Reprezentacja Polski U17 M 2023

Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Slovan »

Ja dziś oglądałem na you- tubie końcówkę Ita- Esp bez żadnego logowania na tej stacji sportowej z Czarnogóry. Hiszpania tu wygląda naprawdę mocno i pomimo porażki dziś 2-3 w zasadzie już ma pewny awans do 1/2, ponieważ mają już za sobą mecze z najlepszymi drużynami: Pol, Fra, Ita. Polska musi ograć Francję, jeśli chce grać mecz o wszystko z Włochami w ostatniej kolejce. Włosi na razie tak sobie: 2 razy męczyli się w tie- breakach z Fra i Esp.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Diomedea »

No tak, tylko Wlosi jako jedyni wygrali wszystko a grali juz z 2 z 3 najmocniejszych przeciwnikow.
My grajac tylko z jednym mocnym zespolem dostalismy w pape za 3 punkty, jeszcze 2 mocne przed nami.

Wiesz, ja mam 5 godzin roznicy do Polski, wiec live nie obejrze. A przy probie znalezienia czegos z odtworzenia przez jeden z tych linkow pod obrazkiem zazadalo nie tylko logowania (za darmo) ale i numeru karty kredytowej :] :] :] . Razem z kryptogramem. :o
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Slovan »

Z ciekawości gdzie jesteś?

Ja oglądam normalnie z Polski lub czasem włączam VPN na Włochy, jak chce obejrzeć coś na Rai i mi śmiga bez problemu ten czarnogórski kanał. Być może nie jesteś w Europie? https://www.youtube.com/@mnesporttv


ps.jak 5 godzin różnicy, to nie możesz być w Europie ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Te streamy w pewnym momencie ktoś po prostu włączył jako prywatne, teraz są normalnie dostępne, mecz Polska-Finlandia:

https://www.youtube.com/watch?v=t_0UiUTXpq4

A Włochy zagrały badziewnie z Hiszpanią i odwróciły przegrany mecz z Francją, a my przegraliśmy wygranego seta z Hiszpania i wypuściliśmy mecz, jakbym miał typować to powoduje, że nie mamy marginesu błędu bardziej niż gorsza dyspozycja. Ale zobaczymy w środę i czwartek.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Diomedea »

Gujana francuska. Pomiedzy Brazylia a Surinamem.
Z polskim VPNem chyba tez probowalam, ale sprawdze jeszcze raz. Nie jestem pewna bo go wlaczam i wylaczam (spowalnia) . Dzieki za rade, wobec tego jeszcze sprobuje z VPNem.
link od Wysokiego hula bez vpnu.

Dzieki, zaraz popatrze.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Slovan »

Diomedea pisze: 25 lip 2023, o 01:36 Gujana francuska. Pomiedzy Brazylia a Surinamem.
Z polskim VPNem chyba tez probowalam, ale sprawdze jeszcze raz. Nie jestem pewna bo go wlaczam i wylaczam (spowalnia) . Dzieki za rade, wobec tego jeszcze sprobuje z VPNem.
link od Wysokiego hula bez vpnu.
Teraz z google się coś porobiło dziwnego, że non-stop ci każą weryfikować jakieś obrazki etc, kiedy używasz VPN, co lekko wkurza, dlatego rzadziej go używam.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

3-0 z Francją, jutro z Włochami o awans.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Diomedea »

Wygrany zbiera wszystko?
Latwo nie bedzie.
Staty wskazuja na swietny mecz Trawki, a slabszy 2 pozostaluch skrzydlowych.

Szczurowski mi sie podobal z Finami, tu wyraznie slabiej w statach. Transmisja byla?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Tak i tak

https://www.youtube.com/watch?v=cAlH2kAeH78

ale nie oglądałem.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Diomedea »

Super, mam momencik to obejrze.
Piekne dzieki.
Nie wiem, czy mozna bedzie sie pozachwycac, ale moze Ty mi powiesz.
IMHO przed meczem Francuzi, majac juz 2 przegrane, nie mieli szans?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Francja miała szanse teoretyczne, Hiszpania musiałaby przegrać za "3" z Serbią lub Włochy musiałyby przegrać z Czechami i Polską (to nie miało prawa się udać, ale nie wiem czy tak kalkulowali), jak podeszli do samego meczu nie wiem, może jutro sobie włączę, ale i tak ostateczna weryfikacja wieczorem, stream będzie na tym samym kanale.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Diomedea »

Francuzi na zrezygnowanych nie wygladali. Ale mecz taki sobie jakosciowo. Duzo niewymuszonych bledow wlasnych z obu stron.
W pierwszym secie ladna praca Kicinskiego i Szczurowskiego w asekuracji.
W drugim secie fatalna pierwsza polowa naszych. Seria glupich bledow i chaotycznych zagran. Tak jak z niczego wpadli w dziure, tak podobnie i wyszli.
Francuzi juz mieli 18:14 i przechodzaca pilke na 19 i nie skonczyli, odwrocilo sie przy bledach z obu stron, finalnie z 25:25 na 27:25 dla nas.
3 set ustawiony zagrywka, min seria Trawki.

Oby z Wlochami uniknac takich dziur jak w 2 secie.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: krzysiu »

Piękny wpierdziel. Czyli mecz z Hiszpanią zadecydowal
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Slovan »

Bułgaria zdominiwała drugą grupę. To już kolejny silny rocznik w ich siatkówce męskiej. Trzeba się liczyć, że wrócą niedługo do czołówki seniorskiej, zaś wypadnie z niej Serbia.
waldek 28
Posty: 160
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: waldek 28 »

Fatalnie się to dziś oglądało. Trener nie pomagał, Szczurkowski dawno do zmiany.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Polska-Włochy 0-3 (15-25, 16-25, 22-25)
Statystyki: https://www-old.cev.eu/Competition-Area ... x?ID=66842

Hm...

Potwierdziło się co pisalismy po meczu z Hiszpanią: te sparingi z Włochami były wyrównane, ale tam było 1-5 w tych sześciu sparingach i wiadomo było, że może się okazać, że ktoś musi pomóc - Hiszpanie ugrali tiebreaka z Włochami i resztę wygrali, i pozamiatane. Oczywiście fałszem byłoby pisanie, że przegraliśmy awans, a nie Hiszpanie go wygrali, ale mieliśmy na pewno swoje szanse (ten trzeci set, sądząc po livescorze).

Myślę, że sportowo byliśmy w czwórce tej imprezy, bo w tej drugiej grupie Bułgaria i długo, długo nic, więc może udałoby się powalczyć o brąz, taki urok tych imprez młodzieżowych, że czasami z serpentyny dostaniesz Bahrajn czy Czarnogórę z najwyższym rozstawieniem, a czasami nie, więc jak zajmiemy 5 miejsce to uznam to za akceptowalny wynik (nie znaczy, że pozytywny).

Doskonałe dwa sety Włoch, naprawdę, 60% efektywności ataku przez dwa sety to absurdalne cyfry w tym wieku - w trzecim byli do ugryzienia, bo zaczęli się mylić w ataku, ale my popełniliśmy zbyt dużo błędów.

Ciężko ocenić ten turniej gdy można było obejrzeć trzy spotkania, z czego jeden z Finlandią, który był momentami mocno taki sobie.

Trawka 46/37% ataku za cały turniej (wolno wszedł, mecz z Francją popisowy) i najwięcej ataków, ale dzisiaj mocno krwawił w przyjęciu, może nie ma centymetrów na ofensywnego przyjmującego, ale dalej uważam koordynacyjnie i technicznie go za duży talent
Kiciński 50/33% ataku, ale schowany w ataku
Szczurowski 41/17% ataku, nic ciekawego w przyjęciu, wszedł za Durskiego, który miał średnie kwalifikacje, i który dzisiaj nie pomógł, ale wiadomo w jakich momentach dostawał zmiany
Olejniczak gorsze cyferki w przyjęciu od Trawki za cały turniej i na poziomie Szczurowskiego
Nurkiewicz dobrze na bloku, ale bez środkowych w ataku praktycznie cała faza grupowa
Rozegranie średnie tak na oko

Nie ma co za bardzo krytykować - kiedy wprowadzili te ME dla 15/16-latków, w 2019 roku? Tej imprezy nie było jeszcze do niedawna i w rok może się wiele zmienić, bardziej zbieranie pierwszych doświadczeń, ale tak obiektywnie raczej klarowne gdzie trzeba szukać nowych zawodników. No i nie ma też przesadzać z bezstresowym wychowaniem, bo Włochy z lepszym rozegraniem, bardziej atletyczne, z lepszą zagrywką, dużo lepszym blokiem i bardziej płynną grą.
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Slovan »

Wygrywać seryjnie juniorów, to nie jest cel. Celem jest przynajmniej 1-2 z tych roczników doprowadzić do poziomu 1 kadry. Medaliki, to fajny bonus, dodatek. Z tych kolejnych uzdolnionych roczników Włosi mają w kadrze: Lavię, Michlieletto, teraz pewne dojdzie Bovolenta i może Porro. Zobaczymy też czy Rinaldi wreszcie zrobi wyrażny progres. Nie wiem od kiedy Włosi zmienili system szkolenia juniorów, ale to zaczyna działać. Teraz muszą to przełożyć na 1 kadrę. U kobiet te złote medale się gorzej przekładają, bo mają problem w wytrenowaniem wysokiej klasy rozgrywającej lub kilku solidnych przyjmujących w typie del Core, czy Picci.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Po raz pierwszy od 2018 roku bez medalu:

Obrazek

A tak to wygląda dla Włoch:

Obrazek

Tak że niekiedy wyniki młodzieżowe nie mają znaczenia (rocznik 93/94 dla nas był dużo lepszy niż dla Włoch) i niekiedy trzeba poczekać do wieku juniorskiego, ale w dłuższej perspektywie czasu jednak mają, bo łatwo zrozumieć np. dlaczego Włochy miały taką dziurę jeżeli chodzi o skrzydłowych od Zaytseva do Romano, Lavii i Michieletto patrząc na tę tabelkę. My też nie mieliśmy partnera dla Kubiaka przez 2-3 lata odkąd posypał się Mika (to srebro w roczniku 89/90 z Miką w wyjściowym składzie, bo grał chyba wtedy już w podstawie w dwa lata starszej ekipie) z analogicznych przyczyn, aż wszedł rocznik 95 (Szalpuk i Śliwka na MŚ 2018).
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Slovan »

Medale i bycie w czołówce oczywiście się liczy i dlatego napisałem, że Bułgaria powinna wkrótce wrócić do czołówki, zaś Serbia z niej wylecieć. Natomiast seryjnie wygrywanie złot wśród juniorów i kadetów w ostatnim czasie przez Ita i epatowanie przez tamtejszą federacje z tego powodu jest dla mnie troche śmieszy (wystarczy wejść na ich strony lub zobaczyć konferencje na koniec zeszłego roku). Tym bardziej, że uważam, że włoska federacja działa żle w innych aspektach np. brak pozwolenia na podwójną pracę w kadrze i w klubie, co zabija włoską kadrę żeńską od pewnego czasu i może też kiedyś szkodzić u mężczyzn.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Włochy są aktualnymi mistrzami Europy w 9 z 10 kategorii wiekowych (od U17 do seniorów): z czego ten brakujący, ostatni tytuł to właśnie ten turniej, gdzie pewnie zrobią min. finał, ciężko tym nie epatować, całościowo mają najmocniejszą siatkówkę halową na świecie. Ale to nie ten temat.

Wracając, kończąc podsumowanie, statystyki:

Obrazek

Cyferki przyjęcia chyba bezwartościowe, ale i tak widać tu, że o ile Włochy dużo lepszy blok, to z Hiszpanią przegraliśmy stricte drużynowymi elementami. Z Włochami nie denerwowało mnie nawet, że np. Porro dużo lepiej rozgrywał od Falkowskiego, a skrzydłowi trochę mocniej uderzali piłkę, ale kilka takich bałaganiarskich zachowań w każdym secie to pewnie odzwierciedlenie tego, jak wyglądał mecz z Hiszpanią. Ale nie ma co kreślić narracji, że całościowo było bardzo źle, bo jednak nie było, jakoś myślę, że z Belgią byśmy wygrali.

A podsumowuję, bo z tego co widzę na stronie CEV, nie ma meczów o miejsca 5-8??? [bo ich nie widzę, ale też nie wiem po co to jest w ogóle grane]
Slovan
Posty: 356
Rejestracja: 9 lis 2011, o 09:13
Płeć: M

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Slovan »

Nie ma-u kobiet też nie było w tej formule. Zwiększono liczbę drużyn i meczów w grupach pewnie kosztem gry o te niższe pozycje. Faza finałowa tylko o miejsca 1-4.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Diomedea »

Slovan pisze: 27 lip 2023, o 22:22 Medale i bycie w czołówce oczywiście się liczy i dlatego napisałem, że Bułgaria powinna wkrótce wrócić do czołówki, zaś Serbia z niej wylecieć. Natomiast seryjnie wygrywanie złot wśród juniorów i kadetów w ostatnim czasie przez Ita i epatowanie przez tamtejszą federacje z tego powodu jest dla mnie troche śmieszy (wystarczy wejść na ich strony lub zobaczyć konferencje na koniec zeszłego roku). Tym bardziej, że uważam, że włoska federacja działa żle w innych aspektach np. brak pozwolenia na podwójną pracę w kadrze i w klubie, co zabija włoską kadrę żeńską od pewnego czasu i może też kiedyś szkodzić u mężczyzn.
Ujelabym to podobnie. Medale sa fajne, bo sa jakims tam prognostykiem na przyszlosc. Niemniej mozna miec dobrych zawodnikow z niemedalowych ekip.
Np Bednorz czy Bieniek.
W druga strone-dazenie do medali za wszelka cene bywa szkodliwe. Przestawienia pod uzupelnienie skladu (np rezerwowy atakujacy) na krotki okres kariery mlodziezowej, granie kontuzjowanymi (Czerwinski) czy swiezo wracajacymi po kontuzji itp.
Trenerzy ekip mlodziezowych powinni miec z tylu glowy rownoczesnie mysl o przyszlosci zawodnikow.

Turnieje mlodziezowe sa wazne, bo pozwalaja na rozwoj zawodnikow w rywalizacji z najlepszymi.

Co do tego rocznika, czy dwurocznika ja widze pewne mozliwosci uzupelnien wybitnym zawodnikami z 08 juz za rok.
Na rozegraniu, ktore bylo srednie w tym turnieju, do Spaly idzie Kuropatwa. Dla mnie sypacz podobny do Kubickiego lub nawet troche dojrzalszy niz Kubicki w tym wieku. Oby urosl ciut wyzszy niz Kubicki. Falkowskiego oczywiscie skreslac nie ma powodu.
Na ataku swietnie pokazal sie Potempa, wysoki silny fizycznie, na gre obok Kicinskiego jak znalazl, bo Kicinski pogral nierowno. Na libero Schadach (niestety troche w typie Maslowskiego) ma duzo lepsza obrone i chyba jednak troche lepsze przyjecie, bo libero w tym turnieju wypadli tez srednio.
Na srodku tez sa mozliwosci. Dziwi slaby turniej Macka Korony, chyba jedynego zawodnika z 08 w tej ekipie. Przypomne, ze MP mlodzikow zawodnik dostal za gre na przyjeciu, ale ponoc pozycja docelowa to powrot na srodek.

Trawka jeszcze troche slaby fizycznie, to nie problem, nie warto sie spieszyc. Jak bedzie technika, wszechstronnosc, powtarzalnosc, to sile sie dolozy przy wejsciu w seniora.
Szczurowski chyba troche padl w ciagu imprezy. Chrzanowski robil za wchodzacego na atak, wiec o jego potencjale na przyjeciu ta impreza nie powiedziala nic.
Pewnie w granicach 4tego miejsca sie krecimy, moze nawet 3ciego w porywach.
Czesc zawodnikow jest juz dosyc wysoka, beda progresowac technicznie, w odroznieniu od nizszych Hiszpanow.

Dobrze ze eliminacje do MS beda z przyszlorocznych ME.

Roznie bywa. 05/06 zaczynal od medalu by potem zejsc w dol. Mala wszechstronnosc, slaba sypa. Ale zawodnikow na granie w przyszlosci to tam paru widac.
Odwrotnie 03/04 i 00/01, chciaz z roznych przyczyn. I z obu beda zawodnicy do reprezentacyjnego grania.
rafak
Posty: 557
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: rafak »

Slovan pisze: 27 lip 2023, o 22:22 Medale i bycie w czołówce oczywiście się liczy i dlatego napisałem, że Bułgaria powinna wkrótce wrócić do czołówki, zaś Serbia z niej wylecieć.
Kilka dni temu odbyły się BVA U19 Balkan Championship. Wygrała Serbia, po wygranej w finale z Bułgarią 3:2. Turcja trzecia.

MVP: Ignjat Dopud (SRB)
Matija Milanovic - najlepszy sypacz, Vuk Nedic - najlepszy libero.

Miejmy nadzieję, że siatkówka w Serbii jeszcze nie umarła.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Diomedea »

A Slowency tam grali? I kim? Oni akurat maja 2 mocnych skrzydlowych 20latkow. A Ci z mlosdszych rocznikow sa ciut slabsi. Zreszta widze, ze nia lapia sie do Balkanow.

Bulgaria to akuratniezla tez w starszych rocznikach. Poczynajac od Asparuchowow poprzez Kariagina do Nikolowow.

Zreszta Bulgarzy wygrali balkanskie U17, gdzie i Turcja i Bulgaria wygraly 3:0 z Serbia.
Serbia grajaca w naszej grupie w CEV U17 byla raczej dostarczycielem punktow, Bulgarzy swoja polowke wygrali.

Jeden mocniejszy (nie wiadomo w jakim stopniu) rocznik nie zniweluje kilku mocnych rocznikow u konkuretow.
Nie znamy tez kontekstow (min personalnych, kontuzje itp).
To troche jak historia z tego naszego starego zakladu, gdzie jedna ekipa kanadyjska na MS juniorow, wychodzac z duzo slabszej grupy, uplasowala sie wyzej niz okrojona o Szalpuka ekipa Polska, dodatkowo z Grycem wracajacym po kontuzji.

Mysle, ze prognozowac mozna raczej na zasadzie trendow, badz w ogole biorac pod uwage wieksza ilosc zmiennych.
Np gre tej samej grupy na poziomie ME i MS przez kilka lat. I tach medalowych rocznikow mlodziezowych trzeba miec kilka, by zlozyc silna reprezentacje.

Najlepsi mlodziezowi sypacze (wyroznienia miedzynarodowe) w Polsce to Droszynski i Kozub. No i Kubicki.
A Marcin Janusz zadnych wyroznien nie zebral, Firlej ani Komenda tez nie jesli dobrze pamietam.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Janusz miał bardzo duży hype jako junior, robił za nadzieję polskiego rozegrania w pewnym momencie i ciekawe, że pokrętną drogą ostatecznie to się sprawdziło w całej okazałości.

A Serbowie mieli jeden dobry rocznik - ten, o którym pisze @rafak - ale ci Serbowie nie grają na razie nawet w lidze serbskiej, więc ciężko jest ich ocenić. Na ME U18 rok temu 50-60 piłek na mecz dostawał atakujący Stankovic, który w pojedynkę prawie ich zaprowadził do medalu, ale nie ma go ani w statystykach z ligi serbskiej, ani nie było go na EYOF, gdzie Serbowie na razie chyba przegrali wszystkie mecze. Ale z tym końcem serbskiej siatkówki to troszkę "patriarchalny" skrót myślowy, bo w ostatnich latach ich (reprezentacyjna) siatkówka halowa było nie było osiągnęła od polskiej trochę większe sukcesy, oczywiście niekoniecznie u mężczyzn.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Diomedea »

No mial hype, sama nalezalam do fanklubu i spieralam sie ze @skrzypkiem w sprawie skali talentu.
Ale nagrod miedzynarodowych nie zdobywal, bo jego dwurocznik, byl slabszy.
Kozub zas nie mial, zwyczajnie doceniano jego gre na lewe. A wyroznienia z turniejow mistrzowskich ma.

Z tego ze Serbscy gracze w jednym roczniku dostali wyroznienia w lokalnym turnieju moze cos wyniknac, a moze nie.

Jakby tak do medali dodac punjkty za powtarzalnosc w miare rozwoju danego rocznika, wzrost, liczbe wybitnych rocznikow, obsadzenie wyroznionymi zawodnikami wszystkich pozycji plus dublerow na sypa, atak i trzecie przyjecie. Gdyby przyznac jakies punkty za brak kontuzji i ujemne przy powtorzeniu sie, punkty za walecznosc, madrosc gry ...
Mozna by stworzyc algorytm prognozujacy wyniki w seniorze

Ktory pokaze nam, to co i tak wiemy, tzn ze... najlepiej prezentuja sie mlodzi Wlosi :]
A my srednio, choc nie gorzej od Bulgarow. Po prostu roznica pomiedzy nami a Bulgarami sie zmniejszy. A Francuzi moga byc na naszym poziomie, a nawet ciut mocniejsi, bo aktualnie maja zadatki na lepsze skrzydla za te 5-10 lat.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2752
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Simao »

Diomedea pisze: 28 lip 2023, o 20:44 No mial hype, sama nalezalam do fanklubu i spieralam sie ze @skrzypkiem w sprawie skali talentu.
Ale nagrod miedzynarodowych nie zdobywal, bo jego dwurocznik, byl slabszy.
Kozub zas nie mial, zwyczajnie doceniano jego gre na lewe. A wyroznienia z turniejow mistrzowskich ma.

Z tego ze Serbscy gracze w jednym roczniku dostali wyroznienia w lokalnym turnieju moze cos wyniknac, a moze nie.

Jakby tak do medali dodac punjkty za powtarzalnosc w miare rozwoju danego rocznika, wzrost, liczbe wybitnych rocznikow, obsadzenie wyroznionymi zawodnikami wszystkich pozycji plus dublerow na sypa, atak i trzecie przyjecie. Gdyby przyznac jakies punkty za brak kontuzji i ujemne przy powtorzeniu sie, punkty za walecznosc, madrosc gry ...
Mozna by stworzyc algorytm prognozujacy wyniki w seniorze

Ktory pokaze nam, to co i tak wiemy, tzn ze... najlepiej prezentuja sie mlodzi Wlosi :]
A my srednio, choc nie gorzej od Bulgarow. Po prostu roznica pomiedzy nami a Bulgarami sie zmniejszy. A Francuzi moga byc na naszym poziomie, a nawet ciut mocniejsi, bo aktualnie maja zadatki na lepsze skrzydla za te 5-10 lat.
Tak naprawdę to Polska siatkówka ma znacznie lepszy handicap w porównaniu do Bułgarów, Serbów czy też Francuzów. Oczywiście, jeśli chodzi o siatkówkę seniorską. Ten handicap to nasza PlusLiga. Jesteśmy w podobnej sytuacji jak Włosi, którzy również mają silną ligę i Rosjanie (obecnie wykluczeni z wiadomych względów). Najbardziej utalentowani siatkarze z takich państw jak Bułgaria, Serbia, Francja wejdą na ten najwyższy poziom, jeśli trafią szybko do Włoch, Polski czy też Rosji. Takie są fakty. Dlatego jestem zwolennikiem dawania szans wszystkim polskim utalentowanym siatkarzom w lidze. Nawet tym mniej utalentowanym, ale z dobrymi warunkami fizycznymi, pewnego rodzaju rozwojowym. Ty często piszesz, aby nasze kluby ściągały do naszej ligi talenty z całego świata. Natomiast ja uważam, że w pierwszej kolejności należy odważnie stawiać na naszych rodzimych graczy. Tak właśnie robiono przez ostatnie lata i mamy efekty. Wielkie bogactwo wyboru do kadry, ścisła czołówka światowa. Regularnie zdobywamy medale w każdym sezonie. Nie ma przypadków. Swego czasu we Włoszech ściągano talenty z całego świata i negatywnie odbiło się to na ich seniorskiej siatkówce. Dopiero od kilku lat zaczęli bardziej stawiać na swoich chłopaków i szybko mają efekty. Wrócili do ścisłej czołówki, bardzo szybko i niespodziewanie. Aktualnie są MŚ i ME (finał mają u siebie, duże szanse na obronę tytułu) 😉
Ps. Trochę ubolewam nad tym, jak niedoceniania się wpływu naszej ligi, polskich klubów na siatkówkę globalnie. Przecież nasza liga generuje, kreuje obecnie gwiazdy światowej siatkówki, podobnie jak włoska. Nasi rodzimi siatkarze, ale również gracze z zagranicy przyjeżdżający do Polski, aby grać w naszej lidze. Najlepszy obecnie przykład to chociażby DeFalco.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2023, o 21:31 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7859
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Na tych ME U18 rok temu ani rozgrywający, ani przyjmujący Serbii nie zapadli mi w pamięć za bardzo.

Tu też nie trzeba skomplikowanych algorytmów, przebadać korelację między wynikami młodzieżowymi, a seniorskimi, i wyjdzie ona mocno dodatnia, zawsze podaję ten przykład półfinału MŚ juniorów 2003 (Kazijski, Winiarski, Wlazły), który trzy lata później przerodził się w półfinał MŚ seniorów, gdy w 2003 roku na ME graliśmy razem w grupie, my skończyliśmy na 4, oni na 5 miejscu, dwie reprezentacje z potencjałem, które potrzebowały dołozyć trenerów i parę topowych talentów. Włochy wygrały po raz pierwszy od 20 lat młodzieżowe MŚ, dwa lata później pierwszy raz od 16 lat ME, trzy lata później pierwszy raz od 24 lat MŚ.

Ale dokładne seniorskie prognozy są problematyczne, bo jeden talent potrafi trzymać całą reprezentację na dekadę, potem pojawia się taki Miljkovic, Anderson czy Ngapeth, i przenosi ekipę X na poziom wyżej za każdym razem, gdy jest zdrowy i do dyspozycji. Mówimy o sporcie, gdzie 3-4 graczy na topowym poziomie daje Ci kadrę z czołówki, nawet jak nie masz wzrostu i bloku (Japonia).

Jest dosyć oczywiste, że w Europie potęgi pod względem szkolenia są cztery:

- Rosja: która zawsze miała najwięcej wysokich/dobrych zawodników i rzadko kiedy na młodzieżowych imprezach kończyła bez medalu,
- Polska: wiadomo jak to wygląda,
- Włochy: które mają fantastyczną serię skrzydłowych z dobrymi warunkami i mocnych rozgrywających,
- Francja: gdzie takich młodzieżowych wyników nie ma (aczkolwiek mają srebro U22 w 01/02, złoto U17 w 03/04, srebro U18 w 05/06, a pewnie jeszcze coś tutaj dołożą, bo mają IMHO lepszą ekipę od Włoch), ale po libero i rozgrywających (nie będę się tu powtarzać) widać jakość szkolenia, i tutaj mają całą grupę młodych libero, Paesa, Chaboissanta, dwóch fajnych sypaczy z rocznika 05/06, Lawaniego, Faure'a, Pothrona, braci Henno, Pujola, środkowego Seddika, który wygląda na absolutnie topowy talent + relatywnie młodych Chinenyeza, Ramona czy innego Dieza.

Jak to się będzie układać za parę lat: można mieć określone typy, jak wyżej - dokładnie przewidzieć jest ciężko.

Do tego grona może dołączyć Bułgaria, ale tak na mój gust na razie mają Nikołowa (topowy talent), drugiego Nikołowa (jest dobry i ma wspaniałe warunki), dobry Antow, dwóch atakujących z fajnymi warunkami z rocznika 2005, fajny przyjmujący Kandew z MEK (ale nie grał w lidze, a powinien już grać, ale tam topową akademię ma Lewski i ci młodzieżowcy często walczą między sobą o miejsce w składzie w seniorskiej ekipy), najlepszy włoski przyjmujący z rocznika 2006 (który nie gra dla Włoch, bo jest Bułgarem, a dla Bułgarii pewnie nie gra dlatego, że gra w młodzieżówce Treviso), z tej ekipy tutaj podoba mi się środkowy i atakujący, co ciekawe dwóch raczej niewysokich przyjmujących w składzie, co u nich nieczęste. Potem są ci gracze jak Tatarow, Asparuchow, Karjagin, Parapunow, Dimitrow etc. z których może coś być, ale może nic nie być. Bracia Nikołow to świetny kapitał, ale nie są takimi pewniakami jako całość jak Francja.

Potem chyba miałbym Niemców, którzy mają świetny duet libero (Zenger-Graven), solidnych środkowych (Brehme, Krick, Krage), atakujących (Weber, mooooże Bohme czy John), Karlitzka na przyjęciu, paru solidniaków jak Rohrs - jakby taki Baumann wystrzelił (osobiście bardzo mi się podoba), to mogliby dojść do poziomu obecnej Słowenii w pewnym momencie.

Potem miałbym pewnie tą Słowenię, gdzie mają duże widełki na świetny scenariusz (Mozic + rozwój Marovta, Bracko, Mujanovicia, Najdicia, nie-stary Kozamernik, może Stalekar), ale ciężko prognozować coś typ chłopaczkom z roczników 2004/2005, więc mogą się pojawić dziury jeżeli ci przyjmujący, sypacz albo atakujący nie wystrzelą. Okorn to z kolei chyba gwiazda jednego turnieju, bo kolejny turniej ciągnie ich Marovt, a Okorn gra słabiutko na EYOF.

I temat zamknąłbym na Czechach i Turcji, które mogą zbudować mocne ekipy (Benda, Pastrnak, Jiricek, Kollator, Klajman, Brichta - paru z nich może wnieść obecną, młodą kadrę Czech półkę wyżej), ale nie muszą, bo żadnego topowego talentu tam nie widzę (może Sotola jak dalej będzie się rozwijać). Rok temu miałbym Turków tam, gdzie Niemców albo nawet Bułgarów, ale Efe Mandiraci znowu się połamał i nie widzę tam podobnego talentu na przyjęciu, a w pewnym momencie szli drogą Japonii (kilka topowych talentów, które wyjechały z kraju, mocny trener reprezentacji, wstawić Efe M. w miejsce Subasiego, Gurbuz na ataku świetny rezerwowy, rocznik 2002, Mirza Lagumdzija, strasznie dobra grupa młodych skrzydłowych, a tak na razie im brakuje jakości na lewym skrzydle).

Jeszcze Belgia, o której pisałem przy okazji kwalifikacji do ME, ale ci przyjmujący nieszczególnie przez ostatni rok (Plaskie, Rotty, Desmet) się rozwinęli, rewelacją ligi belgijskiej był Estończyk Tammearu, który grał kosztem dwóch pierwszych w Knack i odszedł do Tours.

Chyba tyle, Grecja czy Finlandia to zbyt daleko idące rozważania na ten moment, Chorwacja ma solidną ekipę (Dirlic, Sedlacek, Marelic, Żukowski, paru ookej środkowych), ale pewnego poziomu nie przeskoczą. Białoruś mogłaby być świetna z Dawyskibą i Babkiewiczem, ale tu nawet nie ma co zaczynać tematu. Serbowie pewnie nie wypadną poza jakiś solidny poziom, ale na medale to zostały im ostatnie podrygi obecnego pokolenia.

Ale dlatego pisałem w innym temacie, że w ten spadek jakości siatkówki nie wierzę, bo w Europie ten schemat 4/5 mocnych + 4/5 z dużym potencjałem + 2/3, które czasowo dorobią się dobrej ekipy + parę z indywidualnościami, będzie dalej się utrzymywać. Na świecie jest dziura u Brazylijczyków, do przodu będzie szła Azja, ale to już chyba szerszy socjo-ekonomiczny kontekst.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Diomedea »

Ja o tym algorytmie napisalam zartobliwie :)
Ze czlowiek sie nameczy a i tak wyjdzie to co widac golym okiem.

@Simao. Nie, nie pisze zeby sciagac mlodych najlepszych z calego swiata. Pisze zeby w pierwszym rzedzie dac szanse zawodnikom np z I ligi. Ale sensownie wybranym. Jesli na jakiejs pozycji zawodnikow na pewnym poziomie brak, to lepiej uzupelnic talentami ze swiata niz brac Borgesow i Cupkovicov. I mlodym Polakom bedzie sie lepiej gralo (na pozycjach gdzie talenty mamy).
Liga, szczegolnie ta rozdeta do 16tu druzyn (oby jak najkrocej) ma wystaczajaca sile ssania.
Zadna liga nie da zawodnikowi centymetrow, zasiegu jesli go brak. Trudno moze byc nauczyc wysokiego mlodzienca przyjecia w I lidze, jesli nie nauczy sie techniki na poziomie mlodziezowym. Nie zmieni sie dynamiki, nie da szybkiej reki. Pewne rzeczy mozna rozwinac, ale talent musi istniec, warunki fizyczne tez.
I tak jak pisalam widac, ze z przyjeciem bedzie mocno w kratke. I na poziomie reprezentacyjnym i ligowym;
Mlodzi Francuzi maja skrzydla (2xHenno +Pujol) i sype. Czy beda mieli wystaraczajaca glebie? Jeszcze ciezko powiedziec. Ale w U17 to na skrzydlach niezle wygladali jeden mlodzieniec z balkansko brzmiacym nazwiskiem i jeden z polsko brzmiacym. A szkolenie raczej maja niezle.

Brak ligi na wysokim poziomie nie jest specjalnie limitujacy, Jest mniej limitujacy niz brak graczy z talentem i warunkami. W takiej Francji to ponad polowa ludnosci ma jakies niefrancuskie korzenie. To byl przez setki lat kraj gdzie ludzie z sasiednich panstw mogli zyc i sie rozwijac. Wyjazd do Wloch dla kogos mieszkajacego w okolicach Nicei czy Grenoble to zaden wyjazd. Przygraniczne miejscowosci sa dwujezyczne. Dla Paryzanina zreszta tez nie jest to bariera mentalna, kulturowa, a i jezykowa mniejsza niz dla Polaka.
A rodzima liga jest na wystarczajacym poziomie by solidny poczatek kariery zapewnic. Tak akurat pomiedzy nasza PL, a pierwsza liga.
Wiec Francuzi nie beda wisiec na jednym Nghapecie i jego widzimisie i nas najprawdopodobniej dogonia w regularnosci walki o najwyzsze cele, a moze i przegonia.
A na najbardziej utalentowanych to akurat kluby wloskie poluja bez pudla. Nam idzie roznie. Jestesmy silni, bo najepsze kluby bazuja na najlepszych Polakach z rocznikow glownie 95-97 (2 medalowe dwuroczniki).

A naszym talentom np z rocznikow 05 czy 06 juz duzo czasu na podniesienie poziomu do zblizonego do ligowego nie zostalo. Fajnie ze na EYOFach pokazali sie nowi gracze, szkoda ze wyszlo srednio.
Dalej poszukujemy skrzydlowych, a szczegolnie przyjmujacych. I szanse na dobry rozwoj kilku jeszcze sa, i ze starszych, i tym bardziej z rocznika 07, 08.

A tak w ogole zaczynam myslec, ze nalezy sie posunac do jakichs dramatycznych krokow. Np upic/porwac i wyciagnac na zwierzenia Valasco. Niech powie co zmienili w szkoleniu.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2752
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja Polski U17 M 2023

Post autor: Simao »

Zgadzam się, liczę na pozytywne zaskoczenie w ciągu najbliższych kilku lat. Na pewno nie będziemy mieć takiego bogactwa wyboru jak obecnie. W szczególności, jeśli chodzi o przyjęcie. Jednak w czołówce na pewno utrzymamy się, raczej nie będzie takiej głębi składu. Jednak osobiście nie dramatyzuje z tego względu. Swego czasu, nie tak dawno po odejściu Winiara, MŚ 2014 też nie było kolorowo. Teraz chłopaki z U17 przy odrobinie szczęścia graliby o medale. Belgia nie jest lepsza, ale do czwórki weszli, Hiszpanie lepiej niż myślałem. Bardziej moją uwagę przykuwają wyniki Bułgarów w ostatnim czasie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”