ME U18 2022 (kadetów)

Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Tak jak podejrzewalam po poprzednich meczach-wprowadzenie innego atakujacego zmienilo rozklad ataku.
Chacinski juz nie dostawal wiekszosci pilek, a Potrykus wiekszosci smieci.
Najwiecej dostal Rybak.

Co do tego zgrania mam jedna uwage. Ja tam widzialam problemy, Igor troche szukal pilki za plecami. Igor idzie duzo szybciej niz Patecki.
Wiec mamy sypacza ze Spaly, natomiast wszystkich skrzydlowych i jednego srodkowego spoza Spaly. Otwarcie rywalizacji na ktoregos z sypaczy grajacych z ktoryms ze skrzydlowych IMHO byloby zbawienne. Becker ma jeszcze duzo pracy, zanim pogra efektywnie w takich zawodach. Slaba dokladnosc, swieczki, atut wzrostu sie gubi.

Przyznam ze Szpernalowski zrobil postepy. Lepsza dokladnosc, lepsza gra z pola. Jednak jak trzeba bylo gonic te 2 pkt straty to znowu byla seria niedokladnosci.

Rybak, poza dynamika i niezlym serwisem zagral tez swietnie w obronie, asekuracji itp. To tez dodalo napedu ekipie.
I znowu moim zdanie powinno pojechac 2 lub 3 atakujacych, ale jako podstawowa dwojka Rybak i Nowik. Rybak niski, dynamiczny, swietnie broniacy. Nowik wysoki, silny niezla dynamika i ulozenie techniczne. Obaj z przeszloscia na przyjeciu. Rozumiem ze Patecki ma niezle warunki, jest spokojny i ulozony, zrobil postepy. Dodatkowo to jedyny skrzydlowy ze Spaly ;)
Ale mysle, ze moze jeszcze poczekac na swoj czas, grajac w sparingach i stopniowo poprawiajac gre.

Pojawienie sie Rybaka dalo tez wieksza efektywnosc wejsciom drugiego libero, za Chacinskiego, do drugiej linii. Bo jak schodzi glowna i jedyna strzelba to nawet z przyjeta pilka mozliwosci staja sie ograniczone. Z Rybakiem ta zmiana byla efektywna.

I jeszcze co do Szpernalowskiego-tempo pipa z Chacinskim, szczegolnie na kontrze, do dopracowania. Straszna swieczka.

Potrykus w sredniej formie. Nie wiem co bylo sprawdzane w przygotowaniach, wejscie Janczyka (wczoraj i krotko) takie sobie. Zawodnikiem o podobnym profilu i ktory byl w gazie na MP Kadetow jest Brzostowicz. Moze powinien zagrac zamiast Potrykusa, ale problem ze zgraniem i ustawieniami w obronie.

Poniekad rozumiem problem 3 spalskich trenerow. Wypadaloby, zeby bylo tych 2 spalowiczow na boisku, np sypacz i jeden srodkowy. I jesli mozna to spalski atakujacy. Wtedy liczba graczy ze Spaly bylaby rowna liczbien trenerow na lawce. Ale zeby az przegrywac w tym celu, to nie wypada.

W tym roczniku jest akurat duzo ciekawych graczy spoza Spaly. Zobaczymy moze ze spalowiczow Serewis sie jakos rozwinie, on mlodszy. Moze Drozdz sie fajnie da przestawic i bedzie z tego pozytek.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zarówno Słowenia, jak i Włochy jak najbardziej w zasięgu, no i terminarz dobrze się ułożył, bo Słowenia raczej nie wyjdzie w dobrych humorach po przegranej z 8-2 w tiebreaku pojutrze - nic tylko wykorzystać i wygrać te dwa mecze. Bo wygrana Włoch daje klarowną sytuację w tabeli z naszej perspektywy.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Dla nas chyba najfajniejszy wynik to bylaby przegrana Wlochow po TB, bo Slowency byli za nami. Ale z drugiej strony Slowency zblizylib sie do nas mocno, mielbysmy tyle samo zwyciestw ale wiecej punktow i lepsze racjo. I tak musimy wygrac wszystko co zostalo, by wyprzedzic Wlochow. Ale i tego TB trzeba przywitac z nadzieja. Rywale pogubili punkty.

Los, jak sie okazuje, pomaga tym, ktorzy sami tez sie postaraja.
Teraz tylko wygrac 2 spotkania. Latwo nie bedzie, ale jest to mozliwe.
Ogladal juz ktos Wlochow i Slowencow?
W statystykach nie widzialam Wlochow na czolowych pozycjach, ale wystarczy dobrze zorganizowana gra bez wielkich indywidualnosci, jesli trafa na nasz slabszy dzien. Gramy z nimi ostatni mecz.

Fajnie jest, ze dzien przerwy wszyscy maja jednoczesnie i zespoly zmeczone, nie beda wpadac na wypoczete.
Mam nadzieje, ze Bulgarzy postawia Wlochom wysoko poprzeczke.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Raczej nie patrzyłbym na te statystyki z ''całych'' rozgrywek, bo tam większość meczów to mistrzostwa regionalne z grudnia/stycznia. U Słoweńców wygląda na to, że jeden z przyjmujących rok temu na ME miał turniej konia, bo tu jak na razie gra dużo gorzej i Słoweńcy nie grają nic szczególnego, dziura na prawym, jeden mocny w ataku skrzydłowy - Włosi mają atletycznych, bardzo nierównych skrzydłowych i raczej słabe przyjęcie (i trenera robiącego przypał zmianami z tego co dzisiaj widziałem), oba zespoły do wypunktowania, ale margines błędu mamy niewielki, ale tak jak piszemy - po prostu wygrać oba spotkania.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Ale wiesz, ja zwykle patrze na faze finalowa. Cale rozgrywki to ...
Czesto ilos punktow nabijana jest przez slabsze zespoly, co nie wyszly w pierwszej fazie i graly druga.

Sam rzuc okiem , po zmianie okienka na faze finalowa. Nie wiem dlaczego link po zmianie prowdzi do calosci ale to drugorzedna sprawa.
https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... px?ID=1325

Slowency wysoko po 3 meczach.

Fakt, ogladam wlasnie ten mecz. Wyglada na to, ze jak bedziemy tak grac w obronie jak dzisiaj i mieszac silne ataki z kiwkami, to mozemy dac rade. Sporo Wlochom wpada np loby za kolnierz.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: zajczik »

Sprawdziło się, że Rybak odpali jak już w końcu go powołali do kadry. Na żywo lubię oglądać jak huka. Lepiej gdy nie wchodzi zadaniowo IMO.
Diomedea jeśli chcesz kolejnego spałowicza to mogli wziąć na rozegranie Chmurę, który sypał Rybakowi na MP :)
Serewis też rocznik 2005.
Włochów i Słoweńców oglądałem fragmenty i feralny tie break, gdzie runęło wszystko przyjęcie, atak, obrona. U Włochów chciałem popatrzeć na dysponującego dobrymi warunkami (209 cm) Barotto lecz nie zachwycił. Ciekawszy już skrzydłowy Bristot. U Słoweńców skrzydła grają, zwłaszcza Marovt ma zdrowie, W meczu z Niemcami 60 ataków. Wydaje się, że oba zespoły w zasięgu. Wszystko zależy od naszej gry.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Z Serewisem to fakt, zdawalo mi sie ze widzialam go w nizszej klasie.
To tym bardziej ciezko wyczuc, czy warto bylo go ciagnac. Ciekawa czy zaliczy jakies wejscie. MP Kadeta poprawne w kazdej dziedzinie i tyle.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Znowu Patecki na ataku?
Trenerzy probuja cos udowodnic i szukaja na sile problemow?
OK widze, ze Igor mial 0/6 kiedy ucielo transmisje. Zwracam honor i przepraszam. Niestety Patecki jast podbijany, nie broni tez wcale. Gra na 13% wg statystyk (3ci set, polowa).
Chyba ze jakies dolegliwosci Rybaka. Szkoda braku Nowika na ataku. Co do selekcji zdania nie zmianie.

I uciekl nam set.
Oraz znowu ucielo transmisje na koncowke 3ciego i caly czwarty. Patecki konczy seta ze skutecnoscia 35%
Uff, chyba juz dociagniemy czwartego, jest 22:18.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2022, o 17:47 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

I wygrana 3-1, oglądnąłem z seta przez kiepski streaming, gdzie Słowenia grała wielkie nic i nie musieliśmy się zbytnio wysilać, w statystykach średnio (ponad 30 błędów, atakujący na -3 w ataku razem), ale liczy się zwycięstwo. Z Włochami o awans, zobaczymy wieczorem jaki wynik będzie nam potrzebny.

Statystyki: https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=61893
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Niestety, jak na razie Bulgarzy nie chca zagrac dla nas. Oby sie odkrecilo. Bulgarii chyba nie mamy szansy przeskoczyc, wiec jak najwyzsze zwyciestwo Bulgarow byloby wskazane. Tylko oni maja pewny awans.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2022, o 23:14 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Włochy przedwczoraj wygrały tiebreaka ze stanu 2-8, a dzisiaj ze stanu 8-13. :o I napisałbym, że musimy uważać w ew. tiebreaku jutro - ale do awansu potrzebujemy wygranej max w 4 setach, więc ten potencjalny tiebreak nie będzie miał żadnego znaczenia. Z tego co widziałem, mecz 50/50, może z drobnym wskazaniem na nas, ale Włosi mają handicap wynikający z tabeli.

Jak nic się nie przedłuży, mecz o 18 naszego czasu.

A nie, pomyłka, wygrana w tiebreaku też nam powinna dać awans, bo będzie 13-7 i 14-8 w setach. Tak że bezpośredni mecz o awans, bo Bułgaria ma ostatnich w tabeli Niemców. I w tym tiebreaku to trzeba jednak uważać. ;)

Z drugiej grupy wyjdzie prawdopodobnie Serbia i ktoś z dwójki Francja/Belgia, więc przy awansie jest realna szansa na finał nawet z 2. miejsca w grupie, ale jutro wieczorem co najwyżej pospekulujemy.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: krzysiu »

Ktoś to będzie pokazywał?
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Caly czas pokazuje, linki byly w temacie. Jakosc transmisji slaba, stream z meczu ze Slowenia padal chyba 3 razy, pierwszy raz tuz po hymnach.
Od polfinalow bedzie pokazywac eurovolley tv.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: krzysiu »

Nasi przegrali 1 seta do 22

W drugim secie prowadzilismy 9 do 6 ,przegrywamy 15 do 12 wiec idziemy na przegraną
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Przed tym meczem we wszystkich statystykach z tymi samymi rywalami (asy, blok, atak, przyjęcie, poza popsutymi zagrywkami) byliśmy lepsi, to myślałem, że ten mecz to co najmniej 50/50 - ale poza III setem, gdzie Chaciński w pojedynkę zdobył 10 pkt i nasza pierwsza akcja hulała, różnica poziomów, w IV secie nie było Chacińskiego i do 17 czy 18. Może z drugiej grupy udałoby się ugrać więcej, ale przed ME ci Włosi pierwszym składem nie ugrali seta z Francją i Belgami, więc niekoniecznie. Może starszym kolegom lepiej pójdzie w sobotę.

Z tego co widziałem (a nie widziałem wszystkiego przez streaming) - przede wszystkim na duży plus Chaciński, tzn. mnóstwo do poprawy w elementach technicznych i defensywie (bezlitośnie dzisiaj celowany flotem), ale o ile rok temu był głównie wysoki, to tutaj w ofensywnych elementach (nie tylko u nas) czołówka. Granieczny dziś mocno na minus, no i brakowało mi od gracza na jego poziomie krycia kolegów w odbiorze, niemniej całościowo na pewno wyróżniający się gracz na swojej pozycji (ale nie tak jak rok temu). Szpernalowski zrobił spory progres pod względem tempa gry przez ten rok, ale chyba poszukałbym kogoś innego, wzrostowo/technicznie to nie jest ten poziom, Becker chyba bardzo nierówny, ale technicznie jest po prostu lepszy. Atakujący słabo, a dostali uczciwe porcje gry, Potrykus dzisiaj najlepszy mecz, ale całościowo średnio. Nowak robił duże wrażenie rok temu w Albanii, tutaj fizycznie też świetnie, ale nie dostawał zbyt wielu piłek, dzisiaj słabo. Zdecydowanie zabrakło powtarzalności. Zabrakło realnej rotacji - trener Włochów w trakcie turnieju (wygrywając wszystkie mecze) zdążył wymienić sypacza, środkowego, a dzisiaj nie bał się zmieniać skrzydłowych - u nas nie było żadnej realnej rotacji poza atakiem, i kompletny brak zadaniowych zmian, więc gdy dzisiaj nie szło to okazało się, że nie ma żadnej alternatywy z ławki. Parę razy krzyk na zawodników wydał mi się zbyteczny, ale może nie ma co robić z nich dzieci.

Co tutaj mądrego napisać, dwa mecze z poważnymi rywalami, dwa sety, do czegoś więcej zabrakło właściwie wszystkiego poza blokiem (gdzie wyglądaliśmy raczej dobrze). Turniej pod względem poziomu przeciętny, więc nie ma poczucia niedosytu, może ten IV set z Bułgarią, ale też bądźmy poważni. Włosi zbudowali się w trakcie turnieju (zmienili sypacza i przyjmującego pomimo wygranych), u nas tego zabrakło.

Nie wiem jak zasady kwalifikacji na MŚK, ale ostatnio leciało z ME/rankingu, więc chyba bez obaw.

Włochy-Serbia i Francja-Bułgaria, my z Belgami w półfinale o miejsca 5-8.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Zaraz zaraz. My z atakujacych mamy tam Potrykusa i Rybaka.
A jakiegp Nowaka chodzi? Bo Jakub generalnie gra na srodku, poza wyjatkiem na MPKadeta.
A w zeszlym roku gralismy na ataku z tego co pamietam glownie Brzostowiczem (obecnie przestawionym na przyjecie)
I wtedy jeszcze Nowik albo gral na przyjeciu, albo byl swiezo po przestawieniu na atak.

Becker gra mega niedokladnie na dluzszym dystansie i mocno swieczkami. Mi Szpernalowski wydaje sie lepszy, usredniajac.
A lepiej graja byc moze ci co nie pojechali i zostali najszybciej odpaleni, w kazdym razie byli ciekawi sypacze na MPK.

Mi najbardziej zabraklo Nowika na ataku, sensownego drugiego sypacza i sprawdzenia wariantu z Brzostowiczem i Potrykusem na przyjeciu.
Srodkowi robili co mogli, dostawali malo pilek, Nowak rzeczywiscie slabo w serwicie, Granieczy srednio w przyjeciu i bardzo roznie w dograniu.

Meczu jeszcze nie widzialam, ale to z obsrewacji poprzednich. Bylam mnie optymistycznie nastawiona niz Ty, wiec wynik jakos nie zaskakuje.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pisałem o Nowaku-środkowym, może powinienem podzielić na akapity tego posta. O ataku pisałem o Pateckim i Rybaku, poza I meczu obaj grali na zmianę, i żaden z nich nie zagrał dwa razy dobrze pod rząd.

A zbyt optymistycznie może faktycznie byłem nastawiony, ale nie dlatego, że my graliśmy jakoś dobrze, a dlatego, że ten turniej szału nie robi, poza pojedynczymi nazwiskami żadna drużyna na ten moment nie może się zbytnio podobać.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: efratello »

WysokiPortorykanczyk pisze: 14 lip 2022, o 18:59 Nie wiem jak zasady kwalifikacji na MŚK, ale ostatnio leciało z ME/rankingu, więc chyba bez obaw.
6 najlepszych drużyn z ME, z rankingu nie będzie miejsc, chyba że ktoś się wycofa albo się coś innego wywali a la pandemia (tak było poprzednio, turnieje regionalne były odwoływane, drużyny się wycofywały itd.). Więc trzeba/wystarczy wygrać z Belgią w "półfinale" o miejsca 5-8.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jeśli masz rację, to jutro gramy najważniejszy mecz turnieju (12.30). Ale na stronie CEV jest napisane ''highest ranked teams'' (liczbę ustala FIVB) - i możliwe, że będzie znowu 6 - ale nie znalazłem żadnego więcej info. Z MEJ na MŚJ jest "2 for CEV + 5 from World Ranking as of January 1, 2023 not yet qualified through Continental Champs".
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Jestem troche sceptyczna. Chociaz potencjal ludzki na boisku jest wystarczajacy na te 6ke.

Ale dobre zespoly turniejowe, z trenerami z pasja (nie mylic z arogancja i klotniami z arbitram), buduja sie w turnieju. Tu niestety tego nie widze.
5 przyjmujacych, 3 trenerow i statystyk i prawie bez zmian na przyjeciu, jedynie Janczyk wchodzil, zreszta w poprzednich spotkaniach (az do meczu z Wlochami) tylko na serwis. No i Kubacki za Chacinskiego, ale jak pisalam efektywnosc wejscia drugiegi libero za ofensywnego przyjmujacego zalezy tez od jakosci atakujacego, szczegolnie ze Szpernalowski srodkiem nie gra duzo.

Dla mnie brak pasji i mysli przewodniej. Forma spalowiczow srednia-Szpernalowski sie poprawil, Granieczny pogorszyl, Patecki nie dorasta do roli pierwszego.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: efratello »

WysokiPortorykanczyk pisze: 15 lip 2022, o 12:01 Jeśli masz rację, to jutro gramy najważniejszy mecz turnieju (12.30). Ale na stronie CEV jest napisane ''highest ranked teams'' (liczbę ustala FIVB) - i możliwe, że będzie znowu 6 - ale nie znalazłem żadnego więcej info. Z MEJ na MŚJ jest "2 for CEV + 5 from World Ranking as of January 1, 2023 not yet qualified through Continental Champs".
Z dokumentu opublikowanego przez CEV (jest na ich stronie, tylko tak zakopany, żeby się nie dało znaleźć xd):
"The FIVB has granted six slots per gender to CEV for the 2023 edition of both the Girls U19 and Boys U19 World Championships. Those respective Finals will be played with 20 teams in total and will be composed of 19 teams in total from Confederations Championships plus the organiser (TBC)."
Btw. przy "Girls" powinno być chyba U18...

https://www.cev.eu/media/evap0vxq/cev-u ... un-web.pdf
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dziękuję za info. ;)

Ważny ten jutrzejszy mecz, bo nie wiem jakie będą plany na kadrę kadetów jeśli w przyszłym roku nie będzie MŚK, zwłaszcza, że chyba wszyscy się zgodzimy, że tutaj trzeba porotować tym składem.

Chyba zmieniono czas meczów (ekhm), bo teraz na stronie CEV mi pokazuje 13.30 local time.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: efratello »

W razie czego ew. może jeszcze opcja pt. organizator, bo chyba nie został jeszcze ustalony?
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Widze, ze ta opcja organizator moze sie przydac. Dostajemy becki od Belgii. Chlopcy probuja gonic w trzecim secie. Chacinski gra na 67%, Rybak na 50. Potrykus slabo, zmiana przez Janczyyka niewiel wnosi, bo ten gra na 0.
Wniosek-brak zmian na przyjeciu, zaden z potencjalnych zastepcow nie jest w formie i nie zostal wprowadzony w gre.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2022, o 11:53 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

0-3. Nic się nie zmieniło względem ocen po meczu z Włochami, bo ciężko żeby się zmieniło, skoro wyszedł ten sam skład. Ciekawe co tam na stronie PZPS napiszą, bo po meczu z Włochami było, że wynik mógł iść w obie strony, a tak w ogóle to byli wyżsi i silniejsi, bo dzisiaj to my byliśmy wyżsi i silniejsi, na niewiele się to zdało.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Podawalam statystyki po 2 setach, ostatecznie tym co ciagneli gre skutecznosc spadla, Janczyk cos dolozyl ale ostatecznie wyszedl na -1.

https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=61899

Moze nalezy troche potrzasnac Spala. Po odejscu Baka, a powrocia Pawlika w charakterze supewajzora chyba brakuje tam ciekawego trenera.

Wnioski-zmiennicy nie zostali zbudowania. Rybak gral malo, choc pewnie skutecznosc bedzie mial wieksza od Pateckiego, ktpory czesciej wychodzil jako podstawowy..
Pomimo 5 przyjmujacych zadnej efektywnej zmiany na przyjeciu, wejscia Janczyka slabe, Brzostowicz nawet nie sprobowany (MVP MP pod koniec kwietnia).
Szpernalowski bez realnej alternatywy, Becker wchodzil na krotkie zmiany i raczej nie mielismy sypacza do grania. Wydaje sie ze selakcji na tej pozycji nie bylo.
Graniecznemu tez Spala nie zluzy, moze dobrze ze wraca do JW.

Zastanawia mnie co robil tam lekarz. Jak poprzednio pojechal na ME to po fakcie dowiedzielismy sie ze gralismy na 2 kontuzjowanych skrzydlowych w podstawowej szostce. Jak zobaczylam, ze znow jest to obudzily sie we mnie pewne obawy o zdrowie zawodnikow.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2022, o 12:09 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
efratello
Posty: 333
Rejestracja: 20 mar 2022, o 20:39
Płeć: M

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: efratello »

Diomedea pisze: 16 lip 2022, o 11:59 Podawalam statystyki po 2 setach, ostatecznie tym co ciagneli gre skutecznosc spadla, Janczyk cos dolozyl ale ostatecznie wyszedl na -1.

https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=61899

Moze nalezy troche potrzasnac Spala. Po odejscu Baka, a powrocia Pawlika w charakterze supewajzora chyba brakuje tam ciekawego trenera.
Porażka Polski 0:3 z Belgią w meczu "o wszystko" to wstyd i kuriozum, patrząc na potencjał szkoleniowy i ludzki obu krajów. Oby był jakiś mały wstrząs, Świderski mówił, że szkolenie i młodzież to będzie dla niego jeden z kluczowych obszarów, może czas to pokazać.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

Wnioski z ogladanych kawalkow-zmiennicy nie zostali zbudowani. Rybak gral malo, choc pewnie skutecznosc bedzie mial wieksza od Pateckiego, ktpory czesciej wychodzil jako podstawowy..
Pomimo 5 przyjmujacych ktorzy pojechali, zadnej efektywnej zmiany na przyjeciu, wejscia Janczyka slabe, Brzostowicz nawet nie sprobowany (MVP MP pod koniec kwietnia).
Szpernalowski bez realnej alternatywy, Becker wchodzil na krotkie zmiany i raczej nie mielismy sypacza do grania. Wydaje sie ze selekcji na tej pozycji nie bylo.
Graniecznemu tez Spala nie sluzy, moze dobrze ze wraca do JW.

Zastanawia mnie co robil tam lekarz. Jak poprzednio pojechal na ME to po fakcie dowiedzielismy sie ze gralismy na 2 kontuzjowanych skrzydlowych w podstawowej szostce. Wiec obudzily sie we mnie pewne obawy o zdrowie zawodnikow, choc na oko wszystko ok

Moze towarzystwo wzajemnej adoracji ze Spaly powinno zostac troche rozsadzone.
Material ludzki jest rozny, ale ostatnie lata mocno pokazuja, ze nawet ze slabszymi grupami trener z pasja potrafi zrobic wyniki, wyciagnac na wierzch ich zalety.
A trener Pawlik powinien zostac odsuniety po ME 2019, po skandalu z gra Czerwinskiego ze zlamaniem. Nawet jesli jest dobrym taktykiem.

Raptem rok temu trener Cop przywiozl z ta grupa medal. Dodatkowo w miedzyczasie doszlo kilku niezlych atakujacych.

Przed zawodami liczylam sie z problemami w grupie, ale wydawalo mi sie, ze to 5 miejsce to pestka.
Ogladajac funkcjonowanie ekipy w trakcie zmienilam zdanie.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2022, o 12:20 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Rok temu wynik dużo lepszy, ale pod względem gry szału nie było, delikatnie to ujmując, tak że nie dramatyzowałbym na bazie jednego rocznika (i to w kadetach). Sposób prowadzenia zespołu mi się nie podobał. Inna sprawa, że na kwalifikacjach ten mecz z Rosją (przegrany, ale turniej wygrany) to był koszmar, a w składzie zmienił się chyba tylko atakujący i środkowy, chyba trochę zabrakło krytycyzmu, nawet gdy wyniki się zgadzały.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: ME U18 2022 (kadetów)

Post autor: Diomedea »

U Copa wygladalo to lepiej. Atakujacy w tej grupie zmianiali sie czesto bo i wybor byl slabszy. Dopiero obecnie na MP pokazal sie Rybak (on zaczynal od przyjecia). I dorosl Nowik bedacy z rocznika 06 i tez po przestawieniu z przyjecia.
Takze nie powinno byc problemu z prawym, ktory istnial na ME minikadeta, a gra i wynik slabsze niz wtedy.
Chacinski tez akurat trafil z niezla forma i ciagnal nam gre.

EEVZa i mecz z Rosja ujawnila problemy z przyjeciem i sypa, z ktorymi nic nie zrobiono. Tzn zamknieto selekcje na sypie, a ruch na przyjeciu okazaly sie pozorne, bo lawka dluga, a zmiany nie bylo.
Wtedy jak darlam wlosy po przegranym meczu, to uslyszlam, ze spoko, to tylko jeden mecz.

Zawodnicy ciagnacy gre byli spoza Spaly.

Nie nalezy wylewac dziecka z kapiela, niemniej jednak warto sie temu przyjzec od wewnatrz.

Niestety po kilku latach takiego grania, potem nastepne roczniki maja troche pod gorke, starujac z dalszych pozycji rankingowych.

I nie jeden rocznik, bo zespol obecnie prowdzony przez Piline mial bardzo nieudane ME mimo duzego potencjalu, wlasnie z ta sama wiodaca mysla trenerska. Tam z kolei doszlo do odsuniecia trenera ktory prowadzil ich w I lidze i przejecia zespolu na turniej mistrzowski.

Od rocznika 97 notujemy glownie puste przeloty w okresie gry zawodnikow w Spale. Wyjatkiem jest rocznik bez warunkow fizycznych, ale z zebem, prowadzony BTW przez Fijola w minikadecie i Baka w okresie szkolnym.
Zobaczymy jak pograja u trenrea Grabdy.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2022, o 12:42 przez Diomedea, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”