Reprezentacja mężczyzn 2021

Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: niepoinformowany »

Z "18" na LN zostanie wybrana "12" na IO, mówił to Vital.

Trochę słabo z tym rezerwowym składem Belgów. Obejrzałbym Desmeta w towarzystwie Deroo, Grobelnego, D'hulsta czy Tuerlinckxa. A tak obawiam się że belgijska młodzież za wysoko poprzeczki nie postawi. Rozumiem, że COVID i ciężko było coś sensownego wymyślić i dobrze że w ogóle są te dwa sparingi.
panzernick pisze:Uwaga! Podaję skład na Tokio:
Drzyzga, Łomacz
Kurek, Konarski
Leon, Kubiak, Szalpuk, Śliwka
Nowakowski, Bieniek, Kochanowski
Zatorski

dziękuję! ;)
O ile jeszcze rozumiem, że można mieć dylemat czy wziąć doświadczonego Łomacza czy nieogranego Janusza tak branie Szalpuka przy Semeniuku, Kwolku, Bednorzu i Fornalu nie zrozumiem. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

To ja też się pobawię. Moje typy na LN/IO

Drzyzga,Łomacz
Nowakowski,Kochanowski,Bieniek+ Kłos
Leon,Kubiak,Śliwka,Kwolek + Bednorz,Semeniuk
Kurek,Kaczmarek + Muzaj
Zatorski + Wojtaszek

I tutaj między Kaczmarkiem a Muzajem to ciężko powiedzieć. Muzaj ma zaufanie Vitala i może to on by jechał na dzień dzisiejszy, mimo słabego sezonu i świetnego Kaczmarka. Dlaczego? Nie przekładało się do tej pory to na grę reprezentacyjną. Jak Kaczmarek zagra dobry turniej LN, a Muzaj nie, to wtedy pojedzie. A to całkiem prawdopodobne. Typuję Łukasza.

Odrzucam Szalpuka i Konarskiego. Vital nie powiedział, że zabierze identyczną kadrę co na MŚ, po drugie - tak jak pisałem, Konarski nigdy nie miał rewelacyjnych notowań u Vitala (3 atakujący na MŚ i 2 na ME pod nieobecność Kurka)

Finalnie myślę, że w tej chwili wszystko rozgrywa się w ten sposób
4 przyjmujący: Bednorz/Kwolek
2 atakujący: Kaczmarek/Muzaj
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: lukecik »

panzernick pisze:Uwaga! Podaję skład na Tokio:
Drzyzga, Łomacz
Kurek, Konarski
Leon, Kubiak, Szalpuk, Śliwka
Nowakowski, Bieniek, Kochanowski
Zatorski

dziękuję! ;)
W ogóle nie będę zaskoczony, wszak pisałem jeszcze w trakcie sezonu zasadniczego, gdy m.in. Szalpuk kopał się po czole, że zarówno on, jak i Konarski znając Vitala pojadą na IO. Chociaż jeszcze tli się iskierka nadziei, że zamiast tej dwójki pojadą Bednorz/Kwolek/Semeniuk i Kaczmarek.

Ale co się musi stać, żeby można było zabrać na IO 14 siatkarzy, skoro nawet ryzyko zachorowania w czasach pandemii tego nie zmieniło? Limit12 graczy na tak ważny turniej to jakiś żart i od lat nic się w tej kwestii nie zmienia.
panzernick
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2021, o 08:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: panzernick »

niepoinformowany pisze:Z "18" na LN zostanie wybrana "12" na IO, mówił to Vital.

panzernick pisze:Uwaga! Podaję skład na Tokio:
Drzyzga, Łomacz
Kurek, Konarski
Leon, Kubiak, Szalpuk, Śliwka
Nowakowski, Bieniek, Kochanowski
Zatorski

dziękuję! ;)
O ile jeszcze rozumiem, że można mieć dylemat czy wziąć doświadczonego Łomacza czy nieogranego Janusza tak branie Szalpuka przy Semeniuku, Kwolku, Bednorzu i Fornalu nie zrozumiem. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie.
To oczywiście żart był. Też mam nadzieję na trochę inne zestawienie. Ale nie zdziwię się jak Heynen tak właśnie wybierze.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Matson »

Myśle że kto pojedzie jako 4 przyjmujący ma marginalne znaczenie bo prawdopodobnie znając Vitala i tak nie powącha boiska. Mówił Vital w wywiadzie, wybiera podstawową szóstkę i nie zakłada że rezerwowy zagra lepiej, wiec bierze tych co się spełniają zadaniowo, stad całkiem możliwe ze pojedzie Konar który daje niezle zmiany na blok.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: miro1905 »

Dzisiaj drugi garnitur Belgów na drugi garnitur Polaków.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: lukecik »

Skład reprezentacji Polski na mecz z Belgami (Łódź, 13 maja):

rozgrywający: Marcin Janusz, Marcin Komenda.
przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk
atakujący: Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski.
środkowi: Norbert Huber, Karol Kłos, Jakub Kochanowski.
libero: Jakub Popiwczak.
To wygląda jak skład odrzuconych + Kochanowski :D Czyżby jednak Semeniuk przekonał do siebie Vitala? Ewentualnie dziś i jutro dzień próby dla Kamila i Szalpuka.
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Akurat pozycja 3 przyjmującego i zmiennika Kubiaka jest istotna. Michał to świetny siatkarz, ale nie jest to armata w ataku, więc potrzeba kogoś na zmianę, kto ma równie dobre przyjęcie i dobry atak. Gdyby Semeniuk odpalił trochę szybciej i pojechał na ME 2019, to problem byłby rozwiązany. Albo gdyby Fornal miał regularność i też grał w kadrze więcej meczów.

A tak to nie wiadomo. Ja Śliwkę mega szanuję, ale w takiej roli go nie bardzo widzę. To jest zawodnik, który musi złapać swój rytm, bo ma specyficzny styl.


Dziś bym zobaczył na rozegraniu Janusza, na przyjęciu Fornala z Bednorzem i w ataku Muzaja z Kaczmarkiem na zmianę.


PS - A może jednak zakładając, że 4 przyjmujący i tak nie pogra, to czwarty przyjmujący pojedzie z uwagi na mocny serwis? Problem w tym, że dobry serwis to ma cała czwórka - Kwolek,Semeniuk,Fornal,Bednorz :D


//Edit: Jeśli jutro wyjdą od początku Semeniuk i Śliwka, to znaczy, że Kwolek i Szalpuk mogą odpaść? ;)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

miro1905 pisze:Dzisiaj drugi garnitur Belgów na drugi garnitur Polaków.
Na razie mamy autentyczne korki z siatkówki. Idea programu - zapoznanie mizerniutkich Belgów z siatkówką na dobrym, europejskim poziomie. Mecz 12 na 12 w ramach naszej kadry byłby na pewno znacznie ciekawszy. Liczę że wejście młodego Mathijsa Desmeta coś wniesie, bo nie ukrywam, że uważam że młody ma papiery na duże granie.

Po wywiadzie z Lepą widać, ze Vital zrobił się jakiś strasznie nerwowy. Naprawdę wygląda tak jakby go bolały zęby. Inna sprawa, że swoje dolne przednie to przez te dwa ostatnie lata we Włoszech zjadł do połowy. Miejmy nadzieję, że nie tylko dosłownie. W każdym razie przed wyjazdem na Igrzyska wizyta u dobrego dentysty naszemu trenejro pewnie bardzo by się przydała. Niech może PZPS się wykaże, nawet jeżeli Vital boi się dentysty to dla dobra wszystkich warto go jednak przekonać do takiej wizyty przed wylotem do Tokio. W końcu w zdrowym ciele zdrowy duch :D
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Tharaster »

Lepszy byłby wewnętrzny sparing sprzed roku, aniżeli rywalizacja z tymi kadrowiczami, z reprezentacji Belgii...
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Tharaster pisze:Lepszy byłby wewnętrzny sparing sprzed roku, aniżeli rywalizacja z tymi kadrowiczami, z reprezentacji Belgii...
Ponoć wszyscy kadrowicze mają dziś i jutro zagrać po dwa sety, czyli co wychodzi że dziś i jutro gramy do 4:0?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

Tak, komentatorzy tak mówili. Skład na Rimini ma być jutro jeszcze przed drugim meczem z Belgami.
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Aranger pisze:Tak, komentatorzy tak mówili. Skład na Rimini ma być jutro jeszcze przed drugim meczem z Belgami.
Serio czy ironia?

To znaczyłoby, że spośród dzisiejszej 4 przyjmujących ma 2 odpaść?
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Heimlock »

Szary Wilk pisze:
Aranger pisze:Tak, komentatorzy tak mówili. Skład na Rimini ma być jutro jeszcze przed drugim meczem z Belgami.
Serio czy ironia?

To znaczyłoby, że spośród dzisiejszej 4 przyjmujących ma 2 odpaść?
A co miałby mecz ze słabymi Belgami zmienić?
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

A nie wiem. Dla zasady - np odpada Semeniuk, a jutro wychodzi pograć. No taka słaba motywacja. Zakładam czysto hipotetycznie.

Dla mnie zarówno Bednorz, jak i Fornal - na plus. Teraz czas na Szalpuka i Kwolka.
Nuriel
Posty: 842
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Nuriel »

Śledzę tylko relacje tekstową, bo nie mam jak oglądać, ale z tego co widzę to połowę błędów naszej drużyny zrobił Bednorz.
Nie wygląda to za dobrze, chociaż ciekawe jak to wygląda na żywo.
Diomedea
Posty: 4409
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Szary Wilk pisze:A nie wiem. Dla zasady - np odpada Semeniuk, a jutro wychodzi pograć. No taka słaba motywacja. Zakładam czysto hipotetycznie.

Dla mnie zarówno Bednorz, jak i Fornal - na plus. Teraz czas na Szalpuka i Kwolka.

Chyba, ze odpadna tylko ci, co zagrali dzisiaj.
Na plus chyba wszyscy. Kaczmarek rowniez. Kazdy mial jakies drobne problemy. Bednorz w przyjeciu i ataku, Tomek w przyjeciu.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2021, o 20:31 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Heimlock »

Przynajmniej dla mnie ten mecz nie jest emocjonujący. Wolałbym zobaczyć wewnętrzny sparing, większe emocje i poziom.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Heimlock pisze:
Szary Wilk pisze:
Aranger pisze:Tak, komentatorzy tak mówili. Skład na Rimini ma być jutro jeszcze przed drugim meczem z Belgami.
Serio czy ironia?

To znaczyłoby, że spośród dzisiejszej 4 przyjmujących ma 2 odpaść?
A co miałby mecz ze słabymi Belgami zmienić?
Albo i trzech nawet. Vital mówił w jakimś wywiadzie, którego udzielił w ostatnich 24h, że waha się jeszcze czy zabrać do Włoch Norberta Hubera, czy sześciu przyjmujących.

Fajny ten Mathijs Desmet, będą z niego ludzie. Kontrakt z Roeselare, którego jest wychowankiem kończy mu się po sezonie 2021/22 więc któryś z naszych klubów, mógłby już teraz rozpocząć pod niego pochody.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Papito13 »

Moim zdaniem wszyscy nie grający dzisiaj pojadą do Rimini, a szóstka odpadająca z tej grupy gra/grała w dzisiejszym meczu.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Matson »

Dobra Konar chyba już może pakować walizkę do Tokio :D
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Riad69 »

No i wszyscy wszystko kończą. Nikt nie chce okazywać jakiejkolwiek słabości. Jedynie Huber wygląda jak pogodzony z faktem bycia poza Rimini
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: johnnyrotten »

Nuriel pisze:Śledzę tylko relacje tekstową, bo nie mam jak oglądać, ale z tego co widzę to połowę błędów naszej drużyny zrobił Bednorz.
Nie wygląda to za dobrze, chociaż ciekawe jak to wygląda na żywo.
Bednorz może parę błędów popełnił, ale w pierwszym secie przy jego zagrywce bodaj od 5:4 do 9:4 seria breaków, po czym w drugim secie chyba nawet przy takim samym wyniku było do 8:4 od remisu bodajże. Wiadomo, że to słaby skład Belgów, na tle których Konar wygląda mocarnie, ale czasem lepiej w suche statystyki nie patrzeć, bo można się zdziwić, konfrontując je z widokiem.

Bardzo podobała mi się dystrybucja Komendy w tych granych przez niego setach i taki spokój, który wprowadzał. Mam wrażenie, że Heynen ceni go wyżej od Janusza i weźmie do Rimini, jeśli jedziemy trzema rozgrywającymi.
Diomedea
Posty: 4409
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Janusz zgrywa atuty. Choc odbicie ma szybsze.
Atutem jest dzisiaj Konar.
Niestety, bo liczylam na Kaczmarka.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: drukjul »

Papito13 pisze:Moim zdaniem wszyscy nie grający dzisiaj pojadą do Rimini, a szóstka odpadająca z tej grupy gra/grała w dzisiejszym meczu.
A ja nie jestem pewny, czy faktycznie Muzaj pojedzie do Rimini.

Przy ocenie występu naszych atakujących i że kozakują bierzcie jednak poprawkę, że vis-a-vis na lewym skrzydle Belgów grają juniorzy - Plaskie i Rotty mają dopiero 20 lat, a Desmet jest z rocznika 2000, czyli jest raptem rok starszy. I to w przypadku Plaskie i zwłaszcza Rottyego juniorzy o nie najlepszych warunkach fizycznych.
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Błagam, tylko nie Szalpuk. Konar jak nawet pojedzie na igrzyska, to i tak tylko klaskać w kwadracie.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Matson »

Diomedea pisze:Janusz zgrywa atuty. Choc odbicie ma szybsze.
Atutem jest dzisiaj Konar.
Niestety, bo liczylam na Kaczmarka.
Samo odbicie szybsze ma Komenda, Janusz gra szybciej po prostu, ale wynika to z paraboli i siły wypchnięcia piłki z palców a nie techniki odbicia, w mojej opinii Komenda urodził się jakieś 10 lat za późno, bardzo poprawny z dobrą dystrybucją ale trochę już nie to tempo jak na dzisiejsze czasy. Wyżej cenie Janusza
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Papito13 »

Diomedea pisze:Janusz zgrywa atuty. Choc odbicie ma szybsze.
Atutem jest dzisiaj Konar.
Niestety, bo liczylam na Kaczmarka.
Kaczmarek dzisiaj wypadł bardzo dobrze.
drukjul pisze: A ja nie jestem pewny, czy faktycznie Muzaj pojedzie do Rimini.
Faktycznie, jest taka możliwość, ale wydaje mi się, że Heynen Muzaja ceni wyżej niż Konara. Skoro wszyscy pewniacy do wyjazdu dzisiaj mają wolne, to zgaduję, że wszyscy odpoczywający jadą do Rimini. Jednak co nasz trener wymyślił to ciężko przewidzieć i mogę się mylić.
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

Heynen zabrał Muzaja do Perugii, bo w niego wierzy. Wierzył też w Kurka, gdy grał słabo przed MŚ 2018. Jutro odpadnie ktoś z dwójki Kaczmarek/Konarski. Co do przyjmujących, to pewnie Szalpuk, a drugi to nie wiem.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Matson »

Szary Wilk pisze:Heynen zabrał Muzaja do Perugii, bo w niego wierzy. Wierzył też w Kurka, gdy grał słabo przed MŚ 2018. Jutro odpadnie ktoś z dwójki Kaczmarek/Konarski. Co do przyjmujących, to pewnie Szalpuk, a drugi to nie wiem.
Myśle że Bednorz, niestety, choć on ponoć prima balerina, nie wiem czy Vital chce spędzić z nim miesiąc w bance :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”