Reprezentacja mężczyzn 2024

rocky
Posty: 1185
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: rocky »

Kwolek stwierdził że nie chce mu się jeździć i siedzieć na zgrupowaniu skoro i tak nie ma szans na poważny angaż. Jakieś mówienie, że miał słaby sezon nie ma tu znaczenia bo Grbic już pokazał że potrafi wozić nie tylko w szerokiej kadrze ale i w meczowej szóstce graczy kompletnie bez formy.
Paprykarz
Posty: 140
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Paprykarz »

Przecież jest 13 na igrzyska wiec pojedzie 5 przyjmujących
Streeter
Posty: 7306
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

Nikola Grbić pisze: Jednym z powodów, dla których zabrakło w kadrze Bartosza Kwolka i Rafała Szymury jest fakt, że skończą oni sezon zbyt późno.
:] :] :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Simao »

hottakesbot pisze: 12 kwie 2024, o 15:58
Simao pisze: 12 kwie 2024, o 13:41 Lemana jest mi trochę szkoda. To swego czasu wielka nadzieja polskiej siatkówki na tej pozycji. Wciąż jest to młody gracz jak na środkowego. Przede wszystkim jest po bardzo dobrym sezonie. Natomiast powołanie Usowicza, ciężko to wytłumaczyć...

???? To do kiedy środkowi są młodzi? Lemański ma 28 lat.
To idealny wiek. Wystarczy tylko spojrzeć na czołowych graczy na tej pozycji. W jakim oni są wieku? Bardzo dużo graczy jest po 30 i wciąż prezentują wysoki poziom, grają w czołowych klubach europejskich.
Szary Wilk
Posty: 7974
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Szary Wilk »

Simao pisze: 12 kwie 2024, o 16:42
hottakesbot pisze: 12 kwie 2024, o 15:58
Simao pisze: 12 kwie 2024, o 13:41 Lemana jest mi trochę szkoda. To swego czasu wielka nadzieja polskiej siatkówki na tej pozycji. Wciąż jest to młody gracz jak na środkowego. Przede wszystkim jest po bardzo dobrym sezonie. Natomiast powołanie Usowicza, ciężko to wytłumaczyć...

???? To do kiedy środkowi są młodzi? Lemański ma 28 lat.
To idealny wiek. Wystarczy tylko spojrzeć na czołowych graczy na tej pozycji. W jakim oni są wieku? Bardzo dużo graczy jest po 30 i wciąż prezentują wysoki poziom, grają w czołowych klubach europejskich.
Czołowi gracze, czyli (rocznikowo)

Huber - 25 lat
Kochanowski - 27 lat
Loser - 27 lat
Bieniek - 29 lat
Flavio - 31 lat

+Ruscy środkowi wszyscy przed 30

:P
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7878
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Środek to pozycja gdzie najłatwiej jest wejść szybko na topowy poziom / najdłużej się utrzymać (tu na rozegraniu łatwiej, piszę całościowo), najmniej czysto technicznie wymagań/obciążeń, dlatego pisanie o gościu pod 30-tkę jako 'młodym' to tak mocno odważnie, czego przykładem jest sam Lemański, który tam w wieku 21 lat to był już w kadrze na wielkiej imprezie, a ten jego pierwszy-drugi sezon w Politechnice to był duży efekt wow względem jego wieku. Nawet jeśli Lemański rzeczywiście gra życiówkę post-warszawską i nie dostał powołań (nawet ten Rajsner lepszy i młodszy od Usowicza/lepszy od Adamczyka, jeśli Lemański zbyt stary), bo czołówka jest tak wykrystalizowana, że te pozycje na środku to uzupełnione zostały bez większego pomyślunku, jakbym miał typować, tzn. przeciętny fan Plusligi by to zrobił lepiej. Co nie ma żadnego znaczenia, ale fakt faktem, Rajsner (statystycznie) pokazał dużo więcej będąc w tym samym wieku w relatywnie gorszych warunkach niż Adamczyk rok wcześniej.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Simao »

Szary Wilk pisze: 12 kwie 2024, o 17:34
Simao pisze: 12 kwie 2024, o 16:42
hottakesbot pisze: 12 kwie 2024, o 15:58


???? To do kiedy środkowi są młodzi? Lemański ma 28 lat.
To idealny wiek. Wystarczy tylko spojrzeć na czołowych graczy na tej pozycji. W jakim oni są wieku? Bardzo dużo graczy jest po 30 i wciąż prezentują wysoki poziom, grają w czołowych klubach europejskich.
Czołowi gracze, czyli (rocznikowo)

Huber - 25 lat
Kochanowski - 27 lat
Loser - 27 lat
Bieniek - 29 lat
Flavio - 31 lat

+Ruscy środkowi wszyscy przed 30

:P
Pisząc to miałem na myśli trochę innych graczy, którzy mimo wieku wciąż są jeszcze podstawowymi graczami w swoich klubach, kadrach i mają styczność z siatkówką na najwyższym poziomie (czołowe kluby):

Podrascanin - 36 lat
Simon - 36 lat
Zniszczoł - 37 lat
Smith - 38 lat
Lucas - 38 lat

Gracze których wymieniłeś są lepsi, nie dyskutuję z tym. Jednak finalnie chodziło mi o to, że na tej pozycji można długo utrzymywać się na najwyższym poziomie. Grać z powodzeniem w dobrych klubach, kadrach.
W sumie nawet na przyjęciu można. Jednak już trochę gorzej z tym. Przykład to Juantorena, Anderson, Kazijski, są to jednak gracze wyjątkowi, żywe legendy. Napisałem o Lemańskim młody, bo spokojnie jeszcze z 5 sezonów na wysokim poziomie może rozegrać. Te granice wieku trochę przesunęły się. Ciężko o 28 latku pisać, że jest stary. Wiadomo, że już nie rozwinie się i jakiś postępów nie zrobi. Jednak wciąż ma te możliwości fizyczne, parametry. Dopóki będzie pod względem kondycyjnym, wytrzymałościowym odpowiednio przygotowany, będzie utrzymywał się na tym najwyższym poziomie.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1586
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: lukecik »

W zasadzie powołania bez kontrowersji i niespodzianek poza dwoma wyjątkami. Co na tej liście robią Usowicz i Gomułka? Ten pierwszy no ok, przy całej mizerii jaką mamy na środku poza czwórką hegemonów, jeszcze da się jakoś wytłumaczyć. Ale Gomułka? Czym on sobie zasłużył poza tym, że jest młody i zdolny? Adamczyk musiał zrobić bardzo dobre wrażenie na Grbiciu rok temu, że nawet po tak słabiutkim sezonie utrzymał się w kadrze.
Szymura i Kwolek od początku byli bez szans na cokolwiek więc lepiej dla niż, że nie będą tracić czasu na tłuczenie się po świecie w trakcie LN, skoro na IO i tak by nie pojechali.
Pomocniczka
Posty: 2048
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Nie podzielam zdania, że reprezentowanie kraju na imprezie światowej, jaką jest Liga Narodów, to strata czasu. Raczej jest to zaszczyt.
Nuriel
Posty: 842
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Nuriel »

Każdy może mieć inne priorytety.

Nie każdy musi chcieć tracić miesiąc czy dwa wakacji w zasadzie nic z tego nie mając. Zwłaszcza jak ma się rodzinę i małe dzieci.
granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: granvorka »

Streeter pisze:
Nikola Grbić pisze: Jednym z powodów, dla których zabrakło w kadrze Bartosza Kwolka i Rafała Szymury jest fakt, że skończą oni sezon zbyt późno.
:] :] :]

Streeter
Za późno, żeby przydali się tej kadrze, tzn. do czasu, gdy do dyspozycji będzie pierwsza 14/15. Niespecjalnie kontrowersyjne przy uwzględnieniu kontekstu.

Sporo na temat kształtu przygotowań i wyborów personalnych przekazał Grbic w wywiadach. Wygląda na to, że na pierwszy turniej VNL w Turcji pojedziemy mniej więcej w takim składzie:

Łomacz, Komenda
Kurek, Dulski
Kłos, Jakubiszak, Poręba, Adamczyk
Śliwka, Bednorz, Sawicki, Gierżot
Szymura, Hawryluk

A co mi szkodzi, obstawię sobie skład na kolejne dwa turnieje i potem się pośmiejemy:

Janusz, Firlej
Bołądź, Butryn
Huber, Kochanowski, Poręba, Jakubiszak
Semeniuk, Szalpuk, Fornal, Bednorz
Popiwczak, Szymura

Janusz, Łomacz
Kurek, Kaczmarek
Huber, Kochanowski, Bieniek, Kłos
Leon, Śliwka, Fornal, Semeniuk
Zatorski, Popiwczak
Pomocniczka
Posty: 2048
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Zatorski musi grać więcej od Popiwczaka.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Simao »

Pomocniczka pisze: 13 kwie 2024, o 05:29 Zatorski musi grać więcej od Popiwczaka.
Dlaczego? Jak dla mnie Popiwczak mógłby być nawet pierwszym, jeśli będzie w lepszej dyspozycji.
Pomocniczka
Posty: 2048
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Jak dla ciebie. Ale nie ty jesteś selekcjonerem.
dedede
Posty: 512
Rejestracja: 19 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: dedede »

granvorka pisze: 12 kwie 2024, o 23:17
Streeter pisze:
Nikola Grbić pisze: Jednym z powodów, dla których zabrakło w kadrze Bartosza Kwolka i Rafała Szymury jest fakt, że skończą oni sezon zbyt późno.
:] :] :]

Streeter
Za późno, żeby przydali się tej kadrze, tzn. do czasu, gdy do dyspozycji będzie pierwsza 14/15. Niespecjalnie kontrowersyjne przy uwzględnieniu kontekstu.

Sporo na temat kształtu przygotowań i wyborów personalnych przekazał Grbic w wywiadach. Wygląda na to, że na pierwszy turniej VNL w Turcji pojedziemy mniej więcej w takim składzie:

Łomacz, Komenda
Kurek, Dulski
Kłos, Jakubiszak, Poręba, Adamczyk
Śliwka, Bednorz, Sawicki, Gierżot
Szymura, Hawryluk

A co mi szkodzi, obstawię sobie skład na kolejne dwa turnieje i potem się pośmiejemy:

Janusz, Firlej
Bołądź, Butryn
Huber, Kochanowski, Poręba, Jakubiszak
Semeniuk, Szalpuk, Fornal, Bednorz
Popiwczak, Szymura

Janusz, Łomacz
Kurek, Kaczmarek
Huber, Kochanowski, Bieniek, Kłos
Leon, Śliwka, Fornal, Semeniuk
Zatorski, Popiwczak
A dlaczego niby Kaczmarek ma nie jechać na pierwszy turniej? Jak ktoś potrzebuje odpoczynku z atakujących to bardziej Kurek niż Łukasz...Kaczmarek powinien grać jak najwięcej jeśli ma zamiar złapać formę...
Streeter
Posty: 7306
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

granvorka pisze: 12 kwie 2024, o 23:17
Streeter pisze:
Nikola Grbić pisze: Jednym z powodów, dla których zabrakło w kadrze Bartosza Kwolka i Rafała Szymury jest fakt, że skończą oni sezon zbyt późno.
:] :] :]

Streeter
Za późno, żeby przydali się tej kadrze, tzn. do czasu, gdy do dyspozycji będzie pierwsza 14/15. Niespecjalnie kontrowersyjne przy uwzględnieniu kontekstu.
No ale daj spokój, ględzenie że gości nie wezmę na kadrę bo dwóch gra w szóstce o MP i jeden o LM, a mam tu fajnych wypoczętych ziomków co popykają o 11 miejsce, to najgłupsze co można wymyślić. No ale wiem, nie powie przecież Nikola że skład ma już wybrany, więc musiał opowiedzieć jakąś bajkę. Tylko mógł jakąś lepszą. Albo powiedzieć "wybrałem to wybrałem, na ch** drążyć". Bo tak to się trochę nie zgrywa.

Choć z drugiej strony, to co pisze wyżej miałoby sens, gdybyśmy mieli jeszcze jakąś rywalizację. W sytuacji, gdy nie mamy, no to rzeczywiście jeżeli uznajemy tych zawodników od "Szalpuka w dół" za zbędny balast, który trzeba było do kadry dopisać, żeby nie liczyła 14 osób i chcemy ich użyć jedynie jako zapchajdziury do momentu wypoczęcia/doprowadzenia do formy tych najlepszych, no to rzeczywiście nie ma większego znaczenia kogo się weźmie i można wziąć tych bardziej "wypoczętych". Co nie zmienia faktu, że ta wypowiedź była lekko dziwna i słaba.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pawel9221 »

Streeter pisze: 13 kwie 2024, o 09:31
granvorka pisze: 12 kwie 2024, o 23:17
Streeter pisze:
:] :] :]

Streeter
Za późno, żeby przydali się tej kadrze, tzn. do czasu, gdy do dyspozycji będzie pierwsza 14/15. Niespecjalnie kontrowersyjne przy uwzględnieniu kontekstu.
No ale daj spokój, ględzenie że gości nie wezmę na kadrę bo dwóch gra w szóstce o MP i jeden o LM, a mam tu fajnych wypoczętych ziomków co popykają o 11 miejsce, to najgłupsze co można wymyślić. No ale wiem, nie powie przecież Nikola że skład ma już wybrany, więc musiał opowiedzieć jakąś bajkę. Tylko mógł jakąś lepszą. Albo powiedzieć "wybrałem to wybrałem, na ch** drążyć". Bo tak to się trochę nie zgrywa.

Choć z drugiej strony, to co pisze wyżej miałoby sens, gdybyśmy mieli jeszcze jakąś rywalizację. W sytuacji, gdy nie mamy, no to rzeczywiście jeżeli uznajemy tych zawodników od "Szalpuka w dół" za zbędny balast, który trzeba było do kadry dopisać, żeby nie liczyła 14 osób i chcemy ich użyć jedynie jako zapchajdziury do momentu wypoczęcia/doprowadzenia do formy tych najlepszych, no to rzeczywiście nie ma większego znaczenia kogo się weźmie i można wziąć tych bardziej "wypoczętych". Co nie zmienia faktu, że ta wypowiedź była lekko dziwna i słaba.

Streeter
Jestem ciekaw waszej opinii na pare kwestii:
1) Czy Szalpuk ma realną szansę na wyjazd na IO jako ten 13 ? ( Zakładam, że pierwsza czwórka jest zdrowa)
2) Czy Leon pojedzie na IO gdy się okażę, że jest z jego zdrowiem nie jest najlepiej w 100%
3) Czy uważacie, że Ben Tara w polskiej kadrze jest sensowny ? Ja swoją opinią wyraziłem na twitterze, bo ostatnio mainstream ją grzeję, że jestem przeciwny, ponieważ grał w kadrze Tunezji i nie chcę transferów kadrowych to raz ( też byłem przeciwny Leonowi), druga sprawa, czy sportowo on tak mocno przewyższa Butryna (93 rocznik), Bołądź (94), a do tego dochodzi jeszcze Dulski ( 2002), Nasevich (2003) ? Nasevich to inna historia ze względu na to, że w młodym wieku zamieszkał w Polsce, polski klub go wychował i przede wszystkim nie grał w innej reprezentacji
Streeter
Posty: 7306
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

Pawel9221 pisze: 13 kwie 2024, o 10:08 Jestem ciekaw waszej opinii na pare kwestii:
1) Czy Szalpuk ma realną szansę na wyjazd na IO jako ten 13 ? ( Zakładam, że pierwsza czwórka jest zdrowa)
2) Czy Leon pojedzie na IO gdy się okażę, że jest z jego zdrowiem nie jest najlepiej w 100%
3) Czy uważacie, że Ben Tara w polskiej kadrze jest sensowny ?
No to według mnie:
1) Nie. Jak wszyscy będą zdrowi to pojedzie ubiegłoroczna piątka: Leon, Śliwka, Semeniuk, Fornal, Bednorz. Ewentualnie może nie pojechać 5 przyjmujących, jeżeli będzie większy strach o atak czy libero.
2) To zależy co będzie mógł wnieść do drużyny. Choć już raz nie w pełni zdrowy Leon nie pojechał. Ale jeżeli będzie szansa, że wróci do formy gdzieś na ćwierćfinał, to może pojechać. Też zależy w jakiej formie będą inni.
3) Zawsze lepiej, żeby można go było powołać, niż nie. Czy z Dulskiego i Nasevicha coś wyrośnie to jeszcze trzeba poczekać, bo już mieliśmy mieć Ziobrowskiego, Sasaka itd. Jeżeli będą się poprawnie rozwijać to pewnie rzeczywiście Wassim nie będzie niezbędny, ale różnie może być. Wassim akurat ma więcej z Polską wspólnego niż Leon, bo posiada polskie pochodzenie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kuchyk1ng
Posty: 139
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Przede wszystkim też w tym wywiadzie dla TVP Sport Grbić powiedział, że chciałby już mieć wszystkich zawodników dostępnych od drugiego tygodnia, ale to się pewnie stanie od tygodnia trzeciego. Zakładam w takim razie, że po dwóch tygodniach VNL będzie jedna wielka selekcja i zostanie czternastu/piętnastu/szesnastu graczy, którzy będą się szykować docelowo do Igrzysk. Moim zdaniem ma to duży sens, ale ci, którzy już wtedy zostaną nie będą mieć łatwo. Każde potknięcie kibice będą wypominać. Tymi, którzy najwięcej czasu będą potrzebować będą Leon, Kaczmarek i Zatorski.

A jakbym miał ja typować skład na pierwszy tydzień to powiedziałbym coś takiego:
R: Łomacz/Komenda
A: Dulski/Kurek
P: Śliwka/Gierżot/Sawicki/Szalpuk
Ś: Jakubiszak/Kłos/Poręba/Adamczyk
L: Hawryluk/Szymura
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Heimlock »

Pawel9221 pisze: 13 kwie 2024, o 10:08
Za późno, żeby przydali się tej kadrze, tzn. do czasu, gdy do dyspozycji będzie pierwsza 14/15. Niespecjalnie kontrowersyjne przy uwzględnieniu kontekstu.

Jestem ciekaw waszej opinii na pare kwestii:
1) Czy Szalpuk ma realną szansę na wyjazd na IO jako ten 13 ? ( Zakładam, że pierwsza czwórka jest zdrowa)
2) Czy Leon pojedzie na IO gdy się okażę, że jest z jego zdrowiem nie jest najlepiej w 100%
3) Czy uważacie, że Ben Tara w polskiej kadrze jest sensowny ? Ja swoją opinią wyraziłem na twitterze, bo ostatnio mainstream ją grzeję, że jestem przeciwny, ponieważ grał w kadrze Tunezji i nie chcę transferów kadrowych to raz ( też byłem przeciwny Leonowi), druga sprawa, czy sportowo on tak mocno przewyższa Butryna (93 rocznik), Bołądź (94), a do tego dochodzi jeszcze Dulski ( 2002), Nasevich (2003) ? Nasevich to inna historia ze względu na to, że w młodym wieku zamieszkał w Polsce, polski klub go wychował i przede wszystkim nie grał w innej reprezentacji
1. Myślę, że dużo zależy od PO i postawie na kadrze. Myślę, że trójka Fornal, Śliwka, Semeniuk to pewniaki. Leon. Bednorz, Szalpuk walczą o kolejne miejsce. Patrząc statystycznie na ten sezon klubowy to minimalnie lepszy Bednorz według mnie, mimo że nawet nie gra w PO. Więc tym PO Szalpuk może coś zmienić.

2. Osobiście bym go nie brał jak nie zdrowy.

3. W zeszłym sezonie i Bołądź i Butryn i Kaczmarek byli od niego lepsi. Poza tym, że jego klub gra w finale ligi Włoskiej to nie wiem jak tam się prezentuje i jakie ma statystyki, czy zrobił krok w przód.
Pomocniczka
Posty: 2048
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Ciekawy wywiad z selekcjonerem na polsacie. Można z niego wywnioskować, że skład olimpijski będzie wywodził się z piętnastki:
Janusz, Łomacz
Kurek, Kaczmarek, Bołądź
Kochanowski, Bieniek, Huber,
Semeniuk, Śliwka, Fornal, Bednorz, Leon
Popiwczak, Zatorski.

Nie będzie więc Firleja ani Butryna. Nie będzie też Sasaka, Sapińskiego (były takie postulaty). Nie będzie Sawickiego ani Rusina. Nie będzie też Szalpuka.
Arw165
Posty: 1420
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Arw165 »

Streeter pisze: 13 kwie 2024, o 09:31 Tylko mógł jakąś lepszą. Albo powiedzieć "wybrałem to wybrałem, na ch** drążyć". Bo tak to się trochę nie zgrywa.
Jakby tak powiedział, to byłaby lepsza reakcja, nikt by dzisiaj na forum (albo innych SM) nie pisał o jego wywiadzie? Próba zadowolenia każdego polskiego kibica jest z góry skazana na porażkę, szkoda energii. :) A wywiadów udzielać trzeba.
Streeter pisze: 13 kwie 2024, o 10:42 2) To zależy co będzie mógł wnieść do drużyny. Choć już raz nie w pełni zdrowy Leon nie pojechał. Ale jeżeli będzie szansa, że wróci do formy gdzieś na ćwierćfinał, to może pojechać. Też zależy w jakiej formie będą inni.
Hmm, igrzyska w tym roku to ledwie 6 meczów, do samego ćwierćfinału 4, a i do niego się trzeba jeszcze dostać. Zamiast 5 meczów w grupie są 3, a do tego od teraz na imprezę kwalifikują się rzeczywiście najmocniejsze ekipy (nie licząc Afryki). Nie wiem jeszcze nawet jaka będzie nasza grupa. Jakieś założenia można zrobić, dotyczące powrotu Leona do formy, ale można przejść do tego etapu dopiero jak Leon będzie w 100% zdrowy - nie wiemy kiedy to będzie, a oszacowane wtedy przewidywania mogą się później okazać zbyt optymistyczne (jak to miało miejsce z Śliwką).
Margines na błędy jest mikroskopijny - IMO musimy być gotowi na 100% od pierwszego meczu. Wiem, że sztaby kalkulują jakie przygotowania dadzą najlepsze efekty na dany przyjęty okres, ale kilka dni w tę czy we w tę i możemy mieć małą katastrofę.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pawel9221 »

Pomocniczka pisze: 13 kwie 2024, o 20:19 Ciekawy wywiad z selekcjonerem na polsacie. Można z niego wywnioskować, że skład olimpijski będzie wywodził się z piętnastki:
Janusz, Łomacz
Kurek, Kaczmarek, Bołądź
Kochanowski, Bieniek, Huber,
Semeniuk, Śliwka, Fornal, Bednorz, Leon
Popiwczak, Zatorski.

Nie będzie więc Firleja ani Butryna. Nie będzie też Sasaka, Sapińskiego (były takie postulaty). Nie będzie Sawickiego ani Rusina. Nie będzie też Szalpuka.
Hue hue, a o Tobie w sztabie nie wspomniał ? :D
Pomocniczka
Posty: 2048
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Nie. Ale jeśli twierdzisz, że ktoś z tych, co napisałem, że ich nie będzie, będzie, to napisz kto. Sprawdzimy potem, kto się lepiej zna.
Pomocniczka
Posty: 2048
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Hmm, igrzyska w tym roku to ledwie 6 meczów, do samego ćwierćfinału 4
Do ćwierćfinału 3. Ćwierćfinał jest od razu po grupie.
Arw165
Posty: 1420
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Arw165 »

Pomocniczka pisze: 13 kwie 2024, o 21:43
Hmm, igrzyska w tym roku to ledwie 6 meczów, do samego ćwierćfinału 4
Do ćwierćfinału 3. Ćwierćfinał jest od razu po grupie.
Przepraszam, to miałam na myśli (że razem z 1/4 cztery mecze), ale coś nie pykło. :)
Streeter
Posty: 7306
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Streeter »

Arw165 pisze: 13 kwie 2024, o 20:43 Hmm, igrzyska w tym roku to ledwie 6 meczów, do samego ćwierćfinału 4, a i do niego się trzeba jeszcze dostać.
Niby tak, ale Leon ma to do siebie, że złapie jakiś dzień konia, dupnie 10 zagrywek po 2137 km/h i masz po meczu. Warto więc jako nawet czwórkę takiego gościa mieć, choćby miał wejść w tym ćwierćfinale i łupać zagrywką. Bo jeżeli ktoś w nie idącym ćwierćfinale mógłby wejść z ławki i zmienić losy turnieju, to tylko Wilfredo.
Pomocniczka pisze: 13 kwie 2024, o 20:19 Ciekawy wywiad z selekcjonerem na polsacie. Można z niego wywnioskować, że skład olimpijski będzie wywodził się z piętnastki:
Janusz, Łomacz
Kurek, Kaczmarek, Bołądź
Kochanowski, Bieniek, Huber,
Semeniuk, Śliwka, Fornal, Bednorz, Leon
Popiwczak, Zatorski.
Jak rzadko się z Tobą zgadzam, tak tu się zgadzam. W sensie nie, że to jest najlepszy możliwy zestaw nasz, ale że z tego Grbić będzie wybierał. A właściwie to wywaliłbym Bołądzia i Popiwczaka i jest skład na IO. No chyba, że urazy wjadą (oby nie).

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pawel9221 »

Pomocniczka pisze: 13 kwie 2024, o 21:40 Nie. Ale jeśli twierdzisz, że ktoś z tych, co napisałem, że ich nie będzie, będzie, to napisz kto. Sprawdzimy potem, kto się lepiej zna.
Bardzo sprytne, to raczej w formie żartu było w nawiązaniu do tego, że napisałeś (aś) coś raczej oczywistego i wiadomo, że wielkich eksperymentów nie będzie, jeśli wszyscy będą zdrowi. Przecież gdyby mi ktoś przykładał lufę do skroni to bym też wybrał taką kadrę, a nawet pewnie zaryzykowałbym, że będzie ta kadra:
Janusz, Łomacz
Kurek, Kaczmarek
Leon, Śliwka, Fornal, Semeniuk
Huber, Bieniek, Kochan
Zatorski i Popiwczak.

Więc to co napisałeś to nie jest jakaś wielka wiedza czy potajemna wiedza, którą odkryłeś
Pomocniczka
Posty: 2048
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Pomocniczka »

Ale przecież nie pisałem że coś odkryłem. Po co te zaczepki?
Diomedea
Posty: 4394
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Reprezentacja mężczyzn 2024

Post autor: Diomedea »

Logika jest pewnie taka, ze ci z powolanych, ktorzy beda pelnili tylko role treningowa wybrani zostali wsrod mlodszych, by dac im kopa do rozwoju. Trzyma sie to kupy na przyjeciu.
Nie trzyma sie niczego na srodku, random kompletny. Jesli planowany byl Zaleszczyk to po jego kontzji (chyba nic bardzo dlugotrwalego) spokojnie mozna bylo powolac Rajsnera. Leman jest po bardzo dobrym sezonie i moze warto bylo go miec na treningu i w pierwszych meczach VNL. Zwyciestwa buduja atmosfere i morale zespolu. Adamczyk ma potencjal na solidnego ligowca i tyle, dodatkowo w porownaniu do Lemana ma slabiutka zagrywke.

ciorny17 » 12 kwie 2024, o 14:59

Leon będzie potrzebował "terapii" na kolano, tak rzecze Grbić.
Także nie będzie go od początku z kadrą, czyli do 1. maja.
Ile dostanie grania i jak bardzo będzie Serb ryzykował? Nie wiem i nawet się nie domyślam, bo już kadencja Serba pokazała, że z Leonem nie ma tak jak Heynen z Kubiakiem i jak będzie nieok, to nie pojedzie do Paryża.


WysokiPortorykanczyk

Jeżeli Leon ma wrócić na trzeci turniej VNL-u, czyli miesiąc + przed Igrzyskami, to chyba tego nie widzę.
Serio to ja jakos nie wierze w odwage Grbica do zostawienia Leona w domu i wziecia Bednorza. Nie na IO. Wierze, ze Leon moze nie wychodzic w podstawie, byc zmieniany itp. Ale pojedzie nawet jesli nie bedzie w formie, chyba ze bedzie ewidentnie kontuzjowany, jak to bylo przed MS.
Bednorz moglby sie znalezc w 13ce gdyby nie pojechal Popiwczak. A ze wsrod powolanych przyjmujacych zaden nie ma potencjalu na zastapienie Zatora w razie kontuzji to kazda decyzja niesie ryzyko.
Dodatkowa niewiadoma jest zdrowie i forma 2 podstawowych atakujacych.

Komentarz do braku Kwola idiotyczny. Juz lepiej bylo to zostawic bez komentarza, jak inteligentnie to zrobil zawodnik, choc we wczorajszym meczu bylo widac wyraznie, ze jest mocno przygaszony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”