Reprezentacja mężczyzn 2022

kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kamil1999 »

Ale przyznam, że mega dobrze ogląda się grę Sancheza.
Fajnie go będzie zobaczyć w polskiej lidze
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Pawel9221 »

Dlaczego nie gra Loser wgl ? Zaczalem ogladac od polowy 1 seta
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Delont »

Chyba nie był podany powód poza tym, że jego najmniej trener musi testować. Czy czegoś nie wyłapałem?
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kamil1999 »

Pawel9221 pisze: 23 sie 2022, o 21:19 Dlaczego nie gra Loser wgl ? Zaczalem ogladac od polowy 1 seta
Pewnie jeszcze testują
Widocznie trwa rywalizacja między Zerba, Gellego a Ramosem
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Pawel9221 »

kamil1999 pisze: 23 sie 2022, o 21:23
Pawel9221 pisze: 23 sie 2022, o 21:19 Dlaczego nie gra Loser wgl ? Zaczalem ogladac od polowy 1 seta
Pewnie jeszcze testują
Widocznie trwa rywalizacja między Zerba, Gellego a Ramosem
Tylko ze Loser nie zagral wgl, a nie oszukujmy sie obecnie to chyba najlepszy srodkowy Argentyny
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: grzegorzg »

A ja mega lubię ogladac Kwola w tym sezonie reprezentacyjnym.
Z kolei Fornal mnie wkurza nierzadko, a dzisiaj mega. Wielka szkoda, ze Sanchez nie zablokował go w któryms z ataków jedą ręką, czego był bliski. Może jakis lodowy kompres by się czasem przydał...
Ostatnio zmieniony 23 sie 2022, o 21:32 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
Delont
Posty: 410
Rejestracja: 1 gru 2021, o 20:23
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Delont »

O poziomie luzu w tym meczu mówi rozegranie Śliwki do 6 strefy :D

EDIT: poserwował trochę Kaczmarek dzisiaj
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Mega ważny będzie mecz otwarcia z Bułgarią. Oby nie było głupiej wpadki jak z Iranem na IO, bo to będzie nas słono kosztować. Pełna koncentracja. Ubolewam nad niektórymi wyborami Grbicia, ale z drugiej strony dobrze, że daje tyle pograć zmiennikom, wobec czego taki Fornal czy Kłos mogą wejść z automatu i poprawić grę.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

Godny podziwu upór, nie powiem hejterów, ale krytyków Kaczmarka. Czy zmiana Kaczmarka coś wnosi? Najwięcej zdobytych punktów (14), połowa wszystkich punktów zdobytych blokiem (4), połowa wszystkich punktów zdobytych zagrywką (4), czyli to, co zależy od indywidualnych umiejętności, i to wszystko przy niewykorzystaniu jego możliwości w ataku, ponieważ z Łomaczem nie ma i nie będzie ani zgrania, ani zrozumienia. Wg mnie Kaczmarek był MVP tego sparingu. Jego atak w 2 secie po własnym przyjęciu to był prawdziwy światowy top. (Nawiasem: Kurek o kilka lat dłużej grał na przyjęciu, został mu z tego czasu niezły atak z lewego skrzydła, ale przy zagrywce ucieka z boiska). Kaczmarek lepiej przyjmuje niż Zatorski. Jest na wznoszącej, podczas gdy Kurek na pochyłej i na to nie ma rady. Dlatego optymalna byłaby zmiana Kurka na Kaczmarka w 1 szóstce na MŚ już w kontekście IO. Zresztą Kurek grał z Łomaczem w reprezentacji o kilka sezonów dłużej. Niestety, zapisano w złotych księgach poprawności siatkarskiej, że Kurek to lider, światowy top i miszcz, i Kaczmarek ma szanse tylko popisać się na wejściach z ławki.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

jeep pisze: 23 sie 2022, o 22:02 Godny podziwu upór, nie powiem hejterów, ale krytyków Kaczmarka. Czy zmiana Kaczmarka coś wnosi? Najwięcej zdobytych punktów (14), połowa wszystkich punktów zdobytych blokiem (4), połowa wszystkich punktów zdobytych zagrywką (4), czyli to, co zależy od indywidualnych umiejętności, i to wszystko przy niewykorzystaniu jego możliwości w ataku, ponieważ z Łomaczem nie ma i nie będzie ani zgrania, ani zrozumienia. Wg mnie Kaczmarek był MVP tego sparingu. Jego atak w 2 secie po własnym przyjęciu to był prawdziwy światowy top. (Nawiasem: Kurek o kilka lat dłużej grał na przyjęciu, został mu z tego czasu niezły atak z lewego skrzydła, ale przy zagrywce ucieka z boiska). Kaczmarek lepiej przyjmuje niż Zatorski. Jest na wznoszącej, podczas gdy Kurek na pochyłej i na to nie ma rady. Dlatego optymalna byłaby zmiana Kurka na Kaczmarka w 1 szóstce na MŚ już w kontekście IO. Zresztą Kurek grał z Łomaczem w reprezentacji o kilka sezonów dłużej. Niestety, zapisano w złotych księgach poprawności siatkarskiej, że Kurek to lider, światowy top i miszcz, i Kaczmarek ma szanse tylko popisać się na wejściach z ławki.
Nieźle odleciałeś
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orzi »

jeep pisze: 23 sie 2022, o 22:02 Godny podziwu upór, nie powiem hejterów, ale krytyków Kaczmarka. Czy zmiana Kaczmarka coś wnosi? Najwięcej zdobytych punktów (14), połowa wszystkich punktów zdobytych blokiem (4), połowa wszystkich punktów zdobytych zagrywką (4), czyli to, co zależy od indywidualnych umiejętności, i to wszystko przy niewykorzystaniu jego możliwości w ataku, ponieważ z Łomaczem nie ma i nie będzie ani zgrania, ani zrozumienia. Wg mnie Kaczmarek był MVP tego sparingu. Jego atak w 2 secie po własnym przyjęciu to był prawdziwy światowy top. (Nawiasem: Kurek o kilka lat dłużej grał na przyjęciu, został mu z tego czasu niezły atak z lewego skrzydła, ale przy zagrywce ucieka z boiska). Kaczmarek lepiej przyjmuje niż Zatorski. Jest na wznoszącej, podczas gdy Kurek na pochyłej i na to nie ma rady. Dlatego optymalna byłaby zmiana Kurka na Kaczmarka w 1 szóstce na MŚ już w kontekście IO. Zresztą Kurek grał z Łomaczem w reprezentacji o kilka sezonów dłużej. Niestety, zapisano w złotych księgach poprawności siatkarskiej, że Kurek to lider, światowy top i miszcz, i Kaczmarek ma szanse tylko popisać się na wejściach z ławki.
Akurat tak się złożyło, że ostatnich sparingów z różnych powodów nie oglądałem,więc trudno mi się kajać na słowo ;). Ale skoro gra tak dobrze to wypada się tylko cieszyć, jeśli przełoży się to na mistrzostwa. Chociaż ja nie jestem tyle hejterem Kaczmarka, co rozczarowanym fanem Butryna xp

Kurek za to w tych ostatnich meczach co widziałem mnie nie przekonywal, mam nadzieję że się pozbiera albo Grbić nie będzie bał się wystawić tak dysponowanego Kaczmarka. Heynenowe przełamywanie nie zadziała przy takiej formule turnieju
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Tyle, że dziś Kurek zagrał na 10/16 (63 % skuteczności, 37,5 % efektywności), a Kaczmarek na 6/14 (43 % skuteczności, 28,5 % efektywności).

Co prawda Łukasz grał dziś rewelacyjnie w bloku i na zagrywce, ale jeśli Kaczmarek dziś super wybił się nad Kurkiem (który po 2 secie już nie grał), to ja nie kumam.

Trzymam kciuki, żeby Łukasz grał dobrze na zmianach. Szczególnie w bloku i zagrywce, bo na podwójnej to nam się bardzo przyda. Ale niestety ani na wysokiej piłce, podwójnym bloku, ani z piłek sytuacyjnych to on za bardzo nie umie atakować
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: PioterZJastrzebia »

Ja już rozumiem bronić swoich ulubieńców z klubu przed jakąkolwiek krytyką, ale i to trzeba robić z umiarem, bo może wyjść komicznie.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

jeep pisze: 23 sie 2022, o 22:02 Godny podziwu upór, nie powiem hejterów, ale krytyków Kaczmarka. Czy zmiana Kaczmarka coś wnosi? Najwięcej zdobytych punktów (14), połowa wszystkich punktów zdobytych blokiem (4), połowa wszystkich punktów zdobytych zagrywką (4), czyli to, co zależy od indywidualnych umiejętności, i to wszystko przy niewykorzystaniu jego możliwości w ataku, ponieważ z Łomaczem nie ma i nie będzie ani zgrania, ani zrozumienia. Wg mnie Kaczmarek był MVP tego sparingu. Jego atak w 2 secie po własnym przyjęciu to był prawdziwy światowy top. (Nawiasem: Kurek o kilka lat dłużej grał na przyjęciu, został mu z tego czasu niezły atak z lewego skrzydła, ale przy zagrywce ucieka z boiska). Kaczmarek lepiej przyjmuje niż Zatorski. Jest na wznoszącej, podczas gdy Kurek na pochyłej i na to nie ma rady. Dlatego optymalna byłaby zmiana Kurka na Kaczmarka w 1 szóstce na MŚ już w kontekście IO. Zresztą Kurek grał z Łomaczem w reprezentacji o kilka sezonów dłużej. Niestety, zapisano w złotych księgach poprawności siatkarskiej, że Kurek to lider, światowy top i miszcz, i Kaczmarek ma szanse tylko popisać się na wejściach z ławki.
Niekoniecznie;
Przeciez widac, ze Bartka nogi nosza coraz slabiej. Jest para w lapie i doswiadczenie.
Ale korekcja nabiegu, obrona, dochodzenie do bloku sa coraz wolniejsze. Zasieg powoli tez bedzie siadac.

Ja myslalam o tym samym, ale to trzeba zobaczyc, co kto bedzie gral w meczach na styku przez najblizsze 2 sezony reprezentacyjne.
Trzeba zobaczyc, co potrafi Kaczmarek, czy Butryn w meczach, gdy przeciwnik z wysokiej polki stawia opor. Bo dzis Argentyna zebrala sie najmocniej w 3 secie, zeby juz nie grac czwartego.


Tak w perspektywia Paryza. No chyba ze wierzycie, ze Bartek nie tylko jak wino ale nawet jak dobry koniak czy whisky.

Tak jak mam nadzieje na dojrzalosc Firleja za te 2 lata, na fajny srodek i dobre przyjecie, tak mam obawy o prawe. I troche o libero, ale Popiwczak powinien stopniowo wejsc w te wieksze buty.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1582
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: lukecik »

Dzisiaj to Argentyna wyglądała, jakby byli po ciężkiej siłowni, bo nawet Danani zaskakująco często się mylił. Niemniej jednak na tle tej słabej Argentyny nasi wyglądali bardzo dobrze i jakoś pozytywnie mnie nastawili przed mundialem. Widać progres w naszej grze i to może cieszyć najbardziej.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 23 sie 2022, o 22:26
jeep pisze: 23 sie 2022, o 22:02 Godny podziwu upór, nie powiem hejterów, ale krytyków Kaczmarka. Czy zmiana Kaczmarka coś wnosi? Najwięcej zdobytych punktów (14), połowa wszystkich punktów zdobytych blokiem (4), połowa wszystkich punktów zdobytych zagrywką (4), czyli to, co zależy od indywidualnych umiejętności, i to wszystko przy niewykorzystaniu jego możliwości w ataku, ponieważ z Łomaczem nie ma i nie będzie ani zgrania, ani zrozumienia. Wg mnie Kaczmarek był MVP tego sparingu. Jego atak w 2 secie po własnym przyjęciu to był prawdziwy światowy top. (Nawiasem: Kurek o kilka lat dłużej grał na przyjęciu, został mu z tego czasu niezły atak z lewego skrzydła, ale przy zagrywce ucieka z boiska). Kaczmarek lepiej przyjmuje niż Zatorski. Jest na wznoszącej, podczas gdy Kurek na pochyłej i na to nie ma rady. Dlatego optymalna byłaby zmiana Kurka na Kaczmarka w 1 szóstce na MŚ już w kontekście IO. Zresztą Kurek grał z Łomaczem w reprezentacji o kilka sezonów dłużej. Niestety, zapisano w złotych księgach poprawności siatkarskiej, że Kurek to lider, światowy top i miszcz, i Kaczmarek ma szanse tylko popisać się na wejściach z ławki.
Niekoniecznie;
Przeciez widac, ze Bartka nogi nosza coraz slabiej. Jest para w lapie i doswiadczenie.
Ale korekcja nabiegu, obrona, dochodzenie do bloku sa coraz wolniejsze. Zasieg powoli tez bedzie siadac.

Ja myslalam o tym samym, ale to trzeba zobaczyc, co kto bedzie gral w meczach na styku przez najblizsze 2 sezony reprezentacyjne.
Trzeba zobaczyc, co potrafi Kaczmarek, czy Butryn w meczach, gdy przeciwnik z wysokiej polki stawia opor. Bo dzis Argentyna zebrala sie najmocniej w 3 secie, zeby juz nie grac czwartego.


Tak w perspektywia Paryza. No chyba ze wierzycie, ze Bartek nie tylko jak wino ale nawet jak dobry koniak czy whisky.

Tak jak mam nadzieje na dojrzalosc Firleja za te 2 lata, na fajny srodek i dobre przyjecie, tak mam obawy o prawe. I troche o libero, ale Popiwczak powinien stopniowo wejsc w te wieksze buty.

A jakiś dowód na to? Bo sam Kurek twierdzi, że w Tokio złapał 358 cm, gdzie w szczycie kariery łapał 368, ale to już ładnych "kilka" lat temu.

Wiadomo, że raczej będzie już skakać co raz słabiej, ale przy wzroście 205 czy nawet 207 złapanie wysoko piłki nie stanowi problemu, nie trzeba tutaj mega skoka.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: granvorka »

buzinga pisze: 23 sie 2022, o 20:52 No a ja przyjrzałem się dokładniej podwójnej zmianie ;)
To chyba faktycznie o to biega, żeby ściągnąć Kurka z drugiej linii i wprowadzić lepiej broniącego Łomacza , bo w dwóch następnych obejściach mamy dwóch naszych najgroźniejszych zagrywających w polu serwisowym (Semeniuk, Bieniek), więc szukamy obron i szans na kontry. Tylko tego Kamila trzeba trochę sprawdzić z Łomaczem na prawym skrzydle, bo jak źle przyjmiemy to lepiej mieć więcej opcji w ataku niż Kaczmarek. Przy czym bardzo szanuję atak Łukasz z lewego skrzydła.
Podwójna z Kaczmarkiem w normalnej formie (+/- to co gra od 3 meczów) to duża broń, lepszy blok w całym obejściu, 6x mocna zagrywka, lepsza obrona. Widać, że to ważny element Grbiciowej układanki i jednak uzasadnia zostawienie Firleja w domu (Szary, nie odpalaj, nie dam się zaczepić ;).
Przywalanie się do Łomacza za ten mecz to nieporozumienie, parę niedokładności, ale właśnie dobra gra z Kaczmarkiem i bardzo dużo pajpa z Fornalem i Kwolkiem. Poza tym, come on, po co wyciągać jakieś daleko idące wnioski po takiej pykanince.

Btw, Poręba (w niedalekiej przyszłości) to środkowy jakiego nam brakuje do kolekcji na tej pozycji, czyli typ ruskiego drwala z dość ciekawym floatem.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

Wiesz, gra atakujacego nie polega tylko na wysokim skakaniu i mocnym uderzeniu. A jeszcze mniej na uderzeniu bez skakanie, nawet jak sie ma 205cm.
Jest jeszcze kwestia nabiegu, dostosowania tempa i korekcji przy niedokladnej pilce, czasem skok z mniejszego rozbiegu, gra w bloku (cos Bartek ostatnio wiecej przelatuje i czesto wasko skacze-to akurat moze byc kwestia taktyki). Przeciez Bartek (w odroznieniu od takiego Leona) byl zawodnikiem wybitnie blokujacym.
Po grze w obronie tez widac utrate mobilnosci.
Cos tam sie da przykryc umiejetnoscia ustawienia sie. Ale nie wszystko.
Ja widze roznice w szybkosci poruszania sie Kurka teraz, przed rokiem i w 2018. Ale ze stoperem nie mierze.
Tylko ze sam stwierdziles, ze maksymalny zasieg spadl o 10 cm.

Zreszta rozumiem ze cenisz Bartka. Tylko smiesznie brzmi, jak domagasz sie dowodow na fakt, ze on tez sie starzeje i kiedys bedzie musial przestac grac, a wczesniej pewnie spadnie z poziomem. I raczej w wieku 35 lat, to ten moment bedzie blizej, niz dalej. Szczegolnie przy duzej eksploatacji.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: jeep »

No dobra. Wszystkie nasze opinie zweryfikują już mecze w grupie za parę dni. I okaże się, ile są warci nasi ulubieńcy, bo nie da się ukryć, że każdy ma swoich. Ja tylko byłbym ciekaw, jak wypadłoby takie podstawowe ustawienie: 1. Janusz, 2.Semeniuk, 3. Kochanowski (lub Kłos, blok), 4. Kaczmarek 5. Fornal, 6. Bieniek + Popiwczak. Bo chyba żadnego meczu nie grali w takim ustawieniu?
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 23 sie 2022, o 23:17 Wiesz, gra atakujacego nie polega tylko na wysokim skakaniu i mocnym uderzeniu. A jeszcze mniej na uderzeniu bez skakanie, nawet jak sie ma 205cm.
Jest jeszcze kwestia nabiegu, dostosowania tempa i korekcji przy niedokladnej pilce, czasem skok z mniejszego rozbiegu, gra w bloku (cos Bartek ostatnio wiecej przelatuje i czesto wasko skacze-to akurat moze byc kwestia taktyki). Przeciez Bartek (w odroznieniu od takiego Leona) byl zawodnikiem wybitnie blokujacym.
Po grze w obronie tez widac utrate mobilnosci.
Cos tam sie da przykryc umiejetnoscia ustawienia sie. Ale nie wszystko.
Ja widze roznice w szybkosci poruszania sie Kurka teraz, przed rokiem i w 2018. Ale ze stoperem nie mierze.
Tylko ze sam stwierdziles, ze maksymalny zasieg spadl o 10 cm.

Zreszta rozumiem ze cenisz Bartka. Tylko smiesznie brzmi, jak domagasz sie dowodow na fakt, ze on tez sie starzeje i kiedys bedzie musial przestac grac, a wczesniej pewnie spadnie z poziomem. I raczej w wieku 35 lat, to ten moment bedzie blizej, niz dalej. Szczegolnie przy duzej eksploatacji.
Wciąż niewielkie zagrożenie na utratę pozycji w reprezentacji. Kurka i resztę atakujących dzieli spora różnica. Zaryzykuję, że nawet obecnie Bartek to wciąż jeden z najlepszych atakujących na świecie. Tym czasem ty od jakiegoś roku zapowiadasz już jego spadki formy i bierzesz pod uwagę X scenariuszów na temat jego zastąpienia, gdzie to wciąż jest w sumie najlepszy siatkarz reprezentacji. To całkiem zabawne, mając na uwadze, że w tej kadrze nie ma praktycznie atakujących na wysokim poziomie, a żaden przyjmujący do przestawienia na atak się nie nadaje. Sam Grbić zresztą powiedział, że buduje skład na Igrzyska i Kurek raczej nie lata sobie ot tak z reprezentacją, żeby zagrać ten rok i do widzenia, o czym sam mówił. Właściwie warunkiem powrotu było branie go pod uwagę przy wyborze składu na Paryż. O tym mówił sam Grbić. Nowakowski raczej takich szans nie miał, dlatego nie chciało mu się grać jeszcze rok, żeby odhaczyć któreś z kolei mistrzostwa świata, dlatego zakończył karierę reprezentacyjną.

Tak, zasięg spadł o 10 cm, ale względem najlepszych lat. Tak czy siak, jeśli dalej jest w stanie złapać choć na 350, to wciąż jest bardzo dobry wynik, pewnie jeden z lepszych w reprezentacji.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Papito13 »

Nie no, Kurek również moim zdaniem zaliczył lekki zjazd pod względem samej fizyki. Nie wiem na ile wpłynął na to wiek (i potężne wyeksploatowanie organizmu), a na ile problemy z kręgosłupem. Nie wiem też jak dyspozycja Bartka będzie się zmieniać przez następne 2 lata, ale tego nie wie na ten moment chyba nikt. On dalej jest topowym siatkarzem i nawet pomimo tego lekkiego zjazdu, dalej jest najlepszym polskim atakującym na dzień dzisiejszy. Nie wiem jednak czy jest w stanie grać na najwyższym poziomie cały sezon reprezentacyjny, a także jak znosi trudy intensywnego grania niemal dzień po dniu (a tego wymaga faza finałowa MŚ, ME i IO, nie wspominając o PŚ), a tym bardziej co się w tej kwestii jeszcze zmieni przez 2 lata. Nie możemy optymistycznie zakładać, że Bartek będzie w topowej formie i nadal będzie liderem tej kadry za 2 lata (bo pokazał że w tym roku raczej da radę), więc myślenie nad planem B jest nie tyle wskazane, co konieczne. Już jeden trener (i to pomimo dużo większego wyboru) nie przygotował planu B i uparcie się trzymał swojej koncepcji, a skończyło się tak, że przegrał Igrzyska.

Ja tam Bartkowi życzę, żeby w Paryżu zagrał jak w Turynie i poprowadził nas do złota, a następnie w blasku chwały mógł zakończyć wybitną karierę reprezentacyjną, ale życie to nie film i trzeba brać pod uwagę różne inne możliwości.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kurek ewidentnie niżej skacze, ale pod względem doboru kierunków ataku jest lepszy niż np. stary Wlazły. Problem, stricte siatkarsko, z Kurkiem jest taki, że w pozostałych elementach na swojej pozycji jest poniżej przeciętnej. Osobiście atakujących dzielę sobie na liderujących i ''systemowych'' (wydaje mi się to klarowne i nie będę tego rozwijać), i jeżeli Kurek przestanie być tym pierwszym, to mam duże wątpliwości czy może być tym drugim. To, jakie są możliwe scenariusze rozwoju kariery 34-latka, jest raczej oczywiste i trudno się obrażać, że ktoś pod uwagę bierze nie tylko ten najbardziej pozytywny.

Nie chcę też rzucać jakichś daleko idących tez przed turniejem, bo jeżeli Kurek zostanie za dwa tygodnie MVP, to chyba nikt nie będzie zaskoczony, ale jeżeli Kurek nie zagra lepiej niż na ubiegłorocznych ME/tegorocznym VNL-u, to raczej nie ma opcji by przyszły sezon zaczął z pozycją w zespole taką jak do tej pory.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Nuriel »

To, że Kurek przez 10 lat stracił 10 cm zasięgu, nie oznacza, że za rok straci kolejny centymetr i nikt się nawet nie połapie.
"Zjazd" zawodników może wyglądać różnie i nie decyduje o tym tylko to, jak wysoko się jeszcze skacze, tylko cała masa rzeczy, o których pewnie byśmy nawet nie pomyśleli.
Życzę Bartkowi, żeby na Igrzyskach był w stanie grać na TOP poziomie i zdobyć ostatni punkt w meczu o złoto.
Ale w "takim" wieku i po ładnych kilkunastu latach grania, może też się zdarzyć tak, że zagra genialne MŚ, ale wyeksploatuje tak bardzo organizm, że ten powie "dość" i już nigdy do takiej formy nie wróci.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: grzegorzg »

WysokiPortorykanczyk pisze: 24 sie 2022, o 04:00 Kurek ewidentnie niżej skacze, ale pod względem doboru kierunków ataku jest lepszy niż np. stary Wlazły.Problem, stricte siatkarsko, z Kurkiem jest taki, że w pozostałych elementach na swojej pozycji jest poniżej przeciętnej
Tyle, że to jest raczej, a nawet na pewno, "antyprzykład". ;) Do takiego Szymańskiego u schyłku kariery, w tym aspekcie, brakuje mu baaardzo dużo...
Cóż, Pan Bóg/los/Opatrznośc dały Wlazłemu fizykę wybitną, nawet w póznych latach, to o takie drobiazgi nie dbał... ;)
Ale ta konstatacja jest oczywiście jak najbardziej słuszna

Jeśli za wyznacznik formy fizycznej, czy możliwości fizycznych uznajemy pracę w bloku, to jest nie najlepiej, żeby nie napisac słabo. Ładnie to ujeła Diomedea pisząc o "mobilności". Ewidentnie w tym elemencie jej brakuje i to się rzuca w oczy. Zresztą, statystyki to dobrze oddają.
Kompletnie nie jest wazne, o ile spadł zasięg "pomiarowy", bo zasięgiem się nie gra, a raczej samym zasięgiem się nie wygrywa, szczególnie właśnie tym "pomiarowym".
Ale piszemy o perspektywach. Póki co, nie jest zle. Na szczęście Kaczmarek odetchnął pełną piersią jak się wydaje. ;)
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Diomedea »

Szary, nie rob ze mnie Kurkozercy.
Przeciez ja nie pisze, ze Kurek jest slaby juz. Tak, to nasz najlepszy atakujacy, a potem jest duza przerwa. Nawet do Kaczmarka w formie, bo ten zawsze bedzie atakujacym "systemowym" i jako taki (w formie) jest bardzo dobry.
Natomiast znaki slabosci sa, i w bloku gdzie byl wybitny, a takze w obronie, gdzie byl przyzwoity, widac je najbardziej.
W ataku mniej, choc tez widac, szczegolnie na sytuacyjnych i pilkach niedokladnych. Dobor kierunkow, widzenie gry, dobor formy ataku, jego sila, maskuja te slabiej noszace nogi.
Nie wiem, czy pamietacie Grozera z turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie. Nic nie bronil i kiwalismy mu pod nosem z pelna premedytacja. A atakowal jeszcze na pewnym poziomie przez pare lat.

A pisze o tym, w perspektywie Paryza, wlasnie dlatego, ze zastepstwa nie widac, i trzeba pokombinowac nad planem B. Takiego ewidentnego nie ma, moze sie wyloni. Kaczmarek niestety jest chimeryczny, natomiast Leon na lewym to marnowanie potencjalu bardziej wszechstronnych przyjmujacych, z kolei Bednorz tez moze sie nie zalapac do 4 przyjmujacych. Wiec to sa alternatywy do przemyslenia. Jest jeszcze Butryn, tez nie junior, ale mniej wyeksploatowany.

Tez Bartkowi zycze, by skonczyl z MVP MS a takze z MVP IO w Paryzu. Byloby to najpiekniejsze zakonczenie kariery reprezentacyjnej, a my spokojnie moglibysmy wprowadzac Dulskiego i Kapice (bo wlasnie wtedy powinni sie juz nadawac), ze wsparciem Kaczmarka. Ale zycie nie zawsze uklada sie tak jak chcemy.
Przyklad Vitala pokazal, ze plan B i akceptacja faktow sa niezbedne. A jeszcze lepiej antycypowac.

A gdyby Leon mial wrocic na przyjecie, to moim zdaniem powinien grac z Fornalem, Popiwczakiem (najlepsi obroncy) i wtedy Kaczmarkiem. Zreszta w parze z Semenem bedziemy go ogladac przez co najmniej najblizszy sezon, to moze i mi optyka sie zmieni, jesli zdystansuja wszystkich. ;)
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Orzi »

Zawsze można też pomyśleć o Ben Tarze, ale to by była kwestia zmiany przepisów lub niedyspozycji Wilfredo
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: Pawel9221 »

Orzi pisze: 24 sie 2022, o 10:24 Zawsze można też pomyśleć o Ben Tarze, ale to by była kwestia zmiany przepisów lub niedyspozycji Wilfredo
Tak odjechanego pomyslu to juz dawno nie slyszalem :D Jeszcze bylbym w stanie zrozumiec, gdyby sprawa sie toczyla Rychlickiego
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: kamil1999 »

Orzi pisze: 24 sie 2022, o 10:24 Zawsze można też pomyśleć o Ben Tarze, ale to by była kwestia zmiany przepisów lub niedyspozycji Wilfredo
Ben Tara i być może Rychlicki również to też jakaś opcja, ale jak mówisz to wymagała by rezygnacji z Wilfredo. Wątpię czy jakiś szkoleniowiec zrezygnuje z Leona. Jedyne opcje to chyba te co podała Diomedea: Kaczmarek, Leon, Butryn, Bednorz.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: buzinga »

granvorka pisze: 23 sie 2022, o 23:15
Podwójna z Kaczmarkiem w normalnej formie (+/- to co gra od 3 meczów) to duża broń, lepszy blok w całym obejściu, 6x mocna zagrywka, lepsza obrona. Widać, że to ważny element Grbiciowej układanki i jednak uzasadnia zostawienie Firleja w domu (Szary, nie odpalaj, nie dam się zaczepić ;).
Przywalanie się do Łomacza za ten mecz to nieporozumienie, parę niedokładności, ale właśnie dobra gra z Kaczmarkiem i bardzo dużo pajpa z Fornalem i Kwolkiem. Poza tym, come on, po co wyciągać jakieś daleko idące wnioski po takiej pykanince.

Btw, Poręba (w niedalekiej przyszłości) to środkowy jakiego nam brakuje do kolekcji na tej pozycji, czyli typ ruskiego drwala z dość ciekawym floatem.
Niezmiernie cieszy mnie Twój komentarz, a w szczególności jego druga część. Zanim jednak do niej przejdę trochę o tej podwójnej zmianie. Bardziej patrzyłem pod kątem tego co funkcjonuje u nas najsłabiej i co chcemy przede wszystkim poprawić. Ogólnie zgadzam się z Twoim uzasadnieniem, moim zdaniem bardziej dotyczy ono tego dlaczego Grbić wybrał Kaczmarka kosztem Butryna niż tego dlaczego je robimy w takiej rotacji. No i ja też zwracałem uwagę na to jakie mamy potencjalnie zagrożenia, więc pojawiło się w wątku Memoriału Wagnera stwierdzenie o tej fałszywej rotacji 1. Gdzie głębiej idąc przy problemach w przyjęciu może pomoc Łukasz. Kolejny element do głębi taktycznej jakie daje nam to rozwiązanie.
Ogólnie mam jednak tylko taką nadzieje, że mimo wszystko nasz trener nie będzie traktował tego rozwiązania jako rytuału, który trzeba odbębnić w każdym secie. A raczej podejdzie do tego tak; jeśli wszytko funkcjonuje dobrze to nie ma sensu tego poprawiać, bo można przedobrzyć. Np Kurek przy secie na styku trzyma nam wynik atakiem. Semen i Śliwka trochę się meczą. Wtedy lepiej nie ruszać, bo Bartek może z nawiązką rekompensować nam wszelkie zyski jeśli będzie czyścił jak szalony. No a jak będzie wyglądał tak jak podczas Memoriału wtedy faktycznie sens podwójnej jest olbrzymi.

Teraz to co najbardziej przypadło mi do gustu. Specjalnie o tym nie pisałem, bo wiedziałem, że włożę kij w mrowisko i nie miałem ochoty bić się z rozwścieczonym gniazdem. Ściślej ujmując jestem fanem wzięcia Poręby na MS od dłuższego czasu. Nie chciałem Leona czy 3 atakującego niezależnie kogo wybrałby Grbić na 2. Powód jest stosunkowo jasny. Mateusz może przydać się nam wcześniej niż wszyscy myślimy. Nie mamy aż takiej głębi na środku. Nowakowski zakończył karierę, oby Huber wrócił do formy po kontuzji. Kłos jest już doświadczonym zawodnikiem i bliżej mu do końca kariery. A nasi pozostali dwaj też nie są ze stali. Kocham przy swoim wieku ma spore przejścia zdrowotne. Do niedawna jeszcze można było drżeć czy zdąży się odbudować na MŚ. Myślę, że nie mi jednemu spadł kamień z serca jak obejrzałem Kubę w ostatnich spotkaniach. Przechodząc już do Poręby. Chłopak korzysta z każdej okazji jaką dostaje. Widzę ile daje mu pobyt w tej reprezentacji. Bardzo poprawił się w bloku. W ataku może mógłby pokazać więcej, ale wszyscy nasi środkowi przy przyjęciu jakie mieliśmy od początku VNL nie pokazali pełni swoich możliwości ofensywnych. Także ja uważam, że Porębie obecność w tej kadrze tylko pomoże w dalszym rozwoju. Niezależnie ile zagra na MŚ, ma chłopak pokaźny zastrzyk motywacji do pracy i zaufania od trenera. To jest coś czego brakowało mi u Vitala np w stosunku do Popiwczaka. Dziś mamy problem z libero między innymi przez to, że Paweł jest bez formy od dłuższego czasu, a Piwko mimo klasy sportowej jaką posiada ma skandalicznie niewielkie doświadczenie reprezentacyjne. Vital powinien był już po Chicago odpuścić Wojtaszka i wozić jako drugiego Kubę. Dziś libero jastrzębskiego były gotowy przy słabszej formie Zatora do wypchnięcia go z szóstki.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2022

Post autor: MWi »

Pawel9221 pisze: 24 sie 2022, o 10:39
Orzi pisze: 24 sie 2022, o 10:24 Zawsze można też pomyśleć o Ben Tarze, ale to by była kwestia zmiany przepisów lub niedyspozycji Wilfredo
Tak odjechanego pomyslu to juz dawno nie slyszalem :D Jeszcze bylbym w stanie zrozumiec, gdyby sprawa sie toczyla Rychlickiego
Dlaczego? Przecież ma polskie korzenie, gra w Polsce, a jego potencjał jest bardzo wysoki. Sam proponowałem takie rozwiązanie z rok temu, ale raczej na czasy po-Leonowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”