Memoriał Wagnera 2023

Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Bruninho »

Niezwykle dziwne, że Toniutti nawet na chwilę się nie pojawił na boisku do tego momentu w przeciągu całego turnieju.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2755
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Simao »

Najważniejsze, aby Janusz był zdrowy, nie miał kontuzji, inaczej będzie ciężko nawet o medal na ME... Bieńka jest w stanie zastąpić Huber 1:1. Jest nawet lepszy w bloku od Bieńka i obronie. Na zagrywce też potrafi być regularny, dużo daje drużynie.
boftek
Posty: 195
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: boftek »

Coś dużo tych konfuzji, ale może to po prostu taki moment sezonu i nie ma się na razie o co martwić.

Odnośnie meczu, dzisiaj chciałbym zobaczyć parę Bednorz/Śliwka. Włochy raczej na pewno powalczą na bloku a mecze Trento vs Kędzierzyn Koźle ogląda się rewelacyjnie więc niech znowu będzie rywalizacja przyjmujących klubowo- reprezentacyjnych (licząc, że z Włochami wszystko jest ok, oglądałem tylko ich dwa sety ze Słowenią więc nie wiem personalnie czego się spodziewać).

W przypadku naszej kadry, no ja mam problem z Semeniukiem w kadrze. I to duży, do tego znacznie bardziej rozumiałem wożenie Kubiaka gdzie co by nie mówić nawet w sezonie 2019 i 2021 były momenty gdzie wyglądało, że Michał wraca (mecz z Francją, kwalifikacje olimpijskie 2019, mecz z Brazylią finał VNL 2021). Semeniuk na domiar złego moim zdaniem jest odbudowywany I za rok trzeba będzie go moim zdaniem znowu odbudowywać. Skoro Kamil jest rozbity pod względem pewności siebie to myślicie, że Włosi będą odbudowywać kolesia, który mówi, że źle trenujemy, dostawałem złe piłki itp. samemu mało co wznosząc do zespołu? Jako człowiek z dużym doświadczeniem w korpo mogę powiedzieć, że nic nie irytuje tak mocno jak nowy pracownik w projekcie, który został ściągnięty jako ktoś kto ma wziąć projekt na swoje barki a jedyne co wnosi to informacje, że w poprzedniej firmie pracowało się tak i tak i ta praca tutaj nie ma sensu xD

Reasumując, oglądam teraz też plażówkę przedsezonowe mecze Plusligi i moim zdaniem jeśli mamy mieć 5 przyjmujących to tym nr 5 powinien być Szalpuk. Nie widzę Włochów, którzy przy takiej grze Semeniuka będą na niego stawiać, szczególnie, że zawodnicy typu Bednorz, Szalpuk, Śliwka, Fornal a nawet Kwolek są pewni swojego miejsca w swoich zespołach a Kamil nie.

Reasumując, mam nadzieję, że po sezonie ligowym we Włoszech będę miał co odszczekać i Semeniuk wraz z Leonem zdominują Ligę a Kamil zostanie MVP sezonu, ale na razie widzę to wszystko w bardzo ciemnych barwach - pomimo tego, że w wywiadzie dla 6seta trener powiedział, że Semeniuk najlepiej trenuje ze wszystkich przyjmujących.
ciorny17
Posty: 8541
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: ciorny17 »

boftek pisze: 20 sie 2023, o 13:34 W przypadku naszej kadry, no ja mam problem z Semeniukiem w kadrze.
Grbić mówi, że nie może teraz odpalić Semeniuka, bo go zniszczy psychicznie.
Szalpuka nie zniszczył, Bednorza też jak widać Heynen nie zniszczył.

Eksperci z Szóstego Seta, snuli domysły, że np. Grbić uważa, że lata, które spędził z Kamilem sprawiają, że wie, na co go stać. W dodatku ponoć na treningach wyglądał Semen najlepiej. A w przypadku rywalizacji dajmy na to z Bednorzem, może być tak, że Bartek od meczów z Resovią, nie wrócił do swojej dyspozycji, a Kamil może wróci. Tylko, że to co Bednorz pokazywał przez półtorej miesiąca, Semeniuk pokazał mniej więcej w maju 2022. Od tego czasu grał co najwyżej nieźle. Także tutaj argument w mojej ocenie inwalida.

Niemniej, holowanie Semeniuka w tym sezonie nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Przy kontuzji Bieńka, problemów Kurka, 5 przyjmujących na kwalifikacje i ME to spoko opcja. A za rok się zobaczy.
Kłamca.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Streeter »

Ale Heynen też wiedział na co stać Kubiaka. Problem w tym, że Heynen bazował na tym na co stać Kubiaka w 2018 roku i opierał się na tym w 2021. Tak samo Nikola, wie na co stać Kamila w 2021, ale mamy 2023.

Ja trochę nie rozumiem, czemu trenerzy lubią się tak uprzeć na jakiegoś zawodnika i ciągać go mimo wszystko. Nie wiem jak jest w innych sportach, ale w siatce często coś takiego widuję. Zwłaszcza, że kogo jak kogo, ale przyjmujących obecnie to mamy tylu, że bez problemu możemy Kamila zastąpić. 2 czy 3 lata w siatkówce to bardzo dużo - czasem wartość zawodnika potrafi się zmienić diametralnie, i to niekoniecznie wiekowego, bo często i Ci wiekowo w prime potrafią albo nieźle zjechać albo nieźle wzrosnąć.

Zwłaszcza, że nie wiem, może jestem ślepy, ale dla mnie Kamil w tym roku po prostu nie rokuje. Nie widać przebłysków, poprawy. Ktoś tu wyżej wspomniał, że Kubiak miał przebłyski powrotu - rzeczywiście zdarzały mu się mecze, po których można było pomyśleć, że wraca dawny Michał. W tym roku tego nie widzę. Ale Nikola ma tą przewagę, że chociaż nie upiera się na Kamila w składzie - pewnie weźmie go na Mistrzostwa Europy i kwalifikacje, podejrzewam że weźmie też 5 przyjmujących. No i tu kwestia jak będziemy wyglądać na tych imprezach - jeżeli dobrze, to Kamil gdzieś tam wejdzie na zagrywkę, więcej nie będziemy go potrzebować, zawiesi na szyi medal, Nikola się obroni. Jeżeli źle, no to zacznie się drążenie, a 3 środkowych na tak dużej imprezie to jednak ryzyko, zwłaszcza że Huber i Kochanowski to nie są ludzie, którym trzeba głęboko w życiorysie grzebać, by znaleźć uraz.
ciorny17 pisze: 20 sie 2023, o 13:49 Niemniej, holowanie Semeniuka w tym sezonie nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Przy kontuzji Bieńka, problemów Kurka, 5 przyjmujących na kwalifikacje i ME to spoko opcja. A za rok się zobaczy.
Jak wyżej, ja bym się bał. Będziemy grać pewnie Kochanowski - Huber, łatwo wyobrazić sobie sytuację, że jeden z nich źle wyląduje i wypada. Wówczas gramy jeden z nich + Kłos, nie mając totalnie żadnej alternatywy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Arw165
Posty: 1415
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 20 sie 2023, o 14:16 Tak samo Nikola, wie na co stać Kamila w 2021, ale mamy 2023.
Kamil Semeniuk został siatkarzem Europy 2022, a to było rok temu. Pomijając, że mógł śledzić jego poczynania w klubie, to pracował z nim na kadrze i nie widzę powodu, żeby na tym się nie opierać. Tylko gwoli ścisłości.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 20 sie 2023, o 14:45
Streeter pisze: 20 sie 2023, o 14:16 Tak samo Nikola, wie na co stać Kamila w 2021, ale mamy 2023.
Kamil Semeniuk został siatkarzem Europy 2022, a to było rok temu. Pomijając, że mógł śledzić jego poczynania w klubie, to pracował z nim na kadrze i nie widzę powodu, żeby na tym się nie opierać. Tylko gwoli ścisłości.
xD no ale został za zmiecenie z planszy Trento w finale LM, a nie kiszenie ogóra w Perugii.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Francja wygrywa ze Słowenią za 3, więc bajerant Grbic po kompromitacji ze Słowenią ma szansę na realizację głównego celu sezonu w postaci wygrania Memoriału Wagnera.

Czy Semeniuk jest tak ważny dla reprezentacji długofalowo żeby kontrolowanie ciągnąć go za uszy - nie wiem, ale skoro Grbic tak uważa, a wyniki go bronią, to czemu nie.
Arw165
Posty: 1415
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 20 sie 2023, o 15:09
Arw165 pisze: 20 sie 2023, o 14:45
Streeter pisze: 20 sie 2023, o 14:16 Tak samo Nikola, wie na co stać Kamila w 2021, ale mamy 2023.
Kamil Semeniuk został siatkarzem Europy 2022, a to było rok temu. Pomijając, że mógł śledzić jego poczynania w klubie, to pracował z nim na kadrze i nie widzę powodu, żeby na tym się nie opierać. Tylko gwoli ścisłości.
xD no ale został za zmiecenie z planszy Trento w finale LM, a nie kiszenie ogóra w Perugii.

Streeter
+ rozegrał dobry sezon reprezentacyjny i na MŚ dostał nagrodę za najlepszego przyjmującego turnieju (w moim odczuciu był naszym najrówniejszym skrzydłowym w całym sezonie). Jego sezon w Zaksie 2021/2022 był jeszcze lepszy niż ten za Grbicia, więc cofanie się do 2021 jest bezsensowne. Chyba, że robisz to celowo, żeby mu umniejszać. Szary Wilk już w jednym poście pisał, że MŚ ciągnął nam Kurek z pomocą Fornala. Niedługo rodem z Rosji Sowieckiej będziemy wymazywać zawodników ze zdjęć, gdy nie pasują do narracji. :|
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Pomocniczka »

Szalpuk w siatkówce plażowej 4*4 przeciwko rezerwowym dobitnie pokazuje, że powinien grać w miejsce Semeniuka w siatkówce halowej 6*6 przeciwko najlepszym!

@SzaryWilk

Priwy służą do pisania rzeczy, o których z jakichś powodów nie można pisać na forum. O Semeniuku można.
Arw165
Posty: 1415
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Arw165 »

Dzisiaj Leon i Fornal.
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Diomedea »

Wewnetrzny insajder Pomocniczki czegos nie zrozumial z Fornalem i Semeniukiem.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 20 sie 2023, o 15:16 + rozegrał dobry sezon reprezentacyjny i na MŚ dostał nagrodę za najlepszego przyjmującego turnieju (w moim odczuciu był naszym najrówniejszym skrzydłowym w całym sezonie). Jego sezon w Zaksie 2021/2022 był jeszcze lepszy niż ten za Grbicia, więc cofanie się do 2021 jest bezsensowne. Chyba, że robisz to celowo, żeby mu umniejszać. Szary Wilk już w jednym poście pisał, że MŚ ciągnął nam Kurek z pomocą Fornala. Niedługo rodem z Rosji Sowieckiej będziemy wymazywać zawodników ze zdjęć, gdy nie pasują do narracji. :|
Wspaniale, ale jak się to ma do obecnego sezonu? W tym grał kaszanę w lidze i gra kaszanę w kadrze. Może powołajmy Wlazłego? Też kiedyś wymiatał i w lidze i w kadrze.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Pomocniczka »

Wlazły regularnie odmawia. Nie będzie grał u Grbicia.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Pomocniczka »

Tomasz coś skończył? ;-)
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Streeter »

Pomocniczka pisze: 20 sie 2023, o 16:05 Wlazły regularnie odmawia. Nie będzie grał u Grbicia.
:]
Pomocniczka pisze: 20 sie 2023, o 16:06 Tomasz coś skończył? ;-)
Jakie to ma znaczenie, to tylko mecz treningowy ;)

Łomacz wszedł, WTF. Mam nadzieję, że coś Grbiciowi siadło, a nie Marcin poprosił o zmianę.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Pomocniczka »

Tomasz nie kończy, ale za to nie przyjmuje ;-)

Mam nadzieję, że teraz rozumiemy, czemu Semeniuk jest ciągle w kadrze.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2023, o 16:17 przez Pomocniczka, łącznie zmieniany 1 raz.
ciorny17
Posty: 8541
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: ciorny17 »

Leon nie kończy i nie przyjmuje.
Kłamca.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: dyletant »

Co tu się dzieje, człowiek wraca po wakacjach, a tu ZAKsę biją.

Edit. Mało coś tej ZAKsy to dlatego.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2023, o 16:31 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2755
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Simao »

Łomacz na boisku to taki handicap dodatkowy dla Włochów. Mam nadzieję, że Janusz nie ma żadnych problemów zdrowotnych. Przy Łomaczu męczą się wszyscy skrzydłowi w ataku, tylko Kurek wygląda solidnie (bo jest z nim zgrany, są w kadrze razem od wielu lat).
Arw165
Posty: 1415
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 20 sie 2023, o 16:03 Wspaniale, ale jak się to ma do obecnego sezonu? W tym grał kaszanę w lidze i gra kaszanę w kadrze. Może powołajmy Wlazłego? Też kiedyś wymiatał i w lidze i w kadrze.
Streeter
Jasne, odwracaj kota ogonem i przekonuj, że 1+1 to 3.
Oczekuję tylko rzetelności. Skoro piszesz, że poprzednie 10 miesięcy grał słabo, to nie cofaj się do 2021 i tym bardziej do Wlazłego, bo to erystyka bardzo niskich lotów.
ciorny17
Posty: 8541
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: ciorny17 »

Rozumiem przygotowania do turnieju itp, ale poza meczami na Filipinach oraz 3 w Gdańsku, to kadra w tym roku jest aoglądalna.

Jeśli nie jesteśmy w pełni przygotowani na imprezę docelową, to nasza gra wygląda bardzo przeciętnie.

Leon 0/6 z 2 błędami. Przyjmuje też od Sasa do Lasa.
Kłamca.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Pomocniczka »

To teraz mamy nowe kryterium. Nie wystarczy wygrywać imprezy światowe - musi być dodatkowo styl odpowiadający internetowym ekspertom.

Fornal słabiutkie 11% efektywności. Tragedia. Co on robi w kadrze?

Dobra, kibicuję Fornalowi tak samo jak wszystkim pozostałym reprezentantom i życzę im najlepiej. Gra i wygrywa i przegrywa drużyna. Liczy się tylko Polska. Po prostu pokazuję, jak łatwo jest tak patataj jechać na forum z kimkolwiek.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2023, o 16:34 przez Pomocniczka, łącznie zmieniany 1 raz.
Arw165
Posty: 1415
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Arw165 »

Może się doczekamy not za styl? Kiwka za 0,5 pkt., gwóźdź za 2 pkt. Atak z rozegrania bez bloku dodatkowe 0,5 pkt. Dodatkowe 0,25 pkt za atak po dobrej obronie.
Streeter
Posty: 7284
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 20 sie 2023, o 16:28 Jasne, odwracaj kota ogonem i przekonuj, że 1+1 to 3.
Oczekuję tylko rzetelności. Skoro piszesz, że poprzednie 10 miesięcy grał słabo, to nie cofaj się do 2021 i tym bardziej do Wlazłego, bo to erystyka bardzo niskich lotów.
Jakie ma znaczenie, czy ostatni dobry mecz zagrał w 2022 czy w 2021? Takie samo, jak to, że kiedyś Wlazły był dobry. Jest 2023, w 2023 jeden i drugi nadaje się do kadry jak ja do baletu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
ciorny17
Posty: 8541
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: ciorny17 »

To teraz mamy nowe kryterium, wpisy na forum, uwaga, dyskusyjnym, muszą być zgodnie z linią jednego z męczących użytkowników.

Gdzie napisałem, że musi być styl mi odpowiadający? Stosujesz słabiutką demagogię, licząc że coś ona da, a stajesz się obiektem drwin większości użytkowników. Rola forumowego błazna Ci sprzyja?
Kłamca.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Szary Wilk »

Chodzi o to, że jak Leon nie skończy 3 piłek, ale czwartą skończy po atomowym ataku, to się liczy za 2 lub 3 punkty, a jak Fornal/Bednorz skończą 2 na 4 piłki, ale po atakach nabitych na blok, to już nie jest takie fajne i liczy się za 0,75

PS - Łomacz jest tak fatalny, że Komenda 2 miesiące bez treningu by go zjadł.
Pomocniczka
Posty: 2037
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: Pomocniczka »

To jest trening mecz. Cały turniej jest pomyślany od początku wyłącznie po to, żeby drużyna mogła się przygotować do docelowej imprezy. Wyniki w tym turnieju są bez znaczenia. Nie liczą się nawet do rankingu.
dyletant
Posty: 5089
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: dyletant »

Zator nie może być taką niańką Leona w przyjęciu, bo to nic dobrego nie daje, jeśli próbuje sięgać piłkę z i tak wąskiego wycinka Kubańczyka.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
przemik
Posty: 1564
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Memoriał Wagnera 2023

Post autor: przemik »

Śliwka za Leona.
Dziwne ze robi zmianę przecież to turniej i mecze bez znaczenia.
___
Noworoczny Kibic Siatki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”