Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Streeter »

A mnie znowu bawi twierdzenie, że żadne mecze nic nie oddają bo ktoś tam ma takie szanse a ktoś takie. Ok, u obecnego specjalisty po części tak jest, bo Kaczmarka chociażby to weźmie na dwójkę choćby w 10 meczach zagrał źle, a Butryn w 10 dobrze, ale w normalnym przypadku, gdy w drużynie istnieje rywalizacja, to np. to, że Szalpuk gra na 70% w ataku, a Semeniuk na 20% to niekoniecznie znaczy, że jeden ma ten sparing gdzieś, a drugi chce się pokazać, tylko że jeden jest w formie, a drugi nie. I o ile rzeczywiście forma w maju nie ma większego znaczenia, o tyle za parę miesięcy będzie miała, a takie mecze czy te w VNL tą formę obrazują. No i może jestem głupi, ale ja bym wolał, by na docelową imprezę Grbić wziął 4 gości na przyjęciu, którzy będą w najlepszej formie, a nie wziął Semeniuka bo tak sobie obmyślił już w lutym, przy założeniu że np. Szalpuk i Semeniuk będą cały sezon wyglądać w taki wyżej przedstawiony sposób.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8538
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: ciorny17 »

Inaczej się gra, jak się jest Szalpukiem czy Butrynem w takich meczach, a inaczej jak się jest Semeniukiem, Bieńkiem czy Kłosem. Po Arturze widać było w obu meczach, że gra na 100% tego co ma, fizycznie jest ok, po stosunkowo dobrym sezonie. On od początku musi pokazywać na co go stać, nie bacząc na etap przygotowań. Pewnie to i tak nic nie da, ale przynajmniej na koniec po selekcji, będzie mógł spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie, że dał wszystko. Stąd pewnie też takie emocje w nim były. Osobną historią jest to, czy poza przyjęciem, Szalpuk może dać coś więcej niż widzieliśmy w tych sparingach?
Kłamca.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Diomedea »

Tylko jeszcze powiedz otwarcie, co to znaczy "jak sie jest Szalpukiem" w opozycji do "jak sie jest Semeniukiem".
Oznacza to, ze wiem ze niezaleznie od tego jak gram, trener i tak postawi na mnie.
Bo tak sie glupio sklada, ze Szalpuk (w reprezentacji), wygral wiecejod Semeniuka.
I o dziwo Artur jest po dobrym sezonie klubowym, Semen po dosyc przecietnym.

Wiec to nawet nie gra zza zaslugi, tylko "bycie zolnierzem" jeszcze przed zaslugami reprezentacyjnymi.

Semen w formie jest lepszy od Szalupy w formie. Semen bez formy jest od niego gorszy. Mysle podobnie jak Streeter.
ciorny17
Posty: 8538
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: ciorny17 »

Diomedea pisze: 29 maja 2023, o 12:15 Tylko jeszcze powiedz otwarcie, co to znaczy "jak sie jest Szalpukiem" w opozycji do "jak sie jest Semeniukiem".
Oznacza to, ze wiem ze niezaleznie od tego jak gram, trener i tak postawi na mnie.
Właśnie znaczy to, co napisałaś.
Bo tak sie glupio sklada, ze Szalpuk (w reprezentacji), wygral wiecejod Semeniuka.
I o dziwo Artur jest po dobrym sezonie klubowym, Semen po dosyc przecietnym.
Wiec to nawet nie gra zza zaslugi, tylko "bycie zolnierzem" jeszcze przed zaslugami reprezentacyjnymi.
Też to wiem. Tylko, że zasługi to jedno, a ten mityczny "plan na zawodnika" to drugie.
Wielokrotnie podnoszony temat kwestii wpływu sezonu klubowego na kadrowy tu ma zastosowanie. Chyba możemy także się zgodzić, że 3 na 4 miejsca na przyjęciu są obsadzone. Także nie bądźmy zdziwieni tym, że jesteśmy tym karmieni od jakiegoś czasu.
Ale czy my nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni?
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 28 maja 2023, o 14:45No i może jestem głupi, ale ja bym wolał, by na docelową imprezę Grbić wziął 4 gości na przyjęciu, którzy będą w najlepszej formie, a nie wziął Semeniuka bo tak sobie obmyślił już w lutym, przy założeniu że np. Szalpuk i Semeniuk będą cały sezon wyglądać w taki wyżej przedstawiony sposób.
Grbic powinien wziąć tych przyjmujących, którzy będą w najwyższej formie na imprezie docelowej, a nie przed imprezą docelową. To, co jest tego wyznacznikiem, to oczywiście inna sprawa.

"Problem" obecnego sezonu reprezentacyjnego jest trochę taki, że nie mamy imprezy docelowej. Niby VNL, ale u siebie w domu, aż kwalifikacje olimpijskie, ale z banalnej drabinki, i niby ME, ale, w końcu, na równych warunkach (kazus tego, co pisałem gdzieś indziej o Słowenii) + można w toku sezonu w końcu wykorzystać 6 równych szóstek. Tu najciekawsze co zrobi z tym Grbic, bo mamy tylu dobrych graczy, że wiadomo, że tak czy siak będzie narzekanie na jego konkretne wybory, co zresztą zaczęło się już przed startem sezonu reprezentacyjnego.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 29 maja 2023, o 13:06 Grbic powinien wziąć tych przyjmujących, którzy będą w najwyższej formie na imprezie docelowej, a nie przed imprezą docelową. To, co jest tego wyznacznikiem, to oczywiście inna sprawa.
No to może nie potrzebujemy trenera, tylko jasnowidza albo wróżbity? :D

Chociaż generalnie się zgadzam z Twoją tezą, ale tu warto zaznaczyć dwa punkty:
1) Większa mimo wszystko jest szansa, że w lepszej formie na turnieju będzie ten gracz, który przez cały sezon wygląda zdecydowanie lepiej
2) Takie ruchy na ryzyku typu liczę że wróci do formy, to powinno się robić w przypadkach, gdy cała reszta jest słabsza (np. u nas Kurek, w Serbii Kovacevic na przyjęciu, w Bułgarii Sokolov na ataku itd.). W sytuacji naszej, gdzie Bednorz czy Leon mogą się nie znaleźć w 4 na imprezę, bo jest 4 innych gości lepszych, byłoby słabe brać faceta, który może się przełamie, jak możemy wziąć 3, którzy nie muszą się przełamywać i wyglądają lepiej. A z jednym nawet udało się kiedyś wygrać taki mało znaczący turniej jak MŚ.

Oczywiście tu powyżej zakładam, co powinno się wydarzyć w sytuacji, gdy Semeniuk nie odnajdzie formy, no bo liczę że odnajdzie, wtedy ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu. Tylko właśnie znając już nieco pracę Grbicia obawiam się, że nie ma najmniejszego znaczenia jak będą wyglądać niektórzy zawodnicy (zarówno ci, którzy będą wyglądać świetnie, jak i ci, którzy będą wyglądać źle), finalnie będą niektórzy "bo tak".

Trudny orzech będzie miał Serb, no bo odbudowanie Semeniuka musi w praktyce oznaczać tłuczenie nim meczów, no inaczej się nie odbuduje. Jak zbyt wiele czasu będzie trwało męczenie chłopa, jeśli nie wróci do formy, to wkrótce wygeneruje się kolejny case Kubiaka, który nie będzie służył ani zawodnikowi, ani trenerowi. A już nie daj Bóg jak na siłę weźmie Semeniuka bez formy i przegra jakąś imprezę, to pewnie będziemy wybierać kolejnego szkoleniowca między Cretu a Sammelvuo :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8538
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: ciorny17 »

Streeter pisze: 29 maja 2023, o 15:02 Trudny orzech będzie miał Serb, no bo odbudowanie Semeniuka musi w praktyce oznaczać tłuczenie nim meczów, no inaczej się nie odbuduje. Jak zbyt wiele czasu będzie trwało męczenie chłopa, jeśli nie wróci do formy, to wkrótce wygeneruje się kolejny case Kubiaka, który nie będzie służył ani zawodnikowi, ani trenerowi. A już nie daj Bóg jak na siłę weźmie Semeniuka bez formy i przegra jakąś imprezę, to pewnie będziemy wybierać kolejnego szkoleniowca między Cretu a Sammelvuo :D

Streeter
Nie będzie miał trudnego orzecha do zgryzienia, bo jednym zawodnikiem nie w formie, nie przegrywa się imprez. Jak cały zespół będzie nie w formie, to oznaczać będzie złe przygotowanie do imprezy. Tyle. A jeśli dajmy na to któryś zawodnik, który od roku nie jest w takiej formie jak wcześniej, to problem tego zawodnika i kwestia do głębszej analizy.
Kłamca.
Nuriel
Posty: 841
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Nuriel »

Problem z "mają grać najlepsi" jest taki, że tak naprawdę co tydzień będą zupełnie inni "najlepsi".
Trener musi umieć mniej więcej przewidzieć, do jakiej formy danego zawodnika może doprowadzić. To nie jest tak, że to 100% loteria.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Diomedea »

Jednak "najlepszosc" to nie jest cos co zmienia sie w tydzien.

Sufity tych graczy sa mniej wiecej znane, ich zalety i slabe strony. Jesli na treningu nie daja znakow, ze wracaja do formy, to moze jednak dac pojechac tym, ktorzy sa w formie, pasuja do koncepcji gry i sufit maja niewiele nizej.
Heynan "przlamywal" Kurka przed i na poczatku MS, bo ponoc Kuras niesamowicie wygladal na treningach.

Co do jednego zawodnika nie w formie i nie przegrywaniu imprez-nalezy to powiedziec Vitalowi i Kubiakowi. Powiedzmy lekko pod forma, a raczej w sredniej byl tez Zator. Wiec jesli to zawodnik kluczowy, brak zastepstwa (np Sliwka zszokowany gwizdaniem kiwek), to owszem na wysokim szczeblu przegrywa sie. Z Niemcami czy Holandia i tak powinnismy wygrywac.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 29 maja 2023, o 15:53 jednym zawodnikiem nie w formie, nie przegrywa się imprez
Aż mi ta sentencja nie pasuje do Twojej osoby :D przecież to g**no prawda. Raz powyższy case Kubiaka (tu zresztą nawet miałeś na imprezie docelowej Kubiaka w życiowej formie i w dennej, jak nie było różnicy no to polecam jakiegoś okulisty poszukać), dwa weź dowolnego MVP dowolnych zawodów, wymień na niego w najgorszej formie co widziałeś i wygraj ten sam turniej tak samo obsadzony. W drugą stronę owszem, jednym zawodnikiem imprezy nie wygrasz, ale bez problemu jeden zawodnik bez formy może położyć turniej, nawet jeżeli reszta jest w formie. Oczywiście jeśli mowa o zawodniku wiodącym typu przyjmujący czy atakujący, bo np. z Kłosem bez formy w szóstce pewnie rzeczywiście dałoby się grać podobnie co z Kłosem w formie, no ale już z Kurkiem tego nie widzę. No i jeszcze ewentualnie kwestia co rozumiesz przez przegranie imprezy, bo jeżeli nie wyjście z grupy Polską, no to pewnie też zgoda, ale jeżeli zdobycie medalu / wygranie imprezy no to już niezbyt.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8538
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: ciorny17 »

Nie sprecyzowałem.
Różnica między Heynenem a Grbicem jest taka, że jak Serb widział, iż Olkowi nie idzie czy nawet Semenowi, to ich zmieniał, a Fornal był (no może poza meczem z USA i Włochami) wartością dodaną. Heynen orał Kubiakiem ile wlezie, a Śliwka no cóż, musiał grać.

Co do braku pasowania do mojej osoby. Wiesz, ja się już się pogodziłem z tym, że niezależnie od dyspozycji (no chyba, że będzie jakaś zapaść) pojadą niekoniecznie ci, którzy będą prezentować się najlepiej. Już o tym pisałem i Diomedea swoim pytaniem także mi to przypomniała, że "Szalpuki" (z góry przepraszam za to określenie, ale ono nie ma na celu deprecjonowania Artura), a są nimi w mojej ocenie Butryn, Bednorz, Szalpuk, Kwolek, mimo wszystko Firlej, muszą zagrać na poziomie znacznie przekraczającym to, co "Semeniuki" w analogicznym okresie będą prezentować. I tu wydaje mi się, że nie ma tu żadnego nadużycia.
Kłamca.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: PH3N-x »

Streeter pisze: 29 maja 2023, o 15:02
WysokiPortorykanczyk pisze: 29 maja 2023, o 13:06 Grbic powinien wziąć tych przyjmujących, którzy będą w najwyższej formie na imprezie docelowej, a nie przed imprezą docelową. To, co jest tego wyznacznikiem, to oczywiście inna sprawa.
No to może nie potrzebujemy trenera, tylko jasnowidza albo wróżbity? :D
Heynen wysłał do Chicago drugi garnitur (w formie) podczas gdy pierwszy skład szykował się do kwalifikacji. I tutaj może/powinno być w miarę podobnie. Ofc, jak ktoś z potencjalnego pierwszego składu odstaje to jest wymieniany na tego z drugiego.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 29 maja 2023, o 15:02 No to może nie potrzebujemy trenera, tylko jasnowidza albo wróżbity? :D

Chociaż generalnie się zgadzam z Twoją tezą, ale tu warto zaznaczyć dwa punkty:
1) Większa mimo wszystko jest szansa, że w lepszej formie na turnieju będzie ten gracz, który przez cały sezon wygląda zdecydowanie lepiej
2) Takie ruchy na ryzyku typu liczę że wróci do formy, to powinno się robić w przypadkach, gdy cała reszta jest słabsza (np. u nas Kurek, w Serbii Kovacevic na przyjęciu, w Bułgarii Sokolov na ataku itd.). W sytuacji naszej, gdzie Bednorz czy Leon mogą się nie znaleźć w 4 na imprezę, bo jest 4 innych gości lepszych, byłoby słabe brać faceta, który może się przełamie, jak możemy wziąć 3, którzy nie muszą się przełamywać i wyglądają lepiej. A z jednym nawet udało się kiedyś wygrać taki mało znaczący turniej jak MŚ.

Oczywiście tu powyżej zakładam, co powinno się wydarzyć w sytuacji, gdy Semeniuk nie odnajdzie formy, no bo liczę że odnajdzie, wtedy ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu. Tylko właśnie znając już nieco pracę Grbicia obawiam się, że nie ma najmniejszego znaczenia jak będą wyglądać niektórzy zawodnicy (zarówno ci, którzy będą wyglądać świetnie, jak i ci, którzy będą wyglądać źle), finalnie będą niektórzy "bo tak".
Dla mnie te dyskusje są nudne, więc nie powinienem się odzywać, zwłaszcza po ostatnim odcinku Sukcesji.

Każdy trener ma swoich faworytów.

Nawet Antidze, który był akurat dosyć bezkompromisowy, przy dużo mniejszym potencjale ludzkim, dostawało się za ciągnięcie Konarskiego kosztem potężnego Kuby Jarosza. Tak było, nie kłamię (serio nie kłamię). Pamiętacie, jak w LŚ 2015, chyba w drugim meczu, w Iranie, Jarosz był najlepszy na parkiecie i zaczął robić za eksperta od gry w reprezentacji? Jej, piękne czasy, 8 lat później dalej rezerwowy atakujący to dylemat polskiego interesu narodowego. :]

Wybory trenerskie w reprezentacyjnej siatkówce to zawsze kwestia subiektywna, bo nawet w kazusie wybitny Semeniuk gra średnio, a bardzo dobry Szalpuk gra świetnie, to dalej możesz sobie myśleć, że doprowadzisz Semeniuka do formy, i co odpowiesz na to, nic nie odpowiesz, nie jest to bezpodstawne założenie.

Szalpuk zresztą był w tej samej pozycji jak pojechał na ME 2019 gdy Bednorz nam wygrał medal Ligi Światowej i miał lepszy klubowy sezon.

Mamy na tyle dobrych graczy, że Grbic musiałby uprawiać gimnastykę na poziomie peak Nadii Comaneci żebyśmy nie mieli składu na złoto na każdej imprezie w której weźmiemy do LA '28 udział.

Kluczowa będzie forma.

Czy dobrze przygotuje tych Semeniuków to się okaże.

To jest nudna perspektywa, bo randomy naszego pokroju będą oglądać te mecze w VNL-u i trzeba będzie coś po nich pisać.

But yeah, tak to działa.

ps

Problemem Kubiaka '21 był po części Śliwka '21, ale to chyba niepopularny pogląd, a mi szkoda benzyny i zapałek. ;-) Uznajmy, ze tego nie było.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Pomocniczka »

No i dobrze, że przypomniano, że Śliwka stracił 50% swojej wartości po zmianie przepisów. Mało tego! Jest taki nierozgarnięty, że zdziwią go gwizdki po kiwkach i nie będzie kim go zastąpić.

Gwizdki nie zdziwią natomiast Kwolka, Fornala i Clevenota, którzy kiwają już częściej, niż Aleksander, ale są sprytniejsi - albo mają po prostu lepszą pamięć i lepiej pamiętają przepisy.

Czyż nie?
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Orzi »

Obrazek
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Arw165 »

Nie przesadzajmy, drugi mecz Śliwki z Włochami był niezły, z Japonią zagrał dobre spotkanie, a punkty zdobywał i normalnymi atakami i kiwkami (więc było różnie). Wyprowadźcie mnie z błędu, ale poza meczem z Iranem nic więcej nie było odgwizdane, więc szok nie mógł być taki duży. Pomocniczka ma częściowo rację, bo wielu zawodników może się zdziwić. Akurat mnie kiwki Clevenot wizualnie leżą najlepiej, więc może on nie odczuje, ale jego kiwki lewą ręką czasem przypominają te Śliwki, więc kto wie, jak w zasadzie znowu sędziowie podejdą do różnych zagrań. Na różnych turniejach i przy różnych sędziach widełki są różne. Semen też wykonuje agresywną kiwke z prostej ręki (Erik chyba nazwał to Polish tip) i coraz częściej są o to płacze. Niektóre kiwki Kwolka i Szalpuka, czyli na zgiętym łokciu były przez sędziów wytykane już 2018, pamiętam że komentatorzy na to narzekali. Zagrania Fornala czy Olka oburącz też są tu zagrożone. Prawdopodobnie trzeba będzie się przekonać po prostu na żywym organizmie, byle w bezpiecznych komfortowych warunkach, a nie w ćwierćfinale przy piłce meczowej dla przeciwnika, bo akurat sypaczowi trafi się babol, z którego nie będzie się dało zaatakować. Bo że przejdziemy suchą stopą bez v żadnej kiwki to nie wierzę, tak samo inne zespoły.
Tak że Orzi, nie ma potrzeby sprowadzać zagadnienia do jednego zawodnika. ;)
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Streeter »

ciorny17 pisze: 29 maja 2023, o 17:13 Nie sprecyzowałem.
No ok, teraz bardziej rozumiem Twój punkt widzenia i nawet się z nim zgadzam. Dlatego napisałem, że ta prosta interpretacja tej myśli to mi w ogóle nie pasowała do Ciebie :D
ciorny17 pisze: 29 maja 2023, o 17:13 "Szalpuki" (z góry przepraszam za to określenie, ale ono nie ma na celu deprecjonowania Artura), a są nimi w mojej ocenie Butryn, Bednorz, Szalpuk, Kwolek, mimo wszystko Firlej, muszą zagrać na poziomie znacznie przekraczającym to, co "Semeniuki" w analogicznym okresie będą prezentować. I tu wydaje mi się, że nie ma tu żadnego nadużycia.
No w sumie każdy trener reprezentacji gdzieś tam na część zawodników się uprze i potem wozi. Anastasi wymyślił sobie Żygadłę i Bartmana, Castellani opierał się na Skrze, Antiga jak Wysoki wyżej wspomniał męczył Jarosza, odsiał Kurka co akurat wyszło na plus, ale wówczas był to mocno kontrowersyjny ruch. Heynen uparł się na Kubiaka, a De Giorgi uparł się, że zbuduje taki szajs, żeby jako jedyny wylecieć po roku. Ale jednak te armie wyżej były mniejsze niż wygląda, że jest Grbiciowa, bo ten odsiał na amen Drzyzgę, niezależnie od formy, a pewnie niezależnie od formy weźmie Janusza, Łomacza, Kaczmarka, Śliwkę i Zatora, a to masz prawie pół składu olimpijskiego. Dołóż do tego Kurka, którego nie ma kim zastąpić i 3 środkowych, którzy też są wyraźnie lepsi od reszty no i wspomniany wyżej zerowy/niewielki wpływ formy, to w zasadzie skład na IO mamy już teraz:

Janusz/Łomacz
Kurek/Kaczmarek
Bieniek/Kochanowski/Kłos
Semeniuk/Śliwka/Leon/Fornal
Zatorski

W zasadzie tylko miejsce Kłosa wydaje się niepewne, bo może wpadnie Huber. Ewentualnie Grbić posprzecza się o coś z Leonem to wtedy wjedzie Bednorz.

A zrobienie z Łomacza kapitana kadry to już w ogóle hit i plucie na jak to nazwałeś "Szalpuki".

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Szary Wilk »

Łomacz jest kapitanem tylko na ten jeden turniej i to pewnie dlatego, że ma największy staż i jest dość opanowany. Nikt nie mówi, że Łomacz będzie kapitanem kadry i że pojedzie jako numer 2 na najważniejsze turnieje. Wszystko w rękach Firleja. Rok temu nie został zabrany, bo zagrał słabo w Gdańsku i podobno głowa nie zagrała. Więc jeśli w tym roku udowodni, że zasługuje, to Łomacza nie będzie.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Orzi »

Szary Wilk pisze: 30 maja 2023, o 10:04 Łomacz jest kapitanem tylko na ten jeden turniej i to pewnie dlatego, że ma największy staż i jest dość opanowany. Nikt nie mówi, że Łomacz będzie kapitanem kadry i że pojedzie jako numer 2 na najważniejsze turnieje. Wszystko w rękach Firleja. Rok temu nie został zabrany, bo zagrał słabo w Gdańsku i podobno głowa nie zagrała. Więc jeśli w tym roku udowodni, że zasługuje, to Łomacza nie będzie.
Zgadzam się. Rozdmuchana jest ta belka dla Lomacza do poziomów niewyobrażalnych. Acz lekko zdziwiony jestem, że jednak nie Kłos
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Arw165 »

Rok temu kapitanem na pierwszym turnieju był Kłos, ale wtedy nie było Łomacza z kolei, więc ja bym się nie doszukiwała 15 den w najdrobniejszych decyzjach.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Streeter »

Szary Wilk pisze: 30 maja 2023, o 10:04 Łomacz jest kapitanem tylko na ten jeden turniej i to pewnie dlatego, że ma największy staż i jest dość opanowany. Nikt nie mówi, że Łomacz będzie kapitanem kadry i że pojedzie jako numer 2 na najważniejsze turnieje. Wszystko w rękach Firleja. Rok temu nie został zabrany, bo zagrał słabo w Gdańsku i podobno głowa nie zagrała. Więc jeśli w tym roku udowodni, że zasługuje, to Łomacza nie będzie.
Zobaczymy, oby było jak mówisz. Ale jest Kłos chociażby, który raczej będzie i później, a kapitanem nie został. Mieliśmy w ogóle kiedyś na kapitanie kogoś, kto po pierwszym VNL'u wyleciał i już później nie był? Bo tak z głowy wydaje mi się, że nie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1414
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Arw165 »

Może mieliśmy, ale nikt nie przywiązywał do tego uwagi?Nie przypominam sobie, żeby rok temu ktoś rozkminiał, czy Kłos będzie podstawowym środkowym, bo został kapitanem, więc jest ważny. Poziom rozkminy nie odbiega znacząco.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Pomocniczka »

Orzi pisze: 30 maja 2023, o 07:22 Obrazek
Inni zawodnicy też stracili połowę swojej wartości po zmianie przepisów? Czy tylko Śliwka? Aa, nie. Tamci mają lepsza pamięć, to nie trzeba będzie ich zmieniać jak zapomną.

W ogóle to dla wielbicieli statystyk polecam takie zadanie domowe: policz liczę kiwek DeFalco i Śliwki w 4 meczach 1/2 +L 2023.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Orzi »

Pomocniczka pisze: 30 maja 2023, o 11:37
Orzi pisze: 30 maja 2023, o 07:22 Obrazek
Inni zawodnicy też stracili połowę swojej wartości po zmianie przepisów? Czy tylko Śliwka? Aa, nie. Tamci mają lepsza pamięć, to nie trzeba będzie ich zmieniać jak zapomną.

W ogóle to dla wielbicieli statystyk polecam takie zadanie domowe: policz liczę kiwek DeFalco i Śliwki w 4 meczach 1/2 +L 2023.
Możesz przedstawić swoje zdanie w języku polskim? Bo belkoczesz, i przede wszystkim stawiasz chochola z którym bohatersko walczysz.

Tematem było, że Olek nie prezentował się dobrze na IO 2020, a nie to, co próbujesz przekazać. I piszę to ogólnie jako fan kiwania.
Orzi
Posty: 805
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Orzi »

Arw165 pisze: 30 maja 2023, o 08:49 Nie przesadzajmy, drugi mecz Śliwki z Włochami był niezły, z Japonią zagrał dobre spotkanie, a punkty zdobywał i normalnymi atakami i kiwkami (więc było różnie). Wyprowadźcie mnie z błędu, ale poza meczem z Iranem nic więcej nie było odgwizdane, więc szok nie mógł być taki duży. Pomocniczka ma częściowo rację, bo wielu zawodników może się zdziwić. Akurat mnie kiwki Clevenot wizualnie leżą najlepiej, więc może on nie odczuje, ale jego kiwki lewą ręką czasem przypominają te Śliwki, więc kto wie, jak w zasadzie znowu sędziowie podejdą do różnych zagrań. Na różnych turniejach i przy różnych sędziach widełki są różne. Semen też wykonuje agresywną kiwke z prostej ręki (Erik chyba nazwał to Polish tip) i coraz częściej są o to płacze. Niektóre kiwki Kwolka i Szalpuka, czyli na zgiętym łokciu były przez sędziów wytykane już 2018, pamiętam że komentatorzy na to narzekali. Zagrania Fornala czy Olka oburącz też są tu zagrożone. Prawdopodobnie trzeba będzie się przekonać po prostu na żywym organizmie, byle w bezpiecznych komfortowych warunkach, a nie w ćwierćfinale przy piłce meczowej dla przeciwnika, bo akurat sypaczowi trafi się babol, z którego nie będzie się dało zaatakować. Bo że przejdziemy suchą stopą bez v żadnej kiwki to nie wierzę, tak samo inne zespoły.
Tak że Orzi, nie ma potrzeby sprowadzać zagadnienia do jednego zawodnika. ;)
No ja kiwanie ogólnie lubię xD. Szczególnie takie bardzo sprytne jak Uros czy Olek. Po prostu Wysoki napisał, że Śliwka w 21 nie był w najlepszej formie, a Noworoczny się nakręcił na chochola.
Streeter
Posty: 7282
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 30 maja 2023, o 11:18 Może mieliśmy, ale nikt nie przywiązywał do tego uwagi?Nie przypominam sobie, żeby rok temu ktoś rozkminiał, czy Kłos będzie podstawowym środkowym, bo został kapitanem, więc jest ważny. Poziom rozkminy nie odbiega znacząco.
A co ma do tego bycie podstawowym zawodnikiem? Kłos był kapitanem i cały sezon w kadrze był. Pytałem o to, czy kogoś ogłoszono kapitanem, by po tygodniu wyleciał z kadry.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Diomedea »

Nie, Noworoczny to jest nakrecony bez niczego.
Clevnot dotychczas malo spotkan rozegral w polskiej reprezentacji i pewnie dalej tak bedzie, wiec moze jego kiwkami nie bedziemy sie zajmowac w tym temacie.
Fornal tez kiwa i tez roznie to wyglada, czesto rowne zle jak u Olka kiedys (imho Olek po tamtych IO troche skrocil kontakt z pilka).
Ale tez w dotychczasowych spotkaniach nie dostal na boisku czasu porownywalnego do Olka, wiec i ocena proporcji ataku do kiwki i jakosci tych kiwek w grze reprezentacyjnej bylaby nierzetalna.

Jakby zaczeli gwizdac to obureczne przebicie to bym sie nie zmartwila. Albo chocby surowiej oceniac, byle sprawiedliwie. Poniewaz w kazdej reprezentacji jest kiwacz albo kilku to nie powinno nam szczegolnie zaszkodzic.

Edit
Dlatego pisalam, ze slabo z Lomaczem. Grbic wysyla sygnal, ze jest betonowy bardziej niz Vital. Tyle, ze ma nieco mlodszych zawodnikow wchodzacych w top wiec moze mu sie udac.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Pomocniczka »

Orzi pisze: 30 maja 2023, o 11:51
Pomocniczka pisze: 30 maja 2023, o 11:37
Orzi pisze: 30 maja 2023, o 07:22 Obrazek
Inni zawodnicy też stracili połowę swojej wartości po zmianie przepisów? Czy tylko Śliwka? Aa, nie. Tamci mają lepsza pamięć, to nie trzeba będzie ich zmieniać jak zapomną.

W ogóle to dla wielbicieli statystyk polecam takie zadanie domowe: policz liczę kiwek DeFalco i Śliwki w 4 meczach 1/2 +L 2023.
Możesz przedstawić swoje zdanie w języku polskim? Bo belkoczesz, i przede wszystkim stawiasz chochola z którym bohatersko walczysz.

Tematem było, że Olek nie prezentował się dobrze na IO 2020, a nie to, co próbujesz przekazać. I piszę to ogólnie jako fan kiwania.
Jeśli ktoś tutaj bełkocze, to ty. Diomedea użyła czasu przyszłego. Tokio już się odbyło. W czasie przeszłym. Diomedea pisała, że Śliwka zapomni o nowych przepisach. Zapomni. 3 os. lp. czas przyszły.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: Diomedea »

Przepraszam, nie widze w tym temacie mojej wypowiedzi, ktora brzmialaby tak jak sugerujesz. Moze zle szukalam?.
Mozesz zacytowac do ktorej mojej wypowiedzi z tego tematu sie odnosisz, najlepiej bez wycinania
partykul czy okreslen czasu badz trybu przypuszczajacego?

Bo ja widze cos takiego:
Diomedea » 29 maja 2023, o 17:23
...
Co do jednego zawodnika nie w formie i nie przegrywaniu imprez-nalezy to powiedziec Vitalowi i Kubiakowi. Powiedzmy lekko pod forma, a raczej w sredniej byl tez Zator. Wiec jesli to zawodnik kluczowy, brak zastepstwa (np Sliwka zszokowany gwizdaniem kiwek), to owszem na wysokim szczeblu przegrywa sie. Z Niemcami czy Holandia i tak powinnismy wygrywac.
Jak widac jest to odniesienie do przeszlosci w dyskusji ze stwierdzeniem generalnym kolego @ciorny.

"Nowe przepisy" sa mniej nowe, i jakby mniej surowo i niestety tez mniej jednolicie gwizdane. Zreszta moim zdaniem Olek u Fina czesciej uderza mocno, nie sadze by dzisiejszy Sliwka az tak dal sie wykastrowac jak mialo to miejsce w Tokio (moge sie mylic). Olek okrzepl-normalny proces.

Chetnie bym zobaczyla potwierdzenie, ze okrzepl tez Fornal, w tym celu musialby dostac podobna ilosc gry i stopien zaufania co Olek.
jeep
Posty: 232
Rejestracja: 15 kwie 2022, o 22:19
Płeć: M

Re: Mecze towarzyskie reprezentacji Polski Mężczyzn 2023

Post autor: jeep »

Grbiciowi trudno będzie zdecydować się na przyjmujących. Środkowi to jasne: Huber, Bieniek i Kochanowski i ktokolwiek na przyczepkę. Atakujący Kurek (niestety) i Kaczmarek, rozgrywający Janusz i Łomacz, natomiast przyjmujący: Leon i kto? zapewne Semeniuk. Biorę pod uwagę nie tylko aktualną formę i grę w LN, ale upodobania Grbicia, bo one zadecydują. Szkoda, że nie zdecyduje się na Bednorza jako pierwszoszóstkowego (ciągle o tym przyjęciu, ale obiektywnie wcale nie jest takie złe, Bednorz przed np. Kovacevicem, Lipińskim, Piechockim, DeFalco i in.,no i trzeba trafić w libero), ale musiałby zdegradować albo Śliwkę, albo Semeniuka, a to jest nie do pomyślenia. Ze składem budowanym z Kurkiem, Łomaczem i Śliwką (nie mam nic przeciw niemu, ale wątpię) nie mamy szans na wykorzystanie potencjału, bo nie oszukujmy się: mając potencjał na MO i MŚ nawet srebrny medal jest dotkliwą porażką a nie sukcesem. Firlej, Butryn i ew. Bołądź,tu bym szukał wzmocnienia na rozegraniu i ataku. To na ME bo o składzie na IO zadecyduje wynik na ME. Może już bez Grbicia bo i tak mocno podpadł przez Fabiana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”