Reprezentacja kobiet 2022

Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Streeter »

A obejrzałeś filmik co kolega wrzucił? Monika mówi, że się z nią kontaktowali po urazach dziewczyn, ale miała już prywatne plany więc nie dołączyła na VNL.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: gacek8 »

Oglądałem. I nie przyjmuje tego. Na VNL nie.mogla dołączyć bo nie była w szerokim skladzie. A wakacje to może swoją drogą
Filmik jest z kiedy? Z wczoraj. Mowie PR dziala. Jakby tak było jak mówisz to byś o tym wszystkim wiedział w maju. A teraz to wg mnie jest jak pisałem. I wolno mi miec taka opinie. Wg Ciebie może być inaczej.
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Streeter »

Oczywiście że wolno Ci mieć inną opinię, ale dla mnie wizja tego jak to PZPS dla usprawiedliwienia swojej głupoty wysłał Monikę na wakacje do USA i potem zmusił ją do mówienia tego przed kamerami, to jest gdzieś między płaską ziemią, a tym że wśród nas żyją Reptilianie :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: gacek8 »

To nie głupota PZPS tylko działanie naszego sztabu. VNL gramy bez atakującej. Wszyscy zachwyceni, ja jestem wyjaśniany. A teraz nagle oświeciło kogoś że jednak tak się nie da. Na siłę szukają zawodniczki. I teorii do faktu. I znaleźli.
A wszystko co Monika mowi byc moze jest prawda. Tylko dziwnie że w maju tego nikt nie mówił. W kwietniu nie było wakacji a Moniki w szerokim składzie nie bylo jakoś.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: SevenUP »

Streeter pisze: 28 lip 2022, o 13:23 Oczywiście że wolno Ci mieć inną opinię, ale dla mnie wizja tego jak to PZPS dla usprawiedliwienia swojej głupoty wysłał Monikę na wakacje do USA i potem zmusił ją do mówienia tego przed kamerami, to jest gdzieś między płaską ziemią, a tym że wśród nas żyją Reptilianie :D

Streeter
Szkoda czasu mu odpisywać.

Ja wciąż nie zgodzę się że Ola Gryka nie dała rady, super grała w ataku, a w bloku cóż było gorzej, ale wciąż wyglądała lepiej niż Alagierska, Witkowska i Stencel.
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: gacek8 »

SevenUP pisze: 28 lip 2022, o 17:14 Szkoda czasu mu odpisywać.
Bo odpisywać trzeba potrafić.

Poczekam po MS, już niedlugo - jaki bedzie lament - jak teraz ze środkowymi. Tyle pozostanie jak Wielki Mag zwinie majdan i tyle zobaczymy IO...
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Nuriel »

Widzę kolega od atakujących jak zwykle w formie.
Nie było żadnej atakującej i było źle, to teraz są dwie.
Przecież powinieneś się cieszyć, czyż nie tego oczekiwałeś?
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: SevenUP »

gacek8 pisze: 28 lip 2022, o 19:17
SevenUP pisze: 28 lip 2022, o 17:14 Szkoda czasu mu odpisywać.
Bo odpisywać trzeba potrafić.
No opisywać szczególnie nalot Reptilian na Ziemie to trzeba potrafić :D a teoria o tym że PZPS zmusił Gałkowską do powiedzenia, że pojechała na wakacje to powinna zostać oprawiona w ramkę :] :] to niby jest merytoryczny argument???
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: efratello »

gacek8 pisze: 28 lip 2022, o 13:06 Filmik jest z kiedy? Z wczoraj. Mowie PR dziala. Jakby tak było jak mówisz to byś o tym wszystkim wiedział w maju. A teraz to wg mnie jest jak pisałem.
Przecież filmik jest nowy, bo dotyczy powołania, które dostała teraz xd Dlaczego Polsat miałby robić w maju materiał akurat o tej siatkarce w kontekście zgrupowania reprezentacji, do której nie została powołana? xdd Może jeszcze ją ścigać po świecie z kamerą? xddd Sprawa pozostawała między trenerem i zawodniczką i nie widzę powodu, dla którego mieliby oni wtedy nagłaśniać sprawę braku powołania i jego przyczyn w mediach. O Smarzek i Stysiak się coś tam mówiło, bo były od kilku lat podstawowymi zawodniczkami kadry i wszyscy, nawet doraźni, średnio zorientowani kibice znali właśnie te nazwiska i nimi właśnie się interesowali.
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: gacek8 »

SevenUP pisze: 29 lip 2022, o 00:23
gacek8 pisze: 28 lip 2022, o 19:17
SevenUP pisze: 28 lip 2022, o 17:14 Szkoda czasu mu odpisywać.
Bo odpisywać trzeba potrafić.
No opisywać szczególnie nalot Reptilian na Ziemie to trzeba potrafić :D a teoria o tym że PZPS zmusił Gałkowską do powiedzenia, że pojechała na wakacje to powinna zostać oprawiona w ramkę :] :] to niby jest merytoryczny argument???
Czy ja napisałem że ktoś kogoś zmusił?

Napisałem że to jest dorabianie teorii do rzeczywistości i tyle. Jak ktoś w to wierzy to ok. W różne gusła ludzie wierzą.
Ja tego nie kupuje i tyle. Jakoś do teraz nie było tematu Gałkowskiej w ani jednym momencie. Jakby faktycznie ja obserwował to by powiedział o tym w maju że ma ja na oku ale z różnych powodów nie powołuje. Takie to trudne?
Jakoś Malwine wpisał do szerokiego składu gdzie wiadome było że nie zagra już w kadrze poki co

EDIT - ciekawe kto odpanie z 15 i jaki bedzie wtedy powód oficjalny. Bo coś czuję następna duża niespodziankę

A tak na marginesie to chyba gra w kadrze jest ważniejsza niż wakacje w USA
AlbinSiwy
Posty: 136
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: AlbinSiwy »

gacek8 pisze: 29 lip 2022, o 09:26 [...
A tak na marginesie to chyba gra w kadrze jest ważniejsza niż wakacje w USA
Starszy gościu jesteś (jak sam nadmieniłeś), a piszesz jak dziecko.

"Ważniejsza" - co to znaczy?
Ważniejsza, bo daje szansę na lepszy kontrakt?
Ważniejsza, bo daje splendor, bycia Reprezentantem Polski?
Ważniejsza, bo generuje wyrzeczenia, ból, urazy, często zero korzyści i jeszcze potem gromada zgryźliwych "fachowców od siatki" wywnętrzania się nad sportowcem różnych forach?

A przy tym wszystkim - może i ważniejsza, ale późniejsza - bo ponoć gadka o grze w kadrze była JUŻ po tym, gdy te wakacje zostały zaplanowane ZAPŁACONE i wkraczały w fazę realizacji.
Nie znamy wszystkich okoliczności, to może mniej oceniajmy.

Pozdrawiam,
AS
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: gacek8 »

Ważniejsza znaczy ważniejsza. Dla mnie jest to jednoznaczne. Gra z orzełkiem na piersi dla Polski powinna być najwazniejsza.
Ale każdy ma swoje priorytety i to jego sprawa

EDIT wywiad Moniki to jedno. Ja to rozumiem. Jak napisałeś wyzej. Ale nie powiesz mi że Lavarini ja obserwował i nie wpisał do kadry gdzie Malwine wpisał. Tego nie rozumiem za Chiny Pana
Bodyathle
Posty: 18
Rejestracja: 24 maja 2022, o 19:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Bodyathle »

Fedusio dołącza do kadry za Łukasik... Ona jest mierna i oprócz sparingu z Koreą nigdy nie zagrała dobrego meczu w kadrze. Wolałbym Piasecką
AlbinSiwy
Posty: 136
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: AlbinSiwy »

Bodyathle pisze: 16 sie 2022, o 18:23 Fedusio dołącza do kadry za Łukasik... Ona jest mierna i oprócz sparingu z Koreą nigdy nie zagrała dobrego meczu w kadrze. Wolałbym Piasecką
Co do przyjmujących, to wydaje mi się, że po VLN trener raczej widzi to tak:
Czyrniańska i Różański - jako ofensywne
Szlagowska i Górecka - jako defensywne
Jak zabierze standardowy pakiet, tj. po dwie rozgrywające, atakujące, i libero, oraz cztery środkowe, to Fedusio raczej się nie załapie.
Gdyby Łukasik była zdrowa, to ciekawiej by było w zakresie ostatecznej selekcji przyjmujących.
No chyba, że Gałkowska powołana została dla odreagowania sytuacji, gdy nie było żadnej atakującej :)

Pozdrawiam,
AS

Bodyathle
Posty: 18
Rejestracja: 24 maja 2022, o 19:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Bodyathle »

Co jest z Czyrniańską?
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 606
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: rzr »

Bodyathle pisze: 2 wrz 2022, o 20:58 Co jest z Czyrniańską?
Wg. Przeglądu Sportowego ma problemy z mięśniami brzucha, mają czekać do ostatniego momentu z ewentualnym zgłoszeniem jej do składu na MŚ.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Streeter »

Wczoraj nie patrzyłem, a dziś nie mówili: podpowie ktoś czemu przebraliśmy Zuzę za libero?

Edit: już wiem, jakieś problemy Zuzy ponoć.

Całkiem fajnie wyglądamy z tą Bułgarią, w porównaniu do reprezentacji z VNL. Jednak powrót Stysiak zrobił robotę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: SevenUP »

Powrót Stysiak to jedno, ale drugie to powrót Różański na swoją pozycję. Jednak Olivia na ataku generowała zbyt dużą ilość błędów. Trochę ciężko grać z czołowymi reprezentacjami robiąc 10 błędów własnych na set, gdzie pewnie z 3-4 były Różański. Dla porównania dziś Olivia 3 błędy na mecz. To duża zmiana. Plus jakoś Szlagowska nagle się uaktywniła i zagrała 2 naprawdę solidne mecze z Bułgarią.
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: Streeter »

To fakt, jednym wzmocnieniem jest brak Różański na ataku, a drugim jest jej obecność na przyjęciu. Zresztą podejrzewałem że tak to będzie finalnie wyglądać, nie rozumiem tylko za bardzo czemu nie ogrywalismy Olivii w VNL na przyjęciu, ale jak widziałem po dzisiejszym meczu raczej powrót na przyjęcie nie przysporzył jej żadnych problemów, więc nieważne. Wydaje mi się, że lepiej wygląda też zgranie Asi z koleżankami, niż było to w VNL.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: gacek8 »

Cieszy napewno wynik obu spotkan, duzo lepsza gra zawodniczek (kazda gra na swojej pozycji, moze poza Ola Szczyglowska na zagrywce). Pewnie sztab ma jakies swoje wnioski po tych meczach. Jednak nie przykuwałbym uwagi do tych spotkan bo one sa tak miarodajne jak mecze mezczyzn z kolegami Bulgarek czy Meksykiem. Zobaczymy po tunieju we Wloszech, choc wg mnie to tez tylko turniej towarzyski i nie bralbym tego turnieju na powaznie - choc napewno wieksza watosc szkoleniowa niz Bulgaria. Ale napewno pokaze nam gdzie jestesmy na tle troche jednak lepszych druzyn.

Mam tylko nadzieje, ze w koncu Mag z Italii i grono niektorych forumowiczow zrozumial gdzie ma grac Olivia. Smiem twierdzic ze gdybysmy grali z Olivia na przyjeciu w VNL (z jakakolwiek atakujaca) to gorszego wyniku bysmy nie osiagneli. Pisza koledzy o bledach - pisalem o tym w maju jak grasz na swojej pozycji to masz to wyczucie, to cos. A takie przerzucanie po pozycjach tylko szkodzi i zawodniczce i zespolowi.
Bo to tak jakby Milika postawic na srodku obrony albo na bramce z powodu braku zawodnikow. Rezulat nie trudno przewidziec.
Jakos nagle za Magde Stysiak wchodzi Galkowska i swiat sie nie zawala. Da sie?

Ale to mam nadzieje temat zamkniety. Wg mnie wazny jest inny temat.
Tak dla ciekawosci przypomne fragment mojego postu z 28 maja:
gacek8 pisze: 28 maja 2022, o 18:32 Jeżeli już podajemy nazwiska to - obym sie mylił, i od razu odpukuje w niemalowane - co w przypadku jakiejś nie daj Boże kontuzji przyjmujących?
Załóżmy, że: Smarzek nie ma (bardzo prawdopodobne), Stysiak nie wyleczona z kontuzji, np. 2 przyjmujące - z brzegu Czyrniańska i Łukasik nie mogą grać i co wtedy?
Lukasik i Czyrnianska zajechane przez grono fachowcow - zeby nie bylo, po kolei Nawrocki, Mierzwinski, Lavarini i ich sztaby. I jak pisalem w maju - nie ma ich. Nie trudno bylo to przewidziec kto moze wyleciec z grona przyjmujacych. Ale nasi trenerzy od przygotowania fizycznego to przeciez fachowcy najwyzszej proby... Efekty widoczne. Mam nadzieje tylko ze co do Magdy sie mylilem i bedzie zdrowa i wytrzyma do najwazniejszych meczow MS.
Ale generalnie cos jest nie tak, ze mlode, zdrowe zawodniczki nie wytrzymuja fizycznie pelnego sezonu klub + kadra. Co jest nie tak z doborem/warszatatem trenerow od przygotowania.
SerCos
Posty: 3018
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: SerCos »

Nie ma odpowiedniego tematu, a dla jednego wpisu nie opłaca się zakładać.

Polki zdobyły brązowy medal Mistrzostw Europy poniżej 19 lat po zwycięstwie 3-1 nad reprezentacją Niderlandów. Liderką naszej reprezentacji była Olga Musiał, która zdobyła 22 punkty przy 55% skuteczności w ataku.
gacek8
Posty: 132
Rejestracja: 11 mar 2016, o 09:10
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: gacek8 »

Ktos chyba jest nie do konca normalny organizujac turniej tuz przed MS na "betonie"...
Jak wszyscy dotrwaja w zdrowiu do MS to bedzie cud...
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: granvorka »

Nie bardzo jest gdzie to wrzucać w tematach ligowych, więc do odnotowania: fajny mecz Olivii Różański przeciwko Novarze (15 pkt., 4 błędy, MVP), tj. pokazała się Lavariniemu z dobrej strony i to na jego oczach. Oby tak dalej, nie śledzę zbyt pilnie jej postępów, ale to jak na razie jeden z niewielu bardzo dobrych meczów Olivii we Włoszech.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja kobiet 2022

Post autor: efratello »

granvorka pisze: 18 lut 2023, o 22:27 Nie bardzo jest gdzie to wrzucać w tematach ligowych, więc do odnotowania: fajny mecz Olivii Różański przeciwko Novarze (15 pkt., 4 błędy, MVP), tj. pokazała się Lavariniemu z dobrej strony i to na jego oczach. Oby tak dalej, nie śledzę zbyt pilnie jej postępów, ale to jak na razie jeden z niewielu bardzo dobrych meczów Olivii we Włoszech.
Pewnie w ligach zagranicznych można. To ja dodam, że Martyna Grajber też została w ten weekend MVP, 21 punktów, 2 asy, 1 blok, grając na wysokiej skuteczności w ataku (co dla niej mało charakterystyczne) w wygranym 3:1 meczu Pinerolo przeciwko Perugii Gałkowskiej (która wyszła w wyjściowym składzie i zdobyła wprawdzie 14 punktów, ale miała też aż 7 błędów).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”