wypowiedzi niektórych jest aż nader przesadny.
Jednak nie pomaga tym sobie Grbić, który mówi co mówi. Brnie w jakąś narrację, gdzie za wszelką cenę nie chce powiedzieć, że ma/miał taką koncepcję tylko bajdurzy o aspektach, które niestety brutalnie weryfikuje boisko.
Zbyt ekspresyjna opinia może się przydarzyć każdemu. Tobie się np czasem zdarzają. No ale jak niektórzy jadą na takim poziomie emocji w sposób ciągły jakby to było ich życiowe paliwo no to ja przepraszam, ale się nie rozumiemy. Do tego dochodzi obrażanie trenera, którego rozwiązań sam nie jestem fanem. No, ale bez przesady szkoleniowiec ma prawo budować zespół zgodnie z własną wizją. Na koniec ocenimy go po wynikach. Jak się czyta porównania Śliwki do Kubiaka ręce jednak opadają. Przecież Michał był niezdejmowalnym liderem zespołu (najważniejszym), a po drugiej stronie chłopak, który jak gra źle to zjeżdża do bazy.
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 19 sie 2022, o 11:29 [

Alez te sympatie klubowe wplywaja na ocene; Tylko niektorzy bronia swoich bylych pupili, a niektorzy nie.
Staty i gra Sliwki slabiutkie badz znosne, ale Fornal w szostce na pewno mialby slabsze momenty. ;)
Nie sądziłem, że zniżysz się do takiego poziomu. Ja na pewno nie będę, ale opiszę tylko jednym postem i znikam. Tomek z ławki jest jokerem jakiego nie mielibyśmy jakby grał w szóstce. Wtedy w ramach gaszenia pożarów musiałby wchodzi albo niezgrany z resztą Kwolo lub Śliwka. Ja to rozumiem, sam byłem prawdopodobnie pierwszym który w wątku ligi włoskiej rzucił, że chce zobaczyć parę Fornal- Semeniuk w reprze jak jeszcze WIlfredo był zdrowy i grałbym taką parą od początku sezonu jednak rozumiem potencjalne zyski i zagrożenia z takiego zestawienia. Także możesz się bawić w argumentacje Szarego Wilka jak masz taką fantazję. To chyba jednak trochę bardziej złożone.
Streeter
Posty: 7432
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Streeter »

buzinga pisze: 19 sie 2022, o 11:47 Tomek z ławki jest jokerem jakiego nie mielibyśmy jakby grał w szóstce.
:]

Patrz taki głupi Tillie tyle lat grał Ngapethem w szóstce, zamiast grać jakimś Geilerem, a Ngapetha wyciągać jak killera z ławki :D to może grajmy Kaczmarkiem, jak się wtedy wyjmie Kurka to będzie woooow. Bo jak Kurkowi będzie szło źle, no to jak zrobimy zmianę, Kaczmarkiem?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: ciorny17 »

W meczu z USA ta killerowatość Tomka nie zagrała. Czasem, najzwyczajniej może być za późno. A tak w ogóle to w mojej, ale co ja tam się znam, opinii, wolałbym uniknąć kryzysowej sytuacji z koniecznością wpuszczania owego jokera, wiedziac, że kogoś takiego mam, a w to miejsce grać najzwyczajniej obecnie najlepszymi dostępnymi siatkarzami.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7432
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 19 sie 2022, o 12:05 W meczu z USA ta killerowatość Tomka nie zagrała. Czasem, najzwyczajniej może być za późno. A tak w ogóle to w mojej, ale co ja tam się znam, opinii, wolałbym uniknąć kryzysowej sytuacji z koniecznością wpuszczania owego jokera, wiedziac, że kogoś takiego mam, a w to miejsce grać najzwyczajniej obecnie najlepszymi dostępnymi siatkarzami.
Dokładnie. Cały świat tak gra. Ale tylko Grbić się zna ;) reszta to jakieś pachołki.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: kamil1999 »

Tak swoją drogą to myślę, że Śliwka to też mógłby być idealny joker. Jak coś nie pójdzie to może wejść, zmienić tempo ataku a że głowę ma wytrzymałą to da radę w kryzysowych sytuacjach. Natomiast właśnie system gry z Fornalem i Semeniukiem w podstawie może wyglądać naprawdę dobrze jeśli obaj będą wychodzić w "6"

Ale zobaczymy co zrobi Grbić. Gardini też z początku stawiał irracjonalnie na Boyera mając Hadrave w lepszej formie, ale w końcu po dobrej grze Hadravy to został przy nim. Być może po którymś z wejść Fornala, Grbic się przekona, że warto zmienić swoje początkowe założenie

Zresztą powoli się przekonuje do Fornala bo na początku Bednorz stał wyżej tak od Fornala jak i Kwolka co było widać po powołaniach na poszczególne turnieje
Pawel9221
Posty: 1192
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Pawel9221 »

kamil1999 pisze: 19 sie 2022, o 12:29 Tak swoją drogą to myślę, że Śliwka to też mógłby być idealny joker. Jak coś nie pójdzie to może wejść, zmienić tempo ataku a że głowę ma wytrzymałą to da radę w kryzysowych sytuacjach. Natomiast właśnie system gry z Fornalem i Semeniukiem w podstawie może wyglądać naprawdę dobrze jeśli obaj będą wychodzić w "6"

Ale zobaczymy co zrobi Grbić. Gardini też z początku stawiał irracjonalnie na Boyera mając Hadrave w lepszej formie, ale w końcu po dobrej grze Hadravy to został przy nim. Być może po którymś z wejść Fornala, Grbic się przekona, że warto zmienić swoje początkowe założenie

Zresztą powoli się przekonuje do Fornala bo na początku Bednorz stał wyżej tak od Fornala jak i Kwolka co było widać po powołaniach na poszczególne turnieje
NIe zgodze sie z tym ostatnim zdaniem. Ciezko aby Bednorz byl wyzej w hierarchi, gdzie na poczatku Bednorz nie byl brany pod uwage na te poczatkowe turnieje ze wzgedu na kontuzje, pojechal Bednorz na te osratnie tygodnie, bo w koncu byl sprawny wiec Grbic musial go sila rzeczy sprawdzic i sam w wywiadzie mowil, ze po Kwolku wie czego sie spodziewac, a po Bednorzu nie i chce go sprawdzic na turnieju finalowym
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: kamil1999 »

Przecież było pisane, że Bednorz miał jechać dopiero na drugi turniej razem z pewniakami. Tylko kontuzja przeszkodziła i pojechał na 3. Nawet Grbic czasem zmienia zdanie
Streeter
Posty: 7432
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Streeter »

Oglądam powtórkę Argentyna - Serbia i Drzyzga przywala się niesportowej sylwetki De Cecco... :D no tak jakby... Cudze pod lasem, swojego pod nosem :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8580
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: ciorny17 »

Po pierwszym turnieju chyba nikt z nas by nigdzie nie zabierał Fornala, zakładając ceteris paribus, zdrowego Bednorza.

Śliwka owym jokerem był przez lata. Jednak ja trochę zmieniając front i totalnie nieironicznie, starając się wejść w rozumowanie Grbica, stwierdzę, że może Serb się boi wyjścia w szóstce Fornala, mając w pamięci jego chimeryczność gdy gra od początku, jaką prezentował w ostatnim czasie, gdzie w finałach czy ćwierćfinale niekoniecznie wstawiano tak pochlebne z nim memy w internetach.

Jednak biorąc pod uwagę tu i teraz, oraz słabą formę Olka na przestrzeni ostatnich tygodni, tak zachowawcze podejście bierze w łeb.
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 8039
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Szary Wilk »

Nie odkrywam Ameryki. Jeśli drużyna będzie grała lepiej z Fornalem, Łomaczem czy Kaczmarkiem to będziemy to zmieniać. Jestem szczęśliwy, że każdy jest otwarty na rolę, którą ma i jest gotowy, by wejść i zrobić, co może, by pomóc drużynie.
:D

Chłop ma nas za głupich. Porównuje przykład Fornala do Kaczmarka, który jest najsłabszym graczem w kadrze od wielu lat a Tomkowi wyjściowy skład nalezy sie jak psu buda.

PS Sam Fornal powiedzial, że Grbić ma swoją koncepcję i niestety na ten moment on sam będzid rezerwowym
AlbinSiwy
Posty: 140
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: AlbinSiwy »

buzinga pisze: 19 sie 2022, o 11:11 Niezły syf w komentarzach. Rozdąsanie do sprawy podszedł Grzegorz. Tomek Fornal nie jest jeszcze w pełni stabilnym zawodnikiem. Dla mnie oczywiste jest, że jakby grał w pierwszej szóstce na pełnym dystansie zdarzałby mu się słabsze momenty tak jak na początku sezonu reprezentacyjnego czy w sezonie klubowym.
A contrario - Śliwka jest w pełni stabilnym zawodnikiem. Nie zdarzają mu się słabsze momenty. Dlatego w szóstce wychodzi Śliwka!

No to ja powiem tak: Śliwka gra w pierwszej szóstce reprezentacji, mimo, że to ostatnio zdarzają mu się w niej... lepsze momenty - reszta jest szara, szczególnie w przyjęciu.
Ostatnio w reprezentacji Śliwka jest regularnie zmieniany przez Fornala, który gra wtedy ZNACZNIE lepiej.
Czy zatem uprawnione jest twierdzenie, że Śliwka w reprezentacji NIE jest w pełni stabilnym zawodnikiem? Ergo, nie należy mu się miejsce w wyjściowej szóstce?

Pozdrawiam,
AS
Streeter
Posty: 7432
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Streeter »

Ta dyskusja czy Śliwka czy Fornal to mi przypomina dyskusja PiS czy nie PiS. Jednych nie przekona, że Tusk to nie potomek Hitlera, drugich nie przekona, że władza pomaga.

Ja jak wielokrotnie powtarzałem, nie mam nic do konkretnych ludzi, ale jak gramy gorszym składem to będę protestował. Protestowałem jak grał Kubiak kosztem Semeniuka, protestowałem jak wybrany został Kaczmarek kosztem Butryna (mimo iż wcześniej twierdziłem, że Butryn jest za stary na debiut w kadrze - ale zamknął mi usta, że nie jest i nie mam problemu przyznać się, że w tym wypadku nie miałem racji i gość wszedł w kadrę z marszu, tyle że próbował zasiać rzeżuchę na betonie), to i będę jeśli gra Śliwka, gdy w wyraźnie lepszej formie jest Fornal. I powtórzę kolejny raz: w niczym nie będzie mi Olek w szóstce przeszkadzał, jeśli WYGRA rywalizację z Tomkiem. Problem w tym, że nie wygrywa, a gra za jakieś mityczne zasługi. A Tomek tak naprawdę nigdy nie dostał szansy pokazania się z Grbiciowym pierwszym składem, czy się tam nadaje czy nie, tylko wchodzi ratować każdy mecz za Olka. Ot, czyste Grbiciowe karty. Pod warunkiem, że biało-czerwono-niebieskie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 8039
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Szary Wilk »

MFS typuje, że dziś zagra trio Kwolek-Fornal-Kaczmarek
Streeter
Posty: 7432
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 19 sie 2022, o 15:47 MFS typuje, że dziś zagra trio Kwolek-Fornal-Kaczmarek
Rezerwy muszą pograć coś ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: buzinga »

AlbinSiwy pisze: 19 sie 2022, o 14:40
A contrario - Śliwka jest w pełni stabilnym zawodnikiem. Nie zdarzają mu się słabsze momenty. Dlatego w szóstce wychodzi Śliwka!

No to ja powiem tak: Śliwka gra w pierwszej szóstce reprezentacji, mimo, że to ostatnio zdarzają mu się w niej... lepsze momenty - reszta jest szara, szczególnie w przyjęciu.
Ostatnio w reprezentacji Śliwka jest regularnie zmieniany przez Fornala, który gra wtedy ZNACZNIE lepiej.
Czy zatem uprawnione jest twierdzenie, że Śliwka w reprezentacji NIE jest w pełni stabilnym zawodnikiem? Ergo, nie należy mu się miejsce w wyjściowej szóstce?

Pozdrawiam,
AS
Nigdzie nie napisałem niczego podobnego o formie Śliwki. Naprawdę niektórzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Napisałem o problemach Fornala z grą na pełnym dystansie, co jest prawdą. Możesz się na to boczyć ile wlezie, ale Tomek nie jest jeszcze tak stabilnym zawodnikiem jak Semeniuk. Będzie taki, dlatego sam przecież optowałem zanim było to modne i optuje dalej za jego grą w pierwszej szóstce, ale to pod kątem IO. Teraz niezależnie czy Grbić stawia na Olka czy postawiłby na Tomka i tak potrzebujemy 3 przyjmujących gotowych do gry, bo prócz Kamila żaden nie gwarantuje zejścia poniżej poziomu przyzwoitości jak zacznie się granie o najwyższe cele. Możemy się przepychać najbardziej idiotycznymi argumentami. Jednak jak spojrzysz szerzej, zauważysz że to nie Śliwka był problemem w półfinale LN z USA. My tam zagraliśmy słabo jako cały zespół i nawet jakby Fornal grał w pierwszym składzie to dalej przegralibyśmy ten mecz.

Można pisać różne rzeczy, ale np na podobnej logice mogę tu i teraz kryć wielkie oburzenie tym, że trener nie stawia na Kwolka, który był naszym najlepszym zawodnikiem na pierwszym turnieju LN. Stąd mogę wyciągnąć wniosek, że zasłużył bardziej na grę w 6 niż np Fornal, który wyglądał gorzej w Ottawie i mogę nawet pisać całe poematy jak koledzy wyżej na kolejne strony dotyczące tej sytuacji. Czy to ma jakikolwiek sens? Oczywiście, że nie ma.
buzinga
Posty: 1295
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: buzinga »

Streeter pisze: 19 sie 2022, o 11:58
Patrz taki głupi Tillie tyle lat grał Ngapethem w szóstce, zamiast grać jakimś Geilerem, a Ngapetha wyciągać jak killera z ławki :D to może grajmy Kaczmarkiem, jak się wtedy wyjmie Kurka to będzie woooow. Bo jak Kurkowi będzie szło źle, no to jak zrobimy zmianę, Kaczmarkiem?

Streeter
Błyskotliwy argument. Pokonałeś mnie. Nie mam ochoty odpisywać na te głupoty (za dużo pisania, a Ty i tak nic nie zrozumiesz, z mgłą nie chce mi się boksować) więc możesz czuć się zwycięski.
Bez odbioru.
Szary Wilk
Posty: 8039
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Szary Wilk »

buzinga pisze: 19 sie 2022, o 15:55
Streeter pisze: 19 sie 2022, o 11:58
Patrz taki głupi Tillie tyle lat grał Ngapethem w szóstce, zamiast grać jakimś Geilerem, a Ngapetha wyciągać jak killera z ławki :D to może grajmy Kaczmarkiem, jak się wtedy wyjmie Kurka to będzie woooow. Bo jak Kurkowi będzie szło źle, no to jak zrobimy zmianę, Kaczmarkiem?

Streeter
Błyskotliwy argument. Pokonałeś mnie. Nie mam ochoty odpisywać na te głupoty (za dużo pisania, a Ty i tak nic nie zrozumiesz, z mgłą nie chce mi się boksować) więc możesz czuć się zwycięski.
Bez odbioru.
Jesteś studentem filozofii? Bo twoje rozkminy to sztuka dla sztuki. Tu nie ma co lać wody i na siłę doszukiwać się drugiego dna, Streeter ma dużo racji i nawet tak wyważeni użytkownicy jak ciorny17 tracą cierpliwość, co widać po postach. A ty robisz kolejnego fikołka i starasz się zaklinać rzeczywistość
Ostatnio zmieniony 19 sie 2022, o 16:01 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: michal1983 »

Jesteście tak niesamowicie żałośni że człowiek nie wie czy płakać czy się śmiać.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 8039
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Szary Wilk »

michal1983 pisze: 19 sie 2022, o 16:01 Jesteście tak niesamowicie żałośni że człowiek nie wie czy płakać czy się śmiać.
Wytłumacz dlaczego. Bo ktoś ma inny punkt widzenia? Bo stawia Fornala nad Śliwkę? Bo ni2 jest slepy na żenującą grę Kaczmarka?
Diomedea
Posty: 4507
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Diomedea »

buzinga pisze: 19 sie 2022, o 11:47
Diomedea pisze: 19 sie 2022, o 11:29 [

Alez te sympatie klubowe wplywaja na ocene; Tylko niektorzy bronia swoich bylych pupili, a niektorzy nie.
Staty i gra Sliwki slabiutkie badz znosne, ale Fornal w szostce na pewno mialby slabsze momenty. ;)
Nie sądziłem, że zniżysz się do takiego poziomu. Ja na pewno nie będę, ale opiszę tylko jednym postem i znikam. Tomek z ławki jest jokerem jakiego nie mielibyśmy jakby grał w szóstce. Wtedy w ramach gaszenia pożarów musiałby wchodzi albo niezgrany z resztą Kwolo lub Śliwka. Ja to rozumiem, sam byłem prawdopodobnie pierwszym który w wątku ligi włoskiej rzucił, że chce zobaczyć parę Fornal- Semeniuk w reprze jak jeszcze WIlfredo był zdrowy i grałbym taką parą od początku sezonu jednak rozumiem potencjalne zyski i zagrożenia z takiego zestawienia. Także możesz się bawić w argumentacje Szarego Wilka jak masz taką fantazję. To chyba jednak trochę bardziej złożone.

To ja ci odpowiem wprost. Joker, na emocjach, na adrenalinie, na swiezosci, na zmianie rytmu i techniki moze dac cos wiecej. Od czasu do czasu, raczej rzadziej niz czesciej, czasem pod konkretny problem/sytuacje. A jak joker wchodzi w co drugim meczu (raczej 2/3), bo szostkowemu nie idzie, i jak pare razy jego wejscia sa spoznione (typu 3ci set 6 pkt w plecy w polowie seta), to przestaje byc joker, tylko staje sie, tak jak Szalpuk w mlodziezowce, niedoceniony i odsuniety szostkowy.

Zgodze sie, ze Tomek jeszcze moze byc niestabilny. Jest mlodszy, ma mniej gry w kadrze. Tylko czy rada na te niestabinosc sa wejscia z lawki?
A moze troche gry w podstawie, z ekipa pierwszoszostkowa, daloby wiecej?
Bo wchodzacy z lawki joker argumentu zgrania nie ma, chyba ze z klubu.
Jesli uznamy, ze Tomek ma urosnac do IO, to dla mnie OK. Tak jak pisalam-Olek daje wiecej szarosci.
Ale z wypowiedzi Grbica wynika, ze on widzi to inaczej-Olek jest liderem. Ja jakos tego liderowania od roku nie widze, nawet w klubie. A w reprze nie bylo go nigdy i dalej nie ma. To fajny zawodnik, majacy spory problem w przyjeciu i to regularnie. Moze niech powalczy ze swoim problemem, zamiast jak Piechocki miec pewny plac.
Zreszta Olek tez wieksza dojrzlosc i stabilnosc klubowa zyskal pozno, w Zaksie, i tez czesciowo dzieki Grbicowi. Zaufanie i rozwoj to cos co jest latwiejsze do ustanowienia na przestrzeni 2 sezonow klubowych, niz jednego reprezentacyjnego. Ale od tego jest trener reprezentacji, by probowac, kiedy warto. A potencjal Tomka wart jest stabilizacji. Grbic nie jest dluzej trenerem klubowym, jest trenerem wszystkich tych graczy.
kamil1999
Posty: 5592
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: kamil1999 »

Dość ciekawy mecz Serbia-Iran a na trybunach pustka. Słabo to wygląda. Obawiam się, że na mś nie będzie wyglądało to lepiej
Streeter
Posty: 7432
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2022

Post autor: Streeter »

buzinga pisze: 19 sie 2022, o 15:55 Błyskotliwy argument. Pokonałeś mnie. Nie mam ochoty odpisywać na te głupoty (za dużo pisania, a Ty i tak nic nie zrozumiesz, z mgłą nie chce mi się boksować) więc możesz czuć się zwycięski.
Bez odbioru.
Zazwyczaj szanuję co piszesz, ale tu brzmisz jak typowy psychofan Śliwki. Szkoda dyskutować z plebsem, ha tfu, Olo mistrz.
buzinga pisze: 19 sie 2022, o 15:52 Napisałem o problemach Fornala z grą na pełnym dystansie, co jest prawdą. Możesz się na to boczyć ile wlezie, ale Tomek nie jest jeszcze tak stabilnym zawodnikiem jak Semeniuk.
Wiem, że zadeklarowałeś, że z takim tumanem jak ja nie będziesz prowadził dyskusji, ale jednak poprosiłbym Cię, byś tumanowi wytłumaczył: skoro Semeniuk jest jedynym stabilnym zawodnikiem, jak piszesz, Śliwka jest niestabilny, Fornal jest niestabilny, to czemu niestabilny Śliwka jest lepszy od niestabilnego Fornala? No bo widzisz, taki tuman jak ja nie rozumie.
michal1983 pisze: 19 sie 2022, o 16:01 Jesteście tak niesamowicie żałośni że człowiek nie wie czy płakać czy się śmiać.
Nie żebym miał coś do Ciebie, bo lubię nawet z Tobą podyskutować, ale nie odgrażałeś się ostatnio, że nie będziesz już z nami debatował na tym forum? :D

Frekwencja na Iran - Serbia iście zagraniczna. A ponoć chodzimy na wszystko :) choć może powinienem być ostatnim, co to wypomina, bo 5 km od hali oglądam mecz w TV :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”