Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2355
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: jaet »

Najpoważniejsza impreza 2022 już za nami i wchodzimy już stricte w cykl olimpijski pod Paryż, więc warto chyba założyć nowy wątek. Tym bardziej, że FIVB uraczyło nas przeciekami co do zasad kwalifikacji i wygląda to wreszcie dla Europy obiecująco:
https://siatka.org/pokaz/system-kwalifi ... zerwonych/
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Streeter
Posty: 7719
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: Streeter »

Pierwsze mecze turnieju kwalifikacyjnego do IO zakończone pomyślnie dla Polaków:

Kantor/Zdybek (POL) – Nemec L./Petruf (SVK) 2:1
(16:21, 21:13, 15:9)
Rudol /Lejawa (POL) – Jany/Jancok (SVK) 2:0
(21:12, 21:13)

Streeter
Konto jest już nieaktywne, natomiast, w miarę moich możliwości wszelkie aktualne składy znajdziecie tutaj:

http://laczynassiatka.pl/
Redrick
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: Redrick »

Do IO mniej jak dwa miesiące - trzeba więc powoli podgrzewać atmosferę. Kilka fajnych artykułów w temacie -
1) Obrońcy tytułu z Norwegii walczą ze skutkami kontuzji. Zdążyć na igrzyska zdążą, pytanie - w jakiej formie ...
https://www.reuters.com/sports/beach-vo ... 024-03-29/
2) Brazylijczycy George/Andre spędzą końcówkę przygotowań w Szwecji, gdzie odbędą treningi z ekipą gospodarzy, Ahmanem/Hellvigiem. W tej chwili - bodaj najlepszą parą na świecie.
https://ge.globo.com/pb/volei-de-praia/ ... aris.ghtml
3) Dwa wywiady ze strony volleyballworld.com - z Nicolaiem z Włoch i Kubańczykiem Diazem (obrońca, 207 cm), tworzącym z blokującym Alayo (210 cm) jeden z najciekawszych zespołów świata:
https://es.volleyballworld.com/beachvol ... -the-world
https://en.volleyballworld.com/beachvol ... to-reality
elo
Redrick
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: Redrick »

Redrick pisze: 31 maja 2024, o 12:34 3) Dwa wywiady ze strony volleyballworld.com - z Nicolaiem z Włoch i Kubańczykiem Diazem (obrońca, 207 cm), tworzącym z blokującym Alayo (198 cm) jeden z najciekawszych zespołów świata.
Ten blokujący ma 198 cm. Pardon.
Nie wiem czemu tak napisałem. Może byłem zmęczony, albo akurat myślałem o czymś innym.
elo
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4652
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: niepoinformowany »

Fajni Ci Kubańczycy, jak widzicie ich szanse na IO? Obrońca Diaz ma tak długie i chude kończyny, że to się w głowie nie mieści ;) Wczorajszy finał z mistrzami świata pokazuje, że na IO będą mogli powalczyć z każdym.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Redrick
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: Redrick »

No tak, wysoki, patykowaty obrońca i do tego wyraźnie niższy blokujący - ale za to potężne byczysko. Dobrali się w korcu maku;)
Osobiście, jakoś nie wierzę w ich sukces na IO. Są młodzi, niezbyt jeszcze otrzaskani w elitarnych turniejach Pro Touru albo w grze na najważniejszych turniejach. Owszem, grali dwukrotnie na mundialach, ale tam albo odpadali w grupie (2022), albo w 1/32 finału, po klęsce w setach do 14 i 15 (2023). Nie grali w kolejnych, trudniejszych fazach, w decydujących pojedynkach. Do tego zagrali finał Igrzysk Panamerykańskich 2023, ok, ale to absolutnie nie to samo co MŚ czy IO.
Szersza czołówka to w tej chwili, w przypadkowej kolejności - Ahman/Hellvig, Immers/van de Welde, Boermans/de Groot, Bryl/Łosiak, Mol/Sorum, George/Andre, Ehlers/Wickler, Cherif/Ahmed i Perusic/Schweiner, o ile wszystkich spamiętałem. Nie sądzę, żeby w grze o medale Kubańczycy im poważnie zagrozili. Ewentualny brązowy krążek byłby dla nich olbrzymim sukcesem - i to chyba jest maksimum ich aktualnych możliwości.
Chciałbym, żeby Kubańczycy zadali kłam mojej opinii i z dobrej strony pokazali się w nadchodzących turniejach PT, bo jakoś też im kibicuję. I wtedy już można byłoby ich uznać za równorzędny duet w tej czołówce.
elo
Redrick
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: Redrick »

Tyle co rozlosowano fazę grupową IO.
Polacy (Bryl/Łosiak) trafili do grupy C, razem z takimi rywalami:
- Ehlers/Wickler (Niemcy)
- Hodges/Schubert (Australia)
- Bassereau/Lymeel (Francja).
Całość ceremoniału można sobie obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=L1DSAY5kvp0
Polska nie będzie miała reprezentantek w turnieju kobiecym.
elo
Streeter
Posty: 7719
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: Streeter »

To chyba najbiedniejsza nasza reprezentacja w plażówkę, przynajmniej od kiedy oglądam siatkę i coś tam przy Igrzyskach zerkam na plażówkę. Jak dobrze pamiętam poprzednio były dwie pary męskie, a Igrzyska wcześniej mieliśmy też dziewczyn parę.

Streeter
Konto jest już nieaktywne, natomiast, w miarę moich możliwości wszelkie aktualne składy znajdziecie tutaj:

http://laczynassiatka.pl/
Awatar użytkownika
Zamorano
Posty: 85
Rejestracja: 20 sie 2014, o 10:19
Płeć: M
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: Zamorano »

Streeter pisze: 28 cze 2024, o 17:33 To chyba najbiedniejsza nasza reprezentacja w plażówkę, przynajmniej od kiedy oglądam siatkę i coś tam przy Igrzyskach zerkam na plażówkę. Jak dobrze pamiętam poprzednio były dwie pary męskie, a Igrzyska wcześniej mieliśmy też dziewczyn parę.

Streeter

Plażówka jest na Igrzyskach od Atlanty 96. A Polska pierwszy raz zakwalifikowała parę męską na Londyn 2012. Tylko jedną jedyną. Jak teraz. Była też najbliżej strefy medalowej z wszystkich naszych startów. Gdzie w deciderze była kontrowersja i chyba nawet piłka meczowa w ćwierćfinale. W RIO były dwie pary męskie i jedna kobieca. Ale obie męskie przegrały play offy lucky loserów i nie zameldowały się nawet w 1/8, a Polki przegrały w 1/8 z Australijkami. W Tokio kobiety się nie zakwalifikowały. Były faktycznie dwie pary męskie. Jedna odpadła w play offach lucky loserów z Hiszpanią, a druga w 1/8 z Włochami (którzy zresztą wcześniej wygrali z drugą polską parą w grupie).
Some men aren't looking for anything logical, like money. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Pomocniczka
Posty: 2468
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: Pomocniczka »

Tak, Prudel to była największa szansa medalowa. Oni mieli dwa razy strasznego pecha. Raz przy losowaniu grup, drugi przy losowaniu drabinki (a może tam chodziło o jakiś nietypowy słaby wynik świetnej pary, który wpychał ich na Polaków? Zamorano będzie pamiętał.
kuchyk1ng
Posty: 345
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Warto napisać, że w ostatnim sprawdzianie przed Igrzyskami Bryl/Łosiak zdobyli srebrny medal beach pro tour w Wiedniu. Przegrali w finale z Mol/Sorum, ale w drodze do finału pokonali na przykład: braci Grimalt z Chile, de Groot/Boermans z Holandii, a w grupie dwukrotnie Brazylijczyków. Jeszcze wcześniej, w innym turnieju po trudnym tiebreaku ograli Ehlersa i Wickera.

Co do Igrzysk to mamy też terminarz polskiej pary:
Polska vs Australia 30 lipca 9:00
Polska vs Francja 1 sierpnia 21:00
Polska vs Niemcy 3 sierpnia 9:00

W parze francuskiej Julien Lyneel, a w parze Australijskiej też były siatkarz halowy Thomas Hodges. To jest dość niebezpieczna grupa. Niemcy są na naszym poziomie. Francuzi się wyrobili po latach, oni cały cykl poświęcili Paryżowi.
Pomocniczka
Posty: 2468
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: Pomocniczka »

Ale czy poza Kiralym jakiś znaczący były halowiec zdobyć coś wartościowego w plażówce? W drugą stronę to i owszem - szczególnie dwóch kolesi mi przychodzi na myśl.
kuchyk1ng
Posty: 345
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Reinder Nummerdor na przykład. Halowy mistrz europy, a potem wicemistrz świata na plaży.
Redrick
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: Redrick »

No nie wiem, czy ma sens przywiązywać większą wagę do wyników turniejów bezpośrednio poprzedzających IO.
Alison i Bruno raczej nie zachwycali w turniejach przed IO 2016, Mol/Sorum przed poprzednią olimpiadą uzyskiwali wyniki zgoła groteskowe. Co więcej, od około 10 lat finaliści - nie tylko zwycięzcy - ważnych turniejów WT/PBT bezpośrednio poprzedzających mundiale lub olimpiady nigdy potem nie wygrywali tychże mundiali czy olimpiad. Wyjątek to Perusic/Schweiner, którzy w zeszłym roku wygrali turniej Paris Elite 16 i dwa tygodnie potem mistrzostwo świata - ale ogólna tendencja jest jednoznacznie odmienna.
Ten ostatni turniej w Wiedniu też był dość specyficzny. Nie przyjechali Czesi ani Szwedzi Ahman/Hellvig. Brazylijczyk George nie ryzykował zdrowiem (problem z łokciem, ale podobno nic poważnego i na IO ma być w pełni sił) i wolał poddać grę z Chilijczykami. Niektóre wyniki były w ogóle dość dziwne.
Żeby być dobrze zrozumianym: po prostu uważam, że nie należy przywiązywać wagi do wyników tych kilku turniejów przed IO. Faworyci po uzyskaniu kwalifikacji myślą już raczej wyłącznie o formie na igrzyskach. I owszem, zarówno Łosiak/Bryl czy Mol i Sorum mogą wypaść na olimpiadzie doskonale i wręcz ją wygrać - ale to już będzie kwestią niezależną od ich świetnych wyników teraz.

Jeszcze jedno: dla powoli, ale nieuchronnie starzejącego się Łosiaka Paryż będzie bodaj ostatnią szansą na medal olimpijski. Na kolejnych IO będzie miał już ponad 36 lat...
A równych mu klasą, młodych następców na jego pozycji raczej nie widać.
elo
Redrick
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: Redrick »

Tak poczyna sobie na piasku niejaki Iwan Zajcew, aktualnie w trakcie transformacji z siatki halowej na plażową:
https://www.youtube.com/watch?v=vJ_uZD6wAMk
W duecie z samym Danielem Lupo. :o

No właśnie, bo tak zebrało mi się trochę refleksji na temat nadchodzącej olimpiady, i nie wiem od czego zacząć.
Może od szans Polaków na (złoty) medal. W ogóle więc jakieś są, według mnie, choć nie za wielkie. Bryl z Łosiakiem musieliby zagrać na zenicie własnych możliwości i dodatkowo liczyć na jakieś korzystne rozstrzygnięcia losowe/drabinkowe. Ale, jak by nie kombinować, to w drodze do finału trzeba będzie się zmierzyć co najmniej z dwiema parami ze ścisłego topu; co najmniej, czyli właśnie przy korzystnych układach losowych. A ile razy w BPT Polakom udało się w play-off wygrać dwa razy z rzędu z ekipami ze wąskiego topu? Sporadycznie, jeśli w ogóle. Tak więc, szanse na finał oceniam raczej sceptycznie. A sam finał, to inna sprawa. W pojedynkach z Norwegami czy Szwedami Polacy faworytami na pewno nie będą.
No dobrze, realnie patrząc - myślę że dojdą do ćwierćfinału, jeśli do półfinału - a to już byłby gigantyczny sukces - to wg mnie zajmą ostatecznie 3/4 miejsce.
Kto wygra? Nie wiem, jakoś ciężko mi się typuje i w przeszłości zazwyczaj chybiałem. Zapewne ktoś z wymienionej wcześniej szerokiej czołówki, a faworytami wydają się Szwedzi - ale tyle to każdy mógłby powiedzieć. Kontynentalnie, obecnie lepiej prezentują się Europejczycy i to raczej w nich upatrywałbym faworytów do medali. Świetni Amerykanie (Partain/Benesh) to raczej nie para na końcowy triumf, na to są jednak za słabi. O Kubańczykach pisałem, Brazylijczycy posiadają dwie całkiem solidne ekipy, ale którejkolwiek z nich będzie ciężko wywalczyć medal.
Osobiście, nie chciałbym żeby wygrali Niemcy. A to dlatego, że jestem Polakiem, nigdy nie kibicowałem i nie bedę kibicował ani Niemcom, ani Rosjanom. Z oczywistych względów.
To może tyle. Jestem bardzo ciekawy rozstrzygnięć w turnieju panów.
elo
kuchyk1ng
Posty: 345
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: kuchyk1ng »

Nie wiem czy się ze mną zgodzisz, ale ja mimo wszystko najbardziej widzę skandynawski finał co wynik z cyklu olimpijskiego w którym te dwa duety były bardzo mocne. Jeśli Igrzyska będą odbiciem tego co się działo w ostatnich latach to ten finał jest w miarę możliwy. Na pewno troszkę zjechali poziomem zawsze mocni Amerykanie i Brazylijczycy (chyba, że świat poszedł do przodu).

Ja od Łosiaka i Bryla widzę co najmniej trzy pary mimo wszystko mocniejsze - Szwedzi, Norwegowie, Czesi. No i jeszcze jest wiele niemniej ciekawych. Chciałbym być optymistą, ale niestety ćwierćfinał to chyba optimum. To co wyżej oczywiście biorę z ogromnym docenieniem.
Redrick
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2019, o 19:14
Płeć: M

Re: Igrzyska Olimpijskie - Paryż 2024

Post autor: Redrick »

Na pewno Mol/Sorum i Ahman/Hellvig to faworyci. O ile nie wpadną na siebie wcześniej, to bardzo możliwe, że skonfrontują się w finale. Ale może być różnie.
Fajnie byłoby, gdyby Łosiak jednak wygrał jakiś medal i w ten sposób zebrał komplet krążków wszystkich najważniejszych imprez mistrzowskich; wcześniej wywalczył brąz na ME (2021, jeszcze z Kantorem) i na mundialu 2023. Z kilkoma złotymi medalami w rozgrywkach juniorskich byłaby całkiem niezła kolekcja.
Tutaj jeszcze link do śledzenia terminów i wyników -
https://en.volleyballworld.com/beachvol ... 2024-07-27
elo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Igrzyska Olimpijskie”