World Tour 2016

Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Ariosto »

ostry99 pisze:Dalhausser/Lucena na razie są poza igrzyskami, bo aktualnie dwie inne pary z USA mają więcej punktów dlatego akurat na ten turniej byli bardzo mocno nastawieni. Teraz będzie seria turniejów Open gdzie jest trochę mniej punktów do zdobycia.
No tak, oni dlatego od ubiegłego roku grają pełną parą i jeżdżą we wszystkie zadupia, ale myślałem, że może już się odkuli. Sprawdziłem - i jest blisko: po dodaniu im punktów za 3 rundę Grand Slamu powinni być minimalnie przed Hyden/Bourne.

W trzech kanałach Polsatu nie ma obecnie przewidzianej transmisji live meczu finałowego. Oznaczałoby to, że Polsat jej nie robi, ale na Youtube na Polskę blokuje. To byłby strzałw stopę... ale w odróżnieniu od TVP Sport tam są jednak sensowni goście, więc spodziewam się zmian w programie.

PS: co do Łosiaków, to nie widziałem ich w tym sezonie. W poprzednich robił na mnie wrażenie zwłaszcza Łosiak w obronie; Kantor fajny, ale potrafił robić głupie błędy. No i znacie moje zdanie - blokujący powinien mieć dwa metry ;) (chociaż wśród Polaków i tak wyższego nie ma). Oczywiście kibicuję im całym sercem!
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Michal5 »

Ariosto pisze: W trzech kanałach Polsatu nie ma obecnie przewidzianej transmisji live meczu finałowego. Oznaczałoby to, że Polsat jej nie robi, ale na Youtube na Polskę blokuje. To byłby strzałw stopę... ale w odróżnieniu od TVP Sport tam są jednak sensowni goście, więc spodziewam się zmian w programie.
Na pewno będzie w PS News.
ostry99
Posty: 282
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: ostry99 »

Wygrali, wielkie gratulacje. To był wspaniały mecz!
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Fijałki obroniły kilka meczboli ale za to nie ma dodatkowych punktów ani dulorów. Niestety, brakuje i centymetrów (przez co traci skoczność w tajbrekach) i zagrywki, którą obaj zawodnicy tej pary mają bardzo słabą.
Natomiast Łosie zdominują siatkówkę plażową w najbliższych latach. Lipton mioł recht.
Rzadko oglądam plażówkę. Parę spotkań na rok. Ale chyba wszystkie czołowe pary widziałem. I nikt tak nie gra, jak oni. Nawet nie wiedziałem, że taka gra jest dozwolona przez przepisy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

Wreszcie.... Swietny mecz finalowy Kantora/Losiaka po fantastycznym calym turnieju. Niewiarygodna dyscyplina gry, w tak mlodym wieku.
Gratuluje i czekam na wiecej 8-)
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

Noworoczny pisze:Natomiast Łosie zdominują siatkówkę plażową w najbliższych latach.
I nikt tak nie gra, jak oni. Nawet nie wiedziałem, że taka gra jest dozwolona przez przepisy.
:o O, kurcze le bele. Czuje ze bedzie w ich wykonaniu prawdziwa masakra.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Ariosto »

Ale oficjalna ramówka PS news była inna :). TVP Sport by pewnie nie zmieniło :).

Nie jestem pewien, czy Łosiak/Kantor mają parametry, żeby dominować. Jednak parę cm więcej na bloku by się przydało.

Natomiast ich gra zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Rok temu przecież nie grali źle, ale przegrywali po juniorsku - szczególnie pamiętam ich mecz z Olsztyna z Niemcami o półfinał. Teraz postęp wydaje się być olbrzymi, grają dojrzale, dość powiedzieć, że finał wygrali też mentalnie :).
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

W pofinalowym artykule na globoesporte.com brazylijski dziennikarz okresla Polakow 'frios e extremamente técnicos' - co tlumaczyc nalezy 'chlodni (zimni, pozbawieni emocji) i swietni technicznie'.
http://sportv.globo.com/site/eventos/ci ... cisao.html
Chyba celne okreslenie.

I komentarz Pedro, cytowany w tekscie: 'Polacy grali lepiej, byli lepsi technicznie. My z kolei zagralismy zle, zagrywka nie funkcjonowala jak nalezy, a bez tego nie da sie wygrac z tak silna ekipa jak nasi rywale. Zawsze jest jednak bardzo milo wystepowac przed tutejsza publicznoscia, w obecnosci rodziny i przyjaciol. (...) Jest mi przykro z powodu porazki, jednak wziawszy pod uwage ze nasz zespol omal nie odpadl juz w fazie grupowej, nie bylo az tak zle.'
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Ariosto »

Też się zgodzę.
Fajnie spojrzeć w plażową biografię Pedro. Jeśli Polacy mający po 23/24 lata względem takiego kogoś potrafią zagrać lepiej technicznie i mentalnie, to nie mam pytań!
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Emocje już trochę opadły, a plażowa karuzela kręci się dalej. Pozostajemy w Brazylii gdzie już jutro rozpocznie się turniej Vitoria Open.

Na liście startowej 4 nasze pary męskie i 2 damskie. Fijałek/Prudel, Kantor/Łosiak i Kołosińska/Brzostek mają zagwarantowane miejsce w turnieju głównym. W kwalifikacjach zagrają Maćki Rudol i Kosiak oraz Kuba Szałankiewicz w parze z Michałem Brylem, a także Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg.

Grand Slam w Rio de Janeiro mocno namieszał w rankingu olimpijskim. Fijałek i Prudel wskoczyli na 7. miejsce, Kantor z Łosiakiem na 9. podobnie jak Kinga i Monika. Z tego co mówił trener naszych dziewcząt punkty są policzone i Brzostek z Kołosińską na pewno jeszcze raz w tym roku zobaczymy na Copacabanie. Nie wiem jak z Piotrkiem i Bartkiem, ale chyba tylko jakaś katastrofa mogłaby im odebrać olimpijską kwalifikację.

Dalhausser i Lucena zdystansowali swoich ziomków Hydena i Bourne'a, swoje krajanki przegoniły również Kerri Walsh i April Ross i to one na dzień dzisiejszy jadą do Rio, a Jennifer Kessy i Emily Day jako trzecia para ze Stanów nie łapią się do olimpijskiej 15-ki. Ciekaw jestem czy Kerri jeszcze raz zapisze się do annałów światowej plażówki i zdobędzie czwarty złoty medal olimpijski. O największym pechu mogą mówić chyba Juliana i Maria Antonelli, które nie są liczone do rankingu jako trzecia para z Brazylii, mimo że tylko 7 zespołów zgromadziło do tej pory więcej punktów.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Ariosto »

O pewnym pechu może też mówić Emanuel - jestem pewien, że gdyby nie reguła 2 drużyn, karierę zakończyłby na tym samym piasku ale 5 miesięcy później. Szkoda, że ani miejsce dla gospodarzy, ani premia za mistrzostwo świata nie dają Brazylii 3-go miejsca w turnieju...
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: rafael86 »

Juliana z Maria Antonelli od tego sezonu już nie grają wspólnie, także chyba uznały przed sezonem, że nie ma szans na olimpijska kwalifikację i próbują szczęścia w nowych zestawieniach.

Swoją drogą odnoszę wrażenie, że te wszystkie zmiany partnerek spowodowały, że poziom jednak w siatkówce kobiet się zaniżył. Wiadomo, że ktoś tam zakończył karierę, czasami miesza się zawodniczki, by zrobić płynną zmianę pokoleniową, ale wydaję mi się, że gdy patrzę na czwórkę finałową IO w 2008 i 2012 to widzę tam znakomite duety, które w tamtych latach były nie do ruszenia. Obecnie efekt jest taki, że zamiast dwóch świetnych par amerykańskich czy brazylijskich mamy 2 co najwyżej dobre.

Obecnie patrzę na ten olimpijski ranking kobiet i nie widzę zdecydowanych faworytek. Niby Walsh/Ross i Larissa/Talita mają ogromne umiejętności oraz największe doświadczenie, ale też wieku się nie oszuka i nie można wykluczyć, że zostaną ograne przez najlepsze duety europejskie.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Faktycznie szkoda Emanuela, kiedy ogłosili że będą grać razem z Ricardo liczyłem, że ta wspaniała kariera skończy się dobrym występem na Igrzyskach, ale niestety nie dali rady.

Startują kwalifikacje w Vitorii, poniżej rozkład gier naszych (godziny czasu polskiego), wszystkie trzy pary zaczynają od pierwszej rundy, a więc aby awansować do turnieju głównego będą musiały wygrać dwa mecze:
12:00 - Gruszczyńska / Strąg - ChunXia Chen / Ningya Tang (Chiny)
13:40 - Kosiak/Rudol - Jan Erik Moen / Stian Opsahl (Norwegia)
14:30 - Bryl / Szałankiewicz - Sergiy Grabovskyy / Gabriel Burlacu (Kanada)

Najgorzej trafiły chyba Jagoda i Dorota, bo nawet jeśli wygrają z Chinkami to o awans zagrają ze zwyciężczyniami turnieju w Maceio, młodziutką Eduardą Santos Lisboa (czyli Dudą) oraz Elizą Secomandi Maia.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Bryl Szałankiewicz to nowa para czy prowizoryczny squad wymuszony kontuzją?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Noworoczny pisze:Bryl Szałankiewicz to nowa para czy prowizoryczny squad wymuszony kontuzją?
Tydzień temu Bartosz Heller napisał na swoim profilu na Facebooku, że Michał Kądzioła z powodów osobistych musiał wrócić do Polski. Najwidoczniej nie mógł przylecieć również na kolejny turniej, więc do Kuby Szałankiewicza dokooptowano Michała Bryla.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Zaprzestanie liczenia bloku jako jednego z trzech dozwolonych uderzeń było sporym przełomem w siatkówce męskiej. Na pewno skróciła akcje, ale skutkowała większą liczbą ataków w miejsce przebić.

Pytanie do znawców: czy podobna zmiana zwiększyłaby atrakcyjność siatkówki plażowej, czy wręcz przeciwnie? Odpowiedź uzasadnij (-;
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Ja myślę że nie. Akcje w plażówce już teraz są moim zdaniem nieco za krótkie i nawet ostatnio zastanawiałem się czy nie można by było zrobić czegoś by nieco je wydłużyć. Poza tym jak sam napisałeś w siatkówce halowej atrakcyjność podniosła się na skutek tego, że liczba widowiskowych ataków wzrosła, natomiast w plażówce, przy dwóch zawodnikach na boisku, tych rozwiązań "widowiskowych" jest znacznie mniej, a mnóstwo akcji kończy się plasem czy kiwką, które są pozornie łatwym przebiciem piłki w wolne pole. Moim zdaniem to jednak te najdłuższe akcje z dużą ilością obron są najatrakcyjniejsze na plaży.

Niestety Jagoda i Dorota już poza turniejem. W meczu pierwszej rundy kwalifikacji przegrały po tie-breaku z Chinkami.

Edit. 1.
Tak sobie rzucam okiem co jakiś czas na mecze eliminacyjne w Vitorii, w zeszłym tygodniu oglądałem sporo spotkań z Rio i trochę zaskakują, a nawet szokują mnie puste trybuny. Zastanawiam się co może być powodem. Boiska usytuowane bezpośrednio nad morzem, na plaży, ludzi wypoczywających dookoła pewnie całe mnóstwo (a może nie i tu tkwi problem?), a na trybunach puchy i to nawet na meczach Brazylijczyków.

Pamiętam jak jeszcze parę lat temu jeździłem trochę po polskich turniejach i na tych nadmorskich, podczas wakacji, gdy tylko była ładna pogoda to trybuny zazwyczaj były pełne. Nieważne czy były to kwalifikacje czy turniej główny, ludzie którzy spędzali czas na plaży widząc że tuż obok coś się dzieje zasiadali na trybunach i oglądali mecze. Mówi się, że siatkówka to po piłce nożnej w Brazylii sport numer jeden, a jednak zainteresowanie kibiców tego nie potwierdza, a przecież nawet w turniejach Open nie grają jacyś podrzędni grajkowie, tylko jakby nie było czołowe pary na świecie.

Edit. 2.
Maćki już w drugiej rundzie kwalifikacji, gładko wygrali z Norwegami. Za moment grają Bryl i Szałankiewicz.

Kosiak i Rudol w drugiej rundzie zagrają z Belgami Driesem Koekelkorenem i Tomem van Walle. Ciekawostka - Tom van Walle to brat bliźniak (podobny - no bo bliźniak 8-) ) Gerta van Walle, atakującego reprezentacji Belgii, którego mogliśmy oglądać m.in. podczas turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie.

Pierwszy set w starciu Michała i Kuby z Kanadyjczykami gładko dla Polaków (21:11). Napisałbym coś więcej, ale w sumie póki co nie ma o czym pisać.
W drugim secie 10:2. Dalej nie ma o czym pisać... 8-)
Przerwa techniczna przy stanie 16:5 dla Polaków. Pewnie byłoby więcej, ale Bryl zepsuł zagrywkę, a później pomylił się w ataku. Swoją drogą przypomniał mi się mecz Bartmana i Kubiaka na MŚ do lat 18 we włoskim Termoli, kiedy to pokonali parę z San Marino 21:2, 21:5.
21:7 w partii drugiej i 2:0 w całym spotkaniu wygrywają Michał z Kubą. Póki co nie ma się czym podniecać, bo poziom Kanadyjczyków był bardzo kiepski. Najważniejsze mecze dzisiejszego dnia dopiero przed naszymi siatkarzami.

Na oko w Vitorii mocno wieje (Kanadyjczycy straszliwie się ganiali po boisku, podobnie było też w meczu Belgów z Brazylijczykami, który oglądałem wcześniej). Jest też chyba dość gorąco bo po każdym meczu boiska są polewane wodą.

Bryl i Szałankiewicz w drugiej rundzie kwalifikacji zmierzą się z niezłą parą amerykańską Jeremy Casebeer/Derek Olson, którzy w Rio awansowali do turnieju głównego, ale nie wyszli z grupy.

Obie nasze pary bój o turniej główny rozpoczną o 18:30 czasu polskiego.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Erchembod
Posty: 849
Rejestracja: 6 sty 2011, o 17:43
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Erchembod »

rafael86 pisze:Swoją drogą odnoszę wrażenie, że te wszystkie zmiany partnerek spowodowały, że poziom jednak w siatkówce kobiet się zaniżył. - wydaję mi się, że gdy patrzę na czwórkę finałową IO w 2008 i 2012 to widzę tam znakomite duety, które w tamtych latach były nie do ruszenia. Obecnie efekt jest taki, że zamiast dwóch świetnych par amerykańskich czy brazylijskich mamy 2 co najwyżej dobre.
Przeciez zawodnicy z zasady zmieniaja partnerow po to, by podniesc poziom - swoj i pary. Wiadomo, ze nie zawsze to funkcjonuje i czasami ktos w nowej konfiguracji gra slabiej - ale generalnie czyjas slabsza forma to wynik oddzialywania kompleksu roznych, innych, czynnikow. Sama zmiana jako taka nie ma tu decydujacego znaczenia, zwlaszca gdy ktos dobiera sobie nowego partnera o umiejetnosciach zblizonych do dotychczasowego; a tak zazwyczaj bywa w swiatowej czolowce.

Nie wiem czy dobrze zrozumialem co do par amerykanskich i brazylijskich - ale konsekwentnie uwazam, ze zmiany nie maja wplywu na poziom ich gry. Ba! - Dalhausser gra teraz z Lucena moze i lepiej niz z Rosenthalem; Kerri Walsh ma (zludna, moim zdaniem) nadzieje na olimpijskie zloto, grajac z nowa partnerka. Wlasnie: ciekawe, co by bylo gdyby Walsh nie zmienila kolezanki i grala dotad z 39-letnia May-Treanor na obronie... 8-)

Natomiast Brazylijki w ostatnich latach zmienialy konfiguracje na maksa; zawodniczki pauzowaly, wracaly itp. I wlasnie ostatnie lata to okres ich swietnej gry zespolowej i historycznych nieraz sukcesow.
A i Brazylijczycy na permanentnych zmianach raczej zle tez nie wyszli.

Ja wlasnie sie coraz bardziej zastanawiam, czy o zmianach nie pomyslec w polskiej czolowce meskiej. Mlodych zostawic w spokoju, natomiast zakombinowac z dwojkami Fijalek/Prudel i Kadziola/Szalankiewicz - nie teraz, oczywiscie. Ale, jesli nie osiagna sukcesu na IO, to moze wlasnie po olimpiadzie?

F/P graja razem 8 lat - w calej swiatowej czolowce chyba nie ma pary o tak dlugim stazu! Rywale znaja ich gre na wylot - i np. w waznych, wyrownanych koncowkach /tie breakach, ktore ostatnio raczej przegrywaja (mundial i ME 2015, ostatnio w Rio z Brouwerem/Meeuwsenem - ale znajdzie sie wiecej przykladow), nie sa w stanie niczym rywali zaskoczyc.

Ale to temat na osobny post.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2016, o 23:41 przez Erchembod, łącznie zmieniany 1 raz.
'Życie jest znośne wyłącznie dzięki naszej wierze w złudzenia. To wiara w rzeczywistość zawsze nas pogrąża.'
R. Flanagan 'Ścieżki Północy'
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Kosiak i Rudol już w głównym, bez problemu pokonali Belgów. Czekamy na wynik Bryla i Szałankiewicza, których spotkanie nie było transmitowane.

Michał i Kuba po dwóch setach remisują z Amerykanami, w tie-breaku rozpoczęli od prowadzenia 3:0 (jest wynik na żywo na stronie FIVB).
Ostatnio zmieniony 15 mar 2016, o 19:37 przez lipton, łącznie zmieniany 1 raz.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

http://www.fivb.org/EN/BeachVolleyball/ ... e=MRIO2016

Ale widzę, że live tylko z nazwy.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

No właśnie zauważyłem... 8-)
Wreszcie wskoczył wynik. 15:12 w tie-breaku dla naszych i mamy cztery pary w turnieju głównym!
Ostatnio zmieniony 15 mar 2016, o 19:56 przez lipton, łącznie zmieniany 1 raz.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Wygrali tb do 12.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
rafael86
Posty: 329
Rejestracja: 3 sie 2009, o 10:44
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: rafael86 »

Erchembod pisze: Przeciez zawodnicy z zasady zmieniaja partnerow po to, by podniesc poziom - swoj i pary. Wiadomo, ze nie zawsze to funkcjonuje i czasami ktos w nowej konfiguracji gra slabiej - ale generalnie czyjas slabsza forma to wynik oddzialywania kompleksu roznych, innych, czynnikow. Sama zmiana jako taka nie ma tu decydujacego znaczenia, zwlaszca gdy ktos dobiera sobie nowego partnera o umiejetnosciach zblizonych do dotychczasowego; a tak zazwyczaj bywa w swiatowej czolowce.

Nie wiem czy dobrze zrozumialem co do par amerykanskich i brazylijskich - ale konsekwentnie uwazam, ze zmiany nie maja znaczenia na poziom ich gry.
Wiadomo, że zmiany wynikają z różnych czynników (wiek, kontuzje, ciąża, wprowadzanie młodych). Ja tylko chciałem podkreślić, że moim zdaniem w plażówce kobiet te czołowe par z IO (Brazylijki, Amerykanki i Chinki) z 2008 i 2012 to były duety grające niemal perfekcyjnie i w tamtym okresie w zasadzie między sobą rozdzielały najważniejsze trofea. Obecne czołowe pary kobiece z w/w państw nie są już tak mocne, często zdarzają im się wpadki z naprawdę przeciętnymi rywalkami. Co za tym idzie uważam, że poziom czołówki może się zrównał, ale głównie poprzez to, że obecne najlepsze pary są minimalnie słabsze od tych, które dominowały 4 lata temu.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Są już grupy: http://www.fivb.org/EN/BeachVolleyball/ ... 16&Phase=2

Panowie:

Pool F
Fijalek/Prudel POL [6]
Böckermann/Flüggen GER [11]
Burik/Bourne USA [22]
Kosiak/Rudol POL [27]

Pool G
Semenov/Krasilnikov RUS [7]
Herrera/Gavira ESP [10]
Giginoglu/Gögtepe V. TUR [23]
Bryl/Szalankiewicz POL [26]

Pool H
Losiak/Kantor POL [8]
Ranghieri/Carambula ITA [9]
Jefferson/Cherif QAT [24]
Pedlow/O'Gorman CAN [25]

Panie:

Pool F
Kolosinska/Brzostek POL [6]
Gallay/Klug ARG [11]
Laboureur/Sude GER [22]
Abalakina/Syrtseva RUS [27]
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Ariosto
Posty: 323
Rejestracja: 31 lip 2010, o 20:34
Płeć: M

Re: World Tour 2016

Post autor: Ariosto »

Nie oglądam kobiecej, ale IMO to samo dotyczy męskiej. Znacie moje zdanie. Poziom się wyrównał, ale nie poprzez równanie w górę, tylko do średniej. Jest dużo bardzo dobrych par, ale nie ma wielkich mistrzów na miarę Emanuel/Ricardo, Dalhausser/Rogers, Brink/Reckermann z lat świetności tych duetów.
Co do Polaków też sądzę, że przydałoby się trochę ożywnienia, a już na pewno parze Szałankiewicz/Kądzioła. Oni i tak od wielu lat stoją w miejscu.

PS: w ogóle ciekawe pary! Szkoda, że akurat nie mam czasu, bo nie odmówiłbym sobie obejrzenia np. Marcio Araujo :), czy Alvaro w dawnym zestawieniu z Ricardo. Postawię też odważnie, że 19-letni Rosjanie wyjdą z grupy.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Znamy już godziny rozpoczęcia pierwszych dzisiejszych meczów:

8:50 (12:50 PL) - boisko nr 2 - Kolosinska/Brzostek POL [6] - Abalakina/Syrtseva RUS [27] - transmisja na bet365.com
10:30 (14:30 PL) - boisko nr 3 - Fijalek/Prudel POL [6] - Kosiak/Rudol POL [27]
12:20 (16:20 PL) - boisko nr 4 - Losiak/Kantor POL [8] - Pedlow/O'Gorman CAN [25]
12:20 (16:20 PL) - boisko nr 5 - Semenov/Krasilnikov RUS [7] - Bryl/Szalankiewicz POL [26]

Dziewczęta zagrają jeszcze z Niemkami Chantal Laboureur i Julią Sude (na razie nie podano godziny). Panowie dzisiaj tylko po jednym grupowym meczu.

Edit. 1.
Dziewczyny niestety przegrały swój pierwszy mecz z rosyjskimi kwalifikantkami Julią Abalakiną i Jekateriną Syrcewą 1:2 (21:19, 15:21, 13:15), dla których był to pierwszy mecz w turnieju głównym w tym roku.

Edit. 2.
Drugi mecz z Niemkami Kinga i Monika zagrają o 18:20 czasu polskiego.
Fijałek i Prudel gładko zwyciężyli w bratobójczym pojedynku z Kosiakiem i Rudolem 21:10, 21:18.
Niestety wszystkie pozostałe dzisiejsze mecze polskich par rozgrywane będą na bocznych boiskach i nie będzie z nich transmisji.

Edit. 3.
Kinga i Monika przegrały niestety swoje drugie spotkanie w grupie i żeby awansować do fazy pucharowej muszą pokonać niezłe Argentynki Anę Gallay i Georginę Klug (finał w Maceio) i to najlepiej w dwóch krótkich setach, bo jak na razie małe punkty nasze siatkarki mają bardzo słabe. Co prawda bilans meczów z Argentynkami Polki mają ujemny (2-3), ale dwa ostatnie mecze w Olsztynie i Sankt Petersburgu wygrały Kołosińska i Brzostek, więc sprawa wydaje się otwarta.

Wygrali Kantor i Łosiak, choć pomęczyli się trochę z mało znanymi Kanadyjczykami Samem Pedlowem i Grantem O'Gormanem wygrywając dopiero po tie-breaku.

Niestety niespodzianki nie było w meczu Bryla i Szałankiewicza z Rosjanami Semenowem i Krasilnikowem, Michał i Kuba przegrali 0:2.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Nowy dzień więc daję nowego posta.

Dzisiaj dokończenie fazy grupowej, w piątek pierwsza i druga runda, w sobotę ćwierćfinały i półfinały, w niedzielę mecze o miejsca.

Rozkład jazdy na dzisiejsze popołudnie:
08:00 (12:00 PL) - boisko nr 5 - Łosiak/Kantor - Jefferson/Cherif (Katar)
08:50 (12:50 PL) - boisko nr 2 - Böckermann/Flüggen (Niemcy) - Kosiak/Rudol (transmisja na bet365.com)
08:50 (12:50 PL) - boisko nr 3 - Fijałek/Prudel - Burik/Bourne (USA)
09:40 (13:40 PL) - boisko nr 5 - Herrera/Gavira (Hiszpania) - Bryl/Szałankiewicz
10:30 (14:30 PL) - boisko nr 3 - Kołosińska/Brzostek - Gallay/Klug (Argentyna)

Łosiak z Kantorem mają okazję do rewanżu za półfinał w Kish Island, ciężka przeprawa czeka obie nasze młode pary, Fijałek i Prudel powinni sobie spokojnie poradzić z Amerykanami, no i na deser mecz o wszystko czeka nasze panie.

Edit. 1.
No i Kanty z Łosiem zrewanżowali się "Katarczykom" za mecz półfinałowy w Iranie wygrywając 2:0 (22:20, 21:14). Po południu o pierwsze miejsce w grupie zagrają z włoskim duetem Ranghieri/Carambula.

Edit. 2.
Niemce leją na razie Maćków, jest 20:10 w pierwszym secie. Było chyba 13:10, a potem seria błędów i nieskończonych piłek po stronie Polaków. Dopiero przy tak dużej przewadze o czas poprosili Kosiak i Rudol.

Fijałek i Prudel prowadzą 18:14 z Amerykanami.

21:17 przegrywają Maćki w drugiej partii i notują drugą porażkę, o ich awansie z grupy zadecyduje mecz z Amerykanami, którzy są blisko doprowadzenia do tie-breaka w starciu z Fijałkiem i Prudlem (21:16 w pierwszym secie dla naszych, w drugim 19:15 prowadzą Burik i Bourne).

Edit. 3.
Fijałek i Prudel ostatecznie wygrali 15:11 w tie-breaku i wieczorem zagrają o pierwsze miejsce w grupie z Niemcami.

Edit. 4.
Dziewczyny niestety raczej do domu, przegrały pierwszego seta z Argentynkami 15:21, a w drugim 15:15. Nawet wygrana w meczu niewiele już im da, bo mają zdecydowanie najsłabsze małe punkty z całej trójki.

Edit. 5.
Wygrały drugiego seta Kinga i Monika, ale tie-breaka muszą wygrać (jeśli dobrze policzyłem) do 5, a jest już 1:3 w plecy, więc raczej nierealne.

Edit. 6.
Dziewczyny przegrały 13:15 w TB, zajęły ostatnie miejsce w grupie i po trzech trzysetówkach odpadły z turnieju.

Bryl i Szałankiewicz powalczyli z Herrerą i Gavirą i przegrali dopiero po tie-breaku 1:2 (18:21, 21:19, 13:15). Żeby wyjść z grupy muszą (podobnie jak Kosiak z Rudolem) wygrać swój ostatni mecz. Zmierzą się w nim z Turkami, myślę że sprawa awansu jest otwarta.

Rozkład jazdy na dzisiejszy wieczór:
14:20 (18:20 PL) - boisko nr 1 - Łosiak/Kantor - Ranghieri/Carambula (Włochy)
14:20 (18:20 PL) - boisko nr 3 - Fijałek/Prudel - Böckermann/Flüggen (Niemcy)
14:20 (18:20 PL) - boisko nr 4 - Burik/Bourne (USA) - Kosiak/Rudol
15:20 (19:20 PL) - boisko nr 2 - Giginoglu/Gögtepe (Turcja) - Bryl/Szałankiewicz

Mecze z boisk 1 i 2 można oglądać na bet365.com.

Edit. 7.
No i Kantor z Łosiakiem niestety przegrali z Ranghierim i Carambulą. Pierwszy set pod całkowitą kontrolą Polaków, w drugim niestety zaciął się Piotrek i Włosi gładko wygrali. Tie-break był bardzo wyrównany, rywale cały czas męczyli Kantora, ale po bloku Piotrka to Polacy mieli pierwszego meczbola. Później jednak Carambula skończył swoją akcję plasem po prostej, a potem 2 razy zagrał na Łosiaka, który dostał 2 czapy i Włosi wygrali 16:14.

Przegrali też Grzesiek z Mariuszem, którzy po wygranej w pierwszej partii prowadzili przez całego drugiego seta i później przez całego tie-breaka by polec w końcówkach. Oznacza to, że obie nasze czołowe pary fazę pucharową rozpoczną od pierwszej rundy.

Nie wiem jak Maćki, ale chyba przegrali i odpadli bo było 1:0 dla Amerykanów (26:24), w drugim secie cały czas szli równo i nagle wynik zniknął z live-ów.
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

Ruch w temacie jak zwykle ogromny, w Vitorii pewnie dopiero świta, ale już dziś mecze fazy pucharowej, więc pora otworzyć nowego posta.

Maćki niestety odpadły z turnieju przegrywając wszystkie mecze w grupie, ale za to dalej awansowali Michał Bryl i Kuba Szałankiewicz. W decydującym o wyjściu z grupy meczu Polacy pokonali 2:1 Murata Giginoglu i Volkana Gogtepe z Turcji, mimo że w tie-breaku przegrywali już 4:9 (skończyło się 15:13 dla naszych). Polacy chyba będą się śnić Turkom po nocach, bo tydzień temu w Rio Giginoglu i Gogtepe w meczu 2 rundy prowadzili w tie-breaku z Kantorem i Łosiakiem 12:8, a mimo to przegrali na przewagi.

Dzisiejsze mecze panów będą rozgrywane po południu i wieczorem czasu polskiego, wszystkie 3 polskie pary zaczynają od pierwszej rundy, wszystkie 3 mecze będzie można oglądać na bet365.com:

12:00 (16:00 PL) - boisko nr 2 - Rosenthal/Brunner USA [19] - Bryl/Szalankiewicz POL [26]
13:00 (17:00 PL) - boisko nr 1 - Losiak/Kantor POL [8] - Léo Gomes/Bernat BRA [30]
13:00 (17:00 PL) - boisko nr 2 - Fijalek/Prudel POL [6] - Schalk/Saxton CAN [5]

Niestety porażki w grupach skutkują znacznie trudniejszą drabinką i tak w wypadku wygranej Fijałek i Prudel wpadają na Herrerę i Gavirę, a Kantor z Łosiakiem na Alisona i Bruno Schmidta. Bryl i Szałankiewicz jeśli pokonają Amerykanów zagrają z włoskim duetem Ranghieri/Carambula.

Ciekawostka odnośnie pary włoskiej. Popisowym zagraniem Adriana Carambuli jest tzw. skyball czyli po naszemu zagrywka "słoneczna". We wczorajszym meczu z Polakami kilka razy zaserwował w ten sposób, ale nasi nie mieli kłopotu z przyjęciem, mimo że w Vitorii wiatr trochę kręci piłką. W połowie pierwszego seta jedna z zagrywek wylądowała w okolicy band reklamowych, więc Carambula przerzucił się na tradycyjny serwis. A skyball wykonaniu Adriana wygląda tak: https://www.youtube.com/watch?v=-BuWdJaGXf0
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: World Tour 2016

Post autor: Noworoczny »

Bardzo lubię ten rodzaj zagrywki. Sam ją niejednokrotnie wykonywałem. Zaobserwowałem ją u pewnego reprezentanta Brazylii w siatkówce halowej, podczas jakiegoś meczu w Polsce (bodaj w Spodku).
Na filmiku widać, wiele fruktów coś takiego potrafi przynieść.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: World Tour 2016

Post autor: lipton »

O tego pana chodzi?
https://www.youtube.com/watch?v=NSktghjvUcU

W internecie natknąłem się na informację, że próbował też wykonać taką zagrywkę w olsztyńskiej Uranii w 1983 r. podczas meczu Polska - Brazylia i że olsztyński obiekt okazał się... za niski.

Podobną zagrywkę wykonał też Osmany Juantorena w trakcie jednego z meczów ligi włoskiej, co spotkało się ze zdecydowaną reakcją rywali, którzy uznali to zagranie za zniewagę.
https://www.youtube.com/watch?v=9YgyXFOZnMs
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „SWATCH-FIVB World Tour”