Reprezentacja mężczyzn 2021

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7946
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Semeniuk po tym sezonie będzie już ogranym na najwyższym poziomie zawodnikiem, jego doświadczenie to nie jest żaden znak zapytania. Osobiście nie byłbym zaskoczony gdyby wskoczył do szóstki w Tokio.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: niepoinformowany »

Szkoda tego Butryna i Szymury.

Tak, wiem, i tak by nie pojechali. Ale jakiego kopa by mogli dostać. A Szalpuk to pojedzie? Odzyska formę i zdrowie, skoro od 3 lat nie może tego odnaleźć? Dziwne to wszystko dla mnie, ale odpowiedzialność za te wybory poniesie Belg.

Jak rozumiem, na ME również nie zagrają?

Coraz mniej mi się Vital podoba. A gra Perugii to jest dramat przez duże d (gra, nie wyniki, chociaż tu również jest [a może być jeszcze bardziej] słabo).

Napiszę szczerze, czym bliżej IO tym bardziej skłaniam się ku temu, że medalu znowu może nie być.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: dyletant »

Nawet przez chwilę nie łudziłem się nieobecnością Konara czy Szalupy. Po prostu trzeba to przeczekać.

Teraz czekam na odwieczną rywalizację Muzaj vs Konarski o miano zmiennika Kurka.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Murilo0 »

Moim zdaniem bardzo niedoceniany reprezentacyjnie jest Kwolek. Obecnie jest to wyraźnie lepszy gracz od Śliwki czy Fornala, daje też więcej jakości od obecnego Bednorza czy Kubiaka. Biorąc pod uwagę jego świetne przyjęcie i dobry atak powinien być na logikę głównym kandydatem na defensywnego, rezerwowego przyjmującego. Na czwartego przyjmującego rozważałbym kogoś z dwójki Semeniuk/ Bednorz. Kwolek jest w ścisłej czołówce najlepiej przyjmujących w PlusLidze, w ataku ma praktyczne takie same statystyki jak Semeniuk. Różnica jest taka, że Kwolkowi rozgrywa Trinidad, a na skrzydłach pomaga mu Superlak z Grobelnym...
Uważam Kwolka za zawodnika na poziomie Semeniuka, boję się tylko że braknie mu ambicji by wykorzystać swój potencjał. Wygodne życie w Warszawie sprawia że gra w zbyt słabym klubie, jak na swój poziom, przez co ciężej mu wypłynąć na szerokie wody. Zostając w Warszawie prawdopodobnie zmarnuje kolejny sezon grając tylko na lokalnym podwórku. Dochodzę do wniosku, że upadek klubu z Warszawy może być najlepszą opcją z perspektywy kariery Kwolka ;)
All work and no play makes Jack a dull boy...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

Coś w tym jest, tym bardziej, że jego menadżerzy na twitterze kiedyś się chwalili, że propozycje z Włoch już miał. Mimo wszystko on się fajnie rozwija, bo w zasadzie z sezonu na sezon robi jakieś postępy, ale bardzo bym go chciał zobaczyć w innym środowisku.
barti522
Posty: 1811
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: barti522 »

johnnyrotten pisze:Szalpuk to jakiś żart. Szymura za niego powinien być i basta. Oprócz Rafała wyżej w mojej hierarchii jest Lipiński (ale tutaj brak debiutu - rozumiem). Od Szalpuka w tym sezonie lepiej grają tacy siatkarze jak Kwasowski i Ferens, więc o czym my w ogóle mówimy?
W sumie to mówimy o Heynenie, jaki jest, wszyscy wiemy. Kompletnie nie dziwią mnie powołania do kadry Szalpuka i Konarskiego, a brak w niej Butryna i Szymury. Również nie zdziwi mnie, jeśli Semeniuk pogra tylko w Lidze Narodów, a na IO pojedzie ''stała'' ekipa na czele z Łomaczem. Heynen już nie raz, nie dwa pokazał, że dla niego równie dobrze bardziej istotnym czynnikiem niż obecna forma zawodników, może być doświadczenie w kadrze, czy jak dana grupa czuje się ze sobą. Chyba nawet kiedyś mówił, że on niekoniecznie dobiera najlepszych zawodników w danym momencie na ławkę rezerwowych, bo i tak uważa, że jeśli ktoś ma mu wygrać daną imprezę, to jest to 1 skład, a że w 1 składzie zagrają, Kurek, Leon czy Kubiak, to możemy być prawie pewni. Natomiast wybory docelowo na ławkę rezerwowych mogą być dla nas kompletnie niezrozumiałe. Mam tylko nadzieję, że w składzie na IO nie znajdzie się Szalpuk oraz Konarski, gdyż sportowo nie zasługują.
Diomedea
Posty: 4444
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Murilo0 pisze:Moim zdaniem bardzo niedoceniany reprezentacyjnie jest Kwolek. Obecnie jest to wyraźnie lepszy gracz od Śliwki czy Fornala, daje też więcej jakości od obecnego Bednorza czy Kubiaka. Biorąc pod uwagę jego świetne przyjęcie i dobry atak powinien być na logikę głównym kandydatem na defensywnego, rezerwowego przyjmującego. Na czwartego przyjmującego rozważałbym kogoś z dwójki Semeniuk/ Bednorz. Kwolek jest w ścisłej czołówce najlepiej przyjmujących w PlusLidze, w ataku ma praktyczne takie same statystyki jak Semeniuk. Różnica jest taka, że Kwolkowi rozgrywa Trinidad, a na skrzydłach pomaga mu Superlak z Grobelnym...
Uważam Kwolka za zawodnika na poziomie Semeniuka, boję się tylko że braknie mu ambicji by wykorzystać swój potencjał. Wygodne życie w Warszawie sprawia że gra w zbyt słabym klubie, jak na swój poziom, przez co ciężej mu wypłynąć na szerokie wody. Zostając w Warszawie prawdopodobnie zmarnuje kolejny sezon grając tylko na lokalnym podwórku. Dochodzę do wniosku, że upadek klubu z Warszawy może być najlepszą opcją z perspektywy kariery Kwolka ;)

Generalnie to wychodzi z duzej ilosci userow antypatia dla klubu z Warszawy.
Piszecie o upadku Warszawy jako stymulacji dla Kwolka. Warszawy, gdzie ma niezlego trenera, skonczyl faze zasadnicza na 6miejscu, poprzednio wyzej, gral w CL, jest liderem druzyny.
Alternatywa miloby byc pojscie do Skry. Gdzie pucharow nie ma w tym sezonie, nie wiadomo czy beda w nastepnym.
Ogolnie wiele rzeczy nie wiadomo co do skierki, bo tam jedynym 100% pewniakiem jest syn prezesa.
Brawo za logike. Najwyzej trenera mialby niezlego, choc nia wiadomo jakby sie doagadywali.
Bardzo zabawne, bo jak Fornal zstagnowal w rozwoju w Radomiu, to nie pojawila sie gromada userow oczekujaca upadku Czarnych. Jak w Resce, JW, Skrze siedzieli czy siedza na lawkach przyszli/ przeszli reprezentanci i medalisci tez takich postulatow i troski tu nie obserwowalam.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aquino »

Po prostu wychodzi na wierzch strach przed lepszym klubem. W ostatnich 2 sezonach tylko Zaksa mogła się z Vervą równać i w tym sezonie też zapowiada się przynajmniej półfinał a jak szczęście i forma dopiszą to nawet na finał. Tymczasem znowu Skra lub Resovia nie będą nawet w czwórce i jedyną opcja aby być lepszym od Warszawy to aspekty pozasportowe.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2568
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Murilo0 »

@Diomedea Absolutnie nie ma u mnie antypatii do Warszawy, nie życzę żadnemu klubowi upadku. Ten upadek był ujęty tylko w kontekście kariery Kwolka ;) Nie da się obronić tezy, że pozostanie w Warszawie to lepsza opcja dla Kwolka niż pójście do takiej Zaksy, Jastrzębia, nawet Resovii, nie mówiąc już o lidze włoskiej. Na ten moment ten klub ma ambicję by zdobyć jakikolwiek medal, w Lidze Mistrzów są skazani na odpadnięcie w grupie lub pierwszej rundzie play-off. Chcąc się rozwijać, Kwolek musi zacząć grać pod presją, w klubie gdzie będą jakieś wymierne oczekiwania względem niego.
Jakie są efekty gry w Warszawie? Pomimo faktu, że jest praktycznie najlepszym przyjmującym w lidze, nikt nie bierze jego kandydatury do kadry poważnie. Śliwka prezentując się wyraźnie gorzej zarówno w przyjęciu, jak i ataku ma dużo lepszą prasę, dzięki temu że gra w lepszym zespole...
All work and no play makes Jack a dull boy...
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

Osobiście nie odczuwam żadnego strachu przed warszawskim klubem, bo żadnemu innemu nie kibicuję, natomiast chęć zobaczenia Kwolka w innym środowisku wynika bardziej z czystej ciekawości, jak poradziłby sobie w dobrym włoskim klubie, bo że świetnie radzi sobie w polskim, to wiemy od jakichś 3-4 lat.

Powołanie Szalpuka, który już nie tyle co słabo gra w siatkówkę, a ostatnio w ogóle w nią nie gra, bo przegrał miejsce w składzie, to i moim zdaniem już lekka przesada skoro mówimy o tak dobrej reprezentacji jak nasza, no ale niech już będzie, ostatecznie pewnie będzie to bez znaczenia.
ciorny17
Posty: 8555
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

Murilo0, być może nieświadomie, ale lekką woń narracji poczułem, jak ta, gdzie część kibiców starała się wmówić, że nie doceniamy Śliwki. To że o nim dużo się nie pisze w kontekście kadry, nie znaczy, że ktoś stawia go piętro niżej. W oczach wielu kibiców to Kwolo jest pewniakiem na IO. W moich też.

Tworzenie pewnych argumentów jest zasadne tylko w przypadku mowy, że w zasadzie Bartek w kadrze nigdy nie zagrał meczu na poziomie chociażby jak w tym sezonie w lidze, gdzie z kędzierzyńską parą, tworzy top3 przyjmujących tego sezonu.
Kłamca.
gregory1228
Posty: 162
Rejestracja: 27 maja 2012, o 16:31
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: gregory1228 »

Domyślam się jak musi się czuć teraz Karol Butryn... Miał delikatnie słabszy początek w Rzeszowie ale teraz jest gwiazda tej ligi i co mu z tego skoro musi iść do Olsztyna... Być topowym atakującym w lidze i nie widzieć swojego nazwiska nawet w szerokiej kadrze to kolejny cios w policzek... . Niech mi ktos przedstawi jakieś przesłanki czemu jego nie ma a jest Dawid Konarski... Doświadczenie? atmosfera?
Diomedea
Posty: 4444
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Juz bylo.
Wybor z 3 zawodnikow, ktorzy sporo w kadrze pograli, ich slabe i mocne strony sa znane. Pokazali sie tez na poziomie miedzynarodowym, pograli przeciwko najsilniejszym siatkarzom, nawet jesli z roznym skutkiem. Dla trenera beda latwiejsi w ocenie i bedzie ona pewniejsza.

Kontra debiutant, po dobrych sezonach, ale z klubow, ktore w pucharach nie graly.
Tutaj nie ma roku czy dwoch, na wybor i dopracowanie detali. Sa ze 2 miesiace.
Jakby Butryn gral przciwko Lealom, Juantorenom i Michailovom tego swiata, na poziomie na jakim gra Semeniuk, to by w kadrze byl.
Jak sie idzie do zespolu, ktory w pucharach nie zagra, i nie mialo sie na koncie gry na takim poziomie, to trzeba sie liczyc z troche slabszym oddzwiekiem nawet przy dobrej postawie. Przy okazji okazalo sie, ze nie potrafia w tymze zespole uszanowac dobrej gry, tylko polecieli na nazwiska. Jesli nie docenil go pracodawca, po ciagnieciu ekipy za uszy, to dlaczego miec pretensje do Vitala.

Odoszac sie do koncepcji ze talent sie obroni. Talent Butryna sie obronil, ale w takim momencie, ze szans na wiecej nie dostanie.
Gdyby Karol byl po 2 wybitnych sezonach w roku poolimpijskim, gdy tworzona jest nowa kadra, a jeszcze lepiej mial te 24-25 lat to szanse na reprezentacje by byly duze.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: TommyLeeJones »

Niestety byłem pewien, że Konarski i Szalpuk będą w kadrze, bez względu na wszystko :D .

Wszelkie argumenty Vitala, Moniki brzmią bardzo fajne, gdyby nie fakt jak opłakana jest (i to od miesięcy, wręcz lat) forma Szalpuka i Konarskiego. Wolałbym mieć na ławce naładowanego jak armata Butryna, niż spalonego niczym kapiszon Konarskiego. Tak samo Szymura > Szalpuk. Obok IO jest LN i ME, czyli grania jest sporo. Mam nadzieję, że żadne koleje losu nie zmuszą Heynena do sięgania po Dawida i Artura. Na przyjęciu wytworzyła się niebotyczna głębia, przez którą Szalpuk (ani Szymura) nie mają jak się przebić. Leon, Bednorz, Kubiak, Semeniuk, Sliwka, Kwolek, Fornal - oj to musiały by być cuda, żeby konieczny stał się ktoś jeszcze, także w sumie do tej paczki mógłbym zostać powołany i ja :D . Natomiast na ataku za Kurkiem jest nieco gorzej. Dobrze, że Kaczmarek poprawił formę, nie ma tej czystej mocy ataku ale dokłada regularny serwis (i to wzmocniony, teraz mocniej wskakuje w boisko), dużą dozę techniki, obronę i może stanąć na czwartego w przyjęciu. Dobrze poprowadzony fizycznie, po bardzo dobrym sezonie powinien być solidnym nr 2.
Za to Maciek... No on też nie ma młota w łapie, tak jak wymienionych przeze mnie zalet Łukasza. Nigdy nie umiałem się do Muzaja w pełni przekonać, może to przez jego dynamikę, ruchy, mam wrażenie, że zawsze mają sznyt chimerycznych. Nie uważam, by Butryn odstawał sportowo, Karol dokłada potężny serwis, ma bardzo ciężką rękę, cóż brak mu jedynie ogrania w kadrze ale jako młotek numer 3 dla mnie dałby radę. Bo Konarski to nie wiem co robi sportowo w kadrze.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Blanco »

lukecik pisze:https://sport.tvp.pl/52868174/reprezent ... ze-narodow

Vital wyjaśnia m.in. brak Lipińskiego i Butryna. W ten sam sposób pewnie argumenotwałby Szalpuka i Konarskiego.
Przecież od początku było pewne, że Konarski pojedzie. Zresztą: czy Konar, czy Muzaj, czy ktoś inny jeszcze, to i tak żadna różnica. A Karol jest za świeży.

Co do Szalpuka: co to za różnica, który z przyjmujących jest powołany jako szósty?
Memo
Posty: 359
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:55
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Memo »

Blanco dla Ciebie żadna, dla zawodników spora.
Również wiedziałem że powołani zostaną konar i Artur, 2 miesiące na zbudowanie formy jest, pamiętajmy co Antiga zrobił przez ten czas z Mika. Jak dla mnie zostało już to wszystko tu napisane, Belg chce zobaczyć czy rzeczywiście nie da się odbudować tych graczy, jak zobaczy różnice na treningach wtedy ich odpali. Osobiście bardzo życzeniowo gdyż się znamy z Kamilem liczę na jego wyjazd na IO. Mam Nadzieję że dostanie sporo szans w LN
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Blanco »

Trzeba sobie jedno uświadomić: w kadrze nie grają najlepsi. Grają Ci, którzy pasują trenerowi. A że Heynen manifestuje to jeszcze bardziej niż Anastasi, to już inna kwestia.
ciorny17
Posty: 8555
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: ciorny17 »

Taka mała anegdota odnośnie argumentów "co wam ten szósty przyjmujący szkodzi". Swego czasu w naszej kadrze, gdy panowało swego rodzaju bezkrólewie, jeden z podstawowych zawodników, wspierany przez kilku innych mial pretensje do trenera, że ten niewłaściwe wybrał jednego z ostatnich w rotacji na dany turniej, ponieważ w treningu on mocno w ich ocenie odstawał, więc nie wywierał odpowiedniej presji na rywalizację.
Kłamca.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Blanco »

Kruszymy kopie o Konara, a przecież jak Kurek złapie kontuzję, to i tak trzeba będzie przestawiać Leona.

Napisałeś o okresie bezkrólewia (onegdaj, nie że teraz): no, ja sobie nie potrafię przypomnieć reprezentacji, która miałaby w ostatnich 20 latach taki wybór na przyjęciu, jaki my mamy teraz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7946
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Blanco pisze:no, ja sobie nie potrafię przypomnieć reprezentacji, która miałaby w ostatnich 20 latach taki wybór na przyjęciu, jaki my mamy teraz.
Brazylia w Atenach miała Gibę, Dante, Nalberta i Gavio, a do kadry nie łapał się młody Murilo, nie do pobicia jednak. W 2003 roku Brazylia wygrała Ligę Światową i Puchar Świata z Nalbertem i Gavio, a rok później wygrała Ligę Światową i Igrzyska z Dante i Gibą na przyjęciu w szóstce. Ale końcowy wynik może być podobny, bo potencjałem mniej więcej tak górujemy nad reszą, jak Brazylia wówczas.

W ogóle, tamta Brazylia to IMHO przykład na to, że możemy dostać coś nowego od Heynena, a już na pewno tego nie wykluczać.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Blanco »

WysokiPortorykanczyk pisze:Brazylia w Atenach miała Gibę, Dante, Nalberta i Gavio, a do kadry nie łapał się młody Murilo, nie do pobicia jednak.
Dzięki. Jeszcze a propos Brazylii (chyba), anegdot i wyborów trenerów. Przed mundialem w 2006 roku (w piłkę kopaną) Rzeczpospolita wypuściła prześliczną serię o wszystkich poprzednich mistrzostwach świata. W jednym z egzemplarzy była historia chyba o reprezentacji Brazylii, gdzie wybory selekcjonera były tak mocno kontestowane, że prezes związku się wkurzył i na trenera wybrał tego dziennikarza, który najmocniej krytykował. Szybko się ta kariera trenerska żurnalisty skończyła :)
SevenUP
Posty: 982
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: SevenUP »

Jeżeli Bednorz pojedzie kosztem Semeniuka to będzie to żart. Bednorz pod presją niestety pęka bardzo szybciutko.
dedede
Posty: 521
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: dedede »

SevenUP pisze:Jeżeli Bednorz pojedzie kosztem Semeniuka to będzie to żart. Bednorz pod presją niestety pęka bardzo szybciutko.
Najprawdopodobniej nie pojedzie ani jeden ani drugi..
Diomedea
Posty: 4444
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Moze.
W tej chwili najlepszymi wyborami na watpliwych pozycjach wydaja sie 3 skrzydkowi Zaksy. Kaczmarek/Muzaj w dzisiejszych wystepach nawet sie nie da porownac. Semeniuk niby swiezy na tym poziomie, ale cisnienie wytrzymuje najlepiej, powiedzialabym ze lepiej niz Olek, ktory tez dojrzal.
Dodatkowo jest fajnie zrownowazony i chyba gra wybitniejszy sezon od Kwolka. Jest zdecydownie lepszy w bloku, obecnie regularniejszy w zagrywce. Moze ciut slabszy w odbiorze ale to tez do dyskusji.

Wprawdzie Vital prowadzeniem Perugii nie podwyzszyl mojego zaufania, ale ja Atana nie ogladalam po powrocie, wiec nie wiem czy zaslugiwal na posadzenie na lawie.
Mimo tego wierze, ze da sporo szans Kamilowi.
Bednorz moze srednio wyjsc na obecnym sezonie w Zenicie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Aranger »

LN to 5 przyjmujących przy tej bańce i chyba na ten moment w ogóle ciężko sobie wyobrazić, by był to ktoś inny niż Leon, Kubiak, Semeniuk, Śliwka i Kwolek.
Iwo
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2021, o 21:12
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Iwo »

Z całym szacunkiem Szalpuk cały rok nie gra, Konarski słabe wyniki, Komenda słabe wyniki , Drzyzga słabo . Haynen gdzie siatkarze , którzy grają bardzo bobrze w plus lidze mają bardzo dobre wyniki - prowadzą w klasyfikacjach Bołądź Butryn, Bucki
efekty można było oglądać ( mecze) widać punktują. Niech się chłopaki ograją na większych imprezach nie tylko wejdą zmrożeni na zmianę z kwadratu . Kubiak, Kurek, Leon, Muzaj wyeksploatowani w zagranicznych klubach. Heynen chyba nie ogląda meczy nie wie co się dzieje w plus lidze Polskiej. Nie popieram jego wyborów . Kariera Heynena trenera reprezentacji Polskiej obiecująca , ale krótka jak we Włoszech .
Nuriel
Posty: 843
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Nuriel »

Patrząc na to, co się działo pod koniec w Perugii zaczynam się bardzo bać o tę kadrę.
Z początku Vital wydawał się świetnym trenerem, trochę szalonym i nienormalnym, ale w taki pozytywny sposób.
Ale z każdym rokiem zaczyna to wyglądać gorzej. Pierwszym sygnałem było już to, że pominął w składzie na kwalifikacje i ME Bednorza, który był wtedy jedynym z najlepszych zawodników reprezentacji. O ile w ogóle nie najlepszym.
Potem te nieszczęsne powołania dla Szalpuka czy Konara, które nie są kontrowersje. Są po prostu skandaliczne i jest to jawna kpina z lepszych zawodników.

A teraz znowu kolejne zdarzenia, które pokazują, jak bardzo betonowy i uprzedzony do niektórych zawodników jest Vital. Okazało się, że Atanasijewić jednak potrafi jeszcze grać. I to całkiem nieźle, zdecydowanie lepiej niż para na którą uparcie stawiał Belg. No ale po co mu dać szansę, skoro można się topić z takim Muzajem, który (z całym szacunkiem do niego) nie grał nic.

Po tym co obserwuje boję się, że na Igrzyska niestety nie pojadą najlepsi zawodnicy, tylko jego ulubieńcy.
Kompletnie nie kupuje też tego ciągłego gadania o doświadczeniu. Przecież Ci wszyscy zawodnicy, którzy są rozważni w kontekście reprezentacji to już dorosłe chłopy. Najmłodszy Huber jest z rocznika 98. Bez żartów, to nie są nastolatkowie, którzy faktycznie by mogli nie ogarnąć tematu.

Owszem, dobrze gdy w drużynie jest kilku zawodników w okolicach 30, którzy już trochę wygrali, trochę przegrali, ale nie przesadzajmy. Nie można zabierać zdecydowanie gorszych zawodników tylko dlatego, że są doświadczeni, bo przy takim myśleniu zanim taki Semeniuk czy Fornal już będą "gotowi" to im stuknie 30 i zakończą kariery.
Jeśli Semeniuk zagra w lidze narodów tak, jak nas przyzwyczaił w lidze i nie pojedzie na Igrzyska, to stracę jakikolwiek szacunek do Vitala. Nawet jeśli zdobędziemy złoty medal, a przecież możemy go zdobyć każda parą spośród powołanych.
Zresztą podobnie w przypadku zabrania konara. Ewentualnie obroni się tu Łomacz, bo rozegranie to specyficzna pozycja, chociaż uważam, że jeden "doświadczony" rozgrywający wystarczy i powinien jechać Janusz, bo ktoś doświadczony na następne Igrzyska by się przydał. A Drzyzga już teraz ledwo biega, wątpię w jego ewentualną gra za trzy lata.

Z Doświadczonych zawodników jest świetnie dysponowany Pit, jest Kurek, Kubiak, Zator, Drzyzga. Naprawdę więcej nie potrzeba. Rozważanie doświadczenia w kontekście innych zawodników jest moim zdaniem bardzo nierozsądne.
Mamy tylu jeszcze młodych zawodników, że trzeba ich ogrywać nie tylko na lidze narodów, a wszędzie gdzie się da. I trzeba to robić już teraz, bo to nie są nastolatkowie, tylko dwudziesto- kilo latkowie.
Diomedea
Posty: 4444
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Diomedea »

Iwo pisze:Z całym szacunkiem Szalpuk cały rok nie gra, Konarski słabe wyniki, Komenda słabe wyniki , Drzyzga słabo . Haynen gdzie siatkarze , którzy grają bardzo bobrze w plus lidze mają bardzo dobre wyniki - prowadzą w klasyfikacjach Bołądź Butryn, Bucki
efekty można było oglądać ( mecze) widać punktują. Niech się chłopaki ograją na większych imprezach nie tylko wejdą zmrożeni na zmianę z kwadratu . Kubiak, Kurek, Leon, Muzaj wyeksploatowani w zagranicznych klubach. Heynen chyba nie ogląda meczy nie wie co się dzieje w plus lidze Polskiej. Nie popieram jego wyborów . Kariera Heynena trenera reprezentacji Polskiej obiecująca , ale krótka jak we Włoszech .

Nie popierasz? Vital pewnie nie bedzie spac po nocach z tego powodu.
Podobnie jak wyeksploatowani Kurek i Kubiak, od jakiegos czasu na wakacjach.
Juz przed MS byli tacy, co chciali opierac druzyna nie tylko na Kwolku ale nawet na Huberze, Ziobrowskim itp.Juz w 2017 bylo takie gadanie, jeszcze przed wyborem selekcjonera. :o Kwolek zreszta raz zagral za Kubiaka-srednio wyszlo. Fornal byl chyba jeszcze w Radomiu.

Bucki slabo wypada jako podstawowy i ma problemy z kolanami, przez co bedzie wiecznym rezerwowym. Moglby wchodzic zadaniowo na zagrywka, jest w tym znakomity. Widac Vital woli blok, albo wzglednie kompletnego zawodnika. Zreszta zobaczymy kogo wybierze.
Butryn nigdy nie zagral na poziomie pucharow, w PO zagral slabo, najmlodszy nie jest, niewysoki.
Boladz byl powolany poprzednim razem, slabo wyszly mu mecze, a za jego powolanie Vital byl krytykowany. Moze widzi u zawodnika roznice pomiedzy gra w klubie (sporo gral w klubie u Vitala) a tymi wejsciami?

Watpie czy Komenda pojedzie na IO, podobnie Szalpuk. Beda jeszcze ME do grania, ale tam Vital moze dowolac zawodnikow.
Na razie na zgrupowaniu i tak bedzie ich sporo, jesli w bance mozliwa jedna podmianka, to pewnie ta grupa nie zostanie okrojona. Zeby efektywnie cwiczyc tez trzeba narzucic jakies limity.
Pytanie jak rozegra to Vital. Czy zostawi pewniakow na podmiane, zeby byli swiezsi, czy da im gac od poczatku, a wymieni tych aspirujacych? Mieszanka obu koncepcji tez mozliwa.

Co do Perugii-niepokojace. Powiedzmy raczej sam styl i forma Leona, choc obejrzalam zaledwie kilka spotkan.
Ale czy akurat my powinnismy sie skarzyc, ze Vital chcial sobie sprawdzic Muzaja, po sredniawym sezonie?
Atana sprawdzi Skra.
Szary Wilk
Posty: 8011
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Szary Wilk »

W przyszły czwartek gramy z Belgią. Dużo zależy od tych sparingów. Potem mamy już 18 siatkarzy do Rimini. Ja to bym typował tak:

Drzyzga,Łomacz,Komenda*
Nowakowski,Bieniek,Kochanowski,Kłos
Kubiak,Leon,Bednorz,Śliwka,Kwolek,Fornal
Kurek,Kaczmarek,Konarski*
Zatorski,Wojtaszek

Komenda grał w 2019 sporo, Janusz nie. W dodatku Semeniuk to debiutant, więc wąpię, że jest w grze o wyjazd na igrzyska. Muzaj może odpaść, bo miał słaby sezon, a Kaczmarek bardzo dobry. Konarski tradycyjnie jako strażak i w tej dyspozycji to Łukasz może być przymierzany do kadry.
Nuriel
Posty: 843
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2021

Post autor: Nuriel »

Szary Wilk pisze:W przyszły czwartek gramy z Belgią. Dużo zależy od tych sparingów. Potem mamy już 18 siatkarzy do Rimini. Ja to bym typował tak:

Drzyzga,Łomacz,Komenda*
Nowakowski,Bieniek,Kochanowski,Kłos
Kubiak,Leon,Bednorz,Śliwka,Kwolek,Fornal
Kurek,Kaczmarek,Konarski*
Zatorski,Wojtaszek

Komenda grał w 2019 sporo, Janusz nie. W dodatku Semeniuk to debiutant, więc wąpię, że jest w grze o wyjazd na igrzyska. Muzaj może odpaść, bo miał słaby sezon, a Kaczmarek bardzo dobry. Konarski tradycyjnie jako strażak i w tej dyspozycji to Łukasz może być przymierzany do kadry.
Ten Komenda i Konarski to nieporozumienie.
Ja rozumiem, że dla niektórych trenerów ogranie może być ważne, ale bez przesady, nie można zabierać dwa razy słabszych na ten moment zawodników tylko dlatego, że kiedyś trochę pograli w kadrze.

Tak samo z Semeniukiem. O ile jestem w stanie zrozumieć, że na Igrzyska może nie pojechać, bo to za wcześnie, o tyle brak miejsca na Ligę narodów, po sezonie w którym praktycznie wszyscy mu przyznają MVP ligi, to by był skandal.

Ja bym wymienił Komendę za Janusza, Konara za Muzaja (tu powinien być Butryn na trzeciego, ale wiadomo 'NIE MA OGRANIA, po co go powoływać) i Fornala ( mimo dobrej gry Tomka) na Semeniuka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”