REPREZENTACJA KOBIET 2024

Awatar użytkownika
Macka
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: Macka »

Zakładam nowy temat.
O to pierwsze powołania na sezon 2024. Zapraszam do dyskusji :D .


Obrazek
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
kinagyo
Posty: 758
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: kinagyo »

Polki wygrywają towarzsykie spotkanie z Holendarkami 3:0, ale trenerzy umówili sie na 5 setów.
Chciałabym zobaczyć Piaceką i Górecką na boisku. Może jutro
Streeter
Posty: 7355
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: Streeter »

kinagyo pisze: 9 maja 2024, o 18:58 Polki wygrywają towarzsykie spotkanie z Holendarkami 3:0, ale trenerzy umówili sie na 5 setów.
Chciałabym zobaczyć Piaceką i Górecką na boisku. Może jutro
Nie oglądałem, ale siatka podaje, że było 5:0 i że Piasecka była:

Polska – Holandia 5:0
(25:21, 25:19, 25:21, 25:22, 15:13)

Składy zespołów:
Polska: Korneluk (13), Witkowska (4), Stysiak (17), Łukasik (6), Różański (10), Wenerska (2), Szczygłowska (libero) oraz Alagierska-Szczepaniak (1), Kowalewska (1), Gałkowska (10), Pacak (4), Piasecka (7), Mędrzyk (12)

Może za szybko wyłączyłaś :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
hottakesbot
Posty: 1048
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: hottakesbot »

Korneluk i Mędrzyk bardzo dobrze wypadły - pierwsza tradycyjnie w bloku, druga świetnie obijała blok w ataku. Nie myślałam że Mędrzyk jeszcze się przyda reprezentacji, jej rywalizacja z Górecką o miejsce w składzie będzie interesująca.

Podobało mi się sporo samoasekuracji w ataku u dziewczyn i ponowień, w poprzednich latach często był z tym problem. Fajnie, że gra jest na tyle poukładana, że można już pracować nad szczegółami.
Pomocniczka
Posty: 2125
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: Pomocniczka »

To wszystko wypracował Jacek. Sześć lat nad tym pracował aż wypracował. A Lavarini przyszedł na gotowe.
kinagyo
Posty: 758
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: kinagyo »

Hmm, Lavarini w wywiadzie powiedział, że nie przewiduje, żeby Smarzek grała na przyjęciu. Ale Magdalena Jurczyk w studio wygadała się, że Malwina na treningach trenuje też na przyjęciu. Dziwne
kibol1989
Posty: 51
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 14:15
Płeć: M

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: kibol1989 »

Mamy na tyle dobre przyjmujące ,że rozmawianie o Smarzek jako przyjmującej jest niepotrzebne. Jeżeli Malwina będzie się super prezentować to prędzej Stysiak powinna być przesunięta na przyjęcie w jakiejś awaryjnej sytuacji np przegrywamy 0-2 i nie ma nic do stracenia. A to dlatego, że ma jakieś doświadczenie na tej pozycji i dość łatwo przychodzi jej atak z lewego skrzydła. Mnie trochę martwi holowanie Różański .W poprzednim sezonie gdyby nie dobre zmiany Czyrniańskiej to nie byłoby kwalfikacji. Oliwia drugi sezon z rzędu słaby klubowy i jest mocno ciągnięta za uszy. Natomiast wyniki broniły jednak decyzje Trenera. Mędrzyk daje mocne argumenty ,że trzeba się z nią liczyć. Martwi mnie, że Czyrniańska dalej jakieś problemy ,a ona potrzebuje gry ciągłej.
stan pl
Posty: 102
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: stan pl »

kibol1989 pisze: 11 maja 2024, o 06:44 Mamy na tyle dobre przyjmujące ,że rozmawianie o Smarzek jako przyjmującej jest niepotrzebne. Jeżeli Malwina będzie się super prezentować to prędzej Stysiak powinna być przesunięta na przyjęcie w jakiejś awaryjnej sytuacji np przegrywamy 0-2 i nie ma nic do stracenia. A to dlatego, że ma jakieś doświadczenie na tej pozycji i dość łatwo przychodzi jej atak z lewego skrzydła. Mnie trochę martwi holowanie Różański .W poprzednim sezonie gdyby nie dobre zmiany Czyrniańskiej to nie byłoby kwalfikacji. Oliwia drugi sezon z rzędu słaby klubowy i jest mocno ciągnięta za uszy. Natomiast wyniki broniły jednak decyzje Trenera. Mędrzyk daje mocne argumenty ,że trzeba się z nią liczyć. Martwi mnie, że Czyrniańska dalej jakieś problemy ,a ona potrzebuje gry ciągłej.
Atak- Stysiak i Gałkowska jako druga.
Przyjęcie- wymiennie Mędrzyk, Fedusio, Łukasik. Olivia i Martyna Czyrniańska pod formą sprzed 1-2 lat, Piasecka przehype`owana na maxa. Nie umie skończyć piłki w ważnym momencie. Zuzka Górecka jeszcze nieodbudowana po kontuzji. Dudek i Damaske do treningów- Paulina od samego początku przegrywa w oczach trenera Lavariniego w małej grze vs. Górecka.

Smarzek w ogóle nie widzę w tej reprezentacji- tak ze względów sportowych jak i pozasportowych (ja tam już olałem jej brak dojrzałości w 2022r. było minęło). Dla mnie dziewczyna pogubiła się mentalnie i nie widzę w niej nic, co mogłoby zadziałać in plus w reprezentacji.
landka
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: landka »

Grając wymiennie trójką Mędrzyk, Fedusio, Łukasik może brakować ofensywy, bo tutaj jednak Różański i Czyrniańska wyglądają lepiej. Oczywiście, zawsze dochodzi kwestia formy. Mędrzyk mogłaby być tą czwartą, wchodzącą w kryzysowych sytuacjach, akurat z jej doświadczeniem to miałoby sens. Nie jestem przekonana do Fedusio i Góreckiej, raczej tylko w przypadku, gdyby inne dziewczyny były kontuzjowane albo w naprawdę słabej dyspozycji. Malwina dobrze wyglądała w meczu towarzyskim, trochę dziwne, że Lavarini nie chce dać jej szansy w pierwszym turnieju.
stan pl
Posty: 102
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: stan pl »

landka pisze: 13 maja 2024, o 23:59 Grając wymiennie trójką Mędrzyk, Fedusio, Łukasik może brakować ofensywy, bo tutaj jednak Różański i Czyrniańska wyglądają lepiej. Oczywiście, zawsze dochodzi kwestia formy. Mędrzyk mogłaby być tą czwartą, wchodzącą w kryzysowych sytuacjach, akurat z jej doświadczeniem to miałoby sens. Nie jestem przekonana do Fedusio i Góreckiej, raczej tylko w przypadku, gdyby inne dziewczyny były kontuzjowane albo w naprawdę słabej dyspozycji. Malwina dobrze wyglądała w meczu towarzyskim, trochę dziwne, że Lavarini nie chce dać jej szansy w pierwszym turnieju.
Sprawa Olivii rozwiązała się sama.
https://www.msn.com/pl-pl/sport/other/s ... c8b5&ei=12
Martyna Czyrniańska i- mimo wszystko- Olivka odpowiednio rok i dwa lata temu stanowiły o ofensywie naszej reprezentacji na lewym, jednak ich obecna sytuacja nie jest kolorowa. Olivka słabnie, Martyna przeklaskała głównie ten sezon. Geniusz Lavariniego jest spory, jednak czy uniesie Martynę? Oby.
Fedusio i Mędrzyk są bardzo dobre technicznie i INTELIGENTNE. Potrafią z kijowej piłki coś ugrać. Łukasik ma swój czas i może na tej opinii mogłaby ponieść nas na pozycji przyjmującej (vide- drugiej armaty)?
SevenUP
Posty: 982
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: SevenUP »

Polki 5 drużyną rankingu FIVB. Z realnym widokiem na nr 2 przed IO :D
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 158
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: Macka »

[post edytowano ]

Fajnie się patrzy na naszą kadrę. Czekam do trzecie tygodnia VNL i wtedy zacznę wyciągać pierwsze wnioski. „Walka” na przyjęciu wydaje się najciekawsza. W końcu mamy z czego wybierać i możemy, my jako kibice, sobie dywagować, delikatnie się kłócić kto i dlaczego powinien grać :D . Wydaje mi się, że chyba tylko dwie rozgrywające są na 99% pewne, mam na myśli Wołosz i Wenerską, moim zdaniem reszta na chwile obecną nie prezentuje poziomu olimpijskiego.
To tak na szybko ode mnie
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
xeron
Posty: 198
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: xeron »

No i w końcu przełamane Holenderki. Nasze zawodniczki po raz kolejny udowadniają, że nie przypadkowo są w tym miejscu, w którym są. To jak zaniedbały 2 seta, a potem go wyciągnęły... nic tylko brawa. Dziś bardzo ciekawy mecz z Japonkami, które dla każdego nie są wygodnym przeciwnikiem, a wiadomo, że walczą o ranking.
Arw165
Posty: 1429
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: Arw165 »

Pięknie grają nasze dziewczyny. Nie ma Stenzel, nie ma Wołosz, nie mogła grać Korneluk a i tak wygrywamy z Japonią (walczącą jeszcze o IO) 3:0. Wspaniale nasze panie potrafią walczyć do samego końca, żeby rzutem na taśmę wygrać seta. Np. 18:23 w 1. secie i my to wygrywamy.
Nawet młoda Piasecka zastępuje Mędrzyk, to choć męczy się w ataku, to znacząco poprawia przyjęcie i bardzo ładnie dogrywa piłki w kontrze.
Brawo! :D
slawek93
Posty: 296
Rejestracja: 25 kwie 2021, o 13:19
Płeć: M

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: slawek93 »

Polki z meczu na mecz nie dość że grają koncertowo to jeszcze potrafią odwracać losy meczu jak w pierwszym secie. Bardzo przyjemnie patrzy się na nasze siatkarki. Ktoś niedawno powiedział że w kadrze męskiej mamy kłopot bogactwa zawodników a ja śmiem twierdzić że w kadrze żeńskiej zaczyna dziać się to samo 😏.
Przypuszczam że Wołosz, Korneluk, Witkowska, Łukasik i Stenzel to pewniaczki, aż żal że co niektóre siatkarki ominie zaszczyt wyjazdu na Olimpiadę do Paryża ale od czego jest IO w Los Angeles za 4 lata?
W każdym razie Paniom jak i Panom powodzenia 😊
Pomocniczka
Posty: 2125
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: Pomocniczka »

Mnie się gra Wenerskiej podoba o wiele bardziej, niż Wołosz.

Niemniej Polki awansowały na miejsce trzecie w rankingu. Jacek może być dumny.
landka
Posty: 213
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: landka »

Naprawdę imponująca staje się ta umiejętność odrabiania przez dziewczyny punktów, nie pamiętam, żeby kiedykolwiek było tak dobrze pod tym względem. Teraz tylko utrzymać spokój i grać swoje dalej, poprawić błędy i będzie dobrze. Martwi tylko ewentualna niedyspozycja/zjazd fizyczny Stysiak, bo ona od ubiegłego sezonu gra w kadrze niemal non stop i jest chyba najbardziej wyeksploatowaną zawodniczką, a nie mamy dla niej równie klasowej zmienniczki. Może przyjść moment, że baterie się wyczerpią albo przytrafi się kontuzja czy nawet gorszy dzień. Jednak w żeńskiej siatkówce rola atakującej jest szalenie istotna, u panów jeszcze da się przykryć gorszą formę atakującego częstszym korzystaniem ze środka czy lewego... Jeśli Magda nie dojedzie w zdrowiu na najważniejsze mecze to możemy mieć problem, oby tak się nie stało.
stan pl
Posty: 102
Rejestracja: 26 lut 2014, o 14:18
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: stan pl »

Pomocniczka pisze: wczoraj, o 18:08 Mnie się gra Wenerskiej podoba o wiele bardziej, niż Wołosz.

Niemniej Polki awansowały na miejsce trzecie w rankingu. Jacek może być dumny.
Kasia Wenerska jest na pewno bardzo dokładna, ale brak jej umiejętności gry kombinacyjnej. Jak się uprze- będzie wystawiać tylko do pewniaczki (jak wczoraj 65% wystaw na prawe skrzydło). Nie lubi grać środkiem- tak w klubie jak i w kadrze. Pytanie- dlaczego tak mało/ w ogóle jest w kadrze środkowych grających na co dzień z Kasią? Bo ich nie "promuje" swoją grą. Szkoda, bo Jurczyk ma realną szansę na walkę o pierwszą szóstkę. Centka zatrzymała się w Rzeszowie. Obiała, a wcześniej Efimienko też sroce spod ogona nie wypadły.
Aśka Wołosz umie ustawić sobie grę, otwierając wiele stref ataku. Jest reżyserką , dlatego tak wiele osiągnęła. Często wystawia superszybko, z pewnością zbyt szybko jak dla wielu zawodniczek. Stąd może wydawać się, że robi to niechlujnie/ niedokładnie. Ja to odczytuję, że jest po prostu przyzwyczajona do takiego przyspieszania swoich zagrań na skrzydło i już.
Kaśka za rok-dwa może być klasą europejską. Asia już jest klasą światową/ najlepszą na świecie na swojej pozycji. Prove me wrong.

Ps. czy możemy już przestać z tym jackowaniem? Było minęło. Wiadomo, że nic nie zrobił, a jeśli ktokolwiek go przyzywa- to tylko na tym forum. Nawet w mediach o nim już zapomniano. Zróbmy to i my. Proszę.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 318
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: Seweryn1908 »

Nie ma się czym podniecać dla większości zespołów ta Liga Narodów to tylko sparingi przed olimpiadą.
Arw165
Posty: 1429
Rejestracja: 10 maja 2021, o 14:29
Płeć: K

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: Arw165 »

Oj, Jacka widziałam jeszcze w wielu innych miejscach, forum nie jest jedyne. ;)

1. Dla nas vnl też jest przygotowaniem pod igrzyska, tak samo jak dla innych zespołów
2. W przeszłości przegrywaliśmy z każdym mocnym zespołem, niezależnie czy się do czegoś przygotowywał czy nie, więc postęp jest widoczny gołym okiem i jak najbardziej można się z niego cieszyć
3. Pokonujemy drużyny, które pilnują pkt. ze względu na brak kwalifikacji, więc zwycięstwa z zespołami jak Holandia, Japonia czy Włoszki coś w moim mniemaniu znaczą
4. Zawsze lepiej wygrać niż przegrać
Pomocniczka
Posty: 2125
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: REPREZENTACJA KOBIET 2024

Post autor: Pomocniczka »

Seweryn1908 pisze: dzisiaj, o 09:28 Nie ma się czym podniecać dla większości zespołów ta Liga Narodów to tylko sparingi przed olimpiadą.
Z powodu diabelskiego rankingu niekoniecznie. VNL to walka o koszyk. Polki z trzeciego awansowały już do drugiego a to jest ważne.

Na marginesie - chyba drugi w tym roku jest nieco lepszy, niż pierwszy, bo będzie 1/3 szans na Francję w losowaniu. Wylosowanie Francji Kanady i Kenii o by było coś. Pierwsze miejsce po grupie murowane i gra w 1/4 z jakimś patałachem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie reprezentacje”