Reprezentacja mężczyzn 2022

WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pawel9221 pisze: 26 sie 2022, o 12:37Bez przesady, odkad interesuje sie siatkowka czyli gdzies 2006 Francja nigdy nie wypadla po za 8, miala pare slabszych lat, mniej wiecej chyba 2016-2019. Jednak dalej to byl top z graczami swiatowego formatu. A jak obejmowal zdaje sie w 2015 to juz wtedy byli u sczytu formy Ngapeth, Grebennnikov, Tillie, Le Roux, wchodzil Toniutti do kadry, byl jeszcze Rouzier
Jak Tillie obejmował Francję w 2013 roku, to była w drugiej dywizji Ligi Światowej i ok. 20 miejsca w rankingu.

(tzn. rok później była, bo zmieniono strukturę rozgrywek i w pierwszej dywizji były ekipy z top8 rankingu, a Francja dalej się nie łapała)
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 sie 2022, o 12:42
Pawel9221 pisze: 26 sie 2022, o 12:37Bez przesady, odkad interesuje sie siatkowka czyli gdzies 2006 Francja nigdy nie wypadla po za 8, miala pare slabszych lat, mniej wiecej chyba 2016-2019. Jednak dalej to byl top z graczami swiatowego formatu. A jak obejmowal zdaje sie w 2015 to juz wtedy byli u sczytu formy Ngapeth, Grebennnikov, Tillie, Le Roux, wchodzil Toniutti do kadry, byl jeszcze Rouzier
Jak Tillie obejmował Francję w 2013 roku, to była w drugiej dywizji Ligi Światowej i ok. 20 miejsca w rankingu.

(tzn. rok później była, bo zmieniono strukturę rozgrywek i w pierwszej dywizji były ekipy z top8 rankingu, a Francja dalej się nie łapała)
Te rankingi są nic nie warte. Pamiętam, że Francja zawsze była mocniejsza, niż wskazywał na to ranking. Obecnie w rankingu FIVB Tunezja jest przed Turcją,Bułgarią,Ukrainą,Belgią. Zdaje sobie sprawę, że te punkty przydziela się za coś, a Tunezja punktuje w rozgrywkach afrykańskich, ale jak widać to jeszcze o niczym nie świadczy. Ta 20 pozycja to był po prostu jakiś dołek.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze: 26 sie 2022, o 12:56Te rankingi są nic nie warte. Pamiętam, że Francja zawsze była mocniejsza, niż wskazywał na to ranking. Obecnie w rankingu FIVB Tunezja jest przed Turcją,Bułgarią,Ukrainą,Belgią. Zdaje sobie sprawę, że te punkty przydziela się za coś, a Tunezja punktuje w rozgrywkach afrykańskich, ale jak widać to jeszcze o niczym nie świadczy. Ta 20 pozycja to był po prostu jakiś dołek.
Niestety - lub nie - są warte, bo Francja w 2012 roku nie załapała się na europejski turniej kontynentalny, w kwalifikacjach do Igrzysk trafiła na Bułgarię (czyli wówczas ścisłą czołówkę), a potem musiała się przebijać przez drugą dywizję do ścisłej czołówki Ligi Światowej.

Czy to była zasługa Tilliego - pewnie nie - ale mógł pracować pomimo wtop tak długo właśnie dlatego, że z Francji zrobił ekipę ze ścisłej czołówki. Ciężko np. zwolnić trenera po odpadnięciu w grupie na Igrzyskach gdy ani razu nie wyszedłeś na Igrzyskach z grupy w swojej historii.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Warte są pod kątem rozstawienia jak mówisz, ale nie są warte jeżeli chcemy na tej podstawie ocenić poziom drużyny. Dość powiedzieć, że za Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Afryki jest tyle samo punktów do rankingu, gdzie Mistrzostwo Afryki na lajcie zdobyłoby z 10 europejskich reprezentacji, jak nie więcej, a Mistrz Afryki w Mistrzostwach Europy mógłby nie wyjść z grupy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

No spoko, tylko nikt nie porównuje afrykańskich i europejskich drużyn na bazie rankingu.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 sie 2022, o 13:55 No spoko, tylko nikt nie porównuje afrykańskich i europejskich drużyn na bazie rankingu.
No dlatego że Francja była 20 nie znaczy że była wówczas spadła bardzo poziomem, bo na ME2011 byli 7 a w 2013 na 5, to jakieś Algierie i inne Peru ich powyprzedzały ;)

Ale Francja ma takie podejście chyba, bo przecież Blain też tam pracował 11 lat. Ile pracowałby Rezende nie wiemy, bo sam zrezygnował, zobaczymy jak będzie z Gianim.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 26 sie 2022, o 14:04No dlatego że Francja była 20 nie znaczy że była wówczas spadła bardzo poziomem, bo na ME2011 byli 7 a w 2013 na 5, to jakieś Algierie i inne Peru ich powyprzedzały ;)
Francja na MŚ 2010 była 11, na ME 2011 - 7, w LŚ 11 i 12 - 12 i 7, na europejskie kwalifikacje do IO się nie zakwalifikowała, na Igrzyska także, więc jeżeli nie spadli bardzo poziomem to tylko dlatego, że poza srebrem ME 2009 te wcześniejsze sezony też mieli marne. Co w stosunku do mojego posta i tak nie ma znaczenia, tak że dzięki za parę zbytecznych, offtopowych postów, które mogłem napisać, pzdr.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Ja ten pierwotny post odebrałem jakby Tillie Francję objął w jakimś dołku konkretnym, stąd następne posty, bo te pozycje co ja czy Ty przytoczyłeś może szału nie robią, ale też nie są jakąś tragedią czy spadnięciem o kilka poziomów, co np. zanotowała Finlandia :) ale racja, trochę odbiegliśmy od tematu, więc może wróćmy do naszej reprezentacji :)

Takie moje małe marzenia na dziś:
- zobaczyć Zatorskiego, a nie jakiegoś gościa w koszulce Pawła
- zobaczyć Olka dostającego więcej piłek niż Mateusz czy Kuba
- zobaczyć Bieńka w takiej nietypowej dla środkowego roli jak blok :)

Jakby doszły te trzy elementy do tego, co widziałem na Memoriale, to będę zadowolony :)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Rycho
Posty: 35
Rejestracja: 10 maja 2022, o 17:55
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Rycho »

Jakoś dziwnie nie jestem przekonany do wyjściowej szóstki, może Fornal powinien w niej być? Szału nie ma jeśli chodzi o ostatnie towarzyskie mecze (w tym memoriał Wagnera). Owszem wygrywali ładnie , ale gdzieś z tyłu głowy mam niewielki niepokój , że przy trudniejszych partnerach nie wyjdą im te wszystkie szczęśliwe końcówki. Jak napisał "przedpiśca", chciałbym zobaczyć tego Bieńka co blokuje i zagrywa, dobrze podającego Janusza, Śliwke co wykiwa wszystko.... Dzisiaj Bułgaria na przetarcie, przeciwnik klasowo słabszy, mam nadzieję że mecz nie będzie dla naszych trudnym i pokażą się z najlepszej strony. Mam też nadzieję że po meczach w grupie forma chłopaków zacznie rosnąć. Co do obrony I miejsca to nie nastawiam się że to pewne, ale na pudle nasi muszą stanąć, za to trzymam kciuki.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

To wczoraj, przez wiekszosc 2 seta, zobaczylismy chyba te najlepsza szostke. Gra tez wygladala najlepiej z 3 wersji zaprezentowanych przez rozne zestawienia zawodnikow.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 29 sie 2022, o 09:16 To wczoraj, przez wiekszosc 2 seta, zobaczylismy chyba te najlepsza szostke. Gra tez wygladala najlepiej z 3 wersji zaprezentowanych przez rozne zestawienia zawodnikow.
Kaczmarek? Serio?
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

Kaczmarek grajacy na 60 % skutecznosci i pewnie z 50 efektywnosci wydaje mi sie lepszy niz Kurek grajacy na zero efektywnosci.
Pytanie co Bartek prezentuje na treningach, jesli gra super (tak podobno bylo w MS 2018) to moze i odpali w dalszej fazie.
Niestety az tak slabych spotkan w ataku Bartek do tej pory nie zagral, a o jakosci ataku na treningach nic nie wiemy, wiec moja obawy, dotyczace Paryza, moga sie zaczac realizowac wczesniej.

Przy obecnej jakosci przyjecia jaki pomysl na przyszlosc z zagospodarowniam Leona powinien powrocic w przyszlym roku.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Marcy$ »

Ta 6stka z drugiego seta nie była przypadkowa. Kaczmarek, Kłos, Popiwczkach, Fornal - poprawa defensywy - dużo to dało i optycznie mi się też ta 6sta bardziej podobała. Bardzo ZAKSOwa (:D) mimo zdjęcia Śliwki ...
Dużo gry było w tym sensie, na mniejszym przypadku, bardziej kolektywnie.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Pawel9221 »

Diomedea pisze: 29 sie 2022, o 09:49 Kaczmarek grajacy na 60 % skutecznosci i pewnie z 50 efektywnosci wydaje mi sie lepszy niz Kurek grajacy na zero efektywnosci.
Pytanie co Bartek prezentuje na treningach, jesli gra super (tak podobno bylo w MS 2018) to moze i odpali w dalszej fazie.
Niestety az tak slabych spotkan w ataku Bartek do tej pory nie zagral, a o jakosci ataku na treningach nic nie wiemy, wiec moja obawy, dotyczace Paryza, moga sie zaczac realizowac wczesniej.

Przy obecnej jakosci przyjecia jaki pomysl na przyszlosc z zagospodarowniam Leona powinien powrocic w przyszlym roku.
Odpali czy nie odpali, 2024 to bedzie za rowno 2 lata igrzyska, w przypadku Kurka czyli obecnie 34 latka, ktory jest bardzo mocno eksploatowanym graczem od poczatku jego kariery, obowiazkiem jest juz teraz zaczac probowac rozwiazanie przestawienia Leona.
Zawsze zmiana pozycji zawodnika wiaze sie z ryzykiem i poczatki moga byc ciezkie, Kurek tez po przestawieniu od razu nie byl killerem. Poprostu innej opcji nie ma, jesli Kurek nie dojedzie sportowo albo ze zdrowiem, to jestesmy bez zadnej alternatywy, mozna probowac Kaczmarkiem, ale moze brakowac tego czegos extra. Przestawienie Leona na atak daloby spokoj w samym przyjeciu, bo jakos przyjecia zapewni nam wtedy Fornal, Kwolek, Sliwka, Semeniuk, a moze jeszcze powalczy Bednorz. Jest to idealny schemat do grania kombinacji, a bedizemy miec Leona na prawym, ktory wiadomo jaki ma potencjal w ofensywie. Mozemy sie upierac, ze Leon powinien bezwglednie grac na przyjeciu, nie da sie tego wykluczyc , ze tak z duza pewnoscia bedzie, ale uwazam, ze w przypadku, ze Kurek nie dojedzie to bedzie straszne marnostrastwo naszego potencjalu, nawet jesli Leon na chwile obecna atakuje duzo gorzej z 5 strefy
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Pawel9221 »

Pawel9221 pisze: 29 sie 2022, o 10:17
Diomedea pisze: 29 sie 2022, o 09:49 Kaczmarek grajacy na 60 % skutecznosci i pewnie z 50 efektywnosci wydaje mi sie lepszy niz Kurek grajacy na zero efektywnosci.
Pytanie co Bartek prezentuje na treningach, jesli gra super (tak podobno bylo w MS 2018) to moze i odpali w dalszej fazie.
Niestety az tak slabych spotkan w ataku Bartek do tej pory nie zagral, a o jakosci ataku na treningach nic nie wiemy, wiec moja obawy, dotyczace Paryza, moga sie zaczac realizowac wczesniej.

Przy obecnej jakosci przyjecia jaki pomysl na przyszlosc z zagospodarowniam Leona powinien powrocic w przyszlym roku.
Odpali czy nie odpali, 2024 to bedzie za rowno 2 lata igrzyska, w przypadku Kurka czyli obecnie 34 latka, ktory jest bardzo mocno eksploatowanym graczem od poczatku jego kariery, obowiazkiem jest juz teraz zaczac probowac rozwiazanie przestawienia Leona.
Zawsze zmiana pozycji zawodnika wiaze sie z ryzykiem i poczatki moga byc ciezkie, Kurek tez po przestawieniu od razu nie byl killerem. Poprostu innej opcji nie ma, jesli Kurek nie dojedzie sportowo albo ze zdrowiem, to jestesmy bez zadnej alternatywy, mozna probowac Kaczmarkiem, ale moze brakowac tego czegos extra. Przestawienie Leona na atak daloby spokoj w samym przyjeciu, bo jakos przyjecia zapewni nam wtedy Fornal, Kwolek, Sliwka, Semeniuk, a moze jeszcze powalczy Bednorz. Jest to idealny schemat do grania kombinacji, a bedizemy miec Leona na prawym, ktory wiadomo jaki ma potencjal w ofensywie. Mozemy sie upierac, ze Leon powinien bezwglednie grac na przyjeciu, nie da sie tego wykluczyc , ze tak z duza pewnoscia bedzie, ale uwazam, ze w przypadku, ze Kurek nie dojedzie to bedzie straszne marnostrastwo naszego potencjalu, nawet jesli Leon na chwile obecna atakuje duzo gorzej z 5 strefy
Po za tym mysle, ze sam Leon bedzie sobie zdawal sprawe, ze za 2 lata moze bardziej przydac sie na atak niz na przyjecie. Wiadomo nie kazdy sie rodzi Andersonem, ze blyskawicznie sie przestawia z pozycji na pozycje ale musimy sprobowac. Byc moze nie obciazony przyjeciem bedzie killerem
PabloFX
Posty: 820
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: PabloFX »

Szary Wilk pisze: 29 sie 2022, o 09:34
Diomedea pisze: 29 sie 2022, o 09:16 To wczoraj, przez wiekszosc 2 seta, zobaczylismy chyba te najlepsza szostke. Gra tez wygladala najlepiej z 3 wersji zaprezentowanych przez rozne zestawienia zawodnikow.
Kaczmarek? Serio?
Serio.
Rycho
Posty: 35
Rejestracja: 10 maja 2022, o 17:55
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Rycho »

Potwierdzają sie niestety moje obawy co do podstawowej szóstki Grbica, czy powinna ona być taka. Wczoraj w drugim secie a i w trzecim grali lepiej niz w pierwszym choć wygranym ładnie. Sam wynik nie bardzo daje obraz, ale sposób grania imho lepszy tych zawodników jak sami sie nazwali (fusy), Kurek tak sobie , Śliwka też tak sobie , niby dobrze ale naprzeciw mieli Meksyk. Dobrze że Kochanowski w miarę utrzymuje zagrywkę. Od drugiego seta to nie żaden skład ZAKS-owy bo był tylko Kaczmarek i Semeniuk (obaj na dobrym poziomie), a reszta to dobrze grający zawodnicy ze SKRY, JW itd - Fornal rewelacja, Popiwczak OK (nie gorzej od Zatora), Kłos poza zagrywką (musi jednak poćwiczyć ) lepszy w bloku od Bieńka i Kochana, nawet "zmęczony" Łomacz też nie gorzej od Janusza, ponadto rozwijający się Poręba. W sumie wg mnie gra tych "zamienników" wygladała lepiej.
Teraz Amerykanie, ciekawe czy ta "pierwsza" szóstka da radę czy Grbić będzie chaotycznie wprowadzał zmiany. Proponował bym wprowadzić od początku Fornala za Śliwkę a potem dołożyć Kłosa i Kwolka jeśli Kochan i Semeniuk nie dadzą rady. Tak czy inaczej życzę im wygranej a przedewszystkim dobrego meczu.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Matko jakie tu odklejki :D tak, nagle w połowie Mistrzostw zmienimy pół szóstki :D a potem przyleci osioł na smoku i krzyknie "niespodzianka". Zaczniemy standardowo i dopóki nic się nie będzie działo, to tak zostaniemy (no chyba, że pójdzie decyzja że podkładamy ten mecz).

Moim zdaniem jedyna możliwość żeby Fornal czy ktokolwiek przebili się do szóstki jest taka, że przegrywamy mecz, Grbić robi jakąś zmianę, odwracamy wynik i wygrywamy. W przeciwnym wypadku nie sądzę, by poczynił zmiany, skoro póki co idzie mu tak, jak planował.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8538
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

Ale wy wiecie, że my graliśmy z Meksykiem? I na tej bazie wyciągamy wnioski, kto lepiej w jakiem ustawieniu się prezentuje?
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 29 sie 2022, o 09:49 Kaczmarek grajacy na 60 % skutecznosci i pewnie z 50 efektywnosci wydaje mi sie lepszy niz Kurek grajacy na zero efektywnosci.
Pytanie co Bartek prezentuje na treningach, jesli gra super (tak podobno bylo w MS 2018) to moze i odpali w dalszej fazie.
Niestety az tak slabych spotkan w ataku Bartek do tej pory nie zagral, a o jakosci ataku na treningach nic nie wiemy, wiec moja obawy, dotyczace Paryza, moga sie zaczac realizowac wczesniej.

Przy obecnej jakosci przyjecia jaki pomysl na przyszlosc z zagospodarowniam Leona powinien powrocic w przyszlym roku.
Dobra, a z kim grał Kaczmarek super? Z Meksykiem. Poza tym w meczach towarzyskich, które były o nic. Jedynym wyznacznikiem do tej pory był turniej Ligi Narodów, który zagrał fatalnie. Jeśli Kaczmarek pokaże się dobrze na zmianach z USA i w dalszej fazie turnieju, to wtedy dopiero będzie można o czymkolwiek pisać.

Bo na razie jest tak, że Kaczmarek zagrał memoriał lepiej od Kurka i nagle ktoś chce dokonywać zmian, a to przecież jest abstrakcja, bo gdyby kierować się dyspozycją, to właśnie Łukasza w tej reprezentacji w ogóle by nie było. Jeśli ktoś 3 mecze towarzyskie uważa za wyznacznik, dzięki któremu można zrobić przeskok z najsłabszego punktu reprezentacji do zawodnika, który ma zastąpić najlepszego polskiego siatkarza ostatnich lat, który turniej VNL poza finałami miał bardzo dobry, to ja serio nie kumam.

Ale nic mnie nie zdziwi w sumie, bo w 2018 były tu nawoływania do grania Schulzem, a lata wcześniej na innych forach pałowano temat Janeczka w reprezentacji, a i jeszcze Żaliński miał grać w wyjściowym składzie, a wcześniej także Ferensa promowano.

Polski kibic siatkówki jest krótkowzroczny i kieruje się dyspozycją jednego meczu. Kurek zrobił z Meksykiem także 3/4 = 75 %. Ten mecz traktujecie jako jakiś wyznacznik, czy co? Jeśli siatkarza o najsłabszej pozycji w reprezentacji na podstawie meczów o pietruszkę lub z amatorami można w moment stawiać ponad jej lidera, to z wami jest coś nie tak.

Idąc waszym tokiem rozumowania, to nie powinno być w kadrze Brazylii Lucarelliego, a Ngapeth jakby zagrał kilka słabszych meczów od Louatiego, to też nie powinien grać :D Tyle, że Francuzi jednak robią inaczej i to oni wygrywają, a wasze pomysły jak na razie to tylko są boleśnie weryfikowane w meczach o stawkę.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

Szary Wilk pisze: 29 sie 2022, o 12:35
Diomedea pisze: 29 sie 2022, o 09:49 Kaczmarek grajacy na 60 % skutecznosci i pewnie z 50 efektywnosci wydaje mi sie lepszy niz Kurek grajacy na zero efektywnosci.
Pytanie co Bartek prezentuje na treningach, jesli gra super (tak podobno bylo w MS 2018) to moze i odpali w dalszej fazie.
Niestety az tak slabych spotkan w ataku Bartek do tej pory nie zagral, a o jakosci ataku na treningach nic nie wiemy, wiec moja obawy, dotyczace Paryza, moga sie zaczac realizowac wczesniej.

Przy obecnej jakosci przyjecia jaki pomysl na przyszlosc z zagospodarowniam Leona powinien powrocic w przyszlym roku.
Dobra, a z kim grał Kaczmarek super? Z Meksykiem. Poza tym w meczach towarzyskich, które były o nic. Jedynym wyznacznikiem do tej pory był turniej Ligi Narodów, który zagrał fatalnie. Jeśli Kaczmarek pokaże się dobrze na zmianach z USA i w dalszej fazie turnieju, to wtedy dopiero będzie można o czymkolwiek pisać.

Bo na razie jest tak, że Kaczmarek zagrał memoriał lepiej od Kurka i nagle ktoś chce dokonywać zmian, a to przecież jest abstrakcja, bo gdyby kierować się dyspozycją, to właśnie Łukasza w tej reprezentacji w ogóle by nie było. Jeśli ktoś 3 mecze towarzyskie uważa za wyznacznik, dzięki któremu można zrobić przeskok z najsłabszego punktu reprezentacji do zawodnika, który ma zastąpić najlepszego polskiego siatkarza ostatnich lat, który turniej VNL poza finałami miał bardzo dobry, to ja serio nie kumam.

Ale nic mnie nie zdziwi w sumie, bo w 2018 były tu nawoływania do grania Schulzem, a lata wcześniej na innych forach pałowano temat Janeczka w reprezentacji, a i jeszcze Żaliński miał grać w wyjściowym składzie, a wcześniej także Ferensa promowano.

Polski kibic siatkówki jest krótkowzroczny i kieruje się dyspozycją jednego meczu. Kurek zrobił z Meksykiem także 3/4 = 75 %. Ten mecz traktujecie jako jakiś wyznacznik, czy co? Jeśli siatkarza o najsłabszej pozycji w reprezentacji na podstawie meczów o pietruszkę lub z amatorami można w moment stawiać ponad jej lidera, to z wami jest coś nie tak.

Idąc waszym tokiem rozumowania, to nie powinno być w kadrze Brazylii Lucarelliego, a Ngapeth jakby zagrał kilka słabszych meczów od Louatiego, to też nie powinien grać :D Tyle, że Francuzi jednak robią inaczej i to oni wygrywają, a wasze pomysły jak na razie to tylko są boleśnie weryfikowane w meczach o stawkę.
Szary. Po pierwsze mowa o statach w meczu z Bulgaria, bo tam Kurek zagral na zero. Nie z zadnym Meksykiem.

Najpierw pytasz o dowody, ze Kurek sie gorzej porusza. Obserwacje te potwierdza wielu uzytkownikow, w tym kilku bylych siatkarzy.
Teraz okazuje sie ze slabosc jest widoczna wczesniej niz przewidywalam. To po meczu o zerowej efektywnosci w ataku probujesz temu zaprzeczyc.
Czym innym jest powrot po kontuzji, slabszy dzien, okres slabszej formy. A czym innym siadanie motoryki z racji wieku i wyekploatowania. A z tym mamy do czynienia u Bartka. Taki proces moze przebiegac roznie szybko, ale jest nieodwracalny. I nie tylko wiek tu decyduje.
Gdyby najlepszosc byla dana na cale zycie, to do dzisiaj gralibysmy Tomkiem Wojtowiczem.
BTW cieple mysli i duzo wsparcia dla Pana Tomasza walczacego z nowotworem.

Po czym w dyskusji ze mna (bo moja wypowiedz cytujesz) zaczynasz wyczyniac fikolki odwolujac sie do tego, jak przed MS w 2018 ktos tam chcial posadzic Kurka i Kubiaka. Moje posty (pod innym nikiem, ale chyba wiekszosc to wie) sa do sprawdzenia, i wtedy, przed MS ( a byles juz jako swiezy uzytkownik) pisalam, ze na odstawianie Kurka, Kubiaka i Drzyzgi jest za wczesnie i oni musza stworzyc zrab druzyny. Wiec prosze .... nie dyskutowac ze mna wkladajac mi w usta wypowiedzi z ktorymi sie nigdy nie zgadzalam.
Jak mnie cytujesz, to nie dyskutujesz z jakimi,s Wami ale zosoba cytowna . To proste, nawet w dzisiejszych czasach.

Teraz tez jest (chyba) za wczesnie na odstawienie, ale niepokoj jest uzasadniony. No i koniecznosc stworzenia zastepstwa (opcjiB )jest realna przed Paryzem.
A na obecnych MS nie mamy wyboru. Mamy 2 atakujacych. Bartek jest pierwszym. Gdyby problem byl duzy to powinna pojsc zmiana i tyle.
Juz Kubiaka przelamywalismy przez VNL i IO. Podobno go przelamalismy na ME.)

U Brazylii jest cienko z nastepcami a Lucarelli jest sporo mlodszy (4lata) od Kurka, to ciagle wiek, gdzie moze utrzymac pewien poziom. Ngapec jest 3 lata mlodszy, choc i po nim widac mocno skutki motoryczne starzenia (i nadwage). Wiec pewnie pogra w podstawie do Paryza i jesli sie nie pozbiera fizycznie to moze pograzyc swoj zespol na IO w domu. Tylko gra na na tyle technicznej pozycji, ze jeszcze momentami bilansuje sie na plus. Po Paryzu raczej skonczy z kadra, a bedzie wtedy mlodszy niz Kurek obecnie.
O rok starszy Anderson ma jednak sporo lepsza motoryke od Kurka. Ale Amerykanie konsekwentnie daja szanse takim mlodym graczom, jakich maja, choc do Andersona brakuje im ze 3 poziomy. Bo oni wiedza, ze nic nie trwa wiecznie.
Juantorena juz odszedl, Zajcew tez. Po nich z kadr narodowych beda odchodzic stopniowo inni czolowi gracze. Sokolow, Kurek, Wallace.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2022, o 20:03 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
PabloFX
Posty: 820
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: PabloFX »

Szary Wilk pisze: 29 sie 2022, o 12:35
Diomedea pisze: 29 sie 2022, o 09:49 Kaczmarek grajacy na 60 % skutecznosci i pewnie z 50 efektywnosci wydaje mi sie lepszy niz Kurek grajacy na zero efektywnosci.
Pytanie co Bartek prezentuje na treningach, jesli gra super (tak podobno bylo w MS 2018) to moze i odpali w dalszej fazie.
Niestety az tak slabych spotkan w ataku Bartek do tej pory nie zagral, a o jakosci ataku na treningach nic nie wiemy, wiec moja obawy, dotyczace Paryza, moga sie zaczac realizowac wczesniej.

Przy obecnej jakosci przyjecia jaki pomysl na przyszlosc z zagospodarowniam Leona powinien powrocic w przyszlym roku.
Dobra, a z kim grał Kaczmarek super? Z Meksykiem. Poza tym w meczach towarzyskich, które były o nic. Jedynym wyznacznikiem do tej pory był turniej Ligi Narodów, który zagrał fatalnie. Jeśli Kaczmarek pokaże się dobrze na zmianach z USA i w dalszej fazie turnieju, to wtedy dopiero będzie można o czymkolwiek pisać.

Bo na razie jest tak, że Kaczmarek zagrał memoriał lepiej od Kurka i nagle ktoś chce dokonywać zmian, a to przecież jest abstrakcja, bo gdyby kierować się dyspozycją, to właśnie Łukasza w tej reprezentacji w ogóle by nie było. Jeśli ktoś 3 mecze towarzyskie uważa za wyznacznik, dzięki któremu można zrobić przeskok z najsłabszego punktu reprezentacji do zawodnika, który ma zastąpić najlepszego polskiego siatkarza ostatnich lat, który turniej VNL poza finałami miał bardzo dobry, to ja serio nie kumam.

Ale nic mnie nie zdziwi w sumie, bo w 2018 były tu nawoływania do grania Schulzem, a lata wcześniej na innych forach pałowano temat Janeczka w reprezentacji, a i jeszcze Żaliński miał grać w wyjściowym składzie, a wcześniej także Ferensa promowano.

Polski kibic siatkówki jest krótkowzroczny i kieruje się dyspozycją jednego meczu. Kurek zrobił z Meksykiem także 3/4 = 75 %. Ten mecz traktujecie jako jakiś wyznacznik, czy co? Jeśli siatkarza o najsłabszej pozycji w reprezentacji na podstawie meczów o pietruszkę lub z amatorami można w moment stawiać ponad jej lidera, to z wami jest coś nie tak.

Idąc waszym tokiem rozumowania, to nie powinno być w kadrze Brazylii Lucarelliego, a Ngapeth jakby zagrał kilka słabszych meczów od Louatiego, to też nie powinien grać :D Tyle, że Francuzi jednak robią inaczej i to oni wygrywają, a wasze pomysły jak na razie to tylko są boleśnie weryfikowane w meczach o stawkę.
Czasami (niestety co raz częściej) mam wrażenie, że patrzysz jak 12 facetów odbija żółtą piłkę ale nie bardzo rozumiesz co oglądasz...
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 29 sie 2022, o 19:27 Ale Amerykanie konsekwentnie daja szanse takim mlodym graczom, jakich maja, choc do Andersona brakuje im ze 3 poziomy.
No to w sumie fakt, Amerykanie takiego Bołądzia czy Butryna to by na rękach nosili, bo słabsi atakujący się tam pojawiali, a u nas jeden i drugi zagrał jakiś zrywek sezonu na kadrze, a mają po prawie 30 lat. Dlatego pomijając uraz ja byłem za powoływaniem w tym roku Kapicy, nawet jeżeli byłoby to na wyrost, bo potem wyrośnie nam taki kolejny Bołądź, co może i by się nadał, ale no nie grał, a już trochę stary, to pogra Kurek do 40-tki. A Amerykanie nawet Hanesa co grał w naszej pierwszej lidze wzięli na kadrę.

Swoją drogą to dość dziwne, że Stany od czasów Stanleya to w zasadzie nie mają atakującego (oczywiście oprócz rzucanego po pozycjach Matta). Pewnie na ich miejscu w przyszłym roku, zakładając że Jaeschke wróci na poziom z tego roku i nie połamie się znowu, próbowałbym grać Russell/Jaeschke/TJ, chyba że Matt planuje dociągnąć do Igrzysk? Bo ci atakujący trochę średnio mnie przekonują, jeżeli mówimy o walce o najwyższe cele.

A wracając do nas, to uważam, że jak Kapica zagrałby porównywalny sezon do Butryna czy Kaczmarka, to z miejsca powinien zostać dwójką. Bo jak znowu zaczniemy stawiać na mityczne doświadczenie Kaczmarka i on będzie tym doświadczeniem służył do wieku Kurka, to doczekamy się Kapicy w wieku Butryna i zadebiutuje sobie dla zasady albo wcale :) oczywiście to czysto hipotetyczne dywagacje, bo pewnie mało realne, żeby Remek zagrał na poziomie naszej kadrowej dwójki, no ale pomarzyć zawsze można :) choć coś mi się wydaje, że prędzej odpali Dulski niż Kapica. Póki co w razie problemów Kurka pozostaje chyba model Trento - przy naszym bogactwie na przyjęciu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

USA na ataku od 2024 będzie mieć Gabiego Garcię, który trenuje już z reprezentacją USA, ale Anderson raczej nie zakończy kariery przed Paryżem znając Amerykanów. Kyle Russell czy Patch to nie są młode talenty, Amerykanie grają kim mogą.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 29 sie 2022, o 21:31 USA na ataku od 2024 będzie mieć Gabiego Garcię, który trenuje już z reprezentacją USA, ale Anderson raczej nie zakończy kariery przed Paryżem znając Amerykanów. Kyle Russell czy Patch to nie są młode talenty, Amerykanie grają kim mogą.
No wiem, jakby mieli sensownego atakującego to by nie było tych fikołków :) i masz rację, jakoś mi pisząc tamtego posta wyleciało z głowy, że Gabi będzie grał dla USA.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
bono
Posty: 3508
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: bono »

Dziękuję Ci siwy betonie że tak cudownie zaorałeś Śliwkę - następny po "panu pierożku"który zrównał z ziemią chłopaka.Nie dość że nie doprowadził go do jako takiej formy to z meczu na mecz coraz bardziej go topi.
Weź już zostaw chłopaka i nie wpuszczaj go na żadne mecze, bo chłopak dostanie deprechy.G*wno prawda że Śliwka jest odporny na krytykę - przecież wszędzie gdzie nie wejdę żeby poczytać coś o MŚ jest tylko krytyka Olka.Nawet Fornal ostatnio zwrócił uwagę żeby zostawić już ten temat - kto zaczyna w pierwszej 6.TO DECYZJA BETONU!!!
Śwlika wie że gra padlinę i ciagła krytyka nie pomaga mu.
Przecież to nie wina zawodnika że gra w pierwszej 6 gdy jest bez formy tylko Grbica.
Mam nadzieję że betonowy Serb w przyszłym roku wyleci z hukiem - ale to by oznaczało że nie będzie sukcesu na MŚ :(
Niby jest fajnie wszystko wygrywamy ale niech jeden z trójki Kurek,Semeniuk,Fornal będzie miał zły dzień i....
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orzi »

bono pisze: 1 wrz 2022, o 10:07 Dziękuję Ci siwy betonie że tak cudownie zaorałeś Śliwkę - następny po "panu pierożku"który zrównał z ziemią chłopaka.Nie dość że nie doprowadził go do jako takiej formy to z meczu na mecz coraz bardziej go topi.
Weź już zostaw chłopaka i nie wpuszczaj go na żadne mecze, bo chłopak dostanie deprechy.G*wno prawda że Śliwka jest odporny na krytykę - przecież wszędzie gdzie nie wejdę żeby poczytać coś o MŚ jest tylko krytyka Olka.Nawet Fornal ostatnio zwrócił uwagę żeby zostawić już ten temat - kto zaczyna w pierwszej 6.TO DECYZJA BETONU!!!
Śwlika wie że gra padlinę i ciagła krytyka nie pomaga mu.
Przecież to nie wina zawodnika że gra w pierwszej 6 gdy jest bez formy tylko Grbica.
Mam nadzieję że betonowy Serb w przyszłym roku wyleci z hukiem - ale to by oznaczało że nie będzie sukcesu na MŚ :(
Niby jest fajnie wszystko wygrywamy ale niech jeden z trójki Kurek,Semeniuk,Fornal będzie miał zły dzień i....
Muszę się z tym zgodzić. Śliwka to naprawdę dobry gracz, może nie światowa czołówka, ale tuż za nią. W ataku nadal prezentuje się bardzo dobrze. Jednakże obecnie nie gra na 100% swoich możliwości, a to co robi Grbić raczej zamiast mu pomóc dokłada tej mitycznej presji (o co sam Nikola lubi oskarżać kibiców w każdym wywiadzie). Jeśli coś ma siadać Olkowi na psychikę to właśnie takie wypuszczanie go w pierwszym składzie tylko po to, aby zdjąć go po secie. Zwłaszcza że sam mówi, że to facet bardzo ambitny, który jest nawet zbyt krytyczny w stosunku do siebie.
ciorny17
Posty: 8538
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

bono pisze: 1 wrz 2022, o 10:07 Przecież to nie wina zawodnika że gra w pierwszej 6 gdy jest bez formy tylko Grbica.
Mam nadzieję że betonowy Serb w przyszłym roku wyleci z hukiem - ale to by oznaczało że nie będzie sukcesu na MŚ :(
Niby jest fajnie wszystko wygrywamy ale niech jeden z trójki Kurek,Semeniuk,Fornal będzie miał zły dzień i....
No cóż, nie sposób nie zgodzić się z pierwszym zdaniem.
Stąd też pewnie wszyscy nawołują do zaprzestania krytyki Olka. Rozumiem to, ale dla mnie wystawienie go w szóstce na 3. set meczu ze Stanami było czymś, czego nie jestem w stanie sobie wyobrazić.

Odnoszę też wrażenie, że sukces bardziej jest potrzeby kadrze i jej otoczeniu jak kibicom. Przy braku sukcesu, Świderski i Grbić zostaną zmieszani z błotem. Póki co znów koncentrujemy się na meczu ze Stanami. Jest to cholernie zły omen, ale gramy u siebie, USA jakoś wybitnie się nie prezentuje póki co, także liczę na dobre widowisko z naszą victorią na koniec. W przeciwnym wypadku, rozpęta się medialne piekło. Słusznie czy nie, nie chcę na dzisiaj oceniać i mam nadzieję, że nie będzie takiej konieczności.
Kłamca.
ciorny17
Posty: 8538
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: ciorny17 »

Ciekawy fragment wywiadu Leona
Twoja sytuacja przed mistrzostwami świata była skomplikowana. Jakie emocje towarzyszyły brakowi powołania?
– Nie powiem, że to było miłe. Byłem trochę wkurzony, ponieważ nie wszystko poukładało się tak, jak na to liczyłem. Nie chcę jednak na ten temat mówić zbyt wiele. Przed mundialem w ogóle zaniechałem wypowiedzi w mediach, bo nie chciałem, żeby uwaga skupiała się na mnie – to był moment reprezentacji Polski, w której mnie nie było.

– Selekcja ponoć nastąpiła trochę wcześniej.
– Wiem, że decyzja w moim temacie zapadła trochę wcześniej, bo miałem mieć ponad tydzień na pokazanie formy, a dostałem dwa dni. Szanuję jednak wybór trenera.

– Wyjaśniliście to sobie z trenerem? Wiem, że doszło do spotkania.
– Tak, mieliśmy spotkanie ze sztabem i prezesem Sebastianem Świderskim. Powiedziałem wszystko, co miałem w środku. Moja główna sugestia była taka, że trzeba uważać na to, jak traktuje się reprezentantów powracających po kontuzjach. Zainteresowanie i troska ze strony sztabu mogłyby być większe – i nie mówię tu tylko o swoim przypadku. W mojej kwestii najbardziej przykro mi z powodu tak dużego zamieszania i dezinformacji. Mimo wszystko, mam szacunek do trenera i pozostałych. Myślę też, że podczas spotkania wszyscy się zrozumieliśmy. Najważniejsze jest to, że moje serce dalej żyje dla kadry, i że mogłem być szczery. Nie mam w sobie złości.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Leon tydzień po zakończeniu MŚ we wczorajszym sparingu ze Sieną miał problem z kończeniem pojedynczych ataków, to komiczne z perspektywy czasu, że taki temat w ogóle był grzany. Skoro teraz Leon serwował i atakował na 70%, to łatwo zrozumieć dlaczego miesiąc temu Grbic go odstrzelił na starcie wbrew deklaracjom z tym tygodniem czasu. Nie zdziwi mnie jak Leon nie będzie w dobrej formie gotowy na start sezonu ligowego, bo wczoraj to może 30% ataku wykręcił, chyba 4 pkt w ataku przez 3 sety.

Szanse na to, że Leon będzie w tej kadrze jako nie-lider, wydają mi się po tym zamieszaniu niewielkie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”