Reprezentacja U21 2023

plagiator
Posty: 27
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 23:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: plagiator »

Właśnie chciałem skasować post, bo się zorientowałem, że mecze są na yt.
Dzięki.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: zajczik »

Nie wygląda to ciekawie w 1 secie. Iran fajny sypacz, świetna zagra i siła fizyczna niezła. Goldazeh, Poriya do obserwacji. Szymendera celem w zagrywce, słabo przyjmuje mimo iż jest kryty przez Hawryluka i ma może 2m. Jak inni nie rozumie Grabdy, że nie wpuszcza Marcela. Na razie skutecznie nasz środek i tyle.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: rafak »

Na początku drugiego seta Iran trochę pogubił się w przyjęciu.

Kubicki kilka farfocli na środek.

I ustrzelony "przyszły libero" Śliwka.

Dużo błędów na zagrywce. Z 6 albo 7. Autowy farfocl Śliwki na deser.

Koszmarma ilość błędów różnego rodzaju. (27 błędów POL kontra 10 błędów IRN).

Ładna współpraca Kubickiego z Nasewiczem.

Podoba mi się prowadzenie zespołu przez Grabdę. Chcieliśmy Hendzelewskiego, to wpuścił go na serwis (który nie jest jego mocną stroną), po czym z powrotem Szymendera na przyjęcie. Ma to sens.

3 set, akcja na 4:4. Kwintesencja dzisiejszej gry.

PODSUMOWANIE "widowiska":

Kubicki - ok współpraca z Nasewiczem, zaskakująco słabo ze środkowymi.

Nasewicz - moim zdaniem jedyny pozytyw tego meczu. Jedyny, który potrafił dobrze zaserwować.

Szymendera - był regularny: regularne, odrzucające przyjęcie na 3 metr, regularny autowy flot.

Śliwka - coś tam atakował, słaby serwis.

Środkowi - zaskakująco słabo. Zagrywki zero, ataki autowe, słabo w bloku.

Hawryluk - przeciętnie.

Nie da się wygrać meczu nie serwując i mając 40 błędów.

Koszmarny mecz.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2023, o 13:21 przez rafak, łącznie zmieniany 1 raz.
plagiator
Posty: 27
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 23:43
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: plagiator »

Tylko jedno pytanie. Czy leci z nami trener? Czy jego przyspawali tam koło tej linii? Zero reakcji. Nic. Może trzeba krzyknąć? Zakląć? Cokolwiek, żeby ich przebudzić. A ten cały mecz stoi przestraszony. Praktycznie zero zmian. Widać, że nic się nie klei, a ten nawet najmniejszej reakcji. O co tu chodzi??
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

No cóż, na MŚ U19 wygraliśmy po wyrównanym meczu - ale Irańczycy są dużo wyżsi i znowu widzieliśmy kontrast gdy chłopak z seniorskiej siatkówki (ostatnio Nikołow, teraz Poriya) jest wstawiony do juniorskiego grania, u nas takiego efektu nie ma. Mężczyźni kontra juniorzy.

Ale to oczywiście wierzchołek góry lodowej, bo całościowo słabiutki występ, na poziomie technicznym wręcz katastrofalny. Nasewicza można pochwalić za dwa sety, i to by było na tyle. Pozostaje liczyć na wygraną Iranu z Bułgarią, bo po 0-3 szanse na awans gdy trzy ekipy będą miały bilans 2-1 będą małe, jak np. Bułgaria wygra 3-1 z Iranem, a obie ekipy ograją Tajlandię do zera, to musimy wygrać 3-0.

Prowadzenie rzeczywiście średnie, ale i rotacja w 1 lidze i łącznie 115 ataków na poziomie Plusligi na parkiecie, jeżeli chodzi o skrzydłowych. Poriya w samym VNL-u miał 112 ataków, takie rzeczy muszą potem wychodzić.
zajczik
Posty: 378
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: zajczik »

Zgadzam się z podsumowaniem Rafaka. Przede wszystkim z taką ilością błędów trudno wygrać mecz. Wszyscy zachwycają się Hawrylukiem ale dziś naprawdę przeciętnie (małe usprawiedliwienie krycie Szymendera) Po co my właściwie braliśmy rezerwowych? Nawet Nowaka bym wpuścił na zagrywkę bo jego float słabo przyjmującym Irańczykom zrobiłby więcej szkody. Jak Bułgarom zechce się grać to jutro może być po zawodach.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: krzysiu »

Katastrofa i po strefie medalowej. To była prędzej kadra Bakiewicza tak?
hottakesbot
Posty: 994
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: hottakesbot »

Irańczycy tradycyjnie wystawili zespół składający się z 30latkow z przekręconymi papierami?
ciorny17
Posty: 8538
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: ciorny17 »

Masz jakiś dowód że zrobili to szybciej? Czy może wiedza antropogeniczna jest zagadką dla Ciebie i dla nas każdy kto ma 21 lat musi wyglądać jak Hendzelewski, niezależnie czy wychował się w klimacie karaibskim, na Bliskim Wschodzie czy kontynentalnej Europie.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

ciorny17 pisze: 11 lip 2023, o 17:05 Masz jakiś dowód że zrobili to szybciej? Czy może wiedza antropogeniczna jest zagadką dla Ciebie i dla nas każdy kto ma 21 lat musi wyglądać jak Hendzelewski, niezależnie czy wychował się w klimacie karaibskim, na Bliskim Wschodzie czy kontynentalnej Europie.
Kiedyś te wyniki Iranu (albo np. Indii) rzeczywiście były podejrzane, mając w pamięci co robiły np. Dominikanki i brak jakiegokolwiek przełożenia na seniorskie granie, teraz jak 36-letni Mousavi gra w reprezentacji, to raczej ciężko sobie wyobrazić, że kiedyś tam mu odjęli 2-3 lata. To jaką projekcję na dalszą część kariery mają ci irańscy zawodnicy, to inna sprawa, ale to powoduje, że wyniki na młodzieżowych imprezach są drugorzędne, więc trochę whatever, jak ktoś ma potrzebę prowadzenia drużyn tak, żeby nabijać młodzieżowe medale, to chyba jego problem. Jak będzie z tymi chłopaczkami to się okaże.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Diomedea »

Przeciez nie chodzi o zadne nabijanie wynikow.

Chodzi o trenera, ktory doszedl do wniosku, ze samo sie wygra.
Najbardziej ograny zawodnik na skrzydlach, majacy nawiecej atakow i przyjec w lidze, to Hendzelewski.
Ktory to zawodnik zagral najmniej, wchodzac glownie na serwis. Logiczne, prawda? A zagral najmniej, bo wczesniej nie gral w tej ekipie, a trener bal sie zmieniac sklad MS.

A sparingow bylo od groma. Ile setow zagrano Sliwka/Hendzelewski w tych przygotowaniach?

Zobaczymy co dalej.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: rafak »

Nie jestem fanem Grabdy (nie podobała mi się jego praca z młodymi w Siedlcach (Kupka, Wnuk, Kufka czy Strulak nie zrobili postępów pod jego nadzorem), ale z drugiej strony 40 błędów to chyba nie jego wina????
Volley72
Posty: 29
Rejestracja: 17 lis 2022, o 19:59
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Volley72 »

rafak pisze: 12 lip 2023, o 02:36 Nie jestem fanem Grabdy (nie podobała mi się jego praca z młodymi w Siedlcach (Kupka, Wnuk, Kufka czy Strulak nie zrobili postępów pod jego nadzorem), ale z drugiej strony 40 błędów to chyba nie jego wina????
A była jakaś reakcja na te błędy?
ciorny17
Posty: 8538
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: ciorny17 »

Nie usprawiedliwia Śliwki zanotowanie się 2 razy w pojedynczym bloku plus aut też na pojedynczym u niego czy Kufki, ale totalnie nie rozumiem, czemu w runie Bułgarów od 18:21 do 22:21 Nasevich ani razu nie dostał piłki. Słabe wybory Kubickiego.
3/12 Śliwki z 4 blokami, 4/8 Nasevicha.
Kłamca.
Pomocniczka
Posty: 2036
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Pomocniczka »

Czyli może Kubicki nie jest jednak lepszy od Łomacza. Nie tak dawno można było o nim wyczytać same superlatywy.
Anzej
Posty: 98
Rejestracja: 24 mar 2023, o 13:48
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Anzej »

Tragiczna ta końcówka.. Szymandra co chwile przebija palcami (w ostatniej akcji przechodzącą), Kubicki dogrywa darmową piłkę po czym Hawryluk wystawia ją do Olszewskiego, dziwne wybory Kubickiego. Nasewicz trochę sam gra na razie.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Slovan »

2X 0-3 i po MŚ. Jeszcze będą grać z Taj i o miejsca 5-8. Miało być podobno pewne złoto, a wyszła kompromitacja.
PioterZJastrzebia
Posty: 1227
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: PioterZJastrzebia »

Biorąc pod uwagę opinie i przewidywania przed mistrzostwami, to faktycznie klęska i ciężko tu cokolwiek usprawiedliwiać.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Slovan »

PioterZJastrzebia pisze: 12 lip 2023, o 13:36 Biorąc pod uwagę opinie i przewidywania przed mistrzostwami, to faktycznie klęska i ciężko tu cokolwiek usprawiedliwiać.
Kadra nie ma killera, który by wymiatał w ataku np. Nikołov, czy Bovolenta, ale podobno miała być zbilansowana i bez żadnych dziur. Tu niczego nie było. Troche to przypomina MŚ 2010 seniorów, gdzie było 2x 0-3 w II rundzie i do domu i chyba właśnie ten drugim mecz też był z Bułgarią.
ciorny17
Posty: 8538
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: ciorny17 »

Hawryluk bardziej zagrał jak na kadrze u dorosłych jak w Olsztynie. Bardzo słabo nasz libero.

Brakło ognia na lewym zdecydowanie.
Kubicki pod względem dokładności na plus, ale wybory słabe w dniu dzisiejszym. Jak w 3. brakło Nasevicha to już kompletny dramat się zrobił. Czy kompromitacja to nie wiem, bo Bułgaria w mojej ocenie, po tym co tam widziałem, faworyt, ale nie w takich rozmiarach ta porażka. 1. i 3. set bez walki. Kompletnie.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

PioterZJastrzebia pisze: 12 lip 2023, o 13:36 Biorąc pod uwagę opinie i przewidywania przed mistrzostwami, to faktycznie klęska i ciężko tu cokolwiek usprawiedliwiać.
Mocny wishful thinking jednak wjechał przed turniejem.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Slovan »

Gdyby przegrali tylko z Bułgarią, to by awansowali dalej... Przypominam, że z Iranem wczoraj było też 0-3. Włosi wczoraj ładnie wyglądali z Argentyną, zobaczymy, jak dzisiaj zagrają z Bra. Brak tam jest Porro, ale na razie tego nie widać.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: Slovan »

WysokiPortorykanczyk pisze: 12 lip 2023, o 13:44
PioterZJastrzebia pisze: 12 lip 2023, o 13:36 Biorąc pod uwagę opinie i przewidywania przed mistrzostwami, to faktycznie klęska i ciężko tu cokolwiek usprawiedliwiać.
Mocny wishful thinking jednak wjechał przed turniejem.
I to wydawało by się u bardzo racjonalnych użytkowników. Z drugiej strony w 2021r. inny rocznik osiągnął troche wynik ponad stan, jak na tamtą kadrę- brąz i to przy grającej jeszcze wtedy Rus. Tu się wydawało, że przy tym losowaniu półfinał powinien być spokojnie, bo jednak tamta druga grupa jest dużo bardziej wyrównana.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nie no, sam uważałem wobec osłabień rywali + braku R***i, że powinniśmy mierzyć wysoko i jesteśmy głównym faworytem, ale rok temu na Igrzyskach Młodzieży przegraliśmy z Turcją i Czechami (albo Belgią), a na ME moglibyśmy nie wyjść z grupy gdyby Mujanovic u Słoweńców nie złapał kontuzji gdy prowadzili z nami 2-1, no to potęgą nie jesteśmy. Szkoda, że Hendzelewski nie dostał szansy, ale nie wiem co pokazywał na treningach, fajnie pokazał się Nasewicz, jak któryś z pozostałych przebije się do szóstki na poziomie Plusligi to będzie przyjemna niespodzianka, i w sumie tyle, nikt jeszcze nikogo nie nauczył wzrostu.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2023, o 13:55 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: krzysiu »

Przecież chyba sami zawodnicy gadali o medalu?

Trener powinien byc wywalony
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

krzysiu pisze: 12 lip 2023, o 13:55 Przecież chyba sami zawodnicy gadali o medalu? Trener powinien byc wywalony
7 lat w gułagu minimum. Ciekawe swoją drogą co kulturowo warunkuje taki stosunek Polaków do trenerów w sporcie w ogóle.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: krzysiu »

Przecież zawalił przygotowania i turniej to po co go trzymać? Żeby był,uczyl się?
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 12 lip 2023, o 13:44
PioterZJastrzebia pisze: 12 lip 2023, o 13:36 Biorąc pod uwagę opinie i przewidywania przed mistrzostwami, to faktycznie klęska i ciężko tu cokolwiek usprawiedliwiać.
Mocny wishful thinking jednak wjechał przed turniejem.
Nie powiedziałbym, że taki mocny. Wydaje się, że Grabda jednak przestrzelił z formą i pogubił się przy tym taktycznie. Nikt nie oczekiwał, że będziemy w stanie konkurować z Bułgarią czy Iranem na poziomie fizycznym. Niezależnie od wyniku miałem przed turniejem przeświadczenie, że będziemy starali się rywalizować z nimi przez przewagę w technice użytkowej i organizacji gry. Jak zespół w najważniejszej fazie turnieju popełnia milion błędów na set to tu coś śmierdzi dość intensywnie. Trener od początku powinien był budować grę na 6 najbardziej ogranych na poziomie senatorskim zawodników. Trzeba było szukać bilansu na przyjęciu duetu Hawryluk-Hendzelewski z dużym wykorzystanie środka i Naszewiczem jako liderem przy dość kombinacyjnej i szybkiej grze nastawionej na mocne granie w obronie. Totalnie pogubił się nasz selekcjoner. Medal był do wyciągnięcia. Może nie złoty, ale brąz jak najbardziej. Także Pioter ma sporo racji. Klęska.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

buzinga pisze: 12 lip 2023, o 14:33Nie powiedziałbym, że taki mocny. Wydaje się, że Grabda jednak przestrzelił z formą i pogubił się przy tym taktycznie. Nikt nie oczekiwał, że będziemy w stanie konkurować z Bułgarią czy Iranem na poziomie fizycznym. Niezależnie od wyniku miałem przed turniejem przeświadczenie, że będziemy starali się rywalizować z nimi przez przewagę w technice użytkowej i organizacji gry. Jak zespół w najważniejszej fazie turnieju popełnia milion błędów na set to tu coś śmierdzi dość intensywnie. Trener od początku powinien był budować grę na 6 najbardziej ogranych na poziomie senatorskim zawodników. Trzeba było szukać bilansu na przyjęciu duetu Hawryluk-Hendzelewski z dużym wykorzystanie środka i Naszewiczem jako liderem przy dość kombinacyjnej i szybkiej grze nastawionej na mocne granie w obronie. Totalnie pogubił się nasz selekcjoner. Medal był do wyciągnięcia. Może nie złoty, ale brąz jak najbardziej. Także Pioter ma sporo racji. Klęska.
No ja tam myślę, że Grabda popełnił błędy, ale mam pewne przeczucie gdzie będą za dwa lata niektórzy zawodnicy, więc grillowanie trenera wydaje mi się bez sensu, a i "klęska" nie do końca oddaje rzeczywistość. Coś jak w psychologicznych badaniach, z których jednoznacznie wynika, że ludzie nie potrafią szacować obiektywnie swoich możliwości i np. 80% osób uważa, że jest ponadprzeciętnymi kierowcami. A czy nie trafiliśmy z formą? Przed turniejem przegraliśmy z Francją bez Henno, która się szykowała na nic, ledwo wygraliśmy z Brazylią bez Arthura, potem 2-1 w sparingach z Argentyną, którą wczoraj oglądałem i wyglądała żałośnie, tak że nie wiem, bo nie oglądałem. Oczywiście nie odbieram prawa do zwalniania trenerów, bo nawet nie chce mi się czekać na ''ojej, ojej, jak śmiesz tak pisać", w tym (przynajmniej w piłce nożnej i siatkówce) jesteśmy obiektywnie z jakichś względów dosyć wybitni.
AlbinSiwy
Posty: 136
Rejestracja: 8 lis 2019, o 21:35
Płeć: M

Re: Reprezentacja U21 2023

Post autor: AlbinSiwy »

WysokiPortorykanczyk pisze: 12 lip 2023, o 13:54 ... nikt jeszcze nikogo nie nauczył wzrostu.
Hm, to znaczy trener Grabda "przeoczył" ten mały problem ze wzrostem?
Wziął reprezentacje, która w poprzednich latach jakby nie było coś niecoś zdobywała - gdy element wzrostu nie miał jeszcze takiego znaczenia - i nie zauważył, że niestety centymetrów brak? A przeprasza, dorzucił Aleksa Nasevicha - 1,97 :)
Pewnie kierownik drużyny zapomniał mu kupić wagę lekarską z przymiarem wzrostowym :D.

W dzisiejszej siatkówce są wybitne jednostki grajce na skrzydłach o wzroście ca 1.9 (choćby Kubiak) które mimo tego ograniczenia potrafią wejść na poziom światowy, ale żeby aż blisko połowa składu (Sliwka - nawet poniżej 1,9, Szymandera 1,92, Olszewski 1,9, Nowik 1,93, Hendzlewski 1,91) miała taka być to chyba faktycznie myślenie mocno życzeniowe.
A najśmieszniejsze, że najwyżsi przyjmująca powołani przez Grabdę nie grali wcale.

Pozdrawiam,
AS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”