Reprezentacja Iranu

Streeter
Posty: 3106
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: Streeter »

Aleknę zastąpi Behrouz Ataei, który wygrał MŚ U-21. Ciekawy ruch, myślę, że wynika z tego, że ostatni zagraniczni trenerzy mimo niewątpliwego warsztatu nie potrafili okiełznać Irańczyków w odpowiedni sposób. Może więc lokalny trener da radę i Iran wróci na dawne tory. Nazwisko co prawda nie mówi mi kompletnie nic, ale pożyjemy zobaczymy. Pytanie czy trener da radę przenieść umiejętności prowadzenia juniorów na "poważne" granie, bo jak nawet widzimy po naszym polskim rynku, wcale nie jest to takie oczywiście.

Streeter
#ŁączyNasSiatka
krzysiu
Posty: 5220
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: krzysiu »

Będzie miał jeden mocny charakter mniej bo Marouf zakonczył rep.karierę chyba ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 3786
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Głównym problemem Iranu w Tokio był jednak fakt, że Ebadipour od marca nie gra w siatkówkę i wyjątek zrobił jedynie na mecz z nami, bo turniej skończył grając na katastrofalnym poziomie 15% efektywności ataku, czyli stabilnym poziomie z playoffów i VNL-u. O co w tym chodzi - ciężko powiedzieć, bo nowy nabytek Olsztyna, M. Salehi zarówno w VNL, jak i w Tokio kręcił znakomite procenty w ataku, więc ciężko sugerować, że problemem Iranu była ogólna dyspozycja całego zespołu. Chroniczne problemy ze zdrowiem, o których nie wiemy? Zbytne zapuszczenie się? Być może, z normalnie dysponowanym Ebadipourem jeden z tych meczów z Japonią lub Włochami, Iranowi udałoby się zapewne wygrać, tak jak Skrze pewnie udałoby się ugrać medal.

Zatrudnienie trenera z młodzieżówki to dobry kierunek nie z powodu tego słynnego okiełznywania irańskich siatkarzy, bo z klasowych graczy został im jedynie Mousavi, a w takim scenariuszu ciężko o dobre wyniki, a dlatego, że zobaczymy co do Paryża uda im się zbudować z grupy: Karimi, Yali, Kazemi, Saadat, Salehi, Esfandiar, Toukteh, Mojarad Hazratpour, Sharifi. Nowy trener prowadził ich wszystkich w młodzieżówkach, więc pewnie jego zadaniem będzie mocniejsze postawienie na nich w seniorskiej siatkówce, a Ebadipour chyba najpierw musi wrócić do znośnej dyspozycji, jeżeli na kadrze ma jeszcze odegrać istotną rolę.
dyletant
Posty: 3415
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Reprezentacja Iranu

Post autor: dyletant »

Dla dobra komentatorów oby jak najmniej siatkarzy z młodzieżówki trafiło do dorosłej kadry. Tam były niesamowite łamańce językowe, jak kiedyś sprawdzałem.

Iran przegrał Igrzyska meczem z Kanadą, Włosi i Japończycy nie leżą im od dłuższego czasu i teraz pewnie znowu Japonia zrobi im psikusa w turnieju u siebie. Tym bardziej, że po odejściu Maroufa będą mieli problem na rozegraniu jak Amerykanie po odejściu Balla zanim pojawił się Christenson, albo jak to mówi Jarosz senior Christjansen.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reprezentacje innych państw”