Typer - Plusliga 2015/16 - rywalizacja o złoto i o brąz

Forum poświęcone strefowemu konkursowi "Typermania"
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer - Plusliga 2015/2016 - 1. kolejka

Post autor: suja »

Wyniki typów po dzisiejszych meczach są już w arkuszu. Będę starał się je aktualizować w miarę możliwości po zakończeniu każdego meczu. Link do arkusza znajduje się w mojej stopce. W zakładce "Ranking" znajdują się aktualne pozycje zajmowane przez uczestników.

Mam nadzieję, że przy tworzeniu arkusza i kopiowaniu typów się nie pomyliłem (starałem się wszystko sprawdzić), natomiast jeżeli ktoś zauważył pomyłkę lub byłyby jakieś pytania, uwagi, skargi, zażalenia dotyczące arkusza lub Typera, proszę o napisanie PW lub postu.
emerencja
Posty: 1060
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Typer - Plusliga 2015/2016 - 2. kolejka

Post autor: emerencja »

Dziękuję Sujo za założenie wątku zgodnie z moją propozycją. :)
Podaję już wstępny termin, ale jak już będzie ostateczny, to rzecz jasna poprawię. Plusliga póki co jest chyba niedoinformowana, ale z info na stronie klubu wynika, że magiczny termin upływa:

6 listopada 2015 r. (piątek), godz. 18:00
Mecz: ZAKSA Kędzierzyn Koźle - AZS Politechnika Warszawska
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Typer - Plusliga 2015/2016 - 2. kolejka

Post autor: madlark »

Trochę nie na temat, ale czy planujecie coś w temacie LM?
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer - Plusliga 2015/2016 - 2. kolejka

Post autor: suja »

W sumie mam tyle obowiązków na głowie, że muszę przyznać, nawet o tym nie pomyślałem. Teraz organizacja typera raczej nie ma sensu bo LM zaczyna się za 3 dni i ciężko byłoby znaleźć odpowiednią liczbę chętnych (Typera Plusligi zaczęliśmy około 2 tygodni przed startem), bo po pierwsze zostało mało czasu, po drugie jutro mamy 1. listopada i wiele osób wyjeżdża/wyjechało, a do tego wszystkiego zainteresowanie typerem LM byłoby pewnie dużo mniejsze niż +L. Także w tym sezonie typera LM nie będzie. Jeżeli będą chętni w przyszłym sezonie, a ja (lub ktoś inny) będę miał czas na organizację to zrobimy typera LM.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1532
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: nikt wazny »

Przepraszam za spónienie.
Ostanio urwanie głowy i czasu zero. Nawet nie zauważyłem, ze już kolejka ruszyła.
Proszę o dodanie punktów chociaż w jakimś procencie :)

ZKK
RRZ
SBE
LGD
JWE
CLU
CRA
PWA
CBY
IOL
ACZ
EKI
MBE
BBB
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1532
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Typer - Plusliga 2015/2016 - 1. kolejka

Post autor: nikt wazny »

ACZ-RRZ
BBB-LGD
EKI-SBE
MBE-JWE 0-3
IOL-CBY 1-3
CRA-ZKK 0-3
PWA-CLU
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

nikt wazny pisze: Proszę o dodanie punktów chociaż w jakimś procencie :)
Myślę, że pierwsze cztery mecze dostarczyły niewiele informacji, jeśli chodzi o końcową kolejność zespołów, jednak kara za spóźnienie musi być. Ze swojej strony proponuję 50% punktów za pretypera, oczywiście jeżeli nie znajdzie się głos sprzeciwu. Swój sprzeciw można wyrazić tutaj lub jeżeli ktoś chce pozostać anonimowy, można napisać do mnie prywatną wiadomość. Głosy sprzeciwu przyjmuję do rozpoczęcia 2. kolejki Plusligi. Jeżeli takich nie będzie, pretypera uznam za ważnego i zostanie przyznane za niego 50% punktów. Jest to pewne nagięcie naszego regulaminu, natomiast przypominam, że 9 uczestnikom poprawiłem akronim RZE na RRZ, w tym dwukrotnie Noworocznemu, co również jest nagięciem regulaminu (i to samo zrobię po raz jedenasty naszemu moderatorowi).

Edit: Przychylam się do stanowiska Noworocznego - jeżeli nie będzie protestu, Nikt wazny otrzyma 75% punktów za pretypera.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2015, o 20:44 przez suja, łącznie zmieniany 4 razy.
Ked
Posty: 504
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Typer - Plusliga 2015/2016 - 2. kolejka

Post autor: Ked »

CLU-ACZ 3-2
ZKK-PWA 3-0
CBY-CRA 3-1
JWE-IOL 3-2
SBE-MBE 3-0
LGD-EKI 3-1
RRZ-BBB 3-0
Stenol_92
Posty: 183
Rejestracja: 29 sie 2014, o 18:40
Płeć: M

Re: Typer - Plusliga 2015/2016 - 2. kolejka

Post autor: Stenol_92 »

CLU-ACZ 3-1
ZKK-PWA 3-1
CBY-CRA 2-3
JWE-IOL 3-2
SBE-MBE 3-0
LGD-EKI 3-1
RRZ-BBB 3-0
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Noworoczny »

Z uwagi na to, że to Moderator proponuję 75%.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 951
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Typer - Plusliga 2015/2016 - 2. kolejka

Post autor: Indyk AZS Ol »

CLU-ACZ 3:2
ZKK-PWA 3:1
CBY-CRA 2:3
JWE-IOL 2:3
SBE-MBE 3:0
LGD-EKI 3:0
RRZ-BBB 3:0
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 951
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Indyk AZS Ol »

emerencja pisze:Pozwolę sobie zamieścić nadmiarowe ogłoszenie w czerwonym kolorze, ale to dla dobra delikwentów, których ono dotyczy.

Forumowicze Indykpol AZS Ol i Miki1990 są proszeni o zamieszczenie w pretyperze swoich propozycji. Kurczę, to przecież aż grzech i marnotrastwo odpuścić sobie te punkty, które mogą wpaść za prawidłowe wytypowanie kolejności plusligowych zespołów. Nie zostało Wam już wiele czasu na zastanowienie!

Zegar tyka! :D
Sorry już podaje swoją kolejność mam nadzieję że nie będą wyciągnięte wobec mojej osoby jakieś konsekwencje :)

RRZ
ZKK
LGD
SBE
CRA
CLU
IOL
JWE
CBY
PWA
ACZ
EKI
BBB
MBE
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Pesto bazyliowe
Posty: 36
Rejestracja: 12 sie 2015, o 22:46

Re: Typer - Plusliga 2015/2016 - 2. kolejka

Post autor: Pesto bazyliowe »

CLU-ACZ 3:1
ZKK-PWA 3:0
CBY-CRA 1:3
JWE-IOL 3:1
SBE-MBE 3:0
LGD-EKI 3:0
RRZ-BBB 3:0
Awatar użytkownika
ewusz
Posty: 72
Rejestracja: 7 kwie 2013, o 14:27
Płeć: K
Lokalizacja: Szczecin

Re: Typer - Plusliga 2015/2016 - 2. kolejka

Post autor: ewusz »

CLU-ACZ 3:1
ZKK-PWA 3:0
CBY-CRA 2:3
JWE-IOL 3:0
SBE-MBE 3:0
LGD-EKI 3:0
RRZ-BBB 3:1
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

Indyk AZS Ol pisze: Sorry już podaje swoją kolejność mam nadzieję że nie będą wyciągnięte wobec mojej osoby jakieś konsekwencje :)
Termin był do piątku do godz. 18:00 więc konsekwencje muszą być. Musimy zredukować liczbę punktów jaką uzyskasz z tej części i skoro wczoraj zaproponowaliśmy Nikomu ważnemu (chyba tak to się odmienia (?) :)) 75%, Tobie też proponuję 75% za tą część. Pozostałe Twoje typy (np. meczów) oczywiście liczą się w 100%, o ile nie są spóźnione.

To jest moja propozycja, natomiast jeżeli zdanie Noworocznego lub Emerencji będą inne, uzupełnimy naszą wspólną ostateczną propozycję. Oczywiście przypominam, że jeżeli ktoś z uczestników nie zgadza się z przyznaniem tych punktów, może skorzystać z przysługującego prawa liberum veto.
emerencja
Posty: 1060
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: emerencja »

Rzuciłam wczoraj i dziś okiem na naszą Magiczną Listę Typera i okazało się, że znajduje się na niej jeszcze pięcioro uczestników:
- Cruelsamoan
- Damianho
- Miki1990
- Paveu19POL
- Radio
oprócz Indyk AZS Ol-a, no i naszego Moderatora, Nikogo ważnego, którzy zdążyli wytypować kompletną 1. kolejkę Plusligi, ale z takich czy innych powodów nie wytypowali Pretypera. Zastanawiałam się, co z nimi zrobić, i powiem szczerze, myślałam, żeby warunkowo uznać im spóźnione typowania. Nie wykluczam, że po prostu mogli nie wiedzieć, gdzie pretyperowy wątek się znajduje, może szukali go na Plusligowej podstronie. Mniejsza o to. Myślałam o tym, żeby uznać im 100% punktów, z drugiej strony byłoby to nie w porządku wobec innych uczestników. Z kolei myślę, że karanie 50-procentową utratą punktów, byłoby za surowym wymiarem rzeczonej kary, tym bardziej, że rozpoczęcie Typera Plusligi odbyło się na lekkich wariackich papierach, a delikwenci jednak zdążyli się załapać do zabawy w "czerwonoczcionkowym" terminie. Tak więc myślę, że 75% punktacji zaproponowane przez Suję, jest sprawiedliwym rozwiązaniem w tej sytuacji.
Po długim namyśle proponuję takie rozwiązanie. Jeżeli rzeczeni uczestnicy będą nadal typować i wstawią przed rozpoczęciem 2. kolejki (ewentualnie 3. kolejki, ale to już byłby ostateczny termin) swoje pretyperowe typy, proponuję zaliczyć tym osobom 75% punktów, jakie dostaliby w normalnych warunkach. Tak samo proponuję 75% pretyperowej punktacji tym spóźnialskim, którzy rozpoczną zabawę przed 2 ostatnimi meczami 1. kolejki.
Natomiast tym, którzy dołączą w 2. i ewentualnie 3. kolejce i będą chcieli wytypować Pretypera, proponuję uznać 50% punktacji za tą rundę. Typowania pretypera po 3. kolejce nie byłyby już przyjmowane.
Taka jest moja propozycja, ale proszę Noworocznego i Suję o przemyślenie sprawy.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

emerencja pisze:Taka jest moja propozycja, ale proszę Noworocznego i Suję o przemyślenie sprawy.
Po części się zgadzam, natomiast proponuję:
- dla ww. piątki 75% za pretypera, jeżeli wyślą pretypera przed rozpoczęciem 2. kolejki (tutaj się ugiąłem; miało być, że do rozpoczęcia jutrzejszych meczów 75%, natomiast do rozpoczęcia 2. kolejki 50%),
- dla nowych uczestników 50% za pretypera, jeżeli rozpoczną zabawę przed rozpoczęciem 2. kolejki,
- po rozpoczęciu 2. kolejki nie można pretypować; stworzę osobny ranking (tak jak w Typerze ME) w którym będą wszystkie punkty bez pretypera dla osób, które dołączą do zabawy później,
- jestem nieprzychylnie nastawiony do pozwolenia pretypowania w trakcie 2. kolejki i po 2. kolejce; uważam, że do rozpoczęcia 2. kolejki jest sporo czasu i nie ma potrzeby rozciągania tego terminu,
- wyrażony sprzeciw przez jednego z uczestników Typera Plusligi będzie oznaczał odwołanie wszelkich ustępstw jakich się dopuściliśmy.
emerencja
Posty: 1060
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: emerencja »

Zgadzam się za propozycje Suji.
A zatem:

1. Forumowicze:
- Cruelsamoan
- Damianho
- Miki1990
- Paveu19POL
- Radio

jeśli chcą zachować szanse na 75% punktów za pretypera, muszą podać swoje pretyperowe typy do:

6 listopada 2015 r. (piątek), godz. 18:00
Mecz: ZAKSA Kędzierzyn Koźle - AZS Politechnika Warszawska


2. Nowi uczestnicy, jeśli chcą dołączyć do naszej zabawy i załapać się na 50% punktów za pretypera, muszą wytypować do:

6 listopada 2015 r. (piątek), godz. 18:00
Mecz: ZAKSA Kędzierzyn Koźle - AZS Politechnika Warszawska


3. Pretypy składane po w/w terminie nie będą przyjmowane, natomiast będą przyjmowane normalne typy kolejkowe.

4. Zgadzam się, żeby Nikt ważny i Indyk AZS Ol mieli uznane 75% punktów za pretypera.

5. Mamy demokrację, więc jeżeli ktokolwiek zgłosi sprzeciw do terminu rozpoczęcia 2. kolejki, wyżej wyliczone wyjątki i ustępstwa nie zostaną wprowadzone w życie.

PS. Oczywiście, jeżeli termin pierwszego meczu kolejki się zmieni, to zmienią się również terminy w punktach 1-3.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: sb.slav »

Ja się nie zgadzam. 1. kolejka wiele rozjaśniła i ustawienie obecnie pretypera jest dużym ułatwieniem.

Nie zgadzam się. Trudno ich strata, miesiąc wisiały ogłoszenia.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: madlark »

sb.slav pisze:Ja się nie zgadzam. 1. kolejka wiele rozjaśniła i ustawienie obecnie pretypera jest dużym ułatwieniem.

Nie zgadzam się. Trudno ich strata, miesiąc wisiały ogłoszenia.
W ramach uszczęśliwienia moda proponuję mu przyznać prawo zmiany pretypera z liczeniem 75% ;)
Jakby ktoś inny chciał wybrać tę drogę, to też ma moje błogosławieństwo :)
Jak ktoś chce zmienić po drugiej kolejce 50% jest ok.
Po trzeciej 30% itd :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Typer - Plusliga 2015/2016 - 2. kolejka

Post autor: Noworoczny »

Widać przewagę +L nad PŚ. W pierwszych czterech meczach nie ma oczywistych faworytów.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: pewniak »

sb.slav pisze:Ja się nie zgadzam. 1. kolejka wiele rozjaśniła i ustawienie obecnie pretypera jest dużym ułatwieniem.

Nie zgadzam się. Trudno ich strata, miesiąc wisiały ogłoszenia.
Chyba zapomniałeś, że to jednak jest zabawa... a nie gra o tron
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: Bezowy »

pewniak pisze:
sb.slav pisze:Ja się nie zgadzam. 1. kolejka wiele rozjaśniła i ustawienie obecnie pretypera jest dużym ułatwieniem.

Nie zgadzam się. Trudno ich strata, miesiąc wisiały ogłoszenia.
Chyba zapomniałeś, że to jednak jest zabawa... a nie gra o tron
Moje zdanie jest takie - propozycje organizatorów zabawy wobec spóźnialskich, wydają się być sprawiedliwe (1 kolejka, mi jeszcze niczego nie wyjaśniła) i je popieram. Jednocześnie rozumiem "sb.slav" i nie fair jest uszczypliwy ton w stosunku do Niego. Zabawa owszem, ale nawet ona ma sens tylko wtedy, gdy trzymamy się reguł. Jesteśmy dorośli. Wygląda na to, że w tym roku organizatorzy chcą być konsekwentni i bardzo mi się to podoba. W poprzedniej edycji panowała taka wolna amerykanka, że wypaczało to sens zabawy i odbierało chęci do uczestnictwa.
Swoją drogą jeszcze nie skończyła się pierwsza kolejka, a od dwóch dni nikt nie typuje!? Zatem albo nie ma chętnych, albo im nie zależy (?) Trochę dziwne...
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: sb.slav »

pewniak pisze:Chyba zapomniałeś, że to jednak jest zabawa... a nie gra o tron
To po co te całe regulaminy żeby w trakcie gry je zmieniać? Trzeba było dodać punkt, że organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie w trakcie zabawy to nawet nie brałbym udziału. Wyleję tutaj trochę hejtu, ale od początku, od wymyślenia całej zabawy przez @Noworocznego poprzez wszystkie edycje nie pasowało mi że "spóźnialscy" mają uznawane swoje typy mimo wyraźnych zapisów że w tej edycji Typera rygorystycznie i bezwzględnie będziemy przestrzegać terminów typowania. Proszę o niespóźnianie się, jest na prawdę bardzo dużo czasu na podanie typów.
No i jak widać, za przeproszeniem - organizatorzy mają z buzi cholewy.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: lipton »

pewniak pisze:Chyba zapomniałeś, że to jednak jest zabawa... a nie gra o tron
Spójrz w podpis, a zobaczysz że niekoniecznie 8-)
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Awatar użytkownika
suja
Posty: 627
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 08:34
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: suja »

@Sb.slav, czy protestujesz też przyznaniu punktów Nikomu ważnemu i Indykowi AZS Ol?
Proszę wszystkich o niepodgrzewanie atmosfery. Moim zdaniem 75% po pierwszej kolejce jest sprawiedliwe (inaczej bym tego nie zaproponował), natomiast nie wszyscy muszą się z tym zgadzać. Jest głos sprzeciwiający i odwołuję możliwość dalszego pretypowania.
sb.slav pisze:Wyleję tutaj trochę hejtu (...)
Tutaj natomiast chcę wyrazić swoje rozczarowanie i zażenowanie w związku z powyższym fragmentem. Organizatorzy zaproponowali pewne rozwiązanie problemu, natomiast nie wprowadzili/zmienili fragmentu regulaminu nie pytając nikogo o zdanie. Zostawiliśmy również furtkę dla uczestników, którzy mogli się z tym nie zgodzić. Zmiana nastąpiłaby zatem za zgodą wszystkich uczestników i żaden punkt nie zostałby zmieniony, gdyby komukolwiek się nie spodobał.

Reasumując, pretyperować już nie można. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli tego zrobić, zostanie utworzony osobny ranking, bez punktów pretypera.
sb.slav
Posty: 3970
Rejestracja: 20 maja 2012, o 18:32
Płeć: M

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: sb.slav »

@Suja&et consortes - wyraziłem swoją dezaprobatę, natomiast nie mówię nie. Doliczcie im te punkty, zgadzam się, jednakowoż trochę pod presją.
Nie bądź burakiem, nie przenoś kibolskich zwyczajów na hale. Kibicować można kulturalnie, bądź fair-nie gwiżdż na przeciwników twojej drużyny.
"Resovia jest naszym ZENITEM" - @Idz
"Resovia jest naszą Barceloną(FCB)" - WD-40
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: pewniak »

sb.slav pisze:
pewniak pisze:Chyba zapomniałeś, że to jednak jest zabawa... a nie gra o tron
To po co te całe regulaminy żeby w trakcie gry je zmieniać? Trzeba było dodać punkt, że organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie w trakcie zabawy to nawet nie brałbym udziału.
I tu zgoda. Ale jeśli piszesz najpierw...
sb.slav pisze:Ja się nie zgadzam. 1. kolejka wiele rozjaśniła i ustawienie obecnie pretypera jest dużym ułatwieniem.
... to jest to zupełnie inna argumentacja.
Zgodzisz się?

Tylko bez spiny, bo ja nie mam zamiaru w powyższej kwestii toczyć sporów, bo ani mnie ona (ta sytuacja) grzeje ani ziębi. Ja typuję rekreacyjnie, dla siebie i dla zabawy, a nie po to żeby wygrać typera :)
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
grochustsz
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2015, o 22:14
Płeć: M

Re: Typer - Plusliga 2015/2016 - 2. kolejka

Post autor: grochustsz »

CLU-ACZ 3-1
ZKK-PWA 3-0
CBY-CRA 1-3
JWE-IOL 1-3
SBE-MBE 3-0
LGD-EKI 3-0
RRZ-BBB 3-0
Ostatnio zmieniony 2 lis 2015, o 22:45 przez grochustsz, łącznie zmieniany 1 raz.
emerencja
Posty: 1060
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:56
Płeć: K

Re: Typer Plusligi 2015/2016 - regulamin i pretyper

Post autor: emerencja »

sb.slav pisze:
pewniak pisze:Chyba zapomniałeś, że to jednak jest zabawa... a nie gra o tron
To po co te całe regulaminy żeby w trakcie gry je zmieniać? Trzeba było dodać punkt, że organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie w trakcie zabawy to nawet nie brałbym udziału.
Myślę, że błędem było, że na samym początku nie uwzględniono w regulaminie drobnej poprawki na spóźnialskich w Pretyperze. Wtedy nie byłoby całej tej akcji. Jak już napisałam, z różnych względów tegoroczny Typer ma w sobie drobne elementy improwizacji, stąd te propozycje. Człowiek uczy się całe życie, więc będziemy trochę mądrzejsi w przyszłości.
sb.slav pisze:Ja się nie zgadzam. 1. kolejka wiele rozjaśniła i ustawienie obecnie pretypera jest dużym ułatwieniem.
Nie zgadzam się. Trudno ich strata, miesiąc wisiały ogłoszenia.
Jeśli chodzi o ścisłość, to Typer pojawił się 17 października. Moje ogłoszenia zawisły tydzień później. To są 2 tygodnie i 1 tydzień. Nie miesiąc.
A jeśli idzie o 1. kolejkę, to mnie bynajmniej nic nie wyjaśniła. Na podstawie jednego meczu nie da się określić wszystkiego z góry, a tym bardziej końcowej klasyfikacji zespołów. Przed nami 25 kolejek i jeszcze dużo może się zmienić, dużo zespołów może pogubić punkty. Wezmę przykład z tenisa. Niejeden po 2 przegranych meczach Agnieszki Radwańskiej z góry by założył, że zawodniczka wyleci z Singapuru do domu po fazie grupowej. Tymczasem z jednym wygranym meczem weszła do półfinału, potem finału i finalnie wygrała cały turniej. Oczywiście, nie obyło się bez pomocy Szarapowej, która pokonała Penettę, ale jak widać, czasem szanse wyłącznie matematyczne potrafią się zdarzyć, także nigdy nie należy takich możliwości wykluczać.
Chciałam trochę pomóc w tej sytuacji, ale skoro jest taki problem...
Wyraziłam swoje zdanie, jednakże cokolwiek postanowią Suja i Noworoczny, dostosuję się do nich. Ja tu jestem tylko od pilnowania terminów.
Jako podsumowanie dyskusji: to jest tylko zabawa, nie gramy tu o pieniądze, ani o złote kalesony. Ja chcę się rozerwać, zabawić, sprawdzić się, czy mam zmysł do typowania. Jak zajmę miejsce w ogonie, świat się nie zawali. Rozumiem, że są tacy, którzy bardzo poważnie traktują Typera, takie ich prawo.
Mistrzyni Czerwonej Czcionki zaprasza do Typera PlusLigi 2017/2018:
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=71&t=6143
http://forum.siatka.org/viewtopic.php?f=18&t=6167

5. miejsce w Typerze PlusLigi 2015/2016
Buraczek w Typerze PlusLigi 2016/2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Typermania”