Reprezentacja U21 2023

krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: krzysiu »

Pewnie dalsza faza tez tak z rana grana? czy jak jest potem - cwiartka,półfinał i finał czy łączenie z inną grupą?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Patrząc na składy i ostatnie turnieje powinniśmy być faworytem nr 1, więc w sumie dobrze, że gramy w grupie z Bułgarią, bo to powinien być nasz główny konkurent.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: rafak »

Składzik bez zarzutu. Brak złota będzie porażką. Jestem bardzo ciekawy gry Nasevicha na naturalnje dla niego pozycji.

USA jadą z chłopakami z NCAA: sypacz Rowan, środkowy Omene czy libero Merk mieli dobry sezon jako pierwszoroczniacy. Do tego przyjmujący Rama, który przesiedział na ławce w UCLA.

W drużynie Kanady generalnie no-nejmy po pierwszym sezonie w CIS ("kanadyjskie NCAA"). Ale warto zwrócić uwagę na Jacoba Sargenta. Grał w druzynie mistrza CIS, Uniwersytet Alberta. Głownie wchodził, gdyż za konkurentów miał gwiazdy CIS, Bernarda Friesena i Isaaca Heslinga. W CIS rzucany był pomiędzy przyjęciem i atakiem, w kadrze na młocie. Najlepszy atakujący ostatnich Pan American Cup U21. Wysoki, niezly blok.


rozgrywający
Damian Biliński
Kajetan Kubicki

atakujący
Tytus Nowik
Aliaksiei Nasevich

środkowi
Jakub Majchrzak
Mateusz Kufka
Mateusz Nowak

przyjmujący
Kamil Szymendera
Piotr Śliwka
Jakub Olszewski
Marcel Hendzelwski

libero
Kuba Hawryluk
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

rafak pisze: 5 lip 2023, o 15:07 USA jadą z chłopakami z NCAA: sypacz Rowan, środkowy Omene czy libero Merk mieli dobry sezon jako pierwszoroczniacy. Do tego przyjmujący Rama, który przesiedział na ławce w UCLA.
Absurdalnie szybko grają Rowan z Ramą jak na wzrost tego drugiego, niczego nie wygrają Amerykanie (ugrali jednego seta z Iranem, Bułgarią i Brazylią), ale będzie na co popatrzeć.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: rafak »

WysokiPortorykanczyk pisze: 5 lip 2023, o 15:12
rafak pisze: 5 lip 2023, o 15:07 USA jadą z chłopakami z NCAA: sypacz Rowan, środkowy Omene czy libero Merk mieli dobry sezon jako pierwszoroczniacy. Do tego przyjmujący Rama, który przesiedział na ławce w UCLA.
Absurdalnie szybko grają Rowan z Ramą jak na wzrost tego drugiego, niczego nie wygrają Amerykanie (ugrali jednego seta z Iranem, Bułgarią i Brazylią), ale będzie na co popatrzeć.
Pełna zgoda z tym, że nic nie ugrają. System amerykański (dluga gra w NCAA, w przeciwieństwie do np. Europejczyków, którzy już pogrywają w ligach zawodowych) nie pozwala na sukcesy w kategoriach juniorskich. Kadra U21 z Russelem i Dzeszkim była chyba 10-ta na U21. Jedynie zespół z Christensonem i lepszym Sanderem zakręcił się koło medalu.

Ale popatrzeć warto.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Owszem: ta ekipa jest dobra, Wetzel, Rama, wiadomy sypacz, ci środkowi też do uruchomienia, najlepszy rocznik od tego z DeFalco. Ale pewnie 50/50 czy w ogóle wyjdą z grupy, i to tak optymistycznie oceniając. Jak Ci się b. nudzi to na kanale bułgarskiej federacji masz ich sparingi: https://www.youtube.com/@VolleyballBulgaria.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: rafak »

Podziękował za link do strony bułgarskiej.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Pomocniczka »

Jakie są wasze opinie o młodym Śliwce? Oglądacie go pewnie sporo. Mnie udało się obejrzeć parę dosłownie występów w juniorach i 1-2 mecze w seniorach i jak w rozgrywkach młodzieżowych inteligencją i techniką potrafi się wyróżnić, tak wśród dorosłych wydaje się, że nie ma centymetrów ani innych argumentów. Jeśli chce wiązać życie z siatkówką, może powinien jak młody Szymura zmienić pozycję na libero?

A wy jak uważacie?
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Arw165 »

rafak pisze: 5 lip 2023, o 15:07 Składzik bez zarzutu. Brak złota będzie porażką. Jestem bardzo ciekawy gry Nasevicha na naturalnje dla niego pozycji.
Poważnie mamy taki dobry skład z naszymi niskimi skrzydłami? Na tle Włoch czy Bułgarii?
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: rafak »

Pomocniczka pisze: 5 lip 2023, o 18:58 Jakie są wasze opinie o młodym Śliwce? Oglądacie go pewnie sporo. Mnie udało się obejrzeć parę dosłownie występów w juniorach i 1-2 mecze w seniorach i jak w rozgrywkach młodzieżowych inteligencją i techniką potrafi się wyróżnić, tak wśród dorosłych wydaje się, że nie ma centymetrów ani innych argumentów. Jeśli chce wiązać życie z siatkówką, może powinien jak młody Szymura zmienić pozycję na libero?

A wy jak uważacie?
Z tego co oglądałem: zgadzam się, że Śliwka jest inteligentny i dobry technicznie. Mimo wzrostu, przyzwoicie gra w ataku. Może być wartością dodaną w seniorach, tylko wtedy, gdy będzie bardzo dobrze przyjmował - ale to mocno do poprawy. Nie ma wielu argumentów na karierę w seniorach, ale może być solidnym ligowcem. Wejścia w Bydgoszczy miał fajne pod koniec sezonu.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: rafak »

Arw165 pisze: 5 lip 2023, o 19:05
rafak pisze: 5 lip 2023, o 15:07 Składzik bez zarzutu. Brak złota będzie porażką. Jestem bardzo ciekawy gry Nasevicha na naturalnje dla niego pozycji.
Poważnie mamy taki dobry skład z naszymi niskimi skrzydłami? Na tle Włoch czy Bułgarii?
Sypacz, libero, środek plus solidne skrzydła (choć niskie). No i zobaczymy co Aleks pokaże. Wyrównany zespół, w przeciwieństwie do innych drużyn.

Bułgaria - Nikolow przewyższa wszystkich, do pomocy Tatarow, dziura na sypie.

Czechy - Klajmon zagral kilka meczy w kadrze na Złotej Lidze, Bryknar był pierwszym sypaczem w Dukli Liberec pod koniec sezonu, Kollator grzał ławę w Pradze, klaskając Schoutenowi. Kilku grajków jest, zakręcą się koło podium chyba.

Iran - jak pojedzie ten koleś, co grał na VNL, to może gdzieś ich pociągnie. Poza tym nic nie wiem, chyba najslabszy rocznik od kilku lat, choć pewnie będą w czołówce, ze względów fizycznych (vide Esfandhiar).

Brazylia - też dość słaby rocznik.

Belgia z Reggersem będzie groźna, bez niego raczej nie.

Reasumując, jako drużyna mamy najbardziej zbilansowany skład. Stawiam na złoto, ale w kontekście kadry seniorskiej to tylko Kubicki, Hawryluk i któryś ze środkowych.

Tak to widzę.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Diomedea »

Sliwka aktualnie ma za slabe przyjecie na libero. To raczej ofensywny zawodnik.
Wydaje sie, ze w pewnym momencie postawil na sile ataku, mocno nabil mase miesniowa, poprawil dynamike.
Przestawienie na libero sie nie narzuca i mogloby byc dlugie , bardzo pracowite i niekoniecznie udane. O ile pamietam z minikadeta i kadeta nie charakteryzowal sie jakims wybitnym czuciem w przyjeciu rowniez na wczesniejszych etapach.

Bulgarzy zaczynaja wpuszczac ze starszymi mlodszego Nikolowa i pokazal sie on z dobrej strony, tak co do sypacza. Tam tez jeden ze srodkowych byl niezly, o ile ekipy juz mi sie nie myla.

Tez mam nadzieje na zloto i w kontekscie seniorow podobnie. Nie zmienily sie moje poglady od minikadeta.
Moze wtedy byla szansa, ze Szymendera urosnie, Nowik urosnie badz da sie przestawic, Ratajewski sie wyrobi.
Nic z tego nie zaszlo.

A i jeszcze doszedl Nasewicz. Do popatrzenia, choc obecnie w kontkscie przyszlosci widze raczej pare Dulski Nowik, przed dojrzaloscia Nowika moze Nasewicz, moze Gomulka.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Arw165 pisze: 5 lip 2023, o 19:05Poważnie mamy taki dobry skład z naszymi niskimi skrzydłami? Na tle Włoch czy Bułgarii?
Włochy grają bez ~najlepszego zawodnika, a Bułgaria i Iran bez podstawowych graczy.

A nie, Poriya jest w składzie Iranu, ale jest też z kadrą w USA, więc może dołączy w trakcie. Iran z nim będzie bardzo dobry.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: rafak »

Diomedea pisze: 5 lip 2023, o 19:24 Bulgarzy zaczynaja wpuszczac ze starszymi mlodszego Nikolowa i pokazal sie on z dobrej strony, tak co do sypacza. Tam tez jeden ze srodkowych byl niezly, o ile ekipy juz mi sie nie myla.
A młody Nikołow nie ma kontuzji czasami?

Edit: zapomniałem o Włochach, ale tu wygłupiać się nie będę, bo Wysoki będzie w stanie o wiele, wiele więcej napisać.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Diomedea »

rafak pisze: 5 lip 2023, o 20:04
Diomedea pisze: 5 lip 2023, o 19:24 Bulgarzy zaczynaja wpuszczac ze starszymi mlodszego Nikolowa i pokazal sie on z dobrej strony, tak co do sypacza. Tam tez jeden ze srodkowych byl niezly, o ile ekipy juz mi sie nie myla.
A młody Nikołow nie ma kontuzji czasami?

Edit: zapomniałem o Włochach, ale tu wygłupiać się nie będę, bo Wysoki będzie w stanie o wiele, wiele więcej napisać.
Az tak nie sledzilam, przyznam. Podrzucisz link do jakiejs wzmianki? A ten srodkowy, ktory mi sie podobal to byl Buszkow.
Oni tez sporo przegrali na sposobie prowadzenia tej grupy przez trenera. Te bezsensowne przesuniecia Tatarowa pomiedzy atakiem a przyjeciem...

Co do Wlochow- @Wysoki kogo uwazasz za najlepszego zawodnika? Tam, o ile dobrze pamietam, grali Bonifante, Porro i Bovolenta oraz niezly Orioli. Plus libero. Na poprzednich MS Bulgarzy z nimi wygrali po TB, tylko wtedy albo Bovolenta nie gral jeszcze na ataku, albo byl swiezo po przestawieniu (nie chce mi sie sprawdzac). Ekipa mocna w calosci IMHO.

Z Czechami to wygrywalismy dosyc regularnie, jedna wpadka na nieistotnej dla nas imprezie. Juz Slowency mieli lepsza ekipe, meczylismy sie z nimi na ME, mecz sie wtedy odkrecil po kontuzji Mujanovica, ale tutaj Slowencow zabraknie, zreszta 2 najciekawsi wlasnie graja w VNL.

No i nie ma tez mocnych Francuzow z Henno i Chaboissant, ktorzy juz dostaja szanse w seniorach. Na ME potrafili w grupie wygrac z Wlochami, to jedna z mocniejszych ekip, choc troche nierowna.

Takze generalnie slabsze roczniki, brak Rosjan plus brak 2 innych mocnych ekip ( Francuzi i Slowency) i medal powinien byc w zwiazku z nasza dobra systemowa gra. Doszly 2 wzmocnienia na skrzydlach. Pewne obawy co do podwojnej-niby 2 mocni atakujacy ale drugi sypacz z tendencja do seryjnych baboli.
Z Wlochami gralismy TB na zeszlorocznych ME. Tam zabraklo przyjecia w 2 pierwszych setach a w taju zagotowal sie Kubicki i nie utrzymal poziomu z czwartego seta Olszewski.
Teraz na przyjecie moze wejsc Hendzelewski, ograny w I lidze. Kubicki tez powinien troche dojrzec po czesci sezonu w roli pierwszego.
Mozna powalczyc.
Interesuja mnie Amerykanie, tak do popatrzenia.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: rafak »

Są składy.

Bułgaria - Nikołow, Tatarow, jest i młody Nikołow (więc zwracam honor Diomedei), Bouckov na środku. Mocno.

Iran - jest Hossein Khanzadeh Firouzjah Poriya, który pokazał się z dobrej strony na VNL. Jest na młocie wysoki (>205cm, różne źródła) Golzadeh Amir Mohammad. Dobrze grał na MŚJ U-19, wymiatał na mistrzostwach Azji U20. Jest środkowy Norouzi, ale nie ma drugiego środkowego Kazemiego. Będą jak zwykle mocni, zabiją innych siłą i fizyką (pytanie, ilu z nich zrobi potem karierę w seniorach).

Belgia - jest Reggers. Są też Vlahovic i de Bruyn(e), więc będzie mocna, futbolowa kadra.

Wlochy - oczywiście bez Porro i do tego kilku innych, którzy grali na U19. Są Bonifrante na sypie, Bovolenta na ataku, Bartolucci na środku czy Laurenzano na libero.

Argentyna - są Conde (OH) i Salazar (MB). Nie ma Bruno Forte, któy miał dobre MŚJ U-19.

Brazylia - moja rozpoznawalność tych chłopaków jest zerowa, kojarzę tylko Bento na OH.

Kanada - do śledzenia Sargent (wpisany jako OH???) i środkowy Dueck.

Czechy - jest "wielka trójka", Klajmon, Bryknar, Kollator. Nie ma dwóch skrzydłowych z U19 - Jiraska i Uresa. Obaj klaskali w lidze czeskiej, ale ci powołani grali jeszcze mniej. Dziwne.

O USA pisałem wcześniej. Oczywiście Rowan na sypie, ale polecam patrzeć na libero Merka. Do tego Rama na skrzydle, Omene na środku. Nie mam zdania co do Wetzela na OPP.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Diomedea »

Nie znam Argentyny i Brazylii.
Mi z tego wychodzi 3ka faworytow z nami, Wlochami i Bulgaria.
Czy zespoly z Ameryki Pd moga zrobic krzywde trojce z Europy?

W kazdym razie bedzie na co popatrzec.
I Italii bez Porro to raczej powinnismy dac rade. Kwestia formy, moze tez reki trenerow.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: buzinga »

Diomedea pisze: 5 lip 2023, o 23:36


Co do Wlochow- @Wysoki kogo uwazasz za najlepszego zawodnika? Tam, o ile dobrze pamietam, grali Bonifante, Porro i Bovolenta oraz niezly Orioli. Plus libero. Na poprzednich MS Bulgarzy z nimi wygrali po TB, tylko wtedy albo Bovolenta nie gral jeszcze na ataku, albo byl swiezo po przestawieniu (nie chce mi sie sprawdzac). Ekipa mocna w calosci IMHO.
Bovolenta był już atakującym świeżo przesuniętym ze środka. Grał mówiąc delikatnie bardzo przeciętnie, kto by pomyślał, że w rok zrobi taki skok jakościowy. Gra Włochów była w całości oparta na Luce Porro. W zasadzie dopóki "włoski Semeniuk" nie padł fizycznie pachniało nawet porażką faworyzowanych Bułgarów.

Ciekawą rzecz napisałaś też o Piotrku Śliwce. Ja tam 1 ligi prawie nie oglądam, ale z tego co widziałem to był bardziej traktowany jako "defensywny przyjmujący". Przynajmniej w PO Krysiak pełnił rolę tego bardziej obciążonego w ataku ( swoją drogą wydaje się, że może LUK mieć z niego większy pożytek niż się wydaje). Niemniej z całego grona naszych mikrusów (Szymandera, Śliwka, Nowik) to Piotrek jest tym który podoba mi się najbardziej. Nie wiem czy coś z tego będzie, ale wydaje mi się, że on na poziomie seniorskim jednak będzie starał się być bardziej uniwersalnym graczem z wyraźnym wskazaniem na defensywę. Co oczywiście nie przekreśla tego o czym piszesz, bo ma w tym względzie dużo pracy. Po prostu nie ma u niego przy takim wzroście szans na bycie mocnym ofensywnie zawodnikiem. A że wydaje się dość mądrym chłopakiem to dokonał chyba jedynego rozsądnego wyboru dotyczącego kierunku rozwoju.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Diomedea »

Masz racje, tez sadzilam ze tego sprobuje, tzn poprawy przyjecia. I chyba rzeczywiscie to robi. Tez bede patrzec na Krysiaka,i nuwazam ze cos ciekawego z tego moze wyniknac. Kamila bym nie przekreslala, choc on najbardziej falowal a Piotr byl najstabilniejszy.

Nie widzialam Piotrka chyba w tym roku (moze w jednym meczu), sledzilam cyferki, duzo wejsc nie mial. 218 przyjec, 316 atakow. Przyjecie perfekcyjne 24% i pewnie ze 2/3 pozytywnego czyli rzeczywiscie niezle ale na malej ilosci prob i z falowaniem miedzy meczami. Krysiak 716przyjec, 921 atakow :o Gomulka ma wprawdzie wiecej ale imponujace.
Gutkowski pogral wiecej od Sliwki, Kwasigroch chyba niewiele mniej, wiec bez obserwacji na dluzszym dystansie ciezko cos precyzyjnego powiedziec.

Pewnie wiec sie poprawil. Tylko zeby az do bycia libero?
Mam nadzieje, ze nie kosztem ataku. Pewnie podstawowa para to on z Kamilem.
Zreszta kto by nie zagral, wszyscy przyjmujacy sa niscy, musimy liczyc na niezly odbior, szybka gre i rownowage odbior/atak. Nie mamy wysokiego gracza na lewym, do trudnych pilek. Na prawym tez olbrzymow nie mamy, choc Nasewicz nieco podniosl nam srednia wzrostu.

Wziawszy pod uwage domniemana poprawe przyjecia Piotrka i obecnosc Marcela, juz nie powinnismy cierpiec az tak w przyjeciu, jak podczas 2 pierwszych setow z mlodymi Wlochami na ME.
buzinga
Posty: 1245
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: buzinga »

Libero to przesada. Nie sądzę, żeby szedł w takim kierunku. Generalnie żadnego z naszych skrzydłowych nie przekreślam. Zwyczajnie przez ich ograniczenia fizycznie wolę się nie nakręcać, a raczej pozytywnie zaskoczyć jeśli z któregoś coś fajnego wyrośnie. Najbardziej wierze w Naszewicza. Jest coś w nim interesującego. Mimo, że na razie jeszcze jakoś szczególnie nie wymiata. Polski paszport już w najbliższym sezonie Plusligi zdecydowanie pomoże i cieszy mnie, że będzie dwójka za Sasakiem, bo to otwiera przy podejściu chorwackiego trenera Gdańska spore perspektywy do gry. A mi ten chłopak do obecnej siatkówki z naciskiem na wszechstronność na wszystkich pozycjach bardzo pasuje. Przez moment myślałem nawet, że Grabda postawi na Hendzelewskiego w podstawie. Marcel wydaje się stabilniejszy od Kamila, ale zobaczymy jak to wyjdzie. Jedyne co jest dla mnie lekkim rozczarowaniem to odstawienie Bakaja. Sądziłem, że rozgrywający Metra wygryzie ze składu Bilińskiego, bo w tego chłopaka nie wierzę zupełnie. Bakaj z kolei bardzo fajnie pokazał się na MP i jakieś tam możliwości ma.

Co do Krysiaka, nie żebym był jego szczególnym fanem, bo nie jestem, ale takie ruchy ze strony polskich średniaków są bardzo ciekawe. Lepsze niż Borgesy tego świata. Mało widziałem, ale to co widziałem to przyznam, że dobrze wyglądał w pierwszej lidze. Ma szanse coś pograć w Lublinie i wydaje się, że kilka dobrych meczów to nie ponad jego możliwości.

Co do Włochów: brak Porro jest chyba większym problemem niż potencjalny brak Bovolenty. Rok temu w fazie grupowej ME młodzi włosi pokonali nas wyraźnie bez swojego podstawowego atakującego właśnie. Luca sklejał im sporo elementów jako ten all arounder. Także szanse naszych wydają się spore.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Diomedea »

No tak, ale rok temu to od tego meczu zalezalo chyba wyjscie Wlochow, po ich przegranej z Francuzami. A dla nas juz bylo wszystko jedno.

Tez zaluje Bakaja.
Zmiany obecnego trenera to raczej z tych oczywistych. Nasewicza (niezle wejscia w PL) i Hendzelewskiego (najlepszy przyjmujacy MPJ i najrowniej grajacy w I lidze mlody przyjmujacy) to po prostu nie wypadalo nie wziac. Z drugiej strony, tak wielu pominietych, a wartych zabrania nie ma. Bakaj chyba jako jedyny (badz Suski).

Na Krysiaka sie nie napalam jakos specjalnie, ale on czy Borkowski to fajne transfery. Moze i ligi z plusem nie podbija, ale szansa im sie nalezy. Grali dobrze, ciagneli swoje druzyny , sa jeszcze w wieku wzglednie rozwojowym, Krysiak choc niski dysponuje chyba niezla winda, Borkowski jest niezle zbilansowany.
Bylo juz tyle slabiutkich transferow dla nazwisk, ze wyciagniecie mlodych polskich zawodnikow, nawet tylko w charakterze uzupelnien, podoba mi sie bardzo.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: zajczik »

To pierwszy mecz za nami. Wygrany pewnie, choć w 3 secie nasza gra przeciętna a Hindusom wszystko wychodziło. Bardzo dobra gra Kubickiego ( w tym kluczowa seria asów i freeballi w 4 secie). Środkowi Kufka, Majchrzak (kocur) świetnie na zagrywce, bloku i ataku. Do poprawy praca w obronie. Przyjęcie z wyjątkiem 3 seta funkcjonowało dobrze. Lepiej chyba wygląda gra z Szymenderą-dobry balans w przyjęciu,ataku i obronie (zmienił go Olszewski chyba z uwagi na uraz).Śliwka- lider ataku, pajp z różnych opcji, fajne ataki po ciasnym skosie.Trochę mnie dziwi wasza dyskusja o przejściu na libero. Ktoś już napisał, że zbyt słabo przyjmuje ale miałem okazję widzieć Piotra w kilku turniejach młodzieżowych i ostatni sezon w 1lidze i to jest atak jest jego żywiołem mimo ograniczeń. Nie sądzę by sam zamierzał zmienić pozycję( nie słyszałem też takiego info od ostatniego sztabu). Będzie to trochę casus braci Fornal. Atakujący dziś trochę bez fajerwerków. Nowik lepiej z Kubickim niż Nasewicz z Bilińskim na podwójnej ale to już po sparingach było zauważone. Ogólnie czekamy na Bułgarów.
Off top: Krysiak to jeden z najbardziej pracowitych, zaangażowanych i zafiksowanych na granie zawodników zaplecza. Większość wie nad czym musi pracować a jakie ma zalety. Bez dwóch zdań tacy zawodnicy powinni mieć szanse pokazania się w PL zamiast Borgesów,Hoferów, Cupkowicow i innych wynalazków.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: ciorny17 »

Fatalnie wygląda Biliński na podwójnej zmianie. Te piłki, szczególnie na prawe takie sznyty, niezbyt wysoko nad siatką, bardzo szybkie i blisko siatki. Nie mogli się atakujący rozwinąć przy tych piłkach. Majchrzak kocur straszny. Będą z niego ludzie na pewno. No i Kubicki. Może poza początkiem 3. seta, gdzie trochę przehuśtał swoich skrzydłowych reszta na znaczący plus. Jedyne co do poprawy, ale nie wiem na ile to wynika z niedomówień a na ile z błędu Kajetana, to, że często środkowi mieli piłki nie przed sobą, a tak z mojej perspektywy, za krótko. Niemniej, nie wyobrażam sobie, że podstarzały Brazylijczyk go w Lubinie posadzi na ławce. A jak Rusek nie da mu mandatu od początku to ja będę jeździł i darł się, że tak nie można.
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Diomedea »

zajczik pisze: 7 lip 2023, o 11:01 To pierwszy mecz za nami. Wygrany pewnie, choć w 3 secie nasza gra przeciętna a Hindusom wszystko wychodziło. Bardzo dobra gra Kubickiego ( w tym kluczowa seria asów i freeballi w 4 secie). Środkowi Kufka, Majchrzak (kocur) świetnie na zagrywce, bloku i ataku. Do poprawy praca w obronie. Przyjęcie z wyjątkiem 3 seta funkcjonowało dobrze. Lepiej chyba wygląda gra z Szymenderą-dobry balans w przyjęciu,ataku i obronie (zmienił go Olszewski chyba z uwagi na uraz).Śliwka- lider ataku, pajp z różnych opcji, fajne ataki po ciasnym skosie.Trochę mnie dziwi wasza dyskusja o przejściu na libero. Ktoś już napisał, że zbyt słabo przyjmuje ale miałem okazję widzieć Piotra w kilku turniejach młodzieżowych i ostatni sezon w 1lidze i to jest atak jest jego żywiołem mimo ograniczeń. Nie sądzę by sam zamierzał zmienić pozycję( nie słyszałem też takiego info od ostatniego sztabu). Będzie to trochę casus braci Fornal. Atakujący dziś trochę bez fajerwerków. Nowik lepiej z Kubickim niż Nasewicz z Bilińskim na podwójnej ale to już po sparingach było zauważone. Ogólnie czekamy na Bułgarów.
Off top: Krysiak to jeden z najbardziej pracowitych, zaangażowanych i zafiksowanych na granie zawodników zaplecza. Większość wie nad czym musi pracować a jakie ma zalety. Bez dwóch zdań tacy zawodnicy powinni mieć szanse pokazania się w PL zamiast Borgesów,Hoferów, Cupkowicow i innych wynalazków.
Pomocniczka pytal co sadzimy o takiej zmianie pozycji (najwyrazniej niewiele Piotrak ogladal), ktos sie odniosl wzglednie pozytywnie, to ja na to ze nie. Nie ten typ zawodnika, i raczej widac ze nie na to ma ochote.

Nie widzialam, ciesze sie ze Majchrzak sie odbil po lekkim dolku w sezonie.
Bilinski ze srodkowymi tez gra takie plaskie. Az bylam zdziwiona jak Nowak dal rade z takich skonczyc. No i te babole.
Pewnie Nasewicz by tempo znalazl z Kubickim, Kubicki jest wszechstronny dosyc. Malo chyba pograli razem i dostawal raczej za plecy.

Mam nadzieje ze Kajetan pogra wiecej w lidze, ale poczekajcie, az zobaczycie Kuropatwe (aktualnie Gdansk, mlodzik). Taki wyzszy Kubicki. Fakt- na razie sprwadzony tylko na krajowym podworku.
Wiec na sypie bedzie dobrze, bedzie systematyczny doplyw swiezej krwi. Ale oczywiscie nalezy krzyczec zeby Kubicki gral, popieram ciornego.
Streeter
Posty: 7279
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 7 lip 2023, o 21:20 Wiec na sypie bedzie dobrze, bedzie systematyczny doplyw swiezej krwi. Ale oczywiscie nalezy krzyczec zeby Kubicki gral, popieram ciornego.
A jakbyś odniosła tych zawodników poziomem do Kozubów i innych Droszyńskich w ich wieku? Bo tam po Januszu też mówiło się, że mamy sporo dobrze rokujących rozgrywających, plus paru z zadatkami na solidnych ligowców, a niewiele mądrego nam z nich wyrosło.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Diomedea »

Droszynski to dosyc specjalny case. Przeciez on sie spalil psychcznie, na co w jakiejs mierze wplynal konflikt z Nawrockim. Nie pozwolil mu dojrzec, uspokoic glowe.

Kubicki jest spokojny, wie czego chce. Uwazam ze jest sporo lepszy od Kozuba, wszechstronniejszy, mniejsza dziura w bloku, duzo lepiej serwuje.
Mial trudniej, jednak slabsze skrzydla w porownaniu do tych ktorymi dysponowal Kozub.

Kuropatwe ogladalam w cwiartkach MP na zywo i finale na stremach. Bardzo dojrzaly, gra wszystkie opcje. Raczej nie przepadnie, za dobry tak jak i Kajetan.
ciorny17
Posty: 8537
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: ciorny17 »

Krótka Hawryluka z Majchrzakiem z drugiego seta wow.

Nie ma co już pisać o Kubickim. Po Paryżu musi być w kadrze.
Kłamca.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: krzysiu »

Grbic ma inne zdanie :p
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Diomedea »

krzysiu pisze: 8 lip 2023, o 10:45 Grbic ma inne zdanie :p
Moze zabraknac Grbica po Paryzu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”