Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

ldz
Posty: 3082
Rejestracja: 18 lut 2015, o 10:35
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: ldz »

Koso pisze:Na IO w Rio Igła nawet jak będzie jeszcze grał to już poziomem się nie będzie nadawał do reprezentacji przy całej sympatii do niego.
a tego ja nie neguję. Tylko sądzę, że może karierę "odwiesić" jeżeli będzie się czuł na siłach i dostanie powołanie.
Koso pisze:Winiar to nie wiadomo czy zdrowotnie wytrzyma w klubie a co dopiero reprezentacja.
jeśli zagra w przyszłym roku to raczej tylko na IO, nie spodziewam się go na LŚ, szczególnie, że chyba mamy mieć wtedy F6 co nie? :) to może w finałach zagrać, po odpoczynku po lidze, żeby się ewentualnie wdrożyć do gry przed IO, a i tak całą LŚ Stephane pewnie będzie prowadził eksperymenty.
StanLee "Problem polega na tym że koncepcja gry Skry i budowania zespołu jest jeszcze bardziej mglista oraz przypadkowa.[..] Nie ma to za bardzo sensu."
compact "Sens odszedł razem z Zatorskim, teraz to jest chaos i łatanie składu."
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Koso »

Z tego grona wyłoniona zostanie 25-osobowa kadra na rozgrywki Ligi Światowej 2015.

Kadra Narodowa na sezon 2015

rozgrywający
Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów)
Michał Kędzierski (Cerrad Czarni Radom)
Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin)
Grzegorz Pająk (Effector Kielce)

atakujący
Grzegorz Bociek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Bartłomiej Bołądź (Cerrad Czarni Radom)
Jakub Jarosz (Transfer Bydgoszcz)
Dawid Konarski (Asseco Resovia Rzeszów)
Szymon Romać (Cuprum Lubin)
Damian Schulz (LOTOS Trefl Gdańsk)

środkowi
Mateusz Bieniek (Effector Kielce)
Wojciech Grzyb (LOTOS Trefl Gdańsk)
Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów)
Grzegorz Kosok (Jastrzębski Węgiel)
Marcin Możdżonek (Halkbank Ankara)
Piotr Nowakowski (Asseco Resovia Rzeszów)
Andrzej Wrona (PGE Skra Bełchatów)

przyjmujący
Bartosz Bednorz (Indykpol AZS Olsztyn)
Rafał Buszek (Asseco Resovia Rzeszów)
Michał Kubiak (Halkbank Ankara)
Bartosz Kurek (Cucina Lube Treia)
Mateusz Mika (LOTOS Trefl Gdańsk)
Artur Szalpuk (AZS Politechnika Warszawska)
Aleksander Śliwka (AZS Politechnika Warszawska)
Marcin Waliński (Transfer Bydgoszcz)
Wojciech Żaliński (Cerrad Czarni radom)

libero
Piotr Gacek (LOTOS Trefl Gdańsk)
Damian Wojtaszek (Jastrzębski Węgiel)
Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: MaciejJoker »

To oficjalna kadra czy fantazje ?
2012, 2013, 2015
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Koso »

MaciejJoker pisze:To oficjalna kadra czy fantazje ?
Oficjalna.

Mnie osobiście brakuje Woickiego i Filipa.

Jak pisałem, że będzie Grzyb i Gato to się ze mnie śmiali :P

Taki Kędzierski to nie wiem co robi na sypaczu.
Schulz też na ataku nie wiem po co.

Czarnowski gra 3/4 sezonu w pierwszej 6 a w kadrze Kosok ^^. Chociaż to nie dziwota, ale taki mały paradoks.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Noworoczny »

Tyle imprez, że zagrają wszyscy z polską licencją (-: Zakładając, że 25 wg klucza 12-osobowa kadra * 2 to:
1 - Drzyzga, Łomacz, Woicki, Żygadło ? Tutaj Kanimo poda najlepszego młodego.
4 - Konarski, Jarosz, Kurek, ? Tutaj Kanimo wymieni dwóch młodych: Shultz? Romać?
3, 6 - Nowakowski, Kłos, Wrona, Wiśniewski, Czarnowski, Grzyb (jak Wiśnia i Patryk nie grają ze względu na zdrowie do dodatkowo Gawryszewski Gunia)
2, 5 - Kubiak, Buszek, Mika, Śliwka, Szalpuk, Waliński (no, i jeszcze kilku trzeba wstawić ale lecąc od góry to nie Winiar, nie Wierzba, nie Gierek, nie Rucy) ? tutaj Kanimo wstawi jeszcze jakichś młodych.
L - Zatorski, Gacek, Ignaczak, Wojtaszek.

E: pisałem przed podaniem oficjalnej listy. Zapomniałem o Możdżonku (-:
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: sb.slav »

No i co, Kurek w przyjmujących.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Koso »

sb.slav pisze:No i co, Kurek w przyjmujących.
Wiesz, Wlazłego nominalną pozycją też jest atakujący a grał sezon na przyjęciu. Także to o niczym nie świadczy.

Tak jak też wcześniej pisałem to "dziwne" zniknięcie ze zgrupowania kadry Żygadły jak widać nie było przypadkowe :)
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: maciek77 »

Drzyzga chyba nie opuści ani jednego seta w tym sezonie reprezentacyjnym. Grając poziom niżej i tak jest lepszy od pozostałych.
Awatar użytkownika
Skra_7
Posty: 535
Rejestracja: 8 sie 2013, o 10:47
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Skra_7 »

Powołał Schulza a nie powołał Filipa i Muzaja śmieszne, może będą grać w LE. Ale i tak najlepszy jest Pająk 8-).
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Chal »

A co nie tak z rozgrywającym dobry sezon Pająkiem? Mi szkoda tylko braku Malinowskiego.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Koso »

Skra_7 pisze:Powołał Schulza a nie powołał Filipa i Muzaja śmieszne, może będą grać w LE. Ale i tak najlepszy jest Pająk 8-).
Jeżeli mam być szczery to przy tych sypaczach to Spider jest dla mnie zmiennikiem Drzyzgi.
A co nie tak z rozgrywającym dobry sezon Pająkiem? Mi szkoda tylko braku Malinowskiego.
No właśnie. W miejsce Romacia i Schulza powinien być Filip i Malinowski. Chociaż oni może pojawią się na kadrze B?
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: KadrO »

Kosok -> Dryja
Schulz(?!) -> Malinowski / Filip

Cała reszta jest mało istotna bo w składzie na LŚ i tak ich nie będzie.
mirek0490
Posty: 101
Rejestracja: 15 cze 2009, o 12:58
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: mirek0490 »

Dużo nowych twarzy, ale kto tak naprawdę ma szanse dostać się do 12?

Wiadomo, że jakiś rozgrywający obok Drzyzgi. Na środku raczej mamy pewną czwórkę. Na ataku bida, ale pewnie i tak powalczą Konarski i Jarosz ew. Kurek. Na libero bez zmian, więc pewnie tylko na przyjęciu szansę dostaną młodzi.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Chal »

KadrO pisze:Kosok -> Dryja
Obrazek
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
MaciejJoker
Posty: 754
Rejestracja: 25 lis 2014, o 16:15
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: MaciejJoker »

Dryja jest lepszy od Grzesia
2012, 2013, 2015
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: maciek77 »

W czym?
Awatar użytkownika
bakek
Posty: 743
Rejestracja: 24 sty 2013, o 02:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: bakek »

Są pewne niespodzianki.

-Na pewno brak Żygadły. Cóż, widać że stawia się na odmłodzenie.

-Shulz zamiast Malinowskiego.

Można by się zastanawiać, czy lepszy jest młodszy Dryja czy ograny Grzyb, ale to nie ma tak dużego znaczenia.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: KadrO »

Chal pisze:
KadrO pisze:Kosok -> Dryja
Obrazek
Dryja jest znacznie lepszy w ataku, zagrywce a do tego 6 lat młodszy, statystycznie zaliczył lepszy sezon i grał częściej niż Grzesiek - mówię to jako kibic Jastrzębia. Nie rozumiem zdziwienia, nigdzie nie zaznaczyłem, że Dawid to dobry środkowy, po prostu porównałem dwóch zawodników.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: StanLee »

Refleksja po decyzji Juantoreny, podsumowująca dyskusję o Leonie:

Wyobraźcie sobie, że Leon trafia do Polski. Rok trenuje w Resovii. Podpisuje kontrakt z Resovią. Pierwszy sezon - wygrywa jej LM, MVP finałów. Potem mistrzostwo Polski. Potem KMŚ. Potem Puchar Polski. Potem jeszcze dwa razy schemat z Ligą Mistrzów i KMŚ. Żona Polka, ma z nią dziecko, mówi, że kocha nasz kraj, bardzo dobrze mówi po polsku. Typuję, że taki zawodnik - który zapewnia polskiemu klubowi rokrocznie triumfy w pucharach, który ewidentnie z krajem się zżył - byłby uwielbiany, skoro po jednym/dwóch mistrzostwach tyle sympatii spotyka Grozera czy Achrema. Po 7 latach mieszkania w Polsce, dostaje powołanie do kadry. Wątpliwości by pewnie się pojawiały, ale zupełnie inne byłyby relacje na linii fani reprezentacji - Leon w kadrze, ba, z mojej perspektywy dosyć ciężko byłoby argumentować przeciwko takiej decyzji, skoro nie może z powodu polityki grać w swojej kadrze, inne determinanty wymieniłem powyżej. Mnogość argumentów za Leonem w kadrze byłaby po prostu bardzo duża. Mniej więcej to staramy się przekazać. Obecnie to wygląda z Leonem wyjątkowo sztucznie, ba, wydaje się, że gdyby nie sprawny menadżer, to w ogóle by nie było takiego tematu.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Mateusz1993 »

Jakoś tak bez szału w tej naszej kadrze, ale w sumie wszyscy się tego spodziewaliśmy.
Na rozegraniu Fabię i długo długo nic. Ten Pająk jako drugi może wcale nie będzie taki zły, ale ogólnie módlmy się o zdrowie Drzyzgi. Kędzierski- jakiś młody musiał być, na to wygląda.
Atakujący:
dziś dobre wieści, że Bociek jest zdrowy i można mieć jakieś nadzieję na atakującego w dłuższej perspektywie.
Jarosz i Konarski to dwa nieporozumienia i liczę, że pójdą do odstrzału i męczyć swą grą nie będą kibiców.
Bołądź, Romać, Szulc- 3 względnie młodzi, może któryś odpali. W sumie szkoda, że nie ma w tym gronie Filipa, no ale ok decyzja Stefana.
Środkowi:
Cieszy obecność Bieńka, osobiście widzę go jako pewniaka w 12 obok Kłosa i Nowakowskiego.
Był w jednym polskim filmie taki tekst: a na ch.. mnie ten kaktus, tak teraz można by słowo kaktus zmienić na Kosok.
Wrony osobiście też nie widzę. Możdżonek i Grzyb któryś z tej dwójki na 4 środkowego. W sumie trochę dziwne powoływanie Wojtka dla samej listy. Fakt wiek już nie ten, ale tylko w metryczce bo jak się tak na niego patrzy, grę dynamike to wygląda jakby dochodził do tej 30 lub ją właśnie miał, a nie już 34.

Przyjmujący:
Śmiejcie się lub nie ale brakuje mi tu Włodarczyka. Waliński i Żaliński :D
Mika- kluczowy zawodnik, Kubiak, Kurek i Buszek powinni uzupełnić 12, chyba, że Bartek przejdzie na atak. Jakieś szanse powinien dostać Szalpuk, Śliwka może Bednorz. W przypadku gdy Kurek=atakujący, to największe szanse dałbym Arturowi.

Libero:
Powrót Gato, nieźle dobry sezon. Ale i tak Zator pierwszym kto zmiennikiem pokaże czas.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Chal »

Jestem ostatni, który broniłby Kosoka, ale statystyki, jeśli weźmiemy pod uwagę rzeczywistą ilość gry, a nie ilość rozegranych setów, przemawiają raczej za nim. Poza tym on już na poziomie reprezentacyjnym grał i chociaż nie błyszczał, to i nie kompromitował się. Dryja nie radził sobie z zatrzymaniem Jacka Ratajczaka, więc wolę nie myśleć, co zrobiliby z nim środkowi z najwyższej półki. Na wiek moglibyśmy zwracać uwagę, gdyby podstawowi gracze byli po 30-ce, poza tym z młodych jest już Bieniek.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Koso »

1. Wytłumacz mi dlaczego dla ciebie Jarosz to nieporozumienie.

2. Tak patrząc to Włodarczyk to poziom i Walińskiego i Żalińskiego od tego drugiego pewnie nawet słabszy. Za dwójką powołanych przemawia fakt, że grali dużo więcej od Włodiego.
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: maciek77 »

http://www.opole.sport.pl/sport-opole/1 ... adry_.html

Bociek pewnie na kadrę już będzie w 100% gotowy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: grzegorzg »

Tak po ludzku, to bardzo żal mi Bartmana, choć nigdy za nim nie przepadałem, delikatnie mówiąc. Cóż, wykrakałem kiedyś, że będzie żałował zmiany pozycji i na dobra sprawę Anastasi złamał mu karierę.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: StanLee »

Problemem w tej sytuacji zdecydowanie nie jest zmiana pozycji, no chyba, że założymy, że jednak Żaliński to lepszy zawodnik...
Awatar użytkownika
Koso
Posty: 1249
Rejestracja: 13 cze 2012, o 09:53
Płeć: M
Lokalizacja: Kutno.

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Koso »

grzegorzg pisze:Tak po ludzku, to bardzo żal mi Bartmana, choć nigdy za nim nie przepadałem, delikatnie mówiąc. Cóż, wykrakałem kiedyś, że będzie żałował zmiany pozycji i na dobra sprawę Anastasi złamał mu karierę.
Ja myślę, że tu chodzi bardziej o charakter i "styl bycia" ZB.
Jeżeli jego osobowość byłaby inna to miałby szanse pojawić się w tej kadrze a tak widać, że Antiga go między innymi z tego powodu pomija.
KadrO
Posty: 4074
Rejestracja: 12 maja 2008, o 07:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: KadrO »

grzegorzg pisze:Tak po ludzku, to bardzo żal mi Bartmana, choć nigdy za nim nie przepadałem, delikatnie mówiąc. Cóż, wykrakałem kiedyś, że będzie żałował zmiany pozycji i na dobra sprawę Anastasi złamał mu karierę.
Myślę, że gdyby nie kontuzja, to byłby w kadrze. Poprawił przyjęcie, zagrywkę, stał się bardziej kompletny. Tak czy owak, chłop dalej falował z formą, do tego po raz kolejny kontuzja która nie pozwala na dogranie sezonu (kiedy on ostatnio rozegrał pełny sezon?). Mowa tu o pechu lub zwyczajnej "kontuzjogenności". Tak czy owak, dla niego nie wszystko stracone, niech udowodni swoją wartość w przyszłym sezonie to się załapie. ;)
tomikon
Posty: 382
Rejestracja: 22 kwie 2013, o 13:14

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: tomikon »

Nie potrafię zrozumieć argumentu dotyczącego a inni też tak robią, jest w stylu "Mamo a Ola też dostała 3" co mnie obchodzi jakaś Ola?

Uważam że warto rozdzielić siatkówkę klubową i reprezentacyjną, bo to jest coś zupełnie innego, w siatkówce klubowej z grubsza mamy kwestię opłacalności, czy opłaca mi się grać dla tego klubu, czy będę zadowolony z kasy, miejsca do życia i sukcesów sportowych, jak to wpłynie na moją dalszą karierę. Siatkówka klubowa dokładnie na tym polega, to są zazwyczaj proste umowy na zasadzie opłacalności. Oczywiście są zawodnicy związani z klubem, regionem i kibicami, którzy nie patrzą na zasadzie zwykłego dealu, ja coś daje i chce coś w zamian.

Patrząc w drugą stronę, to Reprezentacja nie jest na zasadzie czystej umowy, chciałbym aby ktoś był związany z Polską, nie na zasadzie opłaca mi się więc tu pogram będę miał szanse spełnić ambicje i zdobyć medal. Reprezentacja to coś ponad to, ponad opłacalnością, Polska jest dupawa w jakąś dyscyplinę, grasz tam mimo wszystko.

Myślę że Leon patrzy na Polskę tak jak na klub, bo aby być najlepszym i spełnić swoje ambicje to trzeba wygrywać z reprezentacją i też przy tym podbijać cenę, to jest zwykła opłacalność.

Nie znam go, ale póki co wygląda to tak że jakby Grzyb był Włochem, Leon by mówił że jest gotowy grać dla Włochów, a jak Rosjaninem to byłby Rosjaninem, a gdybyśmy byli w siatkówce na poziomie Portugali/Czech lub innego kraju to raczej wielką miłością by do nas nie zapałał...

Na tą chwilę związek Leona z Polską odliczając jego małżonkę jest zerowy
Matius

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Matius »

Ciekaw jestem kto będzie w kadrze B, ponieważ to też rzutuje na wybory do kadry A typu dlaczego kogoś tam nie powołano itp. Najbardziej brakuje Michała Filipa, wśród młodych atakujących rozegrał najlepszy sezon i raczej powinien być młodym 'pierwszego wyboru'. Szkoda również braku Łukasza Żygadły.

Wiele nazwisk to pewnie 'zapychacze', tak jak w poprzednim sezonie na liście były nazwiska takie jak Ferens itd.
Ostatnio zmieniony 2 kwie 2015, o 16:46 przez Matius, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski Mężczyzn na rok 2015

Post autor: Mateusz1993 »

Swoją drogą, to w obecnej sytuacji: Bartman atakujący byłby bardziej przydatny od Bartman przyjmujący.
Koso pisze:1. Wytłumacz mi dlaczego dla ciebie Jarosz to nieporozumienie.

2. Tak patrząc to Włodarczyk to poziom i Walińskiego i Żalińskiego od tego drugiego pewnie nawet słabszy. Za dwójką powołanych przemawia fakt, że grali dużo więcej od Włodiego.
Gość dostał tyle szans i raczej ich nie wykorzystał. Jest mocno przeciętny. Promowany na siłe przez środowisko. Kawał roboty w Bydzi odwalił w tym roku Cupković wystarczy uważnie popatrzeć, kto musiał się męczyć z sytuacyjnymi piłkami by później Jakub mógł atakować z tych łatwiejszych. Dla mnie (a z tego co widziałem, słyszałem) nie tylko dla mnie to słaby zawodnik i tyle.
Liczę, że Bociek za jakiś czas będzie do gry, a jak nie to może te Bartek.
Zablokowany

Wróć do „Polskie reprezentacje”